TotalFilm.cz

TotalFilm.cz

Česko

homepage
Twitter: totalfilmweb

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 6.9.2012  08:25
  Váňa (2012)
  ***

  Žokej Váňa je velmi bezprostřední a vtipný. Dokument mu ale neleze moc pod kůži, sleduje ho spíš z povzdálí, takže se o samotném Váňovi zase tak moc nedozvíme. V tomto bodě je celá koncepce režiséra dost problematická. Zásadní poselství nese film ve zdůraznění žokejovy houževnatosti a nezměrné vůle, která nemá v českém sportu obdoby. Dokument obsahuje některé dost vtipné momenty. Nepamatuju, že bych se u dokumentu v takové míře smál. Za to body nahoru. (Alex)

  • 17.7.2012  10:56
  Malý okruh pozornosti (studentský film) (2011)
  ****

  Přitažlivost snímku Josefa Tuky spočívá především v temné atmosféře a hereckém mistrovství Miroslava Krobota. Ocenit musím především i pevně vystavěný gradující scénář. Jako bych si připomněl některé postavy z vlastní rodiny, které jsou natolik introvertní a zahleděné do sebe, že není možné navázat s nimi bližší kontakt. I když by o to třeba stály obě strany. Snímek tak staví otázky k přemýšlení. Jak fatální může být sebeuzavřenost a odcizení a k jakým koncům to nakonec vše může vést. Josef Tuka si dobře pohlídal kameru, střih, měl perfektně připravené herce a to vše doplnil výbornou hudbou Vojtěcha Procházky. Obsazení Miroslava Krobota je samo o sobě geniálním tahem. Jeho projev je jeden z nejpravdivějších zážitků, které současný český film může nabídnout. O to větší dík Tukovi, že našel látku, která kvalitu takového herce dostatečně ocení.

  • 12.7.2012  19:07
  Iron Sky (2012)
  ****

  Skvělá komedie, satirická a bláznivá záležitost, která jako odlehčení večera plní svou funkci více než dobře. Je až podivující, že někdo točí film 6 let, ale vyplatilo se. Přestože je místy vidět, že na triky nebyly hollywoodské peníze, smějete se spíš gagům než těm trikům. Jako celek funguje podle mne skvěle. Žádná přelomová světobornost, jak se jí snažili prezentovat někteří zainteresovaní fanoušci, ale i tak dobrý.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace