salahadin

okres Žďár nad Sázavou
Milovník básní Francoise Villona

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 17.12.2018  18:06
    Přijela pouť - Trest (E10) (epizoda) (2018)

Tak jo, já to fakt dokoukal. Byl to trest, ale pro mě! Shrnu svůj divácký zážitek - o ničem. Já fakt nevím, kde je chyba. Možná by to potřebovalo delší stopáž, aby vždy jen načrtnuté zápletky vyzněly. Seriál nezvládl práci s postavami, ty mizí jak kapesné po vysvědčení, případně je jejich motivace a přínos ději zakopán do vod scénáristických zkratek. Děj sám byl velice slabý, vtip nevtipný, drama nula nula řehtačky. Rozuzlení - no prostě nebyl čas, formát plus mínus 19min muse l být dodržen. Herecká etuda Danova po abdikaci jeho údu byla fakt směšná. Světlé body mě v tuto chvíli nenapadsjí

• 15.12.2018  19:15
    Krvavá léta (TV pořad) (2017)

Jeden ze zasadnich pořadů streamu. Mám sice za sebou vysokou školu a před jménem pár nedůležitých písmenek, ale spoustu událostí jsem zkrátka neznal! Teď už jo a bylo by supr, kdyby se pořad vysílal povinně na školách. Z pořadu neplyne jen údiv nad zločiny minulosti, ale taky poučení do naší doby. Člověk byl a je odporný tvor, když dostane příležitost. Nedejme mu ji. Tak na mě aspoň pořad působí. Zážitek mi tentokrát nehatí ani zpomalené záběry a dojímavá hudba. Takže povinně pustit náckům a komoušům!

• 11.12.2018  23:10

Královská aféra aneb škoda že neexistoval Blesk. U podobných filmů mám jeden zásadní problém - baví mě na nich jen kostýmy. Skoro dvě hodiny klidného ponudnělého šplouchání a na konci samozřejmě - jak jinak - peřeje. Morálně zkažený Duck-face, zatemělý osvícenstvím, sáhne nejenom do královského klína, ale hlavně šlechtě na prachy a úřady a to se co? Nedělá. O tom celý film je samozřejmě. Jenže režie pouze otrocky odškrtává políčka klasické filmařiny. Silnější moment přichází až s těmi peřejemi, ale nevryje se pod nehet, natož pod kůstku lebení. Taková precizní, ale nudná filmařina, s nehezkými herci a hodně blbým osvícenstvím, které nás udělalo konečně svobodnými - tedy otroky sebe sama.

• 1.12.2018  17:27

Jste se s tím hodnocením pomátli? Právě tenhle díl vtahuje do děje a právě tenhle díl obsahuje smrtící kadenci Trojanových hlášek, tak proč je tenhle díl jako jediný v modrém?? Opravdu zajímavé hodnocení uživatelů.....

• 30.11.2018  20:44

Hlavně Budařův přesvědčivý nátlak na Hádka je velmi sugestivní filmařinou. Oba to dali na jedničku. "Chci ti něco ukázat. Tohle seš ty, až tě pustí z basy..."

• 25.11.2018  16:07
    Outlaw King (2018)

Outlaw King aneb jak anglán dostal chuť na Borovičku. Scottexit tak, jak má vypadat, žádný blbý referendum. Myslet si, že tenhle film bude pokračováním Gibsonovy patologické, pardon patetické podívané, by bylo věru mylné, podobně jako myslet si, že ve Skotsku více prší, pročež tam jsou všichni rezaví. Jako dobrý, první hodinu filmu se noříte do sraček a nějak vám přestává být fuk, jak tohle ostrovní derby dopadne. Až moc velká depka a Bruce si sám zatím nedokáže tu ozdůbku nad obočím obhájit. Nejlepší postavou byl berserk Douglas, jehož jméno si doufám školáci v anglických školních škamnech dostatečně pádně pamatují, protože kdyby ne, zapomínání trestá pan Douglas lehce hruběji. Nepřichází mi ale na rozum, že rejže, původem Angličan, točí film, který jasně nadržuje týmu Sukničkářů ze severu. Nu což, fajn, ale pak mi chybí, že ta ku*va holohlavá nedostala co proto. Uvítáníhodné bylo navrácení Jamese Cosma na místo činu, ten herec má zkrátka výborný ksicht na tyhle role. Nakonec slušný ne-upe-originální počin, přežít se daly i proslovy před bitvou a filmové časy Statečných srdcí jsou snad konečně už odváté za severní pól. Byť teda odchod Edy II. z bitvy pěšmo - ou nou!

• 22.11.2018  22:18
    Nepřátelé (2017)

Nějak moc se ten film dere pod kůži. Baleovi toho otupělého a emočně zhrouceného killera věřím jako málokomu a Rosamund Pike se spícími dětmi mě bude budit ze spaní. Navíc Stephen Lang konečně v kladné roli. Syrovost, emoce, násilí, ztráty blízkých, vědomí vlastních vin a cizích křivd - zajímalo by mě, jak by na tenhle film reagoval Karlík May :-)

• 12.11.2018  13:40
    Přijela pouť - Svatba (E05) (epizoda) (2018)

S největší pravděpodobností moje konečná s tímto seriálem. Rád bych věřil, že konec dá tomu všemu nějaký hlubší smysl, ale moc tomu nevěřím :-) A k upoutání své pozornosti jsem mu dal celkem 5 možností. S negativním výsledkem.

• 29.10.2018  20:46

Prosím vás, je tu někdo, kdo se alespoň jednou zasmál? Když tak mi brnkněte, díkec. A je tu někdo, kdo se u toho aspoň trochu bavil? Když tak brnkněte, díkec. A náhodou někdo, kdo by postřehl drama, co by ho navnadilo na další díl, ten by tu nebyl? Brnkněte, díkec. Já jen abych věděl.

• 29.10.2018  20:43

Přijela pouť aneb Kolotočáři jsou ydyoti. Kdo zažil Lagronovic poutě, ví. Jestli se mi kdy vůbec podaří tenhle seriál dokoukat do 10. epizody, která má název Trest, bude to pro mě asi dostatečný trest za mou zvědavost, neb první tři díly jsou zhola ubohé, bezkrevné a otravné. Snad jen za tělo Báry Mottlové jedna hvězda, ale ne za její hereckou etudu. Marně přemýšlím, kde vyhrabali Suchánka s Matonohou a proč se tomuto projektu upsal Olda Navrátil.

• 29.10.2018  20:22
    Mistři volantu (TV pořad) (2014)

O poznání zábavnější než Darwinovy ceny. Díky za všechny shromážděné pitomce, ti bitky psychopatů stojí za to. Jednohubka ke snídani.

• 29.10.2018  20:19
    Darwinovy ceny (TV pořad) (2013)

Za nápad s Darwinovou cenou k samolikvidaci vlastního DNA dávám pobavené 4*. Kdybych měl někdy chuť brouzdat internetem a mařit čas hledáním magorů, kteří nemají co pořádného na práci, což jakože nemám, tak tenhle tu a tam shlédnutý pořad mi to hledání značně ukrátí. Tak aspoň tak.

• 29.10.2018  20:14
    Cliffhanger (1993)

Cliffhanger aneb Anděl na horách v krátkém tričku. Tak snad nejprve výčet, co filmu neslušelo - otravně unylá hudba, ubrečený Stallone, co dostává v jednom kuse přes držku, vůbec pokus o romantiku těmto filmům fakt nesedí, na to se nedá koukat, dále Kokoti na sněhu (tedy záporáci včetně jednoho skutečného Kokosu na sněhu, důvěrně seznámeného se stalaktitem pomocí řádné penetrace). Hlavní záporák (Lithgow) je mimořádně humoreskní postavička, mohl by účinkovat v dopoledních programech pro děti. Film je sice barevný, ale vše v něm je černobílé (a teď nemám na mysli přímo kontrast holé skály se sněhem). Tohle že je akční hit? No proti vkusu zavřu pusu. A co filmu slušelo? Asi jen půvabná Janine Turner, jen na sobě měla moc oblečení. Její přítomnost aspoň dává trochu smysl Stalloneho motoru šplhajícího po trochu větších šutrech kdesi v Dolomitech. Ostrov hrdlořezů mě bavil víc, a to je co říct. Dodatek - nedoporučuji Slyovy nahlouplé kaskadérské kousky, protože jestli je čirou náhodičkou přežijete, dostanete zlatého Darwina od pana Cacáka! (https://www.csfd.cz/film/367007-darwinovy-ceny/komentare/)

• 28.10.2018  14:53
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Takže vážení, nakupte okurčičky, večer bude sledovačka Back to the future! Návrat do budoucnosti ve stejně komediálním duchu jako tehdy, v roce mého narození. Téma omšelé jako zvonáče, ale s tak sympatickými herci a bravurně zvládnutou chemií mezi nimi, že jsem nijak výrazně netrpěl při sledování (řekněme že reálie doby opravdu nedokážu posoudit, jsem o tři roky mladší než filmový Filip). Václav Neužil neurazil, ale ani nijak nepotěšil, pak tu ale byl skvostně tragikomický Kopta, neodolatelní hajzlíci typu Budař a Hanuš (radost podívat), parádně odporný psychiatr Malý (toho chlapa taky žeru), ležérní blázen nejtvrdšího flegmatického jádra Pospíchal, velmi sympatická sestřička Judit, vyrovnávající tu šeď bělobou orchideje na smetišti, případně standardně hláškující Trojan, aspirující na svatozář reakčních živlů z Vatikánu. K tomu závadová mládež s vlasy mastnějšími než omega 3 a rozbité obkladačky ze západního diverzantského prostředí. Tohle si lze vychutnat i za střízliva. Ano, spoustu věcí bylo nedotažených, resp. nevěrohodných, ale nebudu hnidopišsky kazit tomuto seriálu kádrový posudek, ne? Pár hlášek mi v paměti určitě zůstane: "Maj neprůstřelný alibi." "Však ty už to, Klémo, nějak prostřelíš." Pro mě osobně jeden z nejsympatičtějších seriálků porevolučních dob o dobách předrevolučních.

• 10.10.2018  14:07
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Případ dočasně odložen. Tento filmový psychologický rozbor je zábavný jako - jakýkoli jiný psychologický rozbor. Možná proto jsem studoval archeologii. Prozatím nejsem s to seriál ocenit. Vadí mi režie. Děj se třepetá na místě, jen tu a tam pošťouchnut kriminálním vanutím. Postavy stěží životné. Dialogy velmi nedialogické. A aby snad seriál nesklouznul na roveň akademických dokumentů, vloží filmaři nějakou postelovou scénu jako prvek normálního života. Proč jen se bez toho žádný novodobý počin neobejde? No tak to zkusím za pár let.....

• 10.10.2018  14:00
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

David Fincher mě opustil, ale aspoň mi tu nechal na rozloučenou Sedmičku vína, vstupenku do Klubu rváčů a Zodiacovu značku na kapotě auta. Jinak se ale přesunul tam, kde já nevidím coby divák životem povinný nic tak zajímavého, abych plesal nad filmovým řemeslem.

• 7.10.2018  14:46
    Most - Série 1 (série) (2011)

tak nám Sága, socialně slabší souputnice, skoncovala s 10dílnou ságou o saqva sentimentální vysírce. Mosty rády padají. A tenhle seriál je podobný, na počátku solidní konstrukce, ke konci jen chatrná slupka. Most je přesně ten typ seriálu, na němž mi něco neskutečně vadí. Nejde jen o Sagu, u níž absolutně nechápu, čím by jako že měla být zajímavá. Takovou neskutečnou osobu můžete vidět opravdu jen v televizi, no proto mi vadí a neshledávám na ní nic zábavného ani originálního. Totéž bohužel na většině postav seriálu. Ale největší problém je tradičně s padouchem. U novodobého Sherlocka Holmese jsem Moriartyho tak nějak bral jako součást celé té zábavné taškařice, ale tady? Superman. Týpek, co má pod palcem úplně všechno, k dispozici každou informaci, někdy i na platformě telepatie, vždy krok před policajty. Nene, prosím vás, už je toho moc. Navíc také nemám rád scénáře typu: "Nechceš si o tom promluvit?" "A o čem" "No o tom." "A o čem jako?" - v podstatě prázdné věty, které děj nijak neposunují ani nerozvíjejí. Bylo jich tu mnoho. Most tudíž trpí dalším nedostatkem podobných počinů - je hrozně natahovaný. Nevyužitý potenciál. Nebo jinak řečeno - mělo tohle vůbec nejaký potenciál, pokud to opisuje od jiných? Od koho, to tu pozná každý. Když opíšu písemku od spolužáka, zasloužím si taky jedničku? Ten konec a celé vyznění si prostě 10 dílů nezasloužilo...

• 24.9.2018  18:37

Tak ještě repete - jednim slovem nezajimave. Na komedii to postrádá vtip, koutky úst se za celou dobu ani necukly, natož aby rty odhalily zubní bělmo. Zápletka je prozatím tak prostinká, že ani humorné momenty moc generovat nemůže. No tak snad ještě do třetice a pak asi šlus.

• 23.9.2018  21:20

První dojem je jediným slovem řečeno nezajímavý. Taky jsem členem jednoho SDH, proto jsem seriál zkusil. No tak dám mu ještě šanci. Čekal jsem podobnou oborovou srandu typu Štafl, ale po prvním dílu už to nečekám...

• 12.8.2018  13:03
    Město (2010)

Tak jasně, já pohádkám nevyčítám, že Ježibába přece v rámci přírodních zákonů nemůže létat na koštěti, protože levitovat umí jen Koprfíld, já všechny ty nadpřirozené věci skousnu, pokud ale ta pohádka není blbá jako bankovní poplatky. The Town se sice tváří strašně vážně a věří si, ale je to přesně ten typ blbého filmu, který snadno prokouknete a pak ho se skřípěním zubů dodíváte, abyste si mohli na čsfd z paty odflusnout ten filmařský patok. Jsem ochoten akceptovatjediné dvě Affleckovy herecké výrazové polohy, jichž je schopen - Affleck s ubrečeným výrazem, Affleck s ubrečeným výrazem vážným. Ok. Ale mnohem méně tolerantní budu k tomu zbytku. Nesrovnávat s The Heat! Prosím vás, to je úplně, ale úplně jiná liga.

• 26.7.2018  22:41
    Admirál (2015)

Admirál aneb Kapitán oranjes v přátelském utkání vodního póla proti Albionu. Té cukrové vaty tam bylo přece jen hodně, byť děj zasazený do obrazů mistrů holandské školy by tomu měl i odpovídat. Ale přece jen, po chvilce mi ta všudypřítomná hudba, zpomalené záběry, bezpartijní politická filosofie a kupící se patos začaly lézt na nervy. Tady někdo moc neodhadl míru - solit divákům scény, které by normálně měly být podobným způsobem natočeny až finální, už v první třetině a pak cik cak po celou stopáž, mi přišlo fakt blbý. Asi to chápu, holandský národní film, který stál prachy, se musel líbit každému srdcaři oranjes. Pro našince těch keců tam bylo moc. Oceňuji ale, že konečně proti sobě v námořní bitvě nestojí jedna a jedna loď, ale jedna a jedna flotila. Další klad, že na vás z obrazovky nečučí provařené holywoodské obličejíčky, ale jeden opravdu škaredý admirál, jeden správňácký podrazák (Hajo Bruins) a jedna nádherná ženská do nepohody (Sanne Langelaar).

• 15.7.2018  17:11

V hlavní roli irský Brosnan a český Semtex. Ať žije Semtín! Ve vedlejší roli Chan made in China, majitel čínské restaurace, kde se už dávno negrilují jezevčíci, ale irští teroristi s vyšším obsahem proteinů a olova. A ten mi tu prostě neseděl. Celkově kdyby tu Džeký vůbec nebyl, sledovali bychom vcelku zajímavé vyšetřování a nějaké ty intrikánské vychytávky, takže slušná nenáročná zábava by vyšla. S Džekým to byla přepálená blbost, doslova a do písmene. Škoda, že neexistuje v reálu podobný restauratér, mohl Amíkům ušetřit práci a čapnout Usámu bin Ládina do týdne od útoků na Dvojčata.

• 13.7.2018  19:33

Jakoby rejža nevěděl, jakou cestou se vydat, přičemž k mání byly cesty dvě - buď film o drásavém niterném prožitku, samotě, bolesti ze ztráty blízkého člověka, nebo černá komedie, která si dělá ze všeho prdel. Obě cesty se negují a nelze je skloubit. A výsledek dopadl přesně tak, jak neměl. Pakliže se zrovna odehraje hluboká scéna, výborně zahraná a zrežírovaná, nemá vůbec šanci v divákovi rezonovat, protože rejža se asi lekl, že to bude moc vážné, a tak šup tam s nějakým rádobyvtípkem nebo násilným odlehčením. Nebýt téhle kinematografické schizofrenie, myslím, že by to byl fucking good movie. Jenže - hlavní hrdinka je sice v depce, ale to ji neospravedlňuje k jejímu v podstatě prasáckému jednání, je to normální blázen a nám je předkládán jako oběť. Tohle na filmu nenávidím. Jestli už teda trestat pachatele, měla jít Mildred mručet na hodně dlouho. Chování Willoughbyho připomínalo scénáristické sebeukájení. Další rozpolcenost, tu dojemné, tu zbytečně přepálené. Celkový dojem po zčernání obrazovky se rovná nule - žádné velké poselství, žádný velký účinek, jen střípky dobrých scén (rybaření u řeky, brčko, dopisy, první rozhovor na houpačce atd.). Rockwell rocks!

• 16.6.2018  15:20

Víte, není to jednoduché. Uživatel salahadin totiž odjakživa podceňoval černobílé filmy a myslel si, že budou nudné, strojené, bezkrevné a tak podobně. A od té doby již s železnou pravidelností na čsfd otvírá hubu s údivem, že tyhle nebarevný filmy, z jejichž protagonistů jsou všichni dávno pod hlínou, jsou vlastně hodně, hodně dobré, svižné, vtipné, zábavné a herecky velmi příjemné. A že de facto novodobé slátance těmto stařečkům nesahají ani po šněrovačky.

