Pastýř (2023)

Přečtěte si knihu. Ten film nemá v této stopáži co vyprávět. Půlka knihy v podstatě chybí a je to celé silně zkrácené. 2 hvězdy za to že si uvědomily že roztáhnout to na 3 hodiny by byl nesmysl a zvolili krátký formát.

Šťastný nový rok (2019) odpad!

Čím více vidím českých romantických komedií (nebo spíše filmů celkově) tím více je mi smutno z toho že takové hlouposti ještě podporuje vláda. O to více takové filmy sráží přítomnost hezkých slečen, ze kterých takové filmy v drtivé většině dělají hloupé až negramotné nesvéprávné husy. A přitom se jedná o slečny u kterých doslova cítíte že by si v realitě o někoho jako Prachař, neopřely ani lyže.

Vánoční ulička (2023)

Miluju filmy kde se drtivá většina lidí chová jak mentálně zaostalí psychopati a kdo je jinej, musí být za kazišuka. Demence USáků co se týká vánoc, je patrná ve většině filmů o vánocích a tohle není vyjímka. Předpokládám že pokud bych bydlel v USA už bych byl mrtvý, protože jako rodina vánoce neprožíváme už několik let a stromek jsem ozdobený viděl někdy okolo roku 2010. A navíc nesnáším tu atmosféru, kdy se každej přetvařuje jak je z toho všeho nadšený. Eddie už na to hodně dlouho nemá a je smutné vidět jak moc klesá takovým výkonem. Kdysy jsem se snad párkrát dokázal pousmátpolicajtům ale ty časy už jsou dávno pryč.

Godzilla vs. Kong (2021)

Na tomto filmu bylo nejzajímavější asi to dutozemí a hodně slušné efekty. Někde od půlky mě to úplně přestalo zajímat a dokoukal jsem to na půl oka abych byl svědkem jakéhosi prapodivného mixu asi 3 filmů. Nějak mi unikl sm,ysl a výskyt těch dětí a pana "konspirátora" kteří měly v ději nulový význam. Godzilla a Kong ještě jakž takž fungují ale ten mechazloun byl fakt divnej. Jsem zvědavý jestli si tu dutozemi vyplácají v tom dalším filmu, nebo si to podrží i dál. Katastrofa to vyloženě nebyla, jen mi tam nesedělo tak 385 věcí od svítící sekerky až po hyperloop mezi městy. Je pro mě záhadou proč lidi vyzdvihují herectví Milli Bobby Brown, když tu byla otravná a k ničemu.

Loki - Season 2 (2023) (série)

Přišlo mi to jako "výplňový díl" v seriálu, jen roztáhlý na celou serii. 2 díl : Bídák Brad - k ničemu // 3 díl : 1893 - popírá co říkal Kang na konci první serie // 5 díl : Věda/Fikce - opět k ničemu // 6 díl : Velké poslání - opakování opakovaných opakovaní. Celá druhá serie by se dala zhustit do 2 dílů a přilepit na konec první serie. Sylvie nevyužitá, OB otravný prvek, Ravonna odsunutá na třetí kolej, Mobius znuděný "tatík" a Viktor zbytečná postava vytvářející chaos v tom kdo je teda Kang. Zmatený závěr dává tušit že autoři moc nevěděly co s druhou serii dělat. Předpokládám že 3 serie už nebude.

Marvels (2023)

Výhodou je délka. Nevýhodou je vše ostatní. Před 20 lety by to byl trhák, protože 3 holky, ale ve světě roku 2023 kde jsou všechny filmy plné holek je to prostě "film s holkama" a že se to zapojuje do MCU tady moc nehraje roli. Třetí paní Marvelovou bych asi nedělal, být Marvel/Disney. Pár scének bylo hezky udělaných a jde vidět že se snaží tuhle nudilínovou linii MCU nějak zachránit (hlavně mladou Iman) ale to neznamená že to není katastrofa. Proti Brie nic nemám, ona nemůže za to jak špatnou roli a scénář, ji to přidělilo. Záporačku bych přirovnal ke standartu MCU "jsem zlá, protože to říká scénář" a neměl jsem k ní žádnou emoční chvilku (ať už dobrou, nebo špatnou) ve které by se ji třeba dalo fandit nebo ji kvůli tomu nenávidět. Prostě tam je aby holky měly cíl. Holkám ty obleky sluší a jde na nich (hlavně na Imany) vidět že je to i baví. Asi si to zaslouží ty 2, protože tak špatný to zase není ale na druhou stranu tu není nic moc co vytáhnout na více hvězd. I ten S.L. Jackson mi tu přišel takový nemastný neslaný, zbytečný a že tu být musel, protože smlouva a protože byl v prvním filmu. Těžko říct co MCU potápí víc, jestli tyhle slabé filmy, nebo překombinovanost hrozeb, kdy jich už máme asi 25 a vymýšlí se nové, místo toho aby se držely hlavní linie (Thanos je pryč, všude chaos kvůli bliknutí a nová hrozba v podobě Kanga) Co s tím Celestiálem ? Kde jsou Inhumans, kde jsou Eternals, proč se neřeší Hawkey, Falcon, Thor, Black panter, Atlanďani ..... Zbytečně se odkloňujeme někam do kosmu a děláme zbytečné odbočky a vytváříme zbytečné linie.

