salahadin

salahadin

Jan Tallhofer

okres Žďár nad Sázavou
Milovník básní Francoise Villona

Jabber: the Hut

80 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
  • 23.6.2017  22:09

  V letním putovním kině s alkoholem v ruce to byla pecka, ale ruku na srdce, jen kvůli tomu alkoholu. Když si tak vzpomenu na ten film, jsem strašně rád, že si na něj už nevzpomínám...

  • 25.4.2017  22:26

  Bylo mi řečeno, že to má být komedie - a já viděl tragédii. Jsem ze srdce rád, že jsem na tohle nemusel do kina a vysolit nekřesťanské peníze. Ne, rozhodně nejsem Ortelista dementista, co učí děti zpívat "mešitu" a "bílou orchidej", ale multikulti humor se musí umět. Určitě ho nedosáhnete tím, že bude omílat fórky s obřízkou. Což o to, nápad na film byl dobrý, ale provedení hodně slabé. Svou vinu asi nese i unylý dabing. Jinak plně podepisuji komentář frbulky.

  • 18.3.2017  23:02

  Trošku kašírovaný obsah, pokrytý falešnou šlehačkou a bílým cukrem. Něco jo, něco ne. Rozhovory nedospělých borců měly být hloupé a nasáklé spermatem, to byly, ale přehnaně. Možná jsem naivní, ale takové přisprostlé dialogy nevedou tak často ani fakt vyhypovaní kaňouři. Druhá rovina - psychologický rozbor - byla o moc lepší. Vlastně jediné, co mě na filmu bavilo, nebyl Damon, ale Williams a jeho postava. A protože byl ve filmu spíš v odmocnině a Damon v mocnině, nebavil jsem tak, jak mi rovnice slibovala. Damon bohužel svého génia zahrál špatně, nevěřil jsem mu ho ani na chvíli. Hrát prudce inteligentního člověka neznamená něco načmárat na tabuli, člověk do toho musí dát víc... Opravdu v tom nevidím nijak velký potenciál, až na Williamse, který uměl počítat určitě líp, než všichni kolem dohromady....

  • 28.2.2017  22:00
  Černá Fortuna (TV film) (1991)
  ***

  V porovnání s tímto filmem působí scénické představení lecjaké skupiny historického filmu na žracích a nasávacích letních akcích jako zcela věrohodná řežba. Vypíchnu některé herecké výkony, které jsou na úrovni školní mikulášské besídky. Choreografie bitvy připomíná nácvik opilých gymnazistů na stužkovou. Nehledě na malý rozpočet, kdy hrad dobývají čtyři vemena, která si stoupnou přesně tam, kde se obvykle při střelbě nachází terč. A renesanční atika brány hradu Boskovice coby cimbuří, za nímž se schovávají obránci vedení šaškem? Šaškárna... tři za velmi dobrou hudbu a personifikaci smrtky, která tančí mezi mrtvými.

  • 12.2.2017  19:14
  Mlčení (2016)
  ****

  Prohrál partii s Bohem a šlápl, ale neztratil Boha? Jsme v době, kdy drtivá většina lidí včetně komentérů na čsfd neví o křesťanství zhola nic - a to i v situaci, kdy ví pár encyklopedických faktů. Stačí si přečíst bezduché ohavnosti psané verbalem. Podstata učení je jim ale zcela skrytá, v horším případě šuma fuk. Jak potom hodnotit obsahovou stránku filmu? Celou dobu jsem si říkal, jak bych jednal já? Kam až bych došel? Hodnocení je provizorní a po uležení snímku v hlavě se uvidí... "Bůj nemlčí, Bůh mluví potichu. To my hlučíme a neslyšíme ho..."

  • 24.1.2017  15:24
  Nezapomenutelní (TV pořad) (2014)
  *

  Po pár dílech? Zapomenutelní. Úplně. Bez výjimky.

