Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 46 91 135 180
    • 18.6.2018  22:19
    Štafle (TV film) (1974)

"Dělej něco ty, vždyť máš průmyslovku." Já tedy nemám průmyslovku, kladku přes zavřené dveře instalovat neumím a ani nenosím kšandy, ale spadnuté štafle bych určitě nějakou fintou přelstil. Nicméně trubač Emil, protivná Eva a jejich retardovaný Miloušek tu osamělou slovní přestřelku rozjeli docela slušně. Navíc jsem se dozvěděl, co je to vertikální byt a jen doufám, že tuto informaci nebudu muset nikdy využít.

• 17.6.2018  12:36
    Jaguár (1996)

"To je tedy večer - jdu shánět peníze a co si přivedu? Starýho Indiána. To jsem celej já." Jestli mě nějaký indián někdy chytí ve výtahu za nos a bude po mně chtít, abych vyhledal jeho duši v pralese, tak mu vyhovím. Podmínkou je zaplacení letenky 1. třídy, mistryně světa v plavání s mačetou Maya v posteli, Campana jako bodyguard a 50 let na splnění mise. Francois Perrin si takto skvělé podmínky zapomněl vyjednat a proto musel pohřbívat hlavu kněze, nechat se okousávat komáry, spát s prasetem či bojovat s mimořádně nepěkným Kumarem. Mě to chvílemi bavilo, občas nudilo, ale amazonská příroda a Maya mi po celou dobu nedovolili odejít od obrazovky.

• 17.6.2018  10:52
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

"Seš vzhůru chlape? Héééj! Je tu záchranný letadlo, jsme zachránění. Héééj!... Jo, je mimo." Spadlo letadlo a já jsem jenom zíral, jaký se z toho dá vymyslet příběh. Já jsem se při něm bavil, nejednou jsem se v ději ztratil, několikrát jsem se zamiloval do Kate a snad jen dvakrát jsem vykřikl, že s tím ostrovem končím. Ale neskončil jsem a užil jsem si to s těmi druhými i s těmi prvními.

• 17.6.2018  10:34

"Poškrábal jsem ISS. Už mě neudělají astronautem." Tak to byl nářez. Fargo se Zanem, dva náhodní kosmonauti, to rozjeli s plnou parádou a svatba domu s robotem tomu dodala ten správný dramatický nádech. Já jsem se u toho skvěle bavil a navíc jsem tak nějak vytušil, že v Heuréce mají u každé díry do země kůl, ke kterému se dá přivázat kůň. To je skvělé. Ale nyní mě právě vyrušil velký iontový puls a můj software mi velí, abych verbálně potvrdil své fyzické poškození ... Au!

• 15.6.2018  10:19

"Srazil jste se s nosorožcem? Chudák zvíře." Kdyby mi do taxíku nastoupil mládežnický párek a nabídl by mi finanční transakci za uskutečnění dopravní služby, tak bych patrně zpozorněl a rozhodně bych za nimi nešel do ledničky. Jenže já nejsem The Rock tedy vlastně Jack Bruno, takže to mě snad omlouvá. Jack do ledničky samozřejmě vstoupil a opět dokázal, že pro něj není soupeřem mafie, vlak, zásahová jednotka a ani robot Siphon duranian 75. A já se přitom celkem bavil, což se dá hravě vysvětlit tím, že nikdy nehodlám dospět.

• 15.6.2018  10:18

"Měl jsem sen a byl v něm můj otec. A je to divný – já jsem teď o 20 let starší, než on kdy byl, takže vlastně je on ten mladší. A já mám zase deset rad pro Llewelyna Mosse: 1. Neber si domů neznámý kufřík plný prachů, 2. Pokud si ten kufřík vezmeš, tak se nevracej na místo nálezu, 3. Pokud se na místo vrátíš, tak jsi idiot, 4. Pokud o tobě původní majitel peněz ví, tak mu je vrať, 5. Pokud přesto zdrhneš, tak jsi podruhé idiot, 6. Pokud z kufru nevyndáš vysílač, tak jsi potřetí idiot, 7. Pokud za dveřmi stojí osoba s pípajícím přijímačem, tak bez váhání střílej, 8. Pokud nevystřelíš, tak jsi počtrté idiot, 9. Pokud můžeš zachránit rodinu, tak to udělej, 10. Pokud osobně potkáš zabijáka jménem Chigurh, tak si ustřel svoji pitomou hlavu. Ale jinak k tomu moc výhrad nemám.

