salahadin

okres Žďár nad Sázavou
Milovník básní Francoise Villona

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 26.4.2020  20:48

Díky Walteru Hauserovi překvapivě podkožní podívaná! Tomu tlouštíkovi jsem VĚŘIL všecko. Můj oblíbenec Rockwell se jím nechal dobrovolně zastínit, Kathy Bates obsadila druhou příčku hned po svém synáčkovi, bohužel Olivii Wilde tu její druhou polohu se slzami nevěřím - a vlastně ani ne moc tu první. Film, ve kterém dýcháte a bulíte s hlavním HRDINOU.

• 19.4.2020  21:54
    Vlastníci (2019)

Sledování "tohoto" mě fyzicky bolelo. Nevěřím, že je něco takového možné i v reálu (ne tak přepálené), nenene, to nejde, takoví debilové nejsme - nebo ... ? Ještěže že žiju na vesnici, na skoro-samotě, kolem domu teče řeka, nad řekou vysoká skála, všude ticho a klid. Tohle bych nedal. To není komedie, to je tragédie. Bez hodnocení. Rychle zapomenout a propříště jít na něco podobného spíš do divadla.

• 18.4.2020  22:45

Lámu si hlavu, o čem to mělo být. Taky si lámu hlavu, co tím kdo chtěl říci. Lámu si hlavu nad počtem zbytečných postav. Lámu si hlavu nad strašným dabingem. Lámu si hlavu - AU!!! Zlomil jsem si hlavu.......

• 10.4.2020  20:47

Ne, ne a ne, dětské nostalgie se mají nechat pod nánosem prachu. Sellers byl jako komik zoufale nekomický. Pády a nešikovnost na milion způsobů je infantilní humor leda pro diváky Neváhej a toč. Nezasmál jsem se ani jednou. Galadriel + Tosim - pokud byl v záběru Sellers, byla to nuda. Jedna hvězda za chudáka Herberta Loma, ten mě bavil ze všeho nejvíc.

• 7.4.2020  22:36

Před dávnými věky se mi komedie s komisařem Kluzó líbily. Dnes? Nezasmál jsem se ani jednou (!). A to se nedá omluvit dětskými vzpomínkami. Výkon Petera Sellerse v kombinaci s českým dabingem místy až fyzicky bolí, chvíli je vám skoro trapně, chvíli je vám herce líto... Kluzó padá na tisíc způsobů a rozbíjí rozličné předměty na jeden způsob. Ani při dvou promile v krvi toto vtipné není. Dvě hvězdy jako upřímná soustrast Herbertu Lomovi, který byl nejvtipnější postavou filmu. Šéfovat tomu nemehlu, dopadnu stejně.

• 6.4.2020  23:08

Takhle jsem se nudil naposled při školních promítačkách výukových programů "Jak přecházet přes silnici v místě přechodu pro chodce". 90% procent tvoří nudná konverzačka, zbytek Clouseauovy nemotornosti. Výhodou je, že takový druh humoru má nevyčerpatelný potenciál - padat lze totiž na trilión způsobů. Jenže už po desáté to není ani moc vtipné.

• 15.3.2020  21:43
    Interstellar (2014)

Už jsem se ze začátku bál, že uvidím první Nolanův film, který plně pochopím. Druhá půlka mě uklidnila, nepochopím. Alespoň ne bez učebnice čehokoli mimo dějepis a základy společenských věd, případně příručky Jak složitě popsat jednoduchou věc. Rejpat se v Nolanově myšlenkovém mišmaši nebudu, na to mě prostě nezaujal. Přiznám se, že jediné, co na tom filmu pro mě mělo asi cenu, bylo pár scén podkreslených mimořádně vhodně zvolenou hudbou. Dostal jsem tak několik scén filmového řemesla, kde byl dokonale sklouben obraz a hudba. To je super ne? řeknete si. Ale já bych tak nejásal. Celý film je jako delikatózní polívka, kterou příliš zředíte vodou. Nolan film ředil nepodstatnými dějovými sekvencemi a několika stovkami stran zbytečného scénáře, aby nás ke konci ujistil, že intergalaktická brána může být kdekoli, třeba - no spoiler. Taky bych vypíchl pár vět ze scénáře, které měly tu a tam (kromě technobalastu) postavy učinit lidštějšími, ale to by ty věty nesměly být fakt celkem směšné. Dal bych přednost rozvinuté první polovině filmu...po příjezdu k onomu místu na základě souřadnic už to šlo z kopce. A konec byl taky hezky setnutý. Jakoby si Nolan uvědomil, že ten film bude s takovou za chvíli dlouhý jako jít na velkou na Millerové planetě. Takže to utnul a Frodo se najednou probudil v roklince....

• 9.3.2020  23:36
    Mamon (TV seriál) (2015)

Těžko uvěřitelná hra na klukovský pakt s reálnými následky. A to je moje největší výtka. Menší subjektivní výtkou je, že mám obecně problém s herectvím bří Hádků, tady Matěje. Naopak mimořádně charismatický Michal Dlouhý, který si to mohl s Matějem vyměnit, dostal opět jen pár štěků na začátku. Rozmotávání klubka bylo tak akorát pomalé, napínavé, emočně chladné, ale bohužel se slabým závěrem. Měl jsem dojem, že někdo, kdo druhé nutí k sebevymazání by měl stát o mnoho stupínků společenské hierarchie výš. Být šéfem takové firmy, rozmáznu ho jako sopel. A zase jsem u těžko uvěřitelné hry. Velkým kladem byla Gabriela Míčová, snad jediná postava v tomto seriálu nabitá emocemi a uvěřitelností. A navíc je to fakt pěkná ženská. Z chlapských rolí se casting trefil do černého v případě Dušana Sitka. Dobré, vcelku dobré, ale safra nemůžu se ubránit dojmu, že Michálek vystřílel svůj talent na ne moc dobrém přespolním námětu, místo toho aby zkusil něco svého.

• 8.3.2020  22:04

Jak to říci, jak to jen říci? Sterilní. Film, který nedojme, i když je o utiskování niggyho, film, u kterého se pořádně nezasmějete, ačkoli v něm pupkatý Viggo říká slůvko "shit", film, u něhož se vám hrdlo nestáhne, byť je o samotě. A když víte, s čím se vytasí filmaři o scénu dál, je skoro zbytečné na něco takového čumět. Zlomová scéna, kdy v dešti propadá Shirley závanu sebelítosti, byla o ničem. A to se neodpouští. To měla být TA scéna, která dá filmu náboj a konci smysl. Nebyla. Vybavil jsem si podobnou scénu z Kupce benátského, kde sebelítosti propadá Al Pacino. A jeho Shylock byl v této scéně tak mimořádně dojemný a působivý, že jsem chtěl vstát a tleskat. V případě Zelené knihy jsem chtěl vstát a odejít.

• 5.3.2020  21:32
    V síti (2020)

Dokument Víti Klusáka - nachytal nejednoho hnusáka. Já mít doma takhle malou holku - tak jinak bez okolků - chopím se takové reakce - že pánům spadne erekce. No fajn, čekal jsem, že to bude mít větší gule, a tím teď nemyslím chlouby těch pánů. Zkrátka že to Víťa na konci pořádně osolí v rámci konfrontací. Svůj účel dokument splnil, vyvolal diskusi a mně se chtělo v kině blinkat. Ti borci si fakt myslí, že jim pod pupíkem plandá nějakej klenot a mají nutkání ho ukazovat dvanáctkám! Ještě mě napadlo, že v naší malé vesničce žije takový čítankový predátor, jenže tomu je přes 60 a neumí s internetem, tudíž to valí do dvanáctek naživo na vesnických zábavách. Rozdíl mezi ním a predátory z Víťova dokumentu je ten, že náš soused dostane vždycky okamžitě na držku, a to takovým způsobem, že na týden přestane jezdit na kole a chodí do obchodu pro lahváče pěšky. Někdy si říkám, že je škoda, že internet poskytuje možnosti sexpredátorství z klídku domova a v určité míře anonymity. Kdyby tihle borci taky dostali hned přes držku, možná by se jim po páté nakládačce rozsvítilo. A nebo taky ne mno....jsem muž, ale z těch chlapů tady mi bylo fakt blivno.

