Zagi20

okres Ostrava
Filmový a hokejový fanda

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 24.6.2019  09:52

Od prvního dílů jdeme kvalitou stále dolů. Téměř tři hodiny dlouhé popojíždění z jednoho místa na druhé, plné prázdného tlachání, bez špetky napětí, protože všechno vysvětlování si Majkl nechal až na konec. Kde se mimochodem tolik proklamovaný dinosaurus objeví tak na 5 minut a šlus. Jsem zvyklý na to, že američtí hrdinové toho vydrží hodně, ale tohle je extrém, Marky Mark se asi 15 krát vybourá, spadne 6 krát z mrakodrapu a 3 krát se s ním zřítí vesmírná loď a přitom stačí pár kapek Perwollu a zase bude, jak ze škatulky. Je to zbytečné dlouhé a hloupé. Ale chápu ... kráva se má dojit dokud to jde ... aspoň že to vypadá hezky. 40%

• 13.5.2019  12:50
    Zpráva o stavu manželství (TV seriál) (2019)

Pohodové dialogové okénko do jednoho pokaženého manželství. Herecky skvělé, jen škoda, že dialogy někdy až moc tlačí na pilu. Fajn jednohubka. 75%

• 30.4.2019  09:00

Samotné epizody nekomentuji, ale dnes musím udělat čestnou výjimku. Protože po shlédnutí proklamované "největší bitvy v televizní historii" se prostě musím ozvat. Hodnotit se dá podle mne dvěma způsoby ... mozkem nebo srdcem. Vždy jedno z toho zvítězí. Mozek říká "Ano jsou tam chyby v chování postav, taktice boje, příběhu, atd." jenže srdce na to odpovídá "A co jako? Zmlkni a užij si to!". A tak sem si tu nervy drásající podívanou užil. Celá epizoda je ve velké míře točená na efekt a já s tím nemám problém, seru vám na nějaké chyby a nelogičnosti, protože takhle zařezaný do gauče jsem nebyl ani nepamatuju. Už od úvodní sekvence která ve mě vzbudila naději, přes hororovou pasáž v interiérech hradu až po epické finále. Já si ten díl, stejně už i jako ten předchozí prostě totálně zamiloval. Hodnotím srdcem. 99%

• 20.4.2019  20:01
    Úplně debilní zprávy (TV pořad) (2018)

Tak ( , )( , ) asi neuvidíme ... dávám 3 hvězdy. Konceptem si na nic nehrajou, zprávy jsou krátké, jednoduché a s kozatou blondýnou za zpravodajským pultíkem, balancující na hranici trapnosti a ostrovtipu.

• 11.3.2019  08:31

Nový etalon moderního komiksového filmu. Zábavná jízda od začátku až do konce, která i přes to, že jsme Spidermana na plátnech viděli už tolikrát, umí přijít s něčím novým (nebo si udělat prdel z toho stávajícího) a přikovat diváka do sedačky/gauče. Perfektní soundtrack a digitální orgie přináší zážitek dosud nepopsaný. Pro mě jedno z největších překvapení, stejně jako snímků roku 2018. Oscar naprosto po právu. 93%

• 11.3.2019  08:14

Captain Marvel je dalším z řady povedených originů ze stáje Marvelu. Zařadil bych ji po bok Doktora Strange a Pantero Negro. I přes pomalejší začátek všechno hezky plyne, akce střídají vtípky, o ty se stará převážně Fury, a je to takové celé pohodové, s příjemnými a nečekanými zvraty, takže pozornost divákova se v průběhu filmu nijak neotupí. JENŽE - tohle všechno, co se v tom filmu děje, jsem už viděl. Lehké využití postav z GotG 1 bych ještě uvítal, co jsem ovšem tvůrcům nesežral byl "Flerken" a jeho podobnost ke Grootovi. Když tahle komická (ale vražedná) postavička fungovala tam, bude něco podobného fungovat i tady. Jako u většiny MU filmů i zde chybí silná záporná postava, a byť jsem psal, že tu je spousta příjemných zvratů, jsou tady i ty dávno provařené a známé z tolika jiných filmů. Ta šablona je tu prostě jasně viditelná. Je to špatně? Na to ať si odpoví každý sám. Mě to (zatím) nevadí, a po shlédnutí CM se o to víc těším na blížící se Avengeres. 65%

• 6.1.2019  23:21
    Venom (2018)

Takový to mohl být skvělý film. Ta kvalita tam vidět je, to uznávám, ale jinak se Venoma nebojím nazvat slovem "slátanina". Jo, skutečnost že se cca 40 minut materiálu vystřihlo na poslední chvíli je vážně poznat. Podivné mezery ve vyprávění příběhu, zvláštní chování postav a téměř nulové napětí to jen potvrzují. A hlavně to mělo být kurva eRko!!! 52%

• 29.11.2018  13:32
    Island: Na vrcholku světa (TV film) (2016)

Pěkné záběry a jednoduše poddané informace o zemi. Ale vůbec mě nebavilo to těžké filozofické bádání nad nesmrtelností brouka a optimismem Islanďanů.

• 13.11.2018  18:08
    Barry (TV seriál) (2018)

První tři hodiny člověk sleduje příběh plný šílených zvratů a prapodivných rozhodnutí, různorodé charaktery, ale nic extra oslnivého, prostě průměr, říkám si. Až poslední dvě epizody vykopnou seriál o hvězdu výše. Konečně Barry dosáhne bodu zlomu, a já mu to všechno žeru i s navijákem. Bill Hader v nezvykle vážné roli, která mu ale báječně sedí. 77%

• 13.11.2018  17:42

Cítím se jako hajzl dávat 4 hvězdy. Ale je třeba se na to dívat trošku s odstupem. Nehodnotíme zde tvorbu Queen, která bez pochyb patří k tomu nejlepšímu co nám hudební průmysl kdy nabídl. Hodnotíme filmové dílo, mapující jejich tvorbu. A to je politicky korektní a jen tak klouže po povrchu. Ať už z úcty k legendě či strachu z přijetí obecenstva, které by, řekněme "drsnější" pohled do zákulisí nejen kapely ale též bohémského života, nemuselo rozdýchat. Tomu filmu prostě chybí koule zbourat zažité hranice, přesně tak jak to dělali Queen. Nebýt skvělé hudby, tak vysoké hodnocení by tady na CSFD nikdy nesvítilo.

• 15.10.2018  07:51

Dlouho mě ten film míjel, a přitom po shlédnutí uznávám že patři mezi špičku animovaných filmů, především díky excelentní vizuální stránce. Moc se mi líbilo prostředí, vzniklé z jednoduchého spojení San Franciska a Tokia, které dává život neotřelému a originálnímu místu, kam zasadit příběh. Příběh, který je poněkud předvídatelný a klišovitý, ale ani se nebojí zajít za hranu takové té klasické rodinné zábavy. 81%. PS: hodnocení s pořadovým číslem 1500.

• 10.9.2018  07:45

Marně pátrám v paměti, která filmová série se může pyšnit stejným hercem v hlavní roli po dlouhých 22 let, a přitom prakticky neklesat na kvalitě. Naopak, s posledními 2 (teď už třemi) filmy jde kvalita do takových výšin, ze kterých by možná i neohrožený Tom měl strach. A i přesto, že všichni víme, že když už Tom zvládl splnit předchozích 5 nemožných misí, ta 6 pro něj též nebude problém. Jenže tady je to snad poprvé, kdy jsem tvůrcům sežral jejich snahu a navození atmosféry typu "on to asi vážně nezvládne" kompletně i s navijákem. Ten intenzivní závěr ve mě zanechal pocit napětí jako v kině už dlouho nic. Jinak se tu šlape na plyn stejně neúprosně jako u předchozího, také skvělého dílu. Zkrátka a dobře McQuarrie společně s Cruisem zase posunuli laťku o něco výš. Klobouček pánové. 87%

• 9.9.2018  18:35
    Pustina (TV seriál) (2016)

Na české poměry naprosto špičkový počin, drsný, špinavý a značně depresivní, ve kterém všichni zúčastnění hrají jako o život. Pustina je plná dlouhých záběrů, ze kterých divák vnímá emoce z chování a především výrazů ve tvářích zdrcených postav, což funguje skvěle a rozhodně to nebylo nic lehkého. Jen ten Dušek mi přišel trochu mimo. Ne, že by hrál blbě, spíš charakterem své postavy a jejím chováním značně vybočoval z okolí, což působilo trochu divně. Ta jedna hvězda tady ale chybí především díky některým nedotaženým vedlejším zápletkám a taky kvůli posledním dvěma epizodám a celému rozuzlení. Prostě jede se hlavně na psychiku postav, ale bohužel samotný čin jde do pozadí. To je škoda, chtělo by to větší důraz na vyústění celého případu a už tak nalomeného diváka poslat do kolen. 81%

• 27.8.2018  10:03
    Upgrade (2018)

Svěží vítr v béčkových příbězích o pomstě. Pokud se rozpočet opravu pohyboval okolo 5 mega dolarů ... tak to potom klobouček pánové. V podstatě je samotná kostra příběhu ohraná a jasná od prvních minut, čím však Upgrade překvapí jsou lehce nekonvenční způsoby jakými si pohrává s divákem a pak samozřejmě celé rozuzlení. Moc rád bych ještě vypíchl originální kameru a choreografii. Jen škoda toho podivínského obsazení a několika logických děr. 77%

• 24.8.2018  11:42
    Green Room (2015)

Takový hezký film o neonacistech. Ve spoustě komentářů je snímku vyčítána hloupost obou stran, s čímž jde souhlasit (hláška "myslím že bychom se měli rozdělit" samozřejmě zazněla) ale i přesto mi to přišlo uvěřitelné. Kdo by si dokázal v takové situaci udržet čistou hlavu? Jsem zavřený v místnosti, obklíčen bandou skinů, mimochodem pod vedením fantastického kapitána Pickarda a jediné co chci je přežit. Vevnitř zůstat nemůžu, ven se musím probojovat ... no tak to zkusím. Budování napětí, překvapivé okamžiky a místy až brutální zobrazení násilí mi opravdu zpříjemnili večer. 75%

• 16.8.2018  08:12
    Tajemství (2006)

Před pár lety jsem poslal do vesmíru myšlenku, že chci slona. Dodneška jsem ho nedostal, a dokud jej nedostanu bude tu pořád svítit odpad.

• 16.8.2018  08:00
    Kobra 11 (TV seriál) (1996)

Simíra Gerchána dokáže zastavit jedině reklama. Mám dojem, že Německo drží evropský monopol na kovošrot. 40%

• 16.8.2018  07:52

Čirou náhodou jsem na Umění lhát narazil v televizi a hned od prvního okamžiku mě snímek zaujal. Neotřelý nápad a sympatické obsazení jen podtrhují filmovou skutečnost, že dnešní svět je založen na lži. Na to, že film se prezentuje jen jako romantická komedie, přednáší velké množství otázek a situací v níž si vy sami musíte říct, že lež není tak špatná věc. A pak je tu scéna kdy Ricky Gervais v podstatě založí náboženství. Scéna, která perfektně vystihuje potřebu i absurditu víry zároveň. 77%

• 31.7.2018  07:58
    Kameňák (2003)

Nemá cenu psát v podstatě jeden a ten samý komentář pod každý fil ... ne, filmem to nazývat nebudu ... řekněme, každé dílo této skvostné série, proto napíšu koment jen tady k samotnému počátku této kolonoskopické sondy do Troškovi mysli. Pokud se divíte proč jsem na kontrolu mozku použil právě tuto sondu, věřte, že vím co dělám. Tento guru české filmové tvorby má totiž v hlavě nasrané a tomu odpovídají i kvality prezentovaného snímku a všech jeho následovníků. Co mne opravdu mrzí je, že se najdou lidé, a není jich málo, kteří Kameňáky považují za kvalitní televizní zábavu. Z toho je mi smutno. ODPAD ČESKÉHO FILMU. 0%

• 15.7.2018  10:49

To byla teda hodně smutná jízda. Mám chuť Lize debilů vpálit hned z kraje odpad, ale z čistě objektivního hlediska nemůžu. Existují mnohem horší filmy a nejbolestivější na Lize je ta představa jakým filmem mohla být. Mohla, ale není. První hodina !!! je naprosto šílená. Neustálé střídání lokací, motivace postav, většinou zobrazena v podobě celých dvou vět !!! a ta totální nekonzistentnost děje (pokud tam vůbec nějaký je) mě až fascinovala. Bohužel v tom špatném slova smyslu. Samotní hrdinové působí jako banda nýmandů, z Batmana je neschopný důchodce co se jen houpe na laně nebo něco řídí, Cyborg sám neví co je, Flash i Aquaman v podstatě nic neukázali a Wonder woman ukázala akorát prdel. Navíc je to všechno zabalené v hnusném digitálním kabátě ... dokonce i scény, kde jezdí se na koni, se točili ve studiu na umělé trávě !!! před plátnem ... včetně digitálního Steppenwolfa a jeho bandu polétavých kryplů, kteří jsou prostě jenom nudní a hloupí. Prostě celé zlé. 35%

• 11.7.2018  19:24
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Čekal jsem teda víc. Atmosférická podívaná na té nejvyšší technické úrovni, především co se týče kamery. První díly nasadí laťku vysoko, jenže postupem času se začne projevovat jistá demence ústředních postav. Prostě některé ty myšlenkové a emocionální pochody jsem opravdu moc nezvládal. Je tu cítit až přílišná snaha o psychologické drama na úrovni, o ekologickou agitku, bezpráví, pohled do velké korporace ... no prostě je toho moc a ne, nefunguje to ani jako celek ani jako samotné příběhy. 60%

• 12.5.2018  10:36
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Neokoukané a perfektně zpracované prostředí cyberpunku, nemůže zakrýt skutečnost, jak neuvěřitelně překombinovaný příběh se snaží tvůrci vyprávět. Bavilo mně to, ale zhruba v polovině už mi bylo jedno jak to dopadne. Ztratil jsem se ve všech těch postavách, konfliktech a zvratech. Chtělo by to trošku ubrat na ambicích a víc se věnovat souvislostem. 70%

• 24.3.2018  10:50

Film, s perfektním vizuálem, hravou kamerou a kvalitním hereckým obsazením, který je ovšem uvnitř naprosto prázdný. Dialogy - herci otevírají ústa, vydávají nějaké zvuky ale smysl mi nic z toho nedává. Napětí - co to je? Chování postav - inteligence na úrovni šumící trávy popřípadě zeleného mozku. Ostrov lebek je nudná slátanina, plná nudných charakterů, s nudným scénářem a vlastně celé je to takové ... hledám to správné slovo ... NUDNÉ. 35%

• 24.3.2018  10:42
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Perfektní kombinace inteligentní zábavy s až úchylnou perverzností ... která, co si budeme nalhávat, je v mnoha ohledech upřímná a pravdivá. Nekorektní a trefná sonda do života dospívajících. 95%

• 10.3.2018  20:44

Hned z kraje chci říct, že ty čtyři hvězdy jsou přestřelené ... scénář je strašně děravý, souvislosti mezi "zvraty" a celkovým děním v Berlíně jsem moc nepobral a celé mi to přišlo takové nijaké, nudné a mdlé. Na druhou stranu ... Theron i McAvoy jsou prostě skvělí, perfektní dobový soundtrack, ty John Wickovsky brutální a kyneticky zábavné bitky ... to vše zase posouvá dojem z plytkého děje do výšin. Je to takový ten film ,který si nebudu pouštět celý znova, ale jen ty vybrané zábavné pasáže. Ano mám na mysli i tu jednu ... ehm, zábavnou se Sofií Boutellou. "A cenu za nejerotičtější scénu roku získává ... ". 73%

• 28.12.2017  00:31
    Bob (2009)

Úsměvná pointa nezachrání vcelku banální příběh a docela ošklivou animaci.

• 23.12.2017  23:31

Na to jaká kravina to je, se celý film bere strašně vážně. Jako gore komedii bych si to asi užil víc. 35%

• 10.12.2017  12:56

Je to blbost, ale ne až tak hrozná, jak jsem čekal. Dá se to brát jako kompliment ??? Těžko říct. Celý film hodně zvedají mladí hrdinové, naopak záporáci a stará parta hrdinů, snad až na Xaviera, mě nebavila. Už je to okoukaná, nastavovaná kaše s každým dalším filmem. Jsem rád, že Singer končí. Za mě 60%.

• 2.12.2017  15:06

Valerian je film, jehož největší zbraní je vizuální stránka. A zároveň je to i největší slabina. Vše se totiž časem přejí, a i když to celé vypadá krásně (a to nemluvím jenom o Caře) je těžké jenom vizuálem udržet divákovu pozornost. Akční scény žalostně potřebují lepší choreografii a kameru, a co hůř, hudební stránka akční scény nijak nepodpoří a nefungovala v podstatě vůbec. Krom první scény a Space Oddity od Davida Bowieho. Jinak jsem hudbu buď nevnímal nebo mi naopak překážela. Bez pořádné akce, silného příběhu nebo hvězdného obsazení tak nakonec zbývá jen ten vizuál jako hlavní přednost filmu. Ty prachy na něm jsou vidět, ale přijde mi, že se tak nějak pozapomnělo na ostatní věci. 45%

• 2.12.2017  14:57

Marvel se drží osvědčené metody a zase nám nabízí úplně jiný film než jsou ty ostatní. Třetí Thor stále nenaplňuje potenciál látky jako takové, ale na rozdíl od předchozích dvou dílů (které patří k tomu nejslabšímu od Marvelu) servíruje film s jasnou vizí a jasným plánem. Thor 3 je vlastně taková dětinská buddy movie, se spoustou postav (i zbytečných - např Dr. Strange), zvratů a akce. Záporák vždy byl největší slabinou Marvelu a ani v Thorovi tomu není jinak. Ale ani slabší zápletka a ani zmíněná Hella nemůžou filmu ublížit, protože se prezentuje obrovským množstvím infantilního humoru, že i ten největší suchar se musí aspoň občas uchechtnout. Prostě to funguje. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11