Alnag

Alek Lačev

okres Praha

homepage

• 26.7.2014  13:43

Film je výborný, ale Gondryho francouzskou angličtinou jsem trpěl jako zvíře a velmi odváděla vnímání od podstaty věci.

• 25.7.2014  18:58
    Divergence (2014)

Průměrný film pro mladé dívky. Variace na Hunger Games postrádající ovšem dobře vysvětlený sociální konflikt. Tady se jen všichni chovají jako hlupáci. Natočeno je to velkolepě a o to ubožeji to v konečném důsledku působí. Škoda. Film, který snadno sejde z mysli.

• 29.6.2014  00:11
    Unicorn City (2012)

Srdeční záležitost pro hráče RPG, moje hodnocení je proto naprosto zkreslené...

• 29.4.2014  22:54
    Tokarev (2014)

Film je slabý, protože pointa je jasná prakticky od začátku. Pokud jste ten "zvrat" neviděli tak zhruba od 5 minuty filmu, tak prostě nemáte dost nakoukáno, protože ty náznaky jsou tam příliš okaté. Proč jinak tolik představovat určitou postavu. Je to tradiční efekt Čechovovy zbraně (když v prvním aktu pověsíš na stěnu pušku, nejpozději ve třetím je z ní třeba vystřelit) a tady se to přece tak krásně zavěsilo... právě kvůli pointě, která má být překvapivá, ale je zjevná, dávám nízké skóre.

• 11.4.2014  12:48
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

Vypadá to jako extrémně trapný a ubohý pokus zopakovat úspěch Big Bang Theory. Bohužel tam jaksi chybí herecký i scénáristický materiál.

• 9.4.2014  21:00
    47 róninů (2013)

Solidní fantasy v japonském hávu na základě poměrně citlivého zpracování proslulého japonského příběhu. Vše ovšem musí - podobně jako v Posledním samurajovi - zachránit euro-americký hrdina (či alespoň z poloviny takový). Film má nesporný spád, člověk se nenudí a dvě hodinky uběhnou jako nic. Také Keanu Reeves konečně po dlouhé době našel roli pro níž se hodí a která mu sedne. Celkově tedy spokojenost a snad chybí jen to příslovečné "něco navíc", aby to bylo za plný počet.

• 9.4.2014  18:07

Utahané, na city hrající melodrama podle velmi omšelého scénáře. I přes dobré herecké výkony, filmu chybí spád, ztotožnění s hlavní hrdinkou je obtížné, a celkově to působí jaksi kašírovaně a klišovitě. O tom závěrečném applovském product placementu, který je jak pěst na oko ani nemluvě.

• 6.4.2014  14:59

Druhá část je možná menším zklamáním než část první jednoduše proto, že už od ní člověk nic nečeká. Opět se jedná jen o náhodnou sbírku střípků jen vágně poskládaných dohromady bez ladu a skladu. Nymfomance jednoduše chybí linka, protože Trier neumí vyprávět příběh a to si vynahrazuje symbolikou a snahou šokovat, kterou se ale nedaří naplnit.

• 22.2.2014  11:44

Vzdělávací pořad pro všechny, kdo ještě naivně věří ve "volnou ruku trhu" a podobné neoliberalistické doktríny. Zejména však příklad toho, jak obluzení "šancí" mít se dobře vede k vlastní sebelikvidaci střední třídy, pozvolnému zániku svobody (nejprve ekonomické a pak osobní) a v závěru i rozkladu demokracie jako takové. Film je podán ve specifickém žánru, kterému osobně říkám "americký dokument", trochu sladkobolně a s řadou emocí, ale důležité poselství zůstává navzdory tomu řečeno jasně a srozumitelně.

