gezper

okres okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 22.10.2016  23:57

Trochu jiný náhled do bombově vypjaté situace. Fajn. Samuel L. Jacksona to herecky baví. Fajn. Na závažnost dané situace překvapivý téměř one-man-show komorní přístup v tělocvičně opuštěné střední. Některé chování a postavy nelogické a nevěrohodné. Konec diskutabilní ( / americký), horká jehla byla? Takže, už ne tolik Fajn. A do zápisu ještě přidám, že to nebyl zas až tak velký napínák. Možné leda tím, co si Samuel uřízne v příští scéně. Celkově si s nadějným tématem chtělo více pohrát. [50%]

• 22.10.2016  19:32
    Soumrak (2002)

Skvělý civilní samurajský film. Víc civilní než samurajský. A rodinný k tomu. Moc nových fint s mečem zde neokoukáte, ale to vůbec nevadí. [80%]

• 27.3.2016  21:53

Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat. Ukázkové převtělení herečky Michaliny Olszańské do postavy Olgy. A Klára Melíšková jako matka jakbysmet. Jestli to nebude na Lva, tak to budou rohlíčky tuhle sezónu v ženských rolích obzvláště vypečené. Film je na české poměry na vysoké úrovni - vizuál, kamera, dobovost výpravy, detaily, atmosféra. Pasáže v rodině by mohli být delší, aby poskytly hlubší náhled do nitra rodící se masové vražedkyně. Vidět to znovu již nechci. Působivé. [80%]

• 5.2.2016  20:45
    Volavka (2002)

Tak jak moc ten Scorsese teda opisoval? Hong Kong válí. Poctivé krimi staré školy v novém kabátě lze naservírovat i bez nutně výrazné porce násilí. Napínavě, prokreslit postavy, kvalitní scénář, který napodruhé už pochopitelně nebude mít ten wow efekt, ale stejně. Nějaké drobky, jinak spokojenost. "Úvodní" policejně-mafiánská akce je lahůdka. [80%]

• 30.1.2016  09:10

Celkem ucházející základní dějová kostra v ne již tak kvalitním zpracovaní. Mihulová klidně žhavý kandidát na Lva (hodnotím-li výkon sám o sobě, ne porovnání s ostatními - letos jsem toho mnoho nestihl). Kdežto Polívkovi to herecky moc práce dát nemuselo, hrát sebe. Klidně se na to dá nazírat jako na alternativní konec Kurva hoši, kde se s Vlastou prochlastali zdárně až ke konci, všechno prohýřili, a tak ona musí vydělávat doslova tvrdou prací. Scénarista a režísér v jedné osobě si měl dat se scénami více práce. A hlavně si měl odpustit karikované zjednodušení na mnoha frontách (medicína, západní i alternativní; křesťanská pomoc; manželův přístup; atd.). Překvapí pár míst s nádechy černého humoru, ovšem již bez dotažení do konce. Jen se pokaždé odbočí ke klasickému zakončení pro masy či do ztracena úplně. Takže tu máme dalši drámo s nepatrnými stopami jemného humoru, který se bojí překročit sám sebe. Což já mu nezazlívám, černota zde nemusí být na místě, byl by to pak úplně jiný film, ale pak se tam neukotvené scény ala "hrob" fakt nehodí. Není to propadák, to úplně ne, ovšem téma by si zasloužilo poctivější hlubší zpracování. Sneslo by pak i delší stopáž, 92 min. je formát pro komedii-líbivku&drama-po-povrchu. A proto budu klidně přísnější než většina stávajícíh ohlasů. Je to totiž škoda! [50%]

• 22.1.2016  22:41

Překvapivě zde basket nehraje prim, ale Denzel laťku táhne výše. Ray Allen k filmu nejspíše dotáhne nadržené sportovní fandy, kteří pak nedostanou dostatečnou porci hry vlastní, a můžou být proto kapku zklamáni. U mě akceptováno bez újmy. Jako vztahové drama s "nejdůležitějším rozhodnutím v životě" to je již lepší. I když sem scénáristi zvládli vměstnat spoustou typizovaných postav, poctivě vykreslených tak, jak divák očekává. K tomu si můžete ruku v ruce přidat absenci, tedy vlastně nemůžete, výraznějších zvratů, a to ve výsledku tempu ubírá. V Americe je možné pro nerezavějící lásku k univerzitě udělat cokoli, stačí býti guvernérem. A mini lekce vaření pro svobodné jako bonus. [60%]

• 20.10.2014  20:43
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Toto má být vtipné? Sem tam sice náběh sympatický, ale pak si to sami zruinují či zbytečně protahují k divákovu utrpení. Čekal jsem dle ohlasů nižší kvalitu, ale ne až tak moc. [20%]

