ljukyljuk

• 12.1.2015  02:06
    The Guest (2014)

zvraty v deji kamkoľvek sa pozrieš. pozeral som sa a bavil sa veľmi dobre. 80%

• 19.9.2014  02:30

kritici ho riadne vychválili, že je politicky provokatívny, najlepší film roku 2013, vizionársky a s úžasnými akčnými scénami a ešte k tomu to aj bolo sci-fi, tak som očakával nejaký tough shit... a ono sa z toho vykľul skrytý stonerský poklad, fakt! s niekedy strašne sprostými dierami v príbehu a riadne klišé vecami a wtf momentami, ale zároveň to bola sranda pozerať a dalo sa na tom brutálne zabaviť, keď ste v highi (brat nezaspal a pozeral to až úplne dokonca a verte mi, to už musí niečo znamenať). 60% už aj za Octaviu Spencer kričiacu We want chicken!

• 1.4.2014  01:38
    Speed Racer (2008)

rodinný film my ass! toto je prvotriedny stonerský poklad. väčšinu času dosť prehnaný až absurdný, nehovoriac o úplnom mampičizme zákonov fyziky, no aj tak riadne zábavný, nenudil som sa vôbec. ale keďže to má viac než 2 hodiny, nezabudnite sa refillnúť v polčase :D 75%

• 29.3.2014  01:35
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

máte radi podivné sci-fi šialenosti, cestovanie do iných dimenzií, smiech do nepríčetna, kurva, ale že kurva bezbrehé nadávanie a pocit, že ste už úplne v piči z toho celého crazy shitu na obrazovke? tak toto potom budete MILOVAŤ ... a áno, mať rád zeleninku pri tomto tiež nie je na škodu 97%

• 23.3.2014  23:46

ono to mohlo byť naozaj tak dobré, lebo na viacerých vtipoch sme sa s bratom smiali ako retardovaní a úplne najviac bola postava matky, ktorá bola čistý klon našej mamy, jednoducho vtipné by to bolo... ale pri všetkých tých nonsensoch, ktoré sa v tom filme udiali a že ich teda bolo hrozne veľa, spoilerovať nebudem, ale veď uvidíte (uvidíte asi tak každé 3 minúty niečo nové a nové)... tak preto len 58%

• 6.3.2014  22:52

Trochu nesúrodné, ale po celý čas pútavé a nečakane nestupídne na zombie film. Ale tak, predsa len, na zombie film nemá človek zase také vysoké nároky, že? 68%

• 6.2.2014  16:10
    Zachovávat dekorum (TV seriál) (1990)

toto som pozerával ešte ako malý s babkou na TV Luna a teraz som sa k tomu dostal po 100 rokoch úplne cez Žarnovicu, ale dobre! taký klasický old-school sitcom s perfektným britským humorom. a navyše mám každý diel ako lekciu proper british angličtiny zadarmo. čo viac? 85%

• 24.1.2014  01:45

nemiestny, hlúpy a až absurdne zábavný je tento film. 70%

• 18.12.2013  02:23

nič megaohurujúce, ale dostatočne krátke na to, aby ste necítili, že strácate čas. film pritom má občas momenty, kedy nekritizuje mladých tínedžerov a ich správanie, ale skôr súčasný stav a dôvody, prečo tak konajú. a film má aj Emmu Watson (ktorej herectvo oceníte, keď si pozriete reálny rozhovor na youtube s babou, ktorú hrala), čo je tiež plus. a film má aj kopu handier a kabeliek a topánok a Paris Hilton. a keď oceníte aj tie... tak nech vám je pekne. čo ale film nemá, je dôvod, aby som si ho niekedy pozrel opäť alebo sa ním zaoberal dlhšie ako ešte polhodinu "po", keď som si hľadal, aké tresty dievčatá a chlapci vlastne podostávali a ako im to mohlo takto prejsť. rýchlovka, ktorá vám mozgové bunky nezabije, ale na ich rozhýbanie tiež veľmi nemá. hláška filmu "What did Lindsay say?" 62%

• 24.11.2013  15:42
    Company (2003)

pre tých, ktorí sa dokážu vo filme zaobísť aj bez nejakej silnej dejovej linky a iba si vychutnajú tú krásu tanca. poznámka: niekedy MUSÍM ísť na balet, jednoducho musím! 80%

• 12.11.2013  22:21
    Teď a tady (2012)

jeden z dôvodov, prečo neveriť všetkému na csfd. strašný doják pre malé neskazené tínedžerky, ktoré budú slintať za tým týpkom, na ktorého dokonalosti sme sa smiali s každým záberom viac a viac. k tomu 2 litre gýču, 5 kýblov prežiarených záberov a za hrsť sladkých rečí. hotovo. hodnotenie - keby som v koži hlavnej postavy a niekto mi pustí tento film a zaberie mi tým hodinu a trištvrte života, asi ho zabijem. 38%

• 6.11.2013  02:43

holy shit! v tomto filme je VŠETKO! akcia, démoni, zbrane, odseknuté hlavy, kanibalov, exorcizmus, apokalypsa, tráva, Rihanna padajúca do pekelnej jamy... a to všetko zabalené do skvelého humoru. tak si dajte puff puff pass a užite si tento namakaný film. 80%

• 18.9.2013  01:05

Veeeeeľa hypu okolo tohto filmu, ale fakt že veľa. To, že zaň získala Jennifer Lawrence Oscara, to beriem, fajn, je pravda, že tu hrá naozaj veľmi dobre. Ale kto videl Winter's Bone, musí uznať, že za ten film si ho zaslúžila omnoho viac a týmto tu sa na svoj prelomový film nehrabe. Ale ok, príjemne sa pozeralo na hercov, ktorí vedia, čo robia, niekoľko krát ma rozosmiali, o niečo menej krát mi brnkli na emočnú strunu (ale zabrnkali len veľmi zľahka, vodopády nečakajte), celkovo sa všetko nieslo v takej umiernenej atmosfére a pôsobilo to tak... zo života. A to, samozrejme, nie je zlé, ale od filmu s takou odozvou u divákov i kritiky by som očakával niečo, čo ma úplne zabije a nadlho mi utkvie v pamäti. Nuž a mne asi najviac utkvie v pamäti, ako J. Lawrence spadla, keď si šla po spomínaného Oscara. Čo asi nie je práve dobrá vizitka. Príjemná jednohubka s niekoľkými veľmi vydarenými a naozaj dobre vyzerajúcimi zábermi, ktorej problémom ale je, že sa nielenže snaží pôsobiť "bežným" a "všedným" dojmom, ale aj bežná a všedná je. 61%

• 13.9.2013  00:38
    Oddělen (2011)

Real deal shit. Tak na mňa film pôsobil. Nemám v rodine žiadneho učiteľa, nie ešte takéto, čo by pracoval na škole podobnej tej z Nebezpečných myšlienok, ale ja to tam jednoducho vidím. Kvalitne natočené, niekedy možno až trochu lopatisticky podávané obrazy, ale ok, beriem to, aspoň možno skutočne odčítať, o čo ide. Zároveň kvalitne zahrané, každému sa síce dostáva len málo priestoru, ale využíva ho maximálne a je pri tom všetkom reálny. Čo ma však zarmútilo, bol úplný záver. Nie ten, ktorý som predpokladal už tak od polovice filmu, ale ozajstný koniec filmu. Lebo narozdiel od hlavného hrdinu, ja som nechcel byť "detached", ja som chcel vedieť viac, chcel som vedieť, ako budú postavy žiť, respektíve prežívať ďalej. No chápem to, ako zámer to vyšlo, lebo to ešte viac umocnilo to odlúčenie od reality po istom čase, nečakajúc na happy end, nečakajúc na ďalšie rozuzlenie, jednoducho koniec a hotovo. Ale nepomôžem si, ja nie som hlavná postava, ja som divák a chcel som viac. 69%

• 8.9.2013  00:44

Vyserte sa na Iron Mana, na Transformers, na Magic Mikea a pozrite si tento film. Lebo to, čo tu predvádza Robert Downey Jr., Shia LaBeouf a Channing Tatum, to sa oplatí vidieť. Plné drsnej atmosféry, bitiek, kriku, problémov, lásky/nelásky, plné emócií, ktoré oscilujú s každou ďalšou vetou. Zapozerajte sa, započúvajte a následne si to nechajte vysvetliť "sprievodcom", ktorý by sa občas zišiel asi každému z nás, aby sme tiež objavili svojich svätých. "I left everything and everyone, but no one has ever left me." 87%

