Captive State (2019) odpad!

Až do půlky filmu jsem netušil o čem to je a tak jsem to vypnul. Nudný táhlý sopel o ničem.

Godzilla II Král monster (2019)

Další tragédie na plátně, navíc zhoršená tím že vlastně celý film nemáte tušení proč na to koukáte, když je jasně že 99% všech těch monster stejně dopadne tvrdě na hubu. Po takových zklamáních, mi není jasné o čem vlastně bude Godzila vs. Kong, když Godzilla je brána jako "ta hodná" a Kong taky není zrovna záporná postava. Budou se tedy tyto dvě "pozitivní" monstra rvát mezi sebou, nebo vytvoří "Monstrteam" a budou zachraňovat svět jako spojenci. Od začátku tohoto "univerza" je jasné že to vzaly za špatný konec a neměly to montovat do nějakých pozitivních rovin.

Avengers: Endgame (2019)

Hodně lidí pletlo spekulace o tom co a jak bude a co je v trailerech vidět a co vidět není a kdo koho zachrání a kdo se obětuje a že tam musí být tohle a bude se určitě cestovat časem, protože asi 38 postav má naplánované sólovky a nebo pokračování. Teorií a odhadů se vyrojilo tolik, že jsem měl pocit jako bych už ten film vlastně viděl, protože třeba hodně lidí si dělalo víceméně srandu z toho že 4 Avengers začnou tím jak je Thanos na farmě a je v té své Warcraft chýši. Hele je to tam :) Ne sice na začátku, ale je to tam a vážně farmaří a dělá si dlabanec v kotlíku nad ohněm :) Hele mě to fakt - asi jako jediného v celém kině - prostě pobavilo. Co napsat abych to moc nezplival a nebo naopak moc nevyzvidhoval. Celkem dost lidí píše že jim první hodinka přišla slabší, a já bych naopak řekl že ta první hodinka byla lepší jak ta druhá a asi se shodneme na tom že ta 3 hodina byla prostě vrcholem filmu - což logicky dává smysl. Tak jako u mnoha filmů, bych mohl mít asi tak 8 problémů kvůli cestování časem, stejně jako bych mohl mít asi tak 3 poznámky k tomu jak velká náhoda pomohla tam a nebo tam. Nebudu tady psát jak jsem brečel a jak končí jedna velká filmová událost. To psát nebudu, protože jsem v nitru citově mrtvý a neumím brečet u omalovánek a nebo filmu, který je jen tím filmem. Podle mě nic Endgamem nekončí, protože MCU prostě pojede dál a to že tady pár lidí obrečí 11 let a 22 filmů ve mě tak maximálně vyloudí úsměv na tváři, protože nechápu že to někdo dokáže tak prožívat. No nic. ********************************************* POZOR SPOILER - SPOILER - SPOILER ZAČÍNÁ Že zemře Ironman, jsem tak nějak očekával, stejně jako se mi moc líbila "teorie" o tom, že by Kapitán Amerika mohl zůstat v minulosti a být s Peggy, což mě spíše potěšilo než abych u toho brečel, ale že zemře Black Widow a že sejmou Thanose hned na začátku, nebo že z Thora udělají trosku z pivasem, to se přiznám že jsem docela koukal. Flashbacky na starší filmy, jsou hezky udělané (jsou to přesně ty scénky z předchozích filmů ale brané jiným úhlem kamery - zajímalo by mě, jestli to už tenkrát natáčely takhle a jen se tyto záběry do těch konkrétních filmů nedostaly, nebo to celé natočily znovu a jen omladily herce) KONEC SPOILERU - SPOILER - SPOILER KONČÍ ******************************************** Endgame je slušným zakončením linky těchto hrdinů a určitě je to jeden z těch obrovských kroků filmové historie, protože i když jsem citově v pohodě, je potřeba ocenit tu neuvěřitelnou lajnu filmů, které šlapou, sem tam zakopnou, a sem tam i zpomalí, ale jinak jedou plnou parou dopředu a ukázaly že jde udělat slušnou lajnu filmů o které se marně pokoušelo několik studií ať už v době nedávné, nebo někdy dříve. I když nechápu proč bych měl být nějak dojatý že něco končí, tak si stejně neodpustím .... tak sbohem holky a kluci, tleskám vašim příběhům a snad se ještě s pár postavami někdy potkáme, protože mi přece jen pár vysvětlení chybělo a o pár postavách by bylo dobré vědět kde jsou a nebo jak dopadly. 5 hvězd tomu nemůžu dát, protože kdo si hraje s časem, ten se do toho zamotá a já prostě nemůžu odpustit tady těm časovým paradoxům jejich nelogickou část (musel bych hodně moc spoilerovat a ten post by měl tak 80 000 slov abych vysvětlil s čím přesně mám problém a to dělat nebudu)

