ESNYR

ESNYR

Česko

2 body

• 17.2.2016  11:12
    Childhood's End (TV seriál) (2015)

Knihu jsem četl hodně dávno, takže si prd pamatuju, ale nevěřím tomu že A.C.Clarke, napsal takovej chaotickej maglajs. První část byla v pořádku, budování atmosféry, strach, naděje, tajemství, to všechno se povedlo. Druhá část je už o hodně horší. Přesouváme se v ději o několik let aniž by postavy zestárly (tuším že to bylo o 20 let) všechno je zamotané, nic nedává moc smysl, otevírají se otázky na které se neodpovídá. Třetí část je už jen chaos bez logiky. Vůbec není vysvětleno kdo je Jennifer, proč mají děti ty schopnosti, kam na konci zmizí, a hlavně co se stalo se ZEMÍ, když byl Milo pryč. Do prdele konci jsem vůbec nerozuměl. Milo byl pryč 85 let a Jennifer vůbec nezestárla a ještě vysávala energii z planety ? Proč ? O čem to bylo ? Co to mělo za smysl ? Když Vládci věděly co je Jennifer zač (a zřejmě to byla ona kdo zničil všechno) tak proč ji někam neodvezly, nabo tomu nezabránily ? Co se povedlo, tak to byly triky a vzhled lodi vládců. Krásný kousek. Dám tomu 2 hvězdy a jdu shánět knihu, abych pochopil o čem to bylo.

• 16.2.2016  10:59
    Slavné sportovní okamžiky (TV pořad) (2011)

U některých dílů je to na slzy. Sleduju to nepravidelně ale viděl jsem všechny (prozatím) natočené díly. Když se podívám na vývoj sportu od řekněme 40 let až do současnosti, tak se nemůžu ubránit nenávisti ke všem kdo ten sport kazí. To že se podvádí ve fotbale nebo boxu, jsem už věděl, ale aby někdo podváděl při krasobruslení nebo skoku dalekém, je už vážně na zamyšlení nad celou tou myšlenkou sportování pro nějakou výhru. Dříve se sport dělal pro pár nic neříkajících ocenění (v řádech pár korun a nějakých cetek bez hodnoty) a čím víc postupuje doba, tím víc se z toho stává odporná záležitost. Nicméně to nedělá pořad špatným, to jen znamená že je to pořad který má smysl. Ukazuje nám co je ve světě sportu možné i nemožné. Tolik zbytečně mrtvých sportovců, jen proto že zabezpečení stojí moc peněz, neůcta k životu jako takovému (ten mrtvý sáňkař a reakce výboru) :::::::: Možná se zdá že jsem moc negativní a že pořad ukazuje i mnoho jiných věcí, ale když mě je prostě líto když vidím jak mnozí dřou celý život aby něco dokázaly a pak stačí jeden okamžik a šance je pryč jen proto že někdo podváděl nebo neudělal bezpečnostní opatření. Kolik lidí muselo zemřít než se v závodech F1 udělalo tolik změn ? :::: Pořad by si zasloužil delší formát a vysílací čas na veřejnoprávní TV.

• 14.2.2016  11:14
    Přežít! (TV seriál) (2008)

Hodně dobrej seriál, který sází na jednoduchost a přímočarost a který se nijak nesnaží dváka nudit natahováním děje (verzi z roku 1975 kterou je to inspirováno jsem neviděl) /-/ ::: Dodatek - už mě začíná Hollywood docela srát neustálým rýmečkováním již natočeného. Chystá se totiž USA verze tohoto seriálu. Problém vidím v tom, že amíci to natáhnou na 3 série. ¤¤ Už se těším na dobu, kdy se budou dělat verze pro američany, brity, evropany, asiaty, černochy, lesby, gaye a potom to vezme Disney a udělá muzikál. To bude paráda

• 12.2.2016  22:13
    Rambo III (1988)

Hmm.... Asi jsem z těch akčňáků dob minulých vyrostl, ale nepřišlo mi to jako bůhvíjaká pecka (podobně jsem se nedávno cítil u Komanda, na kterém jsem byl před mnoha lety v kině asi 5x a teď jsem doslova zíval nudou a protáčely se mi oči) Rampa to má za 2.

• 11.2.2016  20:41
    Kdo je kdo? (TV pořad) (2014)

Po necelých 4 dílech co jsem viděl (nějak to nestíhám vídat celé) můžu z klidem prohlásit že je to jedna z těch horších variant "velmi oblíbených" zábavných pořadů. Hádej kdo jsem, bylo podle mého teda o několik řádů lepčejší. Tento styl humoru, který předvádí Vondráček (trapné hlášky) + trapné ukázky herectví té nány co má dělat nápovědu (Marie ? či jak) mi teda moc pod nos nejdou. Bohužel. 1 hvězdu za dobrou pohodu kterou občas vytvoří dobrá sestava lidí (Po těch xy jiných pořadech je zvláštní že se jak Nova, tak Prima prostě neumí z předchozích chyb poučit) EDIT : po mnoha dílech to vzdávám, protože je to díl od dílu trapnější. Hodnocení měním na odpad. Nadale sledovat nebudu. PS : Koháka by měl někdo už konečně zabít, protože je to jen nudný otravný debil, který neustále dělá "vtipy" kterým se ale podle mého nikdo soudný nemůže smát

• 11.2.2016  11:22
    Výroba prototypů (TV pořad) (2008)

No za 3. Víc tomu dát nehodlám. Viděl jsem několik dílů a i když uznávám že nápady jsou dobré, tak provedení je špatné. Taky nějak nechápu, proč se ve všech podobných pořadech neustále musí vypořádávat z časovým rozvrhem. Dostanou plány a peníze (u Discovery si neumím představit nějaký nuzný peníz) a mají na to jen týden ? No nevím teda.

• 11.2.2016  10:14
    Chuck (TV seriál) (2007)

(Rozkoukáno v jakési slabé chvilce) Hodnocení je mi záhadou. Seriál celý je záhada sama o sobě. Když už někdo vymyslel tak "geniální" nápad (který mi připomenul další zoufalost jménem Jake 2.0) tak proč ho nevyužívá ? Jako nechce se mi věřit že když má Chuck v halvě milion informací, tak se je nikdo nesnaží nějak využít. Přiznám se že po 4 dílech jsem dost přeskakoval a nakonec jsem to vzal zrychleně kdy jsem si z každé řady vybral pár náhodných dílů, ale i tak jsem nenašel žádný (možná jsem měl kliku na nudné díly a ty povedené jsem přeskočil) který by mi dal záminku to nějak sledovat. Kdybych se chtěl dívat na partu trotlů z nákupáku, zajdu do centrumu a mám to na živo celý den. Jediná jakž tak, zajímavá postava, je Adam Baldwin, který ale nemá šanci něco hrát, protože scénárista mu vymyslel absolutně nevyužitou postavu. Yvonne Strahovski je možná hezká holka, ale tady byla na pěst snad v každém záběru. ::::: .Chytl jsem díl kde hrál Dolph Lundgren - má to ten chlap zapotřebí ?

• 10.2.2016  12:16
    Kde domov můj? (TV pořad) (2016)

Toto, není dobrý pořad. Háma evidentně ztrácí půdu pod nohama a věřím že už tak po 3 díle začal proklínat den, kdy se na tuhle nudu upsal. Otázky mi připadají nezajímavé a často ani nedávají smysl.

• 10.2.2016  12:11
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

No asi jako všichni jsem viděl spoustu dílů a potom přirozenou cestou opadlo nadšení a sledoval jsem to tak možná 1 - 2x za měsíc abych se nakonec přestal dívat úplně. Teď jsem chytl jeden díl asi snad po 2 letech, a musím tomu snížit hodnocení, protože je to hrůza. Kamera furt lítá tam a sem, oddaluje, přibližuje, rozděluje se obrazovka, pořád se tam vedou existenciální řeči, filtr kamery je neustále na "pozitivní" světlé barvě a Horácio mě sere už jen tím jak si 60x za díl hraje z brejlema. A úplně nejvíc mi vadí nalezení vraha podle toho že nosí netipické hodinky, nebo má velmi vzácnou nemoc, nebo ukazuje všem (i když má masku a mění hlas) své tetování, a dalších 150 podobných blbostí.