• 1.8.2013  21:59

Veľmi znepokojivé a ak si tento film chcete pozrieť štýlom "vonku je pekne, tak na deke a slnku aj takúto vec zvládnem", tak NIE! Nerobte to! lebo sa zrazu pristihnete, ako už fajčíte tretiu cigu po sebe, čo vám to je tak nepríjemné. Tie ich ksichtíky, ako boli úlisné, tak boli uveriteľné, najlepšia bola ale jednoznačne Naomi Watts, ktorá acted the shit out of it, asi tak by som to... No napriek tomuto pocitu, čo to vo mne vyvolalo, napriek štýlu, napriek vývoju príbehu, ktorý bol veľmi zaujímavý (v polovičke filmu som už myslel, že ok, stačilo a zrazu... loptička, do piče!!!), napriek všetkému to ale vo mne nezanechalo nejaký message, ak nejaký malo, len som videl šialene brutálnych ľudí robiť šialene brutálne veci a, čuduj sa, svete, dialóg o alternatívnych realitách ani prihovorenia do kamerky mnou až tak veľmi nepohli. 66%

• 21.7.2013  23:58

Keď je dej filmu nepredstaviteľne smutný, mladí a talentovaní herci hrajú svoje postavy skvele a zábery sú natočené naozaj do dokonalosti... tak ani to nezaručuje, že film nebude len jedna sentimentálna kravina! Toľko "smutna" tu bolo, až som ho jednoducho odignoroval a nijako ma netrápilo, čo sa s postavami deje. Možno by ma to aj zaujímalo, keby to zaujímalo ich samé. Ale ony nie, ony si len tak plávajú ich mizerným životom, nijako sa nepozastavia nad tým, aký majú údel a keď im dôjde, kam to vlastne všetko speje, hold smola, jeden výkrik do prázdna a ide sa ďalej. Chápem, že to malo byť takto, že tie postavy jednoducho nemali zámer sa nejako vzpierať svojmu osudu... ale že sa tomu "prečo?" nebude film nijako viac venovať a odbaví to začiatkom, koncom a pomedzi to len rozmázne nikdy nekončiacu smutnú smutnosť (sorry za tú bohatú slovnú zásobu, ale kto videl, vie, prečo), tak to nie. Ako vravím, herci boli naozaj dobrí a isto by som súcitil s ich charaktermi, keby tu vidím ich vnútorný boj s tým, čo im je nadelené a ich chuť žiť, ale... to by už bol iný a určite pozerateľnejší a menej monotónne smutný film. 50%

• 16.7.2013  10:10
    Fighter (2010)

White trash drama, ktorá je niekedy až perfektne tragikomická, aj keď to možno nemá v pláne (každá scéna so sestrami fakt stojí za to). Dej nie je až tak prekvapivý, ale je to podľa skutočnej udalosti, takže tým pádom tu niet čo vyčítať. Najväčšou devízou ale sú práve charaktery. Nie sú čierno-biele, chvíľu sú vám sympatické, chvíľu by ste im najradšej jednu vlepili, jednoducho sú reálne a tak je to dobre. A že budem mať slzy na krajíčku pri zápase boxu, to som fakt nečakal, no prišlo to. Lebo vidieť, čo sa deje na obraze a prežívať ten šialený adrenalín pri pozeraní sa na šport, ktorý mi v bežnom živote nič nehovorí, to chce naozaj poriadne "herecké gule". A tie tu teda mali všetci do jedného. Už iba ako čerešnička pôsobia záverečné titulky, počas ktorých si ešte raz uvedomíte, aký skvelý je Christian Bale herec. 85%

• 12.6.2013  01:08

Film o nepríjemnej samote, pocite nepotrebnosti a nezmyselnosti točený v príjemnej váliovo-letno-nedeľno-večernej atmosfére. Asi tak by som to zhodnotil v skratke. Povedzme si na rovinu – Lost in Translation to nie je a ak ich porovnám, pri prvom na mňa tak miestami nedoliehala nuda a zábery, pri ktorých som si hovoril „ok, toto vyjadruje tú nudu, aj toto, kvôli tomuto je to teraz takto natiahnuté“. Ale to je len detail. Celkovo som si na tento pomalý štýl filmu zvykol, v jednoduchosti je krása a tu tá jednoduchosť bola plne prítomná. Jednoduché zábery, žiadne komplikované zápletky, jednoducho pôsobiaci (čo však neznamená jednoduchý) život... Stephen Dorff a Elle Fanning boli presvedčiví a otca s dcérou v tejto nie práve typickej životnej situácii zahrali dobre a – jednoducho – bez nejakého zbytočného hrotenia. Len ten záver nemusel byť taký patetický... Oddychový film, keď nechcete zas tak veľmi vypínať a skôr sa tešíte z detailov. Ja som sa tešil na 65%

• 4.6.2013  00:20
    Kvílení (2010)

Po dlhom čase som si konečne niečo pozrel a začal som rovno niečím, čo mi už dlho leží v notebooku. Ale hodnotiť nejako konkrétne nebudem. Jednoducho to neviem. Pretože ohodnotiť alebo sa teda snažiť nejako kriticky hľadieť na film, ktorý je jednou veľkou dlhou básňou, do toho nech sa púšťajú odborníci a nech ho rozpitvávajú. Mne stačilo počúvať, nechápať a potom pochopiť, obdivovať a plakať. A viac mi už nebolo treba. 80% a niekedy si dám peyote, uvidím nevidené, neuvidím videné a bude možno aj 100

• 2.2.2013  23:39

Niektoré filmy si jednoducho treba pozrieť v ten správny moment. Nie predtým, nie potom, teraz. Tak som sa dostal k Perks of Being a Wallflower. A nemám nič, čo by som vytkol. Vôbec nič. Neviem ani, čo by som pochválil, ak nie film ako celok. Zasmial som sa, poplakal som si, vychutnal som si ho. Už dlho som nevidel vo filme také priateľstvo a neviem to pomenovať inak ako "krásne". Tak krásne ako je Emma Watson, ako je Ezra Miller aj Logan Lerman. Zamiloval som sa do nich, do všetkých. A rovnako do zbytku obsadenia, do hudby, do nových zážitkov a do tohto diela. Ako vravím, na film niekedy treba ten správny moment. A ja som ho vystihol a už navždy si ho budem spájať s tým príjemne pozitívnym pocitom, čo vo mne zanechal. Milujem vás, priatelia moji a keď vám niekedy bude ťažko, pozrite si to tiež. 95%

• 10.1.2013  01:44
    Shortbus (2006)

Hneď na úvod - nie som prudérny človek, nie som homofób a nie som zástanca jedine tradičných filmov bez možnosti experimentovania. Ak ste niečo zo zoznamu, Shortbusu sa vyhnite sakra veľkou okľukou. Na druhej strane, som človek, ktorý má vkus a vo veciach hľadá zmysel. A tu sa dostávam aj ja do konfliktu s týmto filmom. Boli tam momenty, kedy som to tým hercom fakt, fakt žral a či už výkonom, alebo konaním mi prišli tak nenormálne prirodzení, že to bolo niečo úžasné. Drobnosti, aké tam režisér využil, niekedy naozaj príjemne prekvapili. Animovaná scéna New Yorku tiež. Ale boli tam momenty, keď som mal jednoducho pocit, že pozerám péčko, do ktorého je vsunutá nejaká pseudozápletka. Dobre, možno nie až natoľko, ale aj tak. Niektoré vtipy vyšli, niektoré myšlienky nie. Postavy nemali nejako stanovený charakter, boli také nijaké (aj keď snaha o načrtnutie vlastností tam bola, ale pri snahe to pre mňa aj ostalo). A celé to pôsobilo miestami tak absurdným dojmom... no nie pozitívne absurdným, ale takým, keď si poviete "bože, toto je hovadina a o čom to tam vôbec hovoria?" absurdným. Takže toľko. Film, ktorý, aj keď sa veľmi snažil byť iný a šokujúci, mi vyprší z hlavy asi tak rýchlo ako akékoľvek péčko, na ktoré sa podobá. Škoda. 46% aj to len pre hlášku, ktorá mi jediná zostane v pamäti: Tonight we're having a film festival. They're boring as hell, but I've found the more boring they are, the more intelligent people think they are. ... a od Mitchella 100-krát radšej Rabbit Hole

