Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Animovaný
  • Drama

Dolittle (2020)

Pokud nemáte děti ve věku tak kolem 5 - 8 let ani na to nemá cenu chodit. CGI prostě nejde přehlédnout - i když jsem si několikrát říkal že ta scéna vypadá hezky, mozek mi okamžitě dal jasně najevo že je to celé CGI - zvířátka mají někdy podivnou chůzi, humor tu nebyl skoro žádný a Downey to sám nemá šanci zachránit. Hlavně v několika momentech mi Downey připomínal Sherlocka (možná je to tím, že jsem v poslední době asi 8x narazil na informaci že třetí Sherlock je za dveřmima) Po asi tak hodině filmu jsem se začal dost nervozně dívat na hodinky, protože se to zdálo být mnohem delší. Je tu spousta míst kde by se oplatilo stříhat a spousta míst kde není co vyprávět a jen se díváte na interakce CGI zvířátek s CGI zvířátkama. Pokud bych měl tipovat, tak minimálně 90% filmu je prostě podivně vyprávěný příběh který moc děje nepobral a nemá se o čem rozvyprávět. Předpokládám že ani jedna scéna není točená mimo studio, protože pochybuju že by se trmácely přes půl planety aby natočily pár stromů nebo loď na moři. Těžké zklamání - i když už podle traileru to nevypadalo na hit, pořád jsem tak nějak čekal že by to mohlo být alespoň zábavné. O něco starší Dolittle s Ediem Murphym měl alespoň tu snahu že tam byly živé zvířata. Tady je to CGI prostě pořád strašně poznat. Příště budu simulovat nemoc já aby si takové "zážitky" s dětmi užila i manželka. 2 hvězdy. A i ty jsou možná trochu přehnané (snaha byla a malé děti to může i bavit) ale za ten zajímavě se rozbíhající začátek si to přece jen ty 2 zaslouží.

plakát

Kovy řeší dějiny (2020) (TV film)

Když dáte netáhlu co nic neumí moc nad masami, začne se cítit jako "superman". Netuším kdo dovolil člověku který nemá v takovém oboru žádné vzdělání, ztrapňovat učitele tím že neumí studentům vysvětlit historii. Být učitelem dějepisu, podám na něj žalobu za znevažování profese. Zase na druhou stranu, když se takový člověk dostane k těm správným lidem (v tomto případě dětem do 12 let) nasypou mu do kasičky další tisíce korunek a jak už víme z mnoha podobných videí po celém tom internetu, tak penízky nesmrdí. Potkat tohodle člověka v momentě kdy by se snažil těma plkama vychovávat moje dítě, čapnu ho pod krkem a vymetu s ním celou chodbu školy. Na druhou stranu chápu poselství tohoto - řekněme slušně - díla tak, že by bylo úpa nejvíc nejlepčí, kdyby školu úplně zrušily, protože učitelé jsou zbyteční, a děti učily jůtubeři a influenceři. Jsem rád že jsem vyrůstal v době kdy podobné lidi zavíraly za příživnictví. Souhlasím z větou uživatele "Pavlis.xxx" že generaci od roku 2000 můžeme jen litovat. PS : rozklikl jsem verbalův odkaz na tu kreaturu co kváká na YT a tohle (přesněji, tento neandrtálec) je výsledek dnešního trendu jůtubertství. Je mi toho kluka vlastně i docela líto, protože musí mít strašně smutný a prázdný život.

Projekt Power (2020)

