salahadin

Milovník básní Francoise Villona

Jabber: the Hut

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 19.11.2017  11:58
    České moře (TV pořad) (2017)

První reakce: Wtf??? Druha reakce: Wt? Třetí reakce: :-) Čtvrtá reakce a další: Míro, na moře ti dlabu, ale bav nás roztomilým humorem. Proč ne?

• 17.11.2017  19:06

Po novém zhlédnutí mé napadá slovo: Příjemné. Velmi pěkné vztahy a síla lásky, kterou nezhatí ani kletba. Herci jsou sympatičtí, hlavně Čenský a Rybová. Konečně pohadka bez rádoby humoru a hlavně přirozeně sladká bez dochucovadel. A navrch podmanivá hudba pana Vogela.

• 10.11.2017  23:10
    Lovci hlav (2011)

Lovci hlav aneb Pohádka o Šprtajzlíkovi nořícím se postupně do sraček, do slova a do písmene. Film je vlastně o ničem a nejzábavnější jsou ty prvky černé komedie, kdy jdete venčit bílého čokla přišpendleného na traktoře a myslíte si, že prchnete před chlápkem v bavorákovi. Takže černý humor v tomto filmu je vlastně humor úplně hloupý. Je to náctiletý krimi / thriller, u kterého bych se možná mohl v 16 letech docela slušně bavit. Má to být bizarní oddychovka, jenže tu nic nefunguje, jak by mělo - výškovej mindrák, vztahy s podivnou motivací, firmy bez peněz a dvousečná GPS - ač se tváří film promyšleně, je to nelogická blbost. Prostřední část je možná lehce napínavá, no zbytek je zajímavý asi jako toaletní papír. Všichni o něm jaksi mimoděk víme, ale reklamu v TV na něj neuvidíte.

• 8.11.2017  22:42
    Smrt ve tmě (2016)

Tolika volty jsem dlouho nedostal šlehu. Brigáda na lístky na vlak nikoli za pultem supermarketu, ale za dveřmi jednoho opancéřovaného domu, v jehož útrobách žije semenoplodec krátkozraký. Po výtce nesmrtelný ochránce panenství zbaveného sejfu je nebezpečnější než ajc, všudypřítomnější než lidská blbost a otravnější než daně. Občas na nás mrkal nějaký ten nonsens a cosi za vlasy přitaženého, ale ty volty, ty volty tam byly! A mně z nehtů zbyly okousané pahýlky, což manikúra asi nezachrání.

• 7.11.2017  16:35

Film dobrý, to joo, ale slušelo by mu několik úprav. Předně bych uvítal trochu více lokací a ne dva exteriéry a dva interiéry. vůbec mi nevadí, že průčelí domnělé šlechtické tvrze je barokní sýpkou. Mnohem více by filmu prospělo více ticha a méně dlouhých dialogů, byť dobrých dialogů. Lepší zachycení dobové atmosféry a společenského rozvratu prostřednictvím širšího záběru by filmu pomohlo hodně. Hrušínského dramatická poloha, ne nepodobná Václavu IV., není špatná, ale sedí mi méně než bych si přál. Mnohem více mě zajímala postava Donovalského ztvárněná příjemným hereckým způsobem Karla Högera. Intenzivnější dějový posun by také nebyl od věci, nicméně zemitá atmosféra filmu je parádní a střídání vzletné archaické mluvy a vulgarit je příjemné. Rozuměj příjemné v tom, že v novodobých filmech vás do prdele nikdo nepošle. A drásající hudba Zdeňka Lišky vás ponoří do té správné depky.

• 16.10.2017  22:29
    Podfu(c)k (2000)

Super cool film! Jenom by mě zajímalo, o čemže vlastně byl? A neměl jsem nějakou vadnou zvukovou stopu? Já jen totiž, že jsem přes ty strašně rádoby cool hlášky neslyšel žádné ty geniální hlášky, jimiž má být tenhle cool film prošpikován jako cikánka zlatými zuby. Abych byl správně pochopen, vlastně skoro jediné, co jsem slyšel, bylo slovíčko "fuck", na které nepotřebuju slovník. Zbytek mi přišel asi tak zajímavý, jako bichle "Daňovým účetním snadno a rychle" v azbuce. Asi nejzábavnější bylo, jak si tvůrci představují cikány, hehe. Někdy by jim měl někdo říct, že vypadají podobně jako Sol, jen trochu zředěnější. Pitt má do cigoše asi tak daleko jako já do Pitta.

• 13.10.2017  22:59
    Sněhulák (2017)

NEČTĚTE TENTO KOMENTÁŘ. OBSAHUJE SPOILERY, VULGARITY A NESMYSLNÉ, NAHODILÉ SMYŠLENKY. Sněhulák aneb Kde mi vězí hlava? Zatímco Wind River mě nutil sáhnout po svetru v přetopeném pokoji, sníh ve Sněhulákovi ani náhodou. Sněhulákovi vůbec nesluší režie. Fassbenderovi nesluší alkoholik, protože mu ho nevěříte. Rebecce nesluší bruneta. Vrahovi nesluší účes. Je to špatné. Na kriminálkách nemám rád killery, co jsou neviditelní, umí procházet zdmi, možná levitovat a samozřejmě jsou vždy několik tahů před obětí, před detektivy i sami před sebou. A filmařům neodpustím, pokud nejsou schopni nic z toho racionálně vysvětlit. Nebudu si klást otázky, to by z komentu vznikl román o několika dílech. Sociální aktivista, brojící proti zanášejícím slepicím a potratům, mohl možná zvolit jiný způsob nápravných metod. Motivaci jsem tudíž paroubkovsky nepobral. Co ve filmu dělal J.K. Simmons a proč chtělo Oslo koketovat s hokejem, to mi hlava už vůbec nepobrala. Proč se 3/4 filmu jedna postava snaží na něco přijít, aby nakonec nesmyslně vyšuměla bez prstu a ještě před teoreticky rozuzlující scénou? A co to debilní finále? Borec s kvérem vyláká oběť na led, aby mu vystřelil mozek z lebky tam, kde to začalo. Jenže ve stylu deux ex machina si nevšimne díry po rybářích, co mají chuť na lososí žoužel a šup, vrah je fuč. WTF?! A proč vlastně maniakální pán staví sněhuláky? Má k tomu důvod, nebo je to prostě jen sněúchylka? A jak ví, že si jich ten dotyčný všimne? A proč Val Kilmer vypadal jako figurka z modelíny? A proč "chybíš mi" znamená "chci tě vojet"? Co mělo roztažení nohou Charlotte znamenat? Fassbender se v té chvíli tvářil stejně nechápavě jako já. Proč!? Nene, nebudu si klást otázky, už si dám pokoj. Je to mizerně natočený, rejža to nezvládl a já vím jistě, že Nesbøviny nebudu asi nikdy číst. Puzzle se neposkládalo, ale rozprsklo se na nesourodé dílky. Jo a napětí žádný, fakt žádný. To neodpustím žádné krimi. Douglas napsal: "Jenže jakkoli moje argumentace vypadá čistě komparativně, ve skutečnosti jen skrze toto srovnání odkazuji k nenuceným kvalitám SNĚHULÁKA jako překvapivě odvážné interpretace detektivky skrze prostředky, které ji zevnitř rozleptávají, jako jsou potlačení akce, nepříčinnost dění, eliptičnost světa a absence intelektuálně i emocionálně uspokojujícího vyvrcholení." Kdepak Douglasi, prostě to jen nestihli natočit :-) viz Co zazdilo Sněhuláka? v novinkách na tomto webu :-)

• 5.10.2017  23:05
    Wind River (2017)

Wind River aneb Když mráz na filmovém plátně pálí víc než ve skutečnosti. Je mi galakticky fuk, že zápletka je jednoduchá. Film je o pocitech. Pokud se vžijete do hlavní postavy, do atmosféry všudypřítomného mrazu a ticha, možná začnete i chápat něco z toho, co se film snaží říct - a co ve vás probudit. Liz Olsen tu jako nezkušená polka odvádí velmi dobrý výkon, stejně jako Renner a jeho nekompromisní ostrostřelec. Jenže film se zaryje pod kůži hlavně pekelně dobrou atmosférou a příběhem o přijmutí bolesti, aby ti, co nás předčasně opustili a které bychom jako rodiče neměli pochovávat, zůstali s námi navždy. A to se povedlo. Po hodně dlouhé době 5*. Po těch shitech, co jsem poslední dobou viděl, neváhám s plným hodnocením. Ten film je opravdový stejně jako smutek v něm.