MovieZone Live Speciál (2018) (pořad)

Narazil jsem na to náhodou a bylo pro mě překvapením jak moc příjemné to bylo povídání o oblíbených a kultovních filmech. Oproti klasickému lajf s tupounem civalem arogantním kryplem s vyzáží pedofila a uchyla, je speciál perlou co se týká povídání o filmech . Bohužel jsem brzy zjistil že se to opičí sperma nasralo i sem a zkazilo mi radost, takže moje nadšení rychle vzalo za své. Za Hlada a Imfa 5 plných. Za Civala čistý odpad. Vůči těm dvěma to sice není fér to házet do nižších hodnot ale ten orangutan českého filmového magazínu, to shazoval níž a níž každým slovem. Je mi líto kluci ale za tu kreaturu to máte jen za 2. Velice jsem ocenil že chyběla trapně nevtipná hláška o Karlovi.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Stallone už se na starý kolena nedvažuje točit akční scény, tak rychle opustil herní pole, Arnold se jim na 100% vysmál že nebude hrát v potápějící se lodi, Willis nerozezná vařečku od boty (celkem smůla co ho postihlo) a třeba VanDamme a Ford, nebo Jet-Li, už se nechtějí ztrapňovat v kliší klišoidní serii plné klišé. Stathamova kariéra začala slibně, mohl tyhle akční ikny následovat do síně slávy, jenže spadl do "B" a "C" fimů moc rychle, takže pochybuju že někdy natočí ještě slušný film. Záporáka podle mě odhalíte celkem rychle (doslova bez překvapení, kdo by asi tak mohl být .... ) a co se týká těch nounejm zbytečných postav, tak kromě (kdysi) pohledné Megan Fox, tu není jediná tvář která by to dokázala nějak táhnout sama - Megan tam má alespoň 2, 3 světlejší momenty. Na Lundgrena je smutný pohled, půl dolar je výsměch herectví (i když počítám béčka) a u těch dalších netuším co jsou zač. Ani poměrně svižný Iko Auwajs se svým uměním tohle nedokáže zachránit, hlavně proto že nedostal ani šanci. Celá tahle komedie doslova kulhá jako ti staříci co se pokouší lidi přesvědčit že ještě nepatří do starého železa (patří a už dlouho) To co začalo jako "pojďme si udělat srandu z akčních 80 a 90 filmů" , to se už ve dvojce pokazilo a místo "bereme to ze srandy" se z toho stala parodie. Chybí už jen 200 kilový Segal aby to uzavřely definitivně (I když čert ví jestli nemá domácá vězení když teda je ruský občan)

Bourneovo ultimátum (2007)

Přestalo mě to bavit asi v momentě kdy jsem přemýšlel co se tam vlastně děje a proč, protože se to celé třebe, kroutí, kejvá a v půlce scén netuším ani kdo tam stojí, natož abych věděl proč a kvůli čemu. Z hodně slušných předchozích filmů se to vysloveně zvrhlo v klišé "To je Bourn, musíme ho zabít, protože to je Bourn !!!" Má to slušné akční sekvence, pořád se to snaží držet pozornost (hlavně proto aby se jeden dozvěděl že celý svět chce Bourna zabít, protože je to Bourn) ale ve výsledku to začne rychle nudit, protože to je takový ten film u kterého cítíte a tušíte jak dopadne. No, řekl bych 3 hvězdy si to asi zaslouží, jen s poznámkou že musíte chápat že je to další díl seriálu "Zabijte Bourna"

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Ten film má 2 problémy. Má 3 hodiny, což je fakt moc na to že je to první půlka a má Cruise,  kterýmu už dochází dech. Akce je pořád super a jde vidět že si Cruise umí svoje dítě pohlídat ale začíná se projevovat únava materiálu. 5, 6  a 7 začínalí tak trochu splývat a Tom už není žádný mladík - občas jsem měl pocit že má právě tu masku i když vypadá jako agent Ethan Hunt, protože věk prostě neoblafneš a vyleštění pomocí triků  nemusí být k dobru. Problém další je samotný děj, kdy půlka scén není potřeba a třeba u naháněčky se žlutým Fiatkem jsem kvůli těm schodům měl pocit parodie F&F 10 + třeba proč úplně zbytečně seskakovat padákem ze srázu aby chytil vlak když, když agent Simon Pegg kolem něj jede v klidu autem. Akce na letišti navíc - nic se nestalo, jen ta bomba u které snad nikdo nečekal že by bouchla ........ a takhle ještě asi 5 situací. Klíček křížáček si tam v podstatě v klidu pučujou mezi sebou a zase, nula význam pro děj. Film to má za 2, pořád to má sílu ale Tomík by mohl začít trénovat svého náhradníka protože až natočí "9" bude vypadat staře i přes tunu CGI + netuším co se bude řešit "v druhé půlce"  Ať se dá na roli mentora a zavčasu to předá mladšímu kolegovi než dopadne jako Ford v Indim,  kde doslova cítíte jak Forda bolí každý pohyb. Co ale musím pochválit snad v každém M:I je výběr žen. Sakra ty holky jsou nádherný. Když jely titulky přemýšlel jsem nad tím, proč bylo potřeba to roztáhnout na 3 hodiny a dva díly. Značka M:I pořád táhne, o tom žádná ale stává se z ní takový ten seriál kdy víte do čeho jdete a vlastně jen zatleskáte že dobrý a zase čekáte na další díl.