Hollohlaway

Hollohlaway

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 24.5.2020  23:41

Poměrně nenáročná zápletka, která vypadala rutinně zvládnutelně, tudíž koukatelně. No, není tomu tak. Naprosto nesmyslně se chovající zločinci, tedy jeden abych nekřivdil oběma, se ještě jakž takž pochopitelně dostanou k doktorovi do baráku. A tady začne peklo. Postavy nelogicky pobíhají po okolí a navzájem se rozvazují, zašívají a srdceryvně lkají, místo aby prostě vzaly roha. Vzájemně na sebe časově nenavazující počínání všech, kdy jednu chvíli je zločinec bůhví jak daleko v autě a než stihne frajer dojít do stodoly tak je zpátky a bací ho po hlavě. Kriminálník pobíhá půl dne s prostřelenou nohou, nemá to ani zavázáný, doktor ho pak má na stole, koukne a zahlásí " stehenní tepna, myslel jsem si to ", tak to fakt ne. Prostě scénář to sráží naprosto do bláta, tohle se dalo celkem nenáročně zvládnout jako béčko a byli bychom celkem spokojený. Bruce celkem solidní, to je asi jediná kladná věc. Ale Lydia Hull netuším, co se sebou udělala, musel jsem si najít kolik jí je a čuměl jsem jak blázen, že teprve 33. Vypadá jako gumová kachnička do vany. Ke konci už jsem to přetáčel, no prostě otřes.

• 23.5.2020  15:19

Velice svěží a náladové, navíc skvělý dabing, netušil jsem, že Oldřich Nový cokoliv daboval. Ztřeštěný závěr bych si asi odpustil, ale jinak je to výborné.

• 22.5.2020  14:06
    Baekdusan (2019)

Vizuálně příjemné překvapení, to rozhodně. Lee Byeong-heon parádní pošuk, zbytek solidní, a akce je tu kupodivu dost, to jsem ani nečekal. Bohužel dost nelogický scénář místy skutečně udivuje. Hlavní zápletka by mi ani nevadila, to celkem ušlo. Ale jako vážně američtí vojáci ve spřátelené cizí zemi obsadí vojenské velící centrum a míří zbraněmi na prezidenta? No tak.

• 17.5.2020  13:39

Vizuálně hodně příjemný, navíc se mi líbila civilnost postav, příjemně odlišná od blábolivých taškařic českých tvůrců. Samozřejmě to občas drhne a styl vyprávění je trochu nezvyklý. Ale Babett je opět boží.

• 16.5.2020  22:36

Vězeňská rutina s místy naivním dějem. Obsazeno slušně, atmosféra je hodně ponurá, ale nic navíc to nemá.

• 14.5.2020  00:14

Dobrou polovinu filmu se díváte na neskonale šťastnýho chlapa. Neuvěřitelně jsem mu záviděl, to kouzlo okamžiku, ty staré dobré časy, sedmdesátky, hudbu a samozřejmě nádhernou Dorii Tillier. Vše co se odehrávalo mimo kavárnu La Belle Époque už mě tak nebralo, pozadí příběhu byla jen taková kulisa pro cestování v čase.

• 12.5.2020  19:18
    Daria (2020)

Omlouvám se Braku. Omlouvám se v podstatě všem filmům, kterým jsem vytýkal, že děj nemá hlavu ani patu.Tento film povznesl tento výraz na naprosto jinou úroveň. Mizerné postsynchrony a dabing některých postav jsou už asi detail. Jediná pozitivní věc je skutečně hezká hlavní hrdinka, která se navíc předvede ze všech stran, ovšem ani ta nestačí ani na jednu hvězdu. Wtf všechno.

• 11.5.2020  23:30

Atmosféru a zajímavý napínavý začátek hodnotím hodně kladně. Plno originálních postaviček a všechny normy žánru. Ale zápletka mi přišla postupem času dost podivná a vyšetřování místy hodně zkratkovité. Závěr mě vysloveně zklamal, to mi přišlo dost slabý.

• 10.5.2020  14:32

Průměrný western s dobrými herci. Zápletka trochu slabší, ale hudba, nádherné barevné scenérie a akční závěr jsou fajn.

