• Krátkometrážní

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

Samozrejme, že ani ja som si nenechala ujsť túto limitovanú sériu o Tedovi Bundym. Podľa názvu série som očakávala niečo trošku iné. Ruka hore kto očakával, že takmer celý dokument bude rozprávať detaily z miest činu.. Napriek mojím nenaplneným očakávaniam, som bola naozaj veľmi spokojná. Veľmi dobre spracovaný dokument a veľmi dobre zvolená hudba, ktorá dodávala tú správnu atmosféru. Ted Bundy mi samozrejme nie je cudzí ale naozaj ma prekvapila, a možno aj zaskočila, jeho arogancia a egocentrickosť, no i humor a charizma. Nie je pre mňa prekvapením, že ženy mali pre neho slabosť, so mnou by to mal asi tiež veľmi ľahké a bol by to rýchly proces.

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Takže zahliadla som tu veľmi primitívny komentár typu: je to moc Disney. Predpokladám, že dotyčná osoba uvidela úvodnú scénu s nadpisom Gravity Falls, v hornom rohu televízora nápis Disney Channel, pozrel si prvých 10 minút, a potom nahnevaný vypol televízor, pretože nedávajú Mickeyho Klubík. Polovica videla jednu, dve, možno AŽ štyri časti (áno myslím presne teba) na Disney channel, aj to iba preto, že doma majú malých hnusných harantov, kvôli ktorým kanál beží. Pretože komentáre s jednou vetou mi vôbec neprídu, že dotyčný pozrel obidve série a všetky epizódy. V komentároch jasne vidieť, kto tomu čas venoval a kto nie. Gravity Falls je síce animák ale má príbeh, je to vtipné (samozrejme na to treba mať trošku iný vkus na humor, nie taký suchý a silený a lá Prima Cool) a má to i zaujímavú zápletku, ktorá nie je tak ľahko priehľadná. V dnešnej dobe málokto ocení animák a väčšina mu nedá šancu iba z princípu, že je to animák z Disney Channel. Tak potom aj vyzerá hodnotenie a komentáre dotyčných osôb.

Salem (2014) (seriál)

Dávam 5* aj keď celkovo si to tento seriál asi nezaslúži. Nebojte sa frfľoši svoj počin si idem teraz obhájiť. Prvá séria bola pre mňa úplne super. Witchcraft téma ma veľmi baví, kostými úžasné, samotné witchy scény super. Herci síce neboli A+++ (počkať to je hodnotenie pre spotrebiče) ale prvú sériu som si zamilovala. Keby sa celý seriál končí touto sériou je to jedna z mojich topiek. No čo čert nechcel prišla druhá a i tretia. Celý problém som videla v tom, že v Saleme bolo prakticky nemožné umrieť. V mnohých prípadoch postavy zomierali, ožili, zomreli bla bla. A keď nezomreli tak asi 30x mali na mále ale vždy z toho vyviazli. Ja neviem či si nemohli dovoliť ďalších hercov alebo čo... Áno, seriál sa mi po witchy stránke neskutočne páčil ale nezanechal vo vás emócie. Aspoň tak som to vnímala ja. Dôvod prečo som dala nakoniec 5* je ten, že po dopozeraní seriálu a počas hľadania náhrady za tento seriál som si uvedomila, že už nič podobné neuvidím. Nič sa nebude zaoberať starou witchcraft érou. Ponuka seriálov na witchy tému je tak žalostná, a ak aj niečo človek nájde ponúkajú tu dáke ultra moderné tmavo sfarbené bosorky z moderného sveta v kožených nohaviciach. Ktoré samozrejme nevedeli, že sú bosorky. Uuuuuu hrozivé tajomstvo, ktoré pred vami všetci taja. V krátkosti... tento seriál aj keď má chyby ja osobne si ho veľmi vážim, pretože takýto už nenájdem. A čo sa mi ráta je i to, že niektoré postavy a udalosti sú podľa tých skutočných. Ak mám byť úprimná asi mi je aj za ním smutno.