• 7.2.2016  11:03
    Kráska a zvíře (TV seriál) (2012)

Viděl jsem tak možná 8 dílů. Ničemu to nepomáhá a nikam to nic neposouvá, pžřínos lidstvu nulový a tu přitažlivost jim taky moc nevěřím.

• 7.2.2016  10:53

Lindsay Lohan je možná hezká holka (nebo alespoň byla v době nedávné) ale to že hraje většinou v takových filmech jí teda v kariéře feťačky moc nepomáhá. Prázdný film, který je opět založený na "nedorozumění/lhaní/výmluvách" hlavních aktérů, kteří jsou opět naprosto slepí, imbecilní a mentálně zaostalí, protože nepoznat že ta holka předstírá že je těhotná, je přinejmenším podivné. Přirovnal bych to k podobné situaci kdy holka předstírá že je kluk, nebo kluk předstírá že je holka a všichni kolem jsou slepí jak patrony. Snad by si to zasloužilo nějakou tu hvězdu za pár vtípků, ale žádný zázrak to není (nedokoukáno) Ehmmm..... jen takový dodatek :amíci jsou vážně idioti a tupci jakých není rovno, protože jen vypatlaná palice bez mozku, by naschvál shodila těhotnou ženu do bazénu. K tomu snad není co dodat.

• 7.2.2016  00:29

Animace je tak dokonalá že to není snad ani možné. Když Arlo z T-rexama hnaly stádo buvolů, napadlo mě že jen z těchto pár minut by bylo asi milion wallpaperů na plochu jak vyšitých - celá ta doba co byl Arlo z rexema, byla hodně dobrá a potěšil mě i ten westernový hudební doprovod včetně hraní na cvrčka. Co mě ale dost zklamalo je film jako celek. Začátek je slabej jak 6x převařený čaj a konec je zase moc roztahanej. U takových příběhů je délka velké mínus. Jako krátký filmeček, řekněme o půl hodině, by to bylo na čistých a poctivých 5 bez dlouhých řečí ale jako film o hodině a půl to dost dobře netáhne. Punťa je fajn (zřejmě vypadl z Croodsových) ale Arlo je animačně moc plyšovej (pořád mi to vadilo) Celkově jsem ale zpokojenej a tak se nechám trošku unést náladou a dám 4 hvězdy. Pokud bych ale někdy dostal chuť vidět třeba dvojku (přímo se to nabízí) tak asi ne v kině, ale čekal bych na slušnej HDrip. Ale ta animace je prostě minimálně na 2 hvězdy ať je příběh slabej jak chce.

• 6.2.2016  10:00

(Návštěva kina : partnerčina volba) Odešel jsem z kina po 40 minutách a šel jsem domů. Vzal jsem psa a pomalým krokem, jsem šel naproti partnerce, která se ani nesnažila mi něco vyčítat. Očividně byla taky zklamaná. No ale může z to Renč a jeho halucinogení výtvor. Baarová si možná zaslouží svůj film o svém životě, ale ne zrovna takhle natočený. Co mám hodnotit ? Výkony herců špatné nebyly, ale děsně mě sralo v podstatě všechno ostatní.

• 5.2.2016  14:12
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Mít doma takového rozmazleného hajzla jakým je REX, tak ho umlátím pádlem.

• 5.2.2016  10:47
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Parta nenormálních lidí, schopných vrazit bratrovi kudlu do zad kvůli pár stovkám, se sejde každý týden u "veselé" večeře, kde si navzájem pomlouvají příbory, ubrusy, tapety a styl bydlení (nejlepší jsou díl v panelácích kdy se 90% lidí vyjadřuje ve smyslu "tady bych bydlet nechtěl") Vaření jako takové není důležité, protože všechno je špatně a pokud je v dezertu o třešni míň tak se jedná o zločin. Hodnotím míru zábavnosti která se tímto pořadem táhne jak sopel, a baví mě sledovat jak si lidi jsou schopní podrážet nohy kvůli výhře.