• 28.12.2013  23:17

Komentář cenzurované kinoverze (ale pochybuji, že by mne nesestříhaná přesvědčila o opaku): Dánskému provokátérovi by někdo měl ukázat opravdové porno. Mám pocit, že je to žánr, který snad zná jenom z doslechu. Nabízí tak zoufalou nudu, kterou nezachraňují ani rádobyvtipné metafory s rybařením a občasné zalistování v Ottově naučném slovníku. Chybí dokonce i ten příslovečný východoněmecký instalatér, není to ani péčko v kterém se jde na věc ani péčko s příběhem, není to vůbec nic. Jenom sled blábolivých obrazů ověnčených jménem z nějž samotného má asi divák vlhnout. Jenže ve mně zůstává spíš pocit, že jestli Trier s někým pořádně "vyjebal", tak jsou to bohužel právě diváci.

• 17.11.2013  20:41
    Elysium (2013)

Další z řady filmů obsahující dnes zdá se stále populárnější kritiku současného sociálního uspořádání (podobně jako třeba Hunger Games). Je příznačné, že téma je ale uchopeno poněkud banálně a nenabízí žádné poselství pro současnost co s tím. Asi si holt budeme muset počkat až to tam nějaký dvojník Matta Damona dojde za 100 let vyřešit.

• 3.11.2013  21:50

Slušný zombie horor ve sci-fi kulisách. Pokud si nevytváříte zbytečné předpoklady (bude to jako Moon nebo Europa Report) a přistoupíte spíš na to, že to bude spíš jako Apollo 18, je to vcelku slušný thiller.

• 26.10.2013  10:46
    Drákula (TV seriál) (2013)

Obsazení i herecké výkony jsou na vysoké úrovni, Johnathan Rhys Meyers je super drákula a Trevor Morris odvádí s hudbou opět dobrou práci. Také figurky na šachovnici příběhu jsou rozdány sice archetypálně, ale přesto bohatě na to, aby je bylo možno splétat v pestrou mozaiku děje. Přesto tomu jaksi něco chybí, co by to posunulo na plný počet... uvidíme, jak se to vyvine dál.

• 12.10.2013  18:59

A teď tu o pohádce, kterak pejsek s kočičkou filmovali hollywoodský thiller. Smícháte patos a gagy, honičky v autech, výbuchy vrtulníků, zásah letadla balistickou střelou (no comment), protitankové střely, klišé otce s dcerou, klišé dobrého týpka, který sešel z cesty, tupých generálů, šílených šílenců, hroutící se americká vlajka, zamícháte s pár set miliony a máte... inu něco. Možná měli raději zůstat u vaření dortů...

• 5.10.2013  10:44

Neskutečně slabá záležitost, které chybí snad všechno... vtip (ne, ty trapné gagy už se nedají počítat), akce, děj, myšlenka... solidní (nepřehrávající) herecké výkony... bída.

• 4.10.2013  21:06

Taková klasika žánru "guilty-pleasure" filmu. Dobré řemeslné zvládnutí, akce, napětí, až archetypální příběhové prvky...

• 29.9.2013  16:45
    Atlantis (TV seriál) (2013)

Hrůza. Nejsem si ani jist, zda je označení žánru jako "fantasy" správné. Ve skutečnosti je to spíš taková laciná podpůrměrná komedie. Podivné používání zpomalených (rádoby akčních) detailních záběru na padající ovoce, škobrtající nohu a podobně tomu dodávají vrcholu. Jo, a hlavně, že všichni v Atlantidě mluví anglicky.

• 25.9.2013  22:29
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Masivní dojení značky a filmy a v podstatě nic pod kapotou. Herecké výkony jsou slabé a ploché, scénář senilní... uff, to opravdu tvůrci myslí vážně?

• 25.9.2013  21:44
    Po zániku Země (2013)

Děs a hrůza. Větší dějovou slátaninu jsem už dlouho neviděl. Tohle není ani gulity-pleasure film, to je prostě ... filmový odpad!

• 24.9.2013  23:57
    Černá listina (TV seriál) (2013)

Potenciál je slušný, ale schéma "padoucha mentorujícího mladou, nezkušenou ale dychtivou agentku" už tady bylo. Co přesně bude přidaná hodnota tohoto seriálu je tedy těžko říct. Navíc scénář je až příliš "neuvěřitelný", příliš mnoho věcí do sebe zapadá a funguje a je přesně odhadnuto nebo známo, až se tomu nechce věřit... tahle podzimní seriálová sezóna bude zřejmě dost tragická.

• 24.9.2013  23:54
    Hostages (TV seriál) (2013)

Od první chvíle slabé. Nejen, že námět je 100x provařená záležitost, ale kvalita režie a střihu je také silně podprůměrná a naprosto chybí jakýkoliv důvod dívat se dál než za pilot...

• 24.9.2013  23:34
    Ospalá díra (TV seriál) (2013)

Začínám tušit další seriál vršící jednu záhadu na druhou až se do toho scénáristé zamotají natolik, až to přestane dávat smysl. Hlavně alespoň 15 flashbacků v epizodě... to je taková osvědčená vypravěčská technika, které není nikdy dost. Ach jo.

• 8.9.2013  18:10

Kdyby vzali z Brooksovy knihy víc a natočili to jako "dokument", bylo by to asi lepší. Takhle se většina z poezie WWZ vytratila a zbyla jen akce.

• 31.8.2013  21:47
    Low Winter Sun (TV seriál) (2013)

Ani po třech dílech mne to nepřesvědčilo. Spousta brutality jako by zakrývala vnitřní prázdnotu a vyprahlost. Odpudivě nakašírované nic. Nuda a šeď.

• 29.8.2013  23:18
    Podfukáři (2013)

Snaha o "Dokonalý trik" nevyšla úplně dokonale, ale rozhodně to není špatná podívaná. Až téměř do konce je to úžasně napsané a natočené, film se drží svého "poselství" odvádět vaši pozornost od toho, co máte nejvíc na očích. A zároveň servíruje jednu Čechovovu pušku za druhou. Jenže ta vítězoslavná závěrečná salva až tak dobře nevyzní, možná i proto, že je to takový na několikrát distribuovaný výstřel včetně "flashbackového vysvětlení". Nedokáži si vysvětlit, proč scénáristé sáhli k tak lacinému konci, když měli celou dobu tak dobře našlápnuto. Škoda. Jinak by to bylo i za 5 *

• 21.4.2013  20:01

Slušné řemeslo. Nic víc, nic míň.

• 30.3.2013  20:45
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Excelentní remake britského originálu. Herecké výkony brilantní, zápletka skvělá. Na Kate Mara bych koukal pořád.

• 30.3.2013  20:44
    Skyfall (2012)

Úžasný akční film, který bohužel porušuje fakticky všechny zásady žánru "bondovky". Má se to k sérii Jamese Bonda asi jako restartovaný Abramsův Star Trek k tomu původnímu. Většina kulis je na místě, ale je to nějak úplně o něčem jiném. Námět vykradený z Mission Impossible, downplayed bondgirl za kterou zaskakuje M (James zřejmě propadl gerontofilii), Moneypenny ze sekretářky sniperem, scény jak ze Sám doma, padouch exponovaný až v druhé půlce filmu... co víc si ještě přát, když nechcete bondovku?

• 30.3.2013  20:38
    Hořící keř (TV film) (2013)

Českým filmům obvykle vyčítám příliš "divadelní herectví", ale zdá se, že tentokrát se tvůrcům zdařilo se od něj oprostit. Vzali si silný - byť temný - námět z nedávné československé historie a přetavili jej ve snímek, který vás donutí k zamyšlení. Je idealismus v Čechách mrtvý? Neschopnost tohoto národa se se ctí vyrovnat se odkazem 68 a s odkazem Jana Palacha a dalších "pochodní" Vámi po shlédnutí rezonuje víc a víc. I ale nejen proto je to extrémně silný snímek.

• 30.3.2013  20:34
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Michael Hirst jako obvykle nezklamal. A nezklamal ani herecký ansámbl. Rozjíždí se to skvěle a po shlédnutí pár dílů máte také chuť zplna hrdla křičet a rozčísnout tu a onde čelo ostře nabroušenou sekyrou. :)