Jara.Cimrman.jr

Vanuatu

<< předchozí 1 2 3 4 41 81 121 161
    • 23.10.2017  19:21
    Hlubina (1977)

"Oceán není obchod se šperky." To mohu potvrdit, protože já jsem byl v Černém, Jaderském i Středozemním moři nejméně deset metrů od břehu a nic vzácného jsem nenašel. A to jsem byl vybaven zánovním šnorchlem. Jsou však šťastlivci, kteří našli a pak si museli trošku zabojovat o poklad či o život. Dříve mě to bavilo i napínalo, ale projekce po letech mi odhalila, že na můj vkus Hlubina obsahuje množství nekonečných podvodních scén a dramatická linka skoro vůbec nefunguje. Zejména proto, že největší drama je pomalování těla slepičím pařátem. To bych se asi uřehtal k smrti, ale Miss mokré tričko Gail přitom vypadala skutečně vystrašeně. Oni vlastně všichni ti voodoo násilníci byli hrozně směšní, ale Gail mě prostě přinutila, abych vydržel do konce. A tak jsem vydržel a nakonec jsem se naučil, jak na někoho poštvat žraloky, takže to příští rok na Balatonu určitě zkusím.

• 23.10.2017  19:07
    60 sekund (2000)

"Prosily: Vem si mě! A já si je bral." Mám slzu v oku, když zkušený sběratel naivně zaparkovaných bouráků plní přání jejich karburátorů. Mám totiž auta rád, ale zatím čekám až v OBI poněkud zlevní soupravu určenou k jejich kradení. Zatím mohu pouze konstatovat, že házení klacků pod nohy v podání policie, konkurence i čtyřnohého klíčkožrouta nebylo vyloženě špatné, ale od luxusních aut a prvoligové herecké sestavy bych čekal trošku víc zábavy.

• 22.10.2017  12:32
    Happy Feet (2006)

"Zpívej a neposkakuj." Tučňáky mám rád a není to kvůli jejich zpěvu světových hitů, ale pro roztomilé kolíbání a sjíždění kopců. Proti stepujícím jedincům tučňáka královského taky nic nemám, ale na můj vkus je to celé málo optimistické a jelikož jsem nepříliš bystrý, tak pro mne bylo takřka nemožné najít v tom nějaký humor.

• 15.10.2017  09:11

"Chtějí změny, no tak ty Židy postřílíme. To je dobrej nápad." Proč Židy za války plynovat, když je chce sponzor ve filmu postřílet? Není důvod mu nevyhovět, protože Howard Prince je skutečně skvělý autor a i když je negramotný, tak filmové scénáře chrlí jeden za druhým. Mě to hodně bavilo, ale nejlepší na tom byla skutečnost, že v době mccarthismu byli lidé podezřelí z podpory komunismu zapisováni na Seznam, který oficiálně neexistoval, takže nebylo možné je z něj vyškrtnout. Na to si Výbor pro neamerickou činnost dával velký pozor a já vzdávám poctu těm autorům ze Seznamu, kteří si tímto snímkem rýpnuli do ctihodného Výboru.

• 15.10.2017  08:55
    Manažer (1980)

"Nechtějí maniaka. Chtějí kouzelného prince. Jasný? Někoho hezkého a hodného." Fakt tomu tak v padesátých letech bylo? To je milé. Takže zpěvák musí být krásný, snědý, černovlasý a všechno ostatní už zařídí manažér. Mě tedy Vincent Vacarri svým jedinečným koučováním mladých talentů dost bavil, ale byl na to sám. Asi proto, že nejsem třináctiletá fanynka, které by z těch vymaštěných osmahlých princů zvlhly kalhotky. Nicméně pan manažér to má za výbornou.

