Ospalek

Filmový maniak

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 1.7.2017  23:02
    Happy end (1967)

To je nádhera tohle.. Geniální scénář realizovaný v potrhlém nápadu a Vladimír Menšík v hlavní roli je prostě skvělý. Škoda jen toho komentáře mimo, který jsem občas moc nechápal (asi moje chyba).

• 1.7.2017  22:59
    Disturbia (2007)

Díky bohu za hovězí film dobře táhne a David Morse coby Jeho soused zabiják dobře přisluhuje. Sexy mladice coby kumpán našeho vězně filmu taky nijak neuškodila.

• 1.7.2017  22:57
    Sinister (2012)

Neskutečně výživný horor, který je možná trochu předvídatelný, ale kdo by neměl rád vraždící dětičky? :) Mě se velmi líbí ty filmové pásky, to je prostředek, který si mě získal a film proto dost žeru a můžu se na něj koukat stále znovu. Horory mám rád a to málo co jsem jich viděl mi nestačí, proto jsem moc rád, když narazím na horor, který není zavrženíhodný.

• 1.7.2017  22:55
    Pyramida (2014)

Pyramida jako dějiště hororu je dobrá volba, ale vyústění v to, že v ní žije sám Anubis je trochu přehnané. I přes tohle je to slušný Béčko horor se "super" dialogy.

• 1.7.2017  22:53
    Marťan (2015)

Sám doma verze Mars? Asi trochu srovnávám nesrovnatelné, ale tenhle pocit mám.. Chtěla letět letadlem, ale kvůli Vánocům nemohla a tak jela pomaloučku dodávkou.. Chtěli vyslat číňany se zásobami, ale bum bum a tak otočili původní výsadek. No nenudil jsem se, film mi ve vážnějších chvílích působil spíše zábavně, ale právě kvůli tomu se mi líbil a nepřišel mi dlouhý.

• 1.7.2017  22:49

Říkali mě, že režisér Burton je tak trochu jinde. Já se odhodlal okusit něco z jeho tvorby a není to zas tak špatné. V podstatě kriminální příběh okořeněný hororovou postavou.. Je to super biják :)

• 1.7.2017  22:47
    Skála (1996)

Dilema jestli je Ed Harris kladný nebo záporný hrdina vyzdvihuje film do výšin. Pro mě je to dost nářez tenhle film... Netuším kdo je dobrý a kdo zlý, snad kromě Cage, pomalu celou dobu. Jako člověk, který má rád překvapení, jsem si přál, aby ty rakety odpálili, samozřejmě skřítek dobrák dává filmařům ten pocit, že lidi chtějí hřejivé momenty plné lidskosti, já jsem asi výjimka...

• 1.7.2017  22:42
    12 opic (1995)

Jeden z nejzvláštnějších filmů co jsem kdy viděl a těžko hodnotit po jednom shlédnutí, snad najdu odvahu si tu nepřehlednou změť scén pustit znovu v blízké budoucnosti.

• 1.7.2017  22:41
    REC (2007)

Můj nový oblíbenec mezi horory se zrodil dosti nenápadně neboť se mi moc nelíbí ten dokumentární způsob natáčení, ale kupodivu tady je to vcelku patřičné, diváka to pořádně vtáhne do dění. Moc pěkný zombie horor, který končí tak jak má, špatně.

• 1.7.2017  22:37

Nepředvídatelný film. Středověk a k tomu ty úchvatné scény s využitím detailů... No a závěr mi vyrazil dech, naprosto neočekávatelný. Jednoduše šokující snímek, šokující a nedoceněný.

• 1.7.2017  22:34

Damon je špion, DiCaprio je špion a jeden je hodnej a druhej je zlej. Nakonec všichni umřou. Příběh v kostce.

• 1.7.2017  22:28
    Predátor (1987)

Jelikož mi Schwarzenegger docela stačí v Terminátorovi, kde ho miluju, tenhle film jsem dost dlouho vidět nechtěl. Přicházel jsem o dost. Nejvíc odzbrojující je pro mě zvuk vydávaný při záběrech z pohledu Predátora, ten mě udržoval v neustálém napětí. Jasné mi bylo, kdo přežije až do konce, ale tajně jsem doufal, že vyhraje Predátor.

• 1.7.2017  22:25
    Vetřelec ³ (1992)

Trošku slabší trojka, možná je to dáno prostředím věznice plné oholených hlav. Konflikt se opět omezil na jednoho Vetřelce, ale když nemáte po ruce ozbrojené mariňáky je i jedna slizká potvora až dost. Tři díly, tři režiséři, tři rozdílné úhly pohledu, důstojné zakončení života Ripleyové.

• 1.7.2017  22:23
    Vetřelci (1986)

Akčňák jak má být, rozdíl mezi prvním a druhým dílem je patrný a řekl bych, že je dobře, že se tak stalo. Svižné a napínavé až do samého konce. A ten účes Ripleyové je boží.

• 1.7.2017  22:20
    Vetřelec (1979)

Když film napoprvé nepochopím nebo se mi nelíbí, je to ošemetné.. Pak je nezbytná ta touha vidět ho znovu, pokud nepřijde, pak film asi nemá valnou kvalitu. Když jsem viděl Vetřelce poprvé měl jsem jen jakousi informaci, že je tam slavná scéna, kdy se z břicha jedné z figur vyklube onen Vetřelec, no a jen s tímhle jsem si film pustil.. První sledování dopadlo tápáním, nejdřív nudný tlachání, pak přistání a prohledávání mlžné planety a pak boj s pomalu neviditelným tvorem na palubě kosmické lodi. Film se mi nelíbil. Ale nedalo mi to a musel jsem ho zkouknout znovu.. a pak ještě jednou. Vyplatilo se. Těžko popsat co se mi na tomhle mistrovském kousku tak zalíbilo, ale od té doby mám chuť se na něj koukat čím dál tím častěji.

• 1.7.2017  22:14
    Anthropoid (2016)

Český Atentát jsem viděl několikrát a už jenom kvůli tomu že byl natočen pouhých 22 po skutečném atentátu si mě získal a je to jeden z mých oblíbených čs. filmů. Nelze hodnotit jen tuto část filmu, ale až poté co jsem viděl obranu kostela v této verzi jsem se donutil zjistit si ztráty na německé straně, protože se mi nezdálo, že by SSmani byli tak naivní a vbíhali obráncům přímo do palebné linie. Udivilo mě sice, že nebyl žádný mrtvý na německé straně, ale v internetové encyklopedii také píší, že obránci neměli samopaly, čili fakt, že žádný mrtvý nebyl je celkem přijatelný... Film Antropoid jsem toužil shlédnout vlastně jenom kvůli srovnání s českou verzí a řekl bych, že tato verze je natočená více do hloubky, je tu více emocí a hluboké momenty. Člověka, který zná naší historii samozřejmě film nepřekvapí, konec je jasný. Moje pocity jsou rozporuplné, ale určitě je to důstojné zobrazení naší národní historie.

• 16.4.2016  08:50

"Karlos" a jeho parta už je pro mě nějakou dobu kultem všech českých kriminálek, příběh tak fascinující, jako příběh Orlických vrahů, by člověk v našich novodobých dějinách jen těžko hledal. Když se příběh dočkal zfilmování, do hlavních rolí byli obsazeni takoví vražední herci, že to prostě nejde ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Samozřejmě kraluje Jenda Dolanský, který se tady pěkně vyřádil - co jsem četl, Ludvík Černý nechápal závažnost svých činů a vraždění bral jako hru - prostor pro hračičkáře s dětskou tvářičkou.

• 16.4.2016  08:44
    Pianista (2002)

Osobně se mi velmi líbí a zajímají mě filmy z prostředí války, té 2. světové nejvíc, a nemůžu se tady vyhnout konfrontaci se Schindlerovým seznamem, který je o moc moc lepší, než příběh Pianisty. Možná je to dialogy, možná prostředím, možná absencí přímých konfliktů. Kdyby byl Pianista o hodinku kratší, měl by větší spád a tím i vyšší dramatičnost.

• 15.11.2012  15:29
    Halloween (1978)

Záleží jak si filmaři sériového vraha stvoří. Michael Mayers je typický, sériový vrah bez kouska citu. Horor jak ho mám rád.

• 15.11.2012  15:17
    Warrior (2011)

Ty vole, já čuměl jak ten bagr. Sportovní filmy, zvlášť filmy o boxu, se mi nijak zvlášť nezamlouvali. Warrior jest však super. Zakousne a nepustí, stejně jak ti čokli omg. Svalnatí typani, kteří zaberou celou šířku obrazovky, to je přece pro holky :-). Ne není, je to super trhák. Dalo by se to přirovnat k nějakým filmům(?), maybe, ale já nechci zpochybňovat originalitu. Hlavně nedělejte pokračování...

