Lukrecie

Lukrecie

Lucka D

okres Praha
aktivní i pasivní fanynka filmu

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 16.12.2018  22:57

Není všechno, jak se na první pohled zdá. Dobrat se pravdy je mnohdy o dost složitější.... právem získala tato prvotina obrovského dánského talentu ocenění diváků na FF Sundance :)

• 15.12.2018  23:16

Velmi povedené dílko, vostrá rodinka, výborná znalost českého rodinného prostředí, žabomyších válek a řešení kravin místo důležitých věcí, jak trefné, celkem dost vtipných momentů, psychologicky (nebo spíše psychopaticky;) velmi dobře zvládnuté, kontrast 3 generací skoro bych řekla až místy generační střet, babka fakt hustá (výborná Jana Synková a celkově velmi dobré herecké obsazení), jakobych to odněkud dokonale znala :(, až mě zamrazilo, zajímavé využití 4 jazyků a 3 národností, 4,5 hvězdy zaokrouhluju do plných ;)

• 8.12.2018  22:10
    Rozhovory Luďka Staňka (TV pořad) (2017)

Staňka moc nemusím, kdyby byl žena, tak by ho před kameru určitě nepustili...., ale hosté jsou většinou zajímaví a inspirativní....

• 6.12.2018  10:55
    Touch Me Not (2018)

Velmi intimní, lidské, citlivé, otevřené, upřímné, pravdivé, autentické, pokrokové, film působí jako na rozhraní hraného filmu a dokumentu, velmi originální počin, chcete-li se o sobě něco dozvědět a nejste prudérní, určitě na něj běžte ;) Tleskám za odvahu, boření tabu a stereotypů.

• 1.12.2018  21:05
    Bez návodu (2013)

Moc milý film, tato verze je mnohem lepší, opravdovější a uvěřitelnější než francouzskobritská kopírka z r. 2016.

• 30.11.2018  21:55

Nevím, asi tomu moc nerozumím, ale dle mého jsme do oscarového klání měli poslat tento snímek. Myslím si, že by se Amíkům líbil. Jsem velmi mile překvapena. Poměrně vysoká úroveň, kvalitní scénář, v podstatě tam nevidím žádné hluché místo, trhlinu. ;)

• 30.11.2018  10:34
    Sedmikrásky (1966)

Film Sedmikrásky se dostal do 100 nejlepších komedií všech dob podle BBC. Hodnotilo 253 kritiků z 52 zemí. BBC se zeptalo 118 žen a 135 mužů. Jen čtyři ze 100 filmů měly za režiséra ženu. zdroj: https://www.irozhlas.cz/kultura/film/zebricek-100-nejlepsich-komedii-podle-bbc-na-seznamu-je-i-cesky-snimek_1708281257_dp

• 29.11.2018  11:10
    Čertí brko (2018)

Oceňuji zachování hodnot tradiční klasické pohádky. Jsem pro zachování klasické pohádky ale v moderním aktuálním hávu, což se myslím tady povedlo. Úkolem dneška je nějaká vyrovnanost mezi minulostí: klasikou, tradicí, ale v souladu s dnešní dobou.... přítomností a na druhou stranu nesklouzávat k hrubosti, agresivitě a nelidskosti dnešní doby, která mimochodem za chvíli už nebude in a již se to začíná díkybohu projevovat ;) :D Moc pěkné triky, výtvarná stránka filmu (velmi mě nadchlo např. zobrazení pekla a podpekel ve formě jakoby žhavého slunce rozlívajícího se do podpeklí), příběh, originalita, kostýmy, akorát Judit, byla sice roztomilá, šikovná a milá, ale i když ji mám jako herečku i člověka moc ráda, někdy přehrávala. Markantní to bylo ve scéně, kdy polije Bonifáce. Jedna věta vůbec nebyla srozumitelná. Celkem mi tam chyběla láska Lucifera a matka Bonifáce. Třeba se Lucifer mohl podívat do nějakého kouzelného předmětu, jak teď žije. Myslím, že by se tam tato role alespoň jako epizoda okrajově hodila a že by diváci byli určitě na ni zvědaví :D. Jakoby se matky vypustily. To samé absence matky Markétky (nebo ani zmínka o tom, že např. umřela). Jinak, co se týče politiky, komu se to nelíbí.... ten má nejspíš máslo na hlavě.... Určitá politika je vlastně bohužel všude ve společnosti: v rodinách, firmách či jakémkoliv jiném společenském uskupení, kolektivu (včetně dětského) či komunitě. Navíc politika tu pro mne nepůsobí vůbec rušivě. Je to příjemná oddychovka před Vánoci a správné adventní zastavení a naladění. Celkem jsem se pobavila, fajn humor a příběh nenudil. Velmi originální a vtipné byly např. vynálezy "zlepšováky" ;) Bonifáce, Látal s Látalovou, KPZ či neodbytní nápadníci. Za mě určitě 1 z nejlepších pohádek milénia. 4,5 hvězdy zaokrouhluji nahoru ;)

• 27.11.2018  17:23

"Jsme pro tebe jen břímě. Tebe ani trochu nezajímají pocity tvých nejbližších, tati. Jsi laskavý ke spoustě jiných lidí, ale ke své vlastní rodině se chováš krutě." "Svět vždy začíná a končí u vlastní rodiny."

• 26.11.2018  17:48

"Míru nelze dosáhnout silou, lze ho dosáhnout pouze cestou porozumění." Život nelze vyvažovat jako rovnici. Dobré skutky nemažou ty špatné."

• 24.11.2018  19:49

"Myslím, že ze všech záhad světa, jsou pro mě lidé asi tou největší."

• 18.11.2018  17:58

úchvatné, silné, velmi dramatické, tvrdé, syrové jako život sám, uvěřitelné.....

• 18.11.2018  15:18

"Staráš se jen o sebe. Ty ses mě totiž ani nikdy nepokusil pochopit, jak musím tvrdě pracovat. Jak musím být vytrvalá, silná a chladná, abych měla sebemenší naději, že mě budou brát vážně. Abych získala aspoň špetku úcty, které se tobě dostává zcela automaticky bohužel jenom proto, že jsi muž." Mileva Marič

• 18.11.2018  13:04
    Génius (TV seriál) (2017)

"Natura naturans, vše souvisí se vším. Příroda totiž není boží výtvor, příroda je Bůh. Budeme-li to považovat za pravdu, musíme dospět k závěru, že Vesmír není nějakým mýtickým podsvětím mimo dosah našeho chápání. Od nejmenší molekuly po největší galaxii musí na každou otázku existovat jasná odpověď a já chci tyto odpovědi najít."

• 16.11.2018  21:47

"Nikdy není pozdě na zlepšení."

• 16.11.2018  19:32

"Vše na světě má svou cenu." "Je tu někdo, komu můžeš věřit. Neřiď se příliš rozumem, dej na srdce."

• 7.11.2018  21:04
    Trumfy Miroslava Donutila (TV pořad) (2011)

"On totiž každej člověk je jedinečnej, tak je to na světě se vším, je to zázrak, ani dvě vločky, který spadnou na zem, nejsou stejný a učit jak se ta vločka má tvářit a jak se má krystalizovat, to je volovina!" František Filip

• 7.11.2018  20:05

"Domov není věšák nebo místo věšáku, to je místo, kde člověk nalézá své já. Domov je útočiště. Domov je pro mě místo jistoty, odpočinku, schopnosti nebo nutnosti přemýšlet, uvažovat, rozvažovat. Domov je přístav, kam se člověk vrací."

• 4.11.2018  21:41
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Velmi zajímavé a důležité téma, ale nemůžu si pomoct, nějak mě to nudí..... taky si myslím, že by možná vyznělo lépe, natočit to jako dokument, zajímavý komentář Master 19 a rakovnik

• 2.11.2018  17:21
    Potížistky (TV film) (2006)

Ženy, které poukazují na aktuální společenské a sociální problémy, které muži odmítají vidět a už vůbec řešit. Zájem o rodinu a vzdělávání je na okraji, to bude mít fatální následky. Je to spíše na 4 hvězdy, ale vzhledem k velkému očekávanému podhodnocení dávám 5. Komentáře mě vůbec neudivují, muži vůbec nejsou ochotni naslouchat ženám a ve většině případů nejsou schopni přijmout zpětnou vazbu.

• 1.11.2018  00:01

"Zmocněte se dobra, kdekoliv. Není třeba žádného bengálu, dobro stačí. Pravda je přece krásná."

