Hollohlaway

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 14.8.2018  00:19
    Máš ji! (2018)

Parádní oslava chlapskýho blbnutí. Konec to pozvedl na čtyři společně se stále úžasnou Islou Fisher. Originální a příjemná komedie s několika fakt prima fórky, ale hlavně z toho číši taková nostalgická pohodovost.

• 1.8.2018  14:54

Já nevím. Jeslti už je pro mne nějak přemarvelováno či co...Od tohoto dílu jsem si hodně sliboval, ale i když oceňuju vážnou dějovou linii, a skutečně zajímavý scénář, prostě jsem nebyl chycenej. Přehnané množství postav, odbočky, roztříštěné, klikaté...Například Strážci galaxie v podstatě nebýt Gamory tam jsou tak podivně naroubovaní, taková polo stafáž. Black Panther totéž. Akce a kamera klasicky výborná, ale i s ohledem na stopáž, a nutný druhý díl jsem spíš zklamán.

• 31.7.2018  17:36
    Deadpool 2 (2018)

Jako had kousající se do ocasu se Deadpool veze na vlně Deadpoolmánie. Zábavné to je. Zajímavé? Ještě pořád ano. Ale rozhodně to do budoucna, které jistojistě přijde, nabáda k opatrnosti. Hláškující vše masakrující chlap obklopený partou zajímavých vedlejších postav to ještě zatím utáhne, ale bacha na to. Jinak obsazení nutno pochválit, originální je hlavně Domino. I Josh Brolin se snaží, a akce a střih je opět výborná. I ten rodinný patos se dal vydržet, naštěstí se včas shazuje na přijatelnou úroveň. Ale ten kluk byl děsně otravnej spratek, já bych to do něj našil během deseti minut.

• 29.7.2018  14:24

Herci a triky zůstali, bohužel asi scénáristé, byli-li vůbec jací, si dali dost oddech. Taková slátanina, plná nelogických zvratů, byť to beru jako popcornovku, se jen tak nevidí. V rámci žánru, ano, šel sem do kina vypnout mozek a podívat se na dinosoaury, ale ten mozek jsem měl pořád sebou. To není pokažený film, to rozhodně ne, z filmu ale čiší, že je prostě odfláknutý.Herecky taky žádná sláva, v podstatě si jen tak aby se neřeklo odehrají svoje,a otravný aktivismus hlavních i vedlejších postav vysloveně vadí. Záporáci nudní a bez charismatu a už ani bafání a požírání dinosaury není nic extra. Za mne zklamání. A nepochopitelná epická hudba, místy až směšně patetická, tomu taky nepřidá.

• 23.7.2018  23:34
    Psí ostrov (2018)

Jsem ze svého oblíbeného rejži zklamán. Nebo možná ze sebe a přeci jen mu pořád nerozumím,ač jsem si myslel opak. Předchozí Andersonovy filmy byly plné jeho posedlosti detaily a přesto do sebe všechno zapadalo. Tady se ono kýžené "cvak" nedostavilo. Vizuál je když už ne krásný, tak velice zajímavý a poutavý, a fragmenty příběhu jsou ve svých alegoriích strhující, ať už se jedná o propagandistickou kampaň starosty, nebo putování ve stylu RPG her, včetně map. Bohužel se mi celou dobu nepodařilo se nějak naladit, ztotožnit, fandit někomu...A to jsem se fakt těšil. Zážitek mi film přinesl, to nepopírám. Ale podle mne Wes tentokrát mířil trochu vedle.

• 20.6.2018  23:24

Originální nápad, díky kterému se dramatická stává každá běžná věc. Chůze, jídlo,dětská hra. Minimalistické záběry a kvalitní střih, který nechává prostor pro fantazii spolu se slušnými hereckými výkony jsou hlavní deviza filmu. Je tam dost nelogické vaty, něco šlo rozhodně udělat lépe. Ale napnutí budete.

• 20.6.2018  09:30

Je to fakt děsná hovadina, ale naštěstí místy celkem zábavná. Ale kromě scénáře, který jakoby napsala parta děcek v pauze na svačinu, je to i herecky dost slabé, nikdo tomu nedá tu potřebnou lehkost, kterou podobné filmy nutně potřebují. Nikdo si to neužívá, jediná světlá výjimka je velice dobrý JD Morgan. Humoru málo, naštěstí triky a akce po vypnutí mozku dokážou celkem zabavit.

• 10.6.2018  23:26

Velice solidní. Akce fajn a zasazení do vlaku tomu dalo originální šťávu. Herecky se to nijak nevymyká, a konec je trochu klopýtavější, ale jako asijská zombie akce je to kupodivu dobré .

• 30.5.2018  22:48
    Tomb Raider (2018)

Alicia Vikander rozhodně filmu dává něco navíc. Ale ač je například scéna s letadlem výborná, v podstatě od vstupu do kobky je to více méně slepenec prapodivných scénáristických nápadů, včetně naprosto nesmyslných soubojů a akce. Ukňouranej starej Croft to jenom dorazil. Nemám nic proti klišé, ale druhá polovina filmu...tam je jich i na mne moc.

• 25.5.2018  22:12
    The Pavement (2015)

Tolik variant....Zajímavé.

• 22.5.2018  11:31

Bouchá to, lítá...triky slušné . Scénář jsem neřešil, prostě se zachraňuje svět, ne?

• 22.5.2018  09:31
    Zásilka (2013)

Zajímavý nápad na trochu prvoplánový kraťas. Ale jako chystaný celovečerní film si to moc nedovedu představit.

• 21.5.2018  08:39

Neuvěřitelně nudné,neuvěřitelně neuvěřitelné. Nevěřil jsem Jennifer ani tu Rusku, ani celou tu omáčku okolo, která se snaží být drsná a přehnaně brutální. Pár nahých scén to nezachrání, ruský přízvuk a rádoby vlastenecké řeči z toho špionážní nervák neudělají .

• 15.5.2018  22:33
    Pračlověk (2018)

Horko těžko za tři. Měl jsem verzi s titulky, takže to mělo alespoň švih, komentář zápasu například. Jinak je to zoufale prázdné, abych čekal na jednotlivé gagy takovou dobu, na to nejsem u Aardmanů zvyklý. Vtipu je prostě málo, což nezachrání ani tradičně dobrá animace. A nebýt závěrečného fotbalového zápasu, kde se přeci jen něco děje, bylo by to ještě smutnější zklamání.

• 13.5.2018  19:56

Četl jsem knihu, takže mohu srovnat. Film je výborná popcornová jízda, v podstatě pocta 80-tým letům, což je knize o mnoho lépe rozvinuto, film bohužel trpí přístupností od 12 let, takže je to změkčeno, neumírá se...To musí člověk přijmout, v podstatě se jedná o vady scénáře, ne předlohy. Herní část tvoří menší podíl než by knihy znalý čtenář čekal, taktéž některé zvraty v ději jsou změněny. Klíče se získávají naprosto odlišně, to mne nejvíc zklamalo. Holt něco je pro pařany, ale ne pro běžnou populaci, a lístky se musí prodat všem. Ale velké plátno tomu sluší, a všechno prostě do filmu nedostanete. Takže byť je to celé víc puberťákovité než by dávalo smysl a scénář je místy opravdu krkolomný, já se bavil. Klasicky kvalitní Spielbergovská rutina, včetně hudby.

• 12.5.2018  23:59
    Noční hra (2018)

Ale jo, dám čtyři. Obsazení velice příjemné, Rachel je kusanec, marná sláva. Něco by se tomu vytknout dalo, mohlo to být méně ztřeštěné, ale vtipu je dost, a vyjímečně dobře se to sleduje. Kamera a střih je odpichová, ne ale zmatená, obrazy jsou originální a vše podkresluje dobrá hudba. Je to takový ten oddechový film, co příjemně uteče a má opravdu něco navíc. Zápletka se pěkně košatí a pořád se něco děje, navíc to má po dlouhé době rozumnou stopáž.

• 12.5.2018  16:29

Ehm...naprostý neurážející průměr. Obsazení je hlavní deviza, jinak zápletka je tak trochu screwball po anglicku. Ale když se přes to přenesete, užijete si barev a britského nadhledu.

• 10.5.2018  22:27

Dost zmateně šílené, zápletka je sice originální, ale děj je prostě divnost. Ale víte co? Nějakým způsobem jsem se fakt bavil. Scény z vězení byly realné a i když mladík -taekwondista nakonec vyhraje, celej film dostává co proto. Propojení z počítačovými hrami je jen naznačeno, ale celý tým pobavil a miluju Pana Vlasáče. Je to prostě mix co nemá místy logiku, ale pořád to jede, pořád se něco děje.

• 4.5.2018  22:54

Černá síla! Asi tomu nemůžu pochválit skoro nic. Cíleně to hraje na etnickou strunu, už chybí jen Kunta Kinte. Rozzářená tančící země zázraků v srdci černého kontinentu, kde jsou všichni hepy jak dva grepy a vládnou neuvěřitelně mocnou silou? Blacksploitation v novém tisíciletí. Nemá to nic, zdůrazňuji nic navíc. Vlastně můžeme být rádi, že to dodržuje běžná filmařská pravidla a je to jen pohádka křížená s National Geographic. Ale trpí to nedobrým až špatným střihem, nedostatek humoru až bolí, akce v podstatě nudná a nezajímavá. Snad efekty a Martin Freeman, to celkem šlo. Ale to je málo. Navrhuji udělat super hrdinu z každého a bude klid. Už v polovině mě Tčala, Mbaka, Ndžuri, Mbubu a spol. lezli krkem.

