salahadin

okres Žďár nad Sázavou
Milovník básní Francoise Villona

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 10.10.2018  14:07
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Případ dočasně odložen. Tento filmový psychologický rozbor je zábavný jako - jakýkoli jiný psychologický rozbor. Možná proto jsem studoval archeologii. Prozatím nejsem s to seriál ocenit. Vadí mi režie. Děj se třepetá na místě, jen tu a tam pošťouchnut kriminálním vanutím. Postavy stěží životné. Dialogy velmi nedialogické. A aby snad seriál nesklouznul na roveň akademických dokumentů, vloží filmaři nějakou postelovou scénu jako prvek normálního života. Proč jen se bez toho žádný novodobý počin neobejde? No tak to zkusím za pár let.....

• 10.10.2018  14:00
    Mindhunter - Série 1 (série) (2017)

David Fincher mě opustil, ale aspoň mi tu nechal na rozloučenou Sedmičku vína, vstupenku do Klubu rváčů a Zodiacovu značku na kapotě auta. Jinak se ale přesunul tam, kde já nevidím coby divák životem povinný nic tak zajímavého, abych plesal nad filmovým řemeslem.

• 7.10.2018  14:46
    Most - Série 1 (série) (2011)

tak nám Sága, socialně slabší souputnice, skoncovala s 10dílnou ságou o saqva sentimentální vysírce. Mosty rády padají. A tenhle seriál je podobný, na počátku solidní konstrukce, ke konci jen chatrná slupka. Most je přesně ten typ seriálu, na němž mi něco neskutečně vadí. Nejde jen o Sagu, u níž absolutně nechápu, čím by jako že měla být zajímavá. Takovou neskutečnou osobu můžete vidět opravdu jen v televizi, no proto mi vadí a neshledávám na ní nic zábavného ani originálního. Totéž bohužel na většině postav seriálu. Ale největší problém je tradičně s padouchem. U novodobého Sherlocka Holmese jsem Moriartyho tak nějak bral jako součást celé té zábavné taškařice, ale tady? Superman. Týpek, co má pod palcem úplně všechno, k dispozici každou informaci, někdy i na platformě telepatie, vždy krok před policajty. Nene, prosím vás, už je toho moc. Navíc také nemám rád scénáře typu: "Nechceš si o tom promluvit?" "A o čem" "No o tom." "A o čem jako?" - v podstatě prázdné věty, které děj nijak neposunují ani nerozvíjejí. Bylo jich tu mnoho. Most tudíž trpí dalším nedostatkem podobných počinů - je hrozně natahovaný. Nevyužitý potenciál. Nebo jinak řečeno - mělo tohle vůbec nejaký potenciál, pokud to opisuje od jiných? Od koho, to tu pozná každý. Když opíšu písemku od spolužáka, zasloužím si taky jedničku? Ten konec a celé vyznění si prostě 10 dílů nezasloužilo...

• 24.9.2018  18:37

Tak ještě repete - jednim slovem nezajimave. Na komedii to postrádá vtip, koutky úst se za celou dobu ani necukly, natož aby rty odhalily zubní bělmo. Zápletka je prozatím tak prostinká, že ani humorné momenty moc generovat nemůže. No tak snad ještě do třetice a pak asi šlus.

• 23.9.2018  21:20

První dojem je jediným slovem řečeno nezajímavý. Taky jsem členem jednoho SDH, proto jsem seriál zkusil. No tak dám mu ještě šanci. Čekal jsem podobnou oborovou srandu typu Štafl, ale po prvním dílu už to nečekám...

• 12.8.2018  13:03
    Město (2010)

Tak jasně, já pohádkám nevyčítám, že Ježibába přece v rámci přírodních zákonů nemůže létat na koštěti, protože levitovat umí jen Koprfíld, já všechny ty nadpřirozené věci skousnu, pokud ale ta pohádka není blbá jako bankovní poplatky. The Town se sice tváří strašně vážně a věří si, ale je to přesně ten typ blbého filmu, který snadno prokouknete a pak ho se skřípěním zubů dodíváte, abyste si mohli na čsfd z paty odflusnout ten filmařský patok. Jsem ochoten akceptovatjediné dvě Affleckovy herecké výrazové polohy, jichž je schopen - Affleck s ubrečeným výrazem, Affleck s ubrečeným výrazem vážným. Ok. Ale mnohem méně tolerantní budu k tomu zbytku. Nesrovnávat s The Heat! Prosím vás, to je úplně, ale úplně jiná liga.

