New Amsterdam (2008) (seriál)

U posledního dílu zamrzí ten konec, kdy se očividně počítalo z další řadou která bohužel nepřišla. Co říci k seriálu. Chtěl bych ještě jeden díl, který by to uzavřel na trvalo bez toho aby si divák musel sám domyslet svoji verzi příběhu. Taky je škoda že se více nevěnovaly Johnově minulosti, která mě bavila více než řešení případů. KDYBY : - se řekněme první 3 díly věnovaly jeho minulosti a procházení desetiletími a potom se postupně přesunuly do přítomnosti, určitě bych přidal hvězdu. Taky jsem ocenil to že se John nijak nesnažil svoji "schopnost" v podstatě skrývat. Bylo vidět že to scénáristé mají dost sesumírované, protože mě seriál bavil po celých 8 dílů - sice ten poslední byl trochu slabší, ale nenudil. Herci jsou sympatičtí a chemie fungovala hodně dobře, což bylo vidět při první setkání Johna s "tou pravou se kterou může zestárnout". Nebo to ta pravá nebyla ? ( jak už jsem psal - škoda toho závěru, který je silně otevřený )

Popelka (2015)

Návrat ke starým klasickým pohádkovým příběhům, kde se nehází hlášky, neodkazuje se na 30 filmů a všechno dává ten normální pohádkový smysl, což v dnešní "umělé" době působí až neuvěřitelně. Kenneth Branagh dokázal natočit krásnou klasickou pohádku v časech, kdy se pohádky násilně překopávají do podob které mají zaujmou svojí coolovostí co nejvíc blbečků. Neuslyšíte tady žádné srandovní hlášky a neuvidíte nic takového jako akční sekvence - je to normální pohádka bez všech těch Hollywoodských nesmyslů díky kterým u mé osoby hodně filmů propadá. Popelka to má za 5 a pokud bych to mněl nějak srovnat z dalšími pohádkami, tak tohle zpracování je nejlepší které jsem v životě viděl. Tohle překonalo i starého Disnyho popelku v kreslené formě. Dodatek : pokud bude někdy možnost, zajdu na to určitě do kina na originál verzi, protože jsem v Popelku nemněl tolik důvěry abych to viděl v kině, což byla největší chyba kterou jsem udělal za posledních 10 let nejmíň. 5 plných bez sebemenšího zaváhání. Takové pohádky chci pořád.

Odvážné palce (2009) (pořad)

Dost si vybírám episody a i ty vybrané episody přeskakuju jen na ty recenze které mně zajímají. Přesto díky Fukovi dám 4 hvězdy, protože ten člověk je neskutečně zajímavej ( mám rád i jeho komentáře a recenze v psané formě - má odvahu napsat to co si lidi myslí ale mají trochu obavy to naplno napsat )

Terminator Genisys (2015)

Ani jsem nebyl zklamaný. Poslední dobou už si zvykám na to že pokračování a restarty a všechno možné i nemožné, prostě jen těží ze slavných značek. Stejně jako Jurský svět, tak i Terinátor Genisis, je prostě průměrným filmem, který sice zaujme ( protože je nový ) ale nenabídne žádnou novou věc, nebo třeba trochu jiný pohled na situaci. Opět se bude snažit někdo někoho zabít a opět se to nepodaří. Asi nejhorší na tom jsou ty časové hlouposti, na které dojely X-Meni, a dojede na ně i Termouš, protože už v tom začíná být hodně velkej bordel ( v případě X-Menů je v tom už tak velkej chaos že to nedokáže nikdo dát do kupy ) Terminátor se tedy začal odkloňovat od své vlastní myšlenky, která celou tu dobu byla v tom, že ať se stane cokoliv, soudný den prostě nastane. Tímhle dílem se dostáváme tam kam se dostal i seriál 12 opic. Další Terminátor, by už konečně mohl přijít z tím, že stroj bude cestovat do roku 1900 a zabije prarodiče Sáry. Konečně by se tahle série přestala neůměrně a zoufale snažit zaujmout těch pár vyvolených, kteří ještě zůstanou. Asi nejvíc mi vadily zvraty v případě Johna Connora, které v závěru už působily spíše trapně, než zajímavě. Co se musí ale nechat, tak to je práce trikařů, protože udělat z Schvarzeneggera mladíka, muselo dát práce jak blázen. Série očividně nekončí, i když soudný den nenastal ( to není spoiler - to každý asi čekal ) což naznačila titulková scéna. Nezbývá než zatnout zuby a čekat čím to poserou v Terminátorovi 6. PS : chci zpět svět kde funguje logika a zdravý úsudek. Jak tohle mohly autoři původních 3 Terminátorů dovolit, to nepochopím.

4 Svatby (2012) (pořad) odpad!

Typicky "lidský" pořad o tom, že když se někomu líbí modrá barva a ostatním ne, tak je ten první za vyvrhela a je třeba ho zřejmě zabít. Nedokážu si představit za jak velkou částku / odměnu ze sebe lidi dovolí udělat kretény a idioty. Musí to být ale řádný ranec, když si nechají dokurvit svůj velký den.

Příšerka v Paříži (2011)

Animace není špatná, ale opět to kazí karikaturní zobrazení jednotlivých postav. Fantom opery to sice zrovna není, ale má k tomu hodně blízko. Škoda že na tomto animáku jde ocenit jen jedna scéna trvající asi 3 minuty - taneční číslo z písní "La Seine".

Hogo fogo Homolka (1970) odpad!

Ještě smutnější než první film. Vzdal jsem to po půl hodině. Tu třetí taškařici která to celé uzavírá neuvidím ani kdyby mi za to měly zaplatit.

Ecce homo Homolka (1969)

Další z mnoha filmů u kterých je mi hodnocení záhadou. Film ve kterém se prakticky nevyskytuje humor a děj, nemůže mít 85%. Vypnul jsem to někde v polovině.

Cats (1998) (TV film)

Neskutečně silný muzikál. Já tohle odvětví moc nemusím, ale přiznám se že Kočky mě dostaly. A docela hodně.

Mrazík (1964)

Mrazíka bych si sám jen tak určitě nepustil. Jenže byla na návštěvě sestra i z dětma a při běžném hovoru o všem možném, přišla řeč i na filmy. Jak jsme se dostaly zrovna k Mrazíkovy už si nepamatuju, ale když jsem vyslovil onu větu že jsem ještě nemněl to potěšení, bylo vymalovaný. ××× .No tak možná si to zaslouží 1 hvězdu, ale je to jen kvůli tomu že je to pohádka, jinak je mi záhadou jak se tohle někdo odváží nazývat kultovním filmem. Herci byly dost nezáživní a vesměs nesympatičtí - možná účelově. Tato filmová "klasika" u mé osoby nijak nezabodovala.