Projekt Adam (2022)

Vlastně se ani nedivím že to šlo hned na Netflix. Je to takové podivné "áčko/béčko" kdy víte už dopředu jak to asi bude probíhat. Reynolds zase hraje Reynoldse a už mě vážně nebaví (což je problém když tam hraje hlavní roli) Paní záporáková je chodící klišé, dialogy jsou klišé, scénář je klišé a jediné co teda není až tak úplně klišé je linka s otcem, která asi probíhá jinak než si člověk řekne. Co mi ale nedávalo smysl je to že tady paní záporáková je chodící negativní klišé, má klišé keci, neváhá jít přes mrtvoly ale ani jednou ve filmu nezaznělo "Hele ta autonehoda asi nemusela být jen náhoda" Taky nějak nebylo vysvětleno proč teda Zoe Saldana měla potřebu se vrátit do konkrétního roku a proč měla ty keci že Ryan Reynolds teda už nesmí (nebo jak to tam bylo, moc jsem to celkově nevnímal) cestovat dál. Nejsem si jistý kdo schvaluje tyhle scénáře ale měl by se asi podívat na nějaké ty starší filmy / seriály aby tak nějak pochopil co na tomto scénáři nebude moc fungovat. První půlka filmu je doslova vražedná, protože oba Adamové nezavřou hubu a druhá půlka je jak jiný film a úplně to k sobě nepasuje jako celek. 2 hvězdy (Netflix, dabing)

Projekt Power (2020)

Nudná a rýmovačkama osazená splácanina, která má v obsazení nejošklivější lidskou bytost na světě (a sesazuje tím z prvního místa nejošklivějších "entit" i Jessicu Chastain) Po 5 minutách jsem měl chuť té entitě (holce ? těžko se to určuje) rozkopat hubu aby přestala ztrapňovat jak sebe tak tak i celý film. Hudba je otřesná po celý film takže pokud nejste černej jak uhlí a nemácháte rukama jak postižený nebo nechodíte jak vyhulenec s IQ25, moc ji neoceníte. Herci jsou asi v pohodě, Foxx a Gordon-Livit mají kvality a určitě to není zrovna jimi proč ten film jednoduše nemá čím zaujmout. Hořící týpek, neviditelný týpek, neprůstřelný týpek .... vlastnosti "poweru" můžou zaujmout ale to by ten film nesměl působit jako pilot k seriálu. Nevím jestli je moje vnímání ovlivněno současnou "černou" kauzou která obepíná svět jako mor, ale všiml jsem si že ve filmu je až nezdravě moc tmavo a tím nemyslím noční sekvence. U některých triků a scének taky bylo dost poznat že film asi neměl zrovna vysoký rozpočet, což je u takové zajímavé x-menovské látky škoda. Kdyby to byl pilot k seriálu, možná bych přihmouřil skleněné oko a zkusil bych si další díly ale tohle není pilot k seriálu takže oko nechám otevřené a uděluji 2 hvězdy za několik povedených situací.

Proměna (2022)

Přijde mi že tohle není Pixar ani omylem. Hlavní hrdinka (a nejen ona) je nesympatická, divně naanimovaná a hlavně nepůsobí jako někdo komu jde fandit. Asi bych dokázal pochopit jednání matky která se snažila aby dcera byla v klidu a pohodě ale třeba scéna první proměny - alias "červené" problémy - byla tak hrozná že i manželka kroutila hlavou a i když my víme že se nejedná o problém s menstruací, tak matka jedná doslova jak kráva a člověk se pak nediví že taková matka pak působí dost divně. Jako my máme dceru už starší a už si tímhle prošla ale nepamatuju si že by manželka dělala takové peklo. Komando dalších pand v závěru už mi přišlo vyloženě navíc a k ničemu a celý ten závěrečný konflikt byl přesně to co bych od Pixaru nikdy nečekal takže jasné že Pixar už asi končí a Disney do toho bude kecat čím dál víc. Pixaru je škoda, jejich zajímavé a originální animáky jsou vždy něco jiného a nečekaného. Disney zabíjí další značku a začínám celého toho současného myšáka upřímně nenávidět.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Parta nenormálních lidí, schopných vrazit bratrovi kudlu do zad kvůli pár stovkám, se sejde každý týden u "veselé" večeře, kde si navzájem pomlouvají příbory, ubrusy, tapety a styl bydlení (nejlepší jsou díl v panelácích kdy se 90% lidí vyjadřuje ve smyslu "tady bych bydlet nechtěl") Vaření jako takové není důležité, protože všechno je špatně a pokud je v dezertu o třešni míň tak se jedná o zločin. Hodnotím míru zábavnosti která se tímto pořadem táhne jak sopel, a baví mě sledovat jak si lidi jsou schopní podrážet nohy kvůli výhře.

