ESNYR

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 18.1.2020  17:40
    Dolittle (2020)

Pokud nemáte děti ve věku tak kolem 5 - 8 let ani na to nemá cenu chodit. CGI prostě nejde přehlédnout - i když jsem si několikrát říkal že ta scéna vypadá hezky, mozek mi okamžitě dal jasně najevo že je to celé CGI - zvířátka mají někdy podivnou chůzi, humor tu nebyl skoro žádný a Downey to sám nemá šanci zachránit. Hlavně v několika momentech mi Downey připomínal Sherlocka (možná je to tím, že jsem v poslední době asi 8x narazil na informaci že třetí Sherlock je za dveřmima) Po asi tak hodině filmu jsem se začal dost nervozně dívat na hodinky, protože se to zdálo být mnohem delší. Je tu spousta míst kde by se oplatilo stříhat a spousta míst kde není co vyprávět a jen se díváte na interakce CGI zvířátek s CGI zvířátkama. Pokud bych měl tipovat, tak minimálně 90% filmu je prostě podivně vyprávěný příběh který moc děje nepobral a nemá se o čem rozvyprávět. Předpokládám že ani jedna scéna není točená mimo studio, protože pochybuju že by se trmácely přes půl planety aby natočily pár stromů nebo loď na moři. Těžké zklamání - i když už podle traileru to nevypadalo na hit, pořád jsem tak nějak čekal že by to mohlo být alespoň zábavné. O něco starší Dolittle s Ediem Murphym měl alespoň tu snahu že tam byly živé zvířata. Tady je to CGI prostě pořád strašně poznat. Příště budu simulovat nemoc já aby si takové "zážitky" s dětmi užila i manželka. 2 hvězdy. A i ty jsou možná trochu přehnané (snaha byla a malé děti to může i bavit) ale za ten zajímavě se rozbíhající začátek si to přece jen ty 2 zaslouží.

• 19.12.2019  19:32

František Fuka to v podstatě napsal tak jak to cítím i já (spoilerová recenze na Reditu) Bohužel jsem to četl až po návštěvě kina. Tragédie na plátně.

• 10.10.2019  22:35
    Premiér (TV seriál) (2019)

Youtube mám pušté při jiných činnostech co dělám na PC a najednou jakési blábolivé cosi upoutalo moji pozornost abych přepl z jiné činnosti právě na Premiéra. Nutno říct že Soukup nemůže překvapit něčím co by vydolovalo z hlubin země byť půl hvězdy, ale tohle je vážně něco. Po 2 minutách jsem si uvědomil, že TV Barrandov už nikdy nebude mít konkurenta v nejděsivějších pořadech. Soukup ztratil soudnost už dávno, to je jasná věc, ale tohle překračuje všechny možné hrůzy co na nás kdy jaká TV vypustila. Hodnocení odpad tady rozhodně neodpovídá tomu, jak hrozné to je. Jedinou záchranu vidím v tom, kdyby Soukup konečně odešel pryč a někdo se pokusil dát TV Barrandov alespoň trochu lepší tvář (bohužel mám pocit že ta pomyslná hranice záchrany této TV už byla dávno překročena a jediné východisko je zrušení celé této stanice)

• 8.10.2019  19:10
    Joker (2019)

Film o podivínovi, kterému jeho podivínství přerostlo přes hlavu a štrejchlo mu to v hlavě. Nejmenovat se to Joker, myslel bych si že jde o film / dokudrama o člověkovi kterému ruply nervy a tak dělal to co dělal. Nějak nechápu proč zvolily zrovna takový origin, který nikam nezapadá (i když studio říkalo že to budou samostatné filmy, tak tam nemůže dát známé jména které znamenají že to přece jen má někam zapadat) Za mě zklamání a po těch nadšených prvních reakcích, by mě zajímalo, jestli jsem náhodou nešel na jiný film který se jmenuje stejně.

• 25.9.2019  12:52
    Doom: Annihilation (2019)

Už to že na mě vykoukl tento film na jedné stránce s filmy, je asi známka jeho stylovosti a snahou tvůrců na tom vydělat 3 majlanty nebo 8 balíků peněz. Titulky sice dělal nějaký google translátor fanda (i když oproti těm zeleným klasickým strojovým titulkům tady čeština i dávala smysl a nebylo to složené z náhodných slov) ale co už. Nevím co koho vedlo k přesvědčení že by takový styl filmování a nebo scénáře / příběhu popřípadě výběr herců, mohl vydělat nějaké peníze. Výprava je hrozná (nějaký bulharský tovární komplex, určen zřejmě k demolici) herci nejsou snad ani z řad béčkových "Segalovek" (ani podle ksichtu ani podle jmen nikoho neznám) triky jsou snad nějaký špatný vtip (kdyby to dělalo Asylum tak neřeknu nic) a celý ten přehled potvor a nebo temných zákoutí od kterých čekáte stříkance krve a potu atd, tady působí jako velmi levná verianta příběhů pro děti (Nekonečný příběh starý 100 let pořád dokáže vyvolat mrazení když se na scéně oběvuje ten obrovský pes) a co se týká závěru, tak se jedná o jakési vysvobození z šoku který za celý film prožijete asi tak 19x, protože pořád nechcete sami sobě přiznat, že to přece nemůže být takovej blábol. Je to blábol, je to špatný film, je to další pokus který nevyšel, je to další hřebík do rakve herního Dooma. No tak asi naschle za nějakých třeba 5 let kdy to zkusí znovu.

• 14.9.2019  11:53
    Česko Slovensko má talent 8 (TV pořad) (2019)

V 99% se nehodnotí talent, ale smutné příběhy lidí kteří vypráví své smutné životné osudy.

• 16.8.2019  01:42
    John Wick 3 (2019)

Pro mě osbně zůstane "John Wick" jen jednička a dvojka. Jednička byla o nasraným týpkovi kterýmu sejmuly psa a on prostě udělal pořádek, dvojka trochu víc rozbrázdila vody organizace co ubytovává vrahy v hotelích a nebo se pokrevně zapřísahají. Potud fajn, ale trojka jede po přepálené lajně neprosté stupidity, kdy každý je členem řádu a kdo není členem řádu je mu stejně podřízen a platí pro něj jasná pravidla. U jedničky se tomu dalo věřit, u dvojky se už trochu moc rozjely, ale i tady se dá předpokládat že ten řád asi bude mít více členů a bude trochu rozlezlejší, ale to co předvádí trojka je tak silně přehnané že mě to už hodně nudilo. Celej svět je členem řádu, protože mi jinak není jasné že se klidně vraždí uprostřed vlakové haly a lidi nic nevidí, nekřičí, nikdo nevolá policii atd. Nejvyšší pán v řádu je nějakej kašpárek v poušti kterej byl zrajel na 9mm včelky už jen kvůli tomu homoušskému hlasu a přiteplenému chování. Kdo tady psal že akční sekvence jsou to nejlepší co kdy bylo natočeno asi trpí šedým zákalem, protože kromě akční sekvence v Casablance, stály všechny za vyliž prdel. Zase všichni stály v řadě jak panáčci a čekaly až na ně přijde řada a kácely se povině jak obětní beránci co nemají vlastní vůli, i když bych u takových "profíků" z organizace která cvičí zabijáky už od dětství, očekával trochu víc rozumu než slepé nabíhání po jednom před hlaveň ve strnulém očekávání kulky do hlavy.Trojka Wicka je přesně to co čekáte od třetích dílů. Víc, víc, víc, víc a nakonec to stojí za prd. Závěrečná přestřelka v hotelu mě jen utvrdila v tom že jsem měl vážně skončit druhým dílem. Nejen že Wick už se blíží svým stylem podřadné sérii F&F (nesmrtelnost a odolnost vůči jakémukoliv zranění + neuvěřitelná schopnost zabít každého jediným výstřelem i z 80 metrů za 3 rohy) ale on v tom hodlá pokračovat v dalším díle a zřejmě ne posledním, kde už si nedokážu ani představit co ještě můžou vytáhnout, když celý svět je jeden velký organizovaný řád. Tak jak jsem Keanu Reevesovi docela fandil v jeho snaze dostat se zpět na vrchol, tam musím bohužel přiznat že ta snaha se zdařila jen na ty dva díly. Za mě bohužel třetí díl nemá šanci na víc jak 2 hvězdy. O čtvrtý díl už nemám zájem. Za nejhorší scény považuju boj v konírně a potom ta šavlovaná na motorkách. To byla bolest sledovat.

• 6.8.2019  17:17
    Backdraft 2 (2019)

Ani jsem netušil že se něco takového chystá, když mi bratr dnes poslal odkaz na film, volně dostupný na netu. Nemá cenu se vyjadřovat k ději, který patří do skupiny "Segalovek" a ani nějaké efekty jako v prvním Ohni nečekejte. Přemýšlel jsem jestli to ti pánové Sutherland a Baldwin mají za potřebí. Peníze asi potřebují oba, jinak netuším proč na něco takového kejvly. Podle mě to muselo být dost na pytel už při čtení scénáře.

• 3.8.2019  10:58

Od série F&F už se nedá čekat nic než parodie na parodii a nebo keci o rodině. U tohodle dua se dalo už z traileru usuzovat že to nebude žádná velká změna a spíše půjdou ještě dál (pokud 9 F&F opravdu nepoletí na měsíc) a těžko tak čekat nějaké Shakespearovské myšlenky. No tak úplně debilní to nebylo pokud počítáte s tím z jaké série to vychází a kdo jsou tihle dva zač. Bohužel i když jsem čekal fakt nesmyslnou výplachovou hloupost, byl jsem nakonec zklamaný právě tím že je to až moc velká hloupost a nebojím se říct větší než 6, 7 a 8 F&F. Dwejn hraje pořád Dwejna (už asi 20 filmů) a Jason hraje Jasona (asi ve všech filmech) Idris Elba by mohl být i zajímavý ale asi v jiném filmu který by nechtěl být až tak přepáleným pokusem odtrhnout se od "rodiny" Dominika Toreta. Oproti tomu Vanessa Kirby tomu dodávala alespoň zajímavé kamerové záběry na její neuvěřitelně pružné tělo na které se oproti těm dvěma dívá tak nějak lépe. Škoda přeškoda že se rozhodly to hnát do sci-fi roviny. Kdyby to byl poctivý akčňák třeba s kriminální zápletkou (několikrát jsem si vzpoměl na Mizery) tak bych klidně přidal hvězdu a čekal s nadšením na pokračování. Takhle to není nic jiného než F&F 8,5 jen tam chybí zbytek těch postaviček. A ano šel jsem na to s tím že to je tupá testosteronová mlátička dvou Hollywoodských hvězd, to ale neznamená že z toho musím být nadšený. Čím víc vidím takových filmů, tím víc si vážím Smrtonosných zbraní a pastí + i těch pár povedených filmů se Segalem (což sice zní děsivě ale ty Seagalovy první filmy měly alespoň dobrej styl) Ty 3 hvězdy si spíše představte jako 2 jasné a 1 pohasínající.

• 2.8.2019  09:55

Pokémoni mě jako starší ročník minuly , stejně jako všechny ty mobilní a online hry. Na film jsem šel dobrovolně s dvěma dětmi kteřé dokážou ve 3 ráno rozespalé vyjmenovat všech 500 pokémonů seřazených abecdně nebo podle skilů. Já znám jen toho jediného (plakát visí na dveřích od koupelny) Pikačua, takže to že jich existuje víc než 7 je pro mě dost matoucí. Animace je dobrá, Reynoldse si neužijete pokud jste s dětma (protože dabing) a tak nezbývá než sedět a modlit se za to aby jste utrpěly ztrátu paměti, nebo měly dočasný výpadek smyslů. barevný je to víc jak Bollywoodské tancovačky a příběh jsem odhadl asi v půlce filmu i když jsem se snažil nedávat pozor. Ten nejvíc nejlepší a nejmocnější pokémonokočkocosi, mi přišel divný a jakoby tam spadl z jiného filmu. Animačně do téhle šíleně barevné omalovánky vůbec neseděl a navíc mi přišel i dost nesymaptický celkově. Nejsem dítě takže hodnotit chlupaté mončičáky ke kterým nemám žádný vztah bych asi neměl, ale v tom kině jsem byl a film jsem bohužel viděl, takže ........ Za mě tak 2 hvězdy za animaci a občasný vtípek a za děti asi 4 (?) hvězdy. Těžko se to odhaduje, ale byly nadšený i když asi úplně všechno nepochopily. Průměr teda asi nechám na slabších 3 hvězdičkách.

• 2.8.2019  09:43
    Nexus (1994)

Nemám nejmenší tušení kdo dovolil aby něco takového vznilko, ale zasloužil by si zrovna tohle koukat každý den až do konce svého života. Film který podle mého vznikl jen proto aby se rozdalo pár peněz hercům kteří strádaly hladem a žízní. Ten odpad je zasloužený víc než u Asylum filmů, které se netváří tak vážně.

• 31.7.2019  19:58
    Rocketman (2019)

Rocketman, bude pro mě 1000x víc film o nestandartním zpěvákovi, než vylhanej Bohemian Rhapsody. Taron je prostě Elton. Rami Malek sice ty Fredieho manýry stvárnil dobře, ale on si hrál na skutečnost. Rocketman je prostě jen skvěle odvyprávěný film / životopis, který přiznaně tu skutečnost ani nekopíruje ani se nesnaží říct "tahle to bylo". Za mě 4 silné stár jaké si zaslouží jak Taron, tak i Elton. Při některých písních jsem si notoval spolu s půlkou kina, což se mi u Bohemian Rhapsody nestalo.

• 27.7.2019  09:58

Mám pocit že kdekoliv se Hemsworth oběví, to stojí za prd. Bláznivá dovolená - propadák. Ghostbusters - propadák. Men in black - propadák. Ten chlapík by měl vyměnit toho kdo mu dohazuje filmové role. I ten Thor, se postupně propadal a propadal až se změnil na nezáživnou postavu. Muži v černém nefungují ani jako pokračování, ani jako pokus o restart a ani jako komedie. Polovinu filmu jsem otáčel očima kvůli protahování trapných scének, humoru a situací. Agent(ka) "M" byla na pěst už co se jako dospělá oběvila na plátně a agent "H" je nějakou trapnou parodií na Willa "J" Smitha. Děj je jedna velká směs miniscének které se někdo pokusl naroubovat do 2 hodinové stopáže aby ten film neměl jen 60 minut. Různé postavičky se tu oběvují a mizí a nikdo se ani nesnaží je nějak více využít, teda až na totálně nesympatickou postavu jakési zakrslé bukvice s čepičkou. Jak začaly vytahovat z různých částí auta ty zbraně, bylo mi vážně trapně a když už jsem si myslel že toho nechají, tak to pokračovalo dál a dál a dál. Tam kde první, druzí i třetí muži v černém fungovaly na jakémsi "uvěřitelném" základu, tady čtvrtý díl totálně ztrácí na zajímavosti a už se dostávají do éry CGI za každou cenu a je jedno že to celé postrádá efektivní a inteligentní rovinu. Když si vzpomenu na scénku kdy agenti "J" Will Smith a "K" Tommy Lee Johns, vlezou k té rodince do bytu, odsunou stěnu a začnou se vyzbrojovat, je to 100 000x geniálnější scénka, než když Thor a Valkýrie začnou tahat digitální zbraně z digitálního auta a pálí do digitálních protivníků. Stejně tak suprově funguje scénka kdy "J" Will Smith rodí malou chobotničku, než když tady kdokoliv byť jen mluví s jakýmkoliv mimozemšťanem.

• 16.7.2019  10:13
    Climax (2018)

Nejhorší je to, že si u takového filmu uvědomíte že dnešní společnost "mladých" se takhle asi vážně chová. To se pak jeden nediví že vezme do ruky samopal a jde vystřílet celé okolí a nebo školu atd. A je jedno jestli je to ve francii nebo jinde. Nikdy jsem nebral drogy ani nekouřil seno, takže netuším o jak poctivou sondu do mysli sjetých se jedná. Každopádně už jen vizuální stránka je takové peklo že to nejde ani hodnotit. Mám pocit že se taky sjela celá ta rada pro udělování cen, protože dát tomuhle jakékoliv ocenění je prostě nepochopitelné.

• 11.7.2019  16:47

Je tam Kadlův most, a dycky most, takže za to 5 hvězd protože jsem ČECH !

• 25.6.2019  19:19
    FattyPillow: Kontroverzní (hudební videoklip) (2018)

Už mě na tady to upozornilo asi tak milion a půl lidí, takže jsem se rozhodl že se na tu chvilku obrním trpělivostí a podívám se na to co mi všichni nadhazují jako super song. Tento styl hudby neposlouchám, takže to šlo do háje rychleji než DeeThanovy rýmovačky a už se na něco podobného nikdy nachytat nenechám. Každý má jiný vkus a hodnotit to na základě textu je asi tak stejné jako hodnotit konzistenci zvratků po pařbě na chatě. Každý ze sebe dostane jiné věci a není dobré se v tom nějak moc hrabat. Jako obvykle u podobných věcí, je mi záhadou proč je to na této databázi a proč bych to měl nějak hodnotit, když je to jen další reklama na joutůbera a jeho kanál. Takže stejně jako ty DeeThanovy pokusy i tohle bude mít milion palečků, protože 10-ti leté děti ohodnotí cokoliv co nějaký ten "jejich" oblíbenec vypotí, bez ohledu na kvalitu a obsah. Tady by to být ale nemělo určitě.

