ESNYR

ESNYR

Česko

2 body

• 13.4.2015  12:27
    Událost (TV seriál) (2010)

Seriál je vhodný pro ty, kterým se líbí když všichni kolem mluví v náznacích, mají prázdné řeči o ničem, nemůžou prozradit nic z toho co se kolem děje a taky je to pro ty, kterým stačí když se ve sci-fi seriálu během 11 dílů co jsem viděl, stane asi tolik jako během 2 let v práci hlídače krematoria. Mimozemšťani tady opět vypadají jako lidé - tedy jediný rozdíl oproti nám je to že nestárnou - a tvůrci se je ani nesnažily nijak odlišit. Taky je tady romantická linka kluka a holky, kteří se seznámí, chodí spolu, a mají se rádi ( ve sci-fi seriálu je to jako pěst na oko ) Přestalo mně to celé zajímat po 11 dílech a je mi totálně u zádele jak to dopadne. Jo a sci-fi je to jen proto, že tam asi 3x udělají abrakadabra z mimozemskou technologií a v každém dílu někdo řekne slovo "mimozemšťan".

• 12.4.2015  23:09
    Aliens vs. Avatars (2011)

Proč někdo točí takové filmy ? Tohle přece nemůže nikdo myslet vážně už při psaní scénaře. Vždyť musí tušit že je to nesmyslná slátanina, která nezaujme vůbec žádnou skupinu lidí. Jestli hodnocení odpad, je bráno jako to nejnižšší patro hodnocení, tak tímto filmem se dostáváme k možnosti že existuje i sklepní prostor.

• 12.4.2015  23:03
    Lemra líná (2006)

Velká nuda, bez jakékoliv známky humoru.

• 12.4.2015  22:49
    Paterčata (TV seriál) (2014)

Špatný, špatný. Když to začalo, docela mi bylo těch mladých líto, protože 5 dětí musí být už jen napsychiku dost zápřah. Jenže čím více jsem viděl, tím více mi bylo jasné, že tihle si lítost nezaslouží. Oni dostanou tohle a tamto, a ještě budou brblat a stěžovat si že to nestačí. Dostaly zadarmo tolik věcí a neustále chtěly více. To co začalo jako zajímavá sonda do života rodičů z paterčaty, pokračovalo tím, co je u této skupiny lidí obvyklé. Osočováním, rasistickým obviňováním, ublíženou tváří a nenasytností. Snaha natočit něco o životě lidí, kterým se narodilo trochu více dětí než čekaly, se zvrhlo ve frašku ve které už nejde o děti ale o to ukázat jak stát naddružuje určitým sociálním skupinám - cikánům. ×× - ×× Nepamatuju si že bych někdy četl, nebo slyšel něco o rodinách kterým se narodilo více dětí, třeba čtyřčata a proto nemůžu pochopit proč bylo nutné natočit o paterčatech zrovna seriál. Toto se nedá hodnotit, protože pokud bych mněl dát nějaké hvězdy, tak možná za snahu ukázat rodinu z více dětmi. Tady se to ale vymklo běžnému formátu. Proto hodnocení nebudu udělovat. Dodatek : po přečtení článku o této rodině jsem si jen začal říkat co je to za nevděčnou chamraď, a na seriál jsem se přestal dívat.

• 10.4.2015  15:34

Míšo, ty kreténe cos to vyved ? Di do vole prdele !Už když v trojce obsadil do hlavní role tu ženskou co vypadá jak prsečí prdel, klepal jsem si na čelo, co tam běhá za krávu, ale to teda nebylo nic oproti tomu jaké "esa" nacpal do tohodle pokračování, které pokračováním není, protože se začíná nějaká jiná dějová linka z jinýma hercema. Už se nebudu ani zmiňovat o tom že jsem se ztrácel v množství skládačkářů - musel jsem si vyhledat alespoň základní informace o všech transmutátorech na internetu - a ani se mi nechce zmiňovat že příběh byl tupej jak 100 let stará pila. Dovolím si zavěštit : Pětka bude o tom že zničily život na Marsu a že se postaraly o vznik naší rasy tím, že základní genetický materiál který zbyl z Marťanů, přenesly na úrodnou Zemi. Šestka bude o tom že stvořily vesmír a všechny planety a už se bude odehrávat v budoucnosti. Budeme cestovat časem a prostorem a určitě se podíváme i na jiné emzácké planety ( návštěva kina u 4 dílu nepřipadala absolutně v úvahu a na další pokračování se už asi ani nepodívám )