• 29.9.2017  23:42

To se za Guyem stavil producent a říká mu: "Zdarec, Guyi! Mám pro tebe zlatý sele, hochu námět na trhák a pořádnou akční jízdu. Vole, natoč vo Artušovi něco. Třeba s tím, no jak se mu říká, prostě meč." Guy nato: "Ale símtě, vo Artušovi točí každej, se jukni, jak dopad Fuqua. To je furt dokola." Producent se nechce dát: "Ty seš blbej jak voliči před volbama a politici po volbách! Neska se šecko točí jinak, vole. Když se to bude jmenovat po Artušovi, získáš si pozornost. Artuše zná každá socka i v nejzapadlejší zemnici v československu. I tam, kde lidi topí dřevem a kočkama, znaj artuše! Takže jde jako vo to, že to bude vo Artušovi, ale překopem to. Uděláš z toho upe nejvíc film, vole. Samý honičky nad 100 km/h, libový souboje, nacpi tam plaváčka, co mu zdechne fotřík před vočima, páč lidi maj rádi pomstu. Vosol to hodně velkýma slonama, ty socky z toho budou tak v lihu, že je ani nenapadne se ptát, co jako dělaj sloni v Anglii žejo. Dal bych tam velkýho hada, jako ale fakt velkýho, prostě si představ jako fakt obří hadici a tu vynásob deseti na dvanáctou. Hlavně tam necpi Ginevru, ať to má přístupnej ratiing. Muzika musí bejt fakt hodně hustá, něco jako kdybys točil transformery. Scénář vobšlehni z pár fláků z poslední doby." Guy se ptá: "A jaká má bejt jako zápletka? Třeba jak Artuš dobývá Tróju, ňák mu to bojkotujou asasíni z Gazy a von sestrojí plechovýho koně, ne?" Producent přemýšlí, zdá se mu to povědomé, ale není schopen to zařadit. "Hele, to je docela na přemýšlení. Lidi by to zmátlo, proč zrovna koně, proč ne třeba pandu - narážka na číňany! (hekavý smích). Já bych to pojal jako revoluci, socky maj rádi, když se svrhává vláda, když třeba jako vobyčejnskej pasák udělá kariérní vzestup na prezidenta ne? Něco takovýho. Příběh neřeš, hlavně musí bejt hodně krve a hodně honiček a flashbacků! A já seženu nějaký provařený ksichty, sem viděl v posilce jednoho kolíka s ulízanýma vlasama dozadu, ten bude v davu snadno rozlišitelnej. Hele, a bylo by hodně blbý, kdybych brnknul Beckhamovi? By moh někomu ukopnout hlavu, to by byl dobrej fór ne? Holky si z něj cvrnknou. To bude žůžo dobrodrůžo a já si konečně koupím toho anglickýho Morgana."

• 28.9.2017  23:11

Tak Warcraft mě nebavil ani jako hra ani jako film. První střet byl zároveň můj poslední, víc jich fakt nedám. Ne jako vážně, absolutně nic mi neříká slang těch velkých potvůrek, co mají hnáty jak bagr. Příběh je triviální, jeden velkej zelenej (ne, není to Shrek) chce naši zelenou planetu, protože svou počůral tím zeleným čímsi a teď jim ta zeleň přebujela. Hudba nic neříkající orc-buran-beat. Herci, teda aspoň ti, kteří nepodstoupili počítačovou kožní vyrážku, nestojí za nic (s čestnou výjimkou Bena Fostera). Král byl vyloženě tragik (možná až v kině poznal, že měl hrát KRÁLE) a bosý válečník Travise Fimmela prostě nebyl zajímavý vůbec ničím, snad jen tou absencí bot. Durotan = to zní skoro jako matroš na výrobu autodílů. Scénář kluci splašili za páteční večer tak, že označili myší části jiných scénářů a pomocí operace ctrl+C ---> ctrl+V je použili. Brnění a šavličky byly tak cool, že si je možná zajdu koupit do vietnamské tržnice, jenže to by nesměly být plastové. Vizuál byl příšerný, no halt to muselo bejt hodně barevný. Pro neznalce, co je CGI (centrální gerontofilní impotence???), to byla muka a hned zítra ráno vyrazím do lesa na pravou krásu. Filmový zážitek se nekonal. A ta radioaktivní zelená a jakejsi "fell" tomu taky nepomohly. A ještě nějaká magie a kouzelníčci, hmhmhm, co mi to jen připomíná? A malé (m)orče postižené mojžíšským syndromem tekoucí vody mi přišlo strašně hloupé. A při scénách, kdy zhebávají synové při online sledování svých fotrů už jsem chtěl tvůrce lynčovat. OK, jasně, je to podle počítačové hry. To mi bere vítr z plachet výtek stran designu. Ale filmové řemeslo na tak nízkém levelu jsem nečekal a odpustit nemohu. Že mi to celé absolutně nic neřeklo, je pak už můj problém.

