Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 47 94 140 186
    • 17.10.2018  10:31

"Za odvedení dámy v tísni k telefonu si počítám 400 dolarů." Tak tohle je ten gentleman z knih Joan Wilderové? Jasně, je to on a je s ním zábava. Nyní už mě to samozřejmě nebaví až tak moc, jako kdysi v kině, ale stále si chci zkusit prosekávat mačetou cestu dámě, provést v Pepém Lupův únik či sjet autem vodopád s diamantem na koulích. Vlastně tedy na bezpečném místě. Už se mi to asi nepodaří, ale jsem si jistý tím, že si ještě párkrát v životě pohoním diamant po Kolumbii.

• 17.10.2018  10:22
    Formule 1 (1978)

"Pryceův vůz s mrtvolou za volantem jede ještě po závodní dráze půl kilometru, pak naráží do svodidel, kříží ještě cestu Laffitovu vozu a je konec." Nikdy jsem se na F1 nedíval kvůli úmrtím pilotů, ale tenkrát to byl prostě pořádný adrenalin. Žádné bezpečné zóny, žádný odborný personál a žádné přerušování závodu kvůli nějakým mrtvým. Tohle prostě bývali gladiátoři s hasičáky, kteří za své platy skutečně riskovali, měli touhu vyhrávat a já jsem si to užíval. Dneska je to samá elektronika, dokonalé zázemí, hvězdy zajímající se jen o svá konta, nápověda z vysílaček, safety car při každém prdu a nuda. Pro mě bylo zkrátka hodně zajímavé si tu dobu připomenout, i když mě trošku mrzelo to množství úniků k ostatním motoristickým sportům.

• 17.10.2018  09:20

"Prosím rychlou pomoc. Má opice spolkla K." Marcel trpí, Ross trpí, Joey trpí a já bych taky trpěl, kdyby si Rachel s Monicou nevyměnily identity a pořádně si to nenandaly. Já bych si tedy mezi Rachel a Monicou vybral rozhodně Rachel a je mi úplně jedno, která z nich to je.

• 17.10.2018  08:33

"Ursule se líbím. Objednal jsem kafe a přinesla tuňákovej salát a čtvery hranolky." Tak to musím souhlasit s Chandlerem, že je to láska. Anebo je Ursula pouze skvělá servírka? Nevím, ale tohle mě bavilo a hned si přepínám všechny televizní kanály do španělštiny, protože pak mi hned připadá svět veselejší.

• 17.10.2018  08:06

"Stal se ze mě král sprosťáren. Takový oplzlosti jsi jakživ neslyšel. A mělo to postavy, zápletku, námět, myšlenku a v jednu chvíli tam byli i vesničani." Škoda, že jsme u toho nebyli, ale trénink na hulváta šel Rossovi docela dobře. Ještě lépe Chandler odmítal povýšení, ale vrcholem této epizody byl Steve, jehož zhulenost byla dokonalá.

• 16.10.2018  10:33
    Brubaker (1980)

"Když se třeba nějaký vězeň pokusí utéct, to mu máme zamávat?" Aby bylo jasno, tak já jsem pro tvrdé podmínky ve vězení, aby se tam nikdo nechtěl vracet. Kdo nepracuje, ať nejí a o televizích na pokoji, posilovnách a internetech by si mohli nechat jenom zdát po šestnáctihodinových šichtách. Přesto s Brubakerem souhlasím v tom, že bezdůvodně by se neměl nikdo mlátit a že postel, střecha nad hlavou a okno do cely by měli být samozřejmostí. Ale dost humanity. Tohle je drsné, syrové a mě při tom dost bavil zásadový týpek, který neuznává čachry s pravdou.

• 16.10.2018  10:09

"Ve tvém světě je násilí a smrt životním stylem." Pokud někdy přežiju svou smrt, tak doufám, že to bude vyšetřovat poručík Bullitt pod shovívavým dohledem kapitána Bennetta. Těm dvěma věřím, ale jinak nemám k úplatným poldům a slibujícím politikům velkou důvěru. Ovšem tvrďák Bullitt má mé sympatie, i když ochranu svědka evidentně podcenil. Stejně tak mi připadalo směšné označovat vraha za profesionála, když ani z metru nedokázal zastřelit dva lidi tak, aby umřeli. A taky mi připadá pitomé, když při hraní na schovku ve tmě prchající padouch občas nesmyslně vystřelí. Jenže tím negativa končí, protože motory aut burácely naprosto dokonale, Bullitovo charisma mi bylo hrozně sympatické, Cathy té špíně dodala špetku krásy a naštěstí to nakonec bylo zamotanější, než se původně zdálo.

• 15.10.2018  08:38
    Akta X - Série 2 (série) (1994)

"Jejich politika je jen jedna – všechno popřít." Akta X jsou uzavřená, nikdo je neotvírá, ale Mulder se Scullyovou si své záhady spolehlivě řeší dál. Mě to vetšinou bavilo, občas zlehka vystrašilo a epizody Nespavost, Kolonie či Anasazi jsem ochoten si kdykoli zopakovat.

• 15.10.2018  08:27
    Akta X - Anasazi (S02E25) (epizoda) (1995)

"Mělo by se to vrátit. Oni přijdou." Oni už tu samozřejmě dávno jsou, ale tentokrát je třeba vyřešit jiné otázky. Třeba proč Mulder napadl Skinnera, proč Scullyová střelila Muldera nebo proč se mimozemšťani skrývají v zasypaném vagónu. Za mě je to tedy vynikající epizoda a ještě lepší zakončení série, protože mě to tedy na další sérii navnadilo dokonale.

• 12.10.2018  08:52

"Chacovo kuře, dobří lidé, dobré jídlo." Tak tento slogan naplňují dobří lidé z Dudley naprosto doslovně. Za mě to tedy není ta nejlepší epizoda ke svátečnímu obědu, ale jestli je papání lidí dobré pro zdraví, tak proč se nepřidat? No, pár důvodů jsem tady viděl a posledních dvěstě let jsem taky neměl žádné výraznější zdravotní potíže, tak se do toho asi nebudu pouštět. Stačí mi koupat se v krvi mladých panen, což je taky zdravé, neškodné a dobré na pleť.

• 12.10.2018  08:49
    Akta X - Přítmí (S02E23) (epizoda) (1995)

"Tahle jedinečná baterka za 4,50 odhalí každej zločin." Gratuluju. Přesto už nikomu nebudu nikomu věřit a preventivně nebudu stoupat na cizí stín. Mulder by se ke mně měl přidat.

• 8.10.2018  07:18

"Tati! Zavři oči a podívej se, co jsem si vzala." U soudu už nikdy nic nepodepíšu. Nechci si totiž omylem vzít za manželku hrošici z čeledi debilovitých. U Friga tento moment měl evidentně nastartovat kaskádu groteskních situací, ale za mě to mělo být výživnější. To však neznamená, že bych se nepobavil při lití kafe do cukru, vykopávání fotografa z domu nebo při praktickém návodu, jak sám sebe sejmout dveřmi.

• 7.10.2018  19:25
    Metanol (TV film) (2018)

"Čistý etanol blokuje metabolismus metanolu v organismu." A to jsi četl kde, mladý chemiku? Na internetu? Tak tím se to všechno vysvětluje. Každý geniální nápad je přece jednoduchý, tak pojďme vstříc pančování, oslepnutí, smrti a novému bazénu. Musím se přiznat, že se mi dost líbil cynický čtverec padouchů ve složení Fulín, Malota, Sikora a Světlana. A taky se musím přiznat, že bych tenhle zmatek nechtěl vyšetřovat, dozorovat, obhajovat ani soudit. Ovšem pokud jsou mé informace správné, tak v tom Březinové alias Dubinové měli víc namočené prsty, než se tady ukázalo. Ale to je jedno, protože jako film to bylo skvělé a kdybych již nebyl abstinentem, tak bych o tom po zhlédnutí snímku minimálně uvažoval.

• 6.10.2018  13:30

"Zkusil jsem všechno. Ambasádu, Německou vládu, konzulát i velvyslance při OSN ... a marně. Nemůžu svoji ženu přivést k orgasmu." A zkusil jsi Anal Intrudera? Ten patrně vyřeší všechno i v zemi, kde nádraží přijíždí k vlaku, stromy předbíhají vlak, z cely vedou propojené únikové cesty, tažní poníci zpívají árie, krávy nosí holinky, pěstní bitky probíhají v barech na dně řek a střelecký hit Skeet Surfin snad ani nevede hitparádu. Tak to je Východní Německo dle mého gusta. Tolik kravin a narážek se prostě na tak malém časovém prostoru urodí málokdy.

• 6.10.2018  11:28

"Na kosmetičku máš slušný pyrotechnický znalosti." Tak já se přiznám. Jsem jenom chlap a se dvěma ze tří Andílků jsem kdysi prožíval mokré sny. Má objektivita je tedy nulová. Andílci se mi zkrátka líbili takřka ve všech převlecích, mělo to svižné tempo, tepající muziku, skvělé taneční štěky a nejvíc mě dostalo zjištění, jak hrozně by mohlo být narušeno soukromí, kdyby mobily udávaly údaje o své poloze. Tenhle boj jsme už asi "chytře" prohráli, protože my analogoví hráči rychle vymíráme. Ale než umřeme úplně, tak chceme bavit a mně to s Charlieho andílky docela jde.

• 5.10.2018  23:28

"Šikanujete mě, protože jsem citlivej? To se nedělá. Prosím, akceptujte můj penis." Já tedy doufám, že pan učitel už dofuckoval. Mě to zatím ještě pořád docela bavilo, ale už za to nemohla frackovitost pedagoga. Pan Müller už prostě dospěl a i když stále skvěle loví studenty, čipuje je a odposlouchává jim mobily, tak už to tak nějak není ono. Ale abych jen nekritizoval, tak jsem se našel v Dangerově výtvarném talentu, chci psát milostné básně v binárním kódu a rozhodně nechci cybersex. A to ani s babičkou. A taky nechci moralizování, v kterém se tento příběh utápí.

• 5.10.2018  23:25
    Zloděj (1981)

"Budu jako tvůj táta. Peníze, zbraně, auta. Dostaneš všechno, co potřebuješ." Je snadné nechat si na nos navěsit bulíky od mafiána, který zabil víc lidí než elektrické křeslo a umí dodat jakýkoli typ dítěte k adopci. Frank to udělal a musel nést následky. Mně se líbilo, že se s tím moc nepáral, ale to nekonečné dobývání trezorů mě nebavilo a mám z něj usazený prach v plicích. To je patrně známka toho, že ty scény byly realistické, ale já jsem to potřeboval o něco svižnější.

• 4.10.2018  09:05

"Kdy dospěješ a přestaneš ze sebe dělat debila?" Doufám, že nikdy. Že si budu jako Perozzi a spol. dětinsky užívat života až do pohřbu. A raději i po něm. Vždyť smrtí život nekončí. Nebo ano? Po zhlédnutí tohoto snímku už v tom nemám jasno, ale vím, že kdybych s touto bandou chodil fackovat cestující na nádraží, vyměřoval dálnici přes kostel, navštěvoval cizí oslavy, žádal týpka o ruku jeho ženy nebo si hrál na mafiány, tak mám jednou v pekle o čem vyprávět. Toho kluka ve mně prostě žádná dospělost nezabije a tak to bude.

• 4.10.2018  09:01

"Hlavouni musí stát ve frontě, aby mu mohli sypat do kapsy peníze." Američani byli dlouho omezováni tím, že mohli volit jen Demokraty nebo Republikány. Jenže nyní jsou tu Stříbrné lišky a kandidát, jehož jméno znáte - Jeff Johnson. A s vyděračem Johnsonem přichází zábava, protože bezelstně naráží na to, co se v politice běžně děje - úplatky, střety zájmů, protichůdné studie, politické sliby a hlavně to, že nikdo netuší, o čem se hlasuje. Ona to není žádná novinka, ale já umím ocenit, když to někdo řekne nahlas a ještě k tomu poměrně zábavnou formou.