  • 20.1.2017  22:19
  Výměna (2008)
  *

  Na počátku bylo slovo, tedy dvě slova: "A true story." Hehe. Možná. Ten příběh sice může být plus mínus celsius věrohodný, jenže Eastwood ho natočil naprosto nevěrohodně. Je to jako brčko, když ho ponoříte do sklenice s vodou. Je to jedno brčko, ale ve sklenici se jeví jako zlomené. Eastwood do téhle sklenice ponořil tenhle příběh o safra zlých cajtech a safra citlivé mámě - což je další mínus. Angelina je nejen neskutečně nehezká, ale také herecky nemotorná. Nedokáže sdělit emoce jinak než přemrštěným přehráváním. Buď pořád srdceryvně bulí, což má být asi projev smutku, nebo nebo nebulí, ale tváří se, jakoby jí uletěly včely, asi výraz smutku. Její herecký projev není vůbec přirozený. Ze začátku filmu je přehnaně sladká na synáčka (je to holt film pro diváky hmmm), uprostřed přehnaně bulící, na konci přehnaně "těžce-v-pohodě" a smířená. Skoro jakoby dosáhla nirvány. Bohužel její postava do toho blázince patřila. Celkově je film strašlivě plochý a prvoplánový, třeba ti zlí policajtíčci to dostanou spočítané i s úroky takovým způsobem, který se rovná sentimentální fantasy. A aby ve mně film nevzbudil žádné emoce k žádné postavě (dobrý byl snad jen Michael Kelly), je neodpustitelné...nepočítám-li progresivně rostoucí vztek na všechny tvůrce vč. Eastwooda. Tuhle přeslazenou sentimentální limonádu vylejvám do kanálu s jedním odřeným punťasem za.....za co? Možná za Kellyho a Malkoviche.

  • 27.12.2016  22:58

  Conjuring 2 aneb Espresso lungo taky chutná pokaždé stejně. Marilyn Manson si nasadil klerikální hábit a vyrazil bez Mikuláše a anděla nadělovat uhlí. A docela ho nasírá, když známe jeho skutečné jméno a ne jen pseudonym. Starobylá filmařina triumfuje a mě by zajímalo, kolik jsem spálil kalorií. A proč ten hábit? A proč byl Marilyn tak zlej? Možná proto, že mu nezahráli jeho písničky, ale Elvise a Bee Gees. Wanův styl se prostě neokouká, bude-li mít silný příběh.

  • 24.12.2016  21:04
  Pravý rytíř (TV film) (2016)
  odpad!

  Jediným kladem pohádky jsou KOSTÝMY! Jinak jsem podstoupil masochisticko kinematografický maso. Tak jo, kde začít. Tak zvaná pohádka jak přes kopírák s dalšími moderními výplody našich neumětelů. Ne vážně, fakt u nás není nikdo, kdo by neměl odvahu natočit hernajs pořádnou pohádku, kde ze sebe herci nedělají pitomce, nepřehrávají, kde je kloudný děj atd??? Pojďme popořadě. Hanzlíkův čaroděj nepředstavuje ultimátní zlo, ale trapnou směšnost. Opravdu jsem nepochopil jeho lascivní touhu po obřadu s princeznou, když už ji unesl. To je čaroděj tak staromódní, že potřebuje papír?? Totálně nevěrohodná motivace!!! Trpaslík byl tajtrlík trpící komplexem "na velikosti záleží", tohle že má být trpaslík!? Bože, proč musí být všechny postavy jen pouhé pitomé karikatury?? Proč do všeho cpete nucený "humor"?? Ono teda smát se pitvoření herců fakt nedá, nene. Novotný s Krausem to taky pěkně schytali. Jen si vybavte pohádku O statečném kováři a Ondru s Matějem, kteří byli galakticky lepší než tragicky napsané a bohužel stejně tak odehrané postavy Novotného s Krausem. Zdejší písničky si nikdo při práci zpívat nebude. Princezna sympatická, ale chemie mezi ní a Komínkem nebyla namíchaná dobře. A všude trapný, nucený humor, chacha, chichi, budeme strašně vtipňoučcí, aby si rodinka u cukroví s dárky oddechla a vytrávila toho právě dobagrovaného kapra. Milí tvůrci - přečtěte si článek o pohádkách v časopise Nový prostor (prosinec 2016). A jinak vše podstatné shrnul ve svém komentáři kolega flanker.27.