• 24.9.2017  20:39
    Praha vs. prachy (TV pořad) (2015)

Taxikáři, směnárníci..........Janku, šij do nich, co se vejde! Fakt mám respekt, když někdo s kuráží ukáže prstem na nehorázný podvodníky a řekne jim, že jsou to - PODVODNÍCI. Fakt hodně moc dobré, jeden z nejlepších pořadů na Streamu. A doufám, že se Janek a spol. dočkají důchodu se všemi zuby a končetinami a prsty a dalším příslušenstvím.

• 22.9.2017  19:58
    Take me out (TV pořad) (2017)

Nevěřil jsem Luďkovi Staňkovi, že je tohle až taková cocotina, za jakou ji označil. Mýlil jsem se nebetyčně. Stačilo pár sekund a věděl jsem, že jestli okamžitě nevypnu tu bednu, budu mít těžkou újmu na zdraví. Takže asi jen tolik, že do jednoho slepičince, složeného z fakt nehezkých slípek, dorazí namistrovaní kohouti, kterým stojí..........za to se ztrapnit. Kde je Slávek Boura? Svýho času to byl shit, no v dnešní konkurenci ULTIMÁTNÍCH pi****vin by to byl pořad na úrovni. K anglickému názvu tohoto stupidního shitu mě napadá jen název písničky od skupiny Helloween: I WANT OUT!!!

• 20.9.2017  21:37
    Vaříme s Mírou (TV pořad) (2016)

Vaříme s Mírou aneb Projímadla mají vlastní pořad. Do žaludku bych si sice radši vpravil Miklušovu šlichtu za milion milion řehtačky, ale očím více lahodí kečupové menu za nula nula prdlačky. Docela se nařehtám, i když jede Míra na chLAST MINUTE nebo když s ním jdeme volit, třeba semlít Semelovou a vystřelit po třešních z Autory je vtip z ranku těch dobrých.Kde safra Stream tyhle lidi vyhrabal? No kde! Vždyť takových Mírů po světě chodí hodně, minimálně jeden v každé pořádné vesnici s MNV (místní nálevna vodky). S notnou Mírou nadsázky je to sranda.

• 16.9.2017  23:01
    Rozum a cit (1995)

Bohužel jsem přehlédl rating filmu: "For women only." Rozum mi v průběhu filmu umřel a cit se vůbec neprobudil, takže jsem se tvářil jako Hugh Laurie, když držel mimino. Sledovat film o slepicích, středobodem jejichž vesmíru jsou kohouti, bylo na mé nervy poněkud přespříliš. Ang Lee v mém nerozumném a cituprostém nitru přivedl k životu sarkastického cynika, jehož ústní koutky se zvedaly při každé cituplné a rozumu prosté scéně. Při pohledu na ženy v tomto filmu bych se nedivil ani náhlým změnám sexuální orientace u všech zúčastněných pánů. Ne, tohle mi opravdu nesedlo...teda krom trefných poznámek Hugh Laurieho.

• 31.8.2017  23:10

Spotřebujte do data uvedeného na obalu - minimální trvanlivost pracovníka CIA: dokud někomu nerupne v kouli. Listopad je období před smrtící zimou, jedna fotografka má štěstí, že narazila na blonďáka v jeho listopadu. Jenže navzdory scénáři má tenhle ptáček tužší kořínek než slavík a spol. V jedné bezbřeze odcizené poušti ta jedna pusa musí být, chápu tvůrce. Chápete tenhle komentář? Že ne? Pak se cítíte podobně jako já po shlédnutí Tří dnů Kondora. Lehce zmateně, avšak s vervou do výběrového řízení na pozici "Střelec při styku se zacílenou veřejností" ve společnosti Max von Sydow´s Killers.