• 10.4.2015  15:25

Sestupná křivka pokračuje a třetí díl dokazuje zažité pravdy o pokračováních. Trasformeláků už je tady tolik že jsem si v polovině filmu marně lámal hlavu nad tím kdo je kdo, kdo je spojenec a kdo protivník. Chaotické scény, nesmyslné souboje, nepřehledná akce. Kamera lítá jak kdyby byla přilepená na zfetovaném ptáku, takže jsem kolikrát ani netušil co se vlastně děje ( tady už jsem návštěvu kina zavrhnul a počkal si na DVD rip )

• 10.4.2015  15:20

O stupínek horší než první skládanice. Moc se tady filozofovalo a moc se skládalo a rozkládalo, což nakonec vedlo k tomu že to začalo nudit. Má to i pár nepřehledných scén, ve kterých jsem pořádně nevěděl co se děje, protože to bylo točený ve tmě a v moc velkém počtu trasformerů ( i na dvojce jsem byl v kině )

• 10.4.2015  15:18
    Transformers (2007)

Musím přiznat že jsem si nedokázal představit jak chce Michael Bay natočit film z hračkama. Byl jsem, asi jako většina lidí, překvapený tím že to dokázal zformovat tak že to dávalo smysl a dalo se na to dívat. Vytknul bych jen trapné plácání v rodinném kruhu a trapné pokusy Sama balit holku. Jináč hodně povedená podívaná ( Byl jsem na tom dokonce v kině - to už svědčí o tom že jsem to považoval za dobrý film )

• 9.4.2015  23:52

Dánové umí natočit syrové drama, temný thriler a krvavý horror. Nově si můžou připsat i geniální animák. Totálně šílená jízda, ve které si autoři dokážou utahovat z boha, Dánů, královny, vesmírného programu, politiky, Američanů a dalších xy věcí. Obsahuje spoilery : Animáku, ve kterém můžete vidět necenzurované scény z německého porna, psychycky labilního vojáka, totálního břídila, alkoholika kterej bez přísunu piva upadá do bezvědomí a přistěhovalce který žádá v Dánsku o politický azyl a který sic neůmyslně ale i tak spálí Americkou vlajku, prostě nemůžu dát míň jak 4 hvězdy. Nečekejte žádné hrdinské proslovy, tady se normálně pro sprosté slovo nejde moc daleko, pije se tu, kouří, a utahuje ze všeho z čeho se utahovat dá. Za tu srandu si to zaslouží 4 hvězdy, Tu pátou dávám za to, že to natočily v Dánštině a ne v Angličtině, což je docela neobvyklé.

• 9.4.2015  13:11

Hezky udělaný seriál, který konkrétně mně, upozornil na to, že u nás není těch hradů a zámků jenom pár, ale že jich je docela dost. Je zajímavé vidět místo kde se natáčel nějaký film nebo pohádka bez kulis.

• 8.4.2015  16:06

Další z řady tak zvaně "podivných" filmů, u kterých nevím pro jakou věkovou skupinu jsou točeny. Dětský film to není určitě, protože se spousta z nich nebude orientovat v ději a dospělého to zase moc nechytne, protože je to děláno spíše pro ty děti ( Paradox ? Možná ) Co se týká herců, tak bych vyzdvihl projev mladičké Hayden Panettiere, která hrála přirozeně, s úsměvem, a bylo poznat že tu roli prostě zvládla doře, zatím co Ryan Kelley se tvářil jak kaktus a hrál spíše prkno na žehlení než kluka co uvízl ve světě mezi nebem a zemí. 3 hvězdy si to ale určitě zaslouží. ( K mému překvapení, film nalezen na YT - jako mnoho dalších filmů )

• 8.4.2015  10:33

Muzikál. Už tohle slovo mně asi mohlo varovat. A Já, i když jsem si přečetl pár ne zrovna pozitivních reakcí a i když jsem viděl hodnocení, jsem si řekl že to přece nemůže být až taková hrůza. Vždyť je to Disney a hraje tam slušná sestava herců. V průběhu filmu ( ehmm tedy muzikálu ) mi bylo jasné že tohle byla špatná volba, protože jde opravdu o muzikál v doslovném slova smyslu. Celou dobu se zpívá a dokonce bych řekl že pořád dokola ta samá melodie, jen z drobnými zmněnami. Můžu si za to sám, protože varovných znamení jsem ignoroval dost. Ty dvě hvězdy, které jsem se nakonec rozhodl dát, jsou jen za ty herce a zajímavý nápad spojit dohromady několik pohádek. Což teda moc dobře nefungovalo.

• 7.4.2015  23:44
    Moje dvě lásky (TV film) (2012)

Když mi kamarád řekl ať se na to podívám, trošku jsem zaváhal, protože zrovna na TV Barrandov se nevyskytují komedie které by byly k smíchu, ale přesto jsem si film pustil. Zápletka je trochu přitažená za vlasy a také pátrání po celém problému je celkem nezáživné, ale jinak se jedná o slušnou komedii, která sází hlavně na špičkování mezi dcerou a dvěma otci, či mezi dvěma otci mezi sebou navzájem. Netvrdím že jsem se málem umlátil smíchy, ale film mně normálně pobavil a zasmál jsem se, takže to má za lepší 3.

• 7.4.2015  23:42
    Oko bere (2008)

Kdyby celý film byl tak našlapanej jako druhá polovina, mohl si dojít pro více hvězd. Co jsem moc nechápal, bylo to že tahle geniální parta obírala pořád dokola tuším jen 2 kasina. Vzhledem k tomu jak dobře to měly vykoumaný a jakou si daly práci z převleky a maskováním, bych čekal že půjdou pokaždé do jiného lokálu aby nebyly tak moc na očích. Hlavně v případě šéfa ochranky, který měl z profesorem nevyřízené účty, bych asi nelezl pořád na to samé místo. Překvapením pro mne bylo také to, že je to natočeno podle skutečných událostí.

• 7.4.2015  23:39

Sice humorný, ale jinak dost prapodivný western, který spíše na dobrodružství a děj, sází na vtipné ztvárnění podivínského indiána a gentlemanského rangera. Hudba a triky byly sice dobré, ale celá ta podívaná bez děje nemá prostě moc velkou šanci zaujmout. Při celém tom vlakovém chaosu v závěru filmu, jsem byl totálně mimo a nechápu jak se pořád ty vlaky míjely, spojovaly a zase rozpojovaly. 3 hvězdy za humor, triky a dobrý herce.

• 7.4.2015  23:36
    Podfukáři (2013)

Celou dobu jsem byl napnutej jak guma od spoďárů, a čekal jsem co z toho vyleze, abych si asi po hodině začal uvědomovat že to je plné logických nesmyslů a neuvěřitelných zvrat(k)ů. A co měl jako znamenat ten sci-fi konec ? To se bude jako dvojka odehrávat v nějaké jiné dimenzi nebo co ? Protože mi konec nebyl vůbec jasný, tak nemůžu jinak než dát 2 slabé hvězdy. A herecky to taky nebyla žádná sláva.

• 7.4.2015  23:32
    Prima hodinka (TV pořad) (2015)

"Živý reportážní magazín s výjimečnými hosty, pozoruhodnými postřehy, neotřelými moderátory a pozitivním pohledem na svět.(TV Prima)" ××× Že bych viděl jiný pořad ? První seznámení dopadlo hodně špatně. Nudní ( prej neotřelí ) moderátoři, kteří ani neumí pořádně mluvit, 3 reklamní bloky ( v hodinovém pořadu dost vražedné ) reportáže o nezajímavých věcech a když už nevíte kudy kam, nacpěte tam videa z Youtube. Neodvažuju se hodnotit po prvním přísunu, ale nějak nevěřím že by se to časem zlepšilo. Takže hodnotím bez hodnocení - 1 hvězda za snahu. Divácké zprávy & VIP & Prásk & Prima svět = nudný pokus o Príma pořad ( ty vole, bubínkář v závěru to totálně zazdil )EDIT po pár dílech : tu 1 hvězdu tomu přece jen nechám. Sem tam se podaří něčím zaujmout.

• 7.4.2015  00:18
    Aladdin a lampa smrti (TV film) (2012)

Že já si ale vždycky na noc vyberu nějaký zajímavě znějící titul, který láká na dobrodružství, a vyleze z něj taková kravina že to není možný. Tady se prostě nedají ocenit vůbec žádné věci. Ani herečky ženského pohlaví, protože co do krásy jsou sice trochu nad normálem ale co se týká herectví je to velká hrůza.

