Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

plakát

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

František Fuka to v podstatě napsal tak jak to cítím i já (spoilerová recenze na Reditu) Bohužel jsem to četl až po návštěvě kina. Tragédie na plátně.

plakát

Premiér (2019) (TV seriál)

Youtube mám pušté při jiných činnostech co dělám na PC a najednou jakési blábolivé cosi upoutalo moji pozornost abych přepl z jiné činnosti právě na Premiéra. Nutno říct že Soukup nemůže překvapit něčím co by vydolovalo z hlubin země byť půl hvězdy, ale tohle je vážně něco. Po 2 minutách jsem si uvědomil, že TV Barrandov už nikdy nebude mít konkurenta v nejděsivějších pořadech. Soukup ztratil soudnost už dávno, to je jasná věc, ale tohle překračuje všechny možné hrůzy co na nás kdy jaká TV vypustila. Hodnocení odpad tady rozhodně neodpovídá tomu, jak hrozné to je. Jedinou záchranu vidím v tom, kdyby Soukup konečně odešel pryč a někdo se pokusil dát TV Barrandov alespoň trochu lepší tvář (bohužel mám pocit že ta pomyslná hranice záchrany této TV už byla dávno překročena a jediné východisko je zrušení celé této stanice)

Joker (2019)

Film o podivínovi, kterému jeho podivínství přerostlo přes hlavu a štrejchlo mu to v hlavě. Nejmenovat se to Joker, myslel bych si že jde o film / dokudrama o člověkovi kterému ruply nervy a tak dělal to co dělal. Nějak nechápu proč zvolily zrovna takový origin, který nikam nezapadá (i když studio říkalo že to budou samostatné filmy, tak tam nemůže dát známé jména které znamenají že to přece jen má někam zapadat) Za mě zklamání a po těch nadšených prvních reakcích, by mě zajímalo, jestli jsem náhodou nešel na jiný film který se jmenuje stejně.

plakát

Doom: Annihilation (2019) odpad!

Už to že na mě vykoukl tento film na jedné stránce s filmy, je asi známka jeho stylovosti a snahou tvůrců na tom vydělat 3 majlanty nebo 8 balíků peněz. Titulky sice dělal nějaký google translátor fanda (i když oproti těm zeleným klasickým strojovým titulkům tady čeština i dávala smysl a nebylo to složené z náhodných slov) ale co už. Nevím co koho vedlo k přesvědčení že by takový styl filmování a nebo scénáře / příběhu popřípadě výběr herců, mohl vydělat nějaké peníze. Výprava je hrozná (nějaký bulharský tovární komplex, určen zřejmě k demolici) herci nejsou snad ani z řad béčkových "Segalovek" (ani podle ksichtu ani podle jmen nikoho neznám) triky jsou snad nějaký špatný vtip (kdyby to dělalo Asylum tak neřeknu nic) a celý ten přehled potvor a nebo temných zákoutí od kterých čekáte stříkance krve a potu atd, tady působí jako velmi levná verianta příběhů pro děti (Nekonečný příběh starý 100 let pořád dokáže vyvolat mrazení když se na scéně oběvuje ten obrovský pes) a co se týká závěru, tak se jedná o jakési vysvobození z šoku který za celý film prožijete asi tak 19x, protože pořád nechcete sami sobě přiznat, že to přece nemůže být takovej blábol. Je to blábol, je to špatný film, je to další pokus který nevyšel, je to další hřebík do rakve herního Dooma. No tak asi naschle za nějakých třeba 5 let kdy to zkusí znovu.

plakát

Česko Slovensko má talent 8 (2019) (TV pořad)

V 99% se nehodnotí talent, ale smutné příběhy lidí kteří vypráví své smutné životné osudy.

John Wick 3 (2019)

Pro mě osbně zůstane "John Wick" jen jednička a dvojka. Jednička byla o nasraným týpkovi kterýmu sejmuly psa a on prostě udělal pořádek, dvojka trochu víc rozbrázdila vody organizace co ubytovává vrahy v hotelích a nebo se pokrevně zapřísahají. Potud fajn, ale trojka jede po přepálené lajně neprosté stupidity, kdy každý je členem řádu a kdo není členem řádu je mu stejně podřízen a platí pro něj jasná pravidla. U jedničky se tomu dalo věřit, u dvojky se už trochu moc rozjely, ale i tady se dá předpokládat že ten řád asi bude mít více členů a bude trochu rozlezlejší, ale to co předvádí trojka je tak silně přehnané že mě to už hodně nudilo. Celej svět je členem řádu, protože mi jinak není jasné že se klidně vraždí uprostřed vlakové haly a lidi nic nevidí, nekřičí, nikdo nevolá policii atd. Nejvyšší pán v řádu je nějakej kašpárek v poušti kterej byl zrajel na 9mm včelky už jen kvůli tomu homoušskému hlasu a přiteplenému chování. Kdo tady psal že akční sekvence jsou to nejlepší co kdy bylo natočeno asi trpí šedým zákalem, protože kromě akční sekvence v Casablance, stály všechny za vyliž prdel. Zase všichni stály v řadě jak panáčci a čekaly až na ně přijde řada a kácely se povině jak obětní beránci co nemají vlastní vůli, i když bych u takových "profíků" z organizace která cvičí zabijáky už od dětství, očekával trochu víc rozumu než slepé nabíhání po jednom před hlaveň ve strnulém očekávání kulky do hlavy.Trojka Wicka je přesně to co čekáte od třetích dílů. Víc, víc, víc, víc a nakonec to stojí za prd. Závěrečná přestřelka v hotelu mě jen utvrdila v tom že jsem měl vážně skončit druhým dílem. Nejen že Wick už se blíží svým stylem podřadné sérii F&F (nesmrtelnost a odolnost vůči jakémukoliv zranění + neuvěřitelná schopnost zabít každého jediným výstřelem i z 80 metrů za 3 rohy) ale on v tom hodlá pokračovat v dalším díle a zřejmě ne posledním, kde už si nedokážu ani představit co ještě můžou vytáhnout, když celý svět je jeden velký organizovaný řád. Tak jak jsem Keanu Reevesovi docela fandil v jeho snaze dostat se zpět na vrchol, tam musím bohužel přiznat že ta snaha se zdařila jen na ty dva díly. Za mě bohužel třetí díl nemá šanci na víc jak 2 hvězdy. O čtvrtý díl už nemám zájem. Za nejhorší scény považuju boj v konírně a potom ta šavlovaná na motorkách. To byla bolest sledovat.

Backdraft 2 (2019)

Ani jsem netušil že se něco takového chystá, když mi bratr dnes poslal odkaz na film, volně dostupný na netu. Nemá cenu se vyjadřovat k ději, který patří do skupiny "Segalovek" a ani nějaké efekty jako v prvním Ohni nečekejte. Přemýšlel jsem jestli to ti pánové Sutherland a Baldwin mají za potřebí. Peníze asi potřebují oba, jinak netuším proč na něco takového kejvly. Podle mě to muselo být dost na pytel už při čtení scénáře.

plakát

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Od série F&F už se nedá čekat nic než parodie na parodii a nebo keci o rodině. U tohodle dua se dalo už z traileru usuzovat že to nebude žádná velká změna a spíše půjdou ještě dál (pokud 9 F&F opravdu nepoletí na měsíc) a těžko tak čekat nějaké Shakespearovské myšlenky. No tak úplně debilní to nebylo pokud počítáte s tím z jaké série to vychází a kdo jsou tihle dva zač. Bohužel i když jsem čekal fakt nesmyslnou výplachovou hloupost, byl jsem nakonec zklamaný právě tím že je to až moc velká hloupost a nebojím se říct větší než 6, 7 a 8 F&F. Dwejn hraje pořád Dwejna (už asi 20 filmů) a Jason hraje Jasona (asi ve všech filmech) Idris Elba by mohl být i zajímavý ale asi v jiném filmu který by nechtěl být až tak přepáleným pokusem odtrhnout se od "rodiny" Dominika Toreta. Oproti tomu Vanessa Kirby tomu dodávala alespoň zajímavé kamerové záběry na její neuvěřitelně pružné tělo na které se oproti těm dvěma dívá tak nějak lépe. Škoda přeškoda že se rozhodly to hnát do sci-fi roviny. Kdyby to byl poctivý akčňák třeba s kriminální zápletkou (několikrát jsem si vzpoměl na Mizery) tak bych klidně přidal hvězdu a čekal s nadšením na pokračování. Takhle to není nic jiného než F&F 8,5 jen tam chybí zbytek těch postaviček. A ano šel jsem na to s tím že to je tupá testosteronová mlátička dvou Hollywoodských hvězd, to ale neznamená že z toho musím být nadšený. Čím víc vidím takových filmů, tím víc si vážím Smrtonosných zbraní a pastí + i těch pár povedených filmů se Segalem (což sice zní děsivě ale ty Seagalovy první filmy měly alespoň dobrej styl) Ty 3 hvězdy si spíše představte jako 2 jasné a 1 pohasínající.

plakát

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Pokémoni mě jako starší ročník minuly , stejně jako všechny ty mobilní a online hry. Na film jsem šel dobrovolně s dvěma dětmi kteřé dokážou ve 3 ráno rozespalé vyjmenovat všech 500 pokémonů seřazených abecdně nebo podle skilů. Já znám jen toho jediného (plakát visí na dveřích od koupelny) Pikačua, takže to že jich existuje víc než 7 je pro mě dost matoucí. Animace je dobrá, Reynoldse si neužijete pokud jste s dětma (protože dabing) a tak nezbývá než sedět a modlit se za to aby jste utrpěly ztrátu paměti, nebo měly dočasný výpadek smyslů. barevný je to víc jak Bollywoodské tancovačky a příběh jsem odhadl asi v půlce filmu i když jsem se snažil nedávat pozor. Ten nejvíc nejlepší a nejmocnější pokémonokočkocosi, mi přišel divný a jakoby tam spadl z jiného filmu. Animačně do téhle šíleně barevné omalovánky vůbec neseděl a navíc mi přišel i dost nesymaptický celkově. Nejsem dítě takže hodnotit chlupaté mončičáky ke kterým nemám žádný vztah bych asi neměl, ale v tom kině jsem byl a film jsem bohužel viděl, takže ........ Za mě tak 2 hvězdy za animaci a občasný vtípek a za děti asi 4 (?) hvězdy. Těžko se to odhaduje, ale byly nadšený i když asi úplně všechno nepochopily. Průměr teda asi nechám na slabších 3 hvězdičkách.

Nexus (1994) odpad!

Nemám nejmenší tušení kdo dovolil aby něco takového vznilko, ale zasloužil by si zrovna tohle koukat každý den až do konce svého života. Film který podle mého vznikl jen proto aby se rozdalo pár peněz hercům kteří strádaly hladem a žízní. Ten odpad je zasloužený víc než u Asylum filmů, které se netváří tak vážně.