• 28.8.2017  18:16

Film funguje především díky motivaci učitýlka literatury, který by chtěl svou fakt pěknou ženušku zase domů (diví se mu někdo při pohledu na Elizabeth Banks?). Jenže to by bylo na dobrý film málo, jsou tu další vztahy, další emoce a zejména vztah se starým otcem mi přijde nejzajímavějším prvkem filmu. Otec najde letenky a ví, že syn nadobro odjíždí, aniž by mu to řekl. A ráno to posledním loučení, což všichni ví, ale nikdo to nevysloví nahlas, je natolik silné, že jsem zapomněl, že je to JEN film. Jen film? Možná. Ale podařilo se mu natolik vystihnout mé niterné pocity k blízkým lidem, že i kdybych měl stejný problém s otcem, po skončení tohohle filmu mu hned zavolám s otázkou na rtech, jak se má a kdy se zase uvidíme. První část, kdy se neznalý trouba pokouší získat falešný pasy, je skvělá. Akční část akceptuju jako povinnou výbavu celovečeráku, holt se prostě musí střílet a nahánět. Ale to, co si z filmu budu pamatovat ještě dlouho, jsou kvallity přesahující rámec obrazovky, kvality ryze subjektivní.

• 27.8.2017  20:41

Kubánská neřízená vlna se prohnala přes Miami, aby udělala trochu humbuku a za salvy děl skončila v klidném jezírku pod nápisem Svět patří tobě. Herecký koncert Al Pacina v d-moll (death moll). Povrchní film o hnusných lidech, který nedokáže ani na okamžik vtáhnout, zato kariérní postup jednoho grázla vylíčil bravurně. Problémem z mého pohledu je neukočírovaná stopáž a drzé přesvědčení, že skousnu 3 hodiny mafiánské kovbojky. Nebýt Al Pacina, věčně nasraného a ostrého jako Fidelův pohled, asi bych téhle klasice ukřivdil mnohem menším hvězdičkovým zbožím. Pocit z filmu je prázdný - co jsem to viděl? Nedokážu pojmenovat. Obsahově mi totiž i přes zjevnou áčkovost přišel přišel plytký, neříkající nám nic víc než zvuk střelby, šustění bankovek a šplouchání vody ve fakt velký vaně. Nejlepší sekvence - jízda za bílým fárem, co má na podvozku přilepenou modelínu a přitroublej sanchosé drží v ruce odpalovač.

• 27.8.2017  11:48

Já zklamanej rozhodně nejsem, čekal jsem kolosální pitomost s íkvé tykve, dostalo se mi kolosální pitomosti s íkvé tykve. O to nejde. Jenže mě ta pitomost nebavila, což asi měla. A zábavu na atomy či jiné kousky těla porcované gothic holky neobstaraly ani v nejmenším. A pitvat se v tom všem nemá cenu, ještě něco chytnu :) Jo a fakt nesnáším, opravdu moc, moc nesnáším hláškující záporáky ve smyslu: "Tvůj konec se už blíží..." To bych tvůrce nejradši hodil do pece za tou úvodní krasavicí. OK, kravina může být i zábavná, jenže to by chtělo nekopírovat hollywoodský "Manuál pro kasovní trhák pro totálně nenáročné publikum", kam se jen dosazují proměnné..........a že si to na nic nehraje, jak tu všichni opakují? Ale hraje, hraje si to na děsnou oddychovku. Což je vlastně fakt. Já jsem si tááák oddychl, když to skončilo! PS: Původní pohádka používá zdrobněliny jmen proto, že hlavní protagonisté jsou děti. Film se dopustil nechtěné komičnosti tím, že na dospělýho klacka 5. pádem voláme: "Jeníčku!" Já osobně bych měl pocit, že si ze mě někdo dělá srandu, teda jakožto nositel stejného jména.

• 16.7.2017  23:12
    Planeta opic (1967)

Některým filmům věk neprospívá. Já, člověk počátku 21. století, éry bouřlivě se rozvíjejících technologií, jsem viděl archeologický nález na poli filmů, dokládající dřívější poměrně slušnou úroveň kultury s barevnou filmovou keramikou. Jenže - úžas se nedostavil. Viděl jsem roztomilý film, plný převrácených odkazů na lidstvo a asi i na hodně nepovedenou karikaturu církve (?), fanatismu (hodně přepáleného), nic víc. Ten drtivý dopad mě minul. Napětí nula voltů. Že by snímku opravdu uškodila úplně jiná doba a společenská situace? Možná. Taky mi vadí jisté drobnosti - opičky mluví anglicky? Nesmrtelný to jazyk, když lidé tu nemluví vůbec. A kde se vzali koně? A pušky? Zbrojařský průmysl kvete, a přitom se neumí vyrobit ani zubní protézu? Přesto stálo za to obětovat mu 2 hodiny svého pozemského času. Jen nevím, komu bych v budoucnosti fandil, pokud by evoluce došla tak daleko, že by nám tu běhal Kocour z Červeného trpaslíka nebo Dr. Zeius.

• 14.7.2017  22:32
    Pretty Woman (1990)

Kdyby hodnotící škálou byla krev, pak byl film bezkrevný. Kdybych hodnotil podle ducha, pak je bezduchý. Nudný jako Richard Gere. Chemická reakce mezi hrdiny negativní. Proměna obou charakterů násilná. Měla to být sladká limča, já cítím chuť citronu a napínám mimické úpony. Julii mnohem více sedla role hollywoodské celebrity než hollywoodského šlapátka. A příjezd na bílém motorovém koni byl - jak to jen slušně napsat - taky se někdy za zúčastněné herce podvědomě stydíte? Gere měl asi zůstat u "company bazaru".

• 11.7.2017  18:30
    V kruhu koruny: Richard II. (TV film) (2012)

Věděl jsem do čeho jdu a dostalo se mi toho, Shakespeara. A moc dobře zahraného. Koho bych tak vypíchl? Ne, to nejde, všichni hráli tak, jak se na národní poklad sluší. Ale jo, Davida Sucheta, toho postavím na piedestál.

• 9.7.2017  00:10
    Notting Hill (1999)

Já úplně zapomněl, že Julia byla kdysi fakt kočka. Jasně, tohle je od A do Z čítankově otrocky zfilmovaná pohádka, ale ruku na srdce, není pěkný ji prožít alespoň na plátně? A pak zase šup do normálního života, v němž jsou celebrity taky jenom blbý lidi a pod tunou make-upu se ukrývají příšerky, jako jsme my všichni. A Dylan Moran si ukradl knížku, aby nakonec založil vlastní Black Books, tak mu ta knížka v gatích učarovala! Milý surreální film, nic víc. Řekněte mi, prosím vás: Rhys Ifans byl střízlivej, když to točil?

• 8.7.2017  13:01

A safra, to musel bejt silnej matroš, na kterým tvůrci ujížděli při psaní scénáře. To byla nějaká Lehká Srandovní Droga nebo Esence Vtipné Kaše. Janžurová zúročila svůj komediální vklad a její triple byl parádní, na Olinku se moc pěkně kouká, i když s tím jejím herectvím si nejsem tak úplně jist. Klobouk dolů před vycizelovaným scénářem a faktem, že filmaři museli z vietnamské tržnice objednat neskutečné množství cetek = rekvizit (prsty, ruce, hadičky, nohy atd. atd.). Jediné, co nechci slyšet při předehře od ženy je: "Zavři oči, brouku!" :-)

• 7.7.2017  23:17

Girl on the Drogs aneb psycho film o psycho postavách, jakoby měl Institut mentálně chorých dny otevřených dveří, v tomto případě směrem ven. Beru vedení příběhu a budu asi jeden z mála, komu ten konec nijak zvlášť nevadil. Bikproublm mám s celým filmem, asi mi film o několika bláznech (to je terminus technicus) nepřišel vhod. Ne fakt se v době, kdy mám doma necele dvouměsíčního synka, nepotřebuju vyžívat v prvoplánově degradovaných charakterech s utopenými miminky, brbrrrrrr. Dva puntíky za to, že ženy v tomto filmu ještě považují děti za obrovský poklad a ne za vedlejší nechtěný produkt "šup sem-šup-tam". Velké mínus za to, že dvě z nich si tu nevěru užívaly. A Emilka opět výborná.

• 1.7.2017  23:54

Limonáda, jemně perlivá, sladká, ochucená těmi nejchutnějšími plody. Víte, jak chutná, ale koupíte si ji, protože - vám prostě chutná. A to stačí ne? Mimochodem, mezi ty chutné plody, dodávající filmu příchuť, je hudba Rachel Portman. Elegantní film, stejně jako sám golf.

