salahadin

okres Žďár nad Sázavou
Milovník básní Francoise Villona

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 15.7.2018  17:11

V hlavní roli irský Brosnan a český Semtex. Ať žije Semtín! Ve vedlejší roli Chan made in China, majitel čínské restaurace, kde se už dávno negrilují jezevčíci, ale irští teroristi s vyšším obsahem proteinů a olova. A ten mi tu prostě neseděl. Celkově kdyby tu Džeký vůbec nebyl, sledovali bychom vcelku zajímavé vyšetřování a nějaké ty intrikánské vychytávky, takže slušná nenáročná zábava by vyšla. S Džekým to byla přepálená blbost, doslova a do písmene. Škoda, že neexistuje v reálu podobný restauratér, mohl Amíkům ušetřit práci a čapnout Usámu bin Ládina do týdne od útoků na Dvojčata.

• 13.7.2018  19:33

Jakoby rejža nevěděl, jakou cestou se vydat, přičemž k mání byly cesty dvě - buď film o drásavém niterném prožitku, samotě, bolesti ze ztráty blízkého člověka, nebo černá komedie, která si dělá ze všeho prdel. Obě cesty se negují a nelze je skloubit. A výsledek dopadl přesně tak, jak neměl. Pakliže se zrovna odehraje hluboká scéna, výborně zahraná a zrežírovaná, nemá vůbec šanci v divákovi rezonovat, protože rejža se asi lekl, že to bude moc vážné, a tak šup tam s nějakým rádobyvtípkem nebo násilným odlehčením. Nebýt téhle kinematografické schizofrenie, myslím, že by to byl fucking good movie. Jenže - hlavní hrdinka je sice v depce, ale to ji neospravedlňuje k jejímu v podstatě prasáckému jednání, je to normální blázen a nám je předkládán jako oběť. Tohle na filmu nenávidím. Jestli už teda trestat pachatele, měla jít Mildred mručet na hodně dlouho. Chování Willoughbyho připomínalo scénáristické sebeukájení. Další rozpolcenost, tu dojemné, tu zbytečně přepálené. Celkový dojem po zčernání obrazovky se rovná nule - žádné velké poselství, žádný velký účinek, jen střípky dobrých scén (rybaření u řeky, brčko, dopisy, první rozhovor na houpačce atd.). Rockwell rocks!

• 16.6.2018  15:20

Víte, není to jednoduché. Uživatel salahadin totiž odjakživa podceňoval černobílé filmy a myslel si, že budou nudné, strojené, bezkrevné a tak podobně. A od té doby již s železnou pravidelností na čsfd otvírá hubu s údivem, že tyhle nebarevný filmy, z jejichž protagonistů jsou všichni dávno pod hlínou, jsou vlastně hodně, hodně dobré, svižné, vtipné, zábavné a herecky velmi příjemné. A že de facto novodobé slátance těmto stařečkům nesahají ani po šněrovačky.

• 31.5.2018  13:52
    Na Hory (2018)

Mnoo...jako filmovy varovny ukazovacek docela dobry, ale mne tomu neco chybelo. Kratasek postrada alternativni konec, kdy divakovi teleciho veku ukaze pozitivni priklad, tedy dat dobremu umyslu tvurcu opodstatneni. Chybel mi dobry konec, kdy neprijemni a vecne vycitavi rodice tomu svemu ve sracce namocenemu potomkovi ucinne pomohou. Takto je to sice verohodne natoceno, ale zustava po tom jen horky vocas, protoze podobnym rodicum bych se asi taky nesveril - ani s tim, ze jsem si koupil vzduchovku.

• 14.5.2018  22:12

Pro chlapy horor, fakt zámek hrůzy. A jen doufám, že pro ženský to není "normální". Já tyto a podobné slepičince velmi těžko snáším a zlobím se na svou zvědavost koštnout nový streamácký seriál.

• 6.5.2018  06:18
    Štafl - Šušně (E01) (epizoda) (2018)

Taxíkem jsem nikdy nejel a nikdy asi nepojedu, ale tenhle serial mě baví. Dobře napsané a zahrané trio taxikářů pobaví. Po 4 dílech zatím paráda. Jo a hudební motiv je správně ujetý!