• 2.3.2020  22:04
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

Tak předně bych v rámci 3. série rád vytknul tvůrcům situování mučíren do hradů - já vím, je to efektní, ale trochu dost nereálné. Musíte počítat, že pro lidi nejsou žádný dveře dost zavřený a u hradů to platí nanejvýš. Za další - zatímco ve 2. sérii jsme se ještě jakžtakž o policajtech něco dozvěděli, ve trojce tvůrci na jejich postavy zcela rezignovali - o Lence Vlasákové víme prd. To těm postavám bohužel nepomohlo, naopak. Jedinej, komu se dostáváme do hlavy, je ten ústřední magor. Langoš je dobrej, Vlasáková taky, příběh oproti dvojce konzistentnější, nejlepší výkon ale dle mého podal Švehlík - jeho postava je mimořádně tragická.

• 25.2.2020  21:25

Česká televize v obsahu dílu svádí ke sledování větou: "Co za temná tajemství ukrývá luxusní kufřík?" Tak si ten poslední díl pustím, abych se přesvědčil, co to v tom futrálu právník má, abych se dozvěděl, že se nic nedozvím. Zmizel kufr i jeho právník a tak si říkám, jestli nešlo ubrat tu hromadu vaty v předešlých dílech a trochu víc si povyhrát s rozuzlením. Parta středověkých hráčů larpu mě nechala mimořádně chladným.

• 25.2.2020  21:12
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Labyrint II vyhrál soutěž "Nacpi do seriálu největší počet herců s minimálním přínosem k ději". Chudák Jirka Dvořák, celý film utíká, aby se nám nakonec úplně vytratil. Tisíc výslechů Martina Myšičky a jeho manželky a nic z toho. Sledujeme linku s dvěma klukama, co si připravují vejlet do studny na Templštejně jenom proto, aby při hledání přišel místní děda a řek, že ten šutr ležel o kus dál. Nešlo třeba ty kluky vypustit a nechat staříka přijít na místo jen tak při nedělní procházce? A dlouhá pasáž s nic netušícím hrobařem, co si nakonec svejch peněz užil, i když mluvil, byla prosím nač? A tak dáááálééééé. Ty dvě hvězdy jsou ještě milosrdné na to, jak nám tady v podstatě jednoduchá zápletka nabobtnala na milion dva vedlejších linek, které ale byly nakonec nezajímavé, neopodstatněné a vlastně nudné. Jenže halt jednoduché vysvětlení muselo počkat do 7. dílu. Na druhou stranu musím ocenit, že se v tom několikatisíci stránkovým scénáři Jirka Strach neztratil. To musela bejt hrozná fuška.

• 10.2.2020  23:30

Promiňte mi prosím, ale v Krušnohoří je víc než 46 benzínek v okruhu 20 km??? Wow. A na co se tam jezdí? Na hnědý uhlí? Jinak velmi slabý díl, a to zejména totálně přemrštěným dějem se školou aranžování.

• 2.2.2020  11:41
    Nebe s.r.o. (TV seriál) (2019)

Peklo s.r.o. Tvůrci popletli název seriálu. Vůbec, fakt vůbec jsem se nezasmál, o ničem. Vtipy s např. explodujícími penisy mi nadto přijdou ubohé. Čekal jsem víc a možná jsem si tak trochu přál, aby měl seriál myšlenku - přes to všechno, s čím rafinovaně zachází, myšlenku neměl. Leda tak naruby.

• 29.1.2020  20:03
    Šťastné pondělí (TV pořad) (2016)

Svižné a vtipné glosy politického dění. Ti, které Šídlo evidentně píchl šídlem do oka, se ozývají s nenávistnými komenty. A tak to má asi být. Politická satira je ale svébytný žánr. Mně třeba vůbec nevadí, když se Šídlo pustí do mnou preferované politické frakce - protože to beru oproti některým zde přítomným prapablbům nejapným, s nadhledem. A ten nadhled - se mi zdá - vidím i ve Šťastném pondělí. A velmi kladně hodnotím fakt, že Šídlo si klidně udělá prču i sám ze sebe, což je sympatické. A přesně to jeho kritici neumí.

• 29.1.2020  19:57
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Mimořádný výkon! I přes zjevnou výhodu v podobě účasti hereckých fachmanů vznikl mimořádně nevtipný počin. Humor obstarávají zpopelnění nebožtíci, žvatlající noha, připlzlý Kikinčuk. Zbytek utek. Prostředí pralesní ligy trestuhodně nevyužito, případně karikováno - nebo jak to napsat? Nevtipné, místy blbé.

