Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

plakát

Team America: Světovej policajt (2004)

V dnešní době už by to vzniknout nemohlo. Loutková sranda, u které se nemusíte nijak přetvařovat že "jako je to ujetý" protože tohle je ujetý loutkový svět ve které se dělá sranda ze všeho a nikomu nezáleží na nějaké korektnosti. Dám za 4 protože natočit tohle byl prostě dobrej nápad a to se taky musí ocenit.

plakát

Předělávači (2018) (TV pořad)

Zajímavý nápad "zkrášlit" nevzhledný kopeček z betonu, který dost hyzdil okolí. Přiznám se že jak jsem se dozvěděl že v tom má prsty ta odporná kreatura a opodebil cival, ani se mi na to nechtělo podívat, protože toho člověka fakt z celého srdce nenávidím. Jenže tady se cení nápad a provedení, a to si určitě zaslouží pochvalu, stejně jako si zaslouží jakési poplácání po rameni, že měl snahu to jen nepočmárat fixkama ale najal na to někoho kdo tomu rozumí a ví co a jak. Jakékoli "graffiti" když je provedeno hezky a do jisté míry umělecky, je vždy hezkou podívanou. Rozhodně bych byl rád kdyby se takových zajímavých věcí dělalo víc. U nás dostala parta lidí povolení pomalovat starou budovu školky, která nebyla nic než plocha betonu. Z ohledem na to že je to školka, se kluci hodně krotily a udělaly hezkou dětskou fasádu. Měl jsem nutkání ubrat hvězdy za primitiva a kreaturu, ale tentokrát se budu držet a dám hezké 4 hvězdy. Tu pátou nedám, za zbytečné keci a zbytečnou délku, která nebyla potřeba. Být to o takových 8 minutek kratší, tak 5 by bylo jistých. Myslím že je lepší se dívat na R2D2, než na betonový nesmysl, který k ničemu není. Závěr dokumentu, jen ukazuje lidskou demenci, kdy všechno musí zničit a ničeho si neváží. Smutný konec. Lidstvo si nezaslouží žádné další šance a bylo by potřeba aby se konečně vesmír rozhoupal a nahradil nás něčím lepším.

plakát

Vader: A Star Wars Theory Fan Series (2018) (TV seriál)

Po přečtení informace v novinkách, jsem zkoukl ono fanouškovské dílo, abych se dozvěděl co Disneyho zase tlačilo v botě a jak moc je tohle studio prolezlé imbecilitou a debilismem. Takže - je to hezký kraťas a určitě by bylo dobré, kdyby tahle parta dostala, třeba od Lucasfilmu (když se lim to líbilo a zastali se jich) nějakou tu korunu aby natočily další. Proč ne. Jak někdo nedělá bordel a má to hlavu a patu, jsem s tím v klidu. Nejsem úplný zažranec do SW, ale řekněme že 3 hvězdy za kvalitu, si to zaslouží.

plakát

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nejsem odborník na kreslení, stejně jako na kreslící styly, takže nechápu co všechny tak posadilo na prdel, když mi přišla animace úplně normální a nevidím žádnou super mega nejvíc nejlepší vykreslovací techniku na světě (která si navíc zaslouží patent a jsou z ní všichni na větvi) Příběh byl malinko zmaten ý, a hlavně ze začátku jsem se docela dobře neorientoval v tom, kdo je vlastně kdo a co se děje a nebo o co jde. Třeba Gwen říkala že ji to hodilo do minulého týdne, což nějak asi nechápu v souvislosti s tím že jiné postavy to časově nikam nepřesunovalo. Trachu rušivě na mě působilo ztvárnění myšlenek v podobě komiksových okýnek a bublin, které jakoby se tam nehodily. Spider prase mi zase přišlo až přehnaně fantasmagorické, a stejně tak působila i holka s robotem, kdy jsem si pořád říkal že tam tyhle dvě postavy až tak nezapadají. Noir týpek byl zajímavá volba a jeho černobílý styl mi naopak přišel jako hodně povedený nápad , který bych možná rád viděl v nějakém samostatnějším kraťasu, které by mohly ukazovat životy jednotlivých spidermaních postav. Taky mi občas přišlo že animační styl je divně zvolený, protože třeba Gwen a Peni, vypadaly animačně hezky, stejně jako Noir, ale třeba Miles, už mi přece jen přišel animačně jiný, stejně jako Kingpin, u kterého třeba vůbec nerozumím jeho komiksové přepálenosti, kdy vypadá jako koule, když zbytek postav vypadá normálně a přirozeně jako lidé............ Příběh je asi fajn, a Kingpinovi motivace dávají smysl, ale nevím přesně proč bych zrovna tady to měl nějak vyzdvihovat, když je to v každém druhém hrdinském filmu. Celkově si myslím že animák má potenciál na sérii, hlavně když se bude jednat o tyto postavy, ale kdybych měl hodnotit čistě jen na základě "běžných" měřítek pro komplexní hodnocení filmů (zábavnost, příběh, postavy, atmosféra, atd.) tak víc jak 3 bych asi nedal. Tohle je ale nové posunutí, mě neznámého světa, takže nakonec dám 4, které budou stejně jako u druhého Ralpha trošku slabší. Uvidíme kam se vydají v pokračování, protože tohle bez odezvy nezůstane ani náhodou.

