Absurdistán (2006)

Začiatok vyzeral byť maximálne sľubný. Potom to trochu upadlo, ale aj napriek tomu som sa na mnohých vtipoch dosť pobavil, veľa vecí mi prišlo aj ako paródia na súčasnosť, nielen na "hlúpu budúcnosť". A zároveň veľmi kvitujem stopáž, pri ktorej sa divák ani nestihne začať nudiť.

Adaptace (2002)

Film o tom, ako zadaptovať knihu do filmového scenára, keď človek dostane kreatívny blok, pričom ide o naozajstnú nevymyslenú (len mierne dofabulovanú) situáciu. Jedným slovom - MEGA! Žánre sa striedajú, klišé sú vyslovené a v zápätí aj sfilmované a keď si to uvedomíte, zrazu aj to najväčšie dramatično je satiricky geniálne. Opäť jeden z filmov, ktoré majú pre mňa nálepku "zaujímavé" v tom najpozitívnejšom zmysle. Ak ste niekto videli Being John Malkovich, toto rozhodne nevynechajte. No a kto chce vidieť zjetú Meryl Streep, nech to nevynechá tiež. Ach, taký dobrý film o kvetoch... 90%

Americká krása (1999)

Ako som len mohol tento vynikajúci film tak dlho nejako podvedome prehliadať? Fakt... ako? Lebo toto bolo jednoducho skvelé. Čo už ale asi všetci viete, keďže som, pravdepodobne, posledný človek, ktorý to videl až teraz.

Americký zločin (2007)

Pozerať som ho začal niečo po polnoci, tak si vravím, že snáď to bude stáť za to. Ó, to teda STÁLO ZA TO! Veľmi, ale veľmi silný film. A krutý. A husia koža po celú dobu. A keď si ešte vezmem, že je to podľa skutočnej udalosti, proste sila.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

holy shit! v tomto filme je VŠETKO! akcia, démoni, zbrane, odseknuté hlavy, kanibalov, exorcizmus, apokalypsa, tráva, Rihanna padajúca do pekelnej jamy... a to všetko zabalené do skvelého humoru. tak si dajte puff puff pass a užite si tento namakaný film. 80%

Ať vejde ten pravý (2010)

Na to, že to bol horor, ktoré ja nemusím, plus s upírskou tématikou, tak to bolo relatívne dobré. Udržovalo si to neustále tú nepríjemnú atmosféru (a to nielen v hororovej rovine) a to aj vďaka vhodnej hudbe. K tomu ešte aj tá detská romantika a utrpenie... Ale stále to pre mňa je len vcelku dobre natočený film, ktorý ma okrem strachu nejako emočne nechytil a tak do týždňa naň zabudnem.

Až vyjde měsíc (2012)

Taký pekný film. A s takým obrovským srdcom. Hneď od začiatku ma zaujala tá jemná štylizácia či už prostredia alebo postáv, ale stále v takej miere, že ešte pôsobila reálne a uveriteľne. Práca s kamerou úplne skvelá (360° zábery i zameranie sa na detaily), hudba rovnako dobrá, niekedy ambientná, inokedy zase dominantná. No ale čo bolo v tomto filme najviac a tým ma aj dostal - tá romantika! Tá nádherná romantika očami detí, ktorá pôsobí miestami trošku neohrabane, no vďaka tomu absolútne prirodzene a úprimne. 80%

Baby Máma (2008)

Klasicky priemerná a predvídateľná komédia, ktorá však má zopár veľmi vydarených jokeov, na ktorých som sa dosť vyrehotal. No a tie fungujú práve vďaka hlavnej dvojici: Tine Fey a Amy Poehler, ktoré som si zamiloval zo seriálov 30 Rock a Parks and Recreation. Čiže, kto ich nepoznáte, odporúčam asi skôr zhliadnuť seriály a potom eventuálne v budúcnosti dať toto ako oddychovku na večer, kedy sa vám nebude chcieť robiť nič intelektuálne náročné. V inom poradí by to asi nefungovalo ani na tých 59%.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Kvalitu tohto filmu asi najviac odzrkadľuje to, keď som ho našiel v kompe, tak že si to pozriem, taká oddychová blbostička... a asi po 10 minútach mi došlo, že som to už videl takmer pred rokom. Jednoducho to vo mne zjavne zanechalo silný umelecký dojem :D

Benny a Joon (1993)

Tento film neprináša síce žiadne veľké zvraty, ale za to má takú tú špeciálnu atmosféru, ktorá človeka vtiahne a potom sa už musí dozvedieť, čo sa s hlavnými hrdinami stane, lebo sú všetci naozaj sympatickí, každý svojim vlastným spôsobom. Skvele zahrané (neprefabulovaní, no stále trochu "iní" Johnny Depp aj Mary Stuart Masterson), hudba využitá síce poskromne, ale veľmi trefne a príbeh, ten je, rovnako ako film sám, jednoducho pekný. 75%