Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Mám pocit že kdekoliv se Hemsworth oběví, to stojí za prd. Bláznivá dovolená - propadák. Ghostbusters - propadák. Men in black - propadák. Ten chlapík by měl vyměnit toho kdo mu dohazuje filmové role. I ten Thor, se postupně propadal a propadal až se změnil na nezáživnou postavu. Muži v černém nefungují ani jako pokračování, ani jako pokus o restart a ani jako komedie. Polovinu filmu jsem otáčel očima kvůli protahování trapných scének, humoru a situací. Agent(ka) "M" byla na pěst už co se jako dospělá oběvila na plátně a agent "H" je nějakou trapnou parodií na Willa "J" Smitha. Děj je jedna velká směs miniscének které se někdo pokusl naroubovat do 2 hodinové stopáže aby ten film neměl jen 60 minut. Různé postavičky se tu oběvují a mizí a nikdo se ani nesnaží je nějak více využít, teda až na totálně nesympatickou postavu jakési zakrslé bukvice s čepičkou. Jak začaly vytahovat z různých částí auta ty zbraně, bylo mi vážně trapně a když už jsem si myslel že toho nechají, tak to pokračovalo dál a dál a dál. Tam kde první, druzí i třetí muži v černém fungovaly na jakémsi "uvěřitelném" základu, tady čtvrtý díl totálně ztrácí na zajímavosti a už se dostávají do éry CGI za každou cenu a je jedno že to celé postrádá efektivní a inteligentní rovinu. Když si vzpomenu na scénku kdy agenti "J" Will Smith a "K" Tommy Lee Johns, vlezou k té rodince do bytu, odsunou stěnu a začnou se vyzbrojovat, je to 100 000x geniálnější scénka, než když Thor a Valkýrie začnou tahat digitální zbraně z digitálního auta a pálí do digitálních protivníků. Stejně tak suprově funguje scénka kdy "J" Will Smith rodí malou chobotničku, než když tady kdokoliv byť jen mluví s jakýmkoliv mimozemšťanem.

Muž na laně (2015)

Název filmu mi pořád před oči cpe zoofilního uchyláka který běhá po lese a hledá svoji milou laň. No k filmu - dokument byl lepší. 2 hvězdy za to jak rychle to celé lanoví dokázaly připravit a za tu vrcholnou scénu. Jinak mi byl celý ten film docela ukradený.

Muž z oceli (2013)

Měl jsem připravené takové shrnutí děje, ale předběhl mě uživatel knihovna který napsal v podstatě to, co jsem chtěl napsat i já. Přečtěte si tedy jeho komentář. Jen bych jej doplnil v jedné věci. Všichni obyvatelé Kryptonu nemají ani ponětí o vědě a tak všichni zemřou, protože nevěří že planeta je v hajzlu. Taky mi není úplně jasné proč nikdo nezdrhal z planety která očividně byla před koncem a z ledovým klidem všichni spáchaly sebevraždu (planeta se rozpadá a všichni čumí a nic nepodnikají) Russell Crowe a Kevin Costner jsou tahouni, kteří bohužel nedosty moc prostoru. Jsem velmi zvědavej na pokračování z Batmanem.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale hlavní kostra příběhu nedává smysl. Někdo (za celou dobu se nedozvíme proč, jak, odkud, kdo) pouští do světa krátké filmy ve kterých německo válku nevyhrálo a je pro mne nepochopitelné proč tomu všichni věří jako pravdě (v jejich světě to pravda není a nikdy nebude) a jsou dokonce ochotní kvůli tomu zemřít nebo obětovat půl rodiny. Příběh je nudný, nezáživný a natahovaný tak strašně moc, že jsem se od třetího dílu díval z posuvem a občas jsem to nechal jet jen tak abych opět použil posuv. Konec nedává vůbec žádnou odpověď na nic a navíc je jasné že to bude ještě komplikovat fakt že ten japonský soudruh bude zřejmě cestovat mezi světy. Pokud jsem pochopil správně tak se budou zřejmě chtít všichni přesunou do jiné reality, čímž nastane zajímavá situace, kdy v alternativní realitě bude několik lidí dvakrát. Polovina postav jedná naprosto v rozporu z nějakým pudem sebezáchovy a ještě se mezi sebou podráží navzájem. Přiznám se že díky rychloposuvu jsem tomu docela přestal rozumět, ale myslím že to stejně nevadí. Jo a opět (jako u mnoha a mnoha dalších) jsem nepochytil proč se ten seriál jmenuje zrovna takto.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Teď na to čučí prcek a vyjádřila se nějak jako ve smyslu "to je fakt šílený. Neříkej mi že to takhle chodilo když si byl malej" Inu milá zlatá, ano, tak to prostě chodilo. A ty učitelky jsou dokonale přesné.

Nadace - Ve stínu Seldona (2023) (epizoda) odpad!

Titulní sekvence pořád dokáže ohromit. Tekutý písek a barvy jsou to nejlepší intro co kdy kdo mohl vymyslet. No a pak se to pokazilo. A jakože hodně. Koukám na nějakýho pána (to je ten co hrál v asi 150 filmech ale všichni ho znají ze seriálu Černobyl) co má halucinace, křičí, barvy lítají, celé je to divné a začínám mít nepříjemný pocit že se od minule nic nezměnilo a to si houby pamatuju. Pak tam nějaký pán a paní dělají divný pohyby, vedou u toho divný řeči a já nemám tušení co a jak protože jsem ještě vyjevenej z předchozí scény. Pak se tam odehraje celkem slušný souboj a mě se BOHUŽEL začíná vybavovat první serie a začínám si vzpomínat na to kdo je kdo. Pak tam sedí 2 holky uprostřed moře na nějakým voru, jedna vypadá na 25 a druhá na 40 a jako jsou to dcera s matkou ale dcera je starší a matka mladší, protože kryospánek. Potom je nějaká nesmyslně nic neříkající scéna z planety kdy týpek řekne "trezor" pak ještě asi 3 věty a přesouváme se za titulním pánem který je hologram, teda není ale je nějaké vědomí jako hologram, ne jakože hologram ale je uvězněný v hologramu (děkuju děravé paměti že vůbec netuším o co de) hádá se tam s nějakou paní která asi 4x změní vzhled, pak vypadá jinak a vede řeči typu "nic ti neřeknu ale řeknu ti že tím že ti nic neřeknu ti říkám všechno" ..... Pak jsem to vypnul a celá Nadace mi může být ukradená.

Nádraží pro dva (1982)

"Neutekl" Celkem příjemný film o 2 lidech a situaci která se nedá nijak změnit i kdyby oba sebevíc chtěly.

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Trochu roztáhlý akční film, kde se problémy řeší více do detailu. Souhlasím s názorem že by to klidně mohlo mít o 2 díly méně. Chris Pratt je v pohodě a dá se mu ten voják s problémem věřit ale občas mi přišlo že by se tam asi více hodilo kdyby si s Taylorem Kitchem ty role prohodily.