Monstrum (2008) odpad!

Je mi jedno kdo to natočil a nebo jak. Stejně je mi úplně ukradené celé monstrum. Odpad dávám bez rozmyšlení za kameru. Viděl jsem 25 minut a dál se to vážně nedalo.

Moonfall (2022)

Pár věcí vypadá dobře, sem tam se i daří diváka překvapit ale většina děje se prostě nedá snad ani popsat, tak je to v celku hloupé. Přitom ta konspirační teorie se mi hodně líbí a už jsem na toto téma četl několik článků. Nejsem scénárista takže tady nebudu tvrdit že bych dokázal sepsat lepší linku ale řekněme si na rovinu že tohle se moc nepovedlo. Emmerich má dobré nápady a vyloženě si libuje v destrukci, jenže na to nestačí jen tak poslat Měsíc k Zemi a čekat že to lidem bude stačit v podání jaké ukazuje film. Myšlenka dutoměsíce je fascinující a je třeba škoda že to nepojmul jako slušnější a kvalitnější verzi Iron Sky s podobným tématem - mimozemské technologie - mohlo by to podle mého fungovat slušně. Tady ten příběh kulhal na obě nohy a ještě to v několika momentech vypadalo jako že to myslí vážně aby o 3 scény dál vyzněl celý dialog a chování postav jako parodie. Netuším o co Emmerichovi přesně šlo ale moc se mu to evidentně nepovedlo. A to že film není nijak kvalitní není tím že tady jakákoliv fyzika nedává moc smysl. Co jsem ovšem ve filmu velice ocenil, byla absence amerických vlajek a absence klišoidních proslovů před nastoupenou jednotkou. Před cca 20 lety by to mohlo být superultrakrutopřísněkůůl ale píše se rok 2022 ne 2000.

Mořská příšera (2022)

Krom krásné a vymazlené animačnáí stránky, nemá tato pohádka co nabídnout. Postavy jsou jednorozměrné (kapitán je trochu zajímavá postava, jinak nikdo) a hned co je uvidíte máte jasno. Příběh je, jak už zaznělo, Bezzubka na moři a i když to má celkem zajímavé lokace, hlavně moře je realistické až člověk žasne, tak to opravdu nemá nic co by jeden ocenil. Vtip tu nějaký je ale taky nic co bystálo za pozornost. Děti to asi moc bavit nebude protože se to snaží i o nějaké morálnější a hlubší myšlenky a motivace, což dětem nic neřekne.

MovieZone Live! (2010) (pořad)

Komentáře a hodnocení vycházejí z několik let starých pocitů a nálad. Nikdo soudný a normálně uvažující by tomu nedal víc jak jednu hvězdu kdyby to sledoval dnes. Narazil jsem na to náhodou na YT a viděl jsem díly 99, 100, 101 a 102 z nichž 102 díl jsem nedokoukal do konce protože ta otřesná arogantní opice (cival) se opravdu nedá poslouchat. Pokaždé co mluví je to hrůza. Nevadí mi jakýsi navážející se humor do kamarádů, ale to co předvedla tahle opice hrající si na redaktora "největšího filmového magazínu" bylo něco tak hrozného že je mi záhadou jak se tihle lidé mohou spolu kamarádit a být nějací přátelé. Hodnocení filmů je jen vedlejší linka urážek a posmívání se jeden druhému - po 3 slovech hurvínka (identifikován jako "imf") byl okamžitě přerušen opicí která mu řekla ať už zase drží hubu že moc mluví a co se týká dalšího sedícího ("rimsy", nebo tak nějak) bylo mu několikrát dost rázně řečeno že je tam k hovnu protože nic neříká (ani se mu nedivím že mlčí). Filmy se hodnotí jen proto že je natočil ten a ten režisér a že tam hraje ten a ten herec. Jakákoliv jiná hodnotící kritéria jsou okamžitě odstavena jinam a jen co se kdokoliv pokusí film nějak vyzdvihnout v něčem jiném než kvůli režisérovi nebo herci, jsou okamžitě přerušeni opicí (pořád tím myslím civala) která jim neustále skáče do řeči. Pokusy o humor jsem okamžitě přetáčel a jakákoliv snaha o humor ze strany opice (civala) vyznívá trapně. Moje hodnocení je 1 hvězda za pár informací které jsem přece jen ocenil.

MovieZone Live Speciál (2018) (pořad)

Narazil jsem na to náhodou a bylo pro mě překvapením jak moc příjemné to bylo povídání o oblíbených a kultovních filmech. Oproti klasickému lajf s tupounem civalem arogantním kryplem s vyzáží pedofila a uchyla, je speciál perlou co se týká povídání o filmech . Bohužel jsem brzy zjistil že se to opičí sperma nasralo i sem a zkazilo mi radost, takže moje nadšení rychle vzalo za své. Za Hlada a Imfa 5 plných. Za Civala čistý odpad. Vůči těm dvěma to sice není fér to házet do nižších hodnot ale ten orangutan českého filmového magazínu, to shazoval níž a níž každým slovem. Je mi líto kluci ale za tu kreaturu to máte jen za 2. Velice jsem ocenil že chyběla trapně nevtipná hláška o Karlovi.

Mrazík (1964)

Mrazíka bych si sám jen tak určitě nepustil. Jenže byla na návštěvě sestra i z dětma a při běžném hovoru o všem možném, přišla řeč i na filmy. Jak jsme se dostaly zrovna k Mrazíkovy už si nepamatuju, ale když jsem vyslovil onu větu že jsem ještě nemněl to potěšení, bylo vymalovaný. ××× .No tak možná si to zaslouží 1 hvězdu, ale je to jen kvůli tomu že je to pohádka, jinak je mi záhadou jak se tohle někdo odváží nazývat kultovním filmem. Herci byly dost nezáživní a vesměs nesympatičtí - možná účelově. Tato filmová "klasika" u mé osoby nijak nezabodovala.

Mr. Robot (2015) (seriál)

První díl celkem slušne uvedl zajímavé téma, které mě docela zaujalo a přiznám se že už dlouho se mi nestalo že bych si chtěl rychle pustit druhý díl. Druhý díl mě docela znejistil, protože už pojednával o něčem trochu jiném než první a místo hackerského "práskačství" na šmejdy a korporace, to začalo zavánět terorismem v pravém slova smyslu, když se naprosto vážně probírala možnost vyhodit do vzduchu plynárnu nehledě na oběti ( "tohle je válka a ve válce umírají lidi. S tím nic nenaděláš" ) aby vyřadily servry mocné korporace, které z plynárnou sousedí. Po trochu zvláštním druhém dílu jsem si pustil díl třetí, který je zase úplně jiný než předchozí dva a polovinu dílu zabírá příběh mladého debílka, který má doma těhotnou megeru se sklony k sado maso a kterej je zároveň i bukvice opíchávající mladého klučíka. Na hackerství zbylo jen málo prostoru a tak jsem se docela zklamaně pustil do dílu čtvrtého, který tento seriál posílá do stených vod jako milion dalších, které mi nemají co říct. Hlavní dějová linka - tedy hackerství - se zřejmně bude konat jen ojediněle a okrajově, takže na to zvysoka házím bobek. Kdyby se Elliot věnoval tomu co dělal v díle prvním, prásknul celou tu fsociety a dál dělal kouzla z PC které by zavíraly podobné individua jako byl drogový dealer, byl bych určitě raději. Nuž stalo se co muselo a já seriál pouštím k vodě.

Mumie (2017)

Myslím že tahle série filmů (jakési další univerzum propletenikum spojenikum) zakončila svůj rozjezd právě tímto filmem. Mohu li předpovídat, tak bych tipl že ještě zkusí ten univerzální vesmír pošťouchnout Frankem Stýnem a pak to hodí do kopřiv a budou dělat že to neexistuje. Jako obyčejný TV projekt by to sklidilo takové 3 hvězdy bez přemýšlení ale jako vysokooktanový blokbástr za takových peněz to musí nutně vzbudit otázky ohledně toho jestli ty prachy neprolily hrdlem nebo nezkouřily tuny hašiše, protože tak nudnou dobrodružnou "podívanou" jsem snad ještě neviděl - myslím o které by mi všichni tlačily do hlavy že patří do kina a musí to být ve 3D. No tak říkám že v kině to vidět nemusíte a 3D je zbytečné. Kdyby to šlo v TV o Nedělním poledni a nikdo by nevěděl že v tom hraje Cruise, podívá se na to jen velmi malá skupina lidí. Co se týká Cruise, tak bych to přirovnal k Reacherovi. Nemastný neslaný film na kouknutí a zapomenutí. Nehrát tady Cruise, polovina lidí by na to ani nešla.

Muži proti ženám (2014) (pořad)

Z tímto pořadem mám docela problém. On není špatnej co se nápadu týká, protože najít rozdíly mezi pohlavím může i pobavit, ale osobně mi vadí ty neustálé nesmyslné otázky a následné "vtipné" komentáře a hádky o to jak na otázku odpovědět. Kolikrát si říkám že ty otázky vymýšlí nějaký tým dementů, protože ptát se na to jestli mi žena dovolí ( ano DOVOLÍ !! ) jít na pivo, mi přijde jako od frigidní krávy, která je ještě panna. A na druhou stranu mě fascinují takové ty otázky jako třeba jestli se můžům více líbí velký, nebo malý prsa, vysoká nebo malá postava, blondýna nebo bruneta. V podstatě jsem přišel na to, že podle odpovědí, zřejmně nejsem 100% muž, protože minimálně na 30% otázek bych odpověděl jinak než ukazuje průzkum ( jen proto, že se mi líbí menší brunety z ne příliš bujným poprsím, tak jsem vlastně úpnej kretén, protože chlapům se dle průzkumu líbí vysoké blondýny z prsama velikosti čtyři nejmíň ) A na závěr bych to uzavřel tím, že valná většina účinkujících žen - čistě můj názor - mi nepřijde ani vtipná ani atraktivní.