Africké královny - Královna Kleopatra (2023) (série)

Nebudu se ani pozastavovat nad tím že by tvůrci potřebovaly pár přes hubu za to koho obsazují a budu se držet (velice vážně) toho o čem to má být. Půlka je vymyšlená blábolivá snaha ukázat že faraoni byly zrůdy s evidentně mocenským komplexem a ještě navíc dědičným, čtvrtina je vyloženě cucání si teorií z paty kdy toho řeknou asi tolik jako politik v projevu národu před volbami a ten zbytek jsou jakž takž podložené teorie které se snaží alespoň trochu naznačit že jsou pravdivé ale tvůrcům jdou přes pysky těžko protože je to nuda a nudu nikdo nechce. Očima rasisty je to odpad, očima zvědavého člověka je to tak na 2 hvězdy protože drtivou většinu faktů už asi zná a ty lži umí odhalit, očima neznalého který ví houby o tom co je faraon a proč postavil kdokoliv ty hromady kamení, je to na nějaké 3. Viděl bych to na 2 ale s tím že mě dost vadilo to obsazení a ty vymyšlené kydy.  Mě je fuk že bude jednou všechno jenom černý, to už jsem si zvykl a můžu jen litovat děti a vnoučata v čem budou žít ale sakra už toho černýho vřískání  a sraní se do všeho bylo dost.

Jak zkrotiti zlého muže (1986) odpad!

Pan Poledňák musel být buďto děsnej kretén a prase, nebo naopak chudák který si v životě vytrpěl své. Neumím si představit co zlého museli muži Poledňákové udělat že je v každém filmu vyobrazuje jako tupé negramotné prasata, uchyláky, děvkaře a mentálně postižené. I manželka se po cca 30 minutách začala tvářit že rozbije TV. Třešničkou na dortu je "super bigbít" který zní jako když taháš kočku za ocas, kdy si všichni myslely že tvoří hudební revoluci. Ani se nedivím že za to STBáci těm pakům nakládaly pendrekama.  Po cca 30 minutách jsem odešel dobrovolně uklízet garáž a když jsem se po půl hodině  vrátil, manželka koukala na nějaký ten Viasat kýhočerta na veselé příhody opičí rodinky. Takže i ona ztratila nervy a přepla. Neupírám tady divožence Vašáriové určitou sexuální přitažlivost ale to neznamená že dám za holou prdel filmu nějakou hvězdu. Když se ty starý škatule bavily o jakési definici krásy muže, nabyl jsem přesvědčení že Poledňákové už úplně hráblo a styděl jsem se za lidstvo celkově. ODPAD

Rychle a zběsile 10 (2023)