Stranger Things (2016) (seriál)

Prečo tento seriál milujem? Stačí na to jedna veta ako vysvetlenie: Pretože hlavné postavy nie sú banda poloretardovaných debilov, čo ani trošku nerozmýšľa. Konečne seriál, kde postavy majú rozum, no a okrem toho to fakt dobre vyzeralo. Príbeh super, postavy atď. maximálna spokojnosť.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tento film sa mi na čsfd hodnotil veľmi ťažko. Zatiaľ čo na stránke kde je hodnotenie od 1 do 10 som mala jasnú voľbu tu som nevedela čo dať. Preto tu predošlé epizódy ani nemám ohodnotené. Ide o to, že určite to nedosahovalo úrovne mojich obľúbených epizód, ktoré majú plný počet. Ale dať tomu 4* sa mi tiež akosi nepozdáva. Som strašne zmätená. Hneď ako sa na plátne objavilo to staré známe "A long time ago...." začali ovácie, pretože premietanie filmu meškalo skoro 20 minút, pre nedochvíľnych paštikárov. Bolo vidieť, že mnohí vrátane nás mali už strašné nervy na to čakanie. Ale dočkali sme sa. Finn the Black human sa mi síce zo začiatku moc nepozdával ale celkom milo ma prekvapil. A tak ho premenujem na Finn the Black human with sense of humor. Ale niekedy to čo malo byť vtipné, bohužiaľ nebolo. Trošku ma však udivuje jeden holohlavý retard v kine, ktorý asi dostal prievan do mozgu, pretože sa nahlas smial na vetách, ktoré vtipné neboli. Boli to vety úplne obyčajné ako: "Dobre, pôjdem tam." a zrazu len počujete hahahahahaha. A tak som si vravela či neušiel ten psychopat z ústavu. Trošku som sa obávala novej ženskej postavy Rey. Našťastie bola dosť zaujímavá na to aby mi tam neprekážala. No ale tak či tak som na strane temna, a preto ma zaujímal Kylo Ren. Keďže som nevedela a ani nechcela vedieť kto ho hrá, užila som si ten moment keď si masku dával dole z tváre. Prvotný pocit bol, že má veľký nos ale časom si zvykla. V trailery som si všimla, že zozadu vyzerá úplne ako Anakin (čo asi každý s takými vlasmi) takže už som ho trošku ľúbila. Do tváre má od Anakina teda far far away ale netrvalo mi dlho aby som sa zaľúbila do ďalšieho záporáka zo Star Wars. Moja záporácka dvojka Vader a Grievous je teda obohatená o Kyla a mne nič iné nezostáva ako zase oplieskať peniaze na veci s jeho motívom. Samozrejme Vader je jediná a moja skutočná láska ale keď pred kinom stál Kylo Ren stačil mi počas jeho absencie on. Prišiel nás sem dokonca pozrieť i Darth Maul a teraz ľutujem, že mám s nimi fotku kde stojím ako stĺp a nie takú kde by som sa po nich vešala. Škoda. Potom je tu BB. Nemýľte si s Bebe dobré ráno. Bála som sa, že vo filme bude umelo dosadený a bude plniť dáku trápnu funkciu ako Jar Jar. Našťastie sa ukázalo, že bol dôležitý a navyše takéto malé vtipné a roztomilé čudo dokáže rozbiť i moje kamenné srdce. Han Solo a Chewie sú dvojka taká istá ako predtým. Vtipná a ironická. Nič(?) sa tu nezmenilo. Na film sme boli samozrejme na originál a do pekla patrí istý recenzent, ktorý film zrecenzoval na základe slovenského dabingu. No ale prečo spomínam toto. Idem totižto rozobrať efekty a zvuk. V Imax kine tak to bolo naozaj niečo neskutočné. Nie som fanúšik 3D filmov ale tu tie efekty stáli naozaj za to. Krásny obraz i zvuk. Pri jednej scéne som skoro dostala infarkt, pretože to tak zvresklo, že som myslela, že ma zoškrábu z plafóna. Neskutočne veľa akcie. Ja som bola naozaj spokojná aj keď vravím, že vtipné situácie, ktoré vtipné neboli boli tak trošku rušivé. Ale kašľať na to. Proste plný počet. Na konci filmu samozrejme nechýbal potlesk.

