Alnag

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 17.2.2019  17:21

Tak nevím. Marek Pošta má být zkušený terapeut (už v 1. a 2. sérii) a přitom se (nejen v tomto díle) chová jako úplné tele. Víc by mu to slušelo v kazatelně než v roli terapeuta. Za to jeho moralizování by ho klienti už dávno měli kopnout do zadku, ale oni tam chudáci týden co týden chodí pro další dávku... Bože, takhle ne!

• 15.2.2019  18:30

Jakožto psychologa mne koukání na 3. řadu Terapie vysloveně trápí. Oproti prvním dvěma, kde měli scénáristé zahraniční oporu se tady pustili svou vlastní cestou a výsledky jsou (bohužel) vidět. Z rogersovsky orientovaného Marka Pošty se stal direktivní ***** a facepalm mám snad každou epizodu. Nicméně tady bych chtěl vypíchnout fajn moment dobře napsané hystriónské poruchy, to vypadalo dokonce i přesvědčivě. Takže pro jednou docela good job. (Až na ten začátek teda.)

• 19.9.2018  20:57
    Annihilation (2018)

Mám pocit, že se adaptace knihy nějak nepovedla. A místy se od ní odklonili docela bezdůvodně (jména vs. role), zbytečné dramata se všemi těmi zmutovanými zvířaty... spektákl zvítězil nad jemně budovaným dramatem. Za mne celkem zklamání.

• 22.7.2018  16:14

Nekoukatelně pomalá záležitost...

• 9.12.2017  22:08
    Dunkerk (2017)

Nolan se opět překonal a natočil válečný film bez amerického patosu zobrazující hrdinství každodenního obyčejného člověka i všechna temná zákoutí války. To vše s vypointovanou gradací, skvělými herci, brilantním střihem a vše podtrhující hudbou. Co víc si přát?

• 1.10.2017  22:02

Ano, je to už X-tý reboot, ale překvapivě svěží a mimo obvyklou strnulost všech Avengerských komixáren, které omílají to samé dokola jen se stále většími efekty. Tohle je alespoň vtipné. Má to nečekané momenty. Hrdina není univerzální machr, co všechno zmákne a je za svoje machrování trestán.

• 25.6.2017  13:38

Oproti traileru, který naznačoval, že půjde o totálně slaboduchou fantasy, film dokázal pozitivně překvapit. (A to se nestává často.) Má spád, místy :komixový" zkratkovitý styl vyprávění, ale neztrácí tempo, ani momenty překvapení a napětí. Stručně řečeno velmi dobrá filmařina a neobvyklé uchopení klasické zápletky.

• 21.5.2017  22:55

Vlastně taková sci-fi verze Romea a Julie. Temné drama o nejtěžších otázkách života - lásce a smrti.

• 19.5.2017  21:06

Aspirant na zklamání roku. Nejvtipnější byly trailery. Tady vražedné tempo a příliš přeplácaný scénář zabíjí celou podstatu věci. Zasmát se není kdy.

• 4.5.2017  21:02

Pořádná porce vesmírné romantiky. Gary Oldman se trošičku nepovedl, ale v té romantické linii mi to přišlo nepřehnané a citlivé. (A samozřejmě - spoždění signálu Země - Mars je zhruba půl hodina tam a zpět, takže všechny ty okamžité konverzace jsou trochu mimo, ale to už ze mne mluví jen zapšklý kosmický výzkumník. :-)

• 29.12.2016  23:40

Film končí slovy "Největší ropné neštěstí v dějinách USA." Tak nějak cudně tam už nezmiňují ani nerozebírají ani jeden z těch nedozírných následků. Jinými slovy, film glorifikuje hrdinství jednotlivců a opomíjí selhání společnosti. Jak smutné...

• 20.11.2016  14:05
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Má to takovou zvláštní neuchopitelnou poetiku, která se jinde těžko vidí.

• 20.8.2016  21:23

Srdceryvný doják. Dobře napsané, solidně natočené. Z romantického žánru myslím jedna z budoucích "klasik".

• 26.4.2016  21:43

Jako obvykle šokujícím způsobem dobré.

• 24.3.2016  22:06

Z Abramse se stává mistr remaků. Tenhle příběh už jsem jednou vyprávěný viděl. A i když je to hezké a patřičně politicky korektní, vlastně mi to nedává úplně smysl. Film jako takový je koukatelný, ale v rámci SW univerza extrémně zbytečný a vlastně zpochybňuje smysl původní SW.

• 18.3.2016  20:32
    Miluj mě (2014)

Tohle je takový smutný dokument o (ne)fungování mezlidských vztahů, o naději... a lásce na prodej.

• 13.11.2015  20:25
    Everest (2015)

Ve srovnání s nedávno zhlédnutým dokumentárním (a tedy reálným) Meru naprosto nudná hollywoodská zívačka, která má k reálné nehodě na Everestu v roce 1996 nejspíš pěkně daleko. Jestli chcete vidět pořádné horolezecké drama, tak tohle není ono a nevylepší to ani fotky "jejich skutečné osudy..." na konci. Pro mne vleklé, nezajímavé... vlastně bez příběhu.

• 7.11.2015  22:32
    Meru (2015)

Co k tomu napsat... zatraceně napínavý dokument a některé "kulervoucí" záběry... např. lavina. Takové triky ve filmu neuvidíte.