Většina těch lidí si konečně uvědomila v jakém hnoji hrají a že je to tak za hranou že se jim lidi smějí, tak to konečně pojmuly jako nehoráznou prdel a parodii na vážné akčňáky. Jedinej kdo se tady snaží o "dramatické hraní" je tupá hlava Diesel, který to nikdy nepochopí a myslí si že tvoří akční velkofilmy. Momoa je tak přestřelená postava že podle mě nejel ani podle scénáře a prostě mu jen řekly "postava je magor" a on půlku filmu improvizuje. A sluší mu to. Nikdy bych nevěřil že tady té serii po 4 a 5 dílu (které si ještě držely určitou úroveň) dám víc jak 1 hvězdu ale kupodivu tahle vybočenina z vážného dramatického pojetí Dieslovic rodiny (i ta rodina si z toho dělá prdel) je celkem zábavná právě tím že to konečně neberou vážně a jsou si naprosto vědomí toho že točí další pičovinu ze serie Fast & Furios. Akce je sice pořád dost mimo ale už se tady celkem snaží nedělat z aut rakety a nebo chytat rukama střely z ponorek. Jo, pořád je to tupé až to bolí a nevěřím že by to dokázaly nějak narovnat do vyloženě akční komedie, to dávno možné není ale jde vidět že když tupou hlavu někdo krotí a dohlíží nad těma kravinama co vymýšlí, může z toho být i zábava. Pár věcí smysl pořád nedává ale už to není o autě co je poslepovaný páskou a letí do vesmíru. Je vlastně škoda že to ti herci pochopily až tak pozdě kdy serie končí ale zase dostaneme přesně to "vyvážené" hraní kdy je všem jasný že to vážně brát nejde. Přihmořím švidravý voko a nebudu tady raději ani rozebírat že půlka těch bitek nedává smysl a hlavně že se tady oběvují mrtvé postavy. Jsem až šokován jak zábavné a parodické to je. I přes to je to prostě pořád F&F a jde to vidět, takže přes 3 jít nemůžu a to mám hodně dobrou náladu. Hodnocení je ta hrana 2 a 3 hvězd kdy dávám 2 jen proto že mi 1 přijde až moc přísná a kdybych dal 3 tak bych tomu přiznával něco co to nemá šanci být. Takhle to mělo být celou dobu a kdyby někdo dokázal krotit Diesela tak by to byla přesně ta serie filmů kde by si mohly z těch akčňáků dělat srandu. 11 díl podle mého poslední nebude. Ten blb se bude všude chlubit jak desítka vyletěla nahoru oproti těm bídám před tím a hurá, máme tu dalších 5 pokračování, které opravdu budou na Marsu a ve stylu Jamese Bonda. Nechám 2.  (DODATEK : Vin Diesel je za takového paňáca že nechápu jak mu tyhle věci pořád někdo může schvalpvat. Jo vydělá to prachy ale to přece neznamená že Hollywood musí točit každou kravinu. Tohle není Asylum tohle je Hollywood)

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Celý začátek s přijmutím vězně a opatřením aby ho nenapadlo utéct, je hezky udělaný a šlo na tom vidět že u toho někdo přemýšlel, protože přesně takto bych tipoval by to mohlo fungovat i v tom "reálném" světě. D&D moc neznám, tento typ her "deskové/kartičkové" mi nikdy nešel a nerozumím těm pravidlům ...... ale film je zábavný, napínavý, dobrodružný a hlavně po dlouhé době je tu konečně něco u čeho se dá v klidu posedět a užívat si ten svět a postavy. 4 hvězdy (bojím se že úspěch tohoto filmu studiu stopune do hlavy tak moc že ve dvojce budou všichni ti "slavní" herci jako Reynolds, Johnson, Holland a podobní kreténi, takže to půjde hned u druhého dílu do hajzl mísy a bude po serii filmů)

Ghosted (2023)