• 15.11.2012  15:07
    Hannibal (2001)

Fakt super, Fosterovou vystřídala jiná superherečka, která vážně netuší, že záleží nejen na chování postavy, ale i na tom, kdo její chování vytváří. Fosterová s Hopkinsem vypadala přece mnohem lépe... Hannibal Cannibal. Krutost jeho kousků nepřidá na požitku z dobrého filmu, ne u Hannibala, jinde možná, leč tu ne. Škoda, že lidem z pozadí filmu jde jen o to, aby vydělali na zvědavosti diváků, je to přece !pokračování Mlčení jehňátek! to nemůže být nic hrozného... Anthony Hopkins si na prvním filmu vyrobil svou image, mě uchvátil. Pokračování mu na kráse nepřidalo.

• 17.10.2012  18:45
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Má to něco do sebe. Nasměju se u toho o mnoho více, než u jiných sitcomů. Vtipy jsou lépe hozené do kontextu a ten blonďák tam zatraceně zapadá. Je to sice podobné ostatním americkým sitcomům, ale tři * dát nemohu, přijde mi to máló :-). Go Barney! :-)

• 23.9.2012  21:45

Po dlouhý době dobrej film. Vynikající Eliška Balzerová, zazářila, dostala roli, která jí hezky dodala šmrnc a dala šanci se prosadit. Citově obsáhlá, jako většina CZE filmečků, by IMHO bez této stránky obsahu, byla docela fiaskem, aneb komedií - jednou z mnoha. Něco jako dokument o "lovení" kořistí z ženského pohledu. Zkrátka komedie nabušená realismem a velkou dávkou nadsázky. 80%

• 19.9.2012  17:33
    Kriminálka Miami (TV seriál) (2002)

Né, že bych to nějak miloval, Horaciovi (který se nikdy neusměje :-) se spíš směju, než abych ho bral vážně. Jinak mě velmi fascinuje ta genialita každého člena z vědeckého týmu. Vždy když testy pronesou výsledek jakýmsi cizím, pro obyčejné lidi nechápavým, slovem, ihned vědí k čemu se ona látka používá :-) - jak fascinující. Dokonalost sama. Zajímavé případy, dúmyslné. Proto za 4*.

• 13.9.2012  12:20

Nic moc výjimečného.

• 27.8.2012  19:57
    Porn Rental (TV film) (2011)

Co to bylo?? Kdo to vymyslel?? Mělo to cenu?? Já vám to povím... Nemělo!

• 21.8.2012  14:46

Tento díl se mi vždy nejvíce líbil. Jakožto Herbert Lom v roli záporáka byl nejpůsobivější.

• 21.8.2012  14:44

Dóst zbytečný film!

• 21.8.2012  14:42

Poživatelný film, bez kterého se ovšem dá v klidu přežít. Gosling s Hopkinsem dávájí dobré scény v celek, toť vše. Jinak je to asi jedna z nejpromyšlenějších milostných vražd, co jsem kdy viděl. Velké plus.

• 28.7.2012  18:39
    Dexter (TV seriál) (2006)

Seriál, který mě svou nepředvídatelností doslova srazil ze židle. Utichnutí, rozbouření a to se točí dokola - okolo Dextera, jako ústřední postava seriálu se ze svízelné situace dostane vždy lépe on než jeho protivník, což se dá celkem předvídat a není to to, co mě dostalo. Nepředvídatelnost vývoje celého dění, je to co mě dostalo, není to seriál, kde nejsem napnutý co se bude dít. Je to vyjímečný seriál - jak příběhem, tak i výběrem hlavních postav a zápletky. Dexter si mě bezvýhradně získal také psychologickou dokonalostí a neobyčejně vytvořenými zvraty v případu (Geller, který byl jen v Travisově hlavě). Dexter je typ člověka, který dokáže utajit skutečně cokoliv, což snad nikdo nemůže popřít. Dalo by se říci, že v každé řadě narazil na sériového vraha, kterého vždy vystopoval dříve něž policie. Jsem neskutečně napjatý a velmi se těším na sedmou sérii. Šestá série skončila velmi, řekl bych zajímavě, zaujmul ten konec prostě :-). Dexter si zaslouží své místo v mých oblíbených seriálech! 300% !!

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11