Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Dobrodružný

Poslední recenze (336)

plakát

Peče celá země (2020) (TV pořad) 

Pohodový pořad o pečení, s obyčejnými lidmi pro obyčejné lidi. Strašně mě bavila ta lidskost účinkujících a naprosto přirozený projev celého pořadu. Žádná umělá ždímačka na city jako MasterChef nebo Superstar. Já si ten pořad vážně zamiloval, a většinou jsem hned v neděli musel něco upéct. 90%

plakát

Tiché místo (2018) 

V době kdy se nás jeden snímek za druhým snaží ohromit digitálními triky a pompézností všeho toho bordelu co dokáží na plátně vyprodukovat, přišel malý, skoro až komorní horor, který sází na hru se zvukem. A je třeba smeknout přinejmenším nad tím, jak tvůrci diváka nutí zadržovat dech a skvěle budovat napětí. Samotný svět mi však přijde poněkud plytký, bez většího vysvětlení, hloupé chování postav také dojem sníží. Kolem a kolem, 65%.

plakát

Blade Runner 2049 (2017) 

V úvodu si říkám, že to působí mnohem lépe a uceleněji než původní, 40 let starý Blade Runner. Jenže v druhé polovině to zase sklouzne k té pitomé melancholii předchozího dílu. Šíleně dlouhá nuda mě skoro uspala. A to je prostě špatně. 55%

Poslední hodnocení (1 656)

Bodyguard (2018) (TV seriál)

22.06.2021

Rozhněvaný muž (2021)

22.06.2021

Loki - The Variant (2021) (epizoda) (S01E02)

22.06.2021

Loki - Glorious Purpose (2021) (epizoda) (S01E01)

22.06.2021

Rodina na baterky (2021)

17.05.2021

Nikdo (2021)

17.05.2021

The Falcon and the Winter Soldier (2021) (TV seriál)

25.04.2021

Mortal Kombat (2021)

25.04.2021

WandaVision (2021) (TV seriál)

06.04.2021

Reklama

Poslední deníček (6)

ČSFD víkend 2019

 

  Rok opět utekl jak voda a v kalendáři se začalo nebezpečně blížit datum ČSFD filmového víkendu 2019, na kterém jsem po loňské premiérové návštěvě prostě nemohl chybět.

 

  I letos jsme se sešli ve stejném složení a vybaveni zkušenostmi vyrazili s narvaným autem na cestu. Předně se jelo už ráno, takže nás čekala jen pohoda na cestách a bylo i dost času na objevování krás Moravského krasu. Do kempu jsme dorazili mezi prvními nedočkavci, rozbili výškový tábor, vytáhli sadu nářadí a pustili se do boje s grilem, ve stylu Homera Simpsona.

 

  Zhruba po půlhodině náročné montáže, začal gril vypouštět první kouřové signály. Ten pocit, kdy člověk sedí uprostřed kempu u grilu a všechny okolo sere vůní dokonale opečené krkovičky mne naplňoval jistým uspokojením, a jak říká Mastercard, byl k nezaplacení. Přesun do letňáku, nafasovaní podrpdelníků i výběr plakátů proběhl bez problémů (byť letos plakáty nic moc, aspoň dle mého soudu), vzápětí následovala kontrola piva, jídla a nezbytné foto a hurá na první film. Od Parazita asi nikdo nevěděl, co očekávat, ale myslím, že i podle reakcí v průběhu i po skončení byli návštěvníci spokojení.

 

  John Wick III to rozjel na plné pecky, ale jak už jsem usoudil z návštěvy kina před pár měsíci ... Akce je v některých momentech až zbytečně dlouhá. Byli tři ráno, kolegové šli spát, ale já se hecnul a vydržel až do konce. Mrtví neumírají je hodně velký bizár, ale v mém duševním i fyzickém rozpoložení po náročném dni, jsem si film opravdu užil.

 

  Sobotní program vyplnilo dopoledne koupaliště, kde nám nakonec i to sluníčko na chvilku vylezlo (a spálilo mi záda), oběd v příjemné restauraci a následný odpočinek před druhým večerem. Deštivý večer rozdělil návštěvníky na 3 skupiny …

 

                           1) „náročné“ – ti seděli pod střechou

                           2) „nechci zmoknout“ – ti obsadili místa pod stromy

                           3) „mám to na háku“ – těm byl déšť úplně jedno

 

  Jelikož jsme do kina přišli pozdě, tak skupiny 1 a 2 už zabrala všechny dobrá místa. Naštěstí jsme měli plán B. Přímo pod stromem nad hlavní tribunou jsme rozložili naše pohodlné kempingové židličky a bylo vystaráno. Avengers Endgame na druhé shlédnutí naprostý luxus. Lepší zážitek než při premiéře. A na ně hned navázal Spiderman Far from home. Fajn zápletka a české kulisy, celkem příjemná podívaná. No a šlo se do hajan. Ne že bych zhuleného McConaugheyo nechtěl vidět, ale únava už vzala za své.

 

  Toliko ke shrnutí ČSFD Filmového víkendu 2019. Děkuji všem organizátorům a všem co se na akci podíleli, oproti loňsku vytáhli hlavně stanové městečko o stupeň výše. Díky a zase za rok … filmu zdar.

Reklama

Reklama