Zmizení (2013)

Mám iba jedno označenie pre tento film: Perfektný! Naozaj dobrá zápletka. Koniec tiež veľmi dobrý, každý si ho domyslí inak. Jake sa mi tu naozaj páči. Hugh je môj obľúbenec ale toto je prvý film kde som skôr na neho mala nervy, zatiaľ čo Jake v úlohe vyšetrovateľa sa mi veľmi veľmi pozdával. Aj vzhľadovo sa mi veľmi pozdával ale keďže som pred týmto filmom videla Slídila, tak by sa mi zrejme pozdával všade. Film bol veľmi zaujímavo poprepletaný a som rada, že až tesne pred koncom mi začalo všetko do seba zapadať.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

T-800 a John v tomto filme tvorili naozaj perfektný a zábavný pár. Musím sa priznať, že film na konci vo mne vyvolal emócie, no dobre plakala som za ním. Naozaj však obdivujem hercov/terminátorov, že celý film sa dokážu tak nezaujato tváriť. Je to proste perfektné. Už viac krát som sa stretla s názorom, že druhý diel je lepší ako ten prvý, no úprimne, je, pretože Arnold mi viac sedí ako badass mašina, ktorá chráni. Keby mal chrániť mňa, tak by som sa tiež tak citovo na neho naviazala. No a samozrejme na tú dobu tie efekty, tak to je tiež riadna pecka.

Terminátor (1984)

Prvého Terminátora som videla ako malý zasran. Usúdila som vtedy, že nie je to moc pre mňa, pretože scénu ako si reže ruku a vyberá oko nebola pre mňa v tom veku znesiteľná. Odvtedy som videla tento film možno ešte raz alebo 2x a všetky zvyšné filmy okrem Salvation, som videla len tak letmo, dosť útržkovito som si ich pamätala. No a nakoniec som sa rozhodla, že si dám Terminátor maratón. Po tomto maratóne som sa rozhodla dať tomuto prvému dielu zaslúžený plný počet, pretože i keď som tu mala pôvodne 4* usúdila som, že voči trojke by to bolo tak trochu nefér, pretože jednotka sa mi jednoznačne páčila viac.

Jurský svět (2015)

Ako úprimne som si vedomá rôznych nedostatkov vo filme. Hlavne ten vážne suchý koniec. A aj toho, že dotyčný zver si po boji len tak odkráčal. Štve ma aj to, že aj po toľkých rokoch deťom stále ponúkajú verziu svojich velociraptorov, ktorí ani zďaleka takto nevyzerali. Napriek tomu dávam plný počet, pretože už dávno som takto neprežívala dáky film ako tento. Pri ukážkach som pišťala z nadšenia, že už o chvíľu uvidím dinosaurov. Naozaj dobrý záverečný boj, no samozrejme až na ten odchod ako keby sa nič nestalo. Tie deti keď boli v tej ohrádke s malými dinosaurami tak som si predstavovala ako všetky tam odkopnem a nabehnem tam ja stará koza a budem sa s dinkovcami maznať. Chcem mať doma velociraptora. Kľudne môže vyzerať ako tí z Jurského parku či sveta. Chcem si vykopávať dinosaurie kosti ako tie deti vo filme! Chcem proste navštíviť dino park so živými dinosaurami. Im nestačili dinosaury vo filme a mne nestačia tie naše umelé v Dino parkoch. Vtipy vo filme boli dosť v pohode vôbec mi neprišli trápne a ani príliš nasilu. Napriek nedostatkom som aj tak bola spokojná a ešte som si ako správny raptor ukoristila kino plagát.

Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (2011) (TV film)

Tak tento film ani zďaleka nezaostáva za seriálom. Niektoré hlášky naozaj nemali chybu a celkovo aj dej bol naozaj zaujímavý. Vôbec ma to nenudilo a som rada, že aj český dabing bol rovnako dobrý, Ja som bola maximálne spokojná.