Ledové království (2013)

Krásný animák od Disney Pixar. Čeština tomu ale docela ubližuje.

Legenda (1985)

Rozhodně patří mezi ty lepší kousky. Mia Sara je tady tak roztomilá až to hezký není. Celá ta fantasy je hezky udělaná a když přehlédnete pár kiksů, tak se musíte sami sebe ptát, jestli ty moderní PC splácaniny nejsou na hony vzdálené tomu kouzelnému poctivému řemeslu, zvaného trikařina a maskérství.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Animace je hezká. Detaily si přímo říkají o 3D a velkoformát kina, ale hodně to ztrácí na příběhu. Je to škoda, protože námět je zajímavý.

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Tak bohužel. Po 4 dílu přestávám sledovat. Zatímco v seriálu The Flash občasný výskyt těchto postav není špatný (seriál Arrow nesleduji - chytnu sem tam nějaký díl a nebaví mě) tak celý seriál postavený jen na těchto postavách nefunguje. Hned ve dvou dílech se stalo asi 59 věcí které mě nudily a to ještě ke všemu stihly asi 5x změnit budoucnost, takže očekávám v dalších dílech naprosto stejné situace, které bude nutné řešit, což bude jen dalším hřebíčkem do pomyslné rakvičky. Už při druhém díle jsem se nemohl zbavit pocitu že natahují děj zbytečnostmi (a to je teprve druhý díl !) Pán času je nesympatický, sexi mlátička je divná (a působí jako z 30 let starých akčních filmů, kdy skupina lidí stojí a čaká až jim tahle holka dá jednu ránu a oni sebou praští o zem) ptačí muž a ptačí žena se neustále tváří jako by měly zácpu (SPOILER : ptačí muž zemře a ptačí žena je na pokraji smrti) ten 4 000 let starej mamlas mluví jak retard a tváří se tak krutopřísně že jsem si říkal jestli se nejedná o parodii a jediné 2 postavy - chrliči ohně a ledu - které to jakž takž zachraňují, nemají žádnou šanci to vytáhnout někam výš. Profesor a černoch mi zase připadají jako teplý bratři a jejich rozhovory jsou tak šíleně klišé že to není možný. SkoroIronmen, zase působí jako lehkej dement. Jsem velmi zklamán. Arrow si aspoň trochu držel moji pozornost než se z něj stala jakási podivná mutace telenovely (občas chytnu nějaký ten díl) Takže u mé osoby si bude držet pozornost jen Flash a Dardevil. Filmy podle komixu jsou dobré, ale ty seriály jim nějak nevychází ( Gotham mě taky přestal hned bavit, Supergirl je teen blbost a Smallvile je to samé co Supergirl) Nebudu hodnotit, když jsem viděl 4 díly a na tomhle základě by hodnocení nebylo fér.

Le Mans '66 (2019)

To auto je sice hezký a určitě legenda ale může mi někdo vysvětlit kterej dement schválil tu úpravu dveří ? Pokaždé když do toho auta někdo nasedal a nebo z něj vystupoval, čekal jsem že si urve hlavu, nebo že si štrejche o krk. Dyť i ten jeho syn co měřil asi metr dvacet se tam soukal jak do díry. Jo a jinak jakože k filmu. 4 hvězdy.

Lemra líná (2006)

Velká nuda, bez jakékoliv známky humoru.

Letadla (2013)

Chabý pokus o napravení pokažené reputace z Aut 2. Letadla jsou sice co se animace týká dokonalou podívanou, ale ten příběh je tak hloupý že to nejde nijak popsat. Všichni přece víme že jsou tyhle ty animáky dělány pro ty odrostlejší děti, takže proč je příběh dělán pro věkovou skupinu do 5 let ?

Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

Příběhově o trochu lepší než první díl, ale to neznamená že to tahle parta dokáže vytáhnout na třetí hvězdu.

