• Pohádka

Tajný život Marilyn Monroe (2015) (TV film)

Výborná Susan Sarandon i Kelli Garner.  "To kým jsme je souhrnem veškerých našich zkušeností." "Ve šťastných časech málokdy vznikne velké dílo."

Žena, muž a dítě (2022)

Zajímavá studie jedné rodinky. Žena mi byla ze začátku sympatická, ale s postupem času se stává nesnesitelnou svou úzkostí, přehnanou péčí a  potřebou vše ovládat a řídit. Ale ani muž nezůstává "pozadu", když se předvede ve vygradované scéně na pláži. Rodiče se neustále hádají. A někde uprostřed tohoto psycha mezi nimi lítá nebo spíše visí dítě, kterému není dávána správná pozornost. Film nechává dostatek prostoru pro diváka, aby si udělal vlastní názor. Otevřený konec mi vůbec nevadil. KVIFF 2022

Plán 75 (2022)

Velmi zajímavý, zvláštní film. Oceňuji především odvahu zpracovat toto nelehké a vážné téma. Je lehce kontroverzní a hraje na strunu morálky. Do poloviny jsem si říkala, že dám 3*, místy se film dost táhnul, nicméně závěrečná polovina velmi fajn a s radostí dávám 4*. Scéna, jak třídí věci po mrtvých mi připomněla a určitě většině diváků něco velmi temného z naší minulosti.... Určitě stojí za shlédnutí a hlavně zamyšlení. Nikdo nemá právo někoho usmrtit! KVIFF 2022

Pod fíkovníky (2021)

Už vím, jak se sklízejí fíky. 😆😅 Ne ale vážně. V průběhu jednoho dne se odehrávají různé vztahy, ukazují se nám životní osudy i názory a postoje jednotlivých česačů. Milý, citlivě natočený film plný lásky a naděje. Jeho význam je také v tom, že může trošku rozptýlit předsudky o Tunisku. KVIFF 2022

Ukolébavka (2022)

"Někdy je člověk šťastný a ani o tom neví." "Všechny životy, které nežiješ jsou ideální, perfektní. Je potřeba se rozhodnout žít ten svůj, který ti byl přidělený." Tento film by měli vidět všichni nastávající nebo novopečení rodiče. První část je o mateřství a rodičovství. Druhá potom o stárnutí a smrti blízké osoby. Velmi intimní, pravdivý a lidský příběh. KVIFF 2022

Poslední závod (2022)

Nádhera, to se fakt povedlo. Silný příběh, který nenudí a působí přirozeně i věrohodně. Krásné záběry, rekvizity, kostýmy, atmosféra a hudba. A trocha toho českého vlastenectví také neuškodí. ❤️🎯🙏😉👌"Jakmile připustíš, že nemůžeš prohraješ." "Závody se vyhrávají hlavou."

Řekni to psem (2022)

"Někdy člověk přehlédne, že to, po čem touží, je vlastně na dosah." Těším se. 🥰 Čekám prima oddychovku.

Žáby bez jazyka (2020)

Zbytek filmu respektive psycha a týrání diváka si nechám velmi ráda ujít 🤔😰🤤😥😭

Krásno (2014)

Komické scény super, jinak takové neurčité a spousta hluchých míst, milostná scéna extra vtipná.🤣 A pak že se v tom Šumperku nic neděje... 😅🙈

Colombiana (2011)

Tomu já říkám dětská/ženská akční hrdinka ❣️✌️🙏🎯👌😯 "Dřív jsem chtěla být jako Xena. Umět bojovat. A teď? Teď chci být zabiják." 💪😅 Drsný, masakr film... Není divu, že se mi to tak moc líbilo, když film měl být pokračování mého oblíbeného Leona, kterého  mám v Top 10.