plakát

Raubíř Ralf a internet (2018)

Pokračování neobvyklého animáku, kterému v druhé polovině trochu dochází dech. První půlka je krásnou ukázkou jak funguje internet jako celek a jak moc je všechno jen spousta ničeho zabaleného do krásného obalu, a určitě funguje mnoho nápadů a vizuálních stránek, stejně jako dává i docela smysl příběh, ale v druhé polovině, přesněji od vypuštění viru, jakoby se na tom podílel jiný tým, nebo přešli na jiný styl vyprávění. Je to pořád zábava a je to pořád animák který vyčnívá nad mnohými dalšímy, ale přece jen bych si odpustil až tak moc temnou atmosféru druhé poloviny, i když tu hodně ale hodně drží seskupení princezen a jejich záchrana Ralpha. To prostě musí vymýšlet někdo geniální, protože tohle prostě nikde neuvidíte :) Nové postavy jsou fajn, skupinka závodníků je taky fajn, všelijaké postavičky z internetu krásně ukazují nesmyslnost všech těch internetových věcí, které nikdo nepotřebuje ale jsou všude a jsou otravné. Dal bych hezké 4 hvězdy, i když jsou takové slabší, a nemůžu se úplně rozhodnout, jestli bych chtěl 3 díl, nebo jestli by nebylo lepší se dál už nesnažit, protože jak už jsem psal, tak ta druhá polovina byla slabší. Každopádně se jedná o velmi slušné pokračování, které prvnímu Ralphovi ostudu rozhodně neudělá.

plakát

Epilogue: Kingdom Come: Deliverance (2018)

Opět další reklamní nesmysl, o kterém se dá říct snad jen to, že oceňuju práci kluků z Vortexu a to že to byla jejic první zkušenost z něčím takovým. Dan Vávra je namachrovaný frajer z egem velikosti planety Jupiter a já mu strašně moc přál aby dopadl tvrdě na tlamu a ta jeho "velkolepá produkce u které světu ukážeme že češi mají na poli her svoje místo" u hráčů profičela. Dokument je fajn, ale obsah a to jak je prezentovaný je na blití. Hodnotit nebudu. Nemám tušení - jako u desítek dalších - proč je tohle na čsfd.

plakát

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Tak se to opět nepovedlo. Postavy jsou nudné, hrdinové nezajímaví, celá ta patálie z Žitem byla jak ze špatné pohádky (no ....) a jak začal trestat nepoctivce - kámen ze zloděje, hostínskému zmizelo jídlo, rozbily se soudky s vínem - tak jsme to přeply. Už by se tyhle každoroční pohádky měly zrušit, protože to nefunguje. Už asi 15 let to nefunguje.

plakát

Na stojáka (2004) (TV pořad)

Narazil jsem na to na YT a opravdu netuším, čemu jsem se tam měl zasmát. Zkusil jsem asi každého z aktérů (netuším kolik jich tam je a jak moc jsou kteří aktivní) a to v několika jeho výstupech (dohromady jsem teda viděl asi tak 30 scének) a ne. Není to vtipné ani zábavné a i ta otravná blondýna po pár scénkách ztratí kouzlo tupé barbíny. Když jsem se dozvěděl, že tahle šou míří do kina, polilo mě studené "cosi" co se ani nepokouším identifikovat. Pokud je za tohle někdo ochotný platit, tak je mi líto naší humorné povahy. Ta už zřejmě skončila, protože vystavět "humor" na sprostých slovech aničem jiném, je opravdu smutným faktem dnešní zkurvené doby. Není se co divit tomu že "dopis KSČM" sklidil nejvíc potlesku. Smutné.

plakát

Profesor T. - Kolej Vltava (2018) (epizoda)

Těžko se hodnotí po prvním díle, ale myslím že histore v tomto případě ukazuje, že valná většina seriálů po pár dílech sklouzne níž, než je nastavena laťka prvních dílů. Klidně si zavěštím, protože počítám že okolo 5 , 6 dílu, se kriminální případy odsunou stranou a začnou se řešit osobní vztahy a rodiné problémy, protože česká seriálová tvorba, nic jiného neumí. Sledovat nadále nehodlám, a pokud mám možnost hodnotit jednotlivé díly, tak tento díl stál za starou bačkoru. Nesympatické postavy jsou tady asi ten menší zádrhel v celém konceptu seriálu.

plakát

Moje zprávy (2018) (TV pořad)

Myslím že se můžeme do budoucna těšit na to že tento chlapík, převezme Klenot TV, Barbaru, Vztahy, Tajenku, Ostříháno a další. Jedno tomuto pánovi ale uznat musím. Aby si splnil sen, tak si tu televizi koupil. Takto se plní sny. Gratuluji. Pokud jsem snad před pár lety prohlásil že Barrandov je dno televizního vysílání, tak zrovna za to bych se chtěl omluvit, protože to co je Barrandov zač teď, je na hony vzdálené tomu jak kvalitní byla tato televize před 5, 6 lety.