salahadin

Milovník básní Francoise Villona

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 19.1.2018  23:31
    Rapl (TV seriál) (2016)

Rapl aneb Taková normální kriminálka. Když jsem poprvé viděl úvodní titulky, lekl jsem se, že jsem omylem pustil Pustinu. Zase ta těžba! Každý stát má holt svůj trademark. Amerika temné uličky, seveřani nekonečné lesy a my černouhelné pánve. Atmosféra příjemná, ale případy byly asi určené dětem školou povinným, jež netřeba zatěžovat hodnověrnou kriminalistikou. Drsný máčo a roztomilý nekňuba je dvojka, která se stoprocentně vyskytuje ve scénáristických učebnicích jako čítankově ideální, no právě proto mi vadí. "Prokletý básník" Čermák a "mladý Werther" Příkazský se svých rolí ale zhostili poctivě, o tom žádná. Jen by to chtělo pořádný příběh a někoho, kdo umí psát kriminálku. A nedržet se fakt omletých klišé. Je to sázka na jistotu - sázka na průměr. Hvězdičkový příděl si nechám ještě projít hlavou.

• 17.1.2018  19:30
    DVTV (TV pořad) (2014)

Takhle by to mělo vypadat v praxi - nekompromisní otázky, razantní přístup a od politiků tvrdě vynucené zodpovídání se.

• 8.1.2018  11:07

SPOILERY! SPOILERY! BEZ NICH TO NEPŮJDE. Pramáti Johna Doe ze Se7en je pěkná baba - a než mě začnete označovat jakožto nekrofila a vyhodíte mě z toplistu, mrkněte nejprve na film. Vážení, sám jsem si otestoval, jak důležité je čísti žánrové zařazení filmu, v tomto případě horor / mysteriózní / thriller. Já blbec totiž čekal napínavou detektivku, kde budou dva pitvaři odhalovat příčinu a totožnost smrti neznámé dívky a kriminalisté rozjedou dramatické pátrání po vrahovi. Prdlačky! Film totiž nastoupil po chvilce slibného rozjezdu na jinou kolej a vedl mě přes zámek hrůzy do cílové stanice, kde jsem fakt vystoupit nechtěl. Sorry jako, jak by řekl guru Všehomíra, tenhle film by byl originální v době, kdy byla kinematografie a kinematofilie v plénkách. V roce 2016 je to diluviální ještěr z kreseb Zdeňka Buriana. Asi chyběly prachy... scénář nikdo napsat nemohl, protože se zašlo do Archivu Žánrových klišé, Haloweenská 13/B, Londýn nad Temží, a tam se za libru vyhrabaly ty nejvyvařenější hororové nudle, co jen znáte (lekačky, zvonečky, výtahy, přítelkyně, elektřina, problematika otvírání a zavírání dveřních otvorů apod.!!!). Nakonec mi z toho vyšel hororový cover Jumanji - prostě ji dopitvej a pak.......víc neprozradím.

• 26.12.2017  22:25
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Snesitelné až na pár výjimek - Piškula sekeru v ruce držel poprvé až při natáčení, protože ji drží jak prase kost. Alespoň věděl, že dřevo se štípá tou ostřejší stranou, což oceňuji. Holky jsou nadržené na vdávání a první setkání toho hlavního dua představuje definici "lásky na první pohled", k níž se váže svatba po cca 6 hodinách známosti. A když Piškula, mlátíc hlavou o trám plká cosi o lásce s výrazem zfetovaného Amorka, chtělo se mi vrátit štědrovečerní cukroví ze žaludku zpátky na tác horní cestou. Sokola s Lábusem tak nějak nemá cenu komentovat, nechci z nich dostat kožní vyrážku. Taky těžko zkousávám, že peklo je cca 10 m pod zemí a při vývratu stromu do něj teče voda. Víte, pohádky vždy byly velice inteligentní žánr, který obsahoval hlubokou moudrost a vysokou teologii, dnešní pohádky jsou imbecilní, infantilní a inkontinentní. Proto jsou filmové počiny tak špatné. Ta tam je moudrost, ta tam je silný příběh. A to, že čertům chčije a chčije na hlavu, mi vtipné prostě nepřijde. Vnitřek už byl vykreslen o něco lépe a za mě nejsvětlejším bodem byl příjemně pokušitelský Langmajer. Jenže Karla Heřmánka - obávám se - už žádný filmový čert nikdy netrumfne, určitě ne Troškovy upištený hovada.

• 26.12.2017  16:21
    Tři životy (TV film) (2007)

Ale jo, dalo se to přežít, ale tak nějak to nebylo ničím zajímavé. Vojta Dyk dle mého skromného názoru nemá moc predispozice k hlavní herecké roli táhnoucí pohádku vzhůru. Molnárová blond má sice pěkné pozadí, ale toť asi vše. Až příliš lehce zapomenutelný film, splývající s třemi valníky podobných počinů.

• 17.12.2017  22:27

Palčivá otázka zní, co všechno jsou skalní fans SW ochotni zkousnout, aby si připustili, že viděli průměrný, leč safra drahý film. Áále, ať se jde salahadin bodnout světelným napichovátkem! V nejdelším filmu ságy SW se vlastně stane jen to, že někdo někam uteče, protože se posere něco, o čem celý film je. SW mi vždy přišly trochu nablblé vesmírné limonádičky se vztahovými peripetiemi na levelu Velmi křehkých vztahů a s hodně nablblými scénáři. Osmička se tohoto konceptu drží jak prase koryta a zarytě odmítá přijít s dobrým filmem. Postavy jsou hrozné- Luke je zmršený, jak zákon káže. Nejpitomější je Finn, který, když už se těšíte, že konečně zhebne, tak - hádejte. Leia je protivná důchodkyně. Atd., atd. A nakonec ani žádný pořádný souboj. Jedna z nejhloupějších a nejpřeceňovanějších ság nabírá nepříjemně mnoho dílů á la Tak jde čas. ----> Isherwood: a proč ti prďoši 18- to točí jako staroši? Není spíš tohle zábavné?

• 12.12.2017  21:24

Škoda, že Liška nehraje lišku. Upřímná vejpitkárna, která se vůbec nesnaží zakrýt tu přízemnost. To beru, jenže mi tenhle muflono-medvědo-zajícový buřtguláš úplně nesedl. Možná proto, že podobnej hůmor je v dnešní době ve vejpiťácké čr absolutně neoriginální a omšelý. Aby ne, když na trůně třímá štamprli Násoska Zemánek.

• 8.12.2017  21:12
    INSTINKTY Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Jen naprostý mozkový impotent bez viagry si udělá pořad sám pro sebe, se svým jménem v názvu, udělá ze sebe nesnesitelně nemotorného moderminátora a onanuje si své ego. Snad i v KLDR mají objektivnější pořady. Jestli on to Jarin nemá z toho, jak pravidelně provětrává Zemanovi trencle.

• 8.12.2017  21:06
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Prosím orgány činné v trestním řízení, aby proti Jarinovi Souchoťovi zasáhly a znemožnili mu prznění našich už tak dost těžce zkoušených nervů. Aneb totální tragéd, který má místo umu tučnou sumu. Ale je to přitom de Bill. Za díl s bezdomOvčáčkem holdujícím fíkusu bych doporučil pár facek, aby se pánům Souchoťovi a tomu druhému rozsvítilo v kebuli.

• 24.11.2017  16:04

Animace super, hudba temná, přednes sugestivní. Jediné, co mi chybělo, bylo více veršů ze Svatební košile (ve verzi s hudbou a bez vypravěče jich je zatraceně málo!).

• 19.11.2017  11:58
    České moře (TV pořad) (2017)

První reakce: Wtf??? Druha reakce: Wt? Třetí reakce: :-) Čtvrtá reakce a další: Míro, na moře ti dlabu, ale bav nás roztomilým humorem. Proč ne?

• 17.11.2017  19:06

Po novém zhlédnutí mé napadá slovo: Příjemné. Velmi pěkné vztahy a síla lásky, kterou nezhatí ani kletba. Herci jsou sympatičtí, hlavně Čenský a Rybová. Konečně pohadka bez rádoby humoru a hlavně přirozeně sladká bez dochucovadel. A navrch podmanivá hudba pana Vogela.

• 10.11.2017  23:10
    Lovci hlav (2011)

Lovci hlav aneb Pohádka o Šprtajzlíkovi nořícím se postupně do sraček, do slova a do písmene. Film je vlastně o ničem a nejzábavnější jsou ty prvky černé komedie, kdy jdete venčit bílého čokla přišpendleného na traktoře a myslíte si, že prchnete před chlápkem v bavorákovi. Takže černý humor v tomto filmu je vlastně humor úplně hloupý. Je to náctiletý krimi / thriller, u kterého bych se možná mohl v 16 letech docela slušně bavit. Má to být bizarní oddychovka, jenže tu nic nefunguje, jak by mělo - výškovej mindrák, vztahy s podivnou motivací, firmy bez peněz a dvousečná GPS - ač se tváří film promyšleně, je to nelogická blbost. Prostřední část je možná lehce napínavá, no zbytek je zajímavý asi jako toaletní papír. Všichni o něm jaksi mimoděk víme, ale reklamu v TV na něj neuvidíte.

• 8.11.2017  22:42
    Smrt ve tmě (2016)

Tolika volty jsem dlouho nedostal šlehu. Brigáda na lístky na vlak nikoli za pultem supermarketu, ale za dveřmi jednoho opancéřovaného domu, v jehož útrobách žije semenoplodec krátkozraký. Po výtce nesmrtelný ochránce panenství zbaveného sejfu je nebezpečnější než ajc, všudypřítomnější než lidská blbost a otravnější než daně. Občas na nás mrkal nějaký ten nonsens a cosi za vlasy přitaženého, ale ty volty, ty volty tam byly! A mně z nehtů zbyly okousané pahýlky, což manikúra asi nezachrání.

• 7.11.2017  16:35

Film dobrý, to joo, ale slušelo by mu několik úprav. Předně bych uvítal trochu více lokací a ne dva exteriéry a dva interiéry. vůbec mi nevadí, že průčelí domnělé šlechtické tvrze je barokní sýpkou. Mnohem více by filmu prospělo více ticha a méně dlouhých dialogů, byť dobrých dialogů. Lepší zachycení dobové atmosféry a společenského rozvratu prostřednictvím širšího záběru by filmu pomohlo hodně. Hrušínského dramatická poloha, ne nepodobná Václavu IV., není špatná, ale sedí mi méně než bych si přál. Mnohem více mě zajímala postava Donovalského ztvárněná příjemným hereckým způsobem Karla Högera. Intenzivnější dějový posun by také nebyl od věci, nicméně zemitá atmosféra filmu je parádní a střídání vzletné archaické mluvy a vulgarit je příjemné. Rozuměj příjemné v tom, že v novodobých filmech vás do prdele nikdo nepošle. A drásající hudba Zdeňka Lišky vás ponoří do té správné depky.

• 16.10.2017  22:29
    Podfu(c)k (2000)

Super cool film! Jenom by mě zajímalo, o čemže vlastně byl? A neměl jsem nějakou vadnou zvukovou stopu? Já jen totiž, že jsem přes ty strašně rádoby cool hlášky neslyšel žádné ty geniální hlášky, jimiž má být tenhle cool film prošpikován jako cikánka zlatými zuby. Abych byl správně pochopen, vlastně skoro jediné, co jsem slyšel, bylo slovíčko "fuck", na které nepotřebuju slovník. Zbytek mi přišel asi tak zajímavý, jako bichle "Daňovým účetním snadno a rychle" v azbuce. Asi nejzábavnější bylo, jak si tvůrci představují cikány, hehe. Někdy by jim měl někdo říct, že vypadají podobně jako Sol, jen trochu zředěnější. Pitt má do cigoše asi tak daleko jako já do Pitta.

• 13.10.2017  22:59
    Sněhulák (2017)

NEČTĚTE TENTO KOMENTÁŘ. OBSAHUJE SPOILERY, VULGARITY A NESMYSLNÉ, NAHODILÉ SMYŠLENKY. Sněhulák aneb Kde mi vězí hlava? Zatímco Wind River mě nutil sáhnout po svetru v přetopeném pokoji, sníh ve Sněhulákovi ani náhodou. Sněhulákovi vůbec nesluší režie. Fassbenderovi nesluší alkoholik, protože mu ho nevěříte. Rebecce nesluší bruneta. Vrahovi nesluší účes. Je to špatné. Na kriminálkách nemám rád killery, co jsou neviditelní, umí procházet zdmi, možná levitovat a samozřejmě jsou vždy několik tahů před obětí, před detektivy i sami před sebou. A filmařům neodpustím, pokud nejsou schopni nic z toho racionálně vysvětlit. Nebudu si klást otázky, to by z komentu vznikl román o několika dílech. Sociální aktivista, brojící proti zanášejícím slepicím a potratům, mohl možná zvolit jiný způsob nápravných metod. Motivaci jsem tudíž paroubkovsky nepobral. Co ve filmu dělal J.K. Simmons a proč chtělo Oslo koketovat s hokejem, to mi hlava už vůbec nepobrala. Proč se 3/4 filmu jedna postava snaží na něco přijít, aby nakonec nesmyslně vyšuměla bez prstu a ještě před teoreticky rozuzlující scénou? A co to debilní finále? Borec s kvérem vyláká oběť na led, aby mu vystřelil mozek z lebky tam, kde to začalo. Jenže ve stylu deux ex machina si nevšimne díry po rybářích, co mají chuť na lososí žoužel a šup, vrah je fuč. WTF?! A proč vlastně maniakální pán staví sněhuláky? Má k tomu důvod, nebo je to prostě jen sněúchylka? A jak ví, že si jich ten dotyčný všimne? A proč Val Kilmer vypadal jako figurka z modelíny? A proč "chybíš mi" znamená "chci tě vojet"? Co mělo roztažení nohou Charlotte znamenat? Fassbender se v té chvíli tvářil stejně nechápavě jako já. Proč!? Nene, nebudu si klást otázky, už si dám pokoj. Je to mizerně natočený, rejža to nezvládl a já vím jistě, že Nesbøviny nebudu asi nikdy číst. Puzzle se neposkládalo, ale rozprsklo se na nesourodé dílky. Jo a napětí žádný, fakt žádný. To neodpustím žádné krimi. Douglas napsal: "Jenže jakkoli moje argumentace vypadá čistě komparativně, ve skutečnosti jen skrze toto srovnání odkazuji k nenuceným kvalitám SNĚHULÁKA jako překvapivě odvážné interpretace detektivky skrze prostředky, které ji zevnitř rozleptávají, jako jsou potlačení akce, nepříčinnost dění, eliptičnost světa a absence intelektuálně i emocionálně uspokojujícího vyvrcholení." Kdepak Douglasi, prostě to jen nestihli natočit :-) viz Co zazdilo Sněhuláka? v novinkách na tomto webu :-)

• 5.10.2017  23:05
    Wind River (2017)

Wind River aneb Když mráz na filmovém plátně pálí víc než ve skutečnosti. Je mi galakticky fuk, že zápletka je jednoduchá. Film je o pocitech. Pokud se vžijete do hlavní postavy, do atmosféry všudypřítomného mrazu a ticha, možná začnete i chápat něco z toho, co se film snaží říct - a co ve vás probudit. Liz Olsen tu jako nezkušená polka odvádí velmi dobrý výkon, stejně jako Renner a jeho nekompromisní ostrostřelec. Jenže film se zaryje pod kůži hlavně pekelně dobrou atmosférou a příběhem o přijmutí bolesti, aby ti, co nás předčasně opustili a které bychom jako rodiče neměli pochovávat, zůstali s námi navždy. A to se povedlo. Po hodně dlouhé době 5*. Po těch shitech, co jsem poslední dobou viděl, neváhám s plným hodnocením. Ten film je opravdový stejně jako smutek v něm.

• 29.9.2017  23:42

To se za Guyem stavil producent a říká mu: "Zdarec, Guyi! Mám pro tebe zlatý sele, hochu námět na trhák a pořádnou akční jízdu. Vole, natoč vo Artušovi něco. Třeba s tím, no jak se mu říká, prostě meč." Guy nato: "Ale símtě, vo Artušovi točí každej, se jukni, jak dopad Fuqua. To je furt dokola." Producent se nechce dát: "Ty seš blbej jak voliči před volbama a politici po volbách! Neska se šecko točí jinak, vole. Když se to bude jmenovat po Artušovi, získáš si pozornost. Artuše zná každá socka i v nejzapadlejší zemnici v československu. I tam, kde lidi topí dřevem a kočkama, znaj artuše! Takže jde jako vo to, že to bude vo Artušovi, ale překopem to. Uděláš z toho upe nejvíc film, vole. Samý honičky nad 100 km/h, libový souboje, nacpi tam plaváčka, co mu zdechne fotřík před vočima, páč lidi maj rádi pomstu. Vosol to hodně velkýma slonama, ty socky z toho budou tak v lihu, že je ani nenapadne se ptát, co jako dělaj sloni v Anglii žejo. Dal bych tam velkýho hada, jako ale fakt velkýho, prostě si představ jako fakt obří hadici a tu vynásob deseti na dvanáctou. Hlavně tam necpi Ginevru, ať to má přístupnej ratiing. Muzika musí bejt fakt hodně hustá, něco jako kdybys točil transformery. Scénář vobšlehni z pár fláků z poslední doby." Guy se ptá: "A jaká má bejt jako zápletka? Třeba jak Artuš dobývá Tróju, ňák mu to bojkotujou asasíni z Gazy a von sestrojí plechovýho koně, ne?" Producent přemýšlí, zdá se mu to povědomé, ale není schopen to zařadit. "Hele, to je docela na přemýšlení. Lidi by to zmátlo, proč zrovna koně, proč ne třeba pandu - narážka na číňany! (hekavý smích). Já bych to pojal jako revoluci, socky maj rádi, když se svrhává vláda, když třeba jako vobyčejnskej pasák udělá kariérní vzestup na prezidenta ne? Něco takovýho. Příběh neřeš, hlavně musí bejt hodně krve a hodně honiček a flashbacků! A já seženu nějaký provařený ksichty, sem viděl v posilce jednoho kolíka s ulízanýma vlasama dozadu, ten bude v davu snadno rozlišitelnej. Hele, a bylo by hodně blbý, kdybych brnknul Beckhamovi? By moh někomu ukopnout hlavu, to by byl dobrej fór ne? Holky si z něj cvrnknou. To bude žůžo dobrodrůžo a já si konečně koupím toho anglickýho Morgana."

• 28.9.2017  23:11

Tak Warcraft mě nebavil ani jako hra ani jako film. První střet byl zároveň můj poslední, víc jich fakt nedám. Ne jako vážně, absolutně nic mi neříká slang těch velkých potvůrek, co mají hnáty jak bagr. Příběh je triviální, jeden velkej zelenej (ne, není to Shrek) chce naši zelenou planetu, protože svou počůral tím zeleným čímsi a teď jim ta zeleň přebujela. Hudba nic neříkající orc-buran-beat. Herci, teda aspoň ti, kteří nepodstoupili počítačovou kožní vyrážku, nestojí za nic (s čestnou výjimkou Bena Fostera). Král byl vyloženě tragik (možná až v kině poznal, že měl hrát KRÁLE) a bosý válečník Travise Fimmela prostě nebyl zajímavý vůbec ničím, snad jen tou absencí bot. Durotan = to zní skoro jako matroš na výrobu autodílů. Scénář kluci splašili za páteční večer tak, že označili myší části jiných scénářů a pomocí operace ctrl+C ---> ctrl+V je použili. Brnění a šavličky byly tak cool, že si je možná zajdu koupit do vietnamské tržnice, jenže to by nesměly být plastové. Vizuál byl příšerný, no halt to muselo bejt hodně barevný. Pro neznalce, co je CGI (centrální gerontofilní impotence???), to byla muka a hned zítra ráno vyrazím do lesa na pravou krásu. Filmový zážitek se nekonal. A ta radioaktivní zelená a jakejsi "fell" tomu taky nepomohly. A ještě nějaká magie a kouzelníčci, hmhmhm, co mi to jen připomíná? A malé (m)orče postižené mojžíšským syndromem tekoucí vody mi přišlo strašně hloupé. A při scénách, kdy zhebávají synové při online sledování svých fotrů už jsem chtěl tvůrce lynčovat. OK, jasně, je to podle počítačové hry. To mi bere vítr z plachet výtek stran designu. Ale filmové řemeslo na tak nízkém levelu jsem nečekal a odpustit nemohu. Že mi to celé absolutně nic neřeklo, je pak už můj problém.

• 24.9.2017  20:39
    Praha vs. prachy (TV pořad) (2015)

Taxikáři, směnárníci..........Janku, šij do nich, co se vejde! Fakt mám respekt, když někdo s kuráží ukáže prstem na nehorázný podvodníky a řekne jim, že jsou to - PODVODNÍCI. Fakt hodně moc dobré, jeden z nejlepších pořadů na Streamu. A doufám, že se Janek a spol. dočkají důchodu se všemi zuby a končetinami a prsty a dalším příslušenstvím.