• 4.10.2018  08:46

"Vrať se zase do New Yorku a zabíjej si poldy tam. To ti jde." Marseille totiž není New York a Pepek Doyle není polda, ale návnada. Fajn. Naštěstí neztratil nic ze své brutality a jeho řešení případů se vždy nachází daleko za hranou zákona, takže mě to bavilo. Horší to bylo s heroinem a odvykačkou. Na můj vkus to bylo moc dlouhé, rozvláčné a děj nikam neposouvající. Jenže když jsem to viděl jako dítě, tak se mi to natolik vrylo pod kůži, že se ve svém životě drogy ani nedotknu. No dobře, asi bych dokázal pytlík s fetem spláchnout do záchodu, ale moje žíly, nos ani ústa tento druh úniku z reality nikdy nepoznají. Natolik mě tehdy vyděsil Pepek žebrající o dávku a svíjející se v křečích na zemi.

• 4.10.2018  08:36

"To auto smrdí. Rozřežeme ho na kusy." Zarputilí poldové Doyle a Russo mě dost bavili, když šli po drogách i ve chvílích svého volna, ale na mazaného Charniera neměli. Ten mě zaujal, když se elegantně zbavoval svých pronásledovatelů a scéna, kdy si pohrál s Doylem při nastupování do metra, je prostě dokonalá. Jinak mi Francouzská spojka ukázala základní pravidla sledovačky, výhody brutality při získávání informací a jednu vynikající honičku. Pepek Doyle se s tím zkrátka moc nepáral a i když úplně nechápu, jak prošel přes psychotesty pro přijetí k policii, tak jsem si to s ním užil.

• 4.10.2018  08:24

"Tu nemoc jsme zastavili zadržením informací." Tak mají lidi nárok na pravdu nebo nemají? Odpověď slušňáka Muldera je A, ti mocní odpovídají B a tradičně zfalšované statistiky jsou na jejich straně. Mě tento další prohraný boj dost bavil, jen ta nulová ochrana sterilních doktorů před prskajícími vředy mě moc nepřesvědčila. A pokud někdy v mém okolí uteče z klece nějaký zákeřný virus, tak mě o tom neinformujte. Já prostě chci být šťastný až do své smrti.

• 4.10.2018  07:54
    Akta X - Kalusari (S02E21) (epizoda) (1995)

"Vzala sis Ďábla, proto máš ďábelské dítě." Tak tohle rumunští vymítači poněkud zjednodušují, ale pořád v tom mají víc jasno než Mulder se Scullyovou. Mě přitom nejvíc pobavil Mulder, když "gentlemansky" vyslal svou parťačku do boje s ďáblíkem a sám šel shánět pomoc. Jinak už samozřejmě nikdy nebudu důvěřovat balónku, který neodletí do nebe a bude mě lákat na koleje, takže jsem z toho nakonec získal i poučení do života.

• 29.9.2018  23:08

"Ty znáš Jirku Krále? Tak to je nejvíc." Ahojda. U mě asi nepřekvapí, že jsem Jirku neznal a díky tomuto videu jsem nepoznal ani jeho tvorbu. Tak jsem si ji dohledal, ochutnal a zhodnotil, že to jeho ukončení činnosti asi přežiju. Jen ať udělá místo mladým. Nechám totiž děti vyučit Youtubery, budu je nutit hrát Minecraft a naučím je stěžovat si na to, jak si lidé dovolují obtěžovat celebritu. To mě asi bavilo nejvíc. Taky nejsem škudlil, takže dávám hvězdu za tu charitu a připomínám, že život se nachází i mimo počítač.

• 29.9.2018  21:21

"Inspektor s Vámi bude jistě ochotně spolupracovat." Harry, světový rekordman v hodu televizní kamerou do dálky, bude spolupracovat s tiskem? Tak to jsem si byl jistý, že tohle bude zlehka skřípat. Skřípalo, ale mě přitom stále bavilo Harryho nekompromisní provádění zákroků, seznámení s Řezníkem Hicksem, cameo Guns N' Roses i výbušné autíčko na dálkové ovládání. A kdybych nebyl pozitivně naladěný pacifista, tak bych si nyní začal psát seznam politiků, lobbistů a byznysmenů, na které by se měla zaměřit Harryho hlaveň. Naštěstí věřím v dobro a tak doufám, že si sami vezmou provaz a půjdou se zastřelit do vytunelovaného rybníka.

• 28.9.2018  10:27

"Jsi mizernej živej magnet na průsery. Lidi kolem tebe maj blbej zvyk umírat." Tak to by sedělo. Harry je zkrátka svůj a tentokrát se nelíbí mafiánům, pouličním gaunerům, soudkyni ani nadřízeným. Mě tedy dost bavil tím, jak si z toho vůbec nic nedělal, v poklidu přednášel o psím hovnu, vyráběl mafiánům infarkty nebo prováděl pronásledování autobusem plným důchodců. Jen mi u něj chybělo trochu dedukce nad tím, že normální 96% chlap by jiného chlapa do koulí nestřelil, protože je to nečestné, nesportovní a bolí to. Nakonec se mi dostalo i poučení o nebezpečnosti jednorožců, za což děkuju a příště si na ně dám na kolotoči pozor.

• 26.9.2018  19:53

"Byli jsme tam tři roky zavření a snažili se utéct. A teď chceme zpátky?" Ti mladí zkrátka nevědí, co chtějí. Já třeba vím, že chci vidět filmy, které mají začátek a konec, v čemž Labyrint zrovna nevyniká. Třetí část totiž nekompromisně začíná tam, kde ta druhá neskončila. A já už mám nárok si po mnoha měsících nepamatovat, kde to vlastně skončilo, kdo je ještě živý a kdo se jak jmenuje. Nakonec jsem si vzpomněl, ale bolelo to. Naštěstí jsem viděl dost celkem slušné akce v Posledním městě, což mi dovolilo zapomenout na přestřelenou stopáž, náhody posouvající děj i na nudné zombíky. Jen doufám, že už zazvonil zvonec a nepřipravuje se dalších 56 pokračování.

• 26.9.2018  11:29

"Nabídnu Vám milion dolarů za jednu noc s Vaší ženou." Být mladý a zamilovaný, tak bych s tím poslal pana milionáře ... na Wall Street, ale dneska bychom se určitě nějak domluvili. Jenže David je zadlužený, John příliš bohatý a než se spolu domluví, tak já se jim o jejich Dianu postarám. Zcela zadarmo. Jinak tedy na můj vkus byla ta romantika míněna příliš vážně a já mám raději její odlehčenější verzi.

• 26.9.2018  10:41
    Spy Game (2001)

"Technologie se pořád zdokonaluje, což je dobře. Ale většinou ti stejně postačí žvýkačka, kapesní nůž a úsměv." Je to tak dobrodružné být agentem a já jím přesto být nechci. Asi mi poněkud nevyhovuje, že bych měl nasazovat krk pro stát, který mě při prvním problému v poklidu odepíše. Pokud tedy nevstoupí do hry mentor agent Muir. Ten mě hodně bavil ve chvílích, kdy dělal blbce z vedení CIA, vypouštěl tajné informace do sdělovacích prostředků a prováděl tajné operace. Zkrátka jsem se brodil hromadou svinstva, ale nevadilo mi to, protože jsem měl vynikajícího průvodce.

• 26.9.2018  10:09
    Násilník (1976)

"Inspektor má právo vědět, za co byl chválen." Než se však mistr světa ve ztrácení parťáků prostřílí k písemné pochvale od starosty, tak ukáže světu, jak se léčí simulantův infarkt, proč není vhodné stát při výstřelu za tarasnicí nebo jak se zatýká v kostele. Mě to tedy bavilo, ale pokud bude Harry někdy potřebovat pomoci s nějakými teroristy, tak mu nepomůžu, protože se ještě necítím na státní pohřeb.

<< předchozí 1 2 3 4 47 94 140 186