Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 50 98 147 195
    • 21.6.2019  07:17
    Comancheros (1961)

"Na základě mých čtyřicetiletých zkušeností s právnickou praxí jsem došel k závěru, že neexistuje způsob, jak to vyřešit legálně a čestně. Ale jakožto dobří a rozumní Texasané to uděláme nelegálně a nečestně." Nejsem fandou vybíjení domorodého amerického obyvatelstva, ale tentokrát jsem to přežil. Ono je to totiž tentokrát celkem nepodstatné. Hlavní jsou slovní přestřelky mezi Velkým Jakem a monsierem Regretem, do kterých se občas vyjádří kolt či lopata. Mě oba hrdinové prostě bavili a když se k tomu přidaly skvělé postavičky, tak já jsem byl naprosto spokojený. Třeba báječně ulhaný gauner McBaine byl skvělý, lehce skalpovaný Crow byl taky solidní pošuk a sťatý náčelník komančů jakoby vypadl ze staré grotesky. Tohle prostě není western, ale spíše konverzační komedie s palbou a mustangy, což mám docela rád.

• 20.6.2019  14:24
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

"Kde bydlíte? - Pod Juliskou … plnou fotbalových hvězd. Občanem jsem Prahy 6. Šťastné domu číslo sedm nad vchodem se skví, tam byt mám a své hájemství." Vždy jsem měl podezření, že herci jsou magoři a Zkáza Dejvického divadla se to ani nepokusila vyvrátit. Navíc jsem získal podezření, že Marthě Issové by svěrací kazajka slušela a klecové lůžko by jí určitě prospělo. Oproti tomu tvorbu finského fenoména Aki Jussi Huhtaly rozhodně budu nadále sledovat. Nic totiž není zábavnějšího než práce s hercem ve finštině. A taky si dám velký pozor na to, abych omylem nesežral ducha Dejvického divadla. On má totiž něco do sebe, což mechanická překážka alias kritik Dráteník prostě nepochopil. Budiž mu stoka vlhká.

• 20.6.2019  14:04

"Pokud nevíš, co si Pán myslí o penězích, koukni na ty, kterým je dává." Vlakem jezdím pravidelně - dvakrát ročně. Takže kdybych já dostal úkol zjistit, kdo do toho vlaku nepatří, tak je to snadné - JÁ. Zjistím se, najdu se, odprásknu se a vyinkasuju za to balík. Je to snadné. Ale Michael to má složitější. Ono už to tak bývá u šedesátníků se dvěma hypotékami, u kterých se projeví touha mlátit černocha kytarou. Nicméně mě jeho pátrání po cizorodém elementu celkem bavilo. Tedy do té doby, než mi jeho souboj s Vševědoucí investorkou přestával dávat smysl. Ale já nepoznám ani kytaru pro leváka, takže věřit mé policejní intuici patrně není ten nejlepší nápad.

• 20.6.2019  13:51
    V utajení (2017)

"Sověti v osmdesátých letech vytvořili útočný kmen. Variantu K. Každý džihádista ji chce pod stromeček." Aby bylo jasno, tak pro ochranu své země bych udělal cokoli. Třeba se odstěhoval. Nechci přece žít v zemi, kde něco hrozí. Agentka Alice taky ne, ale jde na to trošku od lesa. Nechá se několikrát oblafnout, ale poučená postupuje stále vpřed a já jsem jí fandil. Samozřejmě z bezpečí sedačky, protože na touhu po pravdě se umírá. Ne tolik jako na chřipku, ale umírá. A můj čas ještě nenadešel. Mám v plánu fandit ještě dalším filmovým agentům. Proto jim nepomůžu, ale tohle mě celkem bavilo, i když zdroj úniku informací byl příliš snadno odhadnutelný.

• 12.6.2019  10:51
    Oscar (1991)

"Vaše dcera není Vaše dcera a prachy, který byly předtím šperky, ty jsou teď prádlo." Měl jsem v tom trochu zmatek, ale nedostižně nechápavý gangster Connie mi v tom udělal jasno. V podstatě šlo jen o narovnání rodinných vztahů, trochu lingvistiky a záměnu kufrů, ale já jsem se bavil. A toho poučení, co tam bylo: 1) Rovnej křivák je protimluv. 2) Když jsi nic neviděl, tak budeš žít déle. 3) Zkrouhni bližního svého dřív, než zkrouhne on tebe. Díky za tebe Oscare, i když jsi jen remake.

• 11.6.2019  10:16

"Znám Vás dvě minuty a už se mi nelíbíte." Mně se tedy líbil zapšklý Jack, pozitivní Vévoda, zabržděný Marvin i věčně nakrknutý zvláštní agent Mosely. Byla to prostě zábava, když drsňáka, který ledabyle štve mafiány i FBI, dokonale prudí účetní s mnoha fóbiemi. Navíc jsem se naučil, jak se získává pěsťofóbie, jak se okrádají majitelé baru o "falešné" dvacky a zejména jak se dá pistolí sestřelit vrtulník. To všechno mě bavilo kdysi v kině a bavilo mě to i dnes při další z mnoha repríz.

• 10.6.2019  10:16
    Podvedená (1991)

"Jestli jsem byl se svou milenkou v hotelu Chesterfield? Zbláznila ses? Mají tam špatnou hotelovou službu." Já tedy nejsem příliš podezřívavý týpek, ale než jsem se oženil, tak jsem si svou vyvolenou deset prověřoval v kartotékách, nasadil jsem na její sledování dvě detektivní agentury a kontroloval jsem její pohyb přes satelity NASA. Trocha opatrnosti prostě nezaškodí. Adrienne tohle evidentně podcenila a tak musela nést následky. Ono to tedy nemělo moc hlavu ani patu, ale na Adrienne se docela dobře koukalo, na náhradní paní Saundersovou taky a až jednou budu chtít začít nový život, tak vím, kde hledat inspiraci.

• 9.6.2019  15:55
    Mrakodrap (2018)

"Zapal člověku dům a poznáš, na čem mu záleží." To je zajímavá myšlenka. Rozhodně zajímavější než souboj Rocka s komandem gangsterů. S Rockovou filmografií se o něj, jeho rodinu a ani náhodně procházející psy prostě nebojím. Proto oceňuju, že mu scénáristi sebrali nohu, aby to bylo alespoň o něco vyrovnanější. Jenže padouši mají své limity, Rock alias pan Sawyer po hladkém mrakodrapu šplhá jak veverka s přísavkami a já jsem si jistý, že zlá gaunerka Xia mi brzy přivodí nějaký ten mokrý sen. Za to díky, ale jinak se celé to "velkolepé" divadlo dá bez problému předvídat, což k napnutí diváka zrovna nepřispívá.

• 9.6.2019  08:57

"Jen ať tě nevidí Lambert. Aby nevytáh to pravítko, co má v zadku, a nezbil tě s ním." Tak se nám synchronizovaná dua juniorů vydala zachraňovat svět a já musím s potěšením konstatovat, že se na to hezky dívalo, parádně to bouchalo a svědomitě se to pokoušelo uvést divákův mozek v nečinnost. U mě se to celkem povedlo, neboť nebylo moc nad čím dumat. Nicméně zábavy jsem očekával o kousek víc a taky jsem si všiml, že někdo zákeřně sežral logiku příběhu. Byli to Kaijové? Snad tuto záhadu objasní třetí, čtvrté případně páté pokračování. Jen si nejsem jistý, jestli budu mít chuť se na to dívat.

• 6.6.2019  16:55

"Pokud to chápu - jel na lyžích za letadlem, skočil na něj …" No prostě jako vždycky. Jenže tentokrát protřepaný a nemíchaný agent ještě postavil kamion na zadní nebo se převlékl za rejnoka. To bylo fajn a obě bondgirl byly vynikající - Pam byla drsná, Lupe zase něžná a obě mi ladily k pyžamu. Na druhou stranu mě dost nebavili kladní agenti vhodní pouze k likvidaci či trapárny typu únik z drtičky. Ale bouchalo to, bojovalo se pod vodou i vysoko nad zemí a tak mám Bonda rád. Jen to svádění tentokrát poměrně odflákl.

• 5.6.2019  09:06

"Využij to, co vidíš, abys zmapoval, co nevidíš." Tak tuto teorii odvráceného kostlivce jsem neznal a při svém příštím útěku z vězení ji určitě využiju. Jinak se musím přiznat k tomu, že i já jsem zachytil několik logických nesmyslů a předem odhalil nejeden okoukaný podfuk na diváka, ale zároveň jsem se docela bavil. Zejména postava Trenta DeRosy mě bavila při každém svém štěku, jak už to u Bautistů bývá. A jelikož jsem bystrý a předvídavý, tak mi dopředu došlo, že horkou jehlou ušitá dvojka bez Arnieho nemůže být tak zábavná jako docela promyšlená jednička s Arniem. Takže jsem dostal přesně ten kus zábavy, který jsem očekával.

• 3.6.2019  20:33

"Stovky milionů a hurikán na krku není zrovna ideální míchaný koktejl." Nicméně mě to nečekaně celkem zachutnalo. Prostě až mě zastihne finanční krize v nedbalkách, tak si počkám na nejbližší hurikán a skočím si na správné místo pro pár stovek milionů dolarů. Vždyť kdo by mě mohl zastavit? Leda snad suspendovaná agentka, ex-mariňák a meteorolog s tankem, ale kde bych mohl na takovou sestavu narazit? Snad jen v oku hurikánu, kde silný vítr zvedá budovy, auta a padouchy, zatímco klaďasy matka gravitace nevydá. Ale to nevadí, stejně mě to profouknutí mozku na chvilku zbavilo všedních starostí.

• 3.6.2019  11:26

"Suburbicon, holení a sestřih 8.500. To mi přijde dost za holení a sestřih. I na Suburbicon." V Suburbiconu bych chtěl žít. Slunce tam svítí, klid z toho místa přímo vyzařuje, všichni mají stejné domy, domobrana funguje skvěle a těch pár mrtvol beru jako cenu za dokonalost. Jen mě trošku zaskočilo, že jsem tam nepotkal žádného sympatického souseda. Jediní sympaťáci totiž byli šikanovaní černoši, ale já mám podezření, že tady pouze scénárista popustil uzdu své fantazii. Takže sympaťáci chyběli, jako postava mě bavil jen strýček Mitch, ale brodění v krvi mi zas tak moc nevadí a navíc jsem se naučil nepoznat pachatele při rekognici. To by měl umět každý dobře pojištěný občan. Stejně jako zlikvidovat dotěrného pojišťováka.

• 24.5.2019  06:59

"Na sejf zapomeň. Ten je tam proto, aby zmátl blbce." No a my tu zrovna jednoho takového chodícího penisa máme. Pardon, opravuju. Ditch sám sebe nazývá létajícím penisem, tak to nebudu rozporovat. Spíš se soustředím na snímek a odborně se k němu vyjádřím ještě odbornějším tvrzením, že je to hrozná blbost. Nicméně samotné seskoky nejsou špatné, "mrtvá" Chris je docela zajímavá, občasný vtípek potěšil a karbanátkový let mezi větrné elektrárny mi napověděl, že tohle asi nemám dělat. Co však rozhodně udělat chci, tak to je tandemový seskok z letadla s červeným Cadillacem Allante a kráskou zavřenou v kufru vozidla, protože to by měl každý správný chlap alespoň jednou za život prubnout. Tedy myslím.

• 22.5.2019  11:05

"Můžeme lidmi manipulovat, zastrašovat je, ponižovat je, vyhrožovat jejich blízkým. Víc dělat nemůžeme, protože my jsme ti hodní." Tak toto hodnocení FBI mě naprosto nadchlo. Jestli své dobrotě agenti FBI skutečně věří, tak velká gratulace. Nicméně o to tady nejde. Tady jde o svět tvrdých gangsterů, kteří si vezmou do klína cokoli, od čeho chtějí vykouřit a na galantnosti nemají čas ani náladu. Jenže holky pohybující se v tomto světě jsou ještě tvrdší než oni gangsteři, na nějakou tu ránu nehledí, nejedno semeno spolknou a ještě se umí slušně mstít. Takže žádné sperma nepřišlo nazmar a zamotané to bylo tak, že jsem se ani nepokoušel předpovídat budoucí děj. Tady totiž nefunguje černobílý svět s hodnými poldy a zlými mafiány. Tady se nám organizovaný zločin propletl se strážci zákona tak dokonale, že to až nápadně připomíná skutečnost. Já jsem si to tedy užil, i když jsem se ani trošku nebavil.

