Daewiik

Daewiik

Markéta Ďulíková

okres Zlín


LinkedIn: Daewiik

12 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

 • poster

  Narušení (1999)

  ,,Břitva je bolavá, kyselina leptavá, řeka tě studí, plyn strašně smrdí, smyčka je nepevná, puška zakázaná, co zbývá ti? Klít? Budeš muset žít..." Skvělé drama s dechberoucí krásou Winonou Ryder a její inteligencí, s dokonalou temnou atmosférou a s neobvykle šílenou postavou Angeliny Jolie, která jí kupodivu velmi sluší a konečně nevidíme jen její typicky kamennou tvář. Nemálo mne také potěšila přítomnost Jareda Leto. Miluju ten film a můžu se dívat znova a znova!

 • poster

  Drive (2011)

  Já vůbec nemám slov. Uběhlo 10 minut filmu a já jsem byla úplně bez dechu! Nedokázala jsem odvrátit oči, snad jsem ani nemrkala a po půl hodině už jsem měla na obličeji ten tupý usměv. Jeden z nejsilnějších a nejpoutavějších filmů co znám. Nejlepší scéna co jsem kdy v životě viděla - ve výtahu. Ta scéna mě naprosto přibila k židli, úplně jsem oněměla úžasem. To se mi už dlouho u filmu nestalo (naposledy u Vykoupení z věznice Shawshank)....Často se k filmu vracím a pouštím si třeba jen některé pasáže a přesto mě to stále fascinuje. A hudba, tu bych mohla vychvalovat až do nebe. 110%

 • poster

  Leon (1994)

  Tak nějak jsem počítala s tím jak to asi skončí, ale přála jsem si šťastný konec. Ale nevadí to. Ani v životě všechno nedopadne dobře. Ten příběh byl obdivuhodný, silný a dojemný. Nejvíc mě dojalo jak Leon kráčel chodbou ven a za ním se objevil Stansfield (Gary Oldman). A ty herecké výkony byly úžasné. V tomhle filmu se mi, sice ještě mladá Natalie Portman asi líbila nejvíce. A jinak všem hercům a také režisérovi poklonu.

 • poster

  Americká krása (1999)

 • poster

  Trainspotting (1996)

 • poster

  Psycho (1960)

  Dokonalost. Psycho obhajuje svou slávu i v této době moderních hororů, a je to snímek, který vždy vyvolá napětí i strach jen z pouhého domu. Když jsem to viděla poprvé zůstal mi rozum stát a jednou to zkrátka vidět nestačí. Nevěřila jsem, že si lze oblíbit horor, ale všudypřítomné napětí jen z hudby mluví za vše. Proslulý skvost celé hororové kinematografie.

 • poster

  Diplomová práce (1996)

  Pecka! Naprosto nic jsem od toho nečekala a děj mne totáně pohltil. Napětí od začátku dokonce, vtipné scény, hororové záběry, a krásná hlavní hrdinka, co víc si sakra přát!

 • poster

  The Runaways (2010)

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  Úžasný konec, který mě přesvědčil o nejvyšším hodnocení! Nejen nečekaný zvrat, ale poslendí záběr, kdy Edward Norton s (opět) šílenou Helenou Carter sledovali padající budovy. Apropo, celá hvězdná trojice hlavních hrdinů, byla neskutečně brilantní!

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace