Live 8 (2005) (koncert)

5 plných a nebudu se rozepisovat. Miluju tydle lajf koncerty. Možná že to nepřekoná legendární Woodstock, ale stálo to za to. ( Shlédnuto prakticky v kuse z pár přestávkama )

Jurský park (1993)

1: v TV studiu seděl evidentně nějaký idiot, kterej totálně sere na svou práci, protože hudba duněla a řeč nebyla slyšet, nebo naopak hudba byla odhlučněna a mluvení bylo vypíchnuto, což mělo za následek neustálé zesilování a zeslabování zvuku které mě začalo dost silně srát už po půl hodině. 2: do filmu ( jakéhokoliv ) vysílaného v Neděli kolem 5 hodiny polední, nemůžete nahustit 5 reklamních bloků. Maximálně 2 bloky a to ještě v minimálním čase, protože u třetí reklamy mi došla trpělivost ( protože i ta reklama stejně jako film samotný neuvěřitelně ŘVE ) vytáhl jsem DVD a pošteloval zvuk a vychutnal si to v krásném nepřerušovaném módu. 3: Když už pominu oba předchozí průsery, tak bych pro příště ocenil kdyby se v TV alespoň někdo snažil sehnat třeba čisčí kopii, protože to co pouštěly v TV mnělo hrozný obraz. Rozdíl oproti DVD byl opravdu dost velký. 4: za tyto problémy ale film nemůže, takže to má za 5 hvězd. Závěrem : pokud jste viděly 4 díl, tak si uvědomíte jak slabě vypadají ty triky, které vám před 20 lety braly dech.

Popelka (2015)

Návrat ke starým klasickým pohádkovým příběhům, kde se nehází hlášky, neodkazuje se na 30 filmů a všechno dává ten normální pohádkový smysl, což v dnešní "umělé" době působí až neuvěřitelně. Kenneth Branagh dokázal natočit krásnou klasickou pohádku v časech, kdy se pohádky násilně překopávají do podob které mají zaujmou svojí coolovostí co nejvíc blbečků. Neuslyšíte tady žádné srandovní hlášky a neuvidíte nic takového jako akční sekvence - je to normální pohádka bez všech těch Hollywoodských nesmyslů díky kterým u mé osoby hodně filmů propadá. Popelka to má za 5 a pokud bych to mněl nějak srovnat z dalšími pohádkami, tak tohle zpracování je nejlepší které jsem v životě viděl. Tohle překonalo i starého Disnyho popelku v kreslené formě. Dodatek : pokud bude někdy možnost, zajdu na to určitě do kina na originál verzi, protože jsem v Popelku nemněl tolik důvěry abych to viděl v kině, což byla největší chyba kterou jsem udělal za posledních 10 let nejmíň. 5 plných bez sebemenšího zaváhání. Takové pohádky chci pořád.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Co k tomu napsat. Na jedničku to sice má, ale neoslnilo mě to tak dokonale jako jednička, protože některé scény byly kapku přehnané. Každopádně jsem dal 5, protože je to pořád hodně dobrá zábava.

Hvězdná brána (1994)

Jeden z prvních filmů, který jsem si pořídil na BR. Můžu vidět klidně 5x ročně a pořád mě to baví.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Stejně zábavné a dobrodružné jako jednička. Doufám že se z Khanem ještě setkáme. Pokud J.J. zůstane ve stejných vodách, nemyslím si že to bude špatný restart.

Cesta na Saturn (2008)

Dánové umí natočit syrové drama, temný thriler a krvavý horror. Nově si můžou připsat i geniální animák. Totálně šílená jízda, ve které si autoři dokážou utahovat z boha, Dánů, královny, vesmírného programu, politiky, Američanů a dalších xy věcí. Obsahuje spoilery : Animáku, ve kterém můžete vidět necenzurované scény z německého porna, psychycky labilního vojáka, totálního břídila, alkoholika kterej bez přísunu piva upadá do bezvědomí a přistěhovalce který žádá v Dánsku o politický azyl a který sic neůmyslně ale i tak spálí Americkou vlajku, prostě nemůžu dát míň jak 4 hvězdy. Nečekejte žádné hrdinské proslovy, tady se normálně pro sprosté slovo nejde moc daleko, pije se tu, kouří, a utahuje ze všeho z čeho se utahovat dá. Za tu srandu si to zaslouží 4 hvězdy, Tu pátou dávám za to, že to natočily v Dánštině a ne v Angličtině, což je docela neobvyklé.

Star Trek (2009)

Star trek. Legenda a kultovní značka, která tento svět ovládá už pár desítek let. Starší filmy neznám, a vlastně mi celý tento fenomén nikdy nepřipadal až tak velký abych si rychle doplnil znalosti a viděl všechno co se dá. Nový star trek - čily restart - se mi líbí a určitě si časem pustím i starší snímky. Vlastně jsem viděl jen seriál Enterprise ( 2001 / Kapitán Archer / 22 století, a začátek dobrodružných cest ) který mě docela bavil. Co mi ve filmu docela nesedělo, byly barevné uniformy. Vím že byly u samého začátku seriálů a filmů, takže byly nutné, ale přece jen se mi zdá že stejnokroje, které měly na Enterprise ve stejnojmeném seriálu těm postavám seděly daleko více. Trochu jsem se obával jestli nepokazí základní myšlenku tím že obsadily komediálního herce Simona Pegga, ale nakonec se ukázalo že si z tím poradily dobřa a "trapný" pocit se nedostavil. Mám ke sci-fi dost neutrální vztah - můžu a nemusím - ale kvůli tomuto filmu začínám přehodnocovat svůj stav ke sci-fi celkově. Každopádně se budu těšit na pokračování a určitě si pustím i starší filmy. Za 5 hvězd

Objektiv ČT24 (1987) (pořad)

Nejdéle a nejlépe vysílaná sonda do světa všeho zajímavého. Jen se mi k němu nějak moc nehodí to 3D prostředí a trochu nezajímavě na mně působí ta Slovenská moderátorka ( jméno neznám ) Jinak je to pořd který si jako jeden z mála udržel popularitu celou svoji existenci. 5 hvězd, bez debat.

Neúplatní (1987)

Kevin Costner, Sean Connery, Charles Martin Smith, Andy Garcia, Robert De Niro. Za každého hvězdu + dalších pár za celý film. Je to podle skutečných událostí, takže jsem malinko váhal jestli se podívat, protože filmy se od těch skutečných událostí většinou docela liší, ale tady se to povedlo.