• 3.5.2018  23:49
    Paddington 2 (2017)

Asi u mne zmizel ten jůů efekt (ne, wow vážně psát nebudu) z prvního dílu. Bylo to roztomilé, bylo to britské a dobře zahrané. Brendan Gleeson a Hugh Grant byli dokonce skvělí. Ale kromě scén z vězení jsem nějak postrádal víc absurdity a humoru, barevné reálie Londýna jsem už viděl. Obsazení ale zůstává největší devizou filmu, holt už jsem to asi ale tak nějak čekal.

• 14.4.2018  23:54
    Porco Rosso (1992)

Opět nádherná čistá animace a vynikající hudba. Scénář je sice krapet podivný, v pohádkovějších dílech Ghibli to tak nevadí, tady mi to místy drhlo, ale dá se do příběhu ponořit naprosto bez problému jak je u Miyazakiho zvykem. Japonec kreslící Itálii, to si nemůžete nechat ujít.

• 10.4.2018  21:25

Hodně snová a zvláštní věc, zárověň ke konci hodně smutná a emocionální. Triky rozhodně zajímavé, asijská poetika jede na plný plyn, herci také velmi dobří, až na toho hasiče, ten byl hroznej. Je to ale bohužel místy dost zmatené, dost dlouhé a prostě se ztrácíte.

• 8.4.2018  22:54

V podstatě mi celkem přišlo vtipný všechno kromě nešikovně se motající ženské verze Pierra Richarda. Tyhle troubové mi nikdy moc humorní nepřišli. Ostatní osazensto to celkem vylepšilo, ale hlavní postava je prostě blbá, až to není k úvěření.

• 8.4.2018  00:46
    12 Strong (2018)

Průměrná záležitost se sice solidním obsazením, které ovšem stejně nemá co hrát. Technicky to musím pochválit, kamera i akce se povedly, ovšem je to dost pateticky upovídané a závěrečný útok je už vysloveně kovbojská záležitost. Ale už jsem viděl mnohem horší věci. Jediná charakter mající postava byl v podstatě generál Dostum. Zbytek těžce splývá.

• 2.4.2018  23:44
    Lady Bird (2017)

Hlavní hrdince se moc fandit nedá, je dost otravná. Je to poměrně rozumně stvárněná část dospívání, kdy jsou prostě pubertální mláďata na přezdržku. A holt tady je na tu část dost přitlačeno, jakoby to indie film nutně potřeboval. Podívejte se, já vyrůstám v bigotně věřícím prostředí, rodiče mi nerozumí, chci zapadnout, nikdo mne nemá rád...Celou dobu jsem chtěl zařvat "A co jako?" To u mne není originální pohled na stokrát omleté téma, fakt ne. Alespoň že herecky to je dobrý.

• 2.4.2018  11:10

Čínští Xmeni, Strážci Galaxie nebo já nevím co smíchaní s asijskou mystikou a exotikou. Je to dostatečně šílené, aby to udrželo vaši pozornost, i přes zmatený děj a občas rozvláčné dialogy. Efekty jsou už na slušné úrovni, bojové scény vypadají někdy lacině, někdy berou dech. I nějaký ten žertík se najde.

• 28.3.2018  21:36
    Gunga Din (1939)

Hodně, hodně naivní scénář a dlouhá stopáž, to rozhodně. Herecky je to v mezích té doby slušné, konec konců obsazení je velice dobré, stejně tak davové válečné scény musely tenkrát brát dech. No těch hluchých míst je celkem dost a občas se musíte smát proti své vůli, ale nostalgie z toho dýchá velmi silně, jako studijní materiál to můžu doporučit. Ovšem zábavný film podle dnešních měřítek to přeci jen moc není.

• 28.3.2018  18:13
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Začalo to poměrně slibně, ale zhruba od třetího dílu zmizela jakákoliv invence, vtip nebo zápletka. Nad vodou to drželo dle mého slušné obsazení a originální prostředí dabingového studia, které bylo ale bohužel trestuhodně nevyužité a řešily se už jen vztahy.

• 15.3.2018  23:19

Velmi výpravou bohaté a velmi neobvyklé dějem. Hrdinský odpor 500 samurajů proti 20 000 obléhatelům s malou pomocí rolníků je zajímavě podán a některé pasáže jsou skvělé. Není to typický samurajský film, což společně s dlouhou stopáží je místy hůře stravitelné, ale je to rozhodně originální, herci jsou charismatičtí a i humor se najde.

• 11.3.2018  23:05

Nelze skoro dodívat. Uplakaná nuda plná písniček a žádného vtipu. Navíc děsivě dlouhá.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25