• 5.2.2016  10:40
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Ze začátku působil Castle jako zjevení. Byl jiný než ty smrtelně vážné kriminálky a samotný Castle je kousavý rypák, který se z ničím moc netají a klidně je ochotný házet sarkastické hlášky na jakoukoliv adresu. Jenže postupným vývojem seriálu se z něj ta tuctová kriminálka stala. Z vtipných dvojsmyslů se staly životní modra, z kousavých komentářů se přešlo na lehký humor a vyšetřování vražd se přesunulo z vedlejší koleje na tu hlavní.Většina podezřelých je nezajímavá a samotné vyšetřování je založeno na tom jak se zrovna scénáristé vyspaly a jak moc to dává smysl : "zavraždil jste ho aby vám nepokazil reputaci" ~ "Já žádnou reputaci nemám" ~ Tak jste ho zavraždil aby jste si udělal na váš podnik reklamu" ~ "Nepotřebuju reklamu" ~ "Sebral vám z kasy 2 000 dolarů, to vás muselo naštvat". Prostě tady máme týpka a snaží se to na něj hodit asi 15 teoriemi. A 5 minut před koncem se oběví pravý vrah a je konec.

• 5.2.2016  10:27
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Po pilotním dvojdíle, musím přiznat že se těším na další díly. Mám rád fantasy a pohádky (což se dá tady uznat) takže jsem rád že na tohle téma začaly vznikat jak filmy, tak seriály. Předlohu neznám, tak nemůžu srovnávat jak moc se to odlišuje, ale zatím mužu říct že se mi to líbí. Trochu podivně - až rušivě - na mne ale působí ty pozůstatky "moderní" civilizace, Princezna a půlelf, jsou příjemní a taky ta zlodějka (co čórla ty elfíry) se zřejmě trochu vyvine v hlavní postavu. Celý začátek sice působil trochu zvláštně, hlavně vyvolení a jejich smrt, ale příběh teprve začíná, tak uvidíme kam se to posune. Doufám a přeju si ať se to nějak nezkomplikuje tím že to budou nudně natahovat aby to vydalo na minimálně 3 série. Stejně tak doufám že se to nevrátí ke starým neosvědčeným praktikám a nebude to mít 22 dílů ale že se budou držet současného trendu a nechají tomu jen 13. Kdybych musel vyloženě hodnotit už teď, dal bych opatrné 4 hvězdy (budu si přát aby to ukončily nějak rozumě a nenatahovaly to jako u jiných seriálů) EDIT po 6 dílech : velké zklamání. To je jediné co mě napadá po 6 dílech. Už ve 4 dílu bylo vidět že se dost razantně ubralo na výpravě, protože se začalo jen jezdit lesem, plkat, a lokace a efekty se zcvrkly na nezbytné minimum a to ještě v dost mizerné kvalitě. Tam kde by klidně mohly využít opravdové výbuchy a oheň si pomáhalí hodně viditelnými CGI efekty, které bych očekával v hodně slabé "B" produkci. Taky mi začíná čím dál více vadit natahování děje - už 2 díly (5 a 6) se trmácí lesem, takže je jasné že se ještě nějakou dobu do ÚTOČIŠTĚ nepodíváme. A hodně (opravdu přehnaně hodně) působí postapo budoucnost hlavně co se týká pozůstatků civilizace. Je opravdu na kroucení hlavou, když se děj odehrává několik tisíc let po zániku moderní civilizace (jak jsme se dozvěděly od drujda který prozradil že ten skřet z hubou plnou pírsingu usiluje o moc už přes tisíc let - k tomu připočítejte taky nějaký postupný vývoj skřetů, trpaslíků a elfů - a hned máte dejme tomu dobu vzdálenou 3 tisíce let) a oni se prochází kolem lehce zrezivělého auta, místo dřevěných dvěří v chýši jsou zadní dveře z pikapu - na kterých je ještě i barva - a v lese si jen tak jdou posedět na kolotoči který "ještě pořád funguje", nebo projdou kolem vrtulníku jen lehce zarostlého křovím, který má ještě čelní sklo. (v šestém díle už jsem jen čekal co se na ně ještě v té trpasličí hoře chystá. Prostě je to už moc přeplácané zbytečnými dějovými zvraty, které nemají v ději žádný význam) """" Mé prvotní nadšení ze zajímavé fantasy se změnilo na otrávený výraz. Takže ač je mi to líto, tak z původních 4 hvězd, prozatím snižuji na velmi slabé 3. Zkusím ještě pár dílů ale naděje už je malá.