• 23.6.2017  22:09

V letním putovním kině s alkoholem v ruce to byla pecka, ale ruku na srdce, jen kvůli tomu alkoholu. Když si tak vzpomenu na ten film, jsem strašně rád, že si na něj už nevzpomínám... snad jen na ten pichalvej vocas, jako když požijete koktejl ze všech známých tekutin. Čemu jinému přezdívat "dort pejska a kočičiky" = zaručený lék na zácpu než tomuto filmu? Byla tu kompletní učebnice dějepisu pro 1. stupeň základky, ale nic z toho nedávalo vůbec smysl, o logice nemluvě. Ale už se zase rejpu v detailech - čekal někdo od trojky Noci v muzeu logiku? Jasně že ne, to by bylo nemístné očekávání. Ale i tak - jsem zklamán i při vyhození pojistek mozku a dotankování několika půllitry pivního protahováku.

• 25.4.2017  22:26

Taky jsem si při sledování tohoto filmu kladl otázku: "Co jsem komu udělal? Kterej sadista mi tenhle film doporučil? Ten debil!" Bylo mi řečeno, že to má být komedie - a já viděl tragédii. Jsem ze srdce rád, že jsem na tohle nemusel do kina a vysolit nekřesťanské peníze. Ne, rozhodně nejsem Ortelista dementista, co učí děti zpívat "mešitu" a "bílou orchidej", ale multikulti humor se musí umět. Určitě ho nedosáhnete tím, že bude omílat fórky s obřízkou. Což o to, nápad na film byl dobrý, ale provedení hodně slabé. Svou vinu asi nese i unylý dabing. Jinak plně podepisuji komentář frbulky.

• 18.3.2017  23:02

Trošku kašírovaný obsah, pokrytý falešnou šlehačkou a bílým cukrem. Něco jo, něco ne. Rozhovory nedospělých borců měly být hloupé a nasáklé spermatem, to byly, ale přehnaně. Možná jsem naivní, ale takové přisprostlé dialogy nevedou tak často ani fakt vyhypovaní kaňouři. Druhá rovina - psychologický rozbor - byla o moc lepší. Vlastně jediné, co mě na filmu bavilo, nebyl Damon, ale Williams a jeho postava. A protože byl ve filmu spíš v odmocnině a Damon v mocnině, nebavil jsem tak, jak mi rovnice slibovala. Damon bohužel svého génia zahrál špatně, nevěřil jsem mu ho ani na chvíli. Hrát prudce inteligentního člověka neznamená něco načmárat na tabuli, člověk do toho musí dát víc... Opravdu v tom nevidím nijak velký potenciál, až na Williamse, který uměl počítat určitě líp, než všichni kolem dohromady....

• 28.2.2017  22:00
    Černá Fortuna (TV film) (1991)

V porovnání s tímto filmem působí scénické představení lecjaké skupiny historického filmu na žracích a nasávacích letních akcích jako zcela věrohodná řežba. Vypíchnu některé herecké výkony, které jsou na úrovni školní mikulášské besídky. Choreografie bitvy připomíná nácvik opilých gymnazistů na stužkovou. Nehledě na malý rozpočet, kdy hrad dobývají čtyři vemena, která si stoupnou přesně tam, kde se obvykle při střelbě nachází terč. A renesanční atika brány hradu Boskovice coby cimbuří, za nímž se schovávají obránci vedení šaškem? Šaškárna... tři za velmi dobrou hudbu a personifikaci smrtky, která tančí mezi mrtvými.

• 12.2.2017  19:14
    Mlčení (2016)

Prohrál partii s Bohem a šlápl, ale neztratil Boha? Jsme v době, kdy drtivá většina lidí včetně komentérů na čsfd neví o křesťanství zhola nic - a to i v situaci, kdy ví pár encyklopedických faktů. Stačí si přečíst bezduché ohavnosti psané verbalem. Podstata učení je jim ale zcela skrytá, v horším případě šuma fuk. Jak potom hodnotit obsahovou stránku filmu? Celou dobu jsem si říkal, jak bych jednal já? Kam až bych došel? Hodnocení je provizorní a po uležení snímku v hlavě se uvidí... "Bůj nemlčí, Bůh mluví potichu. To my hlučíme a neslyšíme ho..."

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41