• 15.1.2020  23:39

Papež jede! Už má jeden seriál o dvou řadách a teď i celovečerák. No aby se z něj v dalších letech nestal akční hrdina! Tak předně film opravdu není o Benediktu a Františkovi, což není nic překvapivého. Je to spíše film o dialogu dvou rozdílných osobností a jejich sbližování. Emeritního papeže Benedikta mi prosím nehaňte, je to vynikající teolog a číst jeho knihy je famózní zážitek. Film se navíc vyvíjel ve stylu zlej skopčák Benedikt versus hodnej máčo Francesco. Ale já naštěstí nečekal, že dostanu dokument o skutečných osobách. A to, co jsem dostal, je vskutku zručná řemeslná filmařina okořeněná úchvatnými hereckými výkony Hopkinse i Pryce - a to zdůrazňuju. Dlouho jsem nebyl tak nadšen z hereckého umění. Jsem si téměř jistý, že oba skuteční muži se museli při sledování tohoto filmu náležitě bavit. Film, který mohou bez rizika sledovat i nevěřící. Jen verbal vyplodil tak hloupý komentář, až si kladu otázku, jestli vůbec pochopil, o čem že ten film vlastně je.

• 11.1.2020  22:27

Když už se dnes takové filmy netočí, musíme sáhnout do archivu. Tvůrci nás postupně vedou několika možnými motivy a zabývají se lidmi, jen aby zakryli rozuzlení v závěru. Velmi realisticky vykreslené vyšetřování, do detailu vypiplaný scénář a postupně gradující děj (to postupně podtrhuji), to je lahůdka. A ta atmosféra! Lola Skrbková ve své špeluňce s křížkem a svíčkami mě bude ještě dlouho budit ze spaní. Filmové řemeslo.

• 9.1.2020  23:29

Na rovinu, ta 4. hvězda je za Rosamund a fakt, že jsem Jenkinse považoval za padoucha. Další z řady filmů o hrdinech "vždy-o-krok-vepředu", přijdou - vidí - zmlátí - zastřelí - ádié. A pakliže byl na mě Jason Bourne moc sebevážný, Jack Reacher se vážně nebere a mně to sedlo. Tomík předvádí celou paletu xichtů, které umí - Cruise drsný, Cruise sarkastický a Cruise žertík, nebo lépe Cruise z profilu, Cruise zezadu a Cruise z anfasu. Herecké řemeslo dohání skvostná a svým způsobem silná Rosamund Pike. Zábavná jednohubka.

• 4.1.2020  23:24
    Nevědomí (2013)

Fuck you, Sally aneb Poslední vesmírný samuraj. Oblivion je něco jako současná bakalářská práce, která vzniká tak, že študent z deseti knížek udělá jedenáctou. Ale...! Přistihl jsem se, že mě některé Tomíkovy blokbástry fakt baví i přes jejich zjevné nedostatky. Skvostná Olinka a audio-vizuální hodokvas dodávají filmu patřičnou šťávu. Příběh je sice zoufale předvídatelný, ale proč to někdy neodpustit? Logické lapsy mě tentokrát nechávají zcela chladným. Svou oblíbenou cestu lesem znám taky nazpaměť, ale to mi nebrání, abych si ji neužil. Zde i např. v Edge of Tomorrow Cruise na konci hrdinsky zkape, aby se zvláštním způsobem hned nato vrátil na scénu - ocenil bych, kdyby opravdu exitoval, filmu by to dodalo silnější náboj. Velmi povedená je i přes celkovou chladnost filmu interakce postav - celý příběh mezi Olinkou a Tomčou je natočen skvěle s postupným odkrýváním jeho tenat. Nadto hned první slovo po probuzení Olinky v divákovi vzbudí to správné očekávání a zaujetí ve chvíli, kdy to film vyloženě potřebuje. Nemám výhrad. Mnozí kritizují závěr filmu - já ne. Zcela kvituji fakt, že nám ufounci nemohou číst myšlenky a dají se podfouknout, protože v opačném případě bych film považoval za pitomost. Nikdo nedokáže číst naše myšlenky - a tak to má být - sci-fi nesci-fi.