• 2.2.2016  10:00
    Akta X - Série 10 (série) (2016)

Po prvním dílu následuje zklamání. Počkám z hodnocením na víc dílů, ale naději mám pramalou.

• 2.2.2016  09:57
    Planeta 51 (2009)

( Viděno v rámci "teď vybírám film Já" - vybírala prcek ) Sem tam dobrý vtípek (hipisácký kamarád, štěně vetřelce, první kroky na planetě) Ale jinak mi to náladu výrazně nezlepšilo. Zajímavé pojetí "kulatého" světa.

• 2.2.2016  09:53

( Viděno v rámci "teď vybírám film Já" - vybírala partnerka ) A vybrala nudný a nezáživný film. Sice jsem mlčel, ale bylo na ní vidět že jsem ji neobalamutil svým strojeným úsměvem. :: Sice ta atmosféra byla dost depresivní ale stejně to byla nějaká zmatená kriminálka kde se nějak moc skákalo v ději a několik věcí nedávalo smysl.

• 2.2.2016  09:47

"Neutekl" Celkem příjemný film o 2 lidech a situaci která se nedá nijak změnit i kdyby oba sebevíc chtěly.

• 2.2.2016  09:44
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Přidávám se k těm, kteří si tento seriál neoblíbily. Vydržel jsem 3 díly a dál se dívat nebudu.

• 31.1.2016  04:50
    Legends of Tomorrow (TV seriál) (2016)

Tak bohužel. Po 4 dílu přestávám sledovat. Zatímco v seriálu The Flash občasný výskyt těchto postav není špatný (seriál Arrow nesleduji - chytnu sem tam nějaký díl a nebaví mě) tak celý seriál postavený jen na těchto postavách nefunguje. Hned ve dvou dílech se stalo asi 59 věcí které mě nudily a to ještě ke všemu stihly asi 5x změnit budoucnost, takže očekávám v dalších dílech naprosto stejné situace, které bude nutné řešit, což bude jen dalším hřebíčkem do pomyslné rakvičky. Už při druhém díle jsem se nemohl zbavit pocitu že natahují děj zbytečnostmi (a to je teprve druhý díl !) Pán času je nesympatický, sexi mlátička je divná (a působí jako z 30 let starých akčních filmů, kdy skupina lidí stojí a čaká až jim tahle holka dá jednu ránu a oni sebou praští o zem) ptačí muž a ptačí žena se neustále tváří jako by měly zácpu (SPOILER : ptačí muž zemře a ptačí žena je na pokraji smrti) ten 4 000 let starej mamlas mluví jak retard a tváří se tak krutopřísně že jsem si říkal jestli se nejedná o parodii a jediné 2 postavy - chrliči ohně a ledu - které to jakž takž zachraňují, nemají žádnou šanci to vytáhnout někam výš. Profesor a černoch mi zase připadají jako teplý bratři a jejich rozhovory jsou tak šíleně klišé že to není možný. SkoroIronmen, zase působí jako lehkej dement. Jsem velmi zklamán. Arrow si aspoň trochu držel moji pozornost než se z něj stala jakási podivná mutace telenovely (občas chytnu nějaký ten díl) Takže u mé osoby si bude držet pozornost jen Flash a Dardevil. Filmy podle komixu jsou dobré, ale ty seriály jim nějak nevychází ( Gotham mě taky přestal hned bavit, Supergirl je teen blbost a Smallvile je to samé co Supergirl) Nebudu hodnotit, když jsem viděl 4 díly a na tomhle základě by hodnocení nebylo fér.

