Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 48 95 142 189
    • 4.12.2018  12:49

"Pokud existoval klíč, existoval i zámek. Pokud existovalo jméno, existoval i člověk." Tak to byl neuvěřitelně dojemný a nesmírně vyděračský útok na city. Jediný, kdo mě neštval, byl mrtvý táta a to není žádný velký důvod k oslavě. Ulhaný a ještě k tomu hysterický průzkumník byl totiž celou dobu zralý na pěst a já jsem byl napětím skoro až celý bez sebe, jestli najde správného Blacka, naučí se houpat na houpačce nebo odloží v metru plynovou masku. Pro mě to zkrátka bylo velké utrpení, na které nechci zapomenout jenom proto, abych si to někdy omylem nepustil znovu. A jestli autor skutečně myslel vážně, že je lepší mít zklamání než nic, tak MUDr. Chocholoušek prý bere naléhavé případy už v 7 hodin ráno.

• 4.12.2018  09:34

"Každý potřebuje ošklivý přátele. Zvedají mu sebevědomí." Já nepotřebuju zvedat sebevědomí ani nic jiného, takže se rád pohybuju mezi lidmi, se kterými je mi dobře. A to bez ohledu na vzhled či majetek. I na jachtu bych je pozval, kdybych našel pod polštářem nějaké přebytečné finance a užili bychom si to určitě o dost víc než Richard s přáteli. Já se musím přiznat k tomu, že jsem se těšil na francouzskou komedii a místo toho jsem dostal jakýsi pokus o sondu do hlubin lidské povahy. To jsem nechtěl a dost mě to nebavilo. Já se chtěl pořádně zasmát, takže mě těch pár záblesků zábavy skutečně nemohlo uspokojit.

• 4.12.2018  09:29

"Na koho tu vlastně číháme? Na Krále Šumavy? Toho už jsem jednou dostal. Kolik jich tu ještě bude?" U Krále Šumavy jsem jako dítě míval strach a jako dospělý se tomu moc nedivím. Kdybych totiž dostal od strany a vlády za úkol při službě vlasti dva roky chránit státní hranici u tohoto šumavského močálu, tak bych se vrátil jako jiný člověk. Pokud by mě tedy dříve nezastřelil diverzant nebo mi prokurátor nenavrhl trest smrti za to, že jsem nezastřelil diverzanta. Za mě je to velmi dobrý film, který dost vypovídá o své době. A pokud v něm někdo vidí jen komunistickou agitku, tak si dovolím poťouchle argumentovat tím, že poměrně výraznou roli zde sehrál saxofon a ten byl v té době označován za buržoazní nástroj. Že by rebelie?

• 4.12.2018  09:20

"Konečně jsme našli majitele. Moc se od něj asi nedovíme. Je mu devět a žije v Rakousku." Musím se přiznat, že Moriartyho tahání Sherlocka za ocas mě hodně bavilo. Nicméně těch flashbacků bylo na můj vkus moc a některé se úplně nepovedly. Ovšem identikit pana Stapletona byl dokonalý. Jen jsem se trošku obával odhalení Moriartyho totožnosti, protože se to celkem nabízelo a nejsem si zcela jistý tím, že předchozí děj ještě pořád dává smysl.

• 4.12.2018  09:05

"Rád bych Vás najal. Ne jako vraha, i když myslím, že byste v tom vynikl." Pracovní spojení Sherlocka s Moriartym slibovalo víc, než nakonec nabídlo, ale ten závěr byl skvělý. Hned jsem měl chuť na další díl, což znamená, že tady někdo odvedl dobrou práci. Buď to byl scénárista nebo Moriarty. Ono je to asi jedno, protože i scénárista tady patrně pracuje pro Moriartyho.

• 4.12.2018  08:58

"Plán vydělat miliony zrušením statutu památky u staré budovy a vražda domácím spotřebičem. Zřejmě stíháme živý intelekt." Tato epizoda mě nadchla. Jednak tím, že Sherlock tentokrát hláškami skutečně nešetří, ale taky charismatem Morana, vražednými metodami Gottlieba a intelektuální převahou Moriartyho. Takhle to mám rád.

• 1.12.2018  18:31
    Pan Bilión (1977)

"Člověk mu nabídne bilión dolarů a on myslí jenom na jídlo." Tak tomu rozumím a Guidovi fadím. Morálně je tady totiž všechno v pořádku a karma to má skvěle ošéfované, ale jak se k tomu mám postavit, když je to taková kravina a budoucí paní Biliónová ani není můj tip? Rozhodl jsem se, že zbaběle zůstanu s hodnocením na půli cesty a půjdu si vyzkoušet, jak se po Guidově způsobu proskakuje vlak.. A pokud mi chce někdo odkázat bilión dolarů, tak si je vezmu, ale jenom proto, že jsem slušně vychovaný.

• 1.12.2018  14:38
    Čas pomsty (1993)

"Nikdo je neviděl, nikdo je nezná, nikdo nemluví anglicky." Tak je ten Santee řidič nebo zabiják? Od všeho trochu, ale já u něj nejvíc oceňuju schopnost vybrat si atraktivní rukojmí. Takže pokud budu někdy prchat do pouště, tak bych si to asi užil, kdyby to bylo ve Ferrari a s bojovnou Ritou. Tady prostě jde jen naštvaného svalovce, rychlá auta a něco pro potěšení pánského oka. Já jsem tedy dostal přesně to, co od béčka očekávám a ještě jsem se naučil fintu, jak se dá nenásilně odstranit policejní zátaras. Až budu jezdit něčím, co dokáže překonat nejvyšší povolenou rychlost ve městě, tak to určitě využiju.

• 1.12.2018  12:02

"Já se starám jen o tržbu a splnění plánu, kdežto vám jde o člověka ... ovšem teprve, až už je po něm, že. V tom je soudruzi ta chyba." Tak v tom bych souhlasil s cynickým ředitelem Krausem, ale asi bych to před soudruhy vyšetřovateli neříkal tak nahlas. Čest vaší práci, soudruzi. Jinak je celé to vyšetřování takové standardní, ale některé postavičky byly dokonalé. Třeba padouch Šoufek je naprosto fantastický, kouzelník Bonhardi mě taky bavil a jedinečnost recepčních při vyhazování českých hostů z "plného" hotelu byla famózní. Navíc mě pobavila vzpomínka na obsazené telefonní budky a frontu nervózně pošlapávajících občanů kolem nich. Je to tak, hodnotím nostalgicky, ale omlouvá mě to, že v roce 1961 jsem já, csfd a vlastně ani internet ještě neexistovali, tak jak by se v tom mohla objevit nějaká objektivita.

• 30.11.2018  08:55

"Jestli mě čeká Peklo, budu tam taky hrát na piano." Já tedy mám umístěnku do Nebe, ale vzhledem k tomu, že většina mých oblíbenců prostě musí skončit v Pekle, tak udělám všechno pro to, abychom se tam jednou sešli, Jerry Lee. Tvoje hudba má v sobě totiž tolik energie, že je mi úplně jedno, kolik jsi měl manželek, kolikrát ses neslušnými výrazy otřel o církev a o tom sexu s tučňákem na jachtě taky pomlčím. Jinak samozřejmě vůbec netuším, kolik pravdy v tomto životopisném snímku bylo, ale díky Jerryho nekonečné energii mě to prostě bavilo. Tedy bavilo mě to v USA, protože ctihodní Angláni mě dost zklamali svou nulovou tolerancí k pedofilii. Já k ní mám taky nejednu výhradu, ale oni byli manželé, takže to považuju tak trochu za jejich věc.

• 30.11.2018  08:46
    Horkýže Slíže - R'n'B Soul (hudební videoklip) (2011)

"Matka aj s dcérkou, to získať ma láka, jak medaila v stavaní snehuláka." Tento klip je jasným důkazem toho, že v žánru árenbí nemají romantici z Horkýžů a Slížů na světě konkurenci. Ještě jsem totiž nikoho neviděl podstatu tohoto žánru vystihnout přesněji. Ale já jsem punkrocker, takže se můžu mýlit.

• 30.11.2018  08:44
    Horkýže Slíže - L.A.G. Song (hudební videoklip) (2002)

"Viem, neopakuj mi to stále, ja som vyrastol na Death Metále." Skvělý nářez, vynikající text a čtyři naháči ve sprše, tak co chtít víc? Snad jen více lesbian scén, ale teď mě napadá, že od toho klipy asi nejsou.

• 28.11.2018  12:29
    Policajt (1972)

"Když to klapne, necháme tě." A když to neklapne, tak ti nafackujeme a zavřeme tě. To je sice poměrně stupidní informace, ale francouzští kriminalisté to evidentně mysleli vážně. Já se tedy přiznám, že jsem se chvílemi poměrně slušně nudil, protože nemám rád filmy, ve kterých musím čekat dlouhé minuty na jakýkoli hovor. Tady se sice pořád něco dělo, ale asi to na můj malý mozek bylo příliš velké umění. Ale abych jen nehaněl, tak známé trio padouchů ve složení Drcal, Sběrač a Zmizík mě celkem pobavilo.

• 28.11.2018  10:10

"Mocná KGB se netrefí do ubohý právničky. Není divu, že se Vaše země rozpadla." Nemám nejmenší slabost pro vychrtlé věšáky na prádlo, ale Cindy Crawford je úplně jiná liga. Jen kvůli její vizáži patrně vznikl tento snímek, ve kterém sice jako advokátka Kate neustále prchá, ale přesto si vždy najde čas na učesání, převlečení, boty na vysokém podpatku a trochu sexu. Přiznám se, že jinak bych to snad ani nechtěl a nic víc jsem od toho nečekal. Chvílemi to dokonce bylo vtipné, o což se nejprve starala temperamentní bejvalka Rita, poté to převzal jedinečně uvolněný šéf Meyerson a nakonec se přidal i ruský gauner Kazak trefně namluveným vzkazem na záznamníku. A kdyby se hrdina Max styděl, tak mu levně udělám dabléra na tu soulož ve vlaku.

• 28.11.2018  09:54
    Cobra (1986)

"Tady končí zákon a nastupuju já." Ano, takhle jednoduché to je. Máme tu padouchy Nového řádu a drsňáka, který si ani ve tmě nesundává sluneční brýle, na cíle ukazuje samopalem s červenou tečkou a odhodlaně zachraňuje hranolky topící se v kečupu. Kdo to asi vyhraje? To nechci snad ani prozrazovat, protože nejeden retardovaný divák by mohl tápat. Ti ostatní s tím nebudou mít problém a vystačí si s rozhodnutím, zda je poručík Cobretti osmdesátkově bavil nebo znechutil. Já patřím do první skupiny a kdyby měl Cobra mezi neustálou střelbou ještě větší prostor pro hláškování, tak bych byl ještě spokojenější.

• 28.11.2018  09:41

"Máme dva balóny bez agentů a jednoho hluchoněmýho pašeráka bez ruksaku. To jsou výsledky." Já jsem se tedy těšil na špionážní kousek, ve kterém se zlí imperialisti budou snažit ukradnout kousek toho našeho socialistického štěstí, ale místo toho jsem většinu snímku strávil v ordinacích různých doktorů. To mě nebavilo. Nicméně dvojnásobný skok na špek se docela povedl a hodně mě potěšil "blbec" Carona, který se naučil tvářit inteligentně. Ten byl jedinečný.

• 28.11.2018  09:30

"Slyšel jsem, že prznitelé dětí to mají ve vězení těžké. Rád vidím, že to nejsou jen řeči." Sherlock na stopě vyděrače, jeho pojistky, jeho vraha a Jindřicha VIII. mě tradičně bavil, ale tentokrát na to byl sám. Watsonová to totiž na můj vkus začala brát příliš vážně, detektivové se moc neprojevovali a mentor poněkud ztratil své delikventské kouzlo.

• 28.11.2018  08:50

"Konečně pochopil rozdíl mezi slovy: Přines mi a Počůrej." Kdybych toužil po Rachel jako Ross, tak asi na hodinku přehlédnu nepřítomnost své oblíbené opice. Ross je však hnidopich, takže si Rachel nezaslouží a já mám zase šanci. Jenže co tady dělá Barry? No nic, dneska to s Rachel vzdávám, takže Monico máš večer čas?

• 27.11.2018  10:30

"Každý den na této planetě je úžasný, ale den, kdy se líhnou jepice, je jistě nejpozoruhodnějších ze všech." Tak s tímto tvrzením bych si dovolil nesouhlasit. Za mnohem úžasnější považuju den, kdy se probudím do slunečného rána, líně se protáhnu, sním švédský stůl, porazím v tenise o třídu lepšího týpka, k obědu se zaplním broskvovým kuřetem s opečenými brambůrky, zadovádím si na vodních atrakcích, po lehké večeři se pobavím u skvělého filmu, spontánně vystříknu a spokojeně usnu. Ale jestli má někdo radši jepice, tak mu to neberu. Mě tedy více bavili drbající se medvědi, včely srážené kapkami deště, sprintující leguánci, padající lenochod nebo agresivní žirafy. Přesto bych ve svém příštím životě byl nejradši hroch.

• 27.11.2018  10:24

"Ty seš inženýr nebo negr?" Byly doby, kdy se to vylučovalo, ale dnes je vše jinak. Tehdy však černý muž pod bičem otrokáře žil a jelikož je utlačování menšin dnes tak populární téma, tak se o tom oscarový film natočil. Já jsem v něm tedy neviděl nic, co bych už neviděl jinde nebo bych to alespoň nečekal. Navíc jsem si poměrně jistý tím, že ani dnes se otrokáři a otroci neshodnou na tom, zda bylo či nebylo otrokářství správným režimem. Ale zpět k filmu. Já jsem byl poměrně překvapený tím, že se vyděračské hraní na city za zvuku smutných smyčců neobjevovalo zdaleka tak často, jak jsem očekával. Nakonec byl Solomon alias Plat docela sympaťák, takže jsem mu přál, aby beztrestně mohl zvýšit zisky svého pána, byla mu snížena norma na sběr bavlny a bylo mu dovoleno naladit si housle. Jsem zkrátka dobroděj, ale v tomhle jsem kromě "aktuálního" tématu nic až tak moc oscarového neviděl.

• 27.11.2018  10:19

"Jsem Váš tělesný strážce, takže potřebuju tělo, co hlídám." Nejsem chlap jako Fullerová a taky si nejsem jistý tím, jestli nejsem xenofob, když si myslím, že Missky jsou mnohem hezčí, když nemluví. Přestože bych si návrat chrochtající agentky dokázal představit mnohem vtipnější. Moc jsem se zkrátka nepobavil, ale poučil jsem se docela dost. Jednak o tom, že kupování tampónu je práce pro opravdového muže a praktické je zejména to, že je vhodné stříkat si lak na vlasy na pozadí, aby se nezařezávaly plavky. To určitě použiju.

• 27.11.2018  10:05
    Vyděrači (1997)

"Možná je tentokrát v průšvihu, ale víte co? Už jsem za ni tenhle týden jeden milion dolarů zaplatil. A nemám v úmyslu to udělat znovu." Kdybych někdy ukradl auto a pak našel v jeho kufru spoutanou Emily, tak bych jí nejprve sebral z boty klíček od pout a pak už bychom se nějak domluvili. Ale bez strejdy Raye, ten evidentně neměl moc smyslu pro domlouvání. A přestože to byl sympaťák, tak ho do trojky nechci. Mně se prostě Emily líbila, což se odráží v mém hodnocení snímku, který mi kromě jisté pohodovosti jinak neměl co nabídnout.

• 27.11.2018  09:39

"Kdybych to řešil v době kamenné, mohlo by to být zajímavé." Sherlock honící zločince ve sněžném pluhu rozhodně má něco do sebe. A já jsem si uvědomil, že kdybych nepohrdal penězi, tak bych asi taky považoval za rozumné, zachránit chudáky bankovky před skartovačkou. Vždyť se provinily jenom tím, že byly dlouho v oběhu a jsou už ošoupané. Jejich záchranu bych považoval za svou občanskou povinnost.

• 23.11.2018  17:00

"Jeden soudce, to je věc policie. Čtyři - to je politika." Byl jsem poučen o tom, že soudce se nemýlí. A je jedno, jak rozhodne, protože vždycky má pravdu. To mě trošku vyděsilo. Jinak mi pátrání inspektora Rogase připadalo příliš pomalé a málo zábavné. Nicméně konec byl skvělý. Jednak se mi líbil samotný čin a dokonalé bylo oficiální stanovisko vyšetřovatelů. Takhle se prostě pravda ohýbá, ohýbala a pravděpodobně ohýbat bude, ale v Itálii to byl v sedmdesátých letech poměrně extrém. Inspektor Rogas to poznal pěkně zblízka a já jsem při tom mohl jen vzpomínat na podobné osudy architekta Vanziho, policisty Graziana, kapitána Bellodiho či legendárního inspektora Cattaniho.

• 23.11.2018  16:44

"Nechtěj mě nasrat, protože nasranýho mě nemáš ráda." Je to smutné, ale věčně "nasraný" zmetek Jimmy byl jedinou zábavnou postavou příběhu. Dokud všechny štval, tak mě to alespoň trochu bavilo. Když s tím přestal, tak už jsem mohl sledovat pouze výslech osoby, jejíž výpověď byla důvěryhodná asi jako Jimmyho falešný knír. Od začátku bylo jasné, že tady něco nehraje, ale poměrně mi začalo být jedno, co to vlastně je. Nicméně dokoukal jsem to, znuděně jsem si odškrtl předpokládaného pachatele a zavzpomínal jsem na to, jak podobně rozehranou hru o pár let později sehráli Verbal s agentem Kujanem na úrovni Ligy mistrů. Tohle není ani Okresní přebor.

• 23.11.2018  16:31
    Tchán (1979)

"Já byl nadanej. Já byl pilnej. Ale já musel všeho nechat, abych se staral o rodinu." Já jsem nebyl nadaný, už vůbec jsem nebyl pilný a o rodinu jsem se jako mladík taky moc nestaral, takže tchánovi Vavřincovi nesahám ani po radlici kombajnu. Ale na druhou stranu nechávám lidi žít svůj život a v tom se od zemědělského intrikána taky dost liším. Jen jsem si přál, aby to jeho intrikování bylo zábavné, ale toho jsem se taky nedočkal. Občasný pokus o vtípek totiž komedii neudělá. Za mě to prostě bylo spíše smutné než humorné a to komediím nedokážu odpustit.

• 23.11.2018  16:20

"Musíme ho zabít dřív, než zabije on nás." Jak může dopadnout souboj jednočlenného komanda s mafií? Obvykle záleží na personálním obsazení obou družstev, ale tady je vše jasné. Ten rakouský svalovec, co si hraje na šerifa, na mafiána a na agenta je totiž obvykle neporazitelný. Tentokrát je dokonce i neprůstřelný, protože jinak by ho alespoň jedna z milionu vypálených mafiánských kulek musela zasáhnout. Jenže na druhou stranu trefte někoho, kdo při bitce máchá prackama jako hladový medvídek, revolver se mu ztrácí v obrovité ruce a ze samopalu střílí jak rockový kytarista. Já jsem se přitom prostě tupě bavil a nejvíc jsem si užil průjezd casinem s odtahovkou. Tomu říkám zaujmout pozornost.

• 23.11.2018  08:58
    Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

"Myslím, že v tomhle stadiu do toho pravdu nemusíme zatahovat." Jistě, pane premiére. Pravda, upřímnost a čest jsou hodnoty, které si žádný odpovědný politik zastrašovaný byrokraty ze Státní správy nemůže dovolit. A pokorný úředník sir Humphrey je absolutní jednička v zastrašování cizími slovy, vymýšlení demagogických argumentů i podrážení premiérových nohou. Já se přitom skvěle bavím a v tu chvíli mi snad ani nevadí, že tohle je poměrně věrný obraz politiky. Lhát se prostému lidu zkrátka musí, na tom se shodnou milióny úředníků Státní správy a premiér Hacker se pod toto tvrzení nakonec jistě rád podepíše.

• 23.11.2018  08:31

"Nejdřív se za něj musíte postavit, abyste ho do těch zad mohl bodnout." Ve 2. sérii svého vládnutí se premiér Hacker statečně chopil vesla a směle vedl Británii přesně tam, kam mu to dovolil sir Humphrey. Na tom se nic nezměnilo. Na zábavnosti také ne, což je skvělé a mně se nejvíc líbily epizody Muž přes palubu, Všechnu moc lidu a Spletitá síť.

• 23.11.2018  08:26

"Myslíte, zda periodicky restrukturalizuje základ, od něhož se statistiky odvozují, aniž by tento fakt věděla veřejnost?" Ano, správně, švindluje s čísly. Pan premiér Hacker se konečně dostal do ráže, takže tentokrát naprosto přesně věděl, kdy užít vyhýbavou odpověď, kdy odpovědět otázkou i kdy zaskočit Dolní sněmovnu upřímností. Mně tedy nejvíc rozsekala debata o tom, zda premiér potřebuje vědět informaci, kterou mu neposkytl ministr, který o ní možná sám nevěděl. To bylo k popukání, stejně jako závěrečné zúčtování se sirem Humphreym. Jen mi pořád nedochází proč plán sira Humphreyho na snížení nezaměstnanosti nebyl dosud uskutečněn nejen v Británii, ale hlavně u nás. Jejich rozpočet to patrně nezruinuje, ale náš rozhodně v nedaleké budoucnosti patrně ano. Takže raději zvedneme daně, aby si nemakačenka dál mohla prolévat hrdla za peníze z podpory. Bravo.

<< předchozí 1 2 3 4 48 95 142 189