• 2.11.2015  22:25

Trochu víc komediální americká verze Jamese Bonda s dopomocí. Dobrá podívaná jen s pikantní příchutí toho, že amerického agenta hraje britský herec. :-)

• 28.9.2015  20:35

Čekal jsem jen to nejhorší, ale nakonec je to docela povedený film s pěknými odkazy na Jurský Park. Tedy... až na ten product placement. Ten z toho kouká na každém kroku a je to už fakt nechutné. Takhle se teď mrví celá generace filmů a seriálů... bleh.

• 12.6.2015  14:49
    Městečko Pines (TV seriál) (2015)

Postupem času je to čím dál tím hustší a hustší. Zejména pátá epizoda je veskrze brutální zvrat...

• 30.4.2015  23:50
    Sedmý syn (2014)

"American Witcher", bohužel nedosahuje ani nevalných kvalit polského seriálu Wiedzmin. Nemůžu si pomoct, ale navzdory jistě vysokému rozpočtu to pořád působí něčím jaksi lacině a podbízivě. Na druhou stranu, viděl jsem i horší kusy.

• 30.4.2015  22:04

Takový Hollywoodský all-stars hall of shame. Co k tomu dodat. Slabé.

• 25.4.2015  00:13

Je až s podivem, že dokonce i takové poměrně komorní drama se silnými hereckými výkony zejména ale nejen prvotřídní Julianne Moore nevykřesaly z Kristen Stewart opět žádnou ve tváři zřetelnou emoci. Je to vážně škoda, možná by to jinak bylo i za pět. Drama raného Alzheimera je představené dobře, i pro laického diváka uchopitelně, skrze nejrůznější práci kamery (zejména moment rozostření při ztrátě orientace), zvuku i hudby. Člověk to skutečně s hlavní hrdinkou prožívá a přestože její osud je truchlivý, najdou se i momenty úlevné nebo snad i trochu úsměvné. Podtrženo a sečteno, takhle si představuji solidní drama.

• 11.4.2015  22:03
    iZombie (TV seriál) (2015)

Možná až příliš připomíná Veronicu Mars (což není divu, vzhledem ke stejnému autorství). Obdobně zábavný, young-adult detektivní seriál tentokrát se zombie doplňkem. Kouká se na to docela dobře, když si člověk potřebuje trochu propláchnout mozek po těžkém dni.

• 15.12.2014  19:19

Sestupná úroveň Hobbita se v třetím díle projevuje naplno. V podstatě jde o dvě hodiny jedné uprutné bitvy doplněné o pár záběrů na nějaké dění okolo. A dvě hodiny sekání bez vývoje postav je prostě moc. Strašně moc. Na rozdíl od jiných mi "dodatky" k původní látce nevadí, je to prostě interpretace a snaha propojit s Pánem Prstenů. Má to svoje kouzlo. Ale i moje trpělivost narazila na své meze a tři díly jsou prostě moc. Sestříhat (bitvu nejméně na polovinu) a zkrátit do dvou filmů a byla by to koukatelná záležitost. Takhle to žel kleslo do bahna průměrnosti.

• 8.12.2014  00:32
    Interstellar (2014)

V době, kdy se točí prakticky jen remaky, n-té díly, spin-offy nebo filmy podle předlohy je tu ještě Nolan. Jeho filmy, které nejsou podle předlohy (čti Batman) jsou v jistém ohledu všechny stejné. Vždycky si hraje s časem i prostorem... vždycky si hraje s divákem a ne vždycky s ním hraje úplně čistou hru. Ty tři hodiny vám ale uplynou jako voda a až zpětně můžete uvažovat, jak to, že vás do sedadla přikovalo i to, že se prakticky nic neděje (což platí hlavně pro první hodinu). Z druhých dvou třetin se vám pak hlava bude točit ještě víc a to ne jen proto, že tam kosmické lodi rotují rychleji než káča z Inception. O dramatické zvraty není nouze a věci, které vás napadnou (třeba pochybnosti o altruismu kosmonautů vyslaných na jiné planety a jejich ohleduplného hlášení jak na tom jsou) se vám záhy potvrdí, takže si můžete spokojeně odškrtnout, že jste s autorem na téže vlně a přitom to není "očekávané překvapení". Snad jen ten hrdina je tentokrát trochu víc hrdinský než obvykle, ale celkem dobře to kontrastuje s postapokalyptickým rozměrem filmu, jehož ekologické varování je vskutku hutné. A pokud jste rodičem najdete ve filmu asi i další výraznou dimenzi, která vás nenechá odejít z kina s klidným srdcem. Jinými slovy - precizní práce jako vždy.

• 1.11.2014  19:28
    Constantine (TV seriál) (2014)

Zatím spíš slabší kopie seriálu Supernatural.

• 21.10.2014  20:18
    Manhattan (TV seriál) (2014)

Celou dobu je to takové ticho po pěšině a pak přijde závěr první sezóny, které Vás odmění za ty hodiny sledování. Fascinující.

• 5.10.2014  11:26
    Mystérium sexu (TV seriál) (2013)

Seriálové zpracování ukazuje, jak velký skok lidstvo učinilo v oblasti intimity od doby, kdy nebylo slušné o sexu vůbec mluvit. ... (Celá externí recenze)

<< předchozí 1 2 3 4 5