• 25.12.2012  01:43

Taký pekný film. A s takým obrovským srdcom. Hneď od začiatku ma zaujala tá jemná štylizácia či už prostredia alebo postáv, ale stále v takej miere, že ešte pôsobila reálne a uveriteľne. Práca s kamerou úplne skvelá (360° zábery i zameranie sa na detaily), hudba rovnako dobrá, niekedy ambientná, inokedy zase dominantná. No ale čo bolo v tomto filme najviac a tým ma aj dostal - tá romantika! Tá nádherná romantika očami detí, ktorá pôsobí miestami trošku neohrabane, no vďaka tomu absolútne prirodzene a úprimne. 80%

• 23.12.2012  23:06
    Kronika (2012)

Úplne najväčšia devíza tohto filmu je realistickosť (a to aj napriek sci-fi téme). Samozrejme, vo veľkom k nej dopomohol štýl takmer až dokumentárnej kamery, to je jasné, ale veľmi ma potešili iné veci. Herci, pretože som ani jedného nepoznal a na postavy stredoškolákov sa mi takéto neznáme neokukané tváre absolútne hodili. A reč postáv, pretože aj keď tu často nešlo práve o text, tak bola natoľko súčasná, že napríklad pri scéne na parkovisku som nemal pocit, že sa smejem na filme, ale že sa bavím s kamošmi. A rozhodne musím pochváliť aj efekty, ktoré boli na nízkorozpočotvý film veľmi dobre zvládnuté. Len... pretože musí byť nejaké "len" - vývoj deja ma trošku sklamal. Pretože dopadol v podstate tak, ako som predpokladal a nie tak, ako som dúfal, že sa vyvinie a prekvapí ma. Ale inak fajn, fajn, všetko fajn, ako alternatíva ku klasickým superhrdinským príbehom je Chronicle na jedno pozretie veľmi vhodný. 79%

• 14.11.2012  17:37

Kamarátkam budem navždy ďakovať za tento klenot, ktorý som videl prvýkrát u nich pred pár mesiacmi a odvtedy už asi tri-štyri krát. A zakaždým som sa bavil ako idiot. A práve dosť často na... na idiotinách. Ale takých príjemných, podivných, čudesných, prehrávaných a zároveň smiešnych tým najviac nerdy-geeky-dorky spôsobom, aký len jestvuje. A tá hudba a celá atmosféra... nuž, neodporúčam tento film nikomu. Lebo ako pri Smiley Face, toto je úplný love-it-or-hate-it film, takže je to na vás, ako ho prijmete, či jeho naivitu odmietnete, alebo ju prijmete za svoju a už si Gentlemen Broncos len budete šialene užívať. Pre mňa veľmi subjektívnych 85%

• 14.10.2012  23:39

V skratke - vynikajúci film. A teda v trochu rozvitej verzii - naozaj vynikajúci film. Ale vážne, už dlho som neprežíval príbeh tak ako v 11:14. Dej sa delí na niekoľko častí a každá z nich je tak skvele vygradovaná, že už si len hovoríte "čo ešte, bože, čo ešte?" A verte, ono to príde a celá tá mozaika sa vám pomaly začne odkrývať, no budete si musieť počkať až pekne na posledné minúty a všetko do seba zapadne ako skladačka. A úplne som žral ten štýl filmu ako taký. Napätie úplne na maximum, nechty mám ohryzené a vtom do toho hodia postavy nejaký joke len tak na okraj a zase o pár sekúnd neskôr už s napätím sledujem. Jednoducho, film mal vynikajúcu dynamiku, minutáž tak akurát, za 85 minút sa nestihnete ani len začať nudiť, no nie je to priveľa, aby ste sa stratili v spleti príbehov. Naozaj, 11:14 je veľmi podarený kúsok, pri ktorom sa rozhodne pobavíte všetkými možnými spôsobmi. 91%

• 7.10.2012  23:43
    Prometheus (2012)

Mám zmiešané pocity, ako tento film ohodnotiť. A to znamená len jediné - že asi nie tak pozitívne, ako by som chcel a ako som dúfal pred pozretím. Po technickej stránke nevyčítam vôbec nič,, všetko premyslené, technika budúcnosti vyzerala skvele, efekty rovnako, hudba príjemne dopĺňala dej. Čo mi ale vadí... Že za tým všetkým nebolo niečo viac, nejaká myšlienka. V podstate to najprv vyzeralo na odhaľovanie prapôvodu a skončilo to zistením, že posádka objavila niečo zlé a ešte horšie. A načo tam vlastne tí "strojcovia" čakali? Prečo nešli preč hneď? Nedáva mi to zmysel. A nie tým pozitívnym budem-nad-tým-nenormálne-dlho-uvažovať-spôsobom, ale tým neviem-a-nezaujíma-ma-to-spôsobom. Pozitívne ale musím brať výkon Michaela Fassbendera ako robota, bol fakt presvedčivý. No a skalní fanúšikova tvorby Ridleyho Scotta sa určite potešia z úplného záveru filmu, ale už nechcem viac spoilerovať, takže na to musia prísť sami. 64%

• 7.10.2012  17:46
    Boy Culture (2006)

Na tento film som sa šiel dívať dosť vypočítavo. Po tom, čo som pozeral Weekend (ktorý sa mi nenormálne páčil), si vravím, že to bude mať tie správne atribúty. Je to nezávislé, hodnotenie na csfd dosť dobré, herca nepoznám ani jedného a keďže je to o gayoch, určite tam bude dosť veľa drámy a aj sĺz a ja si z času na čas rád pozriem také slzavé-údolie-filmy (ako vravím, fakt som bol dosť vypočítavý pri výbere, čo si budeme klamať). No a po zhliadnutí som zistil, že aj so všetkým, čo som myslel, že zaručene zaberie, je tento film aj tak len lacný, strašne zle natočený a otrasne zahraný brak. Scenár bol primitívny, zápletky taktiež, charaktery postáv zakrpatené a ploché, situácie nerealistické, akoby iba povytŕhané z viacerých príbehov a spojené nejakým zázračným, no nefunkčným spôsobom. 25%, aj to len preto, že film sa niečo snaží povedať i keď mu to nejde.

• 6.10.2012  01:56

Knihu som nečítal, švédsky originál nevidel, takže hodnotím len tento film ako taký. A musím povedať, že trochu sklamal. Lebo Fincher je proste Fincher a som zvyknutý na lepšiu réžiu, väčšie napätie, menej balastu a rozuzlenie, ktoré ma odrovná a nie iba vysvetlí, ako sa veci majú. Samozrejme, je to dobrý film, o tom niet pochýb a zase nemôžem zatracovať režiséra, že nie je taký skvelý ako obvykle, ale len nadpriemerne dobrý. Ale tak predsa, Fight Club ani Hra to nie sú a za 2 a pol hodiny sa človek síce konečne zorientuje vo všetkých tých švédskych menách, ale nepriľne k obrazovke natoľko, aby sa zžil s postavami a prežíval dej naplno. Pozitívne ale rozhodne hodnotím výkon Rooney Mara a úplný záver, kedy som už čakal, ako to skončí a skončilo to prekvapivo neholywoodsky realisticky. Celkovo je to teda remeselne kvalitný film (niekedy s možno až trošku priveľa náhodami a dôkazmi ako zo CSI, ale ok, aj to sa dá), ale chýba mu niečo, čo Fincherove filmy kedysi robilo natoľko výnimočnými. 74%

• 30.9.2012  01:04

Dve hodiny príjemne strávené pri dobrom filme. Nie síce nejako svetobornom, nie revolučnom ani kultovom, ale jednoducho dobre natočenom filme. Obsadenie je fakt hviezdne a odvádza kvalitný výkon. Najlepší bol Tom Hardy, keď nerozprával, ale si len tak hmkal a vydával zvuky a všetci v kine už len vybuchovali smiechom. Našlo by sa ešte niekoľko vtipných momentov, ktoré veľmi dobre odľahčovali inak dosť dusnú atmosféru filmu, ktorému násilie a jeho zobrazenie rozhodne nie sú cudzie, vďaka čomu verne vykresľujú situáciu v Amerike 30. rokov. Ako teda vravím, film roka z Lawless určite nebude, ale na jedno pozretie bohate postačí. 72%

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9