• 9.5.2020  15:29

Naprosto vynikají scénář. Příběh plný emocí, které jsou přenositelné i do dnešní doby. Film mi zatím unikal, nic jsem od něj nečekal a jsem vysloveně ohromen. Navzdory extrémní stopáži se sleduje lehce a herecké výkony a naléhavost a aktuálnost děje v době jeho vzniku dává filmu punc autentičnosti, na čemž má nemalý podíl Harold Russell. Možná mě to jen lacině dostalo, nebo zastihlo ve slabé chvilce, ale po letech dávám pět hvězd. Scéna, kdy Fred bloudí po vrakovišti bombardovacích letadel, které měli jediný účel a stejně jako on nemají náhle využití a její vyústění je účinná jako rána do hlavy.

• 9.5.2020  09:48
    Killer (1989)

Před třiceti lety bych dal čtyři hvězdy. Pořád to funguje a dokonce si to i trochu pamatuju. Ale žánr se posunul a otevřenou pusu jako kdysi už prostě nemám. Ale to je úděl všech novátorských děl.

• 8.5.2020  16:44
    Jeff Dunham: Relative Disaster (TV pořad) (2017)

Já mám radši, když se věnuje různorodějším tématům, tohle bylo trochu na jedno brdo. Ale pořád slušnej standard.

• 8.5.2020  12:06
    Ježek Sonic (2020)

Nečekaně slušná zábava. Hlavně to dost dobře drží pohromadě a dává to smysl, dialogy nejsou hloupé ani divné a velice příjemně to plyne. Což byl vždy problém herních adaptací. Tohle samozřejmě není veledílo. Ale oddechovka, dobře zahraná a obsazená.

• 3.5.2020  22:54

Peckinpahovo ranné dílko, kde hned rozbalil svoje typické znaky. Párek sympatických veteránů proti umolousanejm buranům co bijou ženský a koupou se dvakrát za rok. Morálka a zásady starých časů proti špíně a bezskrupulóznosti těch nových. Úvodní duo je fajn a hraje výborně, k tomu velmi dobrá hudba. Zbytek je i v tak krátkém časovém úseku solidní příběh.

• 2.5.2020  22:21

Oba kluci jsou sympatický, a dramatické a zajímavé to je, ale to vyšetřování je tak naivní a nelogické, že líp by to zvládl Kalle Blomkvist, a tomu je třináct. Nepamatuju, kdy bych se tak často chytal za hlavu a to neberu asijskou mentalitu, to jsem už zvyklej.

• 2.5.2020  15:26

Naprosto překvapivě mne dostávala lyrická část snímku. Navzdory soudruhování a patetickému vlastenectví i po těch letech a v dnešní naprosto odlišné době, pro mne nebyl problém vidět v těch vojandách normální mladé holky se svými sny a problémy. Tahle přenositelnost emocí jde na vrub brilantní režii a kameře a civilním a uvěřitelným herečkám v rolích jednotky v sukních. Dá se tomu vytknout rozvleklost a stopáž, navíc místy je to skutečně hodně propagačně rudé. Ale jako poplatné tehdejší době se to dá pochopit a filmu to ubírá z naléhavosti jen málo. Přestřelky a boj byly místy trochu odfláknuté, ale to bylo skoro vedlejší.

• 1.5.2020  15:02

Tohle mi nějak unikalo, takže když jsem na to narazil, docela jsem se na film s mým oblíbencem Jackiem těšil. Bohužel je to jeden z mála jeho filmů, který mne zklamal. To co bylo na jeho filmech zajímavé, tedy akce a vtípky, v mezerách proložené nic moc nudným rádoby příběhem, je tu přesně obráceně. Nic moc příběh proložený sem tam akcí a vtípkem, navíc v dost otravné stopáži. Zběsilý asijský scénář je vyjímečně slabý a nelogický, prostě pech.

• 24.4.2020  15:45

Hm tak bohužel je to dost splácané, neudrží to nějakou rozumnou míru napětí a akce je vysloveně průměrná. Herecky to celkem šlo, Myeong-min Kim je opět výrazný jako vždy, ale za prvé mu scénář moc nepomáhá, a za druhé je bohužel asi jedinej kdo to dovede trochu rozsvítit. Jinak je to motanice stylů a žánrů, jako horor to nefunguje, historické drama také ne a komediální prvky jsou slabé.

• 19.4.2020  00:21

Příjemně dospělý animák od Laiky, tudíž jejich typická animace. Několikrát jsem se fakt zasmál, zápletka a postavy jsou originálně neanimákovatě své, morální poučení je jen snesitelně naznačeno.