• 30.10.2018  22:38
    Climax (2018)

Pěkně natočené, ale jinak psycho jak blázen, znovu bych to vidět nechtěla, citlivým jedincům nedoporučuji.... 1 hvězda za zpracování, téma a kameru, druhá za tanec a třetí za autentičnost a uvěřitelnost

• 29.10.2018  12:57
    Profesor T. - Kolej Vltava (E01) (epizoda) (2018)

Absolutně jednostranný nevyzrálý scénář. (Nemluvě o faktu, že na té kopírce, se podíleli 3 scénáristé.....) Takovýto nelidský, cynický a bezcitný přístup k znásilnění v 21. století je alarmující a neomluvitelný. A hláška typu "vzal si, na co měl nárok" je neskutečně nehorázná, agresivní a scestná. Od cizí ženy muž nemá nárok absolutně na nic! Svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda druhého. (Místo aby se zabýval tím, proč ho ženy nechtějí.) Znásilnění se neomlouvá, znásilnění se trestá. Každopádně je vidět absence ženské scénáristky v tomto velmi citlivém tématu. Zastávat se pachatele místo oběti vede jen k další polarizaci společnosti (nebo že by to snad byl záměr?!?) a absolutnímu hulvátství, toleranci násilí a neúctě k ženám. To že to někomu neklape doma s manželkou neznamená, že má oprávnění znásilňovat jiné ženy. Každý vztah nám dává určitou lekci, kde na sobě máme zapracovat a ne se vybíjet na okolí! Co to je za absurditu obviňovat ženu z citového vydírání, když brečí při výpovědi? To je zcela přirozené, když zažila takové trauma. A že jste se nezabývali traumaty oběti? Ta má psychickou, fyzickou a lidskou újmu, sníženou sebehodnotu, posttraumatický stresový syndrom a zničené další vztahy a sexuální život, strach z mužů a možná se třeba dá raději na holky.... Jako kdybyste si neuvědomovali, že každá akce má svou reakci. Cokoli muži udělají ženám, bude mít své následky a naopak. Stačilo, dalšímu dílu extrémního šovinismu a arogance již šanci nedám! S takovýmto arogantním, chladným a bezcitným hlavním hrdinou nedělní večery trávit nehodlám. Navíc ústřední kriminalistická dvojka je dost slabá a těžko uvěřitelná....

• 23.10.2018  23:08

4,5 hvězdy a dávám pět, protože mě něco po dlouhé době hoooodně zaujalo. Napětí, drive, také jsem se pobavila, je zde celkem dost komických situací. Doporučuji obzvláště ženám, aneb jak se z hodné naivky vytrénuje "hodná mrcha". ;) Každopádně chci film vidět ještě jednou, protože jsem jistojistě něco nestihla (celkem rychlé tempo jde filmu k duhu) a něco přehlídla.

• 17.10.2018  22:46
    Cesty k úspěchu (TV pořad) (2012)

Zajímavé, inspirativní, super komentář LiVentura

• 6.10.2018  22:12
    U mě dobrý (2008)

"Pojď se podívat, v čem žila tvoje maminka a strejdové. To je počteníčko. Do dneška se z toho tají dech." :D

• 6.10.2018  11:30

3,5 hvězdy, něco tomu chybí, taková ta esence ;) upřímně jsem čekala alespoň o krapet víc, proto 3, navíc že bych tomu 100% věřila, to se říct nedá, ale každopádně oceňuji zpracování zajímavého tématu a historického milníku. PS Takový osobní poznatek, film mi zde přijde dost nadhodnocený, ale evidentně věc názoru.

• 1.10.2018  20:28

Velmi zajímavé, byl to velmi inteligentní umělec a též vizionář. Mimochodem již v 15. století poukazoval na hrozbu islámu....

• 28.9.2018  13:29
    Červená (2017)

1)"Nic v životě neošvindlujete, ani lásku ani kumšt." 2)"Propadat své vlastní dokonalosti je opravdu, to je hloupé, to nesmíte. Aspoň já jsem vždycky o sobě pochybovala a ty pochyby mě vynesly ještě výš. 3)" Nejdůležitější je to, co dáváte vy, ne to, co přijímáte. Co já dám obecenstvu a co já dám té roli. Jak se na ni připravím, ta pokora a ta disciplína. To hraje velkou roli v životě slávy."

• 25.8.2018  20:17

Už od devátého dílu to začíná být dost slabý a ubohý a příjemná komedie se mění v drama, kde na sebe všichni řvou. :(

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15