Adamova jablka (2005)

Tenhle film nejde moc popisovat, ten se musí vidět :-) Je to směs komedie, psycha, dramatu a trochu tajemna. A zřejmě právě tenhle originální mix na mě udělal dojem za 5*.

...a jitra jsou zde tichá (1972)

O tomhle filmu slysim uz leta. Spise jako o takovem tom filmu, co se "musel" povinne sledovat ... ale pustil jsem si ho pred tim, nez se podivam na zpracovani zpracovani z roku 2015. A vysledek? Ze zacatku jsem si myslel, ze to vubec neni valecnej film ... spis jen fajn romanticka vec. Ale v pulce prvniho dilu a dal se to rozjelo. Zadny klise o sovetskym svazu. Ale cista starost starsiny o svereny vojakyne ... statecnost ... hrdost ... povinnost ku vlasti ... a u zaveru jsem zamacknul slzu. Musim to doporucit. Za ty 3 hodiny to vazne stalo!

Americká panna (2009)

Samozřejmě naprostá oddychovka po americku :-D Ale zasmál jsem se solidně! :-)

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Když si Zdeněk Pohlreich odpustí sprostá slova a povýšené chování, je to zajímavý pořad :-)

Antebellum (2020)

Kdyby to tak bylo jinak uchopeny ...

Argo (2012)

I když se většinou na režisérské počiny herců dívám se skepsí, tentokrát musím opět uznat, že jsem se zmýlil - tak jako v několika málo dalších případech. Bena je nutno pochválit. Napínavý příběh na pravdivém základu, kde si výjimečně USA nepřivlastňuje celou slávu a zásluhy, který dokáže zajímavou formou přiblížit úsek dějin v současnosti asi nejsledovanější části světa.

Avatar (2009)

Ani jsem si nezpozoroval, že uběhly téměř 3 hodiny :-) Nemá smysl popisovat, to se musí vidět! Můj oblíbený boj slabších proti silnějšímu, povstání, spojení vojsk, zapojení nečekaných posil ... Nejde jinak než za ***** :-)

Avengers (2012)

Spousta hrdinů a spousta akce :-) Nebylo to tak unylé jako Liga výjimečných, bylo to opravdu akční a zároveň vtipné. Ovšem mě to nejvíce postavilo na nohy při útoku nepřátelské armády z vesmíru! Od té chvíle jsem už měl konečně husinu :-)

Avengers: Age of Ultron (2015)

Sice mám pocit, jako bych umlácenej množstvím bitek a akce obecně, ale ... o tom to asi je :-D A evoluce, UI apod. ... to na mě prostě působí :-) I ten rádoby humor.

Báječný hotel Marigold (2011)

Nádherně se prolínající životní příběhy skupinky seniorů s porcí výtečného britského humoru. Vše s naprosto výtečnou akcelerací, dojemnými okamžiky a hlavně výtečnými herci.