• Krátkometrážní

Věc (1982)

Nezabudnem na scénu, keď s tým horúcim drôtom skúmali reakciu s krvnými vzorkami. Infarkt miňokár. Na to, že je to starý film, tak tie efekty boli naozaj super. Trošku mi bolo ľúto psíkov, viem, že to nie je naozaj, ale krv mi tuhla v žilách už len pri začiatočnej scéne. Hudba super, neskutočne mrazivá atmosféra, veľa krvi a nechutné kreatúry. To ja môžem. Len som na vážkach či nechať 4* alebo dať rovno plný počet. Asi si to pozriem ešte raz.

Věc: Počátek (2011)

Najskôr som ani nevedela, že tento film predchádza tomu z roku 1982. Stále mi tu strašne veľa vecí nesedelo. Hlavne ľudia. V starej boli na začiatku dvaja Nóri, tu boli dáky Američania a strašne hustá žena, ktorá mi išla na nervy. Našťastie tam bol ten koniec, ktorý bol vlastne začiatok. Chápeme sa ne? Bohužiaľ pri tomto filme platí, že CGI efekty nie sú všetko. Vec, či už psovec, vecočlovek, či hocičo iné spojené so slovom vec,v predošlej verzii vyzerala lepšia. Aj staré môže byť dobré. Uznávam však toho zlepeného double-vecočloveka. Ten bol super. Scéna na vesmírnej lodi ma nudila asi najviac z celého filmu. Vlastne nudilo ma tam toho viac, ale toto najviac. No a preto 2*.

LEGO® příběh (2014)

Évryfink is asmmmm! Tento film sa stal už po jednom zhliadnutí mojím obľúbeným filmom. A po druhom zhliadnutí jedným z naj! "Everything is awesome" je tá najchytľavejšia pesnička akú som kedy vo filme počula. Už 3 dni ju nemôžem dostať z hlavy a pri donútení kamošov aby si to pozreli, som z obývačky stále počula Évryfink is asmmm... a prvé čo mi priateľ povedal po prebudení? Jasné, Évryfink is asmmmm. Odporúčam jednoznačne originálne znenie. Emmet mal strašne dobrý dabing a pri scéne kde vravel len "Uhm, uhm" som myslela, že som sa do neho zamilovala. Alebo som si to len myslela, že som si to myslela? Ale najobľúbenejšia pesnička je jednoznačne tá od Batmana. Dááárknes, nou perents! In d bejsment. Blek kafí! Treba si vypočuť! Jednoznačne skvelá paródia na Temného rytiera. Strávila som ju s nadšením aj keď Temného rytiera najmä trojku zbožňujem. Jo a ešte! Supr rič! Musím i vynachváliť všetky tie detaily. Znázornenie vody, ohňa....tie lego kocky boli proste úplne, úplne ale úúúúplne všade! Proste perfišné. A nezabudnuteľná scéna? Emmetov mozog a hláška, že moc sa tu toho nedeje. V skutočnosti sa v ňom nedialo vôbec nič. Ešte teraz sa smejem popod fúz. Dávno som sa tak dobre nenasmiala. Odporúčam pozrieť ako jedna veľká partia. Príde vám to ešte 2x tak smiešne. Viem o čom hovorím. Teda pokiaľ v partii nemáte suchárov. Ľutujem iba jedno jediné, že som na tom nebola v kine a nevidela na veľkom plátne všetky tie úžasné detaily. A ešte niečo na záver. CHCEM UNIKITTY!

Scooby-Doo a upíří legenda (2003)

Ajajaj, tak tu ani nefungovala tá dobrá klasická Scooby-Doo hudba. Akosi mi tam nepasovala, aj keď je to stále Scooby. Nebolo to rozhodne zlé ale filmy, ktoré sa týkajú hudby ja akosi nemusím. Hex girls sú v pohode ale aj tak tam nič dobrého "nezahrali" takže slabé 3* mne sa tí upíri, ktorí nevyzerali ako upíri nepáčili.

Scooby-Doo a piráti (2006)

Začnem teda pirátmi. Tí vyzerali naozaj skvostne, radosť sa na nich pozerať. Celkom dobre by zapadli k zombíkom zo Scooby-Doo on Zombie island. Celkom dobrý príbeh a zaujímavý nápad s tou tajomnou plavbou do Bermudského trojuholníku. Len tak mimochodom ten boháč, nebol len tak náhodou inšpirovaný Tonym Starkom?! Či videla som to len ja?

O dívce, která proskočila časem (2006)

Pre mňa tam boli občas také slabšie scény, pri ktorých som sa nudila. No ale musím uznať, že to bola celkom pekná animácia a hlavné postavy boli veselé, čo tiež oceňujem. Bolo to viac ako dobré ale nie vynikajúce. A Makoto má fakt otrasný plač. Tak trochu som sa v istých veciach stotožnila s hlavnou hrdinkou a to vždy je v mojom prípade pre film či seriál plusom.

Svět přírody - Lobo - vlk, který změnil Ameriku (2008) (epizoda)

Neviem čo som čakala od tohto dokumentu, ale dokument formou príbehu podľa skutočnej udalosti rozhodne nie. No napriek tomu to bolo niečo úžasné. Niekoľkokrát som uronila aj slzy kvôli Lobovi, ale nie zas moc som bohužiaľ v práci. Ale keby som doma určite ešte teraz soplím. Bolo to krásne, bohužiaľ smutné ale zábery tých vlkov boli neskutočne nádherné, chcem tých všetkých vlkov domov, teraz hneď. Hlavne tých čiernych...

5 centimetrů za sekundu (2007)

Prvá a druhá kapitola ma vôbec nebavili. Druhá sa mi páčila najviac, pripomínala mi rôzne príbehy, ktoré som čítala v knihách. Chalan povie niečo milé a dievča v duchu kričí od nadšenia... no a ja spolu s ňou a to som prežívala aj pri druhej kapitole. Tretia vo mne nezanechala takmer nič. Bohužiaľ. Asi zrejme viem viacej "súcitiť" s teenegermi ako s 13 ročným príliš poetickým chlapcom alebo dospelým mužom, ktorý (podľa toho ako vyzeral) mohol mať už dávno ženu, ktorá by ho ľúbila alebo teda aspoň na každý prst jednu. Proste som čakala niečo dojímavejšie a dramatickejšie z toho čo tu ľudia písali. No ale tretia kapitola tak pri tej som sa určite tvárila ako kameň. Jednoducho druhá vyvolala vo mne emócie a ostatné nie. Bodka.

Scooby-Doo!: Zimní superpes (2002)

Všetky epizódy som už síce videla, ale teraz aspoň viem, čo si pustím cez vianočné sviatky. No a najlepšia bola samozrejme tá s tým snežným dinosaurom. Asi Gorgosaurus to bol aj ten mal zrejme srsť. A aký je môj naj dino? Áno Gorgosaurus. Ale to je fuk. Proste dinosaurus so srsťou je riadna pecka.

Scooby-Doo a král skřítků (2008)

I keď tam boli "až" 3 pesničky, film sa mi celkom páčil. Nebolo to nič úžasné videla som lepšie Scooby filmy, ktoré sa mi aj viac páčili ale nebolo to ani také hrozné... Goblini vyzerali super, a zbožňujem kostlivcov, ktorých tam bolo celkom dosť pre moju spokojnosť. Zvyšok partie mi tak ako vždy dosť chýbal. Je to taká zlatá stredná cesta. 3*