• 4.1.2020  13:04
    Honest Guide (TV pořad) (2016)

Hoši, bijte je! Bijte je!

• 30.12.2019  20:52
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Jako ty roubenky na začátku - kašírované "skoro jako". Chyběli tomu skřeti, ale zase tu přebývalo mluvené slovo. Tak třeba scénář bych pečlivě nastříhal a instaloval na veřejná WC nebo ho dal jako povinnou četbu do šatlav. A ta předivná eko-bio-racio složka. K negativům musím přidat zjištění, že i tak dobrá herečka (Bydžovská) prostě hraje mizerně, pokud musí...a tenhle počin jí ani jinou šanci nedal. Masky dost často vypadají, jako kdyby v lese probíhal fesťák ezoterické sekty Stromovít. Hudba zní podobně, jako když jsem svého času skládal hudbu já přes Edirol Orchestral na PC. A inspirace jistou fantasy trilogií mělo býti jako co? Až na to, že vizuál působí jako počítačová hra z nereálného světa. Jeden špicopuntík za Kristínu Spáčovou. Hmmm...nelíbilo, ne ne.

• 27.12.2019  23:44

(warning - including spoilers) To jednou producenti z Disneyho přišli za J.J. Abramsem: Čus, Džejdžeji, čoveče průser jak vrata." J.J. Abrams: "Cože!? Jsem v meetoo?" "Neblbni. Rájen nám vysmah z eswíček, musíš tu Lucasovu telenovelu dotočit. Nikdo jinej to nechce. Budou love, kamaráde, mucho love." "A jak asi? Kdo jako bude hlavní záporák, když Snoke zhebnul?" "Čoveče, máš recht. No, dívej se, máme jako fakt hustou teorii, co zkusit revengovat Palpiho? To nějak vokecáš, ve Star wars je možný upe všechno, kemo. Víš jak, jakože nezhebnul a někde potají buduje soldatesku a stihl ještě splodit malýho Siphilitika, teda Sitha." "Hmm, co mi taky jinýho zbude. A co rodiče Rey? ví vůbec u Disneyho někdo, kdo to je?" "Hošku, na to nebyl čas a Lucasovi je to buřt. Něco vymyslíš. Počkat, heleď, když už inkarnuješ Palpiho, měli bychom jeden návrh..." "Disney, hoši, já nefim. Ňák se mi do toho nechce. A vo čem by jako měl děj bejt? To musí bejt nářez, totální finálka, hvězdnej masakr, lidi musej jít z kina rovnou do kasy, aby si koupili lístky na druhej den, kapišto?" "No jasan, my ti věříme, Džejdžeji. To zmákneš. Hele mrkni na fan fóra, fanoušci sou po posledním dílu trochu nasraný a jdou po nás jak vosy po flusu. Zkus tam vobšlehnout nějaký tipy a prostě jim naservíruj to, co chtěj. Jo a hele, prostě tam musí bejt hodně akce, tu umíš. Ale jako fakt hodně, ať nemaj čas moc přemejšlet. Prostě to musí bejt fakt cool. A hodně dlouhý, abychom vodradili co nejvíc pisálků rejpat se v tom. Tu pude, neboj. Je to Star wars!" Lidi, já fakt nevím - vy fakt hledáte ve Star wars logiku? Vy tam fakt ještě po těch 8 filmech hledáte nějakou soudržnost, dramatický oblouk a zákonitosti světa vymyšleného konzumentem levných románů? Star wars byly vždy jen a pouze zábavním produktem, což ale není myšlenko v negativních intencích. Nehledejte v nich propracovanost na způsob Tolkienova světa, ani myšlenkový přesah děl C. S. Lewise. Je to jen zábavní produkt a já se u EP 9 bavil rozhodně víc než u EP 7+8 dohromady. Nešpekulujte nad tím, jak je možný, že duch jedi vyzvedává (plně funkční sic!) X-wing z moře a radši uznejte, že co do zábavnosti je tohle nejlepší díl sequelové trilogie! A že scény např. Hana a Bena jsou fakt pěkný, že dodávají hloubku charakterům (dva herečtí borci Ford s Driverem vykouzlili z jednoho rozhovoru nejlepší scénu nové trilogie). A že z Rey se stala postava, která je konečně zajímavá a důležitá. A že Chewie přežil! Nu a kdyby to sestříhali na hoďku a půl, možná bych i v kině přestal usrkávat studený lattéčko.