• 21.6.2019  23:12

Jak se tam začaly někde uprostřed a ke konci trochu pročišťovat řady x-menů, říkal jsem si že je to asi náznak který nám má dát vědět že je tohle konec celé té smutné série filmů. Bohužel jsem se spletl, ale naděje umírá poslední, tak doufám že příště dostaneme restart celého multi universa. Nejsem zrovna zastánce hereckých představitelů, ale nemám problém s tím že se to snažily omladit a ukázat nám spíše začátky a nějaký další děj (od První třídy) ale nedokážu rozdýchat účast kreatury se jménem Jessica Chastain, která je asi jedna z nejošklivějších lidí na planetě. Pokaždé co se oběvila na plátně, měl jsem asi tak stejné pocity jako Drax v druhých strážcích galaxie vůči tykadlové holce. Zřejmě mi chybí nějaké ty mozkové buňky, ale moc jsem se neorientoval v ději a taky mi vadilo to že Magneto opět neví na jaké straně má stát. Už nám to ukazoval asi 5x a ukazuje to i tady. Už je nudný, nezajímavý a pořád se nechává strhávat k zabijáckým výlevům aby se za 10 minut za ty činy začal v podstatě omlouvat. Jean nemá co hrát a je hodně poznat že ani scénáristi si nebyly úpně jistí tím kam tu postavu vlastně směrovat a nebo zařadit. Scéna ve vlaku je slušná, ale závěr je zase divný a nemůžu se zbavit dojmu že se stříhalo víc než bylo zdrávo a že se asi docela dost přetáčelo, protože jsem měl stejné pocity jako docela nedávno u Hellboye, který vypadal že měl mít původně asi o hodně delší stopáž. Stejně tak působí i Dark Phoenix, který v několika okamžicích docela skáče v ději a nějak mi chybělo pár vysvětlujících pasáží. Co ale nemůžu pochopit už delší dobu (a několik filmů) že si nikdo nedělá absolutně žádné starosti s časovými osami, kdy všechny postavy víceméně vypadají asi 40 let pořád stejně. To prostě nedává prostor na nějaké lepší hodnocení než tak 2 hvězdy, které bych ale nejraději strhnul za hnusnou tlamu Jessicu Chastain, která aspiruje na nejhnusnější herečku všech dob.

• 20.6.2019  16:23
    Hellboy (2019)

Chaotické skákání ze scény na scénu, nepochopitelné vyprávění, u kterého vzniká silný pocit že čumíte na 3 díl nějakého seriálu - mnoho mluvení a ani netuším o čem, a spousta nesympatických lidí. Příběh je shluk nápadů několika lidí, kteří si asi myslely že to dokážou dostat do jednoho scénáře. Jediné ce se snad dá pochválit, je výběr Milly Jovovich ale i ta nemá šanci cokoliv dělat když nemá žádnou zajímavou linku. Polovina scén je natočena divným stylem kdy to vypadá jakoby byly celé scény vystřiženy za účelem zkrácení stopáže. Za hrudník Milly a za asi 2 zajímavé scénky, dám 2 hvězdy. Ale asi by to chtělo super speciální director cut, protože tohle vážně moc smyslu nedává. Jo a ještě poznámka : v 50% scén není pořádně poznat co se tam děje, protože je to zase tmavý jak kdyby to natáčely v tunelech a došla účtenka za eletřinu. Nechápu proč se vydávají miliony na digitriky a pak to ani není vidět.

• 18.6.2019  18:49
    Poklad z půdy (TV pořad) (2018)

Kdybych vyhrabal ty krámy co má tatík na půdě, byl by ze mě milionář, soudě podle toho jaké částky jsou kolikrát ochotní vydat za něco co i v běžném obchodě stojí pár korun a za 3 roky se na to nanesla vrstvíčka prachu. Co mě ale dostalo v jednom díle, byly hodinky - i podle mého totálně slepého oka - které vypadaly moc hezky a očividně už na první pohled byly docela staré a bába na to řekla že nestojí ani za lístek do tramvaje, ale v kterémsi díle před tím odhadla jakousi čmáranici (obraz) která vypadala jak kdyby ji kreslil opilec, na nějakých pár tisíc. Sleduju to jen proto, že mám poslední dobou problémy usnout a jinde ta "kuliusa" k práci představuje 1000x větší peklo než tohle (a upřímě, rádio se fakt nedá poslouchat když vám na kterékoliv stanici 80x za den pouští pořád dokola ty samé písničky) Rosáka je mi líto, ale zase na druhou stranu si přiznejme že za ty peníze co má za natáčení by se každý druhý nechal v klidu ztrapňovat i půl života. 1 hvězda za komické příběhy "osobních věcí a velmi emotivních vztahů k daným předmětům" které si prodávající musí snad vymýšlet přímo na place.

• 7.6.2019  14:40
    Captive State (2019)

Až do půlky filmu jsem netušil o čem to je a tak jsem to vypnul. Nudný táhlý sopel o ničem.

• 31.5.2019  18:43

Další tragédie na plátně, navíc zhoršená tím že vlastně celý film nemáte tušení proč na to koukáte, když je jasně že 99% všech těch monster stejně dopadne tvrdě na hubu. Po takových zklamáních, mi není jasné o čem vlastně bude Godzila vs. Kong, když Godzilla je brána jako "ta hodná" a Kong taky není zrovna záporná postava. Budou se tedy tyto dvě "pozitivní" monstra rvát mezi sebou, nebo vytvoří "Monstrteam" a budou zachraňovat svět jako spojenci. Od začátku tohoto "univerza" je jasné že to vzaly za špatný konec a neměly to montovat do nějakých pozitivních rovin.

• 27.4.2019  02:14

Hodně lidí pletlo spekulace o tom co a jak bude a co je v trailerech vidět a co vidět není a kdo koho zachrání a kdo se obětuje a že tam musí být tohle a bude se určitě cestovat časem, protože asi 38 postav má naplánované sólovky a nebo pokračování. Teorií a odhadů se vyrojilo tolik, že jsem měl pocit jako bych už ten film vlastně viděl, protože třeba hodně lidí si dělalo víceméně srandu z toho že 4 Avengers začnou tím jak je Thanos na farmě a je v té své Warcraft chýši. Hele je to tam :) Ne sice na začátku, ale je to tam a vážně farmaří a dělá si dlabanec v kotlíku nad ohněm :) Hele mě to fakt - asi jako jediného v celém kině - prostě pobavilo. Co napsat abych to moc nezplival a nebo naopak moc nevyzvidhoval. Celkem dost lidí píše že jim první hodinka přišla slabší, a já bych naopak řekl že ta první hodinka byla lepší jak ta druhá a asi se shodneme na tom že ta 3 hodina byla prostě vrcholem filmu - což logicky dává smysl. Tak jako u mnoha filmů, bych mohl mít asi tak 8 problémů kvůli cestování časem, stejně jako bych mohl mít asi tak 3 poznámky k tomu jak velká náhoda pomohla tam a nebo tam. Nebudu tady psát jak jsem brečel a jak končí jedna velká filmová událost. To psát nebudu, protože jsem v nitru citově mrtvý a neumím brečet u omalovánek a nebo filmu, který je jen tím filmem. Podle mě nic Endgamem nekončí, protože MCU prostě pojede dál a to že tady pár lidí obrečí 11 let a 22 filmů ve mě tak maximálně vyloudí úsměv na tváři, protože nechápu že to někdo dokáže tak prožívat. No nic. ********************************************* POZOR SPOILER - SPOILER - SPOILER ZAČÍNÁ Že zemře Ironman, jsem tak nějak očekával, stejně jako se mi moc líbila "teorie" o tom, že by Kapitán Amerika mohl zůstat v minulosti a být s Peggy, což mě spíše potěšilo než abych u toho brečel, ale že zemře Black Widow a že sejmou Thanose hned na začátku, nebo že z Thora udělají trosku z pivasem, to se přiznám že jsem docela koukal. Flashbacky na starší filmy, jsou hezky udělané (jsou to přesně ty scénky z předchozích filmů ale brané jiným úhlem kamery - zajímalo by mě, jestli to už tenkrát natáčely takhle a jen se tyto záběry do těch konkrétních filmů nedostaly, nebo to celé natočily znovu a jen omladily herce) KONEC SPOILERU - SPOILER - SPOILER KONČÍ ******************************************** Endgame je slušným zakončením linky těchto hrdinů a určitě je to jeden z těch obrovských kroků filmové historie, protože i když jsem citově v pohodě, je potřeba ocenit tu neuvěřitelnou lajnu filmů, které šlapou, sem tam zakopnou, a sem tam i zpomalí, ale jinak jedou plnou parou dopředu a ukázaly že jde udělat slušnou lajnu filmů o které se marně pokoušelo několik studií ať už v době nedávné, nebo někdy dříve. I když nechápu proč bych měl být nějak dojatý že něco končí, tak si stejně neodpustím .... tak sbohem holky a kluci, tleskám vašim příběhům a snad se ještě s pár postavami někdy potkáme, protože mi přece jen pár vysvětlení chybělo a o pár postavách by bylo dobré vědět kde jsou a nebo jak dopadly. 5 hvězd tomu nemůžu dát, protože kdo si hraje s časem, ten se do toho zamotá a já prostě nemůžu odpustit tady těm časovým paradoxům jejich nelogickou část (musel bych hodně moc spoilerovat a ten post by měl tak 80 000 slov abych vysvětlil s čím přesně mám problém a to dělat nebudu)

• 17.2.2019  12:23

Jde vidět že pokud má Rodriguez za prdelí dozor, dokáže zajímavé věci. Posouvání hranic CGI je zase o kousek dál. Neznám originál a ani neznám ty mangy, anime, atd, takže nemůžu srovnávat, ale tady mě ten svět bavil a bylo zajímavé sledovat vývoj postavy. Alita je zajímavá, takže si tu předlohu asi zkusím vyhledat.

• 9.2.2019  13:10
    U2: Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me (hudební videoklip) (1995)

Povedený song, u kterého nechápu proč byl někdy označován za nejhorší co U2 stvořily. Pominu li animovaný klip a povětšinou ukázky z filmu ve kterém tato píseň nezazněla, jedná se o kvalitu za kterou se U2 stydět nijak nemusí.

• 28.1.2019  07:58

V dnešní době už by to vzniknout nemohlo. Loutková sranda, u které se nemusíte nijak přetvařovat že "jako je to ujetý" protože tohle je ujetý loutkový svět ve které se dělá sranda ze všeho a nikomu nezáleží na nějaké korektnosti. Dám za 4 protože natočit tohle byl prostě dobrej nápad a to se taky musí ocenit.

• 17.1.2019  16:52
    Předělávači (TV pořad) (2018)

Zajímavý nápad "zkrášlit" nevzhledný kopeček z betonu, který dost hyzdil okolí. Přiznám se že jak jsem se dozvěděl že v tom má prsty ta odporná kreatura a opodebil cival, ani se mi na to nechtělo podívat, protože toho člověka fakt z celého srdce nenávidím. Jenže tady se cení nápad a provedení, a to si určitě zaslouží pochvalu, stejně jako si zaslouží jakési poplácání po rameni, že měl snahu to jen nepočmárat fixkama ale najal na to někoho kdo tomu rozumí a ví co a jak. Jakékoli "graffiti" když je provedeno hezky a do jisté míry umělecky, je vždy hezkou podívanou. Rozhodně bych byl rád kdyby se takových zajímavých věcí dělalo víc. U nás dostala parta lidí povolení pomalovat starou budovu školky, která nebyla nic než plocha betonu. Z ohledem na to že je to školka, se kluci hodně krotily a udělaly hezkou dětskou fasádu. Měl jsem nutkání ubrat hvězdy za primitiva a kreaturu, ale tentokrát se budu držet a dám hezké 4 hvězdy. Tu pátou nedám, za zbytečné keci a zbytečnou délku, která nebyla potřeba. Být to o takových 8 minutek kratší, tak 5 by bylo jistých. Myslím že je lepší se dívat na R2D2, než na betonový nesmysl, který k ničemu není. Závěr dokumentu, jen ukazuje lidskou demenci, kdy všechno musí zničit a ničeho si neváží. Smutný konec. Lidstvo si nezaslouží žádné další šance a bylo by potřeba aby se konečně vesmír rozhoupal a nahradil nás něčím lepším.

• 17.1.2019  15:38

Po přečtení informace v novinkách, jsem zkoukl ono fanouškovské dílo, abych se dozvěděl co Disneyho zase tlačilo v botě a jak moc je tohle studio prolezlé imbecilitou a debilismem. Takže - je to hezký kraťas a určitě by bylo dobré, kdyby tahle parta dostala, třeba od Lucasfilmu (když se lim to líbilo a zastali se jich) nějakou tu korunu aby natočily další. Proč ne. Jak někdo nedělá bordel a má to hlavu a patu, jsem s tím v klidu. Nejsem úplný zažranec do SW, ale řekněme že 3 hvězdy za kvalitu, si to zaslouží.

• 16.1.2019  11:58

Nejsem odborník na kreslení, stejně jako na kreslící styly, takže nechápu co všechny tak posadilo na prdel, když mi přišla animace úplně normální a nevidím žádnou super mega nejvíc nejlepší vykreslovací techniku na světě (která si navíc zaslouží patent a jsou z ní všichni na větvi) Příběh byl malinko zmaten ý, a hlavně ze začátku jsem se docela dobře neorientoval v tom, kdo je vlastně kdo a co se děje a nebo o co jde. Třeba Gwen říkala že ji to hodilo do minulého týdne, což nějak asi nechápu v souvislosti s tím že jiné postavy to časově nikam nepřesunovalo. Trachu rušivě na mě působilo ztvárnění myšlenek v podobě komiksových okýnek a bublin, které jakoby se tam nehodily. Spider prase mi zase přišlo až přehnaně fantasmagorické, a stejně tak působila i holka s robotem, kdy jsem si pořád říkal že tam tyhle dvě postavy až tak nezapadají. Noir týpek byl zajímavá volba a jeho černobílý styl mi naopak přišel jako hodně povedený nápad , který bych možná rád viděl v nějakém samostatnějším kraťasu, které by mohly ukazovat životy jednotlivých spidermaních postav. Taky mi občas přišlo že animační styl je divně zvolený, protože třeba Gwen a Peni, vypadaly animačně hezky, stejně jako Noir, ale třeba Miles, už mi přece jen přišel animačně jiný, stejně jako Kingpin, u kterého třeba vůbec nerozumím jeho komiksové přepálenosti, kdy vypadá jako koule, když zbytek postav vypadá normálně a přirozeně jako lidé............ Příběh je asi fajn, a Kingpinovi motivace dávají smysl, ale nevím přesně proč bych zrovna tady to měl nějak vyzdvihovat, když je to v každém druhém hrdinském filmu. Celkově si myslím že animák má potenciál na sérii, hlavně když se bude jednat o tyto postavy, ale kdybych měl hodnotit čistě jen na základě "běžných" měřítek pro komplexní hodnocení filmů (zábavnost, příběh, postavy, atmosféra, atd.) tak víc jak 3 bych asi nedal. Tohle je ale nové posunutí, mě neznámého světa, takže nakonec dám 4, které budou stejně jako u druhého Ralpha trošku slabší. Uvidíme kam se vydají v pokračování, protože tohle bez odezvy nezůstane ani náhodou.

• 16.1.2019  11:31

Pokračování neobvyklého animáku, kterému v druhé polovině trochu dochází dech. První půlka je krásnou ukázkou jak funguje internet jako celek a jak moc je všechno jen spousta ničeho zabaleného do krásného obalu, a určitě funguje mnoho nápadů a vizuálních stránek, stejně jako dává i docela smysl příběh, ale v druhé polovině, přesněji od vypuštění viru, jakoby se na tom podílel jiný tým, nebo přešli na jiný styl vyprávění. Je to pořád zábava a je to pořád animák který vyčnívá nad mnohými dalšímy, ale přece jen bych si odpustil až tak moc temnou atmosféru druhé poloviny, i když tu hodně ale hodně drží seskupení princezen a jejich záchrana Ralpha. To prostě musí vymýšlet někdo geniální, protože tohle prostě nikde neuvidíte :) Nové postavy jsou fajn, skupinka závodníků je taky fajn, všelijaké postavičky z internetu krásně ukazují nesmyslnost všech těch internetových věcí, které nikdo nepotřebuje ale jsou všude a jsou otravné. Dal bych hezké 4 hvězdy, i když jsou takové slabší, a nemůžu se úplně rozhodnout, jestli bych chtěl 3 díl, nebo jestli by nebylo lepší se dál už nesnažit, protože jak už jsem psal, tak ta druhá polovina byla slabší. Každopádně se jedná o velmi slušné pokračování, které prvnímu Ralphovi ostudu rozhodně neudělá.

• 9.1.2019  05:21

Opět další reklamní nesmysl, o kterém se dá říct snad jen to, že oceňuju práci kluků z Vortexu a to že to byla jejic první zkušenost z něčím takovým. Dan Vávra je namachrovaný frajer z egem velikosti planety Jupiter a já mu strašně moc přál aby dopadl tvrdě na tlamu a ta jeho "velkolepá produkce u které světu ukážeme že češi mají na poli her svoje místo" u hráčů profičela. Dokument je fajn, ale obsah a to jak je prezentovaný je na blití. Hodnotit nebudu. Nemám tušení - jako u desítek dalších - proč je tohle na čsfd.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17