Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

Bohemian Rhapsody (2018)

Mám pocit, že tvůrci až moc kalkulativně sázejí na to, že většina lidí bude hodnotit spíše na základě písní a proslavenosti skupiny, než aby hodnotily životopis jednoho člověka. Mrzí mě třeba to, že na popud členů Queen, nebyl vyobrazen jeho skutečný život, kdy byl prý až neskutečně protivný, náladový a kolikrát díky drogám naprosto nepoužitelný. Jediná věc na kterou se tak dá zaměřit, je výkon Rami Maleka, který to zvládl dobře a po počátečních obavách kvůli jeho obsazení, mu musím smeknout pomyslný klobouček. Závěr a LIVE AID, je jen třešničkou na dokonale upláceném dortu, který sice může vypadat na podstavci dokonale, ale po ochutnání, zjistíte že je to prostě normální dort a je jen nafintěný a přeplácaný tak aby vypadal 100x lépe než chutná. Až moc velká snaha tvůrců zabodovat právě tím že jsou to Queeni, mě dost utvrdila v tom, že opravdový životopis bez přikrášlování, nikdy neuvidím. Kdyby chtěly točit o Freddiem, nemotaly by do toho Queen ale ukázaly to, jaký byl mimo jeviště a nebo doma v soukromí (a podle všeho to byl vážně kretén) Pokud hodnotím životopis, tak to bude maximálně za 3 hvězdy, protože jak už to bývá, je film až moc zaujatý tím, že Freddie Mercury byl členem skupiny Queen. Můžeme jen litovat, že zakázaly Sacha Baron Cohenovi, natočit drsnější verzi. Možná by potom pár lidí přehodnotilo svůj pohled na tohoto člověka. Ty 2 hvězdy jsou podle mého slušné, ale kdyby ukázaly i tu hnusnou stránku, dal bych klidně víc. Ovšem koncert LIVE AID, byl něco naprosto úžasného. Mám doma 3 VHS a můžu si je klidně pouštět pořád dokola (jako i LIVE AID z 2005)

Venom (2018) odpad!

Zařadil bych to někam za Batman v Superman, jak co se týká tmy (polovinu filmu není nic vidět) a nepřehlednosti děje (vlastně ani pořádně nevím o čem to mělo být), tak i příběhem, ve kterém se mi jako divákovi neznalém předlohy, nikdo ani nesnažil nic vysvětlovat. Prostě tady je nějaký sliz a spadl sem v raketě (nevím co to bylo za raketu, nevím co zkoumala, nevím kde přišla k asi 5 slizounům, nevím prostě nic) Venom je špatně natrikovaný a jakmile začne boj, připomíná ze všeho nejvíc Bayovy přeplácané Transformery, kdy nevíte co se děje, kdo koho mlátí a kam se ztratilo pár dalších postav, které tam ještě před 5 vteřinama byly, aby to skončilo střihem na úplně jinou scénu ve které nemám tušení proč, se oběvuje ženská verze venoma a celé to končí přeplácaným trikovým maglajzem, při kterém jsem si vybavil tančící zelené želé z filmu Flubber. Venom sám pak vypadá jak halloweenský kostým, a vůbec z něho nešel ani strach ani nějaké obavy. Venom je odfláknutá sračka, která si zaslouží tak maximálně odpad. ¤¤ Pokud budeme pozitivně a nadšeně hodnotit tyhle pokusy od studia, které už několikrát dokázalo pohřbít kvalitní námět, nemůžeme se divit, že vznikají takové sračky jako je Venom. Marvel studio, se musí určitě strašně stydět za to, že to někdo spojuje právě s jejich značkou.

plakát

Let Me Help You (2014) (amatérský film)