• 18.4.2020  14:21
    Vlak (1964)

Dramatické, kouřem a párou přiboudlé. Vynikající kamera, dnes by si mohli kameramani vzít příklad, obrazově silné a originální. Dobře podbarvující hudba a herecké výkony také nadstandardní. Zástupy členů francouzského odboje jdoucí na smrt jsou sice trochu patetické, ale funkční.

• 17.4.2020  11:05
    Hiteumaen (2020)

Trochu mne taky štvala zápletka, chladnokrevnej cílevědomej inteligentní zabiják se změní v trumberu co ho bije vlastní žena? To je dost divný a nelogický. JInak to ale byla zábavná jízda, akce i přes nešikovný drobivý střih nebyla zlá, i se člověk zasměje.

• 16.4.2020  12:32

Slušná oddechovka se ztřeštěným asijským humorem a hodně dobrými akčními scénami. Donnie Yen je opět výborný, na to že už taky není zrovna mladík řádí jako Jackie Chan zamlada.

• 13.4.2020  23:38

Dva poměrně nesympatický hlavní hrdinové, nihilistickej nýmand a pubertální trouba bez mozku a vlastního názoru. Nevím jestli je normální v 16 se takhle chovat jak idiot, už si to moc nevybavuju. Rodinné zázemí bylo dost upozaděný, přitom tam nebyl žádnej problém, normální středostavovská rodina, rodiče se zajímali, to mi přišlo prostě dost divný. Komedie to moc není, na drama je to moc ukecaný. Fandit není komu, poučit se není z čeho, soucit si dle mne nikdo nezasloužil.

• 13.4.2020  00:46

Očividně neáčková produkce s áčkovými herci a vysloveně céčkovým scénářem. Zápletka je sice jednoduchá, ale v průběhu děje to stejně nedává kolikrát smysl. Úvodní rádoby vycvik je těžce neuvěřitelný a přeměna v cvičeného zabijáka, která v podobných filmech bývá i tak urychleně odbavená, tady šla vysloveně turbotempem. Blake Lively mám docela rád a její fyzické hraní se tady celkem hodí, ale jinak to nešlo ani cestou zábavného béčka, ani rafinovaně vystavěného thrilleru, ani civilnější verzí Brutální Nikity. Trochu to dotáhnout a mohlo to být solidní, nevím v čem byl problém, ale skoro to člověka nezaujme.

• 11.4.2020  21:51

Sice ne ohromující, ale celkem zábavně bláznivý. Těží to hlavně ze slušnýho obsazení.

• 7.4.2020  23:25

Nekonzistentní mišmaš. Místy to má vážně dobré záblesky, líbil se mi vizuál některých částí, zajímavá míra ztřeštěnosti bohužel často ale sklouzává do podivného cirkusového zmatku. Margot Robbie a Jurnee Smollett-Bell byly hodně dobrý a zábavný. Ale přestárlá policajtka byla celkem směšná a těžko uvěřitelná, to asijský divný stvoření taky. Nějaký extra nápad to nemá, náladu taky ne, prostě podivnost.

• 5.4.2020  23:41
    Freaks (2018)

Rozhodně originální, rozjezd poněkud volnější, ale potom to začne být zajímavý.Herecky určitě ta holka na výbornou.

• 5.4.2020  00:35

Docela zajímavý mix humoru, akce a rodinného dojáku. Kevin je výborný ve všech polohách, přesvědčivý ať při přestřelce nebo hádání s dcerou. Je to sice trochu máklý, ale já se několikrát upřímně zasmál, hlavně jak pořád tahal tátu od dvou dcer aby mu poradil v rodinných záležitostech. Nelogičnosti tam jasně jsou, střídání tempa a rodinné a akční polohy je někdy spíš na škodu, ale ve výsledku to je solidní.

• 3.4.2020  00:03
    Deadtectives (2018)

Koukatelný, béčková jednohubka, celkem ulítle vtipná.

• 30.3.2020  10:49
    Gentlemani (2019)

Guy Ritchie je zpátky. Konečně se vykašlal na nějaký experimenty a začal zase dělat to co umí nejlíp. Něco takhle hravýho už jsem dlouho neviděl a rozhodně je to jeden z jeho nejlepších filmů, ne-li úplně nejlepší. Přesně ty jeho flashbacky a střihy, k tomu britská špína a hromada přízvuků, dochucený skvělým obsazením. Hugh Grant je kouzelnej, Hunnam přesvědčivej, ale kdo si to nejvíc dává, je Collin Farrell. Pátá hvězda visela ve vzduchu.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31