Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 45 89 132 176
    • 23.4.2018  16:08
    Lajna - Talkshow (S01E05) (epizoda) (2017)

"Klid. V Americe jsem dělal po zápase rozhovory v angličtině v šatně jen s ručníkem okolo ptáka." Trenér Hrouzek se konečně odvázal a způsob, kterým si v rozhovoru namazal na chleba moderátorku byl naprosto famózní. Ovšem nástup hvězdy NHL Roberta Guhy to posunul ještě o level výš, protože není nic nad hokejovou angličtinu. To se musí vidět. A že striptérka a moderátorka jsou podobná povolání? No tak určitě.

• 19.4.2018  10:46

"Přijde mi, že co jsem ztratila telefon, zbystřily se mi ostatní smysly." Tak nám mladí, nesympatičtí a nezábavní jedinci vstoupili do hry, kde se z nich stali ostřílení a zábavní hráči. Fajn. Mě tedy dost bavilo, kterak se rachitický Spencer kochal svým novým bicepsem, když "zoolog" Chláďa trhal zuby černé mambě nebo když se krásné Bethany postavilo ... no to je jedno. Prostě ve hře jsem se cítil tak nějak infantilně příjemně a mimo ni mě to nebavilo. Naštěstí se víc hrálo a já nyní odcházím zatančit si s Marthou bojový tanec. Tedy s Marthou ne, spíš s Ruby Roundhouseovou a jejími přednostmi.

• 19.4.2018  10:35

"Peníze se na mě sypaly ze všech stran. Kdo by čekal, že to bude problém." Gringo Barry Seal je hrozně zábavná postava. Je to sice ve skutečnosti kretén, který pomohl Pablo Escobarovi, Carlosi Lehderovi, Jorge Ochoovi, Manuelu Noriegovi a sobě k miliardám dolarů z kokainu, ale ve filmu mě baví. A taky mě baví skutečnost, že IAC není CIA, Barryho spojení příjemného s užitečným a skvělí Contras, kteří chtěli spíš emigrovat než bojovat. Kdo mě však rozhodně nebavil, tak to byl příbuzný dement J. B., kterému jsem od začátku chtěl dopřát kilometrový bungee jumping bez lana. A klidně s milionem dolarů v análním otvoru.

• 19.4.2018  10:25

"Šičky a stávka? Vůbec tomu nemohli uvěřit." Tak nám ženy přestaly pracovat, vařit, prát a uklízet, začaly stávkovat a hodily starost o domácnost na bedra svých manželů. Já to tedy nechci moc zlehčovat, ale hrdinčin manžel Eddie by si rozhodně zasloužil svatozář. Jinak považuju stejnou mzdu za stejnou práci za samozřejmost, ale v tomto boji mě asi víc než ženské stávkování zaujala bezpáteřnost odborových předáků. Ta se nezměnila a krysy typu Montyho Taylora stále stejně odhodlaně bojují za mé zájmy v řiti mých nadřízených.

• 19.4.2018  09:58

"Nevyplácí se zkoušet, na co nemáš." Originální to není, napínavé taky ne a hlavní skákač je zadlužený trotl, ale špetku slušné akce jsem v tom nakonec našel a parkour mě baví. A tady se skáče se zárukou a docela slušně. Jen se přitom na můj vkus příliš třese kamera.

• 19.4.2018  09:51

"Já jsem přitažlivý. Tedy pozitronově. Budu bleskosvod." Návrat šerifa Andyho, tedy nyní syntetického zástupce šerifa Andyho, mě potěšil. Byl opět skvělý, pozitronově přitažlivý a na lov červeného elfa mimořádně vhodný. Navíc v této časové linie mě baví změny funkcí, vztahů i stavů a Carterovy hovory s Tess o "té věci" jsou neskutečně zábavné. A nyní mne omluvte, jdu provětrat Drobka.

• 19.4.2018  09:36

"Víme, co hledáme?" Carterovo nevzdělání zůstalo na stejné úrovni, ale něco je jinak. 4. série se totiž rozjela parádně a to přímo v roce 1947. Tento "oddychový" Den zakladatelů mě prostě hodně pobavil a rozdal karty tak, že je do dalších epizod rozhodně s čím hrát. Zejména "Terminátor" Fargo byl naprosto dokonalý.

• 19.4.2018  09:27

"Normálně ženský nebiju, ale v tvým případě udělám výjimku." GIBS nemám rád a po této epizodě to rozhodně nebude lepší. Nicméně "vypnutý" Andrej mě rozesmál a Břízův sex s psycholožkou zase tak nějak uspokojil.

• 19.4.2018  09:06

"Já bych moc rád dělal úchyláka, ale já mám práci na případu." Nervózní Andrej mě moc nebavil a nová pravomoc policie dávat lidi na noc do vazby tomu zase nedodala moc na důvěryhodnosti. Nicméně Břízovo srovnání exkurze uchazeček o práci u policie bylo parádní a jeho schopnost řešit věci "v klidu" mě vždycky potěší.

• 19.4.2018  08:53

"Pauza na čůrání do zkumavky. Sundejte si z hlav ty cedníky a jdeme na to." Šermířské souboje mě bavily s mečem, kordem i s tubusem. S resuscitací Carevny to taky nebylo špatné, ale akce Smart mě moc nebrala, "nezjistitelné" otvírání zámků nožem mě trošku štvalo a pachatel byl jasný od prvního záběru.

• 16.4.2018  11:36
    Test (2003)

"Ze všeho nejdůležitější je vědět, že nevíš ani hovno." Tak tohle vím naprosto přesně, takže bych patrně mohl vstoupit do služeb CIA. Jenže nevstoupím. Nicméně rozumím všem těm nejlepším studentům univerzit, že zahodí kariéry u Googlu či Microsoftu a nechají se naverbovat k CIA, kde je nečeká sláva, sex ani peníze. To dá přece rozum. Každý normální člověk by se určitě chtěl nechat mučit a ponižovat, aby pak mohl vraždit v zájmu své země. Že ne? Nějaké pochyby? Tak na vás si dám pozor, až vás budu testovat. Mě totiž testování baví a tady je všechno test. Nebo není?

• 16.4.2018  11:33
    Spojenec (2006)

"Máme neznámý počet podezřelých, neznámý počet rukojmích, banku a asi milion diváků." Přepadené banky obvykle nevyhledávám, ale loupežník Dalton Russell mi přinesl tolik zábavy a stylu, že jsem se do banky Manhattan Trust musel několikrát vrátit. A týpek, který hodlá z banky po loupeži v klídku odejít hlavním vchodem, mě vždycky dost bavil. Stejně tak mě bavili detektivové Frazier a Mitchell i cílevědomá slečna Whiteová. Dostal jsem prostě hromadu zábavy, kterou si nehodlám kazit přemýšlením o tom, jestli přepadením banky, omezováním osobní svobody rukojmích či pouštěním projevů Envera Hodži přece jen nemohl být spáchán alespoň nějaký malý trestný čin. Nemohl a konec přemýšlení.

• 16.4.2018  11:21

"Nejlepší na americké aroganci je, že si nedokážou představit svět, kde nejsou krok napřed." Ve španělské Salamance rozhodně Američané nejsou krok napřed, ale úvodní ztrátu dohání buldok agent Barnes velmi svižným tepem. A mě to hodně bavilo, protože tohle byl ohromný propletenec pohledů a do akce bylo zapojeno tolik "nespolehlivých" neznámých, že celá ta akce mohla vyjít jenom ve filmu. Jinak si ovšem myslím, že střílet amerického prezidenta je zbytečné, protože do hodiny ho může nahradit minimálně šest stejně kvalitně učesaných kandidátů ochotných vyvážet demokracii kamkoli, odkud ze země stříká ropa.

• 16.4.2018  10:39

"Já mám energie, že bych mohl pohánět Temelín." Destilátem poháněný Bříza a hulič Andrej mě docela bavili, ale samotné vyšetřování mě až tak moc nezaujalo. Nehledě na to, že kdybych zavolal do nemocnice a představil se jako npor. Křížek, tak mi určitě řeknou diagnózu jednoho pacienta, falešné jméno druhého pacienta a výši odměn primáře. To je možné jen v seriálu a v době oběda, kdy zvedá telefony uklízečka.

• 15.4.2018  12:14

"Ženy unášejí muže ze stejných důvodů, jako muži unášejí ženy." To mohu potvrdit, ale většina těch, které mne unesly, vypadala spíš jako zmačkaný Planchet než svůdná Mylady. D'Artagnan si však na svůj únos rozhodně nemohl stěžovat a mě při něm pobavil hladový Porthos, legendární skok do sena a samozřejmě věšení mnichů na zvony. To by mě asi bavilo..

• 15.4.2018  12:09

"Bude mi ctí Vás zapíchnout." Věčně spěchající, vyřehtaný a nadržený gaskoněc d'Artagnan mě hodně bavil, i když jeho radosti z každého rozkrájeného gardisty až tak úplně nerozumím. Ovšem pobavil mě i jeho nemravný meč, který se rád ukazoval nahý, mušketýři se skvěle uráželi a rozhodně mě pobavila paní Bonacieuxová, kterak oslovovala svého muže "pane manželi". Asi na tom taky budu taky trvat.

• 11.4.2018  23:35
    Čára (2017)

"Musíme ubrániť náš národ, naše tradície a našu kultúru. Európa vkladá v nás veĺké nádeje. A my Európu nezklameme." Hranice Schengenu jsou propustnější než se slibovalo, za což děkuju Italům a zejména Řekům, ale i slovenští celníci si evidentně zaslouží poděkování. Na hranicích s Ukrajinou totiž odvádějí tak skvělou práci, že o tom snad ani nechci vědět. Bylo mi z toho celého zkrátka trošku blivno, navíc jsem se zlehka ztrácel v ukrajinštině, ale pán Krajňák měl své kouzlo. Jen si hrdinu naivně představuju trošku jinak než jako týpka, který krájí prsty členům své rodiny. Nikoho kladnějšího mi ale tento snímek nenabídl.

• 11.4.2018  23:32

"My mrtvoly máme na všechno dost času." Protřepaný a nemíchaný agent 007 nám zemřel, oživnul a ještě se "civilizovaně" vykoupal s Japonkami. Mně se na tom nejvíc líbilo, že ve studené válce USA s CCCP čekala Velká Británie uvážlivě na důkazy o něčí vině a to je proti současnosti výrazný rozdíl. Jinak mě samozřejmě pobavily hračky pana Q, z nichž si zabírám plně vyzbrojený vrtulník, který se vejde do čtyř kufrů. Taky Japonci byli skvělí, když si nedokázali nevšimnout kosmických lodí vylétajících ze sopky. Patrně to v šedesátých letech bylo běžné. Co však nebylo v té době běžné, tak to bylo kreativní vizionářství, které muselo vyrážet divákům dech. Dneska je spíš k smíchu, ale na mě to stále působilo skvěle.

• 11.4.2018  23:30
    Vítězství (1981)

"Až dostanu míč, udělám tohle, tohle, tohle, tohle, tohle, tohle, tohle, tohle, gól. Hračka." Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Pelého taktický rozbor hry byl vynikající a kdyby si Sly trochu věřil a šel hrát do zálohy špílmachra, tak by to rozhodně byla nejlepší válečná komedie. Takhle ty kotrmelce v bráně mohl dělat kdokoli. Jen ten útěk ze zajetí mě moc nebavil, protože na hřišti za kulatým nesmyslem pobíhali Bobby Moore, Osvaldo Ardiles, Kazimierz Deyna, Paul Van Himst, Mike Summerbee, Søren Lindsted, Hallvar Thoresen, Werner Roth nebo Pelé. To muselo potěšit každého fotbalového fandu.

• 11.4.2018  23:07
    Jade (1995)

"Nebyla by to hrozná ostuda, kdyby měla jedna malá neřestná štětka zamíchat budoucností našeho skvělého státu?" Vraždy a sex mezi smetánkou mě nalákaly k hrátkám s nymfomankou Jade, ale postupně jsem zjistil, že se slečnou Jacinto by to pro mě bylo zábavnější i bezpečnější. Nicméně jsem očekával erotický thriller a ten se nedostavil. To je škoda, ale po sekáčku na led přesto zmizí z mé ložnice i africká sekerka a pro jistotu i motorová pila.

• 11.4.2018  23:01

"Slez z tý holky! Nandej si kalhoty a vyjdi s rukama nad hlavou!" Kombinace teenagera v prázdném domě rodičů, tátovým Porsche v garáži a slečnou na telefon v posteli vždycky smrdí průšvihem. Já jsem však příliš starý na mokré sny, takže jsem si to užil patrně o pár výstřiků méně než by se stalo v době vzniku snímku. Nicméně mě bavila osmdesátková hudba či byznysplán s lidským štěstím, ale zklamala mě prostitutka Lana se svým věčně napučeným výrazem. Za tou bych nešel světa kraj, nedal bych jí 300 dolarů za číslo a určitě bych nedoufal v to, že příští jízda s ní bude zadarmo.

• 11.4.2018  22:57
    Vražedná čísla (TV seriál) (2005)

"Hledáme smysl něčeho, co smysl nedává." Nápad zařadit matematiku mezi kriminalistické metody mě nadchl. V běžném životě se opravdu dá leccos spočítat. Stačí k tomu trochu logiky a maximem potřebných znalostí je jednoduchý integrál. A tady začíná problém. Zatímco jednoduché posuny v ději jsou mi vždy několikrát vysvětleny, tak složité matematické čmáranice na tabuli komentuje génius tak, že právě něco spočítal. Podle mě na tabuli stojí jen řada řeckých písmen s co největším počtem indexů, aby to vypadalo složitě. Určitě se ze vstupních údajů nějaké velmi obecné řešení dá vyvodit, ale spočítat přesnou adresu pachatele je už docela úlet. Ovšem nespím s diferenciálními rovnicemi, nepřikrývám se determinantem matice a vlastně se mi ani nezdá o cyklometrických funkcích, tak tomu možná jenom nerozumím.

• 11.4.2018  22:37
    Svatý rok (1976)

"Jsme v prdeli, monsignore." Takhle se vyjadřují kněží? Normálně asi ne, ale Max s Pierrem strávili za mřížemi moc času, tak jim odpusťte jejich mluvu a vyzpovídejte se ze svých hříchů. Hlavně těch sexuálně peprných. Já se přiznám, že jsem Svatý rok jsem viděl mnohokrát a pokaždé jsem se u této skvěle namíchané směsi napětí, humoru a neslýchaných duchovních vulgarit výborně pobavil. Takže mi na závěr dovolte pogratulovat panu Gabinovi k tomu, že se s diváky rozloučil takovým nářezem. Většina padlých hvězd mu může v nebi či pekle jenom závidět.

• 11.4.2018  22:12
    Knight Rider (TV seriál) (1982)

"Ein Auto, ein Komputer, ein Mann - Knight Rider." Tak tohle se ozývalo ve druhé polovině osmdesátých let každý všední den okolo 18:30 h z obrazovky ORF 1 a ulice Brna zely prázdnotou, jakp při náletu. I němčinářský antitalent seděl u TV a zíral na to, jak K.I.T.T. zase někoho sejme dveřmi, přeskočí zátaras a s kapotovou hláškou se samostatně odpilotuje zachránit Michaela z neřešitelné situace. Kdo to nesledoval, ten nežil a byl zdrojem posměšků v kolektivu. Sledovali to všichni, o čemž si záplava současných seriálů může jenom nechat zdát.

• 11.4.2018  21:53

"Patočku jste mi tam neměli dávat. Já mám podezření, že ten chlap se narodil namazanej." poznamená noblesně baron Archibald Prášil a začne svými střeleckými výkony rozprašovat asfaltové holuby. A mě baví týpek, který rád loví, nerad (ale poctivě) alimenty platí a hrozně rád o svých proslulých příhodách zvědavým uším vypráví. Tentokrát však na mém pobavení nepracoval zdaleka sám a to mě potěšilo.

• 11.4.2018  12:32

"Nevěřím ničemu co krvácí pět dní a neumře." Tři kulaťoučcí beznosí chlapečci s vykulenýma očima, doprovázeni jednou kamarádsky zakuklenou mrtvolou, tentokrát ještě přiostřili svůj již dostatečně obhroublý slovník v muzikálu, jehož neoddiskutovatelným přínosem pro lidstvo je nález mluvícího klitorisu, odhalení Satanovy citlivé duše, nový svěží pohled na Boha a zejména smrt všech bratří Baldwinových. Já tedy do South Parku pravidelně nejezdím, ale od MS hokeji 1997 nemám Kanaďany rád a tak mi tento debilní útok na Kanadu připadal naprosto oprávněný.

• 11.4.2018  12:22

"Váš klobouk už si říkal o další kulku." Je někdo rychlejší střelec než Jack Beauregard? Já myslím, že je to Nikdo, ale jasnou odpověď na tuto otázku dá až tento nejpomalejší souboj o nejrychlejší kolt Divokého západu. Mě v něm pobavily scény s holičem, bombou, střelecko-alkoholickou soutěží či fackovacím panákem a taky jsem si odnesl poučení, že usměvavé pistolníky v bílých kulkou nedotčených kabátech, není radno vyzývat na souboj.

• 11.4.2018  11:46

"Zítra jistě všichni zemřeme." Šest kruhů a jeden trojúhelník by měli zemřít? Tak to určitě ne. Tady se bude bojovat a bude to skvělé. Jenže u mě samurajská klasika s westernovým remakem těsně prohrává. Je to patrně proto, že mi to s pistolí šlo vždycky líp než s katanou, že se špatně orientuju v zablácených Japoncích a že mi jedna návštěva u hladových samurajů stačila, kdežto k pistolníkům se občas rád vracím.

• 11.4.2018  11:35
    Fresh Prince (TV seriál) (1990)

"Jsi tak hnusný, že ti máma musela na krk přivázat vepřovou kotletu, aby si s tebou hráli aspoň psi." Začleňování černého dítěte ulice do rodiny stejně barevných snobů mne vždy docela bavilo. Většinou tedy až do urážek typu "tvoje máma", protože na ty jsem alergický. Nicméně neslyšel jsem žádné stížnosti na výši sociálních dávek, prezentování se jako oběti rasismu bylo minimální, moje uši nebyly obtěžovány "nářečím" gangů a rodina Banksova sázela takřka výhradně na zábavu. Někdy se to povedlo, jindy ne, ale mám do afroameričana poměrně daleko, tak to asi úplně objektivně nemohu posoudit.

• 11.4.2018  11:17

"Bezvadný. Tak zrzavá holka v kytkovaných šatech je v nebezpečí." Všechny Anny jsou zkrátka v nebezpečí, protože Rejnok vyrazil na lov jejich očí. Já se tedy musím přiznat, že slaměný vdovec Rejnok mě docela bavil svým vykrývání úderů čelem, znuděným zmasakrováním mistra světa v karate i "přátelským" pohledem. Ovšem tím to končilo, protože Kristi mě zaujala jenom roznožkou, Nick zase "náhodným" projížděním kolem bitek a o studujícím gangu se mi snad ani nechce psát. Tohle je prostě céčko mezi béčky a jeho hodnota je pro mě spíše nostalgická.

<< předchozí 1 2 3 4 45 89 132 176