• 26.7.2018  22:41
    Admirál (2015)

Admirál aneb Kapitán oranjes v přátelském utkání vodního póla proti Albionu. Té cukrové vaty tam bylo přece jen hodně, byť děj zasazený do obrazů mistrů holandské školy by tomu měl i odpovídat. Ale přece jen, po chvilce mi ta všudypřítomná hudba, zpomalené záběry, bezpartijní politická filosofie a kupící se patos začaly lézt na nervy. Tady někdo moc neodhadl míru - solit divákům scény, které by normálně měly být podobným způsobem natočeny až finální, už v první třetině a pak cik cak po celou stopáž, mi přišlo fakt blbý. Asi to chápu, holandský národní film, který stál prachy, se musel líbit každému srdcaři oranjes. Pro našince těch keců tam bylo moc. Oceňuji ale, že konečně proti sobě v námořní bitvě nestojí jedna a jedna loď, ale jedna a jedna flotila. Další klad, že na vás z obrazovky nečučí provařené holywoodské obličejíčky, ale jeden opravdu škaredý admirál, jeden správňácký podrazák (Hajo Bruins) a jedna nádherná ženská do nepohody (Sanne Langelaar).

• 15.7.2018  17:11

V hlavní roli irský Brosnan a český Semtex. Ať žije Semtín! Ve vedlejší roli Chan made in China, majitel čínské restaurace, kde se už dávno negrilují jezevčíci, ale irští teroristi s vyšším obsahem proteinů a olova. A ten mi tu prostě neseděl. Celkově kdyby tu Džeký vůbec nebyl, sledovali bychom vcelku zajímavé vyšetřování a nějaké ty intrikánské vychytávky, takže slušná nenáročná zábava by vyšla. S Džekým to byla přepálená blbost, doslova a do písmene. Škoda, že neexistuje v reálu podobný restauratér, mohl Amíkům ušetřit práci a čapnout Usámu bin Ládina do týdne od útoků na Dvojčata.

• 13.7.2018  19:33

Jakoby rejža nevěděl, jakou cestou se vydat, přičemž k mání byly cesty dvě - buď film o drásavém niterném prožitku, samotě, bolesti ze ztráty blízkého člověka, nebo černá komedie, která si dělá ze všeho prdel. Obě cesty se negují a nelze je skloubit. A výsledek dopadl přesně tak, jak neměl. Pakliže se zrovna odehraje hluboká scéna, výborně zahraná a zrežírovaná, nemá vůbec šanci v divákovi rezonovat, protože rejža se asi lekl, že to bude moc vážné, a tak šup tam s nějakým rádobyvtípkem nebo násilným odlehčením. Nebýt téhle kinematografické schizofrenie, myslím, že by to byl fucking good movie. Jenže - hlavní hrdinka je sice v depce, ale to ji neospravedlňuje k jejímu v podstatě prasáckému jednání, je to normální blázen a nám je předkládán jako oběť. Tohle na filmu nenávidím. Jestli už teda trestat pachatele, měla jít Mildred mručet na hodně dlouho. Chování Willoughbyho připomínalo scénáristické sebeukájení. Další rozpolcenost, tu dojemné, tu zbytečně přepálené. Celkový dojem po zčernání obrazovky se rovná nule - žádné velké poselství, žádný velký účinek, jen střípky dobrých scén (rybaření u řeky, brčko, dopisy, první rozhovor na houpačce atd.). Rockwell rocks!

• 16.6.2018  15:20

Víte, není to jednoduché. Uživatel salahadin totiž odjakživa podceňoval černobílé filmy a myslel si, že budou nudné, strojené, bezkrevné a tak podobně. A od té doby již s železnou pravidelností na čsfd otvírá hubu s údivem, že tyhle nebarevný filmy, z jejichž protagonistů jsou všichni dávno pod hlínou, jsou vlastně hodně, hodně dobré, svižné, vtipné, zábavné a herecky velmi příjemné. A že de facto novodobé slátance těmto stařečkům nesahají ani po šněrovačky.

• 31.5.2018  13:52
    Na Hory (2018)

Mnoo...jako filmovy varovny ukazovacek docela dobry, ale mne tomu neco chybelo. Kratasek postrada alternativni konec, kdy divakovi teleciho veku ukaze pozitivni priklad, tedy dat dobremu umyslu tvurcu opodstatneni. Chybel mi dobry konec, kdy neprijemni a vecne vycitavi rodice tomu svemu ve sracce namocenemu potomkovi ucinne pomohou. Takto je to sice verohodne natoceno, ale zustava po tom jen horky vocas, protoze podobnym rodicum bych se asi taky nesveril - ani s tim, ze jsem si koupil vzduchovku.

• 14.5.2018  22:12

Pro chlapy horor, fakt zámek hrůzy. A jen doufám, že pro ženský to není "normální". Já tyto a podobné slepičince velmi těžko snáším a zlobím se na svou zvědavost koštnout nový streamácký seriál.

• 6.5.2018  06:18
    Štafl - Šušně (E01) (epizoda) (2018)

Taxíkem jsem nikdy nejel a nikdy asi nepojedu, ale tenhle serial mě baví. Dobře napsané a zahrané trio taxikářů pobaví. Po 4 dílech zatím paráda. Jo a hudební motiv je správně ujetý!

• 26.3.2018  22:36

Tak já nevím. Zábavné to není, vtipné ani omylem, není to ani napínavé ani zajímavé. Trojka duchařských principálů je nejnudnějším výplodem kinematografie od počátku filmových věků a dovolte osobní poznámku, že Bill Murray byl nesnesitelný. Jednu hvězdu dávám vlastně jen proto, že se mi nechce dát odpad. Navíc opravdu upřímně nenávidím ústřední píseň, která je tak nesnesitelně juchavá, že mi způsobuje žaludeční nevolnost. Film, který je otravný a nikoli zábavný. A na čsfd má 83%. To mě poser slizem. Vlastně jediné slovo, které film vystihuje, je VLEZLOST (jak velmi správně podotkla Morien ve svém komentáři, pod který se klidně podepíšu). Vlezlá písnička, vlezlý Murray a jeho slintající úchyl, vlezlý Moranis. Ou, jak já nesnáším postavy typu Venkman - postarší chlap, chovající se jako prepubertální hejsek, neberoucí nic vážně, bez motivace a sympatií. Krom naprosto magorického a hloupě dlouhého závěru, kde má být asi vtipné to, že lidi ze čtyř hnusných chlapů uchcávají jako z fotbalistů Barcelony (prooooč!?!?), se ve filmu vlastně neděje absolutně nic, co by obsahem a filmovým řemeslem diváka bavilo, nebo alespoň minimálně podněcovalo jeho zájem o postavy a děj. Kdepák, vážení. Mně bylo absolutně šumafuk, kdo jsou krotitelé a naprosto mě nezajímalo, co se ve filmu děje. Možná je na vině můj věk, jako cirka desetiletému by se mi to mohlo líbit o deset procent víc. Naprosto nevyužitý potenciál a já jen namáhám krční část páteře, když si čtu superlativy zdejších komentérů. Nu což, proti vkusu zavřu pusu.

• 12.3.2018  12:29
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Já nevím, jak a proč toto vůbec hvězdičkově hodnotit. Jen napíšu JEDNU VĚC všem zdejším kritikům, kteří plácají nesmysly o jakési agitce. Prosím vás, vážení mozkomoři, zapojte mozečky a uvědomte si, že akce vyvolává reakci. Občanská nespokojenost umělců na Českých lvech NEBYLA akcí, ale reakcí!!! Takže chcete-li plivat hleny, poplivejte toho buřtguláše sedícího v Hradní hospodě a nenadávejte lidem, co svobodně vyjádřili svoje znepokojení nad nesmyslnými kdákanci Zemana a jeho podržhůlek. Děkuji. Občan Jan.

• 11.3.2018  18:11
    Avengers (2012)

Zkusil jsem, vzdal jsem. Přesně ten typ filmařiny, který je mi ze srdce protivný a odpudivý. Nemá to vůbec nic, co dělá film dobrým filmem, od tupého scénáře po všechno ostatní. Moje první a to vemte jed že i poslední zkušenost se značkou Marvel. Nikdy více!

• 11.3.2018  16:52

Opravdu moc, moc, moc se snažím vymyslet nějaké synonymum k obligátnímu "nuda", ale nejde to. Nebudu originální. Viděl jsem jeden z nejnudnějších filmů ze škatulky "romantický". Hanks je po Klausu Kinském nejšerednější chlap na plátnech a monitorech, ale narozdíl od Hankse se Kinski nikdy necpal do tohoto žánru. A celé je to plný divných, fakt divných postav, přičemž v konkurenci vychází jako nejinteligentnější a nejnormálnější britský knihovník Bernard Black. No a pak se tam taky mailuje, to bych nechal bez poznámky, protože jsem byl vždy silně alergický na skutečnost, že se lidi nad 30 let chovají jako lidi pod 13 let. Jo a z chemie jsem míval trojky, ale safra poznám, když mezi postavami chybí. Tyhle dva prvky by nevytvořily sloučeninu ani pod tlakem a párou. Nene. Ale tak dobře, už mlčím, já vím, že jsem nebyl cílovka.

