Alnag

okres Praha

homepage

• 30.3.2013  20:33
    Lincoln (2012)

Extrémně unylý a utahaný film.

• 30.3.2013  14:07
    Let (2012)

Film je velmi silným osobním dramatem, ale paradoxní na něm je zejména to, že dramatická scéna nouzového přistání letadla (v první části filmu) strčí s přehledem do kapsy všechny ty katastrofické filmy z oblasti letectví. Mnohonásobně. Jejich tvůrci se tady mají hodně co učit.

• 17.2.2013  19:50
    Home (2009)

Schizofrenní poselství - je to o přežití člověka nebo krásy přírody? Protože jedno vylučuje druhé.

• 26.1.2013  14:36
    Stoupenci zla (TV seriál) (2013)

Dojem po pilotu: James Purefoy je super záporák. Kevinu Baconovi to trochu nevěřím. Celkově dobrý námět, skvělé zpracování, výborná kamera. Uvidíme jak se to bude vyvíjet... Dojem po X-tém díle: Tak bohužel. Pilot byl sice fajn, ale tohle je zase dojení jednoho tématu znovu a znovu a znovu. Nechápu, kolikrát se ještě může ztratit žena, dítě, znovu dítě, znovu žena, kolikrát už je někdo na mušce a pořád žije. Asi to má být "psychologická" hra hlavního záporáka, ale je to takové unyle plandající nic. Brrr... adept na omyl roku.

• 26.1.2013  11:24

Ze všech filmů inspirovaných D&D asi nejvíc ctí reálie světa z něhož vychází (rasy, názvy míst, artefakty, bohové...) Scénář je bohužel bídné úrovně, herecké výkony taktéž a některé hlášky "Welcome to Adventurerer's Vault" ocení asi skutečně jen dlouholetý hráč této hry. Dvě hvězdičky jsou to tedy opravdu jen za snahu (a docela koukatelnou shadar-kaiskou femme fatale Eleanor Gecks).

• 29.9.2012  22:42

Docela zdařilá kombinace zdánlivě nesourodých žánrů pohádky a temné fantasy. Filmu pomáhá velmi nadstandardní výprava (dobře se na to kouká), skvělý herecký výkon Charlize Theron (na tu se taky dobře kouká) i slušné výkony dalších představitelů (i Kirsten Stewart dokazuje, že možná umí hrát).

• 25.9.2012  22:29

Naprosto sterilní adaptace, která se s tou švédskou nedá srovnat. Craig opět "hraje" svým tradičně vyprázdněným způsobem, díky kterému mu nelze uvěřit naprosto žádnou emoci. Film zbytečně akcentuje prvky, které nejsou z knihy stěžejní a scénáristé přidávají vlastní invenci, kde není potřeba. Naopak tempu vyprávění chybí gradace, některé prvky nedávají valný smysl a celkově je to dost zklamání. Filmu konečně nepomáhá ani unylá hudba. Nebýt silné předlohy, byla by to nejspíš katastrofa.

• 17.9.2012  22:01
    Navždy spolu (2012)

Postavy naprosto postrádají hloubku. Filmu chybí sentiment, náboj, nějaký důvod dívat se déle než 30 minut.

• 17.9.2012  09:40
    Avengers (2012)

Příliš překombinované a přeplácané.

• 21.7.2012  23:03
    Continuum (TV seriál) (2012)

Tradiční plytce vyprázdněný seriál kde je bezobsažný scénář nalakován do science-fiction hávu. Doby, kdy science fiction skýtalo buď filosofickou hloubku nebo překvapení a napětí jsou už dávno pryč. Dnes nabízí jen plochost charakterů, příběhu i vizuálu. Prostě nuda k pohledání.

• 15.7.2012  21:24
    Prozíravost (TV seriál) (2012)

Zřejmě po úspěchu dr. House další z pokusů o "psychopata" v hlavní roli. Bohužel tenhle recept není univerzální a tady zoufale selhává.

• 1.7.2012  23:40

Absolutní minutí se žánru s obsahem a provedením. Dětsky film, který je pro děti nepochopitelný a neuchopitelný. Celkově to vypadá, jako by si Scorsese realizoval spíše nějaké vlastní dětské sny. Ale to je bohužel k běžnému dětskému divákovi poměrně bezohledné. A proto za 2*.

• 11.6.2012  21:02
    Zločin (TV seriál) (2011)

Pomalu se to rozjíždí, ale vydržte to. Je to skvělá - přes dvě sezóny se táhnoucí záhada - drsná, studená a jaksi chladná, která vás přesto nenechá v klidu. V každém okamžiku trnete, co se zase pokazí, co vyjde najevo, kdo je s kým. Herecké výkony i režie jsou na seriál výrazně nadprůměrné, scénář nezná prázdné díly a všechno to drží pohromadě bez jediného zaskřípění. Pokud máte rádi komplikované záhady... tohle je seriál pro vás.

• 26.5.2012  23:34
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

Je to jako když True Blood potká Deadwood. Drsňácký western v kulisách jižanského vidlákova. Něco takového se hned tak nevidí.

• 13.5.2012  21:52

Roztomilé drama pro širokou rodinu, intelektuálně nenáročné, přirozeně plynoucí, které zahřeje u srdce. Komediální příliš není (nechápu zdejší popisek), spíš romantické. Možná zajímavější je, že události ve filmu jsou inspirované skutečnými událostmi, byť samozřejmě opepřeno řádnou porcí hollywoodského magického prachu.

• 11.5.2012  16:35

Výrazně slabší než první díl. Bez solidní příběhové linie. Prázné dialogy. Zbylo už jen pozlátko.

• 2.3.2012  14:25

Hodně silný a věrohodný příběh. Velmi depresivní a smutné... Exkurz do toho jak blízko a zároveň jak daleko je nám kultura současného Íránu.

• 20.1.2012  18:13
    Alcatraz (TV seriál) (2012)

Sam Neill tohle jasně táhne. Po prvním dvoudíle ještě těžko soudit, ale mám z toho dobrý pocit...

• 5.1.2012  13:35
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Slušný remake zřejmě americké verze seriálu (In Treatment). Jako předloha je sice citována ta izraelská, ale i americké verzi je to velmi podobné. Člověk se pak neubrání srovnání... Seriál je výborný, scénář silný, herci dobří. Přesto... Karel Roden není a nebude Gabriel Byrne. Rodenovi člověk terapeuta prostě úplně nevěří. Na druhou stranu některé jiné role jsou obsazeny výborně - Pauhfová, Hejlík, Geislerová sednou jak poklice na hrnec. Za vtipné a dobré považuji zasazení do českých (či spíš československých) reálií. Třeba moment, kdy si Roden zopakuje nějaký vtipný slovenský výraz Pauhofové je perfektní. Jediné, co je vážně divné je Magálové čeština ne slovenským akcentem. Navíc je protivná "špatným způsobem".

• 13.11.2011  21:36
    Strážce noci (TV seriál) (1981)

Čistě z nostalgických důvodů. Seriál mého dětství...

• 28.10.2011  23:15
    Solomon Kane (2009)

Tenhle film velmi dobře odkazuje na svou předlohu, což je v zásadě pulpový brak. Ačkoliv příběh není doslovným přepisem žádné z Howardových povídek o Solomonovi, celkově - duchem - se mu blíží velmi věrně a je mu myslím slušnou poklonou. Na Purefoye se dobře kouká, hudba je slušná a příběh, ač prvoplánový odsýpá jak má.

• 28.10.2011  21:56
    Strom života (2011)

Vždycky když dojde na Umění s velkým "U", vytahuji svoje osobní estetické měřítko - ohled na příjemce (diváka). Nikoho soudného podle mne nezajímá, co tím velký Umělec myslel, ale spíš jak to přijalo jeho publikum. Můžeme se dlouze dohadovat o nepochopení a o tom, jak "doba nepřála", ale fakt je, že tenhle film je vůči divákovi krajně bezohledný. Ačkoliv kamera je úžasná, mysl trpí nesourodými záběry a různými WTF momenty. Celkově se tak z Poselství stává spíše fraška.

• 28.10.2011  18:12
    Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

Jestliže postavíte seriál na jednotlivých prakticky nesouvisejících epizodách je o to větší nárok kladen na to, aby děj těch epizod zaujal. Zde jde spíše o přehlídku klasických klišé, takže podprůměr. Musíte vybrat dobré herce, který budou vzájemně fungovat a vytvářet určité drama. Když se jeden netváří nijak a druhý se trvale tváří jako pedofil číhající před základní školou na velkou přestávku, tak končí sranda. Čekal jsem, že se vynoří alespoň nějaký "metaplot", který by dal nějakou naději, ale pokud tam nějaký je, je dávkovaný opravdu po kapkách. A protože čím prázdnější tím obvykle trvalejší, věštím tomuto seriálu velkou budoucnost.