• 31.5.2018  13:52
    Na Hory (2018)

Mnoo...jako filmovy varovny ukazovacek docela dobry, ale mne tomu neco chybelo. Kratasek postrada alternativni konec, kdy divakovi teleciho veku ukaze pozitivni priklad, tedy dat dobremu umyslu tvurcu opodstatneni. Chybel mi dobry konec, kdy neprijemni a vecne vycitavi rodice tomu svemu ve sracce namocenemu potomkovi ucinne pomohou. Takto je to sice verohodne natoceno, ale zustava po tom jen horky vocas, protoze podobnym rodicum bych se asi taky nesveril - ani s tim, ze jsem si koupil vzduchovku.

• 14.5.2018  22:12

Pro chlapy horor, fakt zámek hrůzy. A jen doufám, že pro ženský to není "normální". Já tyto a podobné slepičince velmi těžko snáším a zlobím se na svou zvědavost koštnout nový streamácký seriál.

• 6.5.2018  06:18
    Štafl - Šušně (E01) (epizoda) (2018)

Taxíkem jsem nikdy nejel a nikdy asi nepojedu, ale tenhle serial mě baví. Dobře napsané a zahrané trio taxikářů pobaví. Po 4 dílech zatím paráda. Jo a hudební motiv je správně ujetý!

• 26.3.2018  22:36

Tak já nevím. Zábavné to není, vtipné ani omylem, není to ani napínavé ani zajímavé. Trojka duchařských principálů je nejnudnějším výplodem kinematografie od počátku filmových věků a dovolte osobní poznámku, že Bill Murray byl nesnesitelný. Jednu hvězdu dávám vlastně jen proto, že se mi nechce dát odpad. Navíc opravdu upřímně nenávidím ústřední píseň, která je tak nesnesitelně juchavá, že mi způsobuje žaludeční nevolnost. Film, který je otravný a nikoli zábavný. A na čsfd má 83%. To mě poser slizem. Vlastně jediné slovo, které film vystihuje, je VLEZLOST (jak velmi správně podotkla Morien ve svém komentáři, pod který se klidně podepíšu). Vlezlá písnička, vlezlý Murray a jeho slintající úchyl, vlezlý Moranis. Ou, jak já nesnáším postavy typu Venkman - postarší chlap, chovající se jako prepubertální hejsek, neberoucí nic vážně, bez motivace a sympatií. Krom naprosto magorického a hloupě dlouhého závěru, kde má být asi vtipné to, že lidi ze čtyř hnusných chlapů uchcávají jako z fotbalistů Barcelony (prooooč!?!?), se ve filmu vlastně neděje absolutně nic, co by obsahem a filmovým řemeslem diváka bavilo, nebo alespoň minimálně podněcovalo jeho zájem o postavy a děj. Kdepák, vážení. Mně bylo absolutně šumafuk, kdo jsou krotitelé a naprosto mě nezajímalo, co se ve filmu děje. Možná je na vině můj věk, jako cirka desetiletému by se mi to mohlo líbit o deset procent víc. Naprosto nevyužitý potenciál a já jen namáhám krční část páteře, když si čtu superlativy zdejších komentérů. Nu což, proti vkusu zavřu pusu.

• 12.3.2018  12:29
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Já nevím, jak a proč toto vůbec hvězdičkově hodnotit. Jen napíšu JEDNU VĚC všem zdejším kritikům, kteří plácají nesmysly o jakési agitce. Prosím vás, vážení mozkomoři, zapojte mozečky a uvědomte si, že akce vyvolává reakci. Občanská nespokojenost umělců na Českých lvech NEBYLA akcí, ale reakcí!!! Takže chcete-li plivat hleny, poplivejte toho buřtguláše sedícího v Hradní hospodě a nenadávejte lidem, co svobodně vyjádřili svoje znepokojení nad nesmyslnými kdákanci Zemana a jeho podržhůlek. Děkuji. Občan Jan.

• 11.3.2018  18:11
    Avengers (2012)

Zkusil jsem, vzdal jsem. Přesně ten typ filmařiny, který je mi ze srdce protivný a odpudivý. Nemá to vůbec nic, co dělá film dobrým filmem, od tupého scénáře po všechno ostatní. Moje první a to vemte jed že i poslední zkušenost se značkou Marvel. Nikdy více!

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43