Epilogue: Kingdom Come: Deliverance (2018)

Opět další reklamní nesmysl, o kterém se dá říct snad jen to, že oceňuju práci kluků z Vortexu a to že to byla jejic první zkušenost z něčím takovým. Dan Vávra je namachrovaný frajer z egem velikosti planety Jupiter a já mu strašně moc přál aby dopadl tvrdě na tlamu a ta jeho "velkolepá produkce u které světu ukážeme že češi mají na poli her svoje místo" u hráčů profičela. Dokument je fajn, ale obsah a to jak je prezentovaný je na blití. Hodnotit nebudu. Nemám tušení - jako u desítek dalších - proč je tohle na čsfd.

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Tak se to opět nepovedlo. Postavy jsou nudné, hrdinové nezajímaví, celá ta patálie z Žitem byla jak ze špatné pohádky (no ....) a jak začal trestat nepoctivce - kámen ze zloděje, hostínskému zmizelo jídlo, rozbily se soudky s vínem - tak jsme to přeply. Už by se tyhle každoroční pohádky měly zrušit, protože to nefunguje. Už asi 15 let to nefunguje.

Na stojáka (2004) (pořad)

Narazil jsem na to na YT a opravdu netuším, čemu jsem se tam měl zasmát. Zkusil jsem asi každého z aktérů (netuším kolik jich tam je a jak moc jsou kteří aktivní) a to v několika jeho výstupech (dohromady jsem teda viděl asi tak 30 scének) a ne. Není to vtipné ani zábavné a i ta otravná blondýna po pár scénkách ztratí kouzlo tupé barbíny. Když jsem se dozvěděl, že tahle šou míří do kina, polilo mě studené "cosi" co se ani nepokouším identifikovat. Pokud je za tohle někdo ochotný platit, tak je mi líto naší humorné povahy. Ta už zřejmě skončila, protože vystavět "humor" na sprostých slovech aničem jiném, je opravdu smutným faktem dnešní zkurvené doby. Není se co divit tomu že "dopis KSČM" sklidil nejvíc potlesku. Smutné.

Profesor T. - Kolej Vltava (2018) (epizoda)

Těžko se hodnotí po prvním díle, ale myslím že histore v tomto případě ukazuje, že valná většina seriálů po pár dílech sklouzne níž, než je nastavena laťka prvních dílů. Klidně si zavěštím, protože počítám že okolo 5 , 6 dílu, se kriminální případy odsunou stranou a začnou se řešit osobní vztahy a rodiné problémy, protože česká seriálová tvorba, nic jiného neumí. Sledovat nadále nehodlám, a pokud mám možnost hodnotit jednotlivé díly, tak tento díl stál za starou bačkoru. Nesympatické postavy jsou tady asi ten menší zádrhel v celém konceptu seriálu.

Moje zprávy (2018) (pořad)

Myslím že se můžeme do budoucna těšit na to že tento chlapík, převezme Klenot TV, Barbaru, Vztahy, Tajenku, Ostříháno a další. Jedno tomuto pánovi ale uznat musím. Aby si splnil sen, tak si tu televizi koupil. Takto se plní sny. Gratuluji. Pokud jsem snad před pár lety prohlásil že Barrandov je dno televizního vysílání, tak zrovna za to bych se chtěl omluvit, protože to co je Barrandov zač teď, je na hony vzdálené tomu jak kvalitní byla tato televize před 5, 6 lety.

Když draka bolí hlava (2018) odpad!

Někde v půlce, odešla 4 člená rodinka, a ke konci vstalo a zmizelo dalších asi 30 lidí. Já seděl dál, protože jsem byl úplně paralizovaný tou neskutečnou hovadinou. Hodnotím tak, jak se vyjádřila jedna paní s dítětem, kteří odcházely dlouho před koncem "Naposledy jsem byla v kině na českou pohádku. Že se ti zloději neštítí za takovej hnus chtít peníze"

Bohemian Rhapsody (2018)

