Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 40 78 117 155
    • 27.6.2017  13:42

"Slibuju Vám, že na Boží hod ráno mi budete říkat synu a já Vám taťko." Pokud se má dcera jednou bude chtít vdát za Muhammada, Deža nebo týpka s bizonem na zahradě, mamutem v moči a modrýma koulema v trenkách, tak jí to bez problémů odsouhlasím. A pak ji vydědím. Na to malíčkově přísahám. A i když mi to množství naprosto zbytečně nadužívaných vulgarismů rvalo uši, tak jsem se královsky bavil. Zejména hbitý Gustav a žena ve stropě Justine mi přirostli k srdci tak, že se bez nich prostě neobejdu, až budu mít svůj hrad, vrtulník, zoologickou zahradu, tropický ostrov a na zahrádce Mount Everest v měřítku 1:10. Nicméně v Počasíčku nehlásili nic o tom, že bych měl tento týden zbohatnout, tak je zatím nechám oba sloužit Lairdovi.

• 23.6.2017  20:29
    Já, kocour (2016)

"Jestli je to třeba, abych se stal člověkem, budu tím nejlepším kocourem, jaký kdy žil." To zní tak vzletně a přitom jde jen o to, že pan Chlupáč nechce být vykastrován. V tom mu rozumím. Jenže těch filmů, kde se musí polepšit bohatý táta zanedbávající rodinu, rozhodně není málo. Ale žádný z nich, tedy pokud mi paměť slouží, se ještě neproměnil v kocoura. Takže to trošku zavání originalitou, ale zase taková sláva to není. Nicméně mě ty kočičí finty celkem bavily, jednoho zmateného kočičáka taky doma mám a zrovna se mi tře o nohy, takže nemám nejmenší chuť být při hodnocení objektivní.

• 23.6.2017  20:13
    Lupiči (2015)

"Prachy i ženský jsou mi volný. Mě tankuje pancéřový auto. To je lepší než sex." Tak to si myslí ti hodní loupežníci. Ti zlí loupežníci si myslí, že využijí těch hodných a pak se jich zbaví. A já si myslím, že kdyby všichni barevní loupežníci emigrovali z Evropy do Afriky, tak by to bylo úplně nejlepší. Patrně proto mě potěšil závěr snímku. Jinak mě zaujalo zejména to, že jsem nikomu nefandil a naučilo mě to, jak nejlépe zastavovat zájmové vozidlo čelním nárazem. Jdu to beanovsky vyzkoušet s Mini Cooperem. Obětí bude tradičně tříkolka Reliant Regal.

• 23.6.2017  20:04

"Když můžete přimět zákazníka, aby pracoval pro vás, tak proč toho nevyužít?" Reklamní souboje Pepsi a Coca-coly mě celkem bavily, ale to je asi tak všechno. Já totiž již dávno vím, že Bůh může proměnit Coca-colu v Pepsi, ale nejsem si zcela jistý tím, jestli bych to poznal. Já jsem totiž fandou Kofoly a unylé vyprávění o soupeření dvou amerických koncernů mě nechává poměrně chladným.

• 22.6.2017  14:48
    Modelky s.r.o. (2014)

"Nastříkám ti do vlasů šampón z mého ocasu." Já jsem tak nějak tušil, že s Modelkami asi šlápnu do nějakého toho slepičince, ale nepočítal jsem s tím, že v něm budu vězet tak hluboko. Ale tohle prostě nešlo vypnout. Fascinovaně jsem zíral do světa falešných úsměvů, diet, solárek, focení i rovnic nedáš=nedám a čekal jsem, jestli to dokáže klesnout ještě hlouběji do odpadu. Dokázalo. A já jsem si myslel, že mám rád všechny druhy humoru, ale zjistil jsem, že sranda převáděná vychrtlými věšáky na prádlo mě nebaví. Ještě horší je však skutečnost, že jsem nedokázal hodit záchrannou hvězdu ani ženské kráse, což mi obvykle nečiní nejmenší problém, ale ty blbky zamilované do fotbalistů Dukly Praha (???) nezvládly ani to jednoduché ztopoření, což jim nedokážu odpustit.

• 22.6.2017  14:37
    In Your Eyes (2014)

"To jediné, co na sobě mám rád, jsi ty." Pokud jednou budu souložit se slečnou, která se nachází o tři státy dál, tak nepochybně bude hranatá, protivná a se slušivým knírkem. Dylan na tom byl o dost lépe, i když mě se Rebecca taky nijak zvlášť nepozdávala a v baru bych ji patrně bez rozmýšlení vyměnil za tupou kovbojku Donnu. Ale tady jde o romantiku, takže zůstaňme u Rebeccy, Dylana a toho, jací dokáží být snobští doktoři ve vztahu parchanti. To se mi líbilo, docela mě to i bavilo, ale postavit film pouze na jednom skvělém nápadu většinou nestačí. Já jsem zkrátka chtěl víc zábavných spojení a míň klábosení, ale evidentně mě nikdo neposlouchal.

• 22.6.2017  14:33

"Ve skutečným světě lidi umírají a žádnej kretén v posraným trikotu tomu nezabrání." Chřadnoucí Wolverine ani alzheimerující Xavier mě nedokázali pobavit tak, abych pociťoval nutnost svěřovat se netu, že Logan je tak nejvíc nejlepším filmem o X-Menech, že už ani úžasnější být nemůže. Za mě to žádný zázrak nebyl a pokud se mám vyjádřit k tomu, zda mě bavila němá divoška Laura, tak moje odpověď je jednoznačná - nevím. Zkrátka měla své chvilky, ale nebylo jich moc. Takže co zbývá? Samozřejmě lovec Pierce, jehož čím dál víc poničený úsměv mě, na rozdíl od neustálého dramatického kňourání prchajících mutantů, bavil celý film.

• 22.6.2017  14:25

"Věřit filozofii pro mě znamená pochopit, že nikdy nepochopíme víc, než vlastní neschopnost pochopit své nepochopení." Tomu sice nerozumím, ale souhlasím s tím. Stejně jako souhlasím s vyučovacími metodami elitního komanda nejhorších učitelů. Jenže přes můj souhlas, občasný vtípek a vnady soudružky učitelky Aminy, jsem se nijak zvlášť nepobavil. Samozřejmě bylo skvělé, když egyptolog vypočítal jediný možný kód k trezoru, když byly školní lavice i venku za oknem nebo když cvičenci padali ze stromů, ale neustálé házení křídou po studentech mi připadalo trapné a smát se zpackaným chemickým reakcím mě při miliontém pokusu taky přestalo bavit.

• 22.6.2017  14:15

"Je fuk, jak toho lituješ, budeš litovat víc." Mně to není fuk, protože já mám rád podfuk. A tenhle mě celkem bavil, Neboť poměrně dlouho nebylo jasné kdo, koho a proč vlastně podfukuje. Nejvíc mě samozřejmě bavila Lissa, kterou bych si spoutanou ve sklepě asi taky chvíli nechal, a pak ten gangster s ekonomickým vzděláním, protože jsem poprvé ve své bohaté divácké kariéře slyšel černého mafiána při mučení recitovat zákony trhu, Na to se nezapomíná.

• 22.6.2017  11:46

"Nechoďte na dvůr, buďte hodní ke spoluvězňům a ať už budete dělat cokoli, nejezte párky s fazolemi." Redovo zúčtování se zazobanými Kingy mě pobavilo, ale i ta jejich aukce byla solidní. Jen bych ji nechtěl organizovat, protože takovou akci by neutajil ani Usáma při oficiální návštěvě USA. Nicméně "upřímnost" Redova poděkování mi vehnala slzu do očí.

• 19.6.2017  13:26

"Zajímají mě případy, v nichž se Vy a FBI mýlíte." Jaká je cena fulcrumu? Jedna teorie a jeden rozhovor při transportu svědka? Nechci se mýlit, ale tady bude muset Red trošku přitlačit. Přesto jsou jeho provokativní úsměv a historky z mládí tím lepším z této epizody. Samotný Lovec jelenů za to totiž moc nestál a FBI zase jednou prokázala, že jak má myslet, tak je v koncích. Ovšem v elektronickém sledování jsou to jedničky.

