Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Sci-Fi
  • Drama

Poslední recenze (553)

plakát

Otec náš (2022) 

Téma je to silné, to nebudu nijak popírat ale tento dokument je velmi zvláštně vyprávěn a prapodivně se dívá na ty oběti a jejich okolí. Nevím jestli to byl přímo záměr autorů ale už díky hudbě jsem cítíl deprese a celkově na mě padla taková blbá nálada. Rozumím tomu o čem to je - znám rodinu která má 3 děti, z toho jedno adoptované a 2 kvůli dárci - můžu i chápat že jsou z toho ti lidi dost v háji a mají vztek a cítí jakýsi hnus a zradu a nevím co ještě, na druhou stranu je velice zvláštní - což já nemůžu nikdy pochopit a nechci to zlehčovat - že mají ty deprese a vztek až poté co je jim tohle řečeno. Ta rodina se nijak nezměnila, dítě je pořád jejich, bez ohledu na to že to prostě bylo jinak, a je sice pravda že byly podvedeni ale pořád jsem z dokumentu nechápal tu stísněnost a deprese a jakoby najednou někdo řekl "a teď už nejste rodina a ty půjdeš do děcáku protože nejsi naše" Prostě to na mě působilo že z těch obětí / dětí / rodin chtějí prostě udělat kauzu za každou cenu a když už tady máme takové prase a hovado, tak to využijeme a v podstatě zničíme tisíce rodin. Strašně uměle naroubovaný smutek. Nevím jak bych se zachoval já ale nemyslím si že kdyby mi bylo třeba 20 + že bych se z takové informace totálně zhroutil a měl deprese a potřeboval bych pomalu psychologa atd. Nevím jak to hodnotit. Pokud jako téma, tak asi 3 za to že se snaží na tyhle věci poukazovat i jinak než v bulváru. Pokud jako dokument tak odpad protože takle by se to dělat nemělo. Přišlo mi to jednoduše až moc tlačené na sílu a občas jsem měl pocit že ti lidi to nacvičovaly třeba 30x aby v té dané scéně byla ta smutná tvář podaná v tom nejtemnějším světle. Když se přenesu přes tuhle snahu to podat co nejtemněji a nejdepresivněji, říkám si  "no, dobře, a co dál ?" Peníze jako odškodné z nej nevytáhnou, i kdyby dostal trest smrti a nebo doživotí, stejně se nic nevyřeší a zjistit kolik toho vůbec napáchal je v podstatě nemožné. Neříkám že takové dokumenty nemají smysl a nebo že to téma nemá sílu ale na rovinu si řekněme že i když se tyto věci budou řešit veřejně a pomocí dokumentů a článků, nebude to mít žádný velký dopad na nikoho jiného než na ty děti a rodiče. Je otázka jestli bych já jako syn, chtěl vědět jestli jsem původu neznámého, nebo výsledek nemocného pána. A komu to dávat za vinu ? Mamince že se nechala oplodnit ? Tatínkovi že nemá dostatečný "materiál" ? Pořád jsou to moji rodiče bez ohledu na to jaké byly okolnosti ne ? Nebo jako najednou řeknu "no tak to jste jako rodiče posraly a já teď jdu pryč protože nejste moji rodiče"  Tohle téma je velice citlivé. Dám 2 hvězdy. Zpracování  bylo otřesné a působilo tlačené na sílu (Netflix / tituky nebo možnost mít mluvený překlad)

plakát

Zlouni (2022) 

Trefa do mého vkusu. Je to vtipné, je to hravé, má to myšlenku, má to dobrej příběh a sympatické postavičky od pavouka až po šéfku policajtů. Animace byla velmi dobrá, dialogy povedené, "vrtění" bylo sice v závěru v prázdném skladišti malinko na sílu ale fungovalo a celkově film se prostě povedl. Lipičské komedie mám rád a tahle parta byla sympatická. Nejvíc mě pobavil začátek v kavárně a oslava narozenin. Sarkastické hlášky, dobírání postav, kamarádství (piraňa je boží mameluk) tady fungovalo snad ještě lépe než v Dannyho parťácích. Pátou hvězdu ubrala ta hloupá vsuvka s morčatama. Jakoby tvůrci najednou uhnuly k úplně jinému filmu a pak se zase vrátily zpátky. Malinký plusový bod si zaslouží i dobře zvolené hlasy, kdy mě třeba nijak neštvala Akwawaflina, která mě v Chang-Chim neskutečně otrávila a nedalo se na ni ani dívat. 4 zasloužené hvězdy a doufám že bude druhý díl. Dodatek : jako padoucha jsem úplně na první dobrou tipnul lišku s tím že je to prostě liška (ano, předsudek) (Viděno na stránce s filmy / titulky)

plakát

Ztracené město (2022) 

Expedice : Jungle, mi přišla daleko lepší a alespoň zábavně hloupá. Tohle mělo jen Breda Pitta a to jen asi na 5 minut. Chaning Tatum je katastrofa, Sandře Bullock bych sice ztěží věřil 40 ale ani ona to sexepílem nezachrání, Daniel Radcliff byl celkem v pohodě, jeho záporák mě i docela bavil a ta tmavá paní byla nepříjemná jak podrápaný záda. Nuzná příběhová linka, špatné pokusy o humor, půlku filmu jde cítit kulisy a studio a co se týká nějakého dobrodružství, měl jsem pocit že se tu nic neděje. Ještě že jsem na to nebyl v kině a počkal si. No a závěr samotný který ukáže že největší poklad je ....... namastit si kapsu od lidí, mě jen utvrdilo v tom že dneska už nikdo neumí natočit slušnou dobrodružnou komedii (Viděno na stránce s filmy / titulky)

Poslední hodnocení (646)

Otec náš (2022)

13.05.2022

Zlouni (2022)

12.05.2022

Le Mans '66 (2019)

11.05.2022

Ztracené město (2022)

10.05.2022

Ježek Sonic 2 (2022)

07.05.2022

Za hranicí (2022) (seriál)

odpad! 06.05.2022

Moon Knight (2022) (seriál)

06.05.2022

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

05.05.2022

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série) (S02)

05.05.2022

Reklama

Poslední deníček (48)

Bla bla bla ...

https://www.csfd.cz/novinky/6802-oscari-meni-pravidla-vynuti-si-diverzitu/

 

Četl jsem to asi 3x a stejně se nechytám. Nebylo by lepší ty plešatý sošku udělat v bílém, černém, mužském, ženském, asisjském ......... (+ 38 dalších potenciálních variant) provedení a udělovat je každému kdo vůbec v konkrétním filmu hrál ?

Vždyť už sami musí jasně chápat (a vidět) že je to směšné.

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama