Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 47 92 138 183
    • 21.8.2018  13:51

"Nehádám. Pozoruju. A když jsem zpozoroval, dedukuju." Seznámení s mozkovými závity Sherlocka na odvykačce mě hodně bavilo. Určitě víc než Dr. Watsonovou, ale ta mi nabídla také poměrně zásadní důvody pro sledování tohoto seriálu. Takže za mě to byl případ dostatečně zapeklitý i zábavný a Sherlockův závěrečný rozbor baseballu mě nadchnul. Nač se dívat na sportovní přenos, když vydedukovat výsledek je tak prosté?

• 20.8.2018  19:08
    DOHRÁNO (TV pořad) (2001)

"Počtvrté za sebou nevyhrál Liberec, když ze severu Čech odskákali s bodem Klokani." I to je statistika. Já mám fotbal i hokej rád, takže i když se na našich nerovných pažitech a zamrzlých rybnících neodehrává ten nejúžasnější sport, tak já si na komentované sestřihy ligových kol vždycky rád počíhám.

• 16.8.2018  13:54
    HitStory (TV pořad) (2018)

"Dneska si z tohohle hitu může dělat srandu kdejaký Spiderman." Příběhy vzniku hitů mě celkem baví, ale za to nejlepší, co tento pořad nabízí, považuju cover verze. Něco takového jako pozounová pecka The Final Countdown v podání Just Like Jazz Quartet mě prostě pobaví kdykoli. Jen moderátor Dědek neumí ten velice solidní materiál moc prodat.

• 16.8.2018  12:59

"Jen se mu podívám do očí. Ukážu mu fotku své rodiny a pak chci, aby se omluvil. Nikdo se mi neomluvil." Začalo to dobře. Srazila se letadla, kupa mrtvých a já jsem hned věděl, že je v tom sabotáž, terorismus nebo vládní spiknutí. Nebylo. Místo toho přišlo slzavé údolí. Rozpíjelo mi obrazovku, korodovalo mi konektory a vytékalo mi reproduktory na podlahu. A já pořád doufal, že si Roman alespoň na chvilku trochu zaterminátoruje, zaconnanuje nebo zakomanduje, ale on jen trpěl a já s ním. Až do úplného konce, který jsem si snad ani nezasloužil.

• 16.8.2018  12:45
    Temná věž (2017)

"Pozor! Vezmou si tě. Kradou kluky jako ty. Přenesou je. Zvláštní děti. Sílu tvé mysli, tu oni chtějí." Hlavně ty svítící děti, co nedovoleně procházejí portálem. To dá rozum. A přesně tohle umí Jake, jenže mě ten jouda moc nebavil. Mě bavil bojovný Pistolník a bavil mě i zlý Walter. Taky jsem se naučil raketově nabíjet kolty, ale tím pozitiva na Základní Zemi končí. Nechť jsou vaše dny dlouhé a nikdy nezapomeňte tváře svých otců. Sice nevím, co to úplně přesně znamená, ale Pistolník to říkal tak přesvědčivě, že to musí být důležité.

• 15.8.2018  12:22

"Ze mě bude v dalším životě štětka na záchod." Třetí rozchod Chandlera s Janice měl opět své kvality, holčičí čarodějnický ohňostroj mě taky pobavil a Rossovy vztahové trapasy neměly chybu. Navíc mě Ross naučil to, že vhodným tématem k seznámení je pásový opar psa. To musí fungovat.

• 15.8.2018  11:44
    Catwoman (2004)

"Kočičí ženy se nedají zkrotit společenským řádem." Dokud byla Patience ušlápnutá, srandyvzdorná a živá, tak mě to moc nebavilo. Po změně stylu oblékání, jídelníčku a vypínání muziky sousedům mě to docela bavit začalo. Nebo si to možná jenom pletu s tím, že se najednou bylo na co dívat. A já jsem byl pro holky v kůži vždycky snadná kořist. A to ani nemusely svůdně říkat: Mňau.

• 15.8.2018  11:36

"Uvolněte kolej pro bobulkový expres. Příští stanice Rachel Greenová." Vzájemné okukování bobulek a pindíků mi v nadrženější fázi života připadalo hodně zábavné. Teď už mě víc pobavili Joeyoho rodiče a jejich pohled na nevěru. A nesnáším Rogera.

• 14.8.2018  16:44

"Zbývá jedna minuta a 50 sekund do totální destrukce. Přejeme vám hezký den." Americký zbrojní průmysl, zbraně v každé americké domácnosti, nacionalismus i americká ochrana míru napadáním jiných zemí si prostě říkali o zesměšnění. A ujala se ho ta nejméně loajální ovce z místního stáda - Michael Moore. Za mě to tedy mohlo být vtipnější, trefnější a více ujeté, ale ten dojatý pohled party amerických dobrodruhů z břehů uklizené Kanady do čoudící domoviny opravdu stál za to. A informaci, že celá Kanada se dá vypnout jediným vypínačem, určitě jednou výhodně zpeněžím.

• 14.8.2018  16:24

"Teta Pa nutí Klotyldu, aby nosila vlněné punčochy, Klotylda dává výpověď a Eva utekla. No tak je všecko v pořádku a já mohu jít na procházku." Ztřeštěná Eva tropí hlouposti a já jsem se bavil při jejím houpání oknem do domu, stylovém překonávání zídky či opileckém loupení. Ovšem na zaměstnávání mé bránice nebyla Eva zdaleka sama, takže jsem si oprášil základy angličtiny pro idioty s "lingvistou" hrabětem Camelem, vylepšil jsem své deduktivní schopnosti se sluhou Janem a s báječně ujetým ctitelem Zdeňkem jsem ztratil hvízd. Tady zkrátka všichni tropili hlouposti, jen pan továrník pěstoval růže. To dává smysl. A mě to baví.

• 14.8.2018  09:35
    Taxi 121 (2016)

"Dneska lidi neberou nic a nikoho vážně, dokud jim nezačnou pistolí máchat před ksichtem. Zasraný ignoranti." Nechci si hrát na chytrého, ale mám pocit, že tohle nebylo náborové video pro taxikáře. Myslím tím něco ve smyslu: Staň se jedním z nás, můžeš jezdit Mercedesem, vozit bohaté, opilé nebo pozvracené lidi a když budeš dost slušný, tak tě vrah střelí do hlavy pouze ledabyle. Já bych tedy taxikářem být nechtěl, ale kdybych ze zadní sedačky zaslechl zlověstnou větu o mém posledním zákazníkovi a následně bych ucítil pistoli u hlavy, tak bych něco udělal. Cokoli. Vždyť šlapu na plyn, na rozdíl od padoucha mám zapnutý bezpečnostní pás a dokonce si mohu hrát s tankovací pistolí. Možnosti tu jsou. Matěj je však jiný - ochotný, hezky oblečený, slušně vychovaný a mně svou nečinností hrozně štval. Možná čekal, že pachatele kvůli vyššímu věku skolí během jízdy přítel infarkt, ale to už je jen spekulace. Takže mě to sice tématem zaujalo, ale zároveň mě to docela nebavilo.

• 14.8.2018  07:09
    Nebraska (2013)

"Nepotřebuje pečovatelskou službu. Musí mít pro co žít." Černobílá cesta nevrlého Woodyho za "vyhraným" miliónem a odcizeným kompresorem měla něco do sebe. Pro mě však byla příliš dlouhá, obsahovala příliš "nezávislých" pohledů do prázdna, tupých bratranců a velmi nepříjemnou manželku Kate. Při poslechu jejích mouder jsem se hned chtěl opít. Jako Woody. Najednou jsem mu rozuměl a jeho triumfální jízdu městem jsem si nakonec užil, ale až budu v důchodu, tak mi mou výhru musí přinést až do postele. Sorry Woody, já nikam nejdu.

• 9.8.2018  14:09
    Hombre (1967)

"Nechte ty Apače a běžte k holiči." John Russel mě naučil, abych nestrkal nos do problémů bílých. Já však nejsem žádný rasista a tak mě úplně stejně nezajímají problémy černých, hnědých, žlutých ani těch zelených s anténkama. Ale zkuste mi sebrat lístek na dostavník jako pan Grimes a já vám ukážu ... jak se píše stížnost. Na mě si nikdo nepřijde. Jsem totiž učebnicový pokrytec, stejně jako všichni neindiáni v tomto snímku. Ale chci být lepší. Být klidný jako Hombre, trefně komentovat dění kolem sebe a v indiánských restitucích vrátit Ameriku indiánům.

• 31.7.2018  12:32

"Jestli to Ministerstvo zjistí, budeme na Antarktidě dlouho počítat stébla trávy." 5. série se v podstatě jen vypořádává s následky mise Astreus a návštěvy roku 1947. Přesto je stále zábavná, někdy napínavá a mě nejvíc pobavily epizody Ztraceni, Carter celý bez sebe a Nejhorší možný scénář. Taky Génius Carter měl skvělé momenty, protože když šerif s IQ 111 dokáže rozvíjet teorie o ignoraci Vandeheyova principu entropické inverze, tak to prostě zábavné je.

• 31.7.2018  12:25

"Kvantová teleportace? To zní jako fůra červích děr." Nemá tu někdo generátor náhodných červích děr? Je ještě volné místo šéfa ochranky v Oblasti 51? Je možné zvednout ze země někoho s aktivovaným zesilovačem silné síly? To jsou všechno zajímavé otázky, ale ono to končí trošku jako telenovela. Jack se miluje s Allison, Jo se Zanem, Henry s Grace, Fargo s Holly a Dr. Parisch sám se sebou. Já mám rád šťastné konce, ale nejvíc mě potěšilo, koho to Carter potkal při odjezdu z města. No koho? Napovím - kruh se uzavřel a tak to má být.

• 31.7.2018  11:55

"Místo brakování ledničky vyrábím těla jako královna vetřelců na LV 426." Fargo má pravdu - mít holku jako Holly se prodraží. Já se tedy musím přiznat, že nedostatkem dramatičnosti tato epizoda netrpí, ale absence humoru mě dost mrzí. Všechno je míněno tak vážné, že to snad ani není Heuréka. Ještěže mě nikdo nestihl dematerializovat.

• 31.7.2018  11:39

"Blahopřeju, jsi naživu." A to stačilo jen vyplnit pár formulářů. Teď už zbývá zasvětit život biotiskárně a tisknout a tisknout. Tak zrovna to tisknutí mě moc nebavilo, ale chytrý prach se sám neuklidil, zprošťování viny pomocí formalit kvantové fyziky mě zaujalo a srovnání účtů mezi Holly a Carterem to celé rozehrálo zajímavým směrem.

• 31.7.2018  11:24

"Tohle místo, to je palác. A když přehlídneš plíseň ..." Jet na líbánky do rozpadlé chajdy, na Fidži nebo do CERNu smát se jejich malému urychlovači? To je těžké rozhodování. Tady se naštěstí rozhodují jiní. Takže Holly má konečně alespoň zmatené tělo, v GD jsou donašeči a Carterovy líbánky jsou určitě něčím, o čem Allison ani nesnila. Nicméně zábavné to je.

• 21.7.2018  09:13

"Já znám široko daleko všechny krávy, ale Vás jsem tady ještě neviděl." Být pasákem krav, tak bych si se zadanou intelektuálkou nic nezačínal, protože by mi určitě omlátila Freuda o hlavu. Honza je však statečný, jde do toho a já mu fandím. Navíc mi již v mládí vysvětlil, proč není vhodné nechat si vytetovat ženské jméno na tělo. Za to díky. Ovšem mám o něj trochu strach, protože tři tchýně učitelky jsou určitě horší než stádo krav. Tak bojuj, kovboji, dá-li se tak nazývat někdo, kdo nemá klobouk, proklatě nízko zavěšené Smith and Wessony, ostruhy ani laso, nekouří Marlbora a nemluví americky.

• 19.7.2018  06:36

"Po klenotnictví je Vaše DNA a všude jsou Vaše otisky. Dokonce i na zbrani lupičů, kterým jste pomohla uprchnout." Policistka Pasqualiová je strašná. Chová se idiotsky, vystavuje na obdiv svou tupost a ještě se podivně ksichtí. Nemám ji rád. Jenže mezi záchvaty své debility mě několikrát srazila k zemi smíchy. Prostě stačilo spoutat své kolo, mlátit do krku ochranku svého otce, zmasakrovat prezidenta, střílet chlapům do rozkroku či lézt na budovu rychlostí volného pádu. Připadám si jako snadná oběť, ale já jsem se smál. Jinak ovšem nejsem žádný sexista a přesto souhlasím s prokletým Evženem v tom, že ženy do elitní jednotky RAID nepatří. Vždyť pořád čůrají a kombinézy na to nejsou uzpůsobené. Tomu říkám argument.

• 19.7.2018  06:13

"To je v pořádku. Ten je hodný, pomáhá nám." No já nevím. Kdyby mi do kupé v poklidu nakráčel Američan v dresu Bayernu Mnichov se samopalem v ruce, tak bych asi klidný nebyl, ale tady je všechno tak krásně jasné. Američané zachraňují svět i o dovolené, v Evropě potkávají takřka výhradně své krajany a spolucestujícího Alibabu rasisticky zmlátí dřív než stačil vstřebat evropské hodnoty. Takhle to prostě bylo, je to svatá pravda a já se asi mám asi stydět za to, že jsem se nudil. Jenže mě bavilo pouze to, jak americká armáda učí své vojáky schovávat se pod stolem a rozesmálo mě až teroristovo selhání zbraně. To bylo skutečně kouzelné pitomé. Ovšem chlapcům čest, slávu, medaile, dovolenku a lepší filmovou poctu.

• 19.7.2018  06:00

"I Ďábel umí citovat Bibli, když se mu to hodí." Epizoda plná okultistů, žab padajících z nebe, suplujících učitelek bez smluvy a dálkově ovládaného hada mě hodně zaujala. A s Mulderovým tipem na to, že Ďáblova hudba je dechovka, naprosto souhlasím a jdu si pustit do uší trochu neškodného heavy metalu.

• 19.7.2018  05:54

"Proč chcete burcovat lidi, když ten chlápek jde pořád jenom po mrtvejch?" Protože vlasový úchyl Donald Pfaster již brzy přestane vykopávat mrtvoly a začne si pořizovat nové dle vlastního výběru. Tomu rozumím já a snad to pochopí i šerif. Jenže já mám slabost spíše pro jiné úchylky a ubrečenou agentku Scullyovou snad ani nechci komentovat.

• 17.7.2018  14:18
    Muž z Ria (1964)

"Já bych chtěl mít ženu, drahý příteli, která tě čeká, když přijdeš domů, rozumí ti, je půvabná. Ty se vrátíš, otevřeš dveře a ona zahraje na klavír nebo na harfu. Jsi doma." A přitom Adrien zachraňuje střelenou Agnes, která neumí uvařit ani vajíčka na měkko, jako neplavec se vrhá do vln a na pusté pláži hledá Neptuna. Jako dobrodružství to celkem funguje a má to i zábavné chvilky. Mě pobavilo čištění bot, salutování, spolujezdec na vodních lyžích, třímístné růžové auto s hvězdičkama, houpání na liánách a samozřejmě chvíle, kdy se Adrian pokouší nechat se zatknout.

• 17.7.2018  12:31

"Má paže je dlouhá a moje pomsta absolutní. Nechť Vám Bůh odpustí, protože já ne." V šedesátých letech mi připadal svět takový normální. Britové se snažili mít s Rusy mírové vztahy a fanatičtí ochránci kapitalismu typu generála Midwintera byli považováni za šílence. To bylo fajn. Dneska už tito "dobroserové" vyvolávají války po celém světě, bourají fungující režimy, bohatnou na nelegální migraci a jejich noviny je opěvují jako hrdiny dnešní doby. Já s tím nic nenadělám. Nicméně Harry Palmer se o to snažil a já jsem mu za to byl vděčný. Jen mě zklamalo, že půl filmu to byla groteska a pak se to najednou změnilo v záchranu světa. Tady prostě někdo zapomněl promíchat ingredience.

• 17.7.2018  12:13

"Předpokládáš, že organický tranzistor z rubrenu by mohl správně fungovat při pokojové teplotě. Myslím, že opomíjíš jeho nelineární teplotní vlastnosti." Tak tady někdo ignoroval Vandeheyův princip entropické inverze. A přišel na to šerif Carter? Tady něco nehraje a mě to baví. Zejména upgrade Andyho se povedl a naspeedovaný Carter mezi doktory Blakey to zvládl skvěle.

• 17.7.2018  12:03

"Doktor Fargo to bude vidět jinak, až bude muset doplavat ke stolu." Feinmanův aprílový den v GD byl vynikající. Pobavila mě neviditelná zeď, magnetické kalhoty, pěnová párty a vzrušila mě Jo v obleku ošetřeném metavlákny z nanomateriálu. Nicméně nejlepším fórkem byl pohrání si s řečovým centrem temenního laloku "delfína" Larryho. Takže zábava je to slušná, ale hádky Cartera s Allison v ponorce mě nebavily a jejich vyvrcholení mě trošku zaskočilo. Já bych do toho tedy v době útěku artemie saliny rozhodně nešel.

• 17.7.2018  11:35
    Akta X - Aubrey (S02E12) (epizoda) (1995)

"Jaký je to pocit, být na druhé straně břitvy, bratře?" Je snazší vyřešit zločin podle snů, těhotenství nebo genetiky? Mě tedy to kočkování s břitvou mezi pořezanými bratříčky a sestřičkami docela zaujalo. Jen mi přitom patrně stál někdo na vedení, protože jsem dost dlouho tápal v tom, kdopak to mohl pořezat spící detektiva B. J. Morrowovou

• 17.7.2018  11:14

"Dokaž něco, co nevidíme." Třeba to, že znásilňoval neviditelný 84-letý schizofrenik se špatně průchodnými trubkami? To se skutečně nedokazuje snadno, ale mě nadopovaní důchodci docela dost bavili.

• 16.7.2018  11:50

"To si chcete klidně napsat, že bývalej Ministr spravedlnosti, ztělesnění zákona v týhle zemi, je gauner?" Kdyby jen on. Aféra Watergate jasně ukazuje, že Republikáni jsou svině, protože upláceli, odposlouchávali a vyhrožovali. Jenže oni Demokrati i ostatní politici jsou vlastně úplně stejní, takže se těším na to, až je jednou LID nakope do zadnic a převezme zpátky moc. Jenže ono to bude těžké, protože ani novináři už nejdou po těchto svinstvech a místo toho píší dle přání těch, kteří je platí. A když už se najdou, tak si jako třeba Gary Webb dvakrát v sebeobraně prostřelí hlavu. Přesto doufám, že se zase narodí, neodradí je hromadné "no comment" ani zastrašování a nebudou psát opatrně. Pak si zase zaslouží mé uznání a svůj první dodatek Ústavy. Woodward s Bernsteinem to zvládli skvěle, vtáhli mě do děje, fandil jsem jim, ale přesto mi přišlo podezřelé, že jsem nezaslechl ani jednu zmínku o prodejnosti novin. Vždyť o prachy jde přece až v první řadě.

<< předchozí 1 2 3 4 47 92 138 183