• 22.5.2019  10:42

"Mám 45 babek. Můžu, kam se mi zachce." Tak v tom je mezi mnou a Debbie Oceanovou drobný rozdíl. Já totiž mám už takřka plné prasátko a přesto nemám pocit nějaké velké svobody. Ona ho má a tak krade a krade a podvádí a ... krade. Já tedy zloděje nemám rád, ale když se holky rozhodly vykrást něco tak zbytečného jako je Cartier, tak jsem byl ochoten jim fandit. Genialita jejich plánu sice spočívala v tom, že přestanou platit fyzikální, logické i Murphyho zákony, ale vždyť jsou to dámy a ty se banalitami nezatěžují. Důležité je, aby to na povrchu hezky vypadalo a v tomto směru nemám ke snímku nejmenší výhrady.

• 21.5.2019  08:35

"Vaše tělo patří státu. Stát ho od narození živil. Teď stát žádá něco na oplátku." Takže Rusové jsou zlí a hloupí, kdežto Američané jsou hodní a chytří? Tak to nezní ani trochu jako klišé, proto si toho nebudu všímat. Zato si všimnu jiné a to mnohem zřejmější skutečnosti - Rusové jsou mnohem tvrdší než kdokoli jiný. A dokazuje to i baletka Dominika, která mě docela bavila a to nejen při výcviku, nahotě a mučení. Možná bych k ní mohl mít drobné výhrady, že jako Ruska nepíše azbukou, ale rád jí to odpustím, protože její překombinovaná pomsta mě potěšila. A to přesto, že to byla trochu blbost. Já však mám rád mix sexu, násilí a srovnávání účtů, takže jsem realitu hodil za hlavu a snímek si užil.

• 21.5.2019  08:24
    Creed II (2018)

"Dneska ti udělám radost.Je to tvůj šťastnej den. Vánoce přišly o něco dřív, protože ti budu držet pytel. Jsi klikař." Kdysi jsem Rockymu moc nevěřil, že by mohl sundat Ivana, ale pořád mi to připadalo pravděpodobnější, než že by měl mladý Creed složit Viktora. Ono totiž mladé Drago docela slušně nabobtnalo, bouchalo jak nepříčetné a kdyby chtělo udělat z Creeda malou černou placičku, tak by ji pravděpodobně udělalo. Jenže scénář byl proti, rozhodl se reinkarnovat Rockyho IV a já to beru. Jen té rodinné nudy na mě bylo moc a chybělo mi poučení, že nikdo příčetný by s žádným Dragem do ringu nevlezl.

• 15.5.2019  09:28
    Pomoc! (1965)

"Natřou mě na rudo a pak podříznou. Jiné náboženství ... myslím." Je pět hvězd objektivním hodnocením? Není, ale kdybych se snažil být objektivní, tak skončím někde u dvou hvězd a to nehodlám dopustit. Já jsem totiž velký fanda Beatles a album Help! jsem nadšeně ošoupal na LP, CD, MP3 a nyní mi přestává hrát už i ve formátu FLAC. Pro mě je tohle o Beatles, o klipech k jejich skladbám a těch pár vtípků s obětí bohyně Kálí beru jako snahu mě pobavit. To umím ocenit. A taky jsem se poučil o tom, že jízdenka dá polévce lepší chuť, jak se zneškodňuje tygr Ódou na radost, jak se hraje baskytarový part na tělo slečny ve spodním prádle a jak se provádí nenápadná ochranka tankovým praporem. Když o tom tak přemýšlím, tak z mého subjektivního pohledu je těch pět hvězd vlastně hrozně objektivních.

• 14.5.2019  17:29
    Mys hrůzy (1991)

"Víš, jak se má bojovat nečistě. Je to tvá práce." Nechci být obhájce zmetků, před kterými bych musel zatajovat důkazy v jejich prospěch. Asi proto jsem se špatně učil. Jenže pan Bowden byl svědomitým studentem a za chyby se platí. Pan Cady mu to jistě vysvětlí - s doutníkem v puse, zrcadlovkami přes půl obličeje a neskutečnou drzostí. Ne že bych se pana Cadyho bál, ale asi bych na něj nežaloval, kdyby mi vyhrožoval, kouřil pod nosem v kině, zabíjel psa nebo znásilňoval rodinu. Samozřejmě kecám. Šel bych do něj tvrdě a ... nevyhrál bych. Ale já jsem práva nestudoval, tak ať si to pan Bowden vyžere sám. Já si to vždycky užiju.

• 14.5.2019  13:31
    13. okrsek (TV seriál) (2017)

"Vy nejste polda. Jen Vám patří policejní okrsek." V reálném světě jsem velkým odpůrcem Velkého bratra Reevese, který by mi přes červa nakukoval do internetového bankovnictví, odposlouchával moje hovory a dronem by mě sledoval při masturbaci. Jelikož to dělá v Chicagu a dělá to poměrně zábavně, tak mi to až tak nevadí. Dokonce jsem se u toho bavil. Génius Reeves, jehož známým parametrem je netrpělivost, mě svými technologickými hračičkami prostě dostal. I svérázné vedení okrsku bylo zábavné, stejně jako intuitivní nábor nových zaměstnanců či ledabylé nakupování firem. I za mě je škoda brzkého konce tohoto okrsku.

• 3.5.2019  18:48

"Není to Matka Tereza. I Gándhí by ji zaškrtil." Unést paní Stoneovou není dobrý nápad pro ty, kteří se neradi nechávají urážet, nesnáší komandování a mají rádi své koule. Ale nakonec byla vlastně celkem vtipná. Tedy o dost vtipnější než "bezcitní" únosci Dulík a Kulík. Ovšem co se týká humoru, tak na "truchlícího" pana Stonea nikdo nemá. I když pardón. Je tu ve hře ještě debilní blondýn Earl a na toho skutečně nikdo nemá. A až budu někdy okrádat klauna, tak vytasím z rukávu jeho sebevědomou větu: "Ukrádám Vás, šašku." Mě to prostě bavilo už při premiéře a ani s přibývajícími zhlédnutími to pro mě neztrácí na zábavnosti.

• 30.4.2019  11:05

"Míč ke hře poskytujou domácí. Když nemáte náhradní, prohrajete kontumačně." Začátky profesionality amerického fotbalu byly těžké a bohužel se povedly. To "bohužel" je za mne, protože já jsem kouzlo tohoto sportu nikdy neodhalil. Nicméně Dodgeovy finty mě bavily a jinak o fotbal zase tak moc nešlo. Šlo o to pošpinit hrdinu, jehož skutečný příběh mě rozesmál. Ovšem ještě daleko víc mě pobavily jiskřivé rozhovory mezi Dodgem a Lexie. Při nich hláška přebíjela hlášku a já se válel smíchy. Takže pokud mne někdy začne obtěžovat hovorem nějaká duchaplná kráska, tak jí okamžitě setřu tím, že bych si rád dočetl ten poutavý článek o zavařování broskví. Díky za inspiraci.

• 30.4.2019  10:44

"Jestli je to přiznání, tak můj zadek je banjo." Po 22. hodinovém výslechu, proloženém mlácením telefonním seznamem, bych se asi taky přiznal. K čemukoli. Proto jsem byl od začátku na straně chudáka Bobbyho a fandil teoretikovi Armstrongovi, aby chytil za koule ty zvířata vydávající se za detektivy. Jenže tady se klame se tělem tak zarputile, že na konci musím konstatovat, že závěrečnými dějovými zvraty film zcela rezignoval na zbytečnost zvanou logika a jediným důvodem vidět ho opakovaně jsou pro mne exhibice skvělého psychopata Sullivana.

• 27.4.2019  12:37

"Kdyby se Vám podařilo dostat jezdce na pohřeb jinak než jako nebožtíka, vstoupíte do historie." Nerozeznám od sebe závodní okruhy v Daytoně, Charlotte nebo Indianopolis, na závody Nascar bych se nikdy nešel mačkat s tisíci fanoušky kolotočového závodění a infantilní egomaniaci na dráze mě prostě nezajímají. Jenže z pohledu závodníků celá ta nudná akce vypadá o dost zajímavěji, nástup Dr. Lewické mě pobavil a pro chlapácké stříkání testosteronu jsem měl vždycky velké pochopení. A taky rád vyhrávám a miluju sportovní filmy, takže jsem si přes veškeré výhrady Bouřlivé dny několikrát prožil a to s minimálními následky na své zdraví.

• 27.4.2019  12:17
    Absolventka (2009)

"Každé zlo, každičká nepříjemná věc, která se na světě stane, se musí ihned napravit nebo vyvážit. Proto by ses měla zakousnout do eskyma. Jen tak udržíme ve vesmíru rovnováhu." Tak to je velká myšlenka. Je to dokonce o myšlenku víc, než jsem od Absolventky čekal, což je fajn. Já jsem však očekával nějaký ten humor, k čemuž mě svedl žánr komedie, a ten se bohužel někde ztratil. Asi ho snědla škudlivá babička, která patrně měla být vtipným elementem, ale já na ni neměl žaludek. Takže místo humoru dorazilo vystřízlivění při hledání práce, nesnesitelná motivační samomluva, pár splašených hormonů a pozitivně naladěný taťka. Ten za to stál, ale byl na to sám.

• 26.4.2019  23:10

"Ani bez zbraně nejsem tak bezbranný." Brilantní teoretický analytik miniMax Smart mě při akci slušně pobavil. Prostě dokonalý parašutista, tanečník, vrhač telefonním sluchátkem, slaňovač, krotitel požární hadice, řidič telefonní budky a teoretický mistr Hwa Rang Do. Samozřejmě pouze tehdy, když je připraven. A to on není nikdy, což je docela zábavné, ale bránici jsem si přitom od smíchu přesto nenatrhl. Nicméně jsem se poučil, takže ty nejdůležitější informace o filmu od nynějška najdete kolem strany 482 mého komentáře.

• 25.4.2019  18:31

"Zaparkovat vrtulník v trezoru je mnohem snadnější než se vloupat někam do sídla ústředny CIA." Ani jednu z těchto činností jsem nikdy neprováděl, takže nemohu posoudit, zda je tato úvaha správná. Co však posoudit mohu, tak to je skutečnost, že od chvíle, co jsem slyšel rockovou verzi znělky od Adama Claytona a Larryho Mullena, tak jsem se v kině příjemně usadil a hltal jsem první vystoupení agenta Hunta. A byl jsem z něj nadšený, protože to mělo tempo, nasazovaly se obličeje, akcí se nešetřilo, občas se napínavě viselo na laně, taky se vlálo na vlaku a nikdo si nemohl být zcela jistý tím, kdo je dobrý, kdo je zlý a kde se tam vzal Vašut. O některých detailech se samozřejmě nesmělo moc přemýšlet, ale vzpomínka na osobní prohlídku agentky Claire mi to stejně nedovolila.

• 24.4.2019  16:29

"Ráda bych slyšela, jak se z toho můj manžel vyvlékne docela sám." Tak to jsem si taky s chutí poslechl. Ono to totiž není úplně snadné vyvlékat se, když strážkyně rodinné kasy přistihne manžela s něčím tak jedinečným, jako je Julie. I já jsem se do ní zamiloval a to se mi stává maximálně jednou za deset filmů. Jenomže tady nám to vydrželo dlouhá léta. Tedy spíše mě to vydrželo, ale nehleďme na detaily. Já prostě nemám svátky příliš v lásce, ale Velikonoce se Stephanem, Julií a Sophií jsem si vždycky dokázal užít. A poučením samozřejmě je to, že nespokojenost na kontrolních věžích může rozbít manželství.

• 24.4.2019  15:58

"Svatba to není jako přestup k profesionalismu. Tam se nemůžeš tak snadno dát reamaterizovat a vrátit se do mateřskýho klubu." Nepovažuju za nejlepší nápad vzít fotbalovou knížku, vykuchat z ní fotbal a natočit cosi o první lásce centrforvarda Pepíka Klapzuby. Knížku jsem jako dítě hltal a filmové zpracování mi vždy připadalo příšerné, ale vždycky mě potěší, když slyším, že hrát pro čest a slávu je lepší než hrát o peníze. Já tedy hraju, protože mě to baví. Ale jsem tak trochu profesionál, protože jsem si brilantním čutáním do meruny vykopal nejeden párek s chlebem a s hořčicí.

<< předchozí 1 2 3 4 50 98 147 195