Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Ani dceru to nebavilo a to je v podstatě ještě dítě. Na koksu závislí producenti musely zalepit tunelování studiových peněz, tak natočily třetí díl nekonečné story která měla zkončit hned špatnou dvojkou. Když se po tomto debaklu začalo spekulovat nad restartem, přiznám se že se mi chtělo brečet. Jack Black byl už tehdy otravný a nepříjemný člověk bez hereckého talentu.

Kód Navajo (2002)

Nudný film v nudném provedení o nudných věcech se zpruzenými herci, kteří vypadaly že je to snad ani nebaví. Herectví které předvádí Nicolas Cage se nijak závratně neliší od čehokoliv jiného co natočil. V několika momentech to zaujme ale jinak je to špatná napodobenina válečných filmů. Přihmouřím svoje švidravé oko a dám 3 hvězdy (ale jen proto že nám tady ukazují válku trochu jinak)

Česká tajenka (2013) (pořad)

Nejvíc mě na těchto soutěžích baví sledovat zahloubané učinkující, hledající ve svém nitru správnou odpověď na položenou otázku, nebo jako třeba v tomto pořadu, vyjádřit slovem písmeno které chtějí zdělit. Cibulka je recyklátor jak se patří. Barrandov jednou jistě získá cenu za ozdravení naší planety, protože tolik recyklačních manýr nepředvádí ani grínpís. Bravo Aleši, s tebou tu planetku přeci jen zachráníme. Hodnotím hlavně inteligenci soutěžících a jejich pohotové reakce na danou situaci (která mnohdy vyžaduje více než jen znát písmenka z abecedy) Za tu srandu přece jen hvězdu dám :)

Batman začíná (2005)

Na komiksárny moc nejsem ale tohle je nejlepší netopejr.

Godzilla (2014)

Tak tohle bylo hodně špatný. Ne že bych neocenil napravení reputace po pokusu velkorežiséra z před pár lety ale tohle je teda daleko horší. Hovno je vidět, zvraty jsou nudné, hrdinové nemají co hrát a hlavně polovina lidí tady pózuje jak na přehlídce válečné techniky pro školní družiny. Tváří v tvář Godzille se potom nemůžu ubránit pocitu že si ze mě někdo dělá vyloženě prdel. Očekával bych akci která bude nekončícím destrukčním fightem, jenže jsem dostal půl Godzilly a 2 brouky kteří zaujaly větší prostor než přerostlá ještěrka. Jak tohle chtějí napravit v nějakém pokračování (prej několika filmů) si nedokážu představit. Laťka nastavena nebyla a dá se snadno překonat, jenže to by musely začít od znova a ne pokračovat v tomhle špatném pokusu. Jestli se potvrdí i debakl u Konga, tak se obávám že se k pokračování zavřou dveře hodně rychle (což je u takové látky vyloženě škoda)

Policie Modrava - Za lepších okolností (2011) (epizoda)

Další z řady obyčejných kriminálek které v našich končinách působí hodně zvláštně. V USA by to asi zapadlo do běžné praxe jakéhokoliv oddělení v největší prdeli uprostřed pouště ale v naší malé a ničím zajímavé zemičce je dost zvláštní řešit takové případy. No dost jsem odbočil od toho co jsem chtěl napsat. Je to nudná věc které mizí v zapomění v okamžiku co dojedou titulky.

24. Český lev (2017) (pořad)

Na podobné pořady se nedívám z jednoho prostého důvodu. Nechápu za co by si kdokoliv zasloužil nějaké ocenění. Dělají práci jako každý jiný a nerozumím tomu proč by za svoji práci měly dostávat jakékoliv dary, ocenění, medaile, a nevím co všechno. Tyhle pořady se stávají v poslední době už jen směšnými pokusy někoho přesvědčit o tom že nikdo z "obyčejných" lidí nerozumí filmu. Ocenění dostávají podivné projekty, nezajímavé scénáře, filmy které nikdo neviděl nebo herci o kterých se snad ni nedá mluvit vážně. Už jen výčet kategorií (třeba na OSKARECH jsem až nevěřícně pozoroval že se uděluje plešoun už snad i za nejlepšího svačináře) je je na hranici parodie. Chybí už jen ceny za titulky a nebo za "patinu" filmu (zvláště v případě neobvyklých filmových postupů jako byla Olga Hepnarová, která v ČB provedení působila fakt dost depresivně i bez tématu kterému se film věnoval) Takže tyhle frašky nesleduju ale i tak jsem si dal jako závazek že se podívám na průserové oskary a vypočítavostí prolezlé české lvy. Zatím bez hodnocení, protože jsem viděl jen prvních 25 minut, které mě silně nebavily.

Wing Commander (1999)

Některé filmy by se neměly hodnotit z odstupem času. Já tohle viděl včera u kamaráda, který dělal pořádek ve sklepě a našel bednu VHSek. Příběh je tupej až hrůza, všichni šíleně přehrávají a celý ten film je snad kategorie "C" Dialogy byly spíše trapné než dramatické. Snad před těmi lety, kdy to byl hit sezóny, bych mohl hodnotit, ale teď po těch letech se raději hodnocení vyhnu. Stáří filmu je tady znát strašně moc (neoficiální hodnocení - 1 hvězda)

X-Men: Apokalypsa (2016)

Na film se vyplatí jít ze dvou důvodů. Ten první je že uvidíte Magneta hákovat v polské ocelárně který má navíc knírek jak lázeňský švihák, a ten druhý je Quicksilverova záchranná operace v sídle. Není vyloženě co vypíchnout a není vyloženě co shodit. Dal bych průměrné hodnocení z tím že by už konečně měl někdo téhle sérii dát pevný základ a ne si každý díl vymýšlet odbočky, alternativní vyústění, nové komplikace a nebo změnu postav. Wolverinova účast byla nelogická a zbytečná. Titulková scéna mi nic nedala, neboť i po googlení mi není zcela jasné co je ESSEX CORP. A pobavilo mě třeba to, že nám ukázaly jak se uklízí po takové akci - normálně ty náboje prostě vysajou :)

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Teď na to čučí prcek a vyjádřila se nějak jako ve smyslu "to je fakt šílený. Neříkej mi že to takhle chodilo když si byl malej" Inu milá zlatá, ano, tak to prostě chodilo. A ty učitelky jsou dokonale přesné.