Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (2012)

Pokud máte doma nemocné dítě, tak mu pusťte tohle + druhý díl, a máte od něj (relativně) na delší dobu klid. Animace není nic efektního, ale je to pro děti, tak neočekávám motion capture.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Někam až do půlky, to bylo zábavné a slušně našlápnuté k zasmání, prostě takový pohodový animák u kterého víte že je to třetí díl, a nečekáte zázraky a kvalitu přesahující první díl. Někde od půlky to začalo docela dost upadat do nezáživna a závěrečných zhruba 20 minut už bylo hodně špatných. Co se týká případného čtvrtého dílu, asi bych doporučil studiu ho nedělat.

Nebe existuje (2014)

Pocházím z věřící rodiny, i když já sám věřící nejsem. Mí rodiče jsou (řekněme až fanaticky) věřící natolik aby uvěřily každému slovu v tomto filmu. Neodsuzuju je za to. Je to jejich pohled na věc a ne můj. Mě ten film nudil a když jsem zjistil že je "podle skutečné události" uvědomil jsem si svoji averzi na podobné bláboly. Přišlo mi to až přehnaně určené právě věřícím. Nezabývá se to jiným pohledem na věc. Nehodnotím. Neviděl jsem začátek a ani konec.

Byl jsem Youtuber (2018)

Dávám tomuto "Králi" českého jůtubu, pár měsíců než si uvědomí, že tou neskutečně otrocky ponižující prací, kdy celý měsíc musí vstávat v nekřesťanskou hodinu, nevydělá ani tolik, kolik si před tím vydělal za týden aniž by hnul prstem a nebo vstal z postele. Pak se můžeme těšit na další veleupřímné video "Jak jsem se vrátil, protože jsem Vám chyběl". Odmítám hodnotit něco, co má z filmovou databází společného asi tolik jako hovno v kanále. Jinak odpad.

Malá mořská víla (1989)

Co k tomu mám asi tak napsat. Moje dětství a Diney ve vrcholné formě, kdy ještě nezačal kopírovat jiné studia. Takže za 5 a nestydím se přiznat že jsem Ariel miloval asi půl života.

Po čem muži touží (2018)

Podle celkem slušných reakcí a celkem dobrého hodnocení, jsem si myslel že česká komedie přece jen dokáže lidi rozesmát a vypadat dobře. Netrpěl jsem u toho tak moc jako jiní ale taky jsem se u toho moc nenasmál. Vystavět film na otřepaném klišé jak velké rozdíly jsou mezi ženou a mužem, opět nevyšel. Jelikož se tomu přece jen dalo občas pousmát, tak nebudu moc krutý a dám 2 hvězdy. I když ......... děj filmu mi přišel místy dost zmatený a nepůsobil nijak kontinuálně. Občas mi přišlo že autoři na sebe jednoduše vršily nápady které považovaly za zajímavé.

Predátor: Evoluce (2018)

Mnoho lidí tu už vyjádřilo své pocity, nedostatky, efekty, postavy, příběh a všechno to, co v novém Predator : Evoluce, filmu je, nebo není dobře, či špatně. Asi nemá smysl neustále papouškovat že tohle nebo tamto je na houby, nebo že tohle byla super scéna. Nový predátor nemá být rýmejk, rebut, nebo spinof a nevím jak se to všechno jmenuje. Je to další příběh a mnoho lidí to asi úplně nepochopilo, takže jejich hodnocení se odráží v tom že predátor není neviditelný a nehraje tam Arnold. Je to ten druh filmu, který se snaží zapadnout do doby ve které vznikl. Snaží se být vtipný a zábavný, snaží se mít v hlavní roli drsnou ženu, která umí všechno a snaží se oslovit generaci, která se narodila v době kdy první predátor už dávno kina neokupoval a druhý díl začal pomalinku zapadat mezi ostatní stovky filmů. Nemůže být stejný, ta doba už je pryč a kdo si to neuvědomuje, tak by do toho kina neměl chodit. Já čekal trapnou snahu o moderní pojetí krvavého akčňáku ve kterém budu muset protrpět spoustu nevtipných a hloupých věcí. Stalo se tak napůl. Není to film roku, není to starý predátor, není to průser a není to ani žádná pitomost. Ty 3 průměrné hvězdy si to zaslouží, protože tohle je průměrný film, a že tam hraje roli monstrum které známe už 30 let na tom nemůže nic změnit. Doba vyměkla a tak se ve filmech hláškuje a dělá sranda. Taková je doba a takový je i predátor. Vzniknout v jiné době, asi by měl větší úspěch.

Black Panther (2018)

Chce to velkou dávku odvahy a vzpouzení se systému, v roce 2018 uvést do kin "černošský" film, když se ve světě neustále hlasitě vykřikuje o nerovnosti ras a pohlaví ve filmech. Black Panther není vysloveně špatným filmem, jen asi měl přijít dřív a nebo naopak mnohem později, až se ve světě nebude řešit milion stupidních problémů. Mě je jedno že v tom hrají jen černoši (v asijských filmech taky málokdy narazíte na jiné herce než ty s šikmýma očima) stejně jako je mi jedno že je to podle komixu. Jednoduše mě to moc nebavilo. Asi to bude tím že nejsem černoch ? Možná. (oceňuju snahu některých uživatelů se na film nedívat rasistickým okem ale normálně se vyjádří ve smyslu že to byl prostě slabý film. ¤-¤ Zajímavý komentář : Sygauras, která trochu jinými slovy popsala to co na filmu vadilo i mě. Jen bych to já osobně asi nepopsal tak ostře ¤-¤ 2 hvězdy. No, možná i 3 ale ta třetí by byla hodně slabá. Tento film mi připadal spíchnutý hodně narychlo aby se částečně zavřela huba těm, kdo neustále mají problém z obsazováním herců jiných ras. Do prkýnka kdy už si všichni uvědomí že v Hollywoodu je bělošských herců mnohonásobně víc než černošských a nebo asijských. Logicky tak běloši hrají valnou většinu rolí a obsadí tak mnohonásobně větší podíl rolí ve filmech.

Backstage (2018)

Přes zmatený děj, kdy třeba jsem nějak nepobral že jsou ze slovenska a nebo proč je to několikrát velmi důrazně zmiňováno i když všichni mluví česky a přes podivný příběh, který v mnoha chvílých nedával smysl (Hugo, nevěra a nevěra, rodiče a spoustu dalšího) se přece jen jedná o slušný "taneční" film. Kdyby zůstalo jen u tance a soutěže (bez těch podrazů ze všech stran) asi bych dal víc jak jednu hvězdu. Takhle ale nemůžu nijak omluvit nepochopení spousty věcí a hlavně si myslím že takto se nikdo nechová, nemluví a nejedná z dalšíma lidma. Další zbytečný film.

Deadpool 2 (2018)

Deadpool dojel na svou vlastní vlnu hejtů která vznikla po prvním filmu. Obsahuje víc vtipu, víc hlášek, víc nechutností, víc postav a víc všeho ostatního. Přišlo mi to jako slepenec dílů "Pat a Mat ve filmu" kde se vzalo několik scének a slepily se k sobě. A ten závěr ? Vážně se to celé zvrhlo v šaškárnu typu Rychle a zběsile, kdy se mlelo o rodině ? Vážně ? Deadpool 2 nefunguje. Jednička mi přišla slabá ale dvojka je prostě klasická dvojka u které se všechno přežene.