Předělávači (2018) (pořad)

Zajímavý nápad "zkrášlit" nevzhledný kopeček z betonu, který dost hyzdil okolí. Přiznám se že jak jsem se dozvěděl že v tom má prsty ta odporná kreatura a opodebil cival, ani se mi na to nechtělo podívat, protože toho člověka fakt z celého srdce nenávidím. Jenže tady se cení nápad a provedení, a to si určitě zaslouží pochvalu, stejně jako si zaslouží jakési poplácání po rameni, že měl snahu to jen nepočmárat fixkama ale najal na to někoho kdo tomu rozumí a ví co a jak. Jakékoli "graffiti" když je provedeno hezky a do jisté míry umělecky, je vždy hezkou podívanou. Rozhodně bych byl rád kdyby se takových zajímavých věcí dělalo víc. U nás dostala parta lidí povolení pomalovat starou budovu školky, která nebyla nic než plocha betonu. Z ohledem na to že je to školka, se kluci hodně krotily a udělaly hezkou dětskou fasádu. Měl jsem nutkání ubrat hvězdy za primitiva a kreaturu, ale tentokrát se budu držet a dám hezké 4 hvězdy. Tu pátou nedám, za zbytečné keci a zbytečnou délku, která nebyla potřeba. Být to o takových 8 minutek kratší, tak 5 by bylo jistých. Myslím že je lepší se dívat na R2D2, než na betonový nesmysl, který k ničemu není. Závěr dokumentu, jen ukazuje lidskou demenci, kdy všechno musí zničit a ničeho si neváží. Smutný konec. Lidstvo si nezaslouží žádné další šance a bylo by potřeba aby se konečně vesmír rozhoupal a nahradil nás něčím lepším.

Přednosta stanice (1941)

Co mám k tomu napsat. Asi nic by to nedokázalo vystihnout tak dobře jak dobré to je. Takže to máme za 4 tečky.

Překvápko! (2014) (pořad)

Zajímalo by mně, jaké pocity měla třeba taková Markéta Hrubešová, kvůli tomu že jí nikdo nepoznal ( to musí docela zabolet, i v případě že se jedná o legraci ) Tak teda pardon, ale v naší malé vlasti, kde je jen asi 60 herců, bych ji poznal okamžitě ( hlavně proto, že je to hezká holka, kterou si určitě nespletu z nějakou ušmudlanou úřednicí ) Martin Dejdar bere už jen divný pořady, a jde tím čím dál víc ke dnu, ve kterých není ani vtipný a ani úplně na místě. A Andrea Kerestešová, je zdárný příklad toho, jak se to nemá dělat. ¤¤¤ Další z řady hodně nepovedených pořadů které si myslí že budou vtipné. Bohužel nejsou.

Přežít! (2008) (seriál)

Hodně dobrej seriál, který sází na jednoduchost a přímočarost a který se nijak nesnaží dváka nudit natahováním děje (verzi z roku 1975 kterou je to inspirováno jsem neviděl) /-/ ::: Dodatek - už mě začíná Hollywood docela srát neustálým rýmečkováním již natočeného. Chystá se totiž USA verze tohoto seriálu. Problém vidím v tom, že amíci to natáhnou na 3 série. ¤¤ Už se těším na dobu, kdy se budou dělat verze pro američany, brity, evropany, asiaty, černochy, lesby, gaye a potom to vezme Disney a udělá muzikál. To bude paráda

Příběh Pixaru (2007)

Pixar asi netřeba nějak obšírně představovat. Tento dokument mi ale neřekl ve své důležitosti nic nového co už bych nevěděl. Zklamání to vysloveně není, jen mi vadí to USA pojetí, které mi začíná v podobných dokumentech lízt krkem. Jsou dobří to je bez debat, ale dělat z toho takovej cirkus zase nemusely.

Případy detektiva Murdocha (2008) (seriál)

Určitě je to povedený krimiseriál z dob kdy všechno teprve oběvovaly. Murdoch je takový mix Sherlocka Holmse a Járy Cimrmana, a jeho metody vyšetřovací mnohdy používají "moderní" vymoženosti. Je to prostě takový ten seriál, který je příjemný a neotravuje jako ty moderní bláboly plné plků o tom a tamtom a pokud by nenašli DNA, nebo kapku krve, tak by seděly jak pecky, protože by byly v koncích. Murdoch asi nebude přímo realisticky ukazovat jak se dříve vyšetřovalo, ale určitě se na něj dívám raději než na kriminálky .... ( doplňte si název sami )