• 15.6.2018  10:10

Já toho o boxu moc nevím, ale po zhlédnutí tohoto snímku jsem si jistý tím, že pro kvalitního boxera není horší sparingpartner než gumový mim, který po každém inkasovaném úderu zběsile listuje v boxerské příručce. Moc jsem se bavil, když rachitický dlouhán Tati zdokonaloval trajektorie úderů, vlivem pošťákovy poťouchlosti vyzkoušel i šermířský postoj a nakonec přišel na známou pravdu, že nejlepší je stejně rána neohoblovanou fošnou do palice. Čest fair play.

• 15.6.2018  10:04

Cestovní kancelář Sigur Rós Vás zve na Island. Ukážeme Vám tu nejčistší přírodu, uvidíte vodu bublající mezi kameny až k vodopádu, orla obletujícího zelenou horu v mlžném oparu a když budete řádně naslouchat, tak z povzdálí uslyšíte hudbu pracovníků naší cestovní kanceláře, která jakoby pomalu prosakovala na povrch z naší podmanivé krajiny. Trochu ukňouraný zpěv našeho kolegy by možná potřeboval trochu vyhladit, ale doufáme, že Vás to od návštěvy našeho krásného ostrova neodradí.

• 15.6.2018  09:58
    První oddělení (TV seriál) (2009)

"Tak už se přiznejte nebo tady za chvíli budu mít výsledky z laborky a pak už bude pozdě." Já mám rád tyhle příběhy ze života. Jenže tohle je opravdu směšné. Vyšetřovatelé a detektivové Prvního oddělení obecné kriminality předvádějí před zaskočenými vyslýchanými svá sehraná představení. Při výslechu svědků se ještě poměrně krotí a pouze chtějí vše dopodrobna vysvětlit. Jakmile se však ve výslechové místnosti objeví podezřelá osoba, tak teprve nastává to správné divadlo. Při výpovědi podezřelého se tváří nejprve znuděně, potom tajemně a vzápětí vševědoucně. Když zakončí výslech v úvodu uvedenou citací, tak i divák, který do dnešního dne nebyl z žádné vraždy obviněn, spolehlivě pochopí, že tihle chlapíci jsou skutečně k popukání. Směšnost příběhů navíc podtrhuje nebývale vstřícné chování lékařů, jimž pojem lékařské tajemství evidentně nic neříká a ochotně poskytují stohy chorobopisů k okopírování. No jo, to je prý život.

• 15.6.2018  09:35

Musím uznat, že ten Corbett si to s tím Courtneym pěkně rozdávali. Mám k tomu jen pár poznámek. Především netuším, který je Corbett a který Courtney. Taky mi trochu vadí, že to nijak nezačalo a taky nijak neskončilo. A o chybějících analýzách sázkařů z Tipsortu ani nemluvím.

• 15.6.2018  09:27

"Hacknout Farga nikomu neprojde. Ani Santovi." Falešný Santa, 500 °C a zmenšené ovocné chlebíčky, tak to jsou vánoce v Heuréce. Řekl jsem Vánoce? Tak to asi zase začal zpívat ten otravný pěvecký sbor, který dostal šerif pod stromeček v plechovce vánoční nálady a já jsem se mohl umlátit smíchy při každém jeho zjevení.

• 15.6.2018  09:15
    Polda - Série 3 (série) (2018)

"Pauza na čůrání do zkumavky. Sundejte si z hlav ty cedníky a jdeme na to." Třetí série byla pro mě nečekaně dosud nejlepší. Břízovy hlášky přicházely s železnou pravidelností a epizoda s hledáním obsahu prázdné podprsenky mě vyloženě bavila. Co mě však nebavilo, tak to byl africký uplakánek léčící si bebíčko na duši u MUDr. Táni.

• 15.6.2018  09:11
    Akta X - Série 1 (série) (1993)

"Když nám konvence a věda nenabízí žádné odpovědi, můžeme se obrátit k fantastickým předpokladům." Strašidelný Mulder a nevěřící Scullyová vstoupili na mysteriózní seriálové pole velmi razantně a mě v 1. sérii nejvíc potěšily epizody Úvod, Hnízdo a E.B.E.

• 15.6.2018  08:59

"V případě, že je to jenom opičí moč, jdu od toho." Pochybující agentka Scullyová při setkání s pátým a šestým nukleotidem DNA, radioaktivní zelenou krví a nějakou tou důležitou mrtvolou už snad konečně začala trošku věřit. A já si to užil, přestože zrušení projektu Akt X a osud Muže z Pentagonu mě kdysi dávno docela překvapilo.

• 15.6.2018  08:32
    Akta X - Roland (S01E23) (epizoda) (1994)

"Roland není zrovna raketový vědec." Že by retardovaná uklízečka Roland nebyl raketovým vědcem? To je tedy záhada a na záhady jsou tady Mulder a Scullyová. Jenže parťácká vražda tu už byla a sdílené vědomí až taková pecka není.

• 14.6.2018  10:11
    Key Largo (1948)

"Proč na ten uragán nevytáhnete pistole? Odpráskněte ho!" Osamělých hrdinů v boji s mafiány jsem viděl mnoho a výjimečnost vojáčka Franka McClouda v boji s gangstery krále podsvětí Johnnyho Rocca vidím nejspíš v tom, že patří mezi průkopníky této nyní již poměrně obehrané situace. Mohu pouze odhadovat, že kdysi to asi bylo hodně napínavé, ale mne spíše rušila nesmyslná lehkovážnost padouchů. Nicméně gangsterskou férovku při pistolnickém souboji jsem si užil, nepotrestanou drzost Nory taky a Frankovi jsem rozhodně fandil, když se rozhodl deratizovat svět od gangsterů. Jen jsem doufal, že mě to vtáhne víc do děje, budu chránit něžné pohlaví a budu při uragánu statečně bojovat s otevírajícími se okenicemi. Místo toho jsem jen poklidně seděl a čekal, až to všechno udělá Frank za mě.

• 14.6.2018  09:57

"Tak ty jsi mě chtěl vyhodit do vzduchu i s letadlem. Pak najednou dostaneš chuť vyfotit mě aparátem kalibru devět. Chci si popovídat s tvými přáteli a co uděláš ty? Strčíš mi do boty zmiji.” S budspencerovky rozdávajícím Rizzem, převlékacím Caputem a záškolákem Bodem jsem se vydal po stopách ropného brouka mnohokrát. Vždycky jsem se přitom dobře pobavil a jednou jsem ho málem i našel v Chemopetrolu. Jen jsem asi nebyl první.

• 14.6.2018  09:09

"Jacku, to jsem já. Teda ty. To je fuk." Opakovaný vtip obvykle nebývá vtipem, ale další návrat do roku 1947 se povedl. Připomínka nahého pobíhajícího Farga mě opět rozesmála a Jackovi jsem hrozně přál, aby jeho první noc s Allison nebyla i poslední. Jak já jsem mu fandil v tom, aby přestal zírat na drát a sám sebe poslechl.

• 14.6.2018  09:03

"Nejenže ho vidím, ale dal mi i pohlavek. To může, když není skutečnej?" Vítej Starku, chyběl jsi mi, chlape sarkastická. Škoda, že se Stark vrátil pouze ve formě halucinace, ale zařádil si opravdu svědomitě. A když se k tomu přidal šikanovaný Farprd, nakrklá Tess a zmatená Jo mezi dvěma Zaney, tak jsem si to opravdu užil.

• 14.6.2018  08:51

"Paní Bishopová to nedovolí. Alespoň ne v tomhle životě." Tak ta osmiletá holčička je pětadvacetiletý mrtvý polda? No jasně, je to zjevné a vidí to všichni kromě agentky Scullyové. Její skepse je už trošku protivná, ale té malé Michelle jsem se trošku bál. Nechtěl bych s jejíma zlýma očima zůstat sám v místnosti.

• 14.6.2018  08:35
    Akta X - Tooms (S01E21) (epizoda) (1994)

"Muldere, zase to zavání nekonvenčním způsobem vyšetřování." Návrat Toomse k hodování na pátých játrech byl na můj vkus příliš ponořený do tmy a mnohem méně zábavný než při svém prvním opuštění kokonu.

• 13.6.2018  11:56
    Yes Man (2008)

"Já jsem dělal všechno možný. Hlavně jsem žil. Vylezl jsem na Kilimanjaro, jedl jsem netopýry v Laosu, skolil jsem krávu bazukou." Yes Man je film určený pro mě. Žil jsem totiž jako Carl život na baterky, ale jednoho dne mi ho pozitivita změnila k nepoznání. Nebylo to sice slovo ANO, ale bylo to hodně podobné. Jakmile jsem však potkal guru Terrence, tak jsem do toho šel naplno. Rozhodně chci pilotovat letadlo, hrát na kytaru a zpívat sebevrahovi na římse a samozřejmě chci vést joggingový fotokroužek v korejštině. K dokonalosti mi však kousek chybí, protože zatím nehodlám pít Red Bull, nechat se okrádat bezdomovci a mít sex s důchodkyní. To si asi pošetřím na příští život.

• 13.6.2018  11:45

"Pro porušení zákona musí bejt dobrej důvod. Třeba něco jako loupež. Musíš si to morálně zdůvodnit." Akce pechfóglů Loganových a bratrů Bangových alias Dannyho vidláků mě dost bavila a jestli ještě někdy bude vyhlášen kód Květák, tak jdu do toho s nimi. Prostě jsem se stal členem fan clubu Potrubní pošty, bavil se při plánech Jimmyho, užíval si krásu žen, demenci bratrů Bangových a zejména chemické rozbory Joe Banga. Tváří se to sice vidlácky, ale má to koule, nápad i vtip a to mám rád.

• 13.6.2018  09:48

"To je vidět, že nejsem k ničemu, když vlastní děti si ze mě dělají špumprnágle." Pokud chci mít klid, tak u toho nesmí být rodina, vojáci, žně a zejména sborový zpěv. To dá rozum, ale vysvětlujte to panu oficiálovi. Ten si užil všeho, pořádně si zanadával a mně se to kdysi hodně líbilo. Jenže už dneska netuším pořádně proč. Ale kdybych měl ještě někdy nějakého syna, tak se rozhodně bude jmenovat Julínek nebo Odon. Ta jména mě okouzlila.

• 13.6.2018  09:39

"Dřív lidi chodili, protože byli zvědaví, jestli se na tý mašině zabiju." Tak jsme si trochu zavzpomínali na staré dobré časy, pojezdili si v maringotce, popili jsme, porvali jsme se a taky ten Globus jsme svařili. Já jsem se přitom cítil poněkud divně a Stěna smrti Piskáček mě o svém kaskadérství moc nepřesvědčil, ale konečně jsem pochopil rozdíl mezi komediantem a varietním umělcem. Jen jsem čekal trošku víc.

• 13.6.2018  09:32

Tak to bylo drama. Dvě děti skočily v oblaku dýmu do náruče hasiče stojícího na klepajícím se žebříku. Celých 16 sekund jsem se klepal strachy a vydržel bych to dělat klidně i půl minutku.

• 13.6.2018  09:29

"Poslouchám, že tvůj kabát mluví jako sportovní komentátor." Chlapi sledující fotbal na pohřbu byli jednoznačně nejlepší. Trochu jim sice konkuroval zfetovaný Ross, "homosexuál" Chandler i o facku si říkající paní Gellerová, ale na příští pohřeb si beru televizi.

• 13.6.2018  08:56

"Sex je zatím v projektové fázi." Já mám Přátele rád, ale bez proudu to nebylo úplně ono. Samozřejmě nervózní Chandler uvězněný s modelkou Jill byl skvělý, Joeyho "vychytralá" výmluva mě taky pobavila a nakonec i Rossův rozhovor s velkým slizským šťourákem Paolem byl fajn, ale jsem od této partičky zvyklý na větší nášup humoru.

• 13.6.2018  08:23

"V roce 1934, když se ještě nevědělo, co to ekoterorismus je, zmizela ve stejný oblasti jiná parta dřevorubců." Takže máme případ, procházku do lesa, proradné těžaře, zákeřné ekoteroristy a Mulderovým prvním podezřelým je ... pavouček nezbeda. Nakonec nebyl až tak daleko od pravdy a kdybych nevěděl, že se Scullyovou vyřeší ještě mnoho Akt X, tak bych se o ně tentokrát snad i bál.

• 13.6.2018  08:17
    Akta X - Tvary (S01E19) (epizoda) (1994)

"Ty krávy vypadaly, jakoby prošly mlejnkem na maso." Tak fajn. Napětí to mělo, ale "Lišák" Mulder si sice skvěle vybral případ, ale pak mu to dost nelišácky nedocházelo. I já jsem v tom měl jasno dřív a to jsem napůl člověka a napůl zvíře potkal snad jen třikrát v životě.

<< předchozí 1 2 3 4 46 91 135 180