• 22.9.2017  19:58
    Take me out (TV pořad) (2017)

Nevěřil jsem Luďkovi Staňkovi, že je tohle až taková cocotina, za jakou ji označil. Mýlil jsem se nebetyčně. Stačilo pár sekund a věděl jsem, že jestli okamžitě nevypnu tu bednu, budu mít těžkou újmu na zdraví. Takže asi jen tolik, že do jednoho slepičince, složeného z fakt nehezkých slípek, dorazí namistrovaní kohouti, kterým stojí..........za to se ztrapnit. Kde je Slávek Boura? Svýho času to byl shit, no v dnešní konkurenci ULTIMÁTNÍCH pi****vin by to byl pořad na úrovni. K anglickému názvu tohoto stupidního shitu mě napadá jen název písničky od skupiny Helloween: I WANT OUT!!!

• 20.9.2017  21:37
    Vaříme s Mírou (TV pořad) (2016)

Vaříme s Mírou aneb Projímadla mají vlastní pořad. Do žaludku bych si sice radši vpravil Miklušovu šlichtu za milion milion řehtačky, ale očím více lahodí kečupové menu za nula nula prdlačky. Docela se nařehtám, i když jede Míra na chLAST MINUTE nebo když s ním jdeme volit, třeba semlít Semelovou a vystřelit po třešních z Autory je vtip z ranku těch dobrých.Kde safra Stream tyhle lidi vyhrabal? No kde! Vždyť takových Mírů po světě chodí hodně, minimálně jeden v každé pořádné vesnici s MNV (místní nálevna vodky). S notnou Mírou nadsázky je to sranda.

• 16.9.2017  23:01
    Rozum a cit (1995)

Bohužel jsem přehlédl rating filmu: "For women only." Rozum mi v průběhu filmu umřel a cit se vůbec neprobudil, takže jsem se tvářil jako Hugh Laurie, když držel mimino. Sledovat film o slepicích, středobodem jejichž vesmíru jsou kohouti, bylo na mé nervy poněkud přespříliš. Ang Lee v mém nerozumném a cituprostém nitru přivedl k životu sarkastického cynika, jehož ústní koutky se zvedaly při každé cituplné a rozumu prosté scéně. Při pohledu na ženy v tomto filmu bych se nedivil ani náhlým změnám sexuální orientace u všech zúčastněných pánů. Ne, tohle mi opravdu nesedlo...teda krom trefných poznámek Hugh Laurieho.

• 31.8.2017  23:10

Spotřebujte do data uvedeného na obalu - minimální trvanlivost pracovníka CIA: dokud někomu nerupne v kouli. Listopad je období před smrtící zimou, jedna fotografka má štěstí, že narazila na blonďáka v jeho listopadu. Jenže navzdory scénáři má tenhle ptáček tužší kořínek než slavík a spol. V jedné bezbřeze odcizené poušti ta jedna pusa musí být, chápu tvůrce. Chápete tenhle komentář? Že ne? Pak se cítíte podobně jako já po shlédnutí Tří dnů Kondora. Lehce zmateně, avšak s vervou do výběrového řízení na pozici "Střelec při styku se zacílenou veřejností" ve společnosti Max von Sydow´s Killers.

• 28.8.2017  18:16

Film funguje především díky motivaci učitýlka literatury, který by chtěl svou fakt pěknou ženušku zase domů (diví se mu někdo při pohledu na Elizabeth Banks?). Jenže to by bylo na dobrý film málo, jsou tu další vztahy, další emoce a zejména vztah se starým otcem mi přijde nejzajímavějším prvkem filmu. Otec najde letenky a ví, že syn nadobro odjíždí, aniž by mu to řekl. A ráno to posledním loučení, což všichni ví, ale nikdo to nevysloví nahlas, je natolik silné, že jsem zapomněl, že je to JEN film. Jen film? Možná. Ale podařilo se mu natolik vystihnout mé niterné pocity k blízkým lidem, že i kdybych měl stejný problém s otcem, po skončení tohohle filmu mu hned zavolám s otázkou na rtech, jak se má a kdy se zase uvidíme. První část, kdy se neznalý trouba pokouší získat falešný pasy, je skvělá. Akční část akceptuju jako povinnou výbavu celovečeráku, holt se prostě musí střílet a nahánět. Ale to, co si z filmu budu pamatovat ještě dlouho, jsou kvallity přesahující rámec obrazovky, kvality ryze subjektivní.

• 27.8.2017  20:41

Kubánská neřízená vlna se prohnala přes Miami, aby udělala trochu humbuku a za salvy děl skončila v klidném jezírku pod nápisem Svět patří tobě. Herecký koncert Al Pacina v d-moll (death moll). Povrchní film o hnusných lidech, který nedokáže ani na okamžik vtáhnout, zato kariérní postup jednoho grázla vylíčil bravurně. Problémem z mého pohledu je neukočírovaná stopáž a drzé přesvědčení, že skousnu 3 hodiny mafiánské kovbojky. Nebýt Al Pacina, věčně nasraného a ostrého jako Fidelův pohled, asi bych téhle klasice ukřivdil mnohem menším hvězdičkovým zbožím. Pocit z filmu je prázdný - co jsem to viděl? Nedokážu pojmenovat. Obsahově mi totiž i přes zjevnou áčkovost přišel přišel plytký, neříkající nám nic víc než zvuk střelby, šustění bankovek a šplouchání vody ve fakt velký vaně. Nejlepší sekvence - jízda za bílým fárem, co má na podvozku přilepenou modelínu a přitroublej sanchosé drží v ruce odpalovač.

• 27.8.2017  11:48

Já zklamanej rozhodně nejsem, čekal jsem kolosální pitomost s íkvé tykve, dostalo se mi kolosální pitomosti s íkvé tykve. O to nejde. Jenže mě ta pitomost nebavila, což asi měla. A zábavu na atomy či jiné kousky těla porcované gothic holky neobstaraly ani v nejmenším. A pitvat se v tom všem nemá cenu, ještě něco chytnu :) Jo a fakt nesnáším, opravdu moc, moc nesnáším hláškující záporáky ve smyslu: "Tvůj konec se už blíží..." To bych tvůrce nejradši hodil do pece za tou úvodní krasavicí. OK, kravina může být i zábavná, jenže to by chtělo nekopírovat hollywoodský "Manuál pro kasovní trhák pro totálně nenáročné publikum", kam se jen dosazují proměnné..........a že si to na nic nehraje, jak tu všichni opakují? Ale hraje, hraje si to na děsnou oddychovku. Což je vlastně fakt. Já jsem si tááák oddychl, když to skončilo! PS: Původní pohádka používá zdrobněliny jmen proto, že hlavní protagonisté jsou děti. Film se dopustil nechtěné komičnosti tím, že na dospělýho klacka 5. pádem voláme: "Jeníčku!" Já osobně bych měl pocit, že si ze mě někdo dělá srandu, teda jakožto nositel stejného jména.

• 16.7.2017  23:12
    Planeta opic (1967)

Některým filmům věk neprospívá. Já, člověk počátku 21. století, éry bouřlivě se rozvíjejících technologií, jsem viděl archeologický nález na poli filmů, dokládající dřívější poměrně slušnou úroveň kultury s barevnou filmovou keramikou. Jenže - úžas se nedostavil. Viděl jsem roztomilý film, plný převrácených odkazů na lidstvo a asi i na hodně nepovedenou karikaturu církve (?), fanatismu (hodně přepáleného), nic víc. Ten drtivý dopad mě minul. Napětí nula voltů. Že by snímku opravdu uškodila úplně jiná doba a společenská situace? Možná. Taky mi vadí jisté drobnosti - opičky mluví anglicky? Nesmrtelný to jazyk, když lidé tu nemluví vůbec. A kde se vzali koně? A pušky? Zbrojařský průmysl kvete, a přitom se neumí vyrobit ani zubní protézu? Přesto stálo za to obětovat mu 2 hodiny svého pozemského času. Jen nevím, komu bych v budoucnosti fandil, pokud by evoluce došla tak daleko, že by nám tu běhal Kocour z Červeného trpaslíka nebo Dr. Zeius.

• 14.7.2017  22:32
    Pretty Woman (1990)

Kdyby hodnotící škálou byla krev, pak byl film bezkrevný. Kdybych hodnotil podle ducha, pak je bezduchý. Nudný jako Richard Gere. Chemická reakce mezi hrdiny negativní. Proměna obou charakterů násilná. Měla to být sladká limča, já cítím chuť citronu a napínám mimické úpony. Julii mnohem více sedla role hollywoodské celebrity než hollywoodského šlapátka. A příjezd na bílém motorovém koni byl - jak to jen slušně napsat - taky se někdy za zúčastněné herce podvědomě stydíte? Gere měl asi zůstat u "company bazaru".

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41