Mám pocit, že tvůrci až moc kalkulativně sázejí na to, že většina lidí bude hodnotit spíše na základě písní a proslavenosti skupiny, než aby hodnotily životopis jednoho člověka. Mrzí mě třeba to, že na popud členů Queen, nebyl vyobrazen jeho skutečný život, kdy byl prý až neskutečně protivný, náladový a kolikrát díky drogám naprosto nepoužitelný. Jediná věc na kterou se tak dá zaměřit, je výkon Rami Maleka, který to zvládl dobře a po počátečních obavách kvůli jeho obsazení, mu musím smeknout pomyslný klobouček. Závěr a LIVE AID, je jen třešničkou na dokonale upláceném dortu, který sice může vypadat na podstavci dokonale, ale po ochutnání, zjistíte že je to prostě normální dort a je jen nafintěný a přeplácaný tak aby vypadal 100x lépe než chutná. Až moc velká snaha tvůrců zabodovat právě tím že jsou to Queeni, mě dost utvrdila v tom, že opravdový životopis bez přikrášlování, nikdy neuvidím. Kdyby chtěly točit o Freddiem, nemotaly by do toho Queen ale ukázaly to, jaký byl mimo jeviště a nebo doma v soukromí (a podle všeho to byl vážně kretén) Pokud hodnotím životopis, tak to bude maximálně za 3 hvězdy, protože jak už to bývá, je film až moc zaujatý tím, že Freddie Mercury byl členem skupiny Queen. Můžeme jen litovat, že zakázaly Sacha Baron Cohenovi, natočit drsnější verzi. Možná by potom pár lidí přehodnotilo svůj pohled na tohoto člověka. Ty 2 hvězdy jsou podle mého slušné, ale kdyby ukázaly i tu hnusnou stránku, dal bych klidně víc. Ovšem koncert LIVE AID, byl něco naprosto úžasného. Mám doma 3 VHS a můžu si je klidně pouštět pořád dokola (jako i LIVE AID z 2005)

Venom (2018) odpad!

Zařadil bych to někam za Batman v Superman, jak co se týká tmy (polovinu filmu není nic vidět) a nepřehlednosti děje (vlastně ani pořádně nevím o čem to mělo být), tak i příběhem, ve kterém se mi jako divákovi neznalém předlohy, nikdo ani nesnažil nic vysvětlovat. Prostě tady je nějaký sliz a spadl sem v raketě (nevím co to bylo za raketu, nevím co zkoumala, nevím kde přišla k asi 5 slizounům, nevím prostě nic) Venom je špatně natrikovaný a jakmile začne boj, připomíná ze všeho nejvíc Bayovy přeplácané Transformery, kdy nevíte co se děje, kdo koho mlátí a kam se ztratilo pár dalších postav, které tam ještě před 5 vteřinama byly, aby to skončilo střihem na úplně jinou scénu ve které nemám tušení proč, se oběvuje ženská verze venoma a celé to končí přeplácaným trikovým maglajzem, při kterém jsem si vybavil tančící zelené želé z filmu Flubber. Venom sám pak vypadá jak halloweenský kostým, a vůbec z něho nešel ani strach ani nějaké obavy. Venom je odfláknutá sračka, která si zaslouží tak maximálně odpad. ¤¤ Pokud budeme pozitivně a nadšeně hodnotit tyhle pokusy od studia, které už několikrát dokázalo pohřbít kvalitní námět, nemůžeme se divit, že vznikají takové sračky jako je Venom. Marvel studio, se musí určitě strašně stydět za to, že to někdo spojuje právě s jejich značkou.

Let Me Help You (2014) (amatérský film)

Notyvole ........ Kolega režisérských es z ČR se rozhodl všem těm neumětelským křivoručkám ukázat jak se dělají horrory a tak se chopil kamery, papíru, translátoru zvuků a natočil něco co by na festivalu (ne) závislých amatérů, určitě pobralo spoustu pochvalných pokývání hlavou. Ale abych jen nekopal do talentu, tak musím uznat že natočit film v ČR, dát mu anglický název, anglické titulky, a vypustit ho na světlo světa, je přinejmenším dobrý výchozí bod na cestě do velkého holyvůdu. I když to mělo jen 15 minut (a to včetně titulků) tak jsem u toho dost trpěl a po 5 minutách jsem začal uvažovat o přetočení, což je v tak krátkém formátu ale docela blbost, takže jsem to těch 15 minut vydržel. Je to amatéřina, takže hvězdy udělovat nebudu. Jednou jsem natočil videjko z dovolené, kde jde vidět jak se moje manželka prochází po pláži a následně vklouzne do vln. Možná to nazvu "Angel of sea" a připíchnu to do svého režiserského portfolia. Natáčel jsem to přece já. Možná přihodím i kolonku "scénárista" protože jiné videjko ze svatby, jsme tak trochu zinscenovali, aby to bylo hezčí.

Tad Stones a tajemství krále Midase (2017)

Druhý díl Tadova dobrodružství, kde teda ale nezvolily zrovna dobrou vedlejší postavu v podobě mumie a taky mě dost vysejřoval slovenský dabing. Závěr je čisté klišé a tak se snad můžeme těšit na další díl. No proč ne.