Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

Kolos (2016)

Vůbec netuším co tím kdo chtěl říct. Je to prapodivný fim který kulhá od dramatu po komedii a mezitím se motá v psychologii a traileru. Nevím jak to mám hodnotit, protože jsem tomu jednoduše neporozuměl. Takže bez hodnocení.

plakát

Svět podle Daliborka (2017)

Postavte kameru do jakékoliv hospody v pátek večer a natočíte 30 takových dokumentů / filmů. Když osazenstvu po 22 hodině zaplatíte "rundu" máte to i z jakýmkoliv tématem si zamanete a nebude vás to stát vlastně ani moc peněz. Daliborka mi bylo až líto a určitě bych netvrdil že to je svět podle něj. Když hlupákovy (bohužel i takový jsou mezi námi a je snadné je zneužít) nakukáte SVOU pravdu (pane režisére !) není to jeho svět ale ten váš který mu jen představíte. Doku-film je udělaný špatně a na mnoha místek zřetelně upadá do hereckého režimu. Přirozených a uvěřitelných záběrů jsem tam moc nezaznamenal.

plakát

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Power Rangers. Legendární "špatný/otřesný/kýčovitý/plastový" seriál se nám vydal do světa v novém kabátě a hned na velké plátno. Docela jsem byl zvědavý co s tím chtějí dělat. Jako vážně míněný film by to asi nemohlo fungovat (jsou to POWER RANGERS !) jako koedie by se musel film odklonit od své předlohy a už by to nebyly ti strážci ze seriálu a nemělo by smysl to pojmenovat právě takhle. Dělat si z toho vyloženě srandu a udělat to jako ty seriály - tedy kýč - by zase nedovolilo studio které do toho nacpalo peníze (a logicky chce vydělat) Takže asi zvolí střední cestu a bude to všechno dohromady. :::::: Tak jsem se skoro trefil ve svých úvahách. Je to všehomix od vážně míněného filmu - hlava ve zdi, osud světa, začátek - přes kýč - fakt špatné obleky, robot, záporačka, konec - až po komedii - retard, schopnosti, robot, hlášky, vtipy mezi strážci - a nakonec asi i to drama - zranění, špatné rodiné vztahy, tresty a uvědomělost (jo je to peklo) . Celkově by to asi mohlo fungovat v rámci nějaké fan komunity, ale jako série filmů do kina to do budoucna nevidím moc růžově. Budu hodný a protože jsou to prosím pěkně POWER RANGERS od kterých se čekat seriózní scénář nedá, tak tomu dám 3 hvězdy. Možná 2 ale to bych musel připustit že tohle mělo být myšleno smrtelně vážně a chtěly natočit akční sci-fi. Což podle mě neočekával nikdo.

Zralé víno (1981)

Přiznám se, že jsem vůbec nepochopil zápletku a v čem spočívala její rafinovanost a následné potrestání viníka. Podle mě to nedávalo smysl.

Pobřežní hlídka (2017)

Poděkoval bych tomu dobrodinci který to v HD umístil na net (mohl jsem si dokonce vybrat dabing nebo titulky) a ušetřil mi tak ponížení při odchodu z kina nehledě na ušetřené peníze za lístky pro 3 lidi. Takhle jsme to mohly po 45 minutách vypnout z tím, že je to vážně sračka. Rocka je mi až líto, ale prej o tu roli stál, takže si za to může sám. Hodnotit to nebudu.

Pan Church (2016)

Je škoda že takhle brilantně začal hrát Eddie až tak pozdě. Bravo Eddie, tak se má hrát.

Sebevražedný oddíl (2016)