Nudná a rýmovačkama osazená splácanina, která má v obsazení nejošklivější lidskou bytost na světě (a sesazuje tím z prvního místa nejošklivějších "entit" i Jessicu Chastain) Po 5 minutách jsem měl chuť té entitě (holce ? těžko se to určuje) rozkopat hubu aby přestala ztrapňovat jak sebe tak tak i celý film. Hudba je otřesná po celý film takže pokud nejste černej jak uhlí a nemácháte rukama jak postižený nebo nechodíte jak vyhulenec s IQ25, moc ji neoceníte. Herci jsou asi v pohodě, Foxx a Gordon-Livit mají kvality a určitě to není zrovna jimi proč ten film jednoduše nemá čím zaujmout. Hořící týpek, neviditelný týpek, neprůstřelný týpek .... vlastnosti "poweru" můžou zaujmout ale to by ten film nesměl působit jako pilot k seriálu. Nevím jestli je moje vnímání ovlivněno současnou "černou" kauzou která obepíná svět jako mor, ale všiml jsem si že ve filmu je až nezdravě moc tmavo a tím nemyslím noční sekvence. U některých triků a scének taky bylo dost poznat že film asi neměl zrovna vysoký rozpočet, což je u takové zajímavé x-menovské látky škoda. Kdyby to byl pilot k seriálu, možná bych přihmouřil skleněné oko a zkusil bych si další díly ale tohle není pilot k seriálu takže oko nechám otevřené a uděluji 2 hvězdy za několik povedených situací.

Tenet (2020)

Ani se nebudu snažit cokoliv o tom psát protože to nedávalo smysl a polovinu děje tvoří náhodně generované věty. Kdo je kdo a proč se co děje mi asi tak po 30 minutách bylo úplně ukradené a do konce filmu jsem se už nedokázal chytit. Hodnotit to asi nemá význam, protože tady by se měly hodnotit filmy a ne nějaké scénky s dost prapodivným dějem, který neměl začátek a ani konec (bez ohledu na to jestli čas plyne tam a nebo tam a nebo jinam) Takže bez hodnocení.

plakát

Vychováni vlky (2020) (TV seriál)

No .... Po 4 dílu to vzdávám. Vůbec se neorientuju v tom o co tam jde a o čem to má být. Takže končím.

plakát

Alita: Bojový Anděl (2019)

Jde vidět že pokud má Rodriguez za prdelí dozor, dokáže zajímavé věci. Posouvání hranic CGI je zase o kousek dál. Neznám originál a ani neznám ty mangy, anime, atd, takže nemůžu srovnávat, ale tady mě ten svět bavil a bylo zajímavé sledovat vývoj postavy. Alita je zajímavá, takže si tu předlohu asi zkusím vyhledat.

Avengers: Endgame (2019)

Hodně lidí pletlo spekulace o tom co a jak bude a co je v trailerech vidět a co vidět není a kdo koho zachrání a kdo se obětuje a že tam musí být tohle a bude se určitě cestovat časem, protože asi 38 postav má naplánované sólovky a nebo pokračování. Teorií a odhadů se vyrojilo tolik, že jsem měl pocit jako bych už ten film vlastně viděl, protože třeba hodně lidí si dělalo víceméně srandu z toho že 4 Avengers začnou tím jak je Thanos na farmě a je v té své Warcraft chýši. Hele je to tam :) Ne sice na začátku, ale je to tam a vážně farmaří a dělá si dlabanec v kotlíku nad ohněm :) Hele mě to fakt - asi jako jediného v celém kině - prostě pobavilo. Co napsat abych to moc nezplival a nebo naopak moc nevyzvidhoval. Celkem dost lidí píše že jim první hodinka přišla slabší, a já bych naopak řekl že ta první hodinka byla lepší jak ta druhá a asi se shodneme na tom že ta 3 hodina byla prostě vrcholem filmu - což logicky dává smysl. Tak jako u mnoha filmů, bych mohl mít asi tak 8 problémů kvůli cestování časem, stejně jako bych mohl mít asi tak 3 poznámky k tomu jak velká náhoda pomohla tam a nebo tam. Nebudu tady psát jak jsem brečel a jak končí jedna velká filmová událost. To psát nebudu, protože jsem v nitru citově mrtvý a neumím brečet u omalovánek a nebo filmu, který je jen tím filmem. Podle mě nic Endgamem nekončí, protože MCU prostě pojede dál a to že tady pár lidí obrečí 11 let a 22 filmů ve mě tak maximálně vyloudí úsměv na tváři, protože nechápu že to někdo dokáže tak prožívat. No nic. ********************************************* POZOR SPOILER - SPOILER - SPOILER ZAČÍNÁ Že zemře Ironman, jsem tak nějak očekával, stejně jako se mi moc líbila "teorie" o tom, že by Kapitán Amerika mohl zůstat v minulosti a být s Peggy, což mě spíše potěšilo než abych u toho brečel, ale že zemře Black Widow a že sejmou Thanose hned na začátku, nebo že z Thora udělají trosku z pivasem, to se přiznám že jsem docela koukal. Flashbacky na starší filmy, jsou hezky udělané (jsou to přesně ty scénky z předchozích filmů ale brané jiným úhlem kamery - zajímalo by mě, jestli to už tenkrát natáčely takhle a jen se tyto záběry do těch konkrétních filmů nedostaly, nebo to celé natočily znovu a jen omladily herce) KONEC SPOILERU - SPOILER - SPOILER KONČÍ ******************************************** Endgame je slušným zakončením linky těchto hrdinů a určitě je to jeden z těch obrovských kroků filmové historie, protože i když jsem citově v pohodě, je potřeba ocenit tu neuvěřitelnou lajnu filmů, které šlapou, sem tam zakopnou, a sem tam i zpomalí, ale jinak jedou plnou parou dopředu a ukázaly že jde udělat slušnou lajnu filmů o které se marně pokoušelo několik studií ať už v době nedávné, nebo někdy dříve. I když nechápu proč bych měl být nějak dojatý že něco končí, tak si stejně neodpustím .... tak sbohem holky a kluci, tleskám vašim příběhům a snad se ještě s pár postavami někdy potkáme, protože mi přece jen pár vysvětlení chybělo a o pár postavách by bylo dobré vědět kde jsou a nebo jak dopadly. 5 hvězd tomu nemůžu dát, protože kdo si hraje s časem, ten se do toho zamotá a já prostě nemůžu odpustit tady těm časovým paradoxům jejich nelogickou část (musel bych hodně moc spoilerovat a ten post by měl tak 80 000 slov abych vysvětlil s čím přesně mám problém a to dělat nebudu)