• 22.1.2016  09:21
    Zoo (TV seriál) (2016)

Vzdal jsem to po 20 minutách. Nehodnotitelné.

• 22.1.2016  09:13

V průběhu filmu a hlavně na jeho konci, jsem si uvědomil že první díl nedává v souvislosti z tímto pokračováním vůbec žádný smysl. Pokud bych to měl vysvětlit někomu kdo to ještě neviděl tak bych to asi přirovnal k situaci kdy si chcete udělat řidičák. Sice ho dostanete (ve 3 díle) ale před tím vás ve vaší cestě čeká několik zkoušek : první zkouška se odehraje na hladině rybníka, kde sedíte uprostřed z knihou "jak na krkta". Druhá zkouška na vaší cestě za řidičákem pokračuje ve sklepě, kdy máte pár minut na oravu prasklého jaderného reaktoru. K dispozici budete mít pouze svazek cibule a kus cihly. ::: Že to nedává smysl ? Ne, nedává. Očekávám že ve třetí zkoušce na cestě vlastnit řidičák, budou i ufoni a stejně ještě nebudete mít vyhráno (čily předpokládám že to zkončí tajemně a bez logického vysvětlení) Jo a připravte se na asi 18 zvratů a 9 šokujících odhalení !!!!!!

• 17.1.2016  16:57

To teda nevím čemu jsem se tam měl smát. Občas jsem si připadal že se dívám na nějakou skrytou kameru typu "dcera přivede domů černocha a uvidíme co na to otec, který je tak trochu rasista" A tohle uděláme +1, +1, +5 a máme super komedii při které se budou lidi plácat do kolen a brečet smíchy, protože není nic legračnějšího než když si 16 letá dcera přivede domů potetovaného 35 letého 5x soudně trestaného pankáče. To je potom ta správná legrace. Ha,ha,ha.

• 17.1.2016  16:48

Jako pilotní díl k nějakému seriálu (třeba jako čarodějky, nebo lovci duchů) by to sneslo menší kritiku, než jak plnohodnotný akční film na plátna kin. Když přihmouřím jedno oko a na to druhé budu švidrat, můžu tomu dát 2 hvězdy. Přál bych si aby konečně holý úd přestal dělat tak klišoidní čarodějnice a začal to brát trochu víc přirozeněji. Ellijah Wood se do té role moc nehodil a tak jsem byl celkem rád jak dopadl.

• 17.1.2016  16:42
    Pohádky pana Donutila (TV pořad) (2015)

Počkám si na pohádku "Jak ČEŠI ke svobodě a demokracii přišli" a pak jim to ohodnotím. Zatím se mi to jeví jako další hřebík do rakve naší pohádkové minulosti.

• 17.1.2016  16:35
    Nejchytřejší Čech (TV pořad) (2014)

Je hodně velký rozdíl mezi chytrostí a inteligencí. Tady jsem si všiml že mnoho těch adeptů na nejchytřejšího nemusely být ani chytří, ani inteligentní. Stačilo se naučit co nejrychleji třeba zavazovat tkaničky, nebo si co nejméně poranit oko při nasazování brýlí. A jelikož se považuju za inteligentního, nemůžu souhlasit z tím že by se měl takový člověk hledat právě takhle. Korun(k)ou pořadu je ovšem Roman "tabu" Šmudla, který je na fakt mimořádně nesympatický. Zvažoval jsem 1 hvězdu za to, že to někdo fak jako myslí vážně a jedná se o mimořádně regulérní hledání pravdy, ale nakonec jsem si řekl že ta 1 hvězda by mohla urazit třeba takové hnoje jako je Sharkando, Kameňák, nebo vycházející Jupiter. Takže achánua žbrluch.

• 12.1.2016  02:50

Tak tenhle film mi jako kultovní vůbec nepřišel. Nebavilo mně to.