• 24.12.2019  23:02

Achjo, v případě Království a půl princezny - nebo to bylo naopak? - mě výsledný produkt hodně mrzí. Ruml s Josefíkovou jsou totiž na jedničku, sympatický pár a ta tolik potřebná "chemie" mezi nimi je. Ještě bych pochválil maestro Ebena s manželským párem Malý+Tomicová (doslova a do písmene). Zbytek je výstavka směšnosti, přehrávání a hloupého scénáře. Pokud v Diktátorovi slovní hříčka "Aladeen" působila vtipně, tuzemský Egon ani omylem. Proč nemohl Janák v tomto případě vést příběh trochu vážněji a ponechat jen pár povedených vtípků? Proč musí Prachař přehrávat takovým způsobem, že vám přestává chutnat cukroví a vy se za tvůrce červenáte? Proč? Proč? Proč? A přitom než se Prachař objevil, měla pohádka docela slušný náběh na příjemnou romantickou věc, kdy hrdina se princezně nelíbí a postupně se dopracuje k nejhrdinštějšímu skutku - dobrovolně se jí vzdá, aby nebyla nešťastná. Safra s tímhle příběhem šlo pracovat mnohem líp! Proč to tvůrci zabili (v rámci naší pohádkové tvorby opět!) naprosto hloupými postavami a lekcemi trapnosti? Škoda, fakt škoda, protože tohle mohla být po dlouhé době snesitelná věc. Jenže není. A ani krásné oči Evy Josefíkové výsledný dojem nenapraví.

• 16.12.2019  22:08

Hodinářův učeň aneb Na vlnách podivna. Celá pohádka je PODIVNÁ. Podivné duo Plesl-Neužil (já ty herce mám rád, ale tohle jim nedělejte!), podivná Plodková (musela přehrávat, byť působila démonicky), podivný Preiss (já ho žeru, ale tahle role mu nesedla), podivný děj, podivné úkoly (kukaččí vejce, proč chce Živa hodiny?). Děj nedával smysl, hrdina se nechal vést a sám působil veleodevzdaně, vztah mezí ním a Laurou byl odfláknutý, vše se točilo kolem špičkování tří sudů, teda sudiček. Kdepák, pohádky typu O Janovi a jeho podivuhodném příteli jsou pryč, ty odvál čas. Dnes už nikdo nemá odvahu natočit něco tak podmanivého, všude musíme nacpat - jak to říci - humor? Spíše poťouchlost. Sorry, kluci - Jardo, Václave, ale tohle vám rejža dělat neměla. Sudičky se můžou vožrat jako hovada a zavřít se do klece? Jděte s tím vším do háje a začněte točit pořádné pohádky.... pohádka vlastně plynula odnikud nikam a mně po chvíli (v momentě, kdy štamgast vystoupil z knajpy) začalo být vlastně úplně fuk, jestli Laura pojde, vyjde nebo vzejde.

• 13.12.2019  21:46
    Čertí brko (2018)

Mám pro tvůrce jednu radu - milí tvůrci, já vím, že musíte točit ty nejpohodovější pohádky plné humoru, písniček a lásky, aby nám o vánocích náhodou nezaskočila rybí kůstka. Jenže vaše tzv. pohádky jsou o ničem. Vážně. Víte, myslím, že kdybyste do pohádky vložili trochu vážnosti, zlo by bylo opravdu zlé, tak by pohádka získala na působivosti. A mohu-li poprosit, je to takové mé osobní přáníčko, buďte tak laskaví a příště bez písniček ju? Vždy, když se nějaká postava nadechuje, že bude vyluzovat muzícírovaná slova, fakt odcházím na toaletu, protože se to nedá, fakt se to nedá - poslouchat. Jenomže - zlo je tu spíše směšné, protože tvůrci se asi bojí ukázat, že zlo je zlé. Pak tu musí být povinně aspoň dva totální troubové, což má být asi vtipné (dva nápadníci v knajpě), klaďas (čert! sic!) je spíše taky trouba. A tak místo toho, aby měla pohádka nějaké silné poselství a morální ponaučení (což pohádky vždy měly, je to jejich atribut!), že proti zlu je třeba svést nesnadný zápas, že hrdina musí mít opravdu silné morální kvality a přesvědčení, tak namísto toho dostaneme povinně oddechovou "něco-jako-pohádku". Navíc okořeněnou o tak hloupé pojetí pekla, že srovnání s klasickými pohádkami je naprosto nemožné.... ale dnes se to tak halt točí mno...