• 6.4.2015  23:08

Jedna z těch lepších pohádek, což je docela překvapení potom co si ČT dovoluje posledních pár let vydávat za pohádky. Mádl se na tu roli sice dvakrát nehodí, ale z Voříškovou tvoří příjemný pár. Jen ti čerti byly zase moc přehnaně čertovsky přiblblí. No asi to k těm pohádkám prostě patří. Takže za 3.

• 6.4.2015  22:53

Na tomto filmu je zvláštní že začíná přímo jako týmovka, která nemá vlastní předfilmy z jednotlivými postavami. Nabízí se tak dalších pár filmů jako samostatné představení teamu. Nebudu tady spoilerovat jako ostatní, a napíšu jen tolik, že se těším na dvojku a počkám si na to, která parta nakonec nakope fialovému titánovi nejvíc ( osobně podle několika náznaků tipuji že Thanose potrápí nejvíc Avengers parta )

• 6.4.2015  19:48

Ha, ha, ha. Fakt to pobaví jak sviňa. To že někdo půl roku animuje každý chlup na 3D zvířátkách ještě nedělá film dobrým.

• 6.4.2015  19:13
    Interstellar (2014)

Zkrátit na polovinu a nebo hustě proškrtat celou první hodinu a bylo by to asi lepší. Nemám důvod tomu dávat víc jak 3 hvězdy. Scéna v knihovně se mi osobně nezamlouvala a celý ten výlet byl z mého pohledu dost nudný a nezáživný.

• 6.4.2015  18:37

I když pohádky mám rád, tahle k těm dobrým nějak nepatří. Je taková nudná a nezáživná. Tady je zřejmý začátek VELKOPRODUKCE pohádek, které se od té doby hrnou v takových kvantech, že to kazí dobrou pověst i těm starším. Možná kdyby ta pohádka nebyla dělaná tak strašně umněle, mohla být daleko lepší.

• 6.4.2015  18:34

Pár papírových kulis, dokáže nadělat 100x větší parádu než digitální triky za 100 milionů. Jedna z těch pohádek, která dokazuje že je potřeba udělat takový film z lásky ke své práci ( herec, režisér, scénárista ) a ne kvůli prachům. Jsme holt vobyčejní vekovský čerti

• 6.4.2015  18:30

Průmněrná romanťárna, u které jsem se párkrát usmál. Není to nic velkého ale na odpočinkové podívání dostatečné.

• 5.4.2015  12:13

Musím hlavně ocenit to, že konečně někoho napadlo že sci-fi, by se mělo odehrávat v době, kdy nebodu tyhle příběhy nikomu pro smích. Mám tím na mysly dobu která je hodně vzdálená tomu co dnes bereme jako "za dveřmi už je možnost kosmických letů na delší vzdálenosti" V podstatě i doba vzdálená 200 - 300 let, mi přijde jako docela odvážné vykreslení kam se můžeme ve vývoji dostat, ale je to pořád lepší než když si scénaristé a režiséři myslely že za pár let budeme mít základny na nějakých měsících, nebo nedejbože poletíme rovnou mimo naši sluneční soustavu. Taková Vesmírná odyssea, dnes vypadá jako směšný pokus předpovědět dobu vzdálenou jen pár desítek let, a takový Blade Runer ujel o celé století nejmíň. Star Trek je v tomto jiný a i když si myslím že i těch 200 let je hdoně přiatažených za vlasy, přece jen si dokážu představit že za tu dobu už budeme jen krůček od podobných cest vesmírem. Za první film bych udělil 3 slušné hvězdy. Víc bych nedával hlavně z důvodu celkově nudných pasáží a zdlouhavých scén. Jinak se musí pochválit triková stránka, na které je vidět že se k látce přistupovalo z nějakými znalostmi tématu a prostředí ( nevím kolik existuje verzí tohoto filmu, ale to co jsem viděl začínalo 4 minutovým pohledem na ubíhající hvězdy a pak 4 minutovými titulky, aby se v zápětí dalších asi 5 minut kapitán Kirk a inženžr Scotty, plížily malým raketoplánem k lodi. Tyto zdlouhavé a nudné scény mi prostě vadily a navíc jich je ve filmu ještě pár dalších ) Takže za 3.

• 5.4.2015  00:21
    Jak se staví sen (TV pořad) (2007)

Problémem tohoto pořadu, je asi to, že každý má jiný vkus co se designu týče. Nedovedu si představit situaci, kdy mi nějaké studio třeba předělá celou kuchyň. Před několika měsíci jsem se přestěhoval do nového bytu a majitel mně upozornil na to, že kuchyňská linka ( nebo spíše celá kuchyň ) by potřebovala rekonstrukci, protože je stará. Když jsem kuchyň viděl poprvé, ihned jsem se do ní zamiloval, protože je sice stará a má popraskané dřevo a kamennou desku, ale je tak nádherná, že jsem se rozhodl ji postupně renovovat. Kdyby mi nějakej blboun vytrhal tu nádheru a dal mi tam místo toho sklo a hliník, ještě navíc v černo bílé variantě, tak mu asi zpřerážím hnáty. Navíc já mám rád světlé a veselé barvy, takže nepřipadá v úvahu že bych měl mít třeba skříň ve tmavě hnědém provedení. ¤¤ Neberu nikomu snahu dostat něco pro matku se třemi dětmi na které všichni kašlou, ale má to mít nějaké své meze a hlavně bych si asi nedovolil udělat nějakou předělávku bez konzultace z majitelem. Pořad, má určitě svůj smysl, a pomáhá lidem kteří nemají tu kliku že by mohly rekonstruovat, ale dělá taky reklamu různým firmám a společnostem. Nic proti tomu, v jednom podobném pořadu jsem narazil na firmu pro kterou dnes pracuji a která mně zaujala právě tím co dělá a vyrábí. Takže i v tomto ohledu má pořad své pozitiva. Zůstanu věrný svému průměrnému hodnocení a dávám 3 hvězdy - z poznámkou o barvách a stylu, který nemusí sedět všem. POZNÁMKA : ty ceny mně dokonale ohromily. Viděl jsem díl, kde za rekonstrukci kuchyně a obývacího pokoje, daly 480 000. Tak to je teda síla. Za trochu vyšší částku mám možnost koupit byt ve kterém momentálně bydlím a který má přes 90 metrů čtverečních.

• 4.4.2015  23:36
    Zprávy TV Prima (TV pořad) (1997)

Nejvíc mi na zpravodajských relacích vadí to, že v reportáži mluví o Penelope Cruzové, a nebo Keiře Knaightleyové, či Amy Ackerové, a na závěr - což je právě na Primě - to reportérka totálně postaví na hlavu větou "Pro TV Prima Karolína Hošek" No ty bláho, to si ta baba dělá (_!_) ne ?

• 4.4.2015  00:07

Pokud tohle je stejně pravdivý dokument jako byl svého času Blér vič, tak klobouk dolů, protože je z toho cítit schýza v každém záběru. Jeden pak má pocit že mu někdo tajně čumí přes rameno a kontroluje na co se zrovna dívá aby byl zařazen do nějaké složky z tučným písmem Nebezpečný : hlídat . Jestli je to ale skutečná realita, což bych řekl že asi ano, potom tedy bude lepší, když se vrátíme zpět na stromy a zkusíme si tu "civilizovanost" a "demokracii" všichni pěkně od začátku, tentokrát ale bez chyb. Co ?

• 3.4.2015  18:45
    Star Trek (2009)

Star trek. Legenda a kultovní značka, která tento svět ovládá už pár desítek let. Starší filmy neznám, a vlastně mi celý tento fenomén nikdy nepřipadal až tak velký abych si rychle doplnil znalosti a viděl všechno co se dá. Nový star trek - čily restart - se mi líbí a určitě si časem pustím i starší snímky. Vlastně jsem viděl jen seriál Enterprise ( 2001 / Kapitán Archer / 22 století, a začátek dobrodružných cest ) který mě docela bavil. Co mi ve filmu docela nesedělo, byly barevné uniformy. Vím že byly u samého začátku seriálů a filmů, takže byly nutné, ale přece jen se mi zdá že stejnokroje, které měly na Enterprise ve stejnojmeném seriálu těm postavám seděly daleko více. Trochu jsem se obával jestli nepokazí základní myšlenku tím že obsadily komediálního herce Simona Pegga, ale nakonec se ukázalo že si z tím poradily dobřa a "trapný" pocit se nedostavil. Mám ke sci-fi dost neutrální vztah - můžu a nemusím - ale kvůli tomuto filmu začínám přehodnocovat svůj stav ke sci-fi celkově. Každopádně se budu těšit na pokračování a určitě si pustím i starší filmy. Za 5 hvězd