Home Movie (2008)

Skarede, do kosti iduce, brutalne psychologicke peklo, po ktorom si poviete, ze antikoncepcia je ten najlepsi recept :) Strach, ktory ide z tohto filmu je znasobeny kamerou, ktora sa uz osvedcila ci uz pri Blair Witch alebo Poughkeepsie Tapes. Velmi autenticke, neuveritelne rusive. Neodporucam pozerat v zlom psychickom rozpolozeni :)

Planina v ohni (2008)

Niet co dodat, kto ma rad tento zaner, nemoze dat inac... A kedze ja ho milujem, o to menej mam slov a vstrebavam skvely zazitok, ktorym ma Guillermo opat obdaril.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Pekna vtipna rozpravocka. Skvela presne pre stav pocas choroby, pod antibiotikami a skreslenym vnimanim reality :D

U mě dobrý (2008)

To uz som snad od pana Hrebejka ani necakala. Ale motyka vystrelila a naserviroval nam od cias Pelisiek ten najpohodovejsi film zo svojej produkcie, ktory sa na nic nehra, nesnazi sa byt prehnane vtipny a cynicky, ale prave naopak :)

Medvídek (2007)

Strasne povrchne a cynicke. Mozno som naivna, ale pochybujem, ze to takto naozaj v zivote chodi a to uz som si zazila vselico. Ale musim povedat, ze co sa filmu tyka, bavila som sa a plejada oblubenych (mozno uz trosku opozeranych) hercov ma opat nesklamala...

Čekání na zázrak (2009)

A to som prave zacala mat pocit, ze mi tu chyba prsne to, co tak neuveritelne zboznujem. Som rada, ze prisiel Powder Blue v pravy cas, aby mi dokazal, ako velmi som sa mylila... Minimalisticky, ale zaroven tak neuveritelne silny film, ktory ma vzdy emocne rozprasi na marne kusky. Nie je to len tou fantastickou hudbou, nadherne ludskym a az priam naturalistickym scenarom, ale je to hlavne hereckymi vykonmi, ktore v sebe odzrkadluju snad vsetku bolest, ktoru hlavni hrdinovia zazivali. Pribeh, v ktorom zazijete vzlety aj pady, radosti aj starosti a co je pre mna podstatne, prezivala som to s nimi, a to naozaj velmi intenzivne. Tlieskam.

Dívka na přání (2009)

Vobec sme si nesadli, a to sa mi u Soderbergha malokedy stava, ak vobec. Absolutne tu absentuje akykolvek zmysel filmu a musim sa priznat, ze som sa cely cas zamyslala nad tym, ze to vypnem. Tri hviezdy davam tentokrat za rezijne remeslo a hudbu, snad prvykrat hodnotim bez pocitov, co vo mne film zanechal. Ak by som sa rozhodovala na zaklade tohto kriteria, bola by to jedna hviezda.

Push (2009)

Aj ked sa tomuto zanru vyhybam oblukom, Push ma pritahoval takou silou, ze som nemohla oddolat. A som velmi rada, ze som neoddolala, pretoze som neuveritelne nadsena, ked ma dokaze nejaky film pozitivne prekvapit, potom ako ocakavam priemer. To, co sa mne pacilo a preco davam 4, je fantasticka hudba, skvela atmosfera, Dakota, Chris, humor a hlavne to, ze nie som poznacena serialmi typu Heroes ani 4400... Takze pre mna je pribeh a postavy velmi velmi originalne.

Valkýra (2008)

Bohuzial... Nebudem sa rozpisovat, co vsetko mi nesadlo, ale kto sa trosku vyzna a vie, kde je sever, tak mu to je jasne. Od historickych filmov, ktore su zalozene na skutocnej udalosti ocakavam trosku viac. A musim sa priznat, ze jednu hviezdu dole stal tento film aj vrcholne nesympaticky, sterilny Tom Cruise, ktoreho naozaj nemusim.

Imigranti (2009)

Film presne podla mojho gusta. Dej sice plynie relativne pomaly, ale pre mna je podstatne, ze riesi mnohe zavazne otazky, ktore ma vzdy dokazu "nadchnut" a pri ktorych som nutena sa zamysliet. Film ma proste vybornu atmosferu, vyborne herecke obsadenie, skvelu hudbu a osobne mu mozem vytknut naozaj len malinko veci.