Backdraft 2 (2019)

Ani jsem netušil že se něco takového chystá, když mi bratr dnes poslal odkaz na film, volně dostupný na netu. Nemá cenu se vyjadřovat k ději, který patří do skupiny "Segalovek" a ani nějaké efekty jako v prvním Ohni nečekejte. Přemýšlel jsem jestli to ti pánové Sutherland a Baldwin mají za potřebí. Peníze asi potřebují oba, jinak netuším proč na něco takového kejvly. Podle mě to muselo být dost na pytel už při čtení scénáře.

plakát

Captive State (2019) odpad!

Až do půlky filmu jsem netušil o čem to je a tak jsem to vypnul. Nudný táhlý sopel o ničem.

plakát

Doom: Annihilation (2019) odpad!

Už to že na mě vykoukl tento film na jedné stránce s filmy, je asi známka jeho stylovosti a snahou tvůrců na tom vydělat 3 majlanty nebo 8 balíků peněz. Titulky sice dělal nějaký google translátor fanda (i když oproti těm zeleným klasickým strojovým titulkům tady čeština i dávala smysl a nebylo to složené z náhodných slov) ale co už. Nevím co koho vedlo k přesvědčení že by takový styl filmování a nebo scénáře / příběhu popřípadě výběr herců, mohl vydělat nějaké peníze. Výprava je hrozná (nějaký bulharský tovární komplex, určen zřejmě k demolici) herci nejsou snad ani z řad béčkových "Segalovek" (ani podle ksichtu ani podle jmen nikoho neznám) triky jsou snad nějaký špatný vtip (kdyby to dělalo Asylum tak neřeknu nic) a celý ten přehled potvor a nebo temných zákoutí od kterých čekáte stříkance krve a potu atd, tady působí jako velmi levná verianta příběhů pro děti (Nekonečný příběh starý 100 let pořád dokáže vyvolat mrazení když se na scéně oběvuje ten obrovský pes) a co se týká závěru, tak se jedná o jakési vysvobození z šoku který za celý film prožijete asi tak 19x, protože pořád nechcete sami sobě přiznat, že to přece nemůže být takovej blábol. Je to blábol, je to špatný film, je to další pokus který nevyšel, je to další hřebík do rakve herního Dooma. No tak asi naschle za nějakých třeba 5 let kdy to zkusí znovu.