  • 24.12.2016  13:58
  Český slavík Mattoni 2016 (TV pořad) (2016)
  odpad!

  Neodolal jsem a občas jsem se mihl před TV. Ano, je to prostě bezkrevná unylá pitomá zábava. Ceny dostávají interpreti, kteří neumí hrát ani zpívat (Ortel), a to jen proto, že jim to fanoušci vybojují. Z tohoto ročníku odsuzuji ocenění Ortelu, což je buran-beat kapela, která patří do Hudebních masakrů Jardy Konáše. Naopak velmi oceňuji Bangův bunjee jumping. A jeho hodnocení Luckou Bílou po ceremonii považuji za nejhloupější mentální výron tohoto roku...

  • 23.12.2016  22:35
  Rain Man (1988)
  ****

  Víte, co je ještě zbytečnější, než nosit dříví do lesa? Komentovat výkon Dustina Hoffmana. On nehraje, on JE. A sekunduje mu hodně slušný Cruise. Raymond - Rain man - Main man. Slyšel jsem, že život s autistou je peklo. Tenhle film si ale vybral jen roztomilejší stránku jinak velmi náročné vady...jak jinak.

  • 22.12.2016  23:12

  K téhle pohádce lze snad jen konstatovat, že nic podobného se u nás už nenatočí - krásná zvučná čeština, herecké kreace, kulisy a křesťanstvím šmrncnutý děj. To vše se dnes už jen paroduje a zlehčuje. Z herců nemá cenu nikoho uvádět, z toho jsem úplně bezradný, protože každý je výrazný a každý vynikající. Ale blahem jsem si poňuchňával zejména při výkonu Františka Smolíka a jeho čítankově přesného pyšníka. A ladovské dekorace jsou světový unikát........ jako mínus bych uvedl děj - dvě nadržené slípky upíšou duši čertu jen proto, aby jim dohodil citlivého inteligentního atleta, což je zboží i na naše poměry hodně nedostatkové. A stejně by se začali po pár letech hádat a rozvodovou při by řešila jiná inštance:) Obě kačeny byly tak hloupé, že bych si nevybral ani jednu, i kdyby posledním žijícím člověkem na zemi byl už jen Sarka Farka....ale jinak to byl slušnej tabák, na mou čest

  • 17.12.2016  11:52

  Hmm, myslím, že úplně nejvýstižnější komentář bude, když napíšu, že už v deseti letech mi ten film přišel poněkud blbý... možná by filmu prospělo, kdyby nepůsobil jako vietnamská kopie krtečka

  • 17.12.2016  00:06

  POZOR SPOILER: Vyumělkovaný, navoněný a vycizelovaný film o tom, jak si jedna myška hraje se dvěma kočkami, které žijí v blahodárném klamu o ostrosti svých drápků. Aby nakonec zjistily, že myší zoubky jsou špičatější. No nic, těžko komentovat film, který je zoufale předvídatelný. Pokud se už ve filmu objeví církevní hodnostář a k tomu vysoce postavený, je jasné, že to bude pěkný kaňour. A k tomu s režijními sklony podobně jako Rocco Siffredi. Ukňouraný ministrant taky asi nebude úplné jelito, protože čím víc se film blíží konci, tím více je jasné, že přijde konec z dílny "wow" scénáristických hříček. Bohužel jsem konec uhodl hodně brzy. A je to taková ta otočka, zdánlivě nečekaný schizoidní salchow, prostě něco, co podle zadumaných myslí filmařů mělo tenhle film povýšit na vyšší laťku spokojenosti diváka. U mě ale fungují pravidla filmového světa jinak. Takže za odhadnutelnost děje a občasné pomrkávání po hodinkách odřené dva špunty.