• 24.10.2011  20:38
    MI5 (TV seriál) (2002)

Na britské produkci je pro mne cosi fascinujícího. Jednak každá sezóna nemám dvacet pět dílů, ale jenom deset (nebo méně) a o to větší drama to často je. Přestože to není prvoplánově akční, je to nesmírně napínavé (ale nikoliv efekty nýbrž lidskými dramaty). Každá sezóna tvoří uzavřený příběh a celých deset sezón také vyznívá jako velký "metapříběh" nad nimi. Poslední díl tak uzavírá některé konce otevřené dávno a dávno předtím a poskytuje tak poctivému divákovi určitý pocit zadostiučinění. Jako vždy se Spooks je to hořká pilulka, protože životnost těch, které si oblíbíte je obvykle velmi krátká (trochu jako ve Hře o trůny). Už dlouho jsem po skončení dílu nezíral tak dlouho do prázdna. Až vás z toho mrazí.

• 22.10.2011  16:14
    Grimm (TV seriál) (2011)

Po pilotu: Trochu váhám nad tím, co si o tomhle seriálu myslet. Nejblíže to má asi k Supernatural a to jak námětem (boj s nadpřirozenými - pohádkovými/mytologickými - tvory v současnosti), tak i občasnými záblesky lehce infantilního humoru. Ačkoliv zpracování je docela ucházející, přijde mi, jako by seriál nedokázal udržet úplně konsistentně atmosféru tajemna a musí si občasnými drobnými vtipky "vypomoci". Je to škoda. Také mám neblahé tušení, že po vyšperkovanějším pilotu bude následovat kvalitativní sešup dolů. Byla by to škoda, tohle by mohlo být docela fajn. Addenum (po 4. díle): Skutečně to jde brutálně dolů. Odkaz k pohádkám je spíš je tak "aby se neřeklo" a navíc se tam formuje nějaká šílená metazápletka.

• 9.10.2011  18:34
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Hodnocení po pilotu: Vypadá to hodně dobře. Herecké výkony jsou nadstandardní, zápletka též. Pokud to udrží tuhle laťku může to snadno aspirovat i na pět hvězdiček.

• 28.9.2011  15:15
    Terra Nova (TV seriál) (2011)

Po pilotu: Mix Jurského parku, seriálu LOST, Avataru a nějakého teenage seriálu. Je to natočené hodně na efekt a ačkoliv premisa je dobrá, scénář nikoliv. Lidé se často chovají jako pitomci (a to nejen teenageři), zároveň to má být asi rodiný seriál či co. Nemám v tom ještě jasno, ale přijde mi, že velká výhra to nebude.

• 19.9.2011  20:02

Mám pocit, že ruka scenáristického dua Roberto Orci-Alex Kurtzman se nezapřela. Opět vrší na sebe jednu dávku děje na druhou a opět se snaží vymlátit z klasických klišé maximum, včetně jejich několikanásobného opakování. Tentokrát na téma western. Napříč tomu (nebo možná díky tomu) se to sleduje docela dobře, tempo je svižné, ale ne přehnané a pokud nehledáte přehnaně intelektuální zábavu, ale film na večer u kterého můžete v klidu odběhnout a nic zvláštního se nestane, jste na správném místě.

• 7.9.2011  21:29

Tentokrát se Honza Vrabců příliš nevytáhl. Je to příliš rozvleklé, některé postavy jsou zbytečné zcela, jiné téměř. Pirátská série má neochvějně sestupnou tendenci a kdyby skončila jako trilogie bylo by to snad lepší než toto vydojené dílko.

• 6.9.2011  00:01
    Obřad (2011)

Ve chvíli, kdy bylo potřeba šlápnout na plyn, tenhle film šlápne na brzdu. Ačkoliv to celkově není špatné, chybí tomu dramatičtější rozmach scénáře a v důsledku toho to nemá to správné tempo a patřičnou gradaci, aby z toho něco kloudného bylo. To nezachrání ani Anthony Hopkins ať už se tváří jakkoliv.