• 10.3.2018  17:29

Panečku! Já myslel, že tomuhle filmu namastím vodpad a začnu se tu rozčilovat nad tím, jak nějakej debil zmrvil moji oblíbenou jedničku. Oops! Tak ne. Protože Jumanji Vol. 2 je přes moje sejčkování docela zábavná věc a to i přes to, že tu hrají Hart s Blackem! Tuhle hru bych si rád zahrál a ve výběru postav se chci stát Madison Isemanovou. Taky by mi ale trvalo, než bych si osvojil techniku čůrání.

• 10.3.2018  07:28
    Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

Nápad dobrý - všechno dobré. Ale na mě je to točeno tu a tam zvláštně, až skoro parodicky, odlehčeně, nevím, jak to vyjádřit. Herci přehrávají, jednotlivé díly nejsou schopné vtáhnout do děje. Styl mi nesedí a dejte mi ještě pár let, třeba v tomto seriálu taky poznám ten vybroušený diamant. Kompletní herecká ekipa té doby. A my můžeme coby pamětníci dávných časů lkát, jaké jsme to kdysi měli herce a možná že jaké máme dnes, což? Kdybych měl aspoň něco vypíchnout, chladná tvář Anke Sevenich při soudní řvanici byla neskutečně podmanivá.

• 9.3.2018  15:36

Já to říkám stále, ale velké svázané černobílé papírové věci, o kterých se učí na základkách a gymplech, by se neměly převádět do pohyblivé a barevné podoby.

• 7.3.2018  14:21
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Tak jsem shlédl nemálo krimi seriálů ze současného 2.decénia a s hrůzou zjistil, že současní scénáristi jsou jak středověcí opisovači Písma svatého. Ve všech se totiž objevují provařené přílohy - kriminalista, manželství v troskách, komplikovaný vztah s dcerou, policejní šéfci jak přes pauzák atd. Je ale vlastně nespravedlivé, že to uvádím až u Labyrintu. Jenže úroveň Případů 1.oddělení se nikomu dosud nepodařilo překonat, a tak je poučné sledovat, kde zmíněné scén.propriety tvoří gró a kde jen doplněk sofistikované filmařiny. Neumím si pomoci, ale scénář Labyrintu je slabý. Je mi jasné, že na novodobých gladiátorech spočívá nemalý podíl naší tvorby, ale tolik smrti a mrtvol už přece jen začíná být poněkud vyčpělou obchodní komoditou. Bohužel přes tu hromadu smrti se mezi řádky ztratilo citové pohnutí zvláště ke dvěma postavám, jejichž katapultace z kokpitu mi přišla zbytečná (zvlášť, když jedna má rodinu). Nevím, nějak mi tenhle typ lehoučce emočně rozkolísané rodinky nesedl a kupa nelogičností taky ne (SPOILER: jak mohl vrah vědět, že sochu z krypty nevynesou hned ven, přičemž připravovaný výbuch k separaci biskupa by naprosto ztratil smysl????). Pochvala za uvedení mramorové perly v Doubravníku na filmový trh. Pro mě nejlepší postavou byl Michal Dlouhý, který působil nebezpečněji než všichni záporáci dokupy, a to měl na předvedení svého umu jen pár minut!!

• 7.3.2018  11:31
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Taky se rádi prochazíte metropolitní kanalizací? Srajdy, mršiny, smrad. Mňam. No pokud to není zrovna menu podle vašeho gusta, mini sérii Spravedlnost se vyhněte obloukem. Ne, fakt se v tomhle seriálku nenajde jediná postava, která by jednala normálně, všechny charaktery jsou křivý od sklepa po půdu, o sympatiích nemluvě. Byl-li to fakt záměr, pak to nemá cenu rozmazávat. To je jako vyčítat kanalizaci, že jí páchne z úst.

• 6.3.2018  14:25
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Achjo, ten casting. Noha zase vyšetřovatel. Hadek se chová jako idiot. S kroucenim hlavy jsem ješte zkousnul, že věčně nadržené něžné pohlaví se otravně dobývá pod peřinu Nestoru Bukowskému, u Hádka je to hodně nepovedený žert. Vraha podvědomě tipnete dost brzy, takže překvápko se nekoná. Naopak atmosféra Sudet a starých křivd je velmi příjemná.