  • 13.12.2016  22:29
  Malý princ (2015)
  ****

  Exupéry to věděl. Jestli ve vás nezbude ani ždibíček dítěte, nikdy doopravdy nedospějete. A pokud jste ti nudní dospěláci, tento film ani nepochopíte. Já svou růži mám a nikdy nezapomenu!

  • 10.12.2016  19:14

  Anděl Páně 2 aneb katolické sci-fi. S křesťanstvím má tato pohádka společného překvapivě velmi málo (proklínající anděl, anděl mrkající po vdově, nuda v nebi, peskovačná xantipa Panna Maria, podivně se chovající Bůh atd.). Z pohledu věřícího jednají postavy absolutně v protikladu se skutečností. Kde je láskyplná Panna Maria, přimlouvající se za nás? Kde spravedlivý Bůh a hlavně úcta k němu? Vždyť se mu tu sama Maria posmívá! Řekněme tedy, že nerozumím záměru tvůrců, aby notoricky známé křesťanské postavy (Bůh, anděl, čert) jednaly jako lidé, pakliže právě v pohádkách bych čekal nadpřirozeně dokonalého garanta dobra a jasné poučení. Pokud ale přijmu s vypětím všech sil autorskou licenci upravit si postavy k obrazu svému, pak konstatuji, že takhle jsem se dlouho nenasmál. Byť mi teda některé vtipy přišly nucené (jakoby za každou cenu stvořené) a některé bych vypustil úplně (sv. Josef jako paroháč - prečo?, a docela odvážná legrace z Boha hraničící s výsměchem), zbytek byl nadmíru vtipný, byť jsem musel vytěsnit, že se jedná o osobách, v které věřím a ke kterým chovám přirozenou úctu. Dobrý zážitek mi zkazil jen konec a protivná Lucie Bílá - prečo?? Svatá Lucie by určitě nepodpořila Ortel hloupým výrokem a pak by nešla teatrálně zpívat koledu....prosím, už tu Bílou necpěte do filmů za každou cenu (kino Lucerna v Brně 10.12.2016). "Poslali nám posily!" :-D

  • 3.12.2016  23:15

  Nadarmo se neříká: "Chceš-li udělat ze starého muže blázna, dej mu mladou ženu." Džefry Máchal tenhle kvapík taky neudejchal. Tenhle film je jako ten robot - kolečka do sebe postupně zapadají, ale každé jeho slovo a dotyk je chladný, konec pak zamrzne úplně. Ano, i když chcete někomu dát všechno, co máte, prostě nabídnout nejvyšší nabídku, jemu to nemusí tak úplně stačit... škoda. Džefry Máchal asi nečetl bibli - "kde jsou peníze, jsou i zloději". Já osobně bych ten konec ještě dotáhl, mám dojem, že výslednému obrazu chyběl ten finální tah štětcem, který by tomu končícímu kolotání dal - SMYSL. Každé umělecké dílo má smysl. Tenhle film nikoli...

  • 26.11.2016  22:38

  Kdo by Bedžicha (jak by řekla roztomile žvatlající Ruska) na konci nezabil, je vlastizrádce :) Abych neopakoval již řečené, vypíchnu napínavou, byť opět krátkou přestřelku. Andělka s kanónem v ruce dokázala, že je silné děvče, relikt starých dobrých humoresek. A tak končí 3. série i s novými a bohužel ne moc podařenými postavami, Donutil svou roli nezvládl, Elly, Blaženka, Kliková = nesympatické postavy, Skrčílek = špatný vtip, byť Preisse žeru. A z kola ven samozřejmě museli i Kugel s Kuličkou. Její osud je vynikající metaforou pro naši zemi bezprostředně po swingers párty v Mnichově - sežrána neměckou dogou. A toto je opravdu deadline pro časovou osu Četnických humoresek, vlídného seriálu o lidech, kteří se museli nadřízených ptát, zda se mohou oženit. Jenže tímto rokem veškerá vlídnost skončila a Četnické humoresky by se utopily v moři lidské špíny. Auf Wiedersehn, mein Damen und Herren....

  • 25.11.2016  22:58

  No vida, jeden Kugel a hned to má říz. Ještě osekat ty otravné vztahové peripetie, podělaný vztahy a svět, kdy dva lidé jdoucí vedle sebe znamenají automaticky nevěru (koho tohle napadlo?). Nebýt té melodramatické červené knihovny, mohlo to pátrání být delší a napínavější. Přestřelka v Rosa coeli pěkná, tahle akcička četnictvu slušela. Jeden z těch lepších dílů. A Sláveček byl fakt hrozně nesympatický trouba....

  • 24.11.2016  21:05

  Velmi nesympatická telenovela, s šaškujícím šogunem a nadrženými paničkami. Když už chcete tuhle nudu vypnout, tak na konci se (konečně) stane zločin. Ten je však záhy vyřešen. Poměrně příznačné pro třetí řadu ČH je fakt, že ten zločin je na konci a je zařazen jaksi taksi z povinnosti, jinak je díl plný absolutně nezajímavých a po výtce nesympatických postav, hraničících s karikaturami. A tím nejakčnějším momentem má asi být holení rozkroku ve spánku...takhle dopadl můj oblíbený seriál??

  • 21.11.2016  19:16

  Přesně jak říkal architekt, velkým problémem bylo najít místa, domy, návsi odpovídající době 30. let. A to na seriálu já jakožto památkář obdivuji nejvíce, ty reálie, hezké staré domečky, dvory, obchody, ulice, oblečení. Škoda, že jich máme zachovaných tak málo. Zbytek klasický film o filmu se zajímavými komentáři rejži.

  • 21.11.2016  18:23

  Náznak napětí od mizerně mluvících Němců a příliš pilovitého Petra Rychlého, jinak stabilně ne moc zvládnuté řemeslo. Asi bych se měl bavit, ale já se nebavím. Zejména mě už opravdu hodně nasírá Zahálka a jeho "zábavná" nemotornost. Jako vážně, všimněte si, jak je to schopný četník, zařve: "Stůjte! Ve jménu zákona!" a pomalinku zavírá dveře od auta, aniž by hnul zadkem a podezřelou osobu eliminoval. Samozřejmě že v seriálu Zahálkovi všichni utečou, protože je to karikatura četníka a ne četník. A ještě se nechá přimáčknout nezabržděným autem. Ne, vážně by té křečovité srandy mohlo být méně na úkor mnohem reálnějšího vykreslení doby a pátracích postupů. Tvůrci tohoto splašeného koně prostě neukočírovali a 3. série i s novými (a po hříchu nezajímavými!!! viz Donutil a Kliková a Eli!!!!) postavami míří do míst mezi dvěma půlkami hýždí. Škoda. Pitvoření Donutila nemá cenu komentovat, u toho trpím jak zvíře a vlastně vše kolem něj shrnul ondrula.

  • 19.11.2016  22:35

  Díl nafouknutý jako bublina. Ti tam jsou četníci a jejich případy, drtivou většinu stopáže sledujeme zbytečné a hlavně strašně nezajímavé přípravy na nějakou mikulášskou besídku a pak neúměrně dlouhou a strašně nezajímavou mikulášskou besídku. Do toho špatný vtip Skrčílek, který se ani nemusí opakovat, aby přestal býti vtipem. Seriál prostě směřuje do absurdit a přemrštěnosti. Držet se více při zemi by seriálu jen prospělo.

  • 17.11.2016  17:29
  Pustina (TV seriál) (2016)
  ***

  Pustina. 22.11. 2016 si čtu komentáře, spousta lidí hodnotí po 2 zhlédnutých epizodách. A komenty se hemží superlativy. S těmi bych prozatím počkal (po 5. dílu). Seriál vytváří slušnou atmosféru, ale není moc sdílný s odpověďmi na otázky. Dává si načas. E01 - slušný rozjezd, postavy vystupují zpoza opony, byť je tu mnoho záchodu a jiných projevů fekálních. Každopádně atmosféra slušná, slova postav neslušná. E02+E03 - hnusný lidi, atmosféra ekologických a lidských sraček. Seriál začíná být nepříjemně natahovaný. Rýsují se jen dvě tři sympatické postavy, ostatní na ránu. E04 - dostává to spád. Sonda to světa hnusných lidí pokračuje v módu ryzí deprese. Dušek je neskutečně odpornej a kluci z pasťáku zralí na odstřel v rámci poslední leče a následných zabíjaček. Rozuzlení je bílým nepopsaným papírem, na který nedokážu prozatím napsat žádný tip. E05 - konečně trochu silnější děj, depresivní posun kupředu. Vzrůstá zvědavost - kdo? proč? jak? I tak je tu ale pořád spousta scén, které by tu být nemusely a seriál mohl mít tři příjemně odsýpající díly. Takhle jich je 8 a mnoho výplňových scén není ku prospěchu. E06 - tvůrci nás napínají jak tětivu. Děj se vine jako silnice v mlze, nevíte, co bude dál. Naši milí filmaři drží esa v rukávu, prozatím nám předkládají nanejvýš základní postupky a já jen doufám, že v posledním dílu na nás vysolí royal flush. E07 - baví, seriál baví čím dál víc. Dušek si krájí z koláče čím dál víc pro sebe, zatímco Stivínová se stává druhořadou. Je to pěkně zamotaný klubíčko a poslední díl očekávám v napjatém očekávání :) Každá epizoda končí cliffhangerem, který často není nic moc podstatný. Věřím, že cliffhanger 7. dílu podstatný je. E08 - lidské zlo se šíří jako černouhelné doly a zaplavují krajinu. Rozuzlení velmi slabé, nahodilé, bez návaznosti na obsah seriálu, prostě špatné, sorry. Jen kvůli tomuto závěru jsme podstoupili lopotnou cestu přes osmero řek a osmero hor? Jenže ono asi nešlo primárně o to, kdo a proč, že? Ale možná spíše o sondu do škaredé krajiny se škaredými lidmi. Ale nemůžu si pomoci, to není úplně hodně. Mnoho postav svoji existenci neobhájilo a ztratily se sublimací kamsi tamsi. Výsledek rozpačitý a etiketu "nejlepší seriál" bych Pustině úplně nepřisvojoval...

  • 12.11.2016  18:47

  Tak v tomto díle jsem nepobral skoro nic. Vlastně vůbec nevím, co tu dělali četníci, když jediný případ, který by se jich týkal, byl fetišista na dámské prádélko, kterého však čapli hned v první minutě! A pak nastoupil svaz stoupenců tóry, který sehrál absolutně zbytečnou habaďůru s archeologickým výzkumem, jen aby našli - tóru. Opravdu nemohli zajít za Strykem, dát mu nějaký bakšiš a vyklopit mu narovinu, o co jde? Pak by se nám úplně vytratila velice nepříjemná role a protivný charakter Ondry Vetchého a podotýkám, že ku prospěchu věci! Jeden z nejhorších dílů ČH. Ono i četníci byli absolutně nezajímaví a jejich "humor" křečovitý. Vůbec celá ta pohodovost 1. a částečně 2. série se vytratila a teď se o ni Moskalyková křečovitě snaží, leč nejde to.

  • 8.11.2016  21:38
  V hlavě (2015)
  ****

  Hodně zábavná ujetina, byť sonda do holčičího mozku tomu zpočátku vůbec nenaznačovala a pro muže by tento titul spadal spíše do kategorie: horror movie. Ale ne, nakonec to byla prča a díky Hněvu i dost zábavná. "Juu, mám přístup k celé databázi sprostejch slov."

  • 7.11.2016  18:57

  Abych se u ČH nudil, je tristní. První díl je slabý, přepálený, jednání postav nevěrohodné, chybí elegance a vtip. Co fungovalo dřív, tady nefunguje. Pak si uvědomíte, že za úspěšným počinem vždy stojí někdo, kdo ho ukočíruje, protože Moskalykové ten vůz ujel. Naštěstí Zedníček s Bohdalkou jsou pořád zábavní. Naopak Töpfer se do role ne a ne dostat a najednou působí křečovitě, nuceně. Nene, takhle to nepůjde...

  • 29.10.2016  13:03
  Show Jana Krause (TV pořad) (2010)
  ***

  Nejsem cílová skupina, nejsem pravidelný divák, možná bych neměl hodnotit. Ale co chci vypíchnout, tak díl z 26. 10. 2016 s mnoha osobnostmi. Tohle je přesně ten přínos televize, tedy že dá prostor kritickému hlasu vůči mocipánům, kterým z ruky ta shnilá jadérka zobat nemusíme. Ano, toto by měla být úloha médií, dát svobodným lidem prostor pro vyjádření. Není to jediný díl, který jsem viděl, zbylé díly mě neurazily, nenadchly. Takže dobrý za 3*.

  • 27.10.2016  15:59

  Tohle dokudrama nenaplnilo svůj účel, vylíčit Husa prostě není v silách filmového média, vždy bude zkreslené. Jenže jako divák nejsem spokojen ani filmově a zase mi přijde, že obraz Husa je deformovaný přáním tvůrců. Je to opět snímek o ideálním člověku, napasovaný na učebnicově známou osobnost, se kterou si každý nakládá, jak chce. Pan Javorský samozřejmě za jedničku třikrát podtrženou, zbytek anémie. I tak o několik tříd lepší než ten Svobodův czechšmejd.

  • 24.10.2016  14:03
  Everest (2015)
  ****

  Everest aneb ČUMulungma Vins. To, že lezení lidí s psycho diagnózou na opravdu velké hroudy šutrů a ledu není tak bezpečné jako psát komentáře na čsfd s horkým čajem v ruce a plápolajícím krbem za zády, věděl už Ivan Mládek a jal se to zhudebnit. Všechny tyhle filmy jsou vlastně na jedno horobrdo, mají vyvolat obavy o hrdiny a zároveň utvrdit v tom, že to naše hnízdečko není zas tak špatný na to - být doma. Řekněme, že fakt nechápu výtky kupř. POMA ke scénáři. Já nevím, to mají postavy recitovat Shakespeara nebo hláškovat jako v Bayových filmech? Ne, scénář je vážně v pohodě, ono když vám chcípe motor během trochu většího větříku v nějakém zapadákově hodně daleko a doma máte těhotnou manželku, budete asi opravdu jen vzdychat a ujišťovat, že ji milujete. Nevím, třeba by ale POMÁčka s verbálkem napadlo něco lepšího, já fakt nevím. Kdepak, ten film prostě je natočenej dobře, je napínavý, civilní, emocionálně šťavnatý a hlavně - uvěřitelný. Jako byste tam byli taky. Prostě film o tom, že na přírodu ti dvounozí mravenci velmi často nemají. A otázka: "Proč?" zůstala nezodpovězena a já si ji stále kladu. Ale co, taky nikomu nevysvětluji, proč lezu do starých zasutých stříbrných dolů, šachet a štol....

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace