• Krátkometrážní

Terminátor: Temný osud (2019)

Rozlučková párty posledního Terminátora se vcelku povedla A tím "posledního" myslím jako úplně posledního, vzhledem k mrzkým tržbám a věku Arnolda už asi nic dalšího a úspěšného nevznikne. Hodně mi to připomínalo trojku, ale odkazů bylo spoustu i na další filmy v sérii a ta snaha o návrat ke kořenům byla hodně cítit. V tomhle ohledu mě neskutečně bavila Linda Hamilton, která mimochodem byla mnohem drsnější než samotný Árný. Celkově obsazení bylo narozdíl od mimózního Genisys vcelku fajn (palec hore hlavně za Mackenzie Davis) a díky nekončící akci nebyl moc čas na nudné kecy okolo. Ale víc než 70% dát nemůžu. Promiň Arnolde. #ForJohn

Mrtví neumírají (2019)

Pro mě jde o první film od Jima Jarmusche, takže jsem netušil co od něho čekat, ale jestli jsou všechny tak divné jako právě Mrtví neumírají ... tak klobou dolů. Jak říkám, nemůžu porovnávat s předchozí tvorbou, jako drtivá většina zde komentujících, takže čistě za sebe jsem si to užil. Je to hrozný bizár, pomalý svým vyprávěním a ještě pomalejší co se nějakého vysvětlování týče. Každopádně u scény v bistru, sestřihu návratu zombie k jejich původním životům nebo u závěrečného rozuzlení, jsem se opravdu královsky bavil, a podle hlasitého smíchu celého kina asi i všichni ostatní. Ale taky si myslím, že strašně záleží na nastavení mysli ... prostě musíte mít tu správnou náladu na něco takového. Což jsem, vzhledem k tomu že film běžel ve 3 ráno, opravdu měl. Viděno na ČSFD víkendu. 74%

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Úplná blbost nacpaná množstvím geniálních vtipů a scének. Film, na který se vždy rád podívám, protože mě vždy pobaví. A na to jaký jsem odpůrce českého dabingu, tohle je jedna z mála výjimek, kde na české znění nedám dopustit. "Kde je měhně?" 90%

Transformers: Zánik (2014)

Od prvního dílů jdeme kvalitou stále dolů. Téměř tři hodiny dlouhé popojíždění z jednoho místa na druhé, plné prázdného tlachání, bez špetky napětí, protože všechno vysvětlování si Majkl nechal až na konec. Kde se mimochodem tolik proklamovaný dinosaurus objeví tak na 5 minut a šlus. Jsem zvyklý na to, že američtí hrdinové toho vydrží hodně, ale tohle je extrém, Marky Mark se asi 15 krát vybourá, spadne 6 krát z mrakodrapu a 3 krát se s ním zřítí vesmírná loď a přitom stačí pár kapek Perwollu a zase bude, jak ze škatulky. Je to zbytečné dlouhé a hloupé. Ale chápu ... kráva se má dojit dokud to jde ... aspoň že to vypadá hezky. 40%

Zpráva o stavu manželství (2019) (seriál)

Pohodové dialogové okénko do jednoho pokaženého manželství. Herecky skvělé, jen škoda, že dialogy někdy až moc tlačí na pilu. Fajn jednohubka. 75%

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Samotné epizody nekomentuji, ale dnes musím udělat čestnou výjimku. Protože po shlédnutí proklamované "největší bitvy v televizní historii" se prostě musím ozvat. Hodnotit se dá podle mne dvěma způsoby ... mozkem nebo srdcem. Vždy jedno z toho zvítězí. Mozek říká "Ano jsou tam chyby v chování postav, taktice boje, příběhu, atd." jenže srdce na to odpovídá "A co jako? Zmlkni a užij si to!". A tak sem si tu nervy drásající podívanou užil. Celá epizoda je ve velké míře točená na efekt a já s tím nemám problém, seru vám na nějaké chyby a nelogičnosti, protože takhle zařezaný do gauče jsem nebyl ani nepamatuju. Už od úvodní sekvence která ve mě vzbudila naději, přes hororovou pasáž v interiérech hradu až po epické finále. Já si ten díl, stejně už i jako ten předchozí prostě totálně zamiloval. Hodnotím srdcem. 99%

Úplně debilní zprávy (2018) (pořad)

Tak ( , )( , ) asi neuvidíme ... dávám 3 hvězdy. Konceptem si na nic nehrajou, zprávy jsou krátké, jednoduché a s kozatou blondýnou za zpravodajským pultíkem, balancující na hranici trapnosti a ostrovtipu.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nový etalon moderního komiksového filmu. Zábavná jízda od začátku až do konce, která i přes to, že jsme Spidermana na plátnech viděli už tolikrát, umí přijít s něčím novým (nebo si udělat prdel z toho stávajícího) a přikovat diváka do sedačky/gauče. Perfektní soundtrack a digitální orgie přináší zážitek dosud nepopsaný. Pro mě jedno z největších překvapení, stejně jako snímků roku 2018. Oscar naprosto po právu. 93%

Captain Marvel (2019)

Captain Marvel je dalším z řady povedených originů ze stáje Marvelu. Zařadil bych ji po bok Doktora Strange a Pantero Negro. I přes pomalejší začátek všechno hezky plyne, akce střídají vtípky, o ty se stará převážně Fury, a je to takové celé pohodové, s příjemnými a nečekanými zvraty, takže pozornost divákova se v průběhu filmu nijak neotupí. JENŽE - tohle všechno, co se v tom filmu děje, jsem už viděl. Lehké využití postav z GotG 1 bych ještě uvítal, co jsem ovšem tvůrcům nesežral byl "Flerken" a jeho podobnost ke Grootovi. Když tahle komická (ale vražedná) postavička fungovala tam, bude něco podobného fungovat i tady. Jako u většiny MU filmů i zde chybí silná záporná postava, a byť jsem psal, že tu je spousta příjemných zvratů, jsou tady i ty dávno provařené a známé z tolika jiných filmů. Ta šablona je tu prostě jasně viditelná. Je to špatně? Na to ať si odpoví každý sám. Mě to (zatím) nevadí, a po shlédnutí CM se o to víc těším na blížící se Avengeres. 65%

Venom (2018)

Takový to mohl být skvělý film. Ta kvalita tam vidět je, to uznávám, ale jinak se Venoma nebojím nazvat slovem "slátanina". Jo, skutečnost že se cca 40 minut materiálu vystřihlo na poslední chvíli je vážně poznat. Podivné mezery ve vyprávění příběhu, zvláštní chování postav a téměř nulové napětí to jen potvrzují. A hlavně to mělo být kurva eRko!!! 52%