• 26.3.2018  22:36

Tak já nevím. Zábavné to není, vtipné ani omylem, není to ani napínavé ani zajímavé. Trojka duchařských principálů je nejnudnějším výplodem kinematografie od počátku filmových věků a dovolte osobní poznámku, že Bill Murray byl nesnesitelný. Jednu hvězdu dávám vlastně jen proto, že se mi nechce dát odpad. Navíc opravdu upřímně nenávidím ústřední píseň, která je tak nesnesitelně juchavá, že mi způsobuje žaludeční nevolnost. Film, který je otravný a nikoli zábavný. A na čsfd má 83%. To mě poser slizem. Vlastně jediné slovo, které film vystihuje, je VLEZLOST (jak velmi správně podotkla Morien ve svém komentáři, pod který se klidně podepíšu). Vlezlá písnička, vlezlý Murray a jeho slintající úchyl, vlezlý Moranis. Ou, jak já nesnáším postavy typu Venkman - postarší chlap, chovající se jako prepubertální hejsek, neberoucí nic vážně, bez motivace a sympatií. Krom naprosto magorického a hloupě dlouhého závěru, kde má být asi vtipné to, že lidi ze čtyř hnusných chlapů uchcávají jako z fotbalistů Barcelony (prooooč!?!?), se ve filmu vlastně neděje absolutně nic, co by obsahem a filmovým řemeslem diváka bavilo, nebo alespoň minimálně podněcovalo jeho zájem o postavy a děj. Kdepák, vážení. Mně bylo absolutně šumafuk, kdo jsou krotitelé a naprosto mě nezajímalo, co se ve filmu děje. Možná je na vině můj věk, jako cirka desetiletému by se mi to mohlo líbit o deset procent víc. Naprosto nevyužitý potenciál a já jen namáhám krční část páteře, když si čtu superlativy zdejších komentérů. Nu což, proti vkusu zavřu pusu.

• 12.3.2018  12:29
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Já nevím, jak a proč toto vůbec hvězdičkově hodnotit. Jen napíšu JEDNU VĚC všem zdejším kritikům, kteří plácají nesmysly o jakési agitce. Prosím vás, vážení mozkomoři, zapojte mozečky a uvědomte si, že akce vyvolává reakci. Občanská nespokojenost umělců na Českých lvech NEBYLA akcí, ale reakcí!!! Takže chcete-li plivat hleny, poplivejte toho buřtguláše sedícího v Hradní hospodě a nenadávejte lidem, co svobodně vyjádřili svoje znepokojení nad nesmyslnými kdákanci Zemana a jeho podržhůlek. Děkuji. Občan Jan.

• 11.3.2018  18:11
    Avengers (2012)

Zkusil jsem, vzdal jsem. Přesně ten typ filmařiny, který je mi ze srdce protivný a odpudivý. Nemá to vůbec nic, co dělá film dobrým filmem, od tupého scénáře po všechno ostatní. Moje první a to vemte jed že i poslední zkušenost se značkou Marvel. Nikdy více!

• 11.3.2018  16:52

Opravdu moc, moc, moc se snažím vymyslet nějaké synonymum k obligátnímu "nuda", ale nejde to. Nebudu originální. Viděl jsem jeden z nejnudnějších filmů ze škatulky "romantický". Hanks je po Klausu Kinském nejšerednější chlap na plátnech a monitorech, ale narozdíl od Hankse se Kinski nikdy necpal do tohoto žánru. A celé je to plný divných, fakt divných postav, přičemž v konkurenci vychází jako nejinteligentnější a nejnormálnější britský knihovník Bernard Black. No a pak se tam taky mailuje, to bych nechal bez poznámky, protože jsem byl vždy silně alergický na skutečnost, že se lidi nad 30 let chovají jako lidi pod 13 let. Jo a z chemie jsem míval trojky, ale safra poznám, když mezi postavami chybí. Tyhle dva prvky by nevytvořily sloučeninu ani pod tlakem a párou. Nene. Ale tak dobře, už mlčím, já vím, že jsem nebyl cílovka.

• 10.3.2018  17:29

Panečku! Já myslel, že tomuhle filmu namastím vodpad a začnu se tu rozčilovat nad tím, jak nějakej debil zmrvil moji oblíbenou jedničku. Oops! Tak ne. Protože Jumanji Vol. 2 je přes moje sejčkování docela zábavná věc a to i přes to, že tu hrají Hart s Blackem! Tuhle hru bych si rád zahrál a ve výběru postav se chci stát Madison Isemanovou. Taky by mi ale trvalo, než bych si osvojil techniku čůrání.

• 10.3.2018  07:28
    Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

Nápad dobrý - všechno dobré. Ale na mě je to točeno tu a tam zvláštně, až skoro parodicky, odlehčeně, nevím, jak to vyjádřit. Herci přehrávají, jednotlivé díly nejsou schopné vtáhnout do děje. Styl mi nesedí a dejte mi ještě pár let, třeba v tomto seriálu taky poznám ten vybroušený diamant. Kompletní herecká ekipa té doby. A my můžeme coby pamětníci dávných časů lkát, jaké jsme to kdysi měli herce a možná že jaké máme dnes, což? Kdybych měl aspoň něco vypíchnout, chladná tvář Anke Sevenich při soudní řvanici byla neskutečně podmanivá.

• 9.3.2018  15:36

Já to říkám stále, ale velké svázané černobílé papírové věci, o kterých se učí na základkách a gymplech, by se neměly převádět do pohyblivé a barevné podoby.

• 7.3.2018  14:21
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Tak jsem shlédl nemálo krimi seriálů ze současného 2.decénia a s hrůzou zjistil, že současní scénáristi jsou jak středověcí opisovači Písma svatého. Ve všech se totiž objevují provařené přílohy - kriminalista, manželství v troskách, komplikovaný vztah s dcerou, policejní šéfci jak přes pauzák atd. Je ale vlastně nespravedlivé, že to uvádím až u Labyrintu. Jenže úroveň Případů 1.oddělení se nikomu dosud nepodařilo překonat, a tak je poučné sledovat, kde zmíněné scén.propriety tvoří gró a kde jen doplněk sofistikované filmařiny. Neumím si pomoci, ale scénář Labyrintu je slabý. Je mi jasné, že na novodobých gladiátorech spočívá nemalý podíl naší tvorby, ale tolik smrti a mrtvol už přece jen začíná být poněkud vyčpělou obchodní komoditou. Bohužel přes tu hromadu smrti se mezi řádky ztratilo citové pohnutí zvláště ke dvěma postavám, jejichž katapultace z kokpitu mi přišla zbytečná (zvlášť, když jedna má rodinu). Nevím, nějak mi tenhle typ lehoučce emočně rozkolísané rodinky nesedl a kupa nelogičností taky ne (SPOILER: jak mohl vrah vědět, že sochu z krypty nevynesou hned ven, přičemž připravovaný výbuch k separaci biskupa by naprosto ztratil smysl????). Pochvala za uvedení mramorové perly v Doubravníku na filmový trh. Pro mě nejlepší postavou byl Michal Dlouhý, který působil nebezpečněji než všichni záporáci dokupy, a to měl na předvedení svého umu jen pár minut!!

• 7.3.2018  11:31
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Taky se rádi prochazíte metropolitní kanalizací? Srajdy, mršiny, smrad. Mňam. No pokud to není zrovna menu podle vašeho gusta, mini sérii Spravedlnost se vyhněte obloukem. Ne, fakt se v tomhle seriálku nenajde jediná postava, která by jednala normálně, všechny charaktery jsou křivý od sklepa po půdu, o sympatiích nemluvě. Byl-li to fakt záměr, pak to nemá cenu rozmazávat. To je jako vyčítat kanalizaci, že jí páchne z úst.

• 6.3.2018  14:25
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Achjo, ten casting. Noha zase vyšetřovatel. Hadek se chová jako idiot. S kroucenim hlavy jsem ješte zkousnul, že věčně nadržené něžné pohlaví se otravně dobývá pod peřinu Nestoru Bukowskému, u Hádka je to hodně nepovedený žert. Vraha podvědomě tipnete dost brzy, takže překvápko se nekoná. Naopak atmosféra Sudet a starých křivd je velmi příjemná.

• 11.2.2018  20:45
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Pokus. Snaha. Omyl. Pokus o light Twin Peaks. Snaha o akci, rozuměj - rozbít co nejvíc aut. Omyl ve všem.

• 9.2.2018  14:54

V mikrosvětě vztahů 1. oddělení to pěkně houstne a to mezi všemi. Míra Hanuš si své nesympatické alter ego vychutnává s naprostou grácií. Případy jsou opět výborně převedené na obrazovku, hodnověrná kriminalistika, napětí, rozumně servírované morbidity, celkově prostě dobrý počin z tuzemských luhů a hájů.

• 3.2.2018  21:25

Prezident Blaník aneb Hlubinná těžba humorného potenciálu Marka Daniela. Jasně, Blaník pracuje s reáliemi po svém a asi v tom není potřebná hloubka politické satiry, ale v kině to šlapalo a salvy smíchu zněly z plna hrdla. Vtipně zinscenované narážky a parodie (např. jak slavný Zemanův tlamopád v ČT) dostatečně dobře odlehčily těžké povolební delirium. Něco za tu pověstnou hranu dobrého vkusu asi i přelezlo, ale tenhle humor a nadsázka zkrátka vyžadují pořádný nadhled. Mě tahle taškařice vůbec neuráží. A když vidím, jakým hovadinám uvěřili voliči MZ v předvolebním kašohnoji, tak tohle je ultra inteligentní počin. A kdy jindy uvidíme ve filmu tu vědomě, tu nevědomě hrající politiky? Blaníka za prezidenta samozřejmě nechci, ale na plátně mi ten magor vůbec nevadí. EDIT: Po druhém shlédnutí v TV z toho leccos vyšumělo, leccos zfermentovalo, žel ku škodě filmu. Některý filmy by se měly promítat jen v kinech a před volbami.

• 28.1.2018  15:39
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Případy 1. oddělení aneb Divákovi se nezavděčíš. Na rozdíl od jiných krimi oceňuji vyšší míru autenticity, ale zase mi tu chybí nějaký filmařský přínos a postup. Díly postrádají trochu švihu, na druhou stranu jsou příjemně všední. Úvodní znělka mi až příliš připomíná Sherlocka - záměr? Je vidět, že za seriálem stojí žurnalista a policajt, chtělo to ale taky filmaře. Nedávno jsem viděl seriál Rapl. Ten nemá kriminalisticky autentické zápletky, ale má dobrou atmosféru, parádní kameru, přelety nad krajinou, práci na charakterech uvězněných v nehostinné krajině. Tohle 1. oddělení nemá, na rozdíl od profi zpracovaným případům.

• 26.1.2018  20:50
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Témata nespadající do kompetence prezidenta, moderátor domnívající se, že moderuje Česko hledá superstar, diváci, z nichž mnozí byli poprvé v životě v divadle, přičemž si ho spletli s knajpou 4. cenové. Paráda, fakt paráda. Zemana s Drahošem nehodnotím, to je už politika.

• 19.1.2018  23:31
    Rapl (TV seriál) (2016)

Rapl aneb Taková normální kriminálka. Když jsem poprvé viděl úvodní titulky, lekl jsem se, že jsem omylem pustil Pustinu. Zase ta těžba! Každý stát má holt svůj trademark. Amerika temné uličky, seveřani nekonečné lesy a my černouhelné pánve. Atmosféra příjemná, ale případy byly asi určené dětem školou povinným, jež netřeba zatěžovat hodnověrnou kriminalistikou. Drsný máčo a roztomilý nekňuba je dvojka, která se stoprocentně vyskytuje ve scénáristických učebnicích jako čítankově ideální. Policejní skvadra však byla natolik příjemná (Kuneš, Lupen, Rohan, Slepice), že jsem 1. sérii zvládl v podstatě bez újmy. Jen by to chtělo pořádný příběh a někoho, kdo umí psát kriminálku. A nedržet se fakt omletých klišé. Je to sázka na jistotu - sázka na průměr. Hvězdičkový příděl si nechám ještě projít hlavou. Co si na Raplovi cením, že je to docela klidný seriál (sic!) a hlavně přichází s velmi sympatickou atmosférou.

• 17.1.2018  19:30
    DVTV (TV pořad) (2014)

Takhle by to mělo vypadat v praxi - nekompromisní otázky, razantní přístup a od politiků tvrdě vynucené zodpovídání se.

• 8.1.2018  11:07

SPOILERY! SPOILERY! BEZ NICH TO NEPŮJDE. Pramáti Johna Doe ze Se7en je pěkná baba - a než mě začnete označovat jakožto nekrofila a vyhodíte mě z toplistu, mrkněte nejprve na film. Vážení, sám jsem si otestoval, jak důležité je čísti žánrové zařazení filmu, v tomto případě horor / mysteriózní / thriller. Já blbec totiž čekal napínavou detektivku, kde budou dva pitvaři odhalovat příčinu a totožnost smrti neznámé dívky a kriminalisté rozjedou dramatické pátrání po vrahovi. Prdlačky! Film totiž nastoupil po chvilce slibného rozjezdu na jinou kolej a vedl mě přes zámek hrůzy do cílové stanice, kde jsem fakt vystoupit nechtěl. Sorry jako, jak by řekl guru Všehomíra, tenhle film by byl originální v době, kdy byla kinematografie a kinematofilie v plénkách. V roce 2016 je to diluviální ještěr z kreseb Zdeňka Buriana. Asi chyběly prachy... scénář nikdo napsat nemohl, protože se zašlo do Archivu Žánrových klišé, Haloweenská 13/B, Londýn nad Temží, a tam se za libru vyhrabaly ty nejvyvařenější hororové nudle, co jen znáte (lekačky, zvonečky, výtahy, přítelkyně, elektřina, problematika otvírání a zavírání dveřních otvorů apod.!!!). Nakonec mi z toho vyšel hororový cover Jumanji - prostě ji dopitvej a pak.......víc neprozradím.

• 26.12.2017  22:25
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Snesitelné až na pár výjimek - Piškula sekeru v ruce držel poprvé až při natáčení, protože ji drží jak prase kost. Alespoň věděl, že dřevo se štípá tou ostřejší stranou, což oceňuji. Holky jsou nadržené na vdávání a první setkání toho hlavního dua představuje definici "lásky na první pohled", k níž se váže svatba po cca 6 hodinách známosti. A když Piškula, mlátíc hlavou o trám plká cosi o lásce s výrazem zfetovaného Amorka, chtělo se mi vrátit štědrovečerní cukroví ze žaludku zpátky na tác horní cestou. Sokola s Lábusem tak nějak nemá cenu komentovat, nechci z nich dostat kožní vyrážku. Taky těžko zkousávám, že peklo je cca 10 m pod zemí a při vývratu stromu do něj teče voda. Víte, pohádky vždy byly velice inteligentní žánr, který obsahoval hlubokou moudrost a vysokou teologii, dnešní pohádky jsou imbecilní, infantilní a inkontinentní. Proto jsou filmové počiny tak špatné. Ta tam je moudrost, ta tam je silný příběh. A to, že čertům chčije a chčije na hlavu, mi vtipné prostě nepřijde. Vnitřek už byl vykreslen o něco lépe a za mě nejsvětlejším bodem byl příjemně pokušitelský Langmajer. Jenže Karla Heřmánka - obávám se - už žádný filmový čert nikdy netrumfne, určitě ne Troškovy upištený hovada.

• 26.12.2017  16:21
    Tři životy (TV film) (2007)

Ale jo, dalo se to přežít, ale tak nějak to nebylo ničím zajímavé. Vojta Dyk dle mého skromného názoru nemá moc predispozice k hlavní herecké roli táhnoucí pohádku vzhůru. Molnárová blond má sice pěkné pozadí, ale toť asi vše. Až příliš lehce zapomenutelný film, splývající s třemi valníky podobných počinů.

• 17.12.2017  22:27

Palčivá otázka zní, co všechno jsou skalní fans SW ochotni zkousnout, aby si připustili, že viděli průměrný, leč safra drahý film. Áále, ať se jde salahadin bodnout světelným napichovátkem! V nejdelším filmu ságy SW se vlastně stane jen to, že někdo někam uteče, protože se posere něco, o čem celý film je. SW mi vždy přišly trochu nablblé vesmírné limonádičky se vztahovými peripetiemi na levelu Velmi křehkých vztahů a s hodně nablblými scénáři. Osmička se tohoto konceptu drží jak prase koryta a zarytě odmítá přijít s dobrým filmem. Postavy jsou hrozné- Luke je zmršený, jak zákon káže. Nejpitomější je Finn, který, když už se těšíte, že konečně zhebne, tak - hádejte. Leia je protivná důchodkyně. Atd., atd. A nakonec ani žádný pořádný souboj. Jedna z nejhloupějších a nejpřeceňovanějších ság nabírá nepříjemně mnoho dílů á la Tak jde čas. ----> Isherwood: a proč ti prďoši 18- to točí jako staroši? Není spíš tohle zábavné?

• 12.12.2017  21:24

Škoda, že Liška nehraje lišku. Upřímná vejpitkárna, která se vůbec nesnaží zakrýt tu přízemnost. To beru. Teď nevím, jestli jsem se upřímně bavil, ale minimálně jsem zcela jistě zapomněl, že musím zítra do práce, kde šéfem Vůl, sekretářkou Kráva a kolegové se chovají jako stádo Čivav. Takže fajn.

• 8.12.2017  21:12
    INSTINKTY Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Jen naprostý mozkový impotent bez viagry si udělá pořad sám pro sebe, se svým jménem v názvu, udělá ze sebe nesnesitelně nemotorného moderminátora a onanuje si své ego. Snad i v KLDR mají objektivnější pořady. Jestli on to Jarin nemá z toho, jak pravidelně provětrává Zemanovi trencle.

• 8.12.2017  21:06
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Prosím orgány činné v trestním řízení, aby proti Jarinovi Souchoťovi zasáhly a znemožnili mu prznění našich už tak dost těžce zkoušených nervů. Aneb totální tragéd, který má místo umu tučnou sumu. Ale je to přitom de Bill. Za díl s bezdomOvčáčkem holdujícím fíkusu bych doporučil pár facek, aby se pánům Souchoťovi a tomu druhému rozsvítilo v kebuli.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42