• 6.7.2014  21:10

Trochu toho prohibování, střílení a machrování rameny od vidláků a mafiánů z venkova USA. Dobovost se mi líbila. Atmosféra místy též ujde. Jinak co do výčtu kvalitních aspektů pomalu končíme. Příběh je vyloženě slabinou. Snad ještě pár herců může táhnout. Ale zrovna Shia na rovinu štve jen svojí tupou hereckou přítomností, castingová chyba par excellance, k tomu dostává hodně prostoru. Buďme rádi (anebo taky neradi), že netransformoval do flašky od alkoholu. Zbytek hvězdnějšího ansámblu spíše jen tak "je" než aby podávál strhuvší výkony. Škoda. Ač jejich postavy jsou vyprofilovány jednoznačně. Jen s nimi po šachovnici výrazněji hýbat, což už právě nikdo nečiní. Finále je bohužel jedna z kulhavějších (až směšnějších) scén. Neurazí, výrazněji nepotěší, a ač neselhává úplně po všech stránkách, tak kultovka se rozhodně nekoná. [60%]

• 8.6.2014  23:16
    Ranhojič (2013)

Překvapivě pěkné natočený výpravný příběh. To že to vyšlo z dílen čistě německé produkce je pozoruhodné. Herci - již ovšem naštěstí světový ansábl, pro mě v čele s Benem Kingsleym - hrají to co mají na jedničku, a tak na první pohled přepálená 2,5h stopáž uteče jako voda. Obsah je třeba brát hodně hodně s nadsázkou. Scénář je napsán líbivě, prediktivně, s pohádkovým nádechem. Ale proč ne. Není to dokument, ale výprávná fikce, co pobaví, rozptýlí a drží si své lehce nadprůměrnější tempo úspěšně po celou dobu. [70%]

• 29.1.2014  23:11
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

4. první díly zhltnuty jak malina a zatím velká spokojenost a milé překvapení. Konečně se z produkce ČT zase něco žánrového povedlo, a že to není moc často. Žádná přehnaná kriminálka CSI XYZ s příběhovou konstrukcí od amerického scénaristi na kokainu. Ale normální, uvěřitelné, dobře zpracované a i docela obstojně zahrané reálné příběhy. A v tom je velká síla. Komu se to nelíbí, tak ať se jde pobavit k CSI. Já zůstanu u tohodle. Rád. K tomu Stach a Blažek jsou pro překvapením dalším, především první z jmenovaných si to dobře dává. Vetchého snad netřeba komentovat. Svým způsobem Pitaval reloaded po letech. Sympaticky dobito oproti původnímu starému a spíše slepému střelivu. A dokonce se zatím úspěšně vyhýbají výraznějšímu vztahovému patosu postav, které by rušilo hlavní vyšetřovací linii. To, že Vetchého občas nepustí dcera do koupelny, Blažek přijde po kalbě na poradu a spí tam, či Stacha by manželka měla raději více doma, je naservírováno dostatečně přiměřeně pro dokreslení. Držím palce do dalších dílů. [80%]

• 26.1.2014  12:40

Nudil jsem se a šlo to hodně mimo mě. Pomalé až útrpné. Herci, kostýmy, hudba, výprava celkově už to nezachrání. Ono se tam dělo zajímavého, co má diváka zaujmout a přikovat do sedaček? 10 oscarových nominací? Uff. [50%]

• 25.1.2014  21:53
    Komorník (2013)

Potenciál příběhu velký, herci dobří. I když na mě Whitaker byl pořád až moc utrápený (což bude zřejmě ale dost subjektivní dojem). Bohužel se to postupně z větší části zploští jen v očekávání, kdo z plejády hvězd bude následující pán Bílého domu. Co mi docela vadilo, jak to neustále (a první skok je hodně velký, násilný až umělý) časově skákalo. Byť vždy kupředu, zpátky ni krok. Zkrátka od každého dostanete trochu, aby se to přetvořilo ve finále do ("ne")očekávatelného PR na Obamu? Tak jako tak, velice se divím, že si to neurvalo ani jednu jedinou nominaci na Oscara. Ač se o to snaží, okatě. Asi až moc. [60%]

• 25.1.2014  21:31

Scorsese diváka především baví, a to se počítá. Dlouhá stopáž? Ani náhodou .. [80%]

• 4.1.2014  20:36

Nejsem žádný velký fanda Stillera ani Wilsona, a ani stylu humoru, co obvykle předvádějí. Ale tady to kupodivu tolik nepřehání, parťácká chemie funguje a je to celkem rozumně (v mezích jejich filmů) servírováno. Sem tam lepší frk, sem tam průměrnější. Ovšem když vezmu v úvahu, co se točí a označuje jako komedie, tak tři hvězdy jsou zde málo. [70%]

• 4.1.2014  01:32

Ochutnávka z následné Scorsesovi (gangsta) tvorby. Tentokráte ale jen takový pomalý a natáhnutý rozjezd z nížších pater mafie. Obrovský talent je vidět, ale bohužel plně se rozvine až v dalších filmových dílech. A po pravdě se zde také až tak moc zajímavého nestane. Ovšem částečně to vyvažují mladičcí De Niro a Keitel, jejichž to jsou jedny z prvních filmových (význačnějších) rolí, takže už třeba jen proto má smysl na to mrknout. Bohužel jsem se ke snímku dostal až po shlédnutí spousty následných perel. [60%]

• 28.12.2013  14:47

Je to pro mě srdcovka z mládí a celkově nejkvalitnější filmové zpracování Robina Hooda co jsem zatím měl tu čest. Sice tam jsou některé historické nesmysly bijící do očí, ale rádi to filmu s přehledem prominete. A místy lehký žoviální nádech je zvládnut bravurně - role šerifa v podání Rickmana je toho názorným příkladem. [80%]

• 27.12.2013  19:35

Scénář má dialogy vskutku genitální a Landovský předvádí skvělý výkon. [80%]

• 24.12.2013  22:22

Právě rozbaluji poslední dárek .. [100%]

• 24.12.2013  15:18
    Zlatovláska (TV film) (1973)

Ale tak proč ne, ač ke klasickým kouskům to má stále hodně daleko. Zlatá Zlatovláska z gramofonu .. [50%]

• 24.12.2013  14:07

Bohdalka sice řádí slušně, pro děti myslím musí být děsivá ale až moc. Ze zbytku také nejsem až toliko odvázán, průměr, dokonce trochu leze na nervy. Mít na výběr něco lepšího k vánočním pracem, tak toto nezvolím. Co stojí za zmínku - ukázková transplantace mozku, při ponechání vědomí obou pacientů, a to celé revolučním způsobem - na dálku. [40%]

• 24.12.2013  11:31
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Špatné, špatné. [20%]

• 23.12.2013  23:46

Pohodová blbůstka. [60%]

• 22.12.2013  21:47
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Pro holky z toho plyne jasné ponaučení, že jahody nejsou pro svatby-chtivé ideální pochutina. Pár hlášek je tam ale uznávám místy docela slušných. [40%]

• 19.12.2013  21:01

Pokračuje se v trendu prvního dílu se všemi klady i zápory. Takže opakovat se ve všem moc nehodlám - vypsal jsem se už na toto téma přespříliš loni. Jen ve zkratce: Jackson ulítává častěji, megalomanštěji a bez nějakých zásadních skrupulí. Čímž dostává látka Hobita jako takového ještě více na frak. K tomu snaha se přiblížit vážnému LOTRovi. Ale pak si to rozmyslí za bukem hvozdu a nechá Legolase předvést takovou eskapádu, že by s tím i Van Damme za mlada měl problémy (i když nedávná reklama na Volvo..). Má smysl komentovat uměle naimportovaný románek? Tolkien se asi fakt obrací v hrobě a mám sto chutí jen za tohle dát nižší hodnocení, ale prozatím se udržím. Od podrobnějsího rozpitvávání ale ušetřím v této chvíli svoji klávesnici. Zkrátka, je to fajn, řemeslně opět neskutečná podívaná, ale odvařen z toho, stejně jako z jedničky, nikterak zásadně nejsem. Uvidíme co se mnou udělá případná druhá projekce či nějaká extended verze časem .. [80%]

• 17.12.2013  20:23

Názorná šmírovačka (.. 'for dummies') s BMW v hlavní a vedlejší roli zároveň. Sice pěkně hudebně podkresleno, ale celé to vyzní dost nudně. link na shlédnutí: [50%]

• 15.12.2013  19:22

Vánoční klasika je tohle, žádná prostitutko-popelka s parukou! [100%]

• 13.12.2013  21:36

Magické! [100%]

• 13.12.2013  18:12

Ze tří viděných Hire zatím suverénně nejslabší. Zvolený hudební motiv mi nesedl až skoro vadil. Ale minimálně je pojetí od Ang Leeho netradiční, když už nic. link na shlédnutí: [60%]

• 10.12.2013  21:20

Honička perfektní, jinak ale kapánek slabší. Jsem v rozpacích, protože ta samotná akce je fakt dobrá, ovšem to okolo a závěr již tolik ne. link na shlédnutí: [70%]

• 8.12.2013  18:11

Dobří herci, slušná akce, vše servírováno jako 10min jednohubka, která si nehraje na žádnou složitost a jde rovnou k věci, byť ne všechno odhalí hned. A tak to má být. I když chlapci v helikoptéře jsou teda pěkný lamky. Říkal jsem si hned od počátku, kde na to rejža (v té době rozhodně nikterak známý) splašil rozpočet a jak se podařilo přesvědčit Owena aj. Ale ono je to vlastně "jen promo BMW". A to pak už vysvětluje vše. Dobře, že ho mezi plejádou ostatních 'director stars' oslovili těž. Můj první Hire, další rozhodně budou následovat. link na shlédnutí: [80%]

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17