• 11.2.2018  20:45
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Pokus. Snaha. Omyl. Pokus o light Twin Peaks. Snaha o akci, rozuměj - rozbít co nejvíc aut. Omyl ve všem.

• 9.2.2018  14:54

V mikrosvětě vztahů 1. oddělení to pěkně houstne a to mezi všemi. Míra Hanuš si své nesympatické alter ego vychutnává s naprostou grácií. Případy jsou opět výborně převedené na obrazovku, hodnověrná kriminalistika, napětí, rozumně servírované morbidity, celkově prostě dobrý počin z tuzemských luhů a hájů.

• 3.2.2018  21:25

Prezident Blaník aneb Hlubinná těžba humorného potenciálu Marka Daniela. Jasně, Blaník pracuje s reáliemi po svém a asi v tom není potřebná hloubka politické satiry, ale v kině to šlapalo a salvy smíchu zněly z plna hrdla. Vtipně zinscenované narážky a parodie (např. jak slavný Zemanův tlamopád v ČT) dostatečně dobře odlehčily těžké povolební delirium. Něco za tu pověstnou hranu dobrého vkusu asi i přelezlo, ale tenhle humor a nadsázka zkrátka vyžadují pořádný nadhled. Mě tahle taškařice vůbec neuráží. A když vidím, jakým hovadinám uvěřili voliči MZ v předvolebním kašohnoji, tak tohle je ultra inteligentní počin. A kdy jindy uvidíme ve filmu tu vědomě, tu nevědomě hrající politiky? Blaníka za prezidenta samozřejmě nechci, ale na plátně mi ten magor vůbec nevadí. EDIT: Po druhém shlédnutí v TV z toho leccos vyšumělo, leccos zfermentovalo, žel ku škodě filmu. Některý filmy by se měly promítat jen v kinech a před volbami.

• 28.1.2018  15:39
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Případy 1. oddělení aneb Divákovi se nezavděčíš. Na rozdíl od jiných krimi oceňuji vyšší míru autenticity, ale zase mi tu chybí nějaký filmařský přínos a postup. Díly postrádají trochu švihu, na druhou stranu jsou příjemně všední. Úvodní znělka mi až příliš připomíná Sherlocka - záměr? Je vidět, že za seriálem stojí žurnalista a policajt, chtělo to ale taky filmaře. Nedávno jsem viděl seriál Rapl. Ten nemá kriminalisticky autentické zápletky, ale má dobrou atmosféru, parádní kameru, přelety nad krajinou, práci na charakterech uvězněných v nehostinné krajině. Tohle 1. oddělení nemá, na rozdíl od profi zpracovaným případům.

• 26.1.2018  20:50
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Témata nespadající do kompetence prezidenta, moderátor domnívající se, že moderuje Česko hledá superstar, diváci, z nichž mnozí byli poprvé v životě v divadle, přičemž si ho spletli s knajpou 4. cenové. Paráda, fakt paráda. Zemana s Drahošem nehodnotím, to je už politika.

• 19.1.2018  23:31
    Rapl (TV seriál) (2016)

Rapl aneb Taková normální kriminálka. Když jsem poprvé viděl úvodní titulky, lekl jsem se, že jsem omylem pustil Pustinu. Zase ta těžba! Každý stát má holt svůj trademark. Amerika temné uličky, seveřani nekonečné lesy a my černouhelné pánve. Atmosféra příjemná, ale případy byly asi určené dětem školou povinným, jež netřeba zatěžovat hodnověrnou kriminalistikou. Drsný máčo a roztomilý nekňuba je dvojka, která se stoprocentně vyskytuje ve scénáristických učebnicích jako čítankově ideální. Policejní skvadra však byla natolik příjemná (Kuneš, Lupen, Rohan, Slepice), že jsem 1. sérii zvládl v podstatě bez újmy. Jen by to chtělo pořádný příběh a někoho, kdo umí psát kriminálku. A nedržet se fakt omletých klišé. Je to sázka na jistotu - sázka na průměr. Hvězdičkový příděl si nechám ještě projít hlavou. Co si na Raplovi cením, že je to docela klidný seriál (sic!) a hlavně přichází s velmi sympatickou atmosférou.

• 17.1.2018  19:30
    DVTV (TV pořad) (2014)

Takhle by to mělo vypadat v praxi - nekompromisní otázky, razantní přístup a od politiků tvrdě vynucené zodpovídání se.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42