Alita: Bojový Anděl (2019)

Jde vidět že pokud má Rodriguez za prdelí dozor, dokáže zajímavé věci. Posouvání hranic CGI je zase o kousek dál. Neznám originál a ani neznám ty mangy, anime, atd, takže nemůžu srovnávat, ale tady mě ten svět bavil a bylo zajímavé sledovat vývoj postavy. Alita je zajímavá, takže si tu předlohu asi zkusím vyhledat.

U2: Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me (1995) (hudební videoklip)

Povedený song, u kterého nechápu proč byl někdy označován za nejhorší co U2 stvořily. Pominu li animovaný klip a povětšinou ukázky z filmu ve kterém tato píseň nezazněla, jedná se o kvalitu za kterou se U2 stydět nijak nemusí.

Team America: Světovej policajt (2004)

V dnešní době už by to vzniknout nemohlo. Loutková sranda, u které se nemusíte nijak přetvařovat že "jako je to ujetý" protože tohle je ujetý loutkový svět ve které se dělá sranda ze všeho a nikomu nezáleží na nějaké korektnosti. Dám za 4 protože natočit tohle byl prostě dobrej nápad a to se taky musí ocenit.

Předělávači (2018) (pořad)

Zajímavý nápad "zkrášlit" nevzhledný kopeček z betonu, který dost hyzdil okolí. Přiznám se že jak jsem se dozvěděl že v tom má prsty ta odporná kreatura a opodebil cival, ani se mi na to nechtělo podívat, protože toho člověka fakt z celého srdce nenávidím. Jenže tady se cení nápad a provedení, a to si určitě zaslouží pochvalu, stejně jako si zaslouží jakési poplácání po rameni, že měl snahu to jen nepočmárat fixkama ale najal na to někoho kdo tomu rozumí a ví co a jak. Jakékoli "graffiti" když je provedeno hezky a do jisté míry umělecky, je vždy hezkou podívanou. Rozhodně bych byl rád kdyby se takových zajímavých věcí dělalo víc. U nás dostala parta lidí povolení pomalovat starou budovu školky, která nebyla nic než plocha betonu. Z ohledem na to že je to školka, se kluci hodně krotily a udělaly hezkou dětskou fasádu. Měl jsem nutkání ubrat hvězdy za primitiva a kreaturu, ale tentokrát se budu držet a dám hezké 4 hvězdy. Tu pátou nedám, za zbytečné keci a zbytečnou délku, která nebyla potřeba. Být to o takových 8 minutek kratší, tak 5 by bylo jistých. Myslím že je lepší se dívat na R2D2, než na betonový nesmysl, který k ničemu není. Závěr dokumentu, jen ukazuje lidskou demenci, kdy všechno musí zničit a ničeho si neváží. Smutný konec. Lidstvo si nezaslouží žádné další šance a bylo by potřeba aby se konečně vesmír rozhoupal a nahradil nás něčím lepším.

Vader: A Star Wars Theory Fan Series (2018) (seriál)

Po přečtení informace v novinkách, jsem zkoukl ono fanouškovské dílo, abych se dozvěděl co Disneyho zase tlačilo v botě a jak moc je tohle studio prolezlé imbecilitou a debilismem. Takže - je to hezký kraťas a určitě by bylo dobré, kdyby tahle parta dostala, třeba od Lucasfilmu (když se lim to líbilo a zastali se jich) nějakou tu korunu aby natočily další. Proč ne. Jak někdo nedělá bordel a má to hlavu a patu, jsem s tím v klidu. Nejsem úplný zažranec do SW, ale řekněme že 3 hvězdy za kvalitu, si to zaslouží.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nejsem odborník na kreslení, stejně jako na kreslící styly, takže nechápu co všechny tak posadilo na prdel, když mi přišla animace úplně normální a nevidím žádnou super mega nejvíc nejlepší vykreslovací techniku na světě (která si navíc zaslouží patent a jsou z ní všichni na větvi) Příběh byl malinko zmaten ý, a hlavně ze začátku jsem se docela dobře neorientoval v tom, kdo je vlastně kdo a co se děje a nebo o co jde. Třeba Gwen říkala že ji to hodilo do minulého týdne, což nějak asi nechápu v souvislosti s tím že jiné postavy to časově nikam nepřesunovalo. Trachu rušivě na mě působilo ztvárnění myšlenek v podobě komiksových okýnek a bublin, které jakoby se tam nehodily. Spider prase mi zase přišlo až přehnaně fantasmagorické, a stejně tak působila i holka s robotem, kdy jsem si pořád říkal že tam tyhle dvě postavy až tak nezapadají. Noir týpek byl zajímavá volba a jeho černobílý styl mi naopak přišel jako hodně povedený nápad , který bych možná rád viděl v nějakém samostatnějším kraťasu, které by mohly ukazovat životy jednotlivých spidermaních postav. Taky mi občas přišlo že animační styl je divně zvolený, protože třeba Gwen a Peni, vypadaly animačně hezky, stejně jako Noir, ale třeba Miles, už mi přece jen přišel animačně jiný, stejně jako Kingpin, u kterého třeba vůbec nerozumím jeho komiksové přepálenosti, kdy vypadá jako koule, když zbytek postav vypadá normálně a přirozeně jako lidé............ Příběh je asi fajn, a Kingpinovi motivace dávají smysl, ale nevím přesně proč bych zrovna tady to měl nějak vyzdvihovat, když je to v každém druhém hrdinském filmu. Celkově si myslím že animák má potenciál na sérii, hlavně když se bude jednat o tyto postavy, ale kdybych měl hodnotit čistě jen na základě "běžných" měřítek pro komplexní hodnocení filmů (zábavnost, příběh, postavy, atmosféra, atd.) tak víc jak 3 bych asi nedal. Tohle je ale nové posunutí, mě neznámého světa, takže nakonec dám 4, které budou stejně jako u druhého Ralpha trošku slabší. Uvidíme kam se vydají v pokračování, protože tohle bez odezvy nezůstane ani náhodou.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Pokračování neobvyklého animáku, kterému v druhé polovině trochu dochází dech. První půlka je krásnou ukázkou jak funguje internet jako celek a jak moc je všechno jen spousta ničeho zabaleného do krásného obalu, a určitě funguje mnoho nápadů a vizuálních stránek, stejně jako dává i docela smysl příběh, ale v druhé polovině, přesněji od vypuštění viru, jakoby se na tom podílel jiný tým, nebo přešli na jiný styl vyprávění. Je to pořád zábava a je to pořád animák který vyčnívá nad mnohými dalšímy, ale přece jen bych si odpustil až tak moc temnou atmosféru druhé poloviny, i když tu hodně ale hodně drží seskupení princezen a jejich záchrana Ralpha. To prostě musí vymýšlet někdo geniální, protože tohle prostě nikde neuvidíte :) Nové postavy jsou fajn, skupinka závodníků je taky fajn, všelijaké postavičky z internetu krásně ukazují nesmyslnost všech těch internetových věcí, které nikdo nepotřebuje ale jsou všude a jsou otravné. Dal bych hezké 4 hvězdy, i když jsou takové slabší, a nemůžu se úplně rozhodnout, jestli bych chtěl 3 díl, nebo jestli by nebylo lepší se dál už nesnažit, protože jak už jsem psal, tak ta druhá polovina byla slabší. Každopádně se jedná o velmi slušné pokračování, které prvnímu Ralphovi ostudu rozhodně neudělá.