Těžko uvěřit že 2 tak sympatičtí herci si navzájem nesedí. Chris a jeho polenovitý jeliman je jen ztěží uvěřitelný a Ana má zase problém ztvárnit drsnou drsňačku z drsňákova, což je zvláštní po tom co už ukázala jinde a šlo jí to. Celé je to nezáživné a nudné a občas i trapné. A to že se tam hezké děvče bude procházet v "topíku" bez podprsenky, nedělá film dobrým. Během filmu mě několikrát napadlo jak by to asi mohlo fungovat kdyby ty role byly prohozené a muž klasicky zachraňoval ženu ale uvědomil jsem si že by to ani tak nefungovalo. Jako jo, je doba kdy potřebujeme ve filmech silné drsné ženy a hloupé tupé muže, takže dávat třeba i tohle za vinu těm hercům nejde. Chris a Ana by si měly oba lépe hlídat projekty kam lezou, protože těch pár věcí které teď vznikly jsou dost podprůměrné, což by mohlo znamenat že se nad nimi zavře voda. A to by byla škoda, protože narozdíl od mnoha jiných, oni hrát oba umí. Nějakou tu hvězdu si to zaslouží. Má to tu snahu v pár záblescích jak pobavit humorem tak zaujmout akcí.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Už u prvního shazama mi přišlo podivně nezajímavé, že hrdina je dítě v dospělém těle. Extra mě to nezaujalo ale tak zase je to zajímavé z pohledu že když dítě dostane superschopnosti, co se asi tak může dít. Dvojka je divnější a hloupější protože tu máte vlastně "dítě co má schopnosti krát 6" a je to hrozný sledovat relativně dospělé lidi jak ze sebe dělají šašky a snaží se hrát děti. Občas to umí vtip ale vzápětí to zabije něco trapnýho. Luci Liu a Helen Miren tu nemají co hrát protože jejich postavy asi fungují v komiksech jako "hloupé" bohyně které naše sestava dětí přemůže ale ve filmu jsou tragické a bez špetky nějaké sympatie (mám rád sympatické a zajímavé záporáky) a je smutné vidět jak se ztrapňují v téhle komedii. Djimon Honsou od prvního dílu ztupatěl + evidentně i zdementněl, jinak si neumím vysvětlit jeho blábolení. CGI není úplně nejhorší ale jde poznat a i když by se mohlo zdát že drak je super nápad, tak tady působí velmi nezáživně a až by se dalo říct že stejně trapně jako když se dospělí snaží hrát děti. Pokud jsem prvnímu filmu ochotný dát 3 hvězdy za takovou tu snahu o originálního hrdinu + sondu do duše dítěte které je v dospělém těla a má mít nějakou zodpovědnost, tak druhému filmu musím dát jen 2 a to je ještě na hraně.  Vůbec si neumím představit jak tady ti panáčci budou vypadat v nějaké týmovce kterou asi DCU v budoucnu natočí.

Hvězdná brána: Třetí říše (2018) (seriál)

Plivanec do tváře. Možná by se dala "ocenit" snaha pokračovat, nebo v tomto případě předkračovat ?, ve známé značce a já nemám nic proti, jenže to by musely tvůrci trochu více zapracovat na příběhu. Pokud bych to měl vzít pod křídla já, vzal bych příběh ERNESTA a rozvinul ho trochu do detailu. Tohle špatné příběhové klopýtání a snaha o to ukázat nám více ze světa kruhu bohů, mě nijak neoslnilo a na konci ještě naštvalo, protože použít klišé "ztrátu paměti" aby se dalo navázat na seriál z 97 je prostě smutnou ukázkou nulové snahy o to nám dát něco víc než jen známou značku. Mohl bych se pokusit dát 1 hvězdu ale to by musely tvůrci udělat 100 minutový TV film a ne 10minut jeden díl x 10 dílů tápání v temnotě. Nebudu to hodnotit.

Pornhub: Sex, prachy a internet (2023)

Cílovka už nejsem asi 30 let. Poslední porno jsem viděl snad před 15 lety a to ještě asi nebude úplně těch 15 ale více. Dokument jsem si našel na základě toho že jsem zjistil že existuje a že je o pornhubu. No tak jak začít ..... herečky nejsou zrovna výtvor dokonalosti ani co se týká IQ ani co se týká krásy (utahaný, vytahaný, pokreslený, silikonový ... ... mě osobně spíše odpuzovaly) a navíc se mi zdá že pořádně nevěděly, ani autoři ani herečky, co by chtěly zdělit. Motá se to v kolotoči pláče a stížností a potom v nějakém poselství které má ukázat aby se holky nedaly zlákat vidinou snadného zisku, protože ..... Po shlédnutí, zasedla manželka k písí a po nějaké době googlení, jsme zjistily že ta jedna holčina co nám byla povědomá a u které jsme si řekly že ji známe od vidění (párkrát se tam mihla na pozadí), je opravdu češka a zřejmě bydlí někde okolo kolem. Dalších pár informací po googlení nám dalo vědět že videa s těmito aktérkami jsou opravdu podivná a praktiky více než zvrácené. Porno vždy bylo o kráse a o tom že ty holky jsou mladé a ještě krásné a mají ty dokonalé těla ...... To co ukázaly tady se ztěží dá nazvat mladým a ztěží dokonalým. Myšlenky utekly ze scénáře sami protože i na hloupé myšlenky je potřeba trocha umění, takže je spousta věcí zřejmě čistá improvizace. Dokument mohl nabídnou širší sondu, hlubší proniknutí do problémů a hlavně to pojmout stylem kdy by se ukázal nějaký jasný příklad u kterého bych asi uměl držet pozornost. Jo a jak jsme googlily, narazily jsme na tohle "= nejbohatší ženy pornoprůmyslu =" Po přečtení si pak nutně musíte říct, že pokud vám nějaká holka řekne že dělá porno kvůli prachům, tak víte že kecá, protože pokud tohle jsou ty nejbohatší, tak jaké almužny berou ty holky o kterých se nikdo v podstatě ani nedozví ?? (mám pocit že jim u těch výdělků a majetků vypadlo pár nul, ale udělat tolik chyb v jednom článku je nemožné, takže ty cifry budou opravdu tak jak mají být) Hodnocení bych viděl někde mezi 1 a 2, protože něco to řeklo a pokud už vám není 15 asi má smysl se podívat i na to že natáčet porno není jen o sexu. Hmm ... hmm ... dám 2 snaha tam přece jen byla.

Mořská příšera (2022)

Krom krásné a vymazlené animačnáí stránky, nemá tato pohádka co nabídnout. Postavy jsou jednorozměrné (kapitán je trochu zajímavá postava, jinak nikdo) a hned co je uvidíte máte jasno. Příběh je, jak už zaznělo, Bezzubka na moři a i když to má celkem zajímavé lokace, hlavně moře je realistické až člověk žasne, tak to opravdu nemá nic co by jeden ocenil. Vtip tu nějaký je ale taky nic co bystálo za pozornost. Děti to asi moc bavit nebude protože se to snaží i o nějaké morálnější a hlubší myšlenky a motivace, což dětem nic neřekne.

Bloodshot (2020)

Když si přečtete v zajímavostech co a o čem cca by tak asi měl být Bloodshot, může se to zdát jako zajímavý a celkem slušný materiál na serii filmů (klidně i seriál) Jenže Vin Diesel neumí poznat tu hranici kdy už to není ani směšně zajímavé (Rychle a Zběsile jakékolivčíslo .... kdy jen čekáte jakou ptákovinou překoná tu poslední a je to k smíchu) ani zajímavé ale jen trapné a později i nudné. Neupírám tomu snahu představit nám "novou" látku na pár filmů, jenže to by k tomu musel být puštěn někdo jiný a ne tento neherec. Scéna v tunelu mohla být zajímavá, kdyby se nezačalo sloumoušnovat a kdyby se přestal hrdina tvářit jako když potřebuje na velkou ale teď nemůže protože hraje. Ta parta okolo je taky celkem nic moc - Eiza zaujme jen asi ve 2 scénách protože je to hezká žena, ti další nemají čím a kde - což ani nevyčítám hercům ale prostě scénáři. Budeme zlí a drsní protože je to tady napsaný. Kdyby .... tak to mohlo být i třeba za 3 hvězdy ale na víc jak 2 to nevytáhne prostě nic. Za tunel, krásnou Eizu, výtahovou scénu a za příjemně záporáckého Guy Pearce, dávám 2. A po vééééélmi dlouhé době a se studem ve tváři musím chcanechca souhlasit z verbalem "přiměřeně zábavná průměrná scifi kokotinka s lacinými efekty, na kterou se ale v případě nouze podívám znovu mnohem raději než třeba na ten Naftův přiblblý šroťák" Pokud někdy vznikne dvojka, což asi jo (Po FF 10, kromě Riddicka nic jiného nemá a dvojku Bloodshota sliboval už několikrát), tak doufám že to zkusí s jiným rejžou a jinýma scénáristama.