Notyvole ........ Kolega režisérských es z ČR se rozhodl všem těm neumětelským křivoručkám ukázat jak se dělají horrory a tak se chopil kamery, papíru, translátoru zvuků a natočil něco co by na festivalu (ne) závislých amatérů, určitě pobralo spoustu pochvalných pokývání hlavou. Ale abych jen nekopal do talentu, tak musím uznat že natočit film v ČR, dát mu anglický název, anglické titulky, a vypustit ho na světlo světa, je přinejmenším dobrý výchozí bod na cestě do velkého holyvůdu. I když to mělo jen 15 minut (a to včetně titulků) tak jsem u toho dost trpěl a po 5 minutách jsem začal uvažovat o přetočení, což je v tak krátkém formátu ale docela blbost, takže jsem to těch 15 minut vydržel. Je to amatéřina, takže hvězdy udělovat nebudu. Jednou jsem natočil videjko z dovolené, kde jde vidět jak se moje manželka prochází po pláži a následně vklouzne do vln. Možná to nazvu "Angel of sea" a připíchnu to do svého režiserského portfolia. Natáčel jsem to přece já. Možná přihodím i kolonku "scénárista" protože jiné videjko ze svatby, jsme tak trochu zinscenovali, aby to bylo hezčí.

plakát

Tad Stones a tajemství krále Midase (2017)

Druhý díl Tadova dobrodružství, kde teda ale nezvolily zrovna dobrou vedlejší postavu v podobě mumie a taky mě dost vysejřoval slovenský dabing. Závěr je čisté klišé a tak se snad můžeme těšit na další díl. No proč ne.

plakát

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (2012)

Pokud máte doma nemocné dítě, tak mu pusťte tohle + druhý díl, a máte od něj (relativně) na delší dobu klid. Animace není nic efektního, ale je to pro děti, tak neočekávám motion capture.

plakát

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Někam až do půlky, to bylo zábavné a slušně našlápnuté k zasmání, prostě takový pohodový animák u kterého víte že je to třetí díl, a nečekáte zázraky a kvalitu přesahující první díl. Někde od půlky to začalo docela dost upadat do nezáživna a závěrečných zhruba 20 minut už bylo hodně špatných. Co se týká případného čtvrtého dílu, asi bych doporučil studiu ho nedělat.

Nebe existuje (2014)

Pocházím z věřící rodiny, i když já sám věřící nejsem. Mí rodiče jsou (řekněme až fanaticky) věřící natolik aby uvěřily každému slovu v tomto filmu. Neodsuzuju je za to. Je to jejich pohled na věc a ne můj. Mě ten film nudil a když jsem zjistil že je "podle skutečné události" uvědomil jsem si svoji averzi na podobné bláboly. Přišlo mi to až přehnaně určené právě věřícím. Nezabývá se to jiným pohledem na věc. Nehodnotím. Neviděl jsem začátek a ani konec.

Byl jsem Youtuber (2018)

Dávám tomuto "Králi" českého jůtubu, pár měsíců než si uvědomí, že tou neskutečně otrocky ponižující prací, kdy celý měsíc musí vstávat v nekřesťanskou hodinu, nevydělá ani tolik, kolik si před tím vydělal za týden aniž by hnul prstem a nebo vstal z postele. Pak se můžeme těšit na další veleupřímné video "Jak jsem se vrátil, protože jsem Vám chyběl". Odmítám hodnotit něco, co má z filmovou databází společného asi tolik jako hovno v kanále. Jinak odpad.

Malá mořská víla (1989)

Co k tomu mám asi tak napsat. Moje dětství a Diney ve vrcholné formě, kdy ještě nezačal kopírovat jiné studia. Takže za 5 a nestydím se přiznat že jsem Ariel miloval asi půl života.

Po čem muži touží (2018)

Podle celkem slušných reakcí a celkem dobrého hodnocení, jsem si myslel že česká komedie přece jen dokáže lidi rozesmát a vypadat dobře. Netrpěl jsem u toho tak moc jako jiní ale taky jsem se u toho moc nenasmál. Vystavět film na otřepaném klišé jak velké rozdíly jsou mezi ženou a mužem, opět nevyšel. Jelikož se tomu přece jen dalo občas pousmát, tak nebudu moc krutý a dám 2 hvězdy. I když ......... děj filmu mi přišel místy dost zmatený a nepůsobil nijak kontinuálně. Občas mi přišlo že autoři na sebe jednoduše vršily nápady které považovaly za zajímavé.