Jediné co všichni na tomhle filmu hodnotí pozitivně je Margot Robbie. Netuším proč. Je stejně nevýrazná a charakterově nezajímavá (nebo spíše charakterově nevyužitá) jako ostatní. Navíc její poměrně hezkou tvář překryly tunami šmíry po kterých vypadala jak děvka z bordelu (asi se to mnoha lidem líbí, ale mě teda nerajcovala ani v jedné scéně - spíše jsem pořád přemýšlel nad tím proč tam proboha hraje) Joker / Leto totálně přepálená postava která musela už při natáčení působit směšněa a navíc nevěřím že by takovej uchylnej magor mohl vybudovat nějaké své mocenské místo, protože kdyby se o to pokusil tak ho sejmou hned kvůli tomu že je fakt přehnaně vyšponovanej (prostě jeho postava je přehnaně magorská, hodně přehnaně) Další z party se ani nesnažím jmenovat protože vůbec netuším kdo byl kdo. Auto přiveze týpka kterej je machr na lezení a zkape dřív než se vůbec něco začne dít. Mistr bumerang je z největší pravděpodobností mentálně retardovaná osoba z debilní vizáží (a ještě debilnějším civilním jménem) paní katana je neustále pod maskou takže ani nevím jak opravdu vypadá ale bude taky na hlavu protože mluví se svým mečem, deadshot je mistr střelby ale tady je jen proto že je černej (v té partě prostě musel být černoch, japonka, buzerant a sexi hadr na podlahu) krokodýl se chová jako vypatlaný idiot a přitom mi přišlo že je docela inteligentní no a nakonec pekelný týpek který umí zapálit všechno kolem sebe. Ty vole to je teda sranec. Děj v podstatě neexistuje, čarodějnice se neustále kroutila jak barová šlapka a ten ostatní kompars (fakt neznám jména a ani se mi nechcou hledat) byl zoufale nezajímavý. Scénář se zřejmě psal za pochodu jak zrovna měl kdo čas natáčet a celkově to stálo za viliž prdel vlkovi. DC univerzum se nedá postavit na takto chatrných základech. Prostě nedá. A když jsem viděl trailer na Justice League, došlo mi že v tomto ohledu má Marvel jasnou pozici o kterou se bát nemusí ještě pěknou řádku let. 1 hvězda je za to že mě některé scény zaujaly.

plakát

Vetřelec: Covenant (2017) odpad!

Vypnout jsem to chtěl asi 5x ale pořád jsem tak nějak čekal co z toho nakonec vyleze. O vypnutí a zároveň okamžitém vymazání z HDD rozhodla scéna kdy z hrudníku toho mamlase co si začal hrát na kapitána, vyleze ta malá potvora a ruičkama začne mávat androidovi. Ty vole to už bylo vážně moc i na mě. Že posádku tvoří parta negramotných jedinců co lezou do všech temných zákoutí i když je vraždí mimozemský zabiják, už není třeba zmiňovat, protože to bude zřejmě standart pro všechny "nové" filmy z vetřelčího světa. Kdyby tam daly opice, udělaly by líp. No co už. Dodatek : všiml jsem si jen já jistých nesrovnalostí v příběhu, jako třeba že když přistanou na planetě a najdou mimozemský koráb je v jakýchsi kopcích a je za ním brázda kilometr, zatím co ve flešbeku vidíme jak David z lodí přiletí na náměstí a vypustí z lodi ty schránky ?? Do prdele dělá ze mě někdo debila záměrně nebo se režisér už totálně ztratil ve svém vlastním dementním světě ve kterém logika nemá místo ? ¤¤¤¤¤ Už Prometheus byl divnej a nasadil lidem do hlavy cca 150 otázek, ale Covenant je teda veledílo které to předchozí hravě strčí do kapsy. Takže vetřelce (to ultimátní zlo) stvořil lidmi postavený android kterýmu ruplo v obvodech a začal hrát na píšťalku. Ty kráso to se mi snad zdá tohle to.

plakát

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak tohle byl hodně špatný pokus o DCU. 1 hvězda je za to, že se to kluci pořád snaží nějak rozjet a naparovat se že mají stejný "vesmír" jako Marvel. Zatím jim to moc nejde ale snaha tady je. Film nestojí za zmínku, je plný hloupostí a logika utekla někam do neznáma. Film není temný ale tmavý. Motivace obou bijců jsou směšné. Chtěl bych být u toho když to pouštěly vedení studia a hrdě prohlásily "Tohle stálo 200 milionů"

Křižáček (2017)

Další potvrzení toho, že jakékoliv udílení cen je jednoduše placenou funkcí a hodnotí se na základě obálkových metod. Jinak mi není jasné jak něco takového mohlo vyhrát jakoukoliv cenu. Šel jsem na to dobrovolně na základě tak hrozných ohlasů že jsem to prostě musel vidět. Hodnotit cokoliv v tomto snímku je asi tak stejné jako hodnotit každodenní pracovní nasazení u vás v práci. Stát tuneluje fondy na filmy a všichni mu za to tleskají. To snad už není normální. Formát filmu se hodí spíše na obrazovky a ne do kina. ČT 2 by byla ideálním programem.