• 19.6.2017  11:24
    Maigret klade past (TV film) (2016)

"Vrazi se musí vždycky pochlubit svými činy. Známe to. Chtějí dát světu vědět, jak jsou výjimeční." Tak to je snadné. Maigretův tým prozkoumá Facebook, Twitter a Instagram a je to. Jenže to ho nenapadlo, chytráka. Tak nic, musíme se vrátit ke staré, poctivé policejní práci a na té mi vadí jediné - že jsem ji již dvakrát viděl a knihu jsem taky četl. To je můj problém, ale vzhledem k mé děravé paměti mě to mohlo zkusit trochu napnout. A taky si pořád myslím, že Gabinovi ta dýmka sedne do pusy lépe než utrápené verzi pana Fazolky.

• 19.6.2017  11:12
    Anthropoid (2016)

"Díky rtěnce si vás všimnou. Takže si všimnou i nás. A hned potom budeme mrtví." Anthropoid to u mě neměl lehké, neboť jsem odkojen Atentátem a na žádné britské kudrlinky jsem nebyl příliš zvědavý. Anthropoid to u mě prostě vyhrát nemohl, dokonce ani o remíze se nedalo uvažovat, ale ta prohra byla nakonec poměrně čestná. Jeho největší devízou je totiž to, že se náš "malý" příběh stal světovým a nebylo k tomu nutné nechat slavnostně parašutisty přistát na letišti Václava Havla, přesunout finální přestřelku do mnohem lépe vypadajícího Chrámu sv. Víta ani vyslat Supermana zachránit atentátníky. Díky za to.

• 19.6.2017  11:05

"Ten chlap má tři prdele peněz, který nám chce narvat do auta. A já znám hned dva důvody, proč už ty prachy Verone nepotřebuje." Naleštěné káry, zbraně, sexy prdelky a ještě se to pokouší o příběh? Tak super. Já mám prostě podobné výplachy poměrně v oblibě a tento je navíc poučný. Naučil mě totiž, jak se nastupuje autem na plovoucí loď a to se hodí takřka každé léto. A taky mě pobavil agent Bilkins, jak se zaujetím sledoval "přátelské" setkání Briana s Romanem po letech. To bylo skoro až dojemné, jak mu ten popcorn praskal v té černé tlamičce.

• 19.6.2017  11:02
    Chinaski - Tabáček (hudební videoklip) (2005)

"Život je návykovej a někdy zabíjí." Mám rád pohodu a klídek i bez tabáčku, ale tuto bagatelizaci následků kouření Chinascos zahráli s velkým nadhledem.

• 16.6.2017  15:07

"Včera večer jsem snědla celej kávovej dort ... Pilates?" Svátek matek neslavím, protože ta moje mě ve třiceti svěřila do péče jiné ženy. Jen tak, bez boje, chápete to? Já ne. Nicméně dámské obsazení tohoto snímku mne donutilo ke zhlédnutí a zjištění, že ty holky stárnou nějak pomaleji. Jinak je to samozřejmě přesně o tom, že vše se stane tak, jak divák očekává a rodinné hodnoty vítězí nad sobeckými zájmy, což nezní moc zábavně. A přesto jednou za čas rád vidím snímek, který lže o tom, že všechno dobře dopadne - pro rozvedené holky, lesby, multikulti krasavice i smutné vdovce. Je to prostě krása, ale srovnávat zážitek při pohlazení lamy s koncertem Foo Fighters je kruté od každé matky. Na tom trvám.

• 16.6.2017  08:55

"Každý výstup končí až na barové židličce." Jelikož na Ká dvojku nevybíhám jenom v trenýrkách třikrát do roka, tak jsem se tam vydal alespoň s expedicí K2 Ostrava 2007 a dost jsem si to užil. Autentických záběrů totiž bylo dost, vzpomínek taky a odbočka na Broad Peak taky stála za zaznamenání. Jen ten útok na vrchol mi připadal takový chaoticky neorganizovaný, aktéry označovaný za ruskou ruletu bez fixování, ale tehdy se ještě všichni vrátili domů a ti, kteří stáli na některém z vrcholů, si určitě odnesli něco, co obyčejný smrtelník nezažije. A taky mě pobavil Radek Jaroš, když s šestiletým předstihem odhadl, že Korunu Himaláje si nasadí ku příležitosti svých padesátin.

• 15.6.2017  21:26

"Nevěř ničemu, co nebylo úředně popřeno." Já tomu nevěřím, já se bavím. A 3. série je rozhodně tou nejzábavnější z ministerského souboje se státní správou. Jednotlivé epizody jsou prostě vynikající a kousky typu Kultura má zelenou či Morální rozměr považuju za jedny z vrcholů politického sitcomu.

• 15.6.2017  21:20

"Pro spisy MI5 o ministrech byste si měl poslat vždycky, když máte chuť se od srdce zasmát." Kompromisní kandidát na premiéra - tvárný, pružný, oblíbený, bez pevných názorů, bez chytrých nápadů, intelektuálně nezatížený, bez ambicí cokoli měnit, odborně směrovatelný ... tak to je jedině ctihodný Jim Hacker. Ten je totiž schopen srdnatě bránit emulgované potrubí s vysokým obsahem tuku, dříve zvané párek, před bruselskými byrokraty. A takového premiéra si Británie zaslouží a státní správa přeje. Je to zkrátka skvělé, ale hodinovka je na sitcom už trošku moc.

• 15.6.2017  13:02

"Subvence jsou pro umění. Pro kulturu. Ty nelze rozhazovat na to, co by si lidi přáli." V souboji kultury s fotbalem jsem vždy na straně sportu, ale Humphreyho obranu umění jsem dokázal ocenit. A taky mě dost bavilo Bernardovo vysvětlování novely směrnic, při kterém jsem se ztratil někde uprostřed revokace směrnice č. 7 k dodatku ke směrnicím z roku 1954. Přes veškeré své zmatení jsem však dokázal zachytit ministrovu brilantní koncovku, při které vybruslil z neřešitelné situace tak jedinečně, že si to povýšení na patrona umění snad i zasloužil.

• 15.6.2017  09:04

"Když budu chtít vědět, co mi teď řeknete, nebudu váhat splnit svoji povinnost a poskytnu si všechny informace." Tak nám zase jednou morální mrtvoly dokázaly, že mají doktorát z intrik a vrcholem všeho bylo geniální Rhodéské řešení - sdělit informace tak, aby je premiér nepochopil. Vždyť ti teroristé vlastně podporují britský zahraniční obchod a zaměstnanost, tak ať si občas něco vyhodí do vzduchu. Tomu rozumím, vždyť jsem taky cynik, ale na sira Humphreye v tomto ohledu rozhodně nemám.

• 15.6.2017  08:19

"Když zemřel Eddie, zemřela i kapela." Rockovou hudbu mám rád a kdyby mě slušně živila, tak bych určitě kašlal na to, že nejsem výjimečný. Ovšem Eddie byl jiný, ten se kvůli tomu hned vrhal z mostu, ale já mám fiktivní příběh jeho kapely fakt rád. Nejde jen o skvělou hudbu, nějaké to pátrání, špetku mysteriózna, ale hlavně o tu atmosféru. Ta mě pohltí vždycky, když si najdu čas a zavzpomínám si na Eddieho začátky. Zejména se vždycky těším na přestavbu unylého Frankova cajdáku On The Dark Side v rockovou vypalovačku, protože to je přesně ten okamžik, při kterém jsem si jistý, že žiju.

• 14.6.2017  20:26

"Jako mrtvýho mě mají mnohem raději." Eddie and the Cruisers jsou pro mě klasikou, ke které se rád vracím, což se v případě Eddieho bez Cruisers patrně nestane. Nicméně Eddieho návrat mě zaujal, skladby měly šťávu, Eddieho jamování s Wendellem nemělo chybu, obě jeho přiznání totožnosti byly perfektně načasované a navíc jsem se dozvěděl, že mizerný songy nechtějí hořet. Ty moje hoří skvěle, takže jsem patrně hudební génius a tudíž je mi záhadou, proč se o mě vydavatelství nervou.

• 14.6.2017  14:34

"Každé ministerstvo je kontrolováno lidmi, které by mělo kontrolovat." Pokud je třeba vyvinout spoustu činnosti a nemít přitom žádný výsledek, tak na to je ministr Hacker ten pravý. Ale nesmí se to dozvědět sir Humphrey a zejména tisk, protože to by se musela ustanovit vyšetřovací komise a ... zase by se nic nevyšetřilo. Jak by to bylo milé a zábavné, kdyby to nebyla pravda.

• 14.6.2017  13:59

"Dospívám kvapem k závěru, Bernarde, že ministr obdržel už mnohem víc naléhavých zpráv, než kolik stačí vstřebat." Každá záležitost jistě má morální rozměr, ale kontrakt v Kumránu je výjimkou. Je totiž křišťálově čistý, neboť všichni odpovědní činitelé svůj úplatek dostali. Já jsem se přitom královsky bavil, ocenil jsem delegaci osekanou na kost, pochopil nutnost sepsání závěrečného komuniké již před setkáním a užil si zametení se slídivou novinářkou. Nyní mne však omluvte, neboť do Komunikačního centra za mnou právě dorazil tvrdý chlapík z Tennessee - Jack Daniels.

• 14.6.2017  09:30

"Vždyť já nejsem školený právník, jinak bych tam nestál v čele právního oddělení." Vítězství ministra sice stálo daňové poplatníky 40 milionů liber, ale kdo by hleděl na drobné, když je možnost dostat na kolena sira Humphreye. Mě tedy hodně zaujala panika, kterou způsobil ministr tím, že bez dovolení odešel na obhlídku úřadu a také zveřejnění stále platného pravidla o tom, že sociální problémy narůstají tak, aby zaměstnali celkový počet pracovníků vyčleněných na jejich řešení. Nicméně se shodneme na tom, že administrativa trvá věčně a tak je zázrak, že nejefektivnější obvod v zemi Jižní Derbyshire nebyl za svou schopnost potrestán. Skvělé.

• 14.6.2017  08:11

"Ministr se dvěma nápady? Nevím, kdy jsme naposledy takového měli." Sir Humphrey zase jednou rozehrál ďábelskou hru a tak buďme šťastni, že byrokracie dostala nový impuls ke svému růstu. Zejména jeho taktické zúčtování s BBC bylo dokonalé a jelikož jsem toho byl svědkem, tak mohu potvrdit, že nepřichází v úvahu, aby BBC ustoupila nátlaku vlády.

• 12.6.2017  14:09
    Strašidla (2016)

"Potřebuješ mít zdravé plíce na hejkání." Tak s tím se patrně nedá polemizovat, ale jinak si myslím, že zapojení strašidel do pracovního procesu mohlo a mělo být provedeno mnohem zábavněji. Takže zábavy bylo málo, ale zase jsem se trošku vzdělal v oblasti chemie či dějepisu a taky jsem si oprášil skutečnost, že v případě poslání někoho do prdele se jedná o příslovečné určení místa. To mi od školy úplně vypadlo z hlavy a možná jsme se to ani neučili, takže díky.

• 12.6.2017  14:03
    Vyšehrad - Zápas (E10) (epizoda) (2017)

"Já se nechci dožít doby, kdy budu chodit na fotbal, aniž bych věděl, jak to dopadne." Já taky ne, protože mám rád svoje jistoty. Takže 0:0? OK. Všichni za Peltu, protože ten fotbal se sám neudělá. Mě to tedy bavilo a zejména vtípek se dvěma Zelenky byl naprosto vynikající.

• 11.6.2017  14:58

"Konat rychle trvá déle, konat levněji se prodraží a konat v tajnosti je demokratičtější." Já tedy v principu souhlasím s tím, že sir Humpherey je loajální státní úředník, jen tedy s výjimkou sira Humphreye, protože to je sketa. Ovšem práva žen na manažérské posty ve státní správě hájí s takovým nasazením, že mě celá ta jejich úřednická sebranka naprosto dostala. Jinak ovšem souhlasím s tím, že na práci spočívající v nesmyslném přesouvání papírů z jedné hromádky na jinou hromádku jsou ženy naprosto nepoužitelné.

<< předchozí 1 2 3 4 40 78 117 155