Hollohlaway

Hollohlaway

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 22.5.2018  11:31

Bouchá to, lítá...triky slušné . Scénář jsem neřešil, prostě se zachraňuje svět, ne?

• 22.5.2018  09:31
    Zásilka (2013)

Zajímavý nápad na trochu prvoplánový kraťas. Ale jako chystaný celovečerní film si to moc nedovedu představit.

• 21.5.2018  08:39

Neuvěřitelně nudné,neuvěřitelně neuvěřitelné. Nevěřil jsem Jennifer ani tu Rusku, ani celou tu omáčku okolo, která se snaží být drsná a přehnaně brutální. Pár nahých scén to nezachrání, ruský přízvuk a rádoby vlastenecké řeči z toho špionážní nervák neudělají .

• 15.5.2018  22:33
    Pračlověk (2018)

Horko těžko za tři. Měl jsem verzi s titulky, takže to mělo alespoň švih, komentář zápasu například. Jinak je to zoufale prázdné, abych čekal na jednotlivé gagy takovou dobu, na to nejsem u Aardmanů zvyklý. Vtipu je prostě málo, což nezachrání ani tradičně dobrá animace. A nebýt závěrečného fotbalového zápasu, kde se přeci jen něco děje, bylo by to ještě smutnější zklamání.

• 13.5.2018  19:56

Četl jsem knihu, takže mohu srovnat. Film je výborná popcornová jízda, v podstatě pocta 80-tým letům, což je knize o mnoho lépe rozvinuto, film bohužel trpí přístupností od 12 let, takže je to změkčeno, neumírá se...To musí člověk přijmout, v podstatě se jedná o vady scénáře, ne předlohy. Herní část tvoří menší podíl než by knihy znalý čtenář čekal, taktéž některé zvraty v ději jsou změněny. Klíče se získávají naprosto odlišně, to mne nejvíc zklamalo. Holt něco je pro pařany, ale ne pro běžnou populaci, a lístky se musí prodat všem. Ale velké plátno tomu sluší, a všechno prostě do filmu nedostanete. Takže byť je to celé víc puberťákovité než by dávalo smysl a scénář je místy opravdu krkolomný, já se bavil. Klasicky kvalitní Spielbergovská rutina, včetně hudby.

• 12.5.2018  23:59
    Noční hra (2018)

Ale jo, dám čtyři. Obsazení velice příjemné, Rachel je kusanec, marná sláva. Něco by se tomu vytknout dalo, mohlo to být méně ztřeštěné, ale vtipu je dost, a vyjímečně dobře se to sleduje. Kamera a střih je odpichová, ne ale zmatená, obrazy jsou originální a vše podkresluje dobrá hudba. Je to takový ten oddechový film, co příjemně uteče a má opravdu něco navíc. Zápletka se pěkně košatí a pořád se něco děje, navíc to má po dlouhé době rozumnou stopáž.

• 12.5.2018  16:29

Ehm...naprostý neurážející průměr. Obsazení je hlavní deviza, jinak zápletka je tak trochu screwball po anglicku. Ale když se přes to přenesete, užijete si barev a britského nadhledu.

• 10.5.2018  22:27

Dost zmateně šílené, zápletka je sice originální, ale děj je prostě divnost. Ale víte co? Nějakým způsobem jsem se fakt bavil. Scény z vězení byly realné a i když mladík -taekwondista nakonec vyhraje, celej film dostává co proto. Propojení z počítačovými hrami je jen naznačeno, ale celý tým pobavil a miluju Pana Vlasáče. Je to prostě mix co nemá místy logiku, ale pořád to jede, pořád se něco děje.

• 4.5.2018  22:54

Černá síla! Asi tomu nemůžu pochválit skoro nic. Cíleně to hraje na etnickou strunu, už chybí jen Kunta Kinte. Rozzářená tančící země zázraků v srdci černého kontinentu, kde jsou všichni hepy jak dva grepy a vládnou neuvěřitelně mocnou silou? Blacksploitation v novém tisíciletí. Nemá to nic, zdůrazňuji nic navíc. Vlastně můžeme být rádi, že to dodržuje běžná filmařská pravidla a je to jen pohádka křížená s National Geographic. Ale trpí to nedobrým až špatným střihem, nedostatek humoru až bolí, akce v podstatě nudná a nezajímavá. Snad efekty a Martin Freeman, to celkem šlo. Ale to je málo. Navrhuji udělat super hrdinu z každého a bude klid. Už v polovině mě Tčala, Mbaka, Ndžuri, Mbubu a spol. lezli krkem.

• 3.5.2018  23:49
    Paddington 2 (2017)

Asi u mne zmizel ten jůů efekt (ne, wow vážně psát nebudu) z prvního dílu. Bylo to roztomilé, bylo to britské a dobře zahrané. Brendan Gleeson a Hugh Grant byli dokonce skvělí. Ale kromě scén z vězení jsem nějak postrádal víc absurdity a humoru, barevné reálie Londýna jsem už viděl. Obsazení ale zůstává největší devizou filmu, holt už jsem to asi ale tak nějak čekal.

• 14.4.2018  23:54
    Porco Rosso (1992)

Opět nádherná čistá animace a vynikající hudba. Scénář je sice krapet podivný, v pohádkovějších dílech Ghibli to tak nevadí, tady mi to místy drhlo, ale dá se do příběhu ponořit naprosto bez problému jak je u Miyazakiho zvykem. Japonec kreslící Itálii, to si nemůžete nechat ujít.

• 10.4.2018  21:25

Hodně snová a zvláštní věc, zárověň ke konci hodně smutná a emocionální. Triky rozhodně zajímavé, asijská poetika jede na plný plyn, herci také velmi dobří, až na toho hasiče, ten byl hroznej. Je to ale bohužel místy dost zmatené, dost dlouhé a prostě se ztrácíte.

• 8.4.2018  22:54

V podstatě mi celkem přišlo vtipný všechno kromě nešikovně se motající ženské verze Pierra Richarda. Tyhle troubové mi nikdy moc humorní nepřišli. Ostatní osazensto to celkem vylepšilo, ale hlavní postava je prostě blbá, až to není k úvěření.

• 8.4.2018  00:46
    12 Strong (2018)

Průměrná záležitost se sice solidním obsazením, které ovšem stejně nemá co hrát. Technicky to musím pochválit, kamera i akce se povedly, ovšem je to dost pateticky upovídané a závěrečný útok je už vysloveně kovbojská záležitost. Ale už jsem viděl mnohem horší věci. Jediná charakter mající postava byl v podstatě generál Dostum. Zbytek těžce splývá.

• 2.4.2018  23:44
    Lady Bird (2017)

Hlavní hrdince se moc fandit nedá, je dost otravná. Je to poměrně rozumně stvárněná část dospívání, kdy jsou prostě pubertální mláďata na přezdržku. A holt tady je na tu část dost přitlačeno, jakoby to indie film nutně potřeboval. Podívejte se, já vyrůstám v bigotně věřícím prostředí, rodiče mi nerozumí, chci zapadnout, nikdo mne nemá rád...Celou dobu jsem chtěl zařvat "A co jako?" To u mne není originální pohled na stokrát omleté téma, fakt ne. Alespoň že herecky to je dobrý.

• 2.4.2018  11:10

Čínští Xmeni, Strážci Galaxie nebo já nevím co smíchaní s asijskou mystikou a exotikou. Je to dostatečně šílené, aby to udrželo vaši pozornost, i přes zmatený děj a občas rozvláčné dialogy. Efekty jsou už na slušné úrovni, bojové scény vypadají někdy lacině, někdy berou dech. I nějaký ten žertík se najde.

• 28.3.2018  21:36
    Gunga Din (1939)

Hodně, hodně naivní scénář a dlouhá stopáž, to rozhodně. Herecky je to v mezích té doby slušné, konec konců obsazení je velice dobré, stejně tak davové válečné scény musely tenkrát brát dech. No těch hluchých míst je celkem dost a občas se musíte smát proti své vůli, ale nostalgie z toho dýchá velmi silně, jako studijní materiál to můžu doporučit. Ovšem zábavný film podle dnešních měřítek to přeci jen moc není.

• 28.3.2018  18:13
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Začalo to poměrně slibně, ale zhruba od třetího dílu zmizela jakákoliv invence, vtip nebo zápletka. Nad vodou to drželo dle mého slušné obsazení a originální prostředí dabingového studia, které bylo ale bohužel trestuhodně nevyužité a řešily se už jen vztahy.

• 15.3.2018  23:19

Velmi výpravou bohaté a velmi neobvyklé dějem. Hrdinský odpor 500 samurajů proti 20 000 obléhatelům s malou pomocí rolníků je zajímavě podán a některé pasáže jsou skvělé. Není to typický samurajský film, což společně s dlouhou stopáží je místy hůře stravitelné, ale je to rozhodně originální, herci jsou charismatičtí a i humor se najde.

• 11.3.2018  23:05

Nelze skoro dodívat. Uplakaná nuda plná písniček a žádného vtipu. Navíc děsivě dlouhá.

• 11.3.2018  20:58

V podstatě mi to nijak neublížilo. Herecky to šlo, trikově to bylo horší,ale scénář mě donutil si uvědomit, oč je původní Jumanji hravější a originálnější. Ale nemůžu popřít, že jsem se celkem bavil a pro puberťák do kina je to vlastně ideální.

• 4.3.2018  18:51
    Ferdinand (2017)

Nuda. Zápletka nesmyslná, ok to ale beru. Ale mluvící zvířata bývají v animácích mnohem zábavnější. Hlavní linka je kytičková až hrůza, vedlejší žádná není. Postavy předvídatelné a děj taky. Animace ujde, ale jinak to nemá nic navíc.

• 24.2.2018  00:03
    Ladíme 3 (2017)

Nic jsem od toho nečekal a přesně to jsem dostal - nic. Uřvané, nablýskané nic. Dějová linka nemá hlavu ani patu, to snad ani nemohl myslet někdo vážně. To nešlo to zpívání naroubovat na něco normálnějšího? Není to ani vtipné, ani zvlášť pěvecky zajímavé. Na holky se pěkně kouká, snad jedna písnička celkem ušla a to je všechno. Vyčpělost a bezradnost z toho přímo křičí. A Rebel Wilson je pořád příšerná nechutná obluda.

• 20.2.2018  00:11
    Vzpoura žen (1939)

Westerny mám moc rád, a James Stewart je tu k sežrání. Překvapivě progresivní kamera a velkorysé scény plné rváčů, tříštícího se skla a lámaného nábytku opravdu oko potěší. Ale zápletka je trochu prostinká a vtipu není zrovna mnoho. Navíc Marlene je prostě hroznej babochlap, nemůžu si pomoct. Nikdy jsem nechápal jak mohla mít takovou pověst sexbomby, vypadá jako z lacinější travesty show.

• 18.2.2018  23:51
    Dream Wife (1953)

Caryho slabší kousek. Svůj standard si drží, ale absurdity ve scénáři opravdu nepřebije. Emancipační parodie je tu dost otravná, na druhou stranu to místy tlačí dost vážně pro, marně jsem celý film přemýšlel, jestli to bylo v Usa tak zapotřebí. Pár dobrých gagů tam je, ale exotické zvyky hozené do americké moderní reality byly spíš křečovité.

• 16.2.2018  22:43
    Accident Man (2018)

Solidní béčko, překvapivě ani ne moc nablblé. Velice dobré souboje a pár vtipů co stojí za to.

• 12.2.2018  23:16
    Alias (TV seriál) (2001)

Tři hvězdy za nádhernou mladou Jennifer. Její časté převleky mě vážně bavily. Některé díly jsou velice slušně dramatické a příběh to má solidní, byť logicky časem ta linka dvojitý agent, trojitý, hodný je zlý a naopak, už omrzí. Dost mi ale vadilo přihlouple laciné televizní budování napětí, kdy cvičení agenti ač jsou někdy skoro nadlidsky výkonní dělají imbecilní rozhodnutí. Speciálně Sydney, aby mohla svoji úžasnou postavu předvádět v desítkách bojových scén, chodí do akcí s holýma rukama, nevezme si zbraň ani když složí po zuby ozbrojeného chlapa...To mi dost vadilo, potom zápletka působí děsně lacině, protože pak jen nevěřícně zíráte na zvraty v ději které jsou úplně krkolomné a zbytečné . Repetetivnost misí je trochu otravné sledovat. Ale zlé to není, první série navnadila.Edit. po třetí sérii končím, zůstává jen krásná Jen a děj už pomalu nedává smysl. Scénář je...no...řekněme všelijaký. Výbuchy, méně a méně logická akce, zvraty u kterých už jen vrtí člověk hlavou, další a další postavy a chatrné zápletky...Už to dál není zábavné. Začátek a to všelijaké špionování, technické hračky, Marshall a dvojí identita byl ale na tři hvězdy.

• 10.2.2018  20:59

Tu bizarnost, chrlení vtipů a nápadů, nenásilnou čtvrtou stěnu, atmosféru sedmdesátek a cestu do zákulisí začátků Saturday Night Live, National Lampoons a tak nějak základů tohohle typu humoru, to musím ocenit. Film je plný známých jmen, ale ne tváří, což je celkem zábavné, pozorovat jak by asi vypadal mladý Chevy Chase, nebo Ivan Reitman. Casting je velice přesný a nápaditý. Em Rossum potěšila. Jinak se jedná o tak rozháranou formu vyprávění a chrlení gagů, že to určitě každému nesedne.

• 4.2.2018  20:40

Ten uprchlík mi tam neseděl, jinak postavy tradičně neuvěřitelné. Ta putyka byla tak bizarní, a scéna se sushi naprosto skvělá. Zbytek klasická finská náladovka.

• 3.2.2018  15:16

Bože, ten film je doslova a do písmene o ničem.Téma zmenšování je zde naprosto nevyužito, slouží jen k unylé ideové agitce v odlišných poměrech, to je vše. Vtípků je naprosté minimum, jediná zábavná věc je Dušan. Po Paulově zmenšení se přeneseme do utopického světa mrňousů, kde se chvíli plácáme a šup do ghetta, šup cítit se provinile, šup prozřít a uvědomit si co je doopravdy důležité a šlus. To je prostě všechno, fakt nekecám. Ona totiž není zábavná ani ta vata,do které bývají podobné filmy zabalené. A to spolu s nevysvětlitelně dlouhou stopáží dělá z tohoto filmu věc hodnou zapomnění. Matt hraje dobře svojeho pupkatého tatíka, ale to nestačí.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25