• 15.10.2017  08:48
    Jak nás vidí svět (TV pořad) (2017)

"Džedžim džaunym meztem dže Praha." Správně, chlapče, hezky to čteš. Ano, jejím hlavním městem je Praha. Cizinci si s češtinou poradili vskutku brilantně. Nicméně tohle je spíš zábava než nějaký objektivní pohled na Českou republiku. Vyzvěte mě totiž, abych řekl cokoli o Zimbabwe a já budu mlčet, i když vím, že hlavní město je Caracas, mluví tam persky a platí rublem. Ale abych to se vrátil k pořadu, tak se mi líbily zejména epizody s jídlem, přičemž zejména opatrné bádání nad knedlíkem bylo jedinečné.

• 13.10.2017  13:52

"Radare, ať je to cokoliv, podepiš, zruš to nebo objednej pět dalších." Asi si vyrazím do MASHe 4077 zahrát poker ... tedy vlastně zúčastnit se konference. Jen se obávám, že místní pravidla jen tak nepochopím. Tentokrát tam byla zábava, ve které vyhrál ... psychiatr major Freedman s neprůstřelným gaučem.

• 13.10.2017  12:14

"Pojedeme se mrknout, jak se děda zabije." Nechci si hrát na chytráka, ale kdyby mladí nevystavovali fotky svých pohlavních orgánů na netu, kdyby střední generace nekomandovala svoje děti i rodiče a kdyby příslušníci nejstarší generace mohli zemřít dle svých přání, tak by na světě bylo líp. Alespoň já chci zemřít svobodně a to dřív, než se začnu nekontrolovaně pomočovat. A co se týká Mládí v Oregonu, tak musím přiznat, že se mě dotklo, ale nikdo z rodiny mě nezaujal natolik, abych se do toho slzavého údolí někdy vracel.

• 13.10.2017  12:10

"My na ten nábor jdeme čistě psychologicky a v jistém smyslu dokonce i dialekticky." Tak s tím souhlasím, i když tomu nerozumím. Nicméně duo náborářů mě vždycky bavilo, ale ono se to náboruje, když jsou peníze, dovolená v Jugoslávii a sauna na pracovišti. Takže shánějme topiče, svářeče, tiskovou referentku, mzdovou účetní či jeřábnici a bavme se. To náborování je zkrátka skvělé, ale ty trpící rodinné vztahy mě nikdy moc nebavily. Avšak hlavní je, že jsem se dozvěděl, jak se čučí v Čulicích, protože to je zásadní informace pro můj další život.

• 13.10.2017  11:26

"Davide, zopakuj, co jsem právě řekla." Ať se na mě dámy nezlobí, ale po této rozzlobeně vyslovené větě směrem ke mně, bychom se už patrně nikdy neviděli. Mně zkrátka trojice hlavních ženských postav hrozně štvala a tak si nejsem ani jist, jestli bych je nazval rodovým jménem přežvýkavců či drůbeže. Oni pánové na tom nebyli o moc líp, ale jejich zabržděnost mi připadala chvílemi i vtipná. A když se k tomu přidaly "dokonale" přehrávající děti, tak jsem dostal nálož takové rodinné nepohody, jakou jsem si snad ani nezasloužil.

• 13.10.2017  11:15

"Čtyřicet, trumf, tady je ta sedma a kde máš toho flíčka, utřinose?" Tak tady musím tuto slavnou mariášovou partii rozebrat v elektronické tužce. Základní chybu udělal netrpělivý čert Karborund, když naivně flekoval hru i červenou sedmu, přestože ani netrhal trumfovou hlášku, na což Kabát zkušeně zareagoval svým zvučným RE a takovou ostudu si ti dva pekelníci snad ani nezasloužili. Ale takhle se o duše nehraje. Mariáš je zkrátka nejlepší, ale nelze zapomenout ani na kuli v játrech, nevyhnutelnost cesty potvor falešných (žen) do pekla a zejména Kabátovo odmítnutí klečet před Belzezubem se slovy: "já jsem na to padání trochu moc tuhej v kolenou." Kabát je zkrátka rebel a mě to baví.

• 13.10.2017  10:56

"Je to poprvé, kdy jste někoho takhle obvinila?" Nikdy nechci stát před volbou, zda bych dosvědčil znásilnění kamarádky, i kdyby se přitom měla provalit má nevěra. Asi proto nejsem nevěrný. Ovšem kariérista Eddie stoupl tak vysoko, že si klidně zasouval, kam neměl a já bych mu jeho problém asi měl přát. Jenže jsem mu ho nepřál, protože Eddie byl proti Anthonymu pořád ještě celkem sympaťák. A taky mě ten životní pád celkem bavil, i když nejlepší byla pomsta za pomoci paruky, drog, umělého penisu a pistole. To na mě zabírá vždycky.

• 13.10.2017  10:32

"Je někdo doma?" Je. Šest loupežníků, kteří dokáží střelbou roztančit i větší trubku než je Betty Boop. Mě tedy bavila přeměna zbraní v hudební nástroje, udávání rytmu na želvu i taneční výkony desperátů, ale vůbec nejlepší byla přirozená přeměna pluhu v tank. Asi bych to uměl taky, ale zrovna nemám pluh.

• 13.10.2017  09:17

"Tak tedy vám se jedná o inkubátor. Pokud můj poručík pochopil, co váš plukovník řekl, že vy kapitáni chcete." Já tomu rozumím a nadšením hýkám. Když by se totiž mohl ušetřit čas a námaha a dávalo by to smysl, tak to armáda nepodporuje. To je přeci jasné. Takže inkubátor nebude. Bude gramofon, trouba na pizzu, gril či bazén. To nemá chybu. Navíc by jakýkoli nezodpovědný únik informací mohl dovést válku k předčasnému konci. To je zkrátka geniální souboj s úředním šimlem a já si jdu na oslavu pocukrovat steaky a polít je brandy dle receptu plukovníka Blakea.

• 13.10.2017  08:39
    Co dokáže lež (TV film) (2016)

"Dezinformace, lži a polopravdy zaplavují internet a pronikají do médií." Já jsem svobodný člověk. Proto si každý večer pustím dezinformace, lži, polopravdy a sport v Událostech ČT, pak si k tomu najdu nezávislé informace a vyhodnotím si to sám. Jsem si totiž plně vědom toho, že Rusové vedou informační válku, stejně jako ji vede EU, USA nebo Čína. Tentokrát se ČT, hlásná trouba EU, pokouší dokázat ruskou vinu. To není zase tak těžké. Stejně by to šlo vůči komukoli jinému, ale tak nezněl úkol. Nicméně pokud mé klidné spaní chrání neziskovky, pomatenci typu Jandy či Romancova a Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, tak se cítím jako šťastný člověk ve svobodném světě.

• 11.10.2017  10:12

"Nikdy nechci patřit do klubu, který by chtěl někoho, jako jsem já, za člena." Neurotický newyorský intelektuál Alvy je mi sympatický. Taky bych se chtěl umět v takovém poklidu rozejít se ženou svého života, rozdělit si knížky ("ty o smrti jsou tvoje, poezie je moje") a utíkat si užívat. Jenže já už vím, že to není tak jednoduché a tak mě bavilo sledovat Alvyho, jak by najednou rád hrál s Annie tenis, navštěvoval psychiatry a sledoval na plátně filmy s kompletními švédskými titulky. Však on na to přijde, že ptát se korzujících lidí a obracet se se zoufalým výrazem na diváka je zbytečné. Do té doby mě Alvy bav, protože v tom jsi opravdu dobrý.

• 11.10.2017  09:58
    Big Catch (2010)

Jaká je pravděpodobnost, že žralok, který se po molu zezadu plíží k nic netušícímu rybáři, skončí jako ozdoba přídě Titanicu? V Dálnici 60 jsem se dozvěděl, že jakákoli, byť i hodně nepravděpodobná, událost se někdy někde ve vesmíru stane, takže proč ne právě teď a právě tady? Bylo to zkrátka nevyhnutelné. Jen tam mohlo být víc zábavných postav než jeden Kung Fu Racek.

• 11.10.2017  09:51
    Echek (2000)

"Je vous aime!" I já bych dokázal z lásky vyvrátit Eiffelovku, ale tady jsem viděl, že žena se dá oblbnout snadněji. Tak ať si ta věž ještě chvíli stojí. Nicméně na můj vkus to bylo příliš banální a jako pocta němému filmu to taky moc nefungovalo.

• 11.10.2017  09:41

"Nastal čas na skartaci papíru." Papírové nákupní tašky začaly zabíjet lidi? Dobře, tak kdo se jim neohroženě postaví? Zack a Zelda? Je to vaše. Nešetřete mačetami, nůžkami, vodou ani plamenem a zachraňte lidskou rasu. Že je to kravina? No to tedy je. A že by to byla i zábavná kravina? Tak to jsem nezaznamenal, protože jsem fascinovaně sledoval, zda statickým papírovým taškám nebude nebezpečí koukat už z jejich potisků. Nekoukalo.

• 11.10.2017  08:42

"Tohle je nejlepší práce. Platí mě, abych jedl." Může být někdo lepším kritikem jídla než ten, kdo dokáže slyšet puding? Asi ten, kdo umí psát. Ale to je jedno, protože Homerovy kritiky byly zábavné. A já jsem přitom dostal poučení, že pokud se jídlo hýbe, tak je čerstvé. A teď si jdu dát zákusek s milionem kalorií, protože to je výzva, které neumím odolat.

• 11.10.2017  08:00

"Už nikdy nebudu svému dítěti dávat nebezpečné léky. Od téhle chvíle jen čerstvý vzduch, spoustu lásky a stará dobrá sedativa." Zlobí Vaše dítě? Tak mu dejte Fokusol nebo ho donuťte pravidelně cvičit. Jasně, že vyhrazuje chemie, protože takových naivků jako jsem já, kteří s dětmi cvičí, je už hrozně málo. Nicméně tentokrát mě nejvíc pobavil prostorový model propadu inteligence, Ned Flanders jako hořící motorkář Vzteklej pes a samozřejmě homerunoví padouši, od kterých by člověk podraz nečekal. Jdu si půjčit tank a sestřelím pár satelitů. Samozřejmě těch, na kterých neběží noční erotický kanál.

• 11.10.2017  07:45

"Ten film byl pořádný omyl. Celou dobu jen mluvím, nikoho nezastřelím." Být Hollywoodská hvězda, tak z toho mám taky deprese. Nicméně Mel s Homerem dokážou utnout hlavu amerického prezidenta i propíchnout senátora americkou vlajkou a takovému trháku bych i já sypal hvězdy. Stejně mě nakonec nejvíc pobavilo Homerovo zjištění, že si jeho děti zaslouží vidět, jak dostává dárek zdarma.

• 10.10.2017  13:54

"Pozor, všemu personálu. Vzhledem k epidemii dnešní promítání filmu, který dosud nedorazil, odpadá." Tak alespoň na něco je ta epidemie chřipky dobrá. Mě tedy jediný fungující lékař Hawkeye docela bavil, ale Henryho návrat na můstek byl o třídu výš než Hawkeyovo flirtování se všemi zdravými sestřičkami. A jinak jsem samozřejmě pro to, aby se v době nemoci lékařů zrušila válka a samozřejmě očkování.

• 10.10.2017  13:05

"Museli být hodně mladí a fit. Vystřílel jsem do nich celý zásobník a stejně se všem kulkám vyhnuli." Tak tři důchodci, kteří nedokázali ukrást ani suroviny na gordon blue ze sámošky, ukradli miliony z banky. To by bylo tak skvělé, kdyby to byla parodie, ale ono je to asi míněno vážně. Takže za mě palec nahoru za kritiku toho, jak je v USA snadné rozpustit penzijní fond, za zábavný útěk po krádeži v obchodu a za důchodcovský sex. A ten zbytek, tedy stáří, nemoci, rodinné hodnoty a FBI, mě spíše rozesmutněl než pobavil. Jdu se podívat na Zákon a pořádek, tam se ty případy řeší rychleji.

• 10.10.2017  13:03

Myši jsou vhodné na hraní, to vím já a ví to i každý pes. Jenže pro kočičího deratizátora Al. E. Katze je to byznys, takže souboj psa, kočky a myší může začít. Jelikož se jedná o Pudgyho, tak jsem samozřejmě na straně psa, ale opilý kočičák měl rozhodně něco do sebe a myší pochod mě taky docela pobavil.

• 10.10.2017  12:43

"Zavřeli ho za dezerci, nabádání k výtržnostem, za napadnutí státního zaměstnance a za útok na policistu. Už nikdy nebudete muset skákat z okna, šéfe." Tak ministři se nevěší na věšák, úředníkům se nekradou razítka, z armády se neodchází bez povolení a mafiáni se nevyhazují stavebními otvory? Vždyť to nevím ani já, tak jak to má vědět Banánový Joe. Já jsem si s ním tedy užil souboj s úředním šimlem, závod náklaďáků i ochranu zpěvačky, takže si troufnu napsat, že tohle je nejlepší samostatná budspencerovka. A teď si jdu dát banán, protože banány hýbou světem a v tom se Joe vyzná.

• 10.10.2017  12:11

„Vítej nám, ó hrdino z dálky, prodělal jsi šarvátky a války.“ Nebo jsi možná utekl z vězení, ale kdo se v tom má vyznat. Hlavně, že jsi hrdina. Mě tedy uprchlý trestanec a náruživý polykač kovových předmětů Kaplan alias slavný rodák Jalovec dost bavil. Ten by se se svou absurdní demagogií jako politik uživil i dnes a já bych ho možná pro zábavu i volil. Nikdo totiž nedokáže slíbit víc než on a já jsem přesvědčen o tom, že někde tady někde ztratila politika svou ctihodnou tvář a dosud ji nenašla. Pojďme ji do Kocourkova hledat, určitě tam někde leží.

• 10.10.2017  12:01
    Vodonoš (1998)

"Zakazuji ti mluvit s tou jezinkou. Je to ďáblice." Já jsem hodný kluk, ale když někdo škaredě promluví o mé matce, ženě, dětech či křečkovi, tak ho zašlapu do země jako Bobby Boucher. Bobby kdo? No přece Boucher, ten retardovaný vodonoš, který se dokázal jedinečně namotivovat při skládání a rozcupování protihráče na atomy. A mě to bavilo, protože naše IQ si rozumí a můj pověstný filmový nevkus neshledal jedinou chybu v práci osvětlovače, kostyméra ani klapky.

• 10.10.2017  11:11
    Dogma (1999)

"Katolická církev žádné chyby nedělá." A já s tím nesouhlasím. Bůh nedělá žádné chyby, alespoň mi to minule sám říkala, ale církve jsou zlo. Proto mě tenhle frontální útok na církve, náboženství a Bibli měl hodně bavit, ale zůstalo to někde na půl cesty. Asi proto, že nemám moc důkladně nastudované zbraně nepřítele, tak jsem nepobral některé souvislosti, ale povzdech arcibiskupa nad tím, jak má církev při náboru oveček nesrovnatelně horší výsledky než tabákový průmysl, mě dostal. A taky souhlasím s tím, co žádná Bible netvrdí: "Kristus rád sedával u ohně a naslouchal mně i ostatním. Když jsme mluvili o něčem nepodstatným, měl na tváři takovej zvláštní úsměv. Na lidstvu ho štve jedině to, co všechno tu dokáže dělat jeho jménem. Války, fanatismus, televizní kázání ... ale nejvíc dělení všech náboženství. Lidstvo to špatně pochopilo, když vzalo dobrou myšlenku a vytvořilo institut víry."

• 10.10.2017  10:48

"Povídali, že se ztratil tento ... Bobík. To je kolosálně komické, že?" Hledání pyramidálně pitomého psiska, jak ztraceného foxteriéra vtipně označil báječný pan Ríša, mě kdysi hodně bavilo. Jenže tehdejší Film pro pamětníky reprízoval toto pátrání, zmatenou tetičku, falešného Bobíka a nějaké ty trapásky tak často, že to pro mne po čase celkem ztratilo kouzlo.

<< předchozí 1 2 3 4 41 81 121 161