• 6.12.2019  22:24

Sledovat dlooouhé tokání draků bylo k popukání. S tímto posledním dílem mám pár zásadních problémů - když se jalově plká a žertuje, to ještě skousnu obraceje oči v sloup (čas zjistit, kolik je hodin). Když probíhá povinná periodicky se opakující akce, to ještě taky dám (čas na čůrání nebo lok čaje). Když probíhá nějaká rádoby bombastická scéna, která nás má přikovat do sedačky, to už dávám míň (čas na ujištění, jestli děti neusnuly). Ale když opět nastoupí periodicky se opakující scény se Slovníkem moudrých slov a Návodem na ubrečený, případně ubrečeně-vážný, nebo mentorsky-citlivý obličej, zmírám touhou projekci vzdát. Když se na konci odpoutávají sedla a koně se posílají pářit se do věčných luhů a hájů, brečím. Brečím jak želva. Fakt jo. Přiznám se. Bulím jak idiot. Bulím proto, že záporák, byť měl potenciál, neudělal s těmi otravnými vajkingy krátkej proces! Takže musí přijít konec, který prostě přijít musí......jestli jsem se u Harryho Pottera smál, tak tady mi přišla tvůrčí agónie jako neskutečně agresivní citudoják. Tvůrce nakopat do zadnic kovářsky vyhotovenou protézou. K příběhu se nemá moc cenu vyjadřovat, to samé co dvojka. Ale o čem mají ti tvůrci taky furt točit že? V 1. díle si najde Škyt holku, v druhým mu pošťák Ondra vyčenichá matku a ve 3. díle si najde holku ten malej černej kocour. A ouplně poslední věc. Štípněte mě, ať mám jistotu, že se mi to nezdálo - ale Škyťákovu mutter fakt balil jeho vrstevník? Ty voe, prcičky hadr!

• 30.11.2019  22:18

Achjo, lámu si hlavu, co mi na podobných taškařicích vadí. Tak třeba příběh - jeden dredař chce jóóó bojůvkovat a voni mu to néé a nééé vymluvit. Ok, to bych i bral, jenže hoši od fochu sem našroubovali nějaký alfa vobludy a filozofickej mišmaš kolem, abychom měli jako pocit, že je to cůůl (?). Pak mě napadá, že Škyťákovi by měl někdo zalepit púsů, protože to, co z zní pouští, to je fakt na úrovni automatické pračky. Sežehnout scénáristovi kníra dračím flusancem. A do toho je celej film plnej invalidů - a to jako fakt! Jen zopár postav má všechny hnáty, bohužel se to nedá říct o buňkách mozkových. Film plnej obludných detailů - matka, co má radši lobby za dračí práva než rodinu, nadržená blondpipka, fakt hrozně otravnej lovec draků (ou néééé, děte s tím do háje), další hrozně vtipňoučký a pohodovoučký vikinzíčky a navrch ostrov BLB:-) Achjo. Proč animáky dopadají takhle? Zatímco jednička byla fajn, tohle už je nefajn. Kde jsou ti mí milovaní jednorožci, hm? Animáky dneška se propadly na úroveň bezduché zábavičky z dětských koutků někde v hypermarketech. ------------------------- ty kokso, ale jako vážně, co tam dělali ti invalidi? :-)))

• 29.10.2019  21:20

Ženy v běhu aneb Film smrdící hormony. Film nalajnovaný jako rovná trať na sto metrů, teda 42 kilometrů. Povrchní, laciný, prvoplánově veselý, místy úchylný a nechutný, občas příjemně odpočinkový. Tenhle typ filmů je mi něčím nesympatický. Vadí mi na nich skoro vše. Ale co to je? Jeden punťas za Martina Hofmanna. Jinak je celý film bez dechu.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45