Let Me Help You (2014) (amatérský film)

Notyvole ........ Kolega režisérských es z ČR se rozhodl všem těm neumětelským křivoručkám ukázat jak se dělají horrory a tak se chopil kamery, papíru, translátoru zvuků a natočil něco co by na festivalu (ne) závislých amatérů, určitě pobralo spoustu pochvalných pokývání hlavou. Ale abych jen nekopal do talentu, tak musím uznat že natočit film v ČR, dát mu anglický název, anglické titulky, a vypustit ho na světlo světa, je přinejmenším dobrý výchozí bod na cestě do velkého holyvůdu. I když to mělo jen 15 minut (a to včetně titulků) tak jsem u toho dost trpěl a po 5 minutách jsem začal uvažovat o přetočení, což je v tak krátkém formátu ale docela blbost, takže jsem to těch 15 minut vydržel. Je to amatéřina, takže hvězdy udělovat nebudu. Jednou jsem natočil videjko z dovolené, kde jde vidět jak se moje manželka prochází po pláži a následně vklouzne do vln. Možná to nazvu "Angel of sea" a připíchnu to do svého režiserského portfolia. Natáčel jsem to přece já. Možná přihodím i kolonku "scénárista" protože jiné videjko ze svatby, jsme tak trochu zinscenovali, aby to bylo hezčí.

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Po pilotním dvojdíle, musím přiznat že se těším na další díly. Mám rád fantasy a pohádky (což se dá tady uznat) takže jsem rád že na tohle téma začaly vznikat jak filmy, tak seriály. Předlohu neznám, tak nemůžu srovnávat jak moc se to odlišuje, ale zatím mužu říct že se mi to líbí. Trochu podivně - až rušivě - na mne ale působí ty pozůstatky "moderní" civilizace, Princezna a půlelf, jsou příjemní a taky ta zlodějka (co čórla ty elfíry) se zřejmě trochu vyvine v hlavní postavu. Celý začátek sice působil trochu zvláštně, hlavně vyvolení a jejich smrt, ale příběh teprve začíná, tak uvidíme kam se to posune. Doufám a přeju si ať se to nějak nezkomplikuje tím že to budou nudně natahovat aby to vydalo na minimálně 3 série. Stejně tak doufám že se to nevrátí ke starým neosvědčeným praktikám a nebude to mít 22 dílů ale že se budou držet současného trendu a nechají tomu jen 13. Kdybych musel vyloženě hodnotit už teď, dal bych opatrné 4 hvězdy (budu si přát aby to ukončily nějak rozumě a nenatahovaly to jako u jiných seriálů) EDIT po 6 dílech : velké zklamání. To je jediné co mě napadá po 6 dílech. Už ve 4 dílu bylo vidět že se dost razantně ubralo na výpravě, protože se začalo jen jezdit lesem, plkat, a lokace a efekty se zcvrkly na nezbytné minimum a to ještě v dost mizerné kvalitě. Tam kde by klidně mohly využít opravdové výbuchy a oheň si pomáhalí hodně viditelnými CGI efekty, které bych očekával v hodně slabé "B" produkci. Taky mi začíná čím dál více vadit natahování děje - už 2 díly (5 a 6) se trmácí lesem, takže je jasné že se ještě nějakou dobu do ÚTOČIŠTĚ nepodíváme. A hodně (opravdu přehnaně hodně) působí postapo budoucnost hlavně co se týká pozůstatků civilizace. Je opravdu na kroucení hlavou, když se děj odehrává několik tisíc let po zániku moderní civilizace (jak jsme se dozvěděly od drujda který prozradil že ten skřet z hubou plnou pírsingu usiluje o moc už přes tisíc let - k tomu připočítejte taky nějaký postupný vývoj skřetů, trpaslíků a elfů - a hned máte dejme tomu dobu vzdálenou 3 tisíce let) a oni se prochází kolem lehce zrezivělého auta, místo dřevěných dvěří v chýši jsou zadní dveře z pikapu - na kterých je ještě i barva - a v lese si jen tak jdou posedět na kolotoči který "ještě pořád funguje", nebo projdou kolem vrtulníku jen lehce zarostlého křovím, který má ještě čelní sklo. (v šestém díle už jsem jen čekal co se na ně ještě v té trpasličí hoře chystá. Prostě je to už moc přeplácané zbytečnými dějovými zvraty, které nemají v ději žádný význam) """" Mé prvotní nadšení ze zajímavé fantasy se změnilo na otrávený výraz. Takže ač je mi to líto, tak z původních 4 hvězd, prozatím snižuji na velmi slabé 3. Zkusím ještě pár dílů ale naděje už je malá.