Hollohlaway

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 18.2.2018  23:51
    Dream Wife (1953)

Caryho slabší kousek. Svůj standard si drží, ale absurdity ve scénáři opravdu nepřebije. Emancipační parodie je tu dost otravná, na druhou stranu to místy tlačí dost vážně pro, marně jsem celý film přemýšlel, jestli to bylo v Usa tak zapotřebí. Pár dobrých gagů tam je, ale exotické zvyky hozené do americké moderní reality byly spíš křečovité.

• 16.2.2018  22:43
    Accident Man (2018)

Solidní béčko, překvapivě ani ne moc nablblé. Velice dobré souboje a pár vtipů co stojí za to.

• 12.2.2018  23:16
    Alias (TV seriál) (2001)

Tři hvězdy za nádhernou mladou Jennifer. Její časté převleky mě vážně bavily. Některé díly jsou velice slušně dramatické a příběh to má solidní, byť logicky časem ta linka dvojitý agent, trojitý, hodný je zlý a naopak, už omrzí. Dost mi ale vadilo přihlouple laciné televizní budování napětí, kdy cvičení agenti ač jsou někdy skoro nadlidsky výkonní dělají imbecilní rozhodnutí. Speciálně Sydney, aby mohla svoji úžasnou postavu předvádět v desítkách bojových scén, chodí do akcí s holýma rukama, nevezme si zbraň ani když složí po zuby ozbrojeného chlapa...To mi dost vadilo, potom zápletka působí děsně lacině, protože pak jen nevěřícně zíráte na zvraty v ději které jsou úplně krkolomné a zbytečné . Repetetivnost misí je trochu otravné sledovat. Ale zlé to není, první série navnadila.

• 10.2.2018  20:59

Tu bizarnost, chrlení vtipů a nápadů, nenásilnou čtvrtou stěnu, atmosféru sedmdesátek a cestu do zákulisí začátků Saturday Night Live, National Lampoons a tak nějak základů tohohle typu humoru, to musím ocenit. Film je plný známých jmen, ale ne tváří, což je celkem zábavné, pozorovat jak by asi vypadal mladý Chevy Chase, nebo Ivan Reitman. Casting je velice přesný a nápaditý. Em Rossum potěšila. Jinak se jedná o tak rozháranou formu vyprávění a chrlení gagů, že to určitě každému nesedne.

• 4.2.2018  20:40

Ten uprchlík mi tam neseděl, jinak postavy tradičně neuvěřitelné. Ta putyka byla tak bizarní, a scéna se sushi naprosto skvělá. Zbytek klasická finská náladovka.

• 3.2.2018  15:16

Bože, ten film je doslova a do písmene o ničem.Téma zmenšování je zde naprosto nevyužito, slouží jen k unylé ideové agitce v odlišných poměrech, to je vše. Vtípků je naprosté minimum, jediná zábavná věc je Dušan. Po Paulově zmenšení se přeneseme do utopického světa mrňousů, kde se chvíli plácáme a šup do ghetta, šup cítit se provinile, šup prozřít a uvědomit si co je doopravdy důležité a šlus. To je prostě všechno, fakt nekecám. Ona totiž není zábavná ani ta vata,do které bývají podobné filmy zabalené. A to spolu s nevysvětlitelně dlouhou stopáží dělá z tohoto filmu věc hodnou zapomnění. Matt hraje dobře svojeho pupkatého tatíka, ale to nestačí.

• 2.2.2018  07:13
    Bright (2017)

Vypadá to uvěřitelně a funkčně, svět kde jsou orkové ověšení řetězy, poslouchají metal a jsou to ty nejtvrďáčtější gangstas je opravdu zábavný. Smith s lehkostí hraje to co už tolikrát předtím a triky nevypadají vůbec zle. Trochu drhne ta mystická najdi-kouzelný-artefakt-a-zachraň-svět část, ale zajímavě si to střílí z podobných klišé. Ayer to podává opět po svém což je příjemná změna a ač jsou elfové mix nindžů a čarodějů, principy buddy filmů si to drží.

• 31.1.2018  22:31
    Coco (2017)

Originální a nosné prostředí, k tomu dobrý příběh a klasicky kvalitní animace. To bych chtěl rozhodně vypíchnout, byť je to ke konci až trochu moc na pilu tlačící doják. Ale tak nějak mi přišlo všechno předvídatelné , včetně Hectora. Navíc ta etno kulisa mi seděla jen někdy, jinak mi ten plačtivý příběh o výrobcích bot, co nechtějí zpívat a odmítají dobrodiní té úžasné měnitelky nálady, bořitelky zdí a stmelovatelky charakterů, čarodějky hudby, přišel trochu prvoplánový. Ale písničky ujdou a ač je vtipů méně, je to pohodový zábavný film.

• 30.1.2018  23:05
    Otázka chleba a smrti (TV film) (2008)

Gromit je bůh a animace stále skvělá. Ovšem už je to trochu stereotyp.

• 28.1.2018  22:26

Ale jo. Průměrný oddechovky takhle vypadají. Takže akce místy velice dobrá, vtip řekl bych slabší. Hlavní deviza je obsazení a to, že to není úplně blbé .

• 21.1.2018  22:37

Byť jsem viděl všechny filmy s Thorem, nejsem zvláštní fanda série a rozhodně nebudu hltat celé univerzum, co, kdo, jak, motivace postav, toto by udělal, toto by neudělal... Zajímají mne jednotlivé filmy, jak jsou srozumitelné a jak zabaví běžného popcorn diváka, což myslím je jejich primární účel. Tenhle kousek je na tom slušně, hlavně díky solidnímu scénáři a vyvoji děje, což mi dřív v některých filmech moc nesedělo. Vtípků i originální akce je dost, Jeff Goldblum potěšil, a barevná planeta odpadků byla jako ze Star Wars. Něco by se tomu dalo jistě vytknout, v podstatě bych ale odporoval tomu, co jsem psal na začátku. Někomu to sedne, někomu ne. Já se na jeden večer zabavil.

• 15.1.2018  15:14

Velká ztráta tempa po cca polovině mi brání dát tu hvězdu navíc, kterou jsem fakt chtěl dát. