Alergius

Česko

Twitter: Alergius

<< předchozí 1 2 3
    • 26.4.2018  22:17

První lepší marvelovka a o třídu někde jinde než všechny ostatní vycpávky. Jen doufám, že to co tam načli a tak dobře v závěru nechali vyznít nepokazí dalším filmem. Ale je mi jasné, že toho chci asi moc, tak si to prozatím jenom užívám.

• 9.2.2018  22:25

Ano, já vím, že oranžová v kontrastu s modrou je považována za 'nejkoukatelnější' kombinaci barev ever. Každopádně, tím, že to nacpete do každého trháku mu moc na osobitosti nepřidáte.. Pěkně se to táhlo, čekal jsem více emocionálních a morálních dilemat, ale kulisy to zachránily. plus Mackenzie Davis, skvělý objev!

• 9.2.2018  00:45
    Bright (2017)

Dalo s s tím vyhrát rozhodně lépe, nicméně dobrá podívaná, musím přiznat že jsem se nenudil,

• 8.2.2018  22:35
    Zmizelá (2014)

Rosamunde je prostě nádherná, už od bondovky, co jsem ji poprvé viděl. A přidejte k tomu ještě chladnou kalkulující náturu a jsem v kolenou, nevím proč. Aflek oproti tomu monotónní až to bolelo. Stísňující, burcující a další očekávané přídomky si to přivlastnit nemohlo, každopádně oproti dnešnímu mainstreamu jednoznačně nadprůměr.

• 8.2.2018  18:05
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Místy mi to přišlo až nepřirozeně (oproti ostatním počinům) překomplikované jen na efekt, což ve výsledku hrálo proti atmosféře série. Trošku tomu chyběl drajv, každopádně stále vysoce kvalitativně nahoře. A asi jsem se zamiloval do Carrie Coon, neskutečně nekompromisní charisma!

• 7.1.2018  07:26
    Štamgast (1987)

Filmové ztvárnění šílenství mladého Bukowského. Stejně jako jeho literární tvorba, film jen tak plyne, bez cíle a přece s hloubkou. Jediné co mě štvalo byl Rourkeho přízvuk, každopádně jinak na tu roli sedl parádně.

• 1.10.2017  19:36

Feelgood oddechovka, krásně lidská a dialogově velice zajímavá. Dostalo mě to. A Zoe Kazan prostě miluju.

• 6.4.2016  18:36

Psychedelický murdertrip. Wau.

• 1.4.2016  00:35

Tak tohle jim nežeru. Herecké výkony tak fádní, že to svět neviděl a zápletka vlastně předem rozhodnutá bez JAKÉHOKOLIV poutače, jenom to skákalo z místa na místo, řeklo se pár vět a šup jinam.. Nějaká logika vyprávění? Evidentně "není třeba".

• 31.3.2016  11:53

Dvakrát jsem u toho usnul, bez náplně, bez nějaké závažnější zápletky a bez drajvu. A Julianne Moore fakt není dobrý řečník.

• 30.3.2016  02:46

Na mě až moc zbytečných scén, které sice byly působivé, ale byly cítit prvoplánovostí. Příliš dlouhé, táhlé a celkově nevýrazné.

• 28.3.2016  18:00

Epická fantasy superhrdinovka na kari smíchaná se Stardance. Nevím jestli jsem se měl víc divit nebo se smát, ale když se na to člověk podívá s nadhledem, tak tam najde dost povedených momentů. Nicméně jsou vykoupeny spoustou dalších wtf chvil, které spíše pramení z kompletně jinak kulturně postaveného snímku než na který je středoevropský divák zvyklý.

• 24.3.2016  21:45

Příliš roztahané, příšliš neurčité... Do filmu bylo nacpáno více než kdy člověk dokáže pobrat - tady je to bohužel v negativním slova smyslu. Soundtrack výtečný, volba White Stripes mne fakt potěšila.

• 23.3.2016  12:49
    Fargo (1996)

Filmová povídka, kde domino efekt je dotažen ad absurdum. Atmosféricky styl, perfektní zvukové vjemy a přímočarý přístup, z filmu udělaly příjemnou podívanou.

• 13.3.2016  14:13
    Invaze (2007)

Celkem zajímavý snímek, dramtický dostatečně, nicméně plochý závěr to hodně srazil. Nicole Kidman je fakt kus.

• 3.3.2016  20:29

Povedené zakončení série (doufám). Nic převratného nepřinesl, smál jsem se dost a překvapivě to mělo hlavu i patu.

• 3.3.2016  16:32
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

Surová, ironická a hlavně poutavá. To přesně vystihuje celou tuto sérii, stejně tak jako postavu Lorne Malva. Asi nejlépe napsaný a zahraný charakter, který jsem měl možnost vidět za posledních deset let.

• 3.3.2016  16:27
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Pojato kompletně jinak než první série, pomalejší rozjezd, více přímočarý přístup a méně absurdit a černého humoru. Dialogy perfektní bohužel jen u některých postav (Mike, Hanzee, Dodd), ostatní měli své vrcholy i pády. Jediné co mě fakt zarazilo bylo zakončení, tam to bylo vyloženě - možná úmyslně, kdo ví - nedotáhnuté.

• 29.2.2016  15:29
    Fargo (TV seriál) (2014)

Srovnání filmu a seriálu se dá nejlépe připodobnit tomu, že film je novela a seriál román. Komplexnost seriálu je neskutečná a i bez předchozí zkušenosti se dá plnohodnotně užít. Atmosférické a chladnokrevné, takové je Fargo.

• 2.2.2016  13:02
    Ex Machina (2014)

Fakt na hlavu postavené ztvárnění hlavních lidských faktorů srazilo tento film do průměru. A Alicia je fakt kus.

• 7.1.2016  23:09
    Stážista (2015)

Plytké a klišoidní, leč milé. Mám rozhodně lepší náladu.

• 2.1.2016  17:02

Film preslazeny, holka fakt kus.

• 1.1.2016  14:21
    Soudný den (2008)

Díval jsem se na to s nějakými nastavenými standarty, takže film propadl. Dívat se na to s nadsázkou a hodně opilý s přáteli, asi bych se docela bavil.

• 17.12.2015  03:22

U normálního filmu by tohle byly 4 hvezdy, ale tohle je star wars... Ze začátku chytne film neskutečný drajv a je zde příslib temnější sci-fi, ba dokonce epické ságy. Pak se hlavní hrdinové potkají a začnou spolu komunikovat, což položí veškeré naděje na dospělý snímek. Aby toho nebylo málo, tak všechny možnosti co tvůrci měli z toho, že před nima leží velky, otevřený svět pohřbí tím, že tam začnou cpat stupidni "hlášky" a zrecyklujou kompletně všechno co zrecyklovat jde. Absence nějakého zakončení jenom shrnuje strach tvůrců vyjet ze zajetých kolejí. Pro shrnutí, hloubku sedmé epizody prevalcuje i jenom blby trailer na datadisk hry SWTOR... Každopádně nebylo to jenom strašné.. Dokonalé technické provedení, skvělá hudba a aspoň jeden dějový zvrat mi dává naději, že to v příští epizodě bude lepší, jenom se nebát... Jo a Kylo Ren je fakt skvělý, herec tam na rozdíl od hlavní hrdinky skvěle padne. Změna po druhé projekci: na Kylo Rena se nedá dívat, zbytek recenze sedí, a ta holka by se mohla naučit smát nebo aspoň mít zavřenou pusu.

• 27.11.2015  11:38
    Vzmuž se (2015)

Skvělé až na ten závěr

• 4.11.2015  02:12

Krásný feel-good nádech, ani nevím, kdy jsem naposledy v životě zažil takovou typickou fight or flight situaci a uvědomil jsem si, že mě to i trochu štve. Každopádně film skvěle podává to, že cesta je prostě nejlepší, a pokud je to ještě k tomu dobrodružství a s přáteli, tak si jeden nemůže stěžovat.

• 22.10.2015  00:23
    Mimoni (2015)

Typická průměrná ždímačka. Jenom zpracování anglické královny mě vyloženě zaujalo.

• 21.10.2015  22:47
    V hlavě (2015)

Skvělý koncept, zabitý totální a kompletně nepřiměřenou infantilností. A vůbec, proč sakra všude hraje hlavní roli oranžová a modrá?! Všude! Fuj!

• 9.10.2015  11:32

Proč. Proč? Proč! proč...

• 8.9.2015  18:17
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

Kdysi jsem na to koukal a skončil po třetí sezóně, teď už vím, že to byla chyba, protože největší krása a vlastně celkový nádech Hvězdných Válek jde nalézt až po čtvrté sezóně. Čím více se seriál blíží k epizodě tři, tím více je temnější, mnohem více šedých zón, mnohem více Pomsty Sithů. A všichni víme jak trojka byla temná a výtečná. Od čtvrté sezóny je to, i přes nevýraznou animaci a mimo pár vyloženě dětských epizod (asi tři až čtyři), plnokrevný dospělý animák, při kterém nemáte nouzi o mráz v zádech. Obzvláště poslední díly páté řady jsou něco, k čemu jsem si od třetí epizody a Knights of the Old Republic ani nečuchl. Za čtvrtou sezónu a výše musím dát pět hvězd. A rád je dám, protože seriál nám dá přesně to co chceme - Star Wars.

<< předchozí 1 2 3