Jara.Cimrman.jr

Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 40 80 119 158
    • 18.8.2017  14:51

"Nejdřív se za něj musíte postavit, abyste ho do těch zad mohl bodnout." Sira Humphrey se vytasil s vynikající taktikou, jak znesvětit všechny ctnosti vhodného kandidáta a předvedl přitom brilantní výkon. Horší je, že jsem ve slabé chvilce začal fandit premiérovi, aby dohledem nad bankami pověřil čestného člověka, ale nyní uznávám, že má naivita nezná mezí. Tohle nikdy a nikde na světě neprojde. Do království zmetků je zkrátka slušným lidem vstup zakázán a já se v tom nebudu pitvat, aby se svět nedozvěděl o mých příšerných vlastnostech - nelžu, nekradu, nepodvádím a pomáhám starým lidem. Co jsem to hrozného člověka?

• 18.8.2017  12:57

"Tím, že zemřel, vykonal pro svět mnohem víc, než udělal za celý svůj život." Smrt bývalého předsedy vlády přišla právě včas a diplomatická roztržka mezi Británií a Francií přinesla zábavu nejvyššího kalibru. Zejména Bernard v roli spojky se tentokrát vyřádil. A když jsem se dozvěděl, co státníci dělají při pohřebních ceremoniálech, tak jsem to ustál s vážnou tváří jen silou vůle. Takže mě dorazilo až UNESCO, ta statečná země.

• 18.8.2017  12:19

"Když jste k nám poprvé přišel na snídani, řekla jsem si, že jste fešák. Ale pak jste promluvil." Může se přepracovaná číšnice zamilovat do mrzoutského spisovatele milostných románů? Jistě. I když je zlomyslně nesnesitelný? Samozřejmě. I když si myje ruce pokaždé novým mýdlem? Bez problémů. I když si nosí vlastní umělohmotný příbor do restaurace, nacpává si žaludek vždy u stejného stolu, zamyká se na pět západů, není schopen překročit bez infarktu spáru a při možnosti kontaktu s živým tvorem si hbitě navléká rukavice? Šťoural by v tom možná drobný problém našel, ale je to film, takže se vykašlejme na realitu a bavme se. S Melvinem to jde snadno, protože on už pronikl do ženské duše: "Představím si muže a vynechám rozum a zodpovědnost." Já s tím samozřejmě nemám dovoleno souhlasit, ale říkal to Melvin a já jsem se jen smál.

• 18.8.2017  12:01

"Zničil jste mi továrnu, pak jste mi utopil Rolls-Royce a teď mě topíte v mém vlastním kaviáru." On už je zkrátka takový. Kdo? Bond. Tedy James Bond, aby nedošlo k záměně s nějakým jiným tvorem, který taky protřepává a nemíchá. Tenhle James Bond je totiž kabrňák, který kdyby měl čtyři penisy, tak je má neustále obsazené. Při této akci má zatím penis pouze jeden a tak se na něm musejí krásky střídat. To nevadí, protože všude kolem je plno ropy, finančních hotovostí s mnoha nulami na konci či výbuchů, které mě dokázaly pobavit. Jak by taky ne, když vzduchem svištěly obří cirkulárky a moje klukovská duše dostala dostatek zábavy na to, aby moc nepřemýšlela o tom, jestli to tentokrát 007 zase trošku nepřehnalo.

• 18.8.2017  11:49

"Sedím na pelesti a bimbám nožičkama." Cože to děláš, Madlo? Sedíš na posteli a bimbáš nožičkama? Aha, ty už nejsi Madla, ty jsi dáma Madeleine, tak to je jiná. A já bych lhal, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil, protože bylo opravdu hodně zábavné přestěhovat trdlo Madlu na zámek a změnit rozvrh jejích činností z "vaření, uklízení, dojení, plácání hlíny" na "rytmika, plování, čeština, frančtina, jízda na koni". Takže Madlo, braň svou čest, kousej, škrabej, křič a bav mě tak naivně, jak to jen ty umíš.

• 18.8.2017  11:45

Kdo to neviděl, ten neuvěří, že podobná šílenost mohla spatřit světlo světa. Kdo to viděl, ten do konce života nezapomene na pomatenou story tureckých zachránců světa v podobě, jakou by Lucas nevymyslel. Turci to zkrátka pojali po svém a já jsem se bavil dost na to, abych se zasmál a málo na to, abych to veřejně přiznal.

• 18.8.2017  11:23
    Sedm epoch rocku (TV seriál) (2008)

Jsem velkým fandou rocku a všeho, co z jeho semínka časem vyklíčilo. Proto jsem moc rád za toto exkluzívní představení rockové muziky v rozličných hávech. Každý rocker si zde jistě najde množství svých oblíbených kapel a stejně tak bude nadávat na absenci nějakého svého oblíbeného uskupení. Každý má zkrátka v hlavě svůj žebříček a proto je třeba respektovat výběr, kterým autoři projektu prezentovali svůj hudební vkus. Mě nejvíce potěšili zařazením The Clash, Velvet Underground, Pixies, U2 či Sonic Youth. Ale absenci Visacího zámku skutečně nepochopím.

• 18.8.2017  11:21

Goofy na tom prázdném stadionu bez soupeřů a diváků asi žádnou olympijskou medaili nevyhraje, ale jako stylový rozhodčí mu dávám velmi solidních 4.0. Málokdo totiž umí při překážkovém běhu sbírat překážky tak stylově, jako toto ušaté nemehlo.

• 18.8.2017  11:12
    Miami Vice (TV seriál) (1984)

Sonny, Rico, obleky, případy, bouráky, němčina, modelky, pláže, palmy a plameňáci. Tak to kdysi na ORF1 bylo, tak si chci seriál pamatovat a proto žádnou reprízu nemám ve třetím tisíciletí v plánu. Možná v tom dalším.

• 18.8.2017  11:03
    Potížistky (TV film) (2006)

Dokumentární kamera si pocestovala po celé zemi a představila mi ženy, které si na vše stěžují, poukazují na všeobecně známé problémy společnosti a nenabízejí žádná řešení. Za mne to tedy bylo pouze plkání do kamery, které nepřineslo nic nového, ale na druhou stranu mne celkem pobavila paní, která by chtěla být stínem stínu stínového ministra. Asi by mě bavilo stát je jejím stínem nebo alespoň stínem jejího stínu.

• 18.8.2017  09:37
    M*A*S*H - Série 1 (série) (1972)

"Vždyť mě znáte. Podepíšu vám kdykoliv cokoliv vojenského. Klidně i kapitulaci." Která velká postava vojenských dějin pronesla toto přiznání? Správně, plukovník Henry Blake, jehož MASH 4077 je jediným ospravedlněním korejské války. V 1. sérii zaznělo mnoho skvělých myšlenek či vtipů, z nichž bezkonkurenčně nejlepší se dle mého pacifistického názoru motaly kolem neexistujícího kapitána Tuttlea a rekordmana v počtu ztrát Buzze Brightona.

• 18.8.2017  09:31
    M*A*S*H - Showtime (S01E24) (epizoda) (1973)

"Můj syn je chlapec?" Tak se nám Henry zbavil porodních bolestí a já musím s potěšením konstatovat, že Frank v sobě objevil smysl pro poťouchlosti. Zejména ta sprcha by zpřevodována skutečně brilantně. A taky mě pobavil kapitán Kaplan, který dokázal dávno známou pravdu, že myšlenka tvoří život. A já teď právě myslím na to, že při příští grilovačce by mi mohly zazpívat sestry Millerovy a Radar by k tomu mohl přidat své skvělé bubenické sólo. Vím, že se to stane, ale asi to budou nějací plagiátoři.

• 17.8.2017  15:19

"Rychle se začni uzdravovat, jinak tě budu operovat znovu. S páskou na očích a střízlivý." Už je mi líp, ale co to znamená to příměří? Že by snad MASH 4077 zabalili a odvezli domů? Vždyť se ten seriál tak pěkně rozjel, to by byla škoda. A válka je tradičně jedním z největších zdrojů příjmů ekonomiky USA, tak nevím, proč se ti zdravotníci tak moc radují z toho, že by jejich zemi mohlo být hůř. Oni asi vědí, že další válka je na spadnutí a do té by patrně povolali někoho jiného. Jak neamerické ... a lidské.

• 17.8.2017  14:25

"Víš, co se mi na tobě nelíbí? Ty se pořád tváříš, jako bys měl nějaký názor, ale my přitom nevíme jaký." Já tedy nevypadám jako vekslák, ani jako depešák a snad ani jako somrák, ale v době premiéry tohoto snímku jsem měl poměrně čerstvě po maturitě a prostě jsem Víťu neustál smíchy. Začalo to intelektualizací fyzické práce, pokračovalo bádáním nad věkem nového studenta, osoleným kafem a pak přišly na řadu ty dvě kružnice. Ano kružnice, z nichž jedné kouká z kapsy bagr. Já to zkrátka nedávám do dneška a pokud někoho zajímá, co dělám ve svém volném čase, tak в свободное время я гуляю в парке. Co bych taky dělal jiného.

• 17.8.2017  06:53

"Travis Walker. Hnědý vlasy, asi dvacet. Má modrý triko a džíny. Teď se tváří dost překvapeně." Kdyby mě našlo cosi, co vypadá jako The Rock a tvrdilo mi, že se jmenuje Beck, tak bych mu to věřil. Sám sebe bych omráčil, spoutal se a zabalil bych se do příručního zavazadla, abych to nenaštval. Jenže takovému Travisovi vůbec nezáleží na tom, že to naštve, Hatcherovi, že to rozbojuje a opičákovi, že to oslintá. To je slušná výchozí pozice a jelikož mám akční srandy a Marianu docela rád, tak připouštím, že jsem se u toho zasmál přesně tolikrát, kolikrát řekne Rock. Tedy Beck. No prostě takový to velký, co bije lidi.

• 16.8.2017  11:46

"Jestli hledáš zlatou horečku, zahni vlevo, pak rovně o sto let dozadu." Tak to je lež, tam jsem se díval a není tam. Jenže uvěřit Hawkeyeovi s Trapperem je tak snadné a to zejména pro Franka, který si zandal stetoskop tak hluboko do uší, že si poškrábal mozek. Mě by tedy nedostali, protože jsem příliš líný a dokud by za mě někdo nezajistil rozbory zlata, výkopovou techniku a povolení k těžbě ze Soulu i z Pchjongjangu, tak bych z Bažiny nevylezl. Ovšem když někdo nachytá osla s diplomem, tak je to třeba ocenit.

• 16.8.2017  11:14

"Co si takhle dát odpoledne golf? Ten útok včera v noci nám udělal devatenáctou a dvacátou jamku." Na golf se nepůjde, protože tohle je o vojenském řeznictví a Hawkeyeově dumání. Zábavu mi přitom přinesly jen chvilky drzé upřímnosti mezi chirurgy a skutečnost, že 2:50 je remíza.

• 16.8.2017  10:07

"Jestli vybuchneme, doufám, že jim spadneme na hlavy." Nevybuchlá bomba mezi doktory jistě není žádným velkým problémem, protože mají stetoskopy. Nicméně tentokrát mě hodně pobavilo Velitelství se svými "včasnými" zprávami o bombardování či nezájmem o řešení problému během fotbalového zápasu, ale absolutním vítězem se stal Henry a jeho fantastický telefonát s utrženým sluchátkem.

• 15.8.2017  15:28
    M*A*S*H - Spodky (S01E19) (epizoda) (1973)

"Kdybych si nemyslel, že tě to zahřeje, Franku, tak bych ti rozmlátil hubu." Mít spodky v době, kdy zima mění jídlo v brambouchy a ostatní se mohou zabalit jen do čerstvě dodaných moskytyér, tak je chráním s nabitou baseballovou pálkou pod polštářem. Jenže Hawkeye naivně pustil spodky do oběhu, což bylo celkem zábavné, ale rozhodně mi z toho smíchy neroztálo ledové království v ložnici.

• 15.8.2017  14:29

"Nechci, aby sis myslel, že tu je blázinec, tati, tak organizovaní tu nejsme. Jenom se strašně nudíme." Hawkeyeovy dopisy otci mají velkou výhodu v tom, že nemusí mít příběh, protože jim stačí pár skečů. Mne tedy nadchla zejména Radarova maturita, protože pod Henryho přísným dohledem bych snad i já dálkově získal doktorát z astrofyziky. A pak jsou tu další skvělé kousky - Doktoři swingu, falešný doktor, nevěsta Klinger či nahý strávník a s těmi všemi je celkem dost zábavy.

• 15.8.2017  13:57

"Jako tvůj lékař ti doporučuji odložit na pár dní kradení aut." Tak tentokrát to na sebe vzal mistr elegance Frank, když si při tanci způsobil zranění při plnění povinností v přední linii a dokázal tak, že Purpurové srdce může dostat naprosto kdokoli, kdo je drzý si o něj říct. Jinak je to spíš epizoda plná smutku a protiválečné agitace, což je důležité, ale humoru to moc neprospívá.

• 15.8.2017  13:08

"Pokaždé, když vydáte nějaký povel, na operačním sále zbydou jen místa k stání." Mám rád vojevůdce, kteří obětují nejprve levé křídlo, pak to pravé a nakonec si vyžádají nový pluk. A přesně takový je plukovník Buzz Brighton a tak mu škodolibě přeju vše, co mu "dobráčtí" doktoři z Bažiny připravili. Je to totiž skvělá zábava a vévodí jí opilý plukovník Blake při nočních střelbách. Toho chlapa okamžitě povýšit a svěřit mu větší jednotku s nejméně dvěma Radary.

• 13.8.2017  07:14

"Naše životy nejsou nic. Jablko je všechno." Já se tedy v ovocnářství, tak moc nevyznám, ale v zásadě nemám nic proti vitamínu C, takže na tom možná něco bude. Něco tak velkého, že se kvůli tomu budeme vracet pět století nazpátek a zachraňovat svobodnou vůli. Mě to tedy celkem bavilo a zase to jednou počechralo mou nechuť k církvi, které bych nefandil ani v souboji s mimozemšťany o práva k užívání Chrámu svatého Víta. A tady se dokonce staví na roveň Bůh a inkvizice, což je přesně ta chvíle, ve které mi nože samy skáčou do rukou a hledají krky těch, kteří odhlasovali církevní restituce. Napojte mě na Animus a já to napravím ... nebo si alespoň efektně zaskáču, zalétám a zasekám.

• 12.8.2017  19:24

"Nemám o Vivienne již několik dní špatné zprávy. Je to normální?" Komando nejhorších francouzských učitelů má donutit učit se královninu vnučku? Je tohle normální? Není a já jsem si myslel, že tomu se nelze smát. Jenže vtip se sešel s vtipem, sexy soudružka učitelka Amina nádherně vyučovala z žebříku, Napolochon jedinečně nestrávil britský pohled na Napoleona a já jsem s překvapením zjistil, že se bavím. A jelikož se tady vesměs hvězdami šetřilo kvůli absenci Claviera, tak já zase budu trochu hýřit, protože náhradní profesor Cutiro rozhodně nebyl horší.

• 12.8.2017  19:06
    London Town (2016)

"Co je to vlastně anarchie? Kulový. Tou tátovy složenky nezaplatím." Omluvte Shaye, je to teprve pankáč začátečník, takže netuší, že v anarchii se složenky neplatí. Anebo ho neomlouvejte, protože je to trouba, kterého si ze záhadných důvodů vybrala rebelka s obojkem Vivian. Kde taková dračice byla, když jsem dospíval? No nic, prostě tomu jelitu trochu závidím, jeho punkerství mu nevěřím, jeho převlek za taxikářku považuju za trapný a tak všechno musel zachránit chudák Punk. Mě totiž The Clash vždycky bavili, takže film s nimi nemohl být úplný průser, i když mi toho kromě muziky do skoku zase tak moc nenabídl.

• 12.8.2017  09:08

"Legendární stadion, až to zas uvidíš naživo, pozvi Švanciho na pivo." Na Lužánkách jsem strávil mládí a i když už v Brně nežiju, tak mi ten stadion chybí. Takže i když tento druh hudby nevyhledávám, tak Švancimu fandím, aby sehnal love na beton a vrátil Brnu fotbalovou atmosféru, za kterou ve své době stálo tu dvacku obětovat a přetlačovat se o místo k vidění s několika desítkami tisíc fandů.

• 11.8.2017  14:21
    M*A*S*H - Tuttle (S01E15) (epizoda) (1973)

"Pokud budeš mít zítra volno, mám nějakou skvělou literaturu o sexuálních deviacích." Takhle mě v životě žádná slečna ani paní nebalila a já se ptám: Proč? Vždyť já bych si to zasloužil. Deviací mám hodně a jsem správný chlap, něco jako kapitán Tuttle. Ten nejlepší doktor, voják a vůbec Američan. Vždycky když si na něj vzpomenu, tak mi ukápne slza ... smíchu. Protože znám Tuttlea stejně stejně jako Henry, Frank, Šťabajzna a všichni další, kteří ho nikdy neviděli. Přesto s ním snídali a byl jejich nejlepší kamarád. Tak tady dostávala moje bránice pořádný záhul.

• 11.8.2017  13:49

"Tahle holka si čistí zuby encyklopedií." Radarova love story nevypadala nic moc, ale Bach, Tolstoj a Hawkeye to zachránili. Zejména zjištěním Frankovy alergie na chloroform či zašitím majora do prostěradla. A taky jsem se dozvěděl, jak se dá zranit při salutování, takže již nikdy nikomu nebudu salutovat, když budu mít na hlavě rybářský klobouk.

• 11.8.2017  13:16
    M*A*S*H - Edwina (S01E13) (epizoda) (1972)

"Zabila jsem tě?" Nemám tak dobrou úrazovou pojistku, abych si k Edwině přisedl ke stolu, takže jsem rád, že to za mě udělal Hawkeye. Jen jsem při tomto setkání s přírodní katastrofou čekal více humoru. Vlastně mě rozesmál jen Radar, kterému spadl prst do oka dírou ve stanu v ženských sprchách. A jelikož šmírování sprchujících se krásek patřilo v jisté době rovněž k mým koníčkům, tak jsem mu rozuměl.

• 11.8.2017  12:35

"Vzhledem k počtu lidí, kteří se nudili minulou neděli, bude příští neděle zrušena." Rozjezd hlášek místního rozhlasu se podařil, Henryho přednáška o manželském sexu byla vynikající, Radarův džíp v balíku neměl chybu, a Klingerovo K. O. Franka lze ospravedlnit snad jen tím, že tehdy ještě nenosil lodičky. Ale nyní zapomeňme na Santu na frontě, dejme ta játra na stranu a vraťme se k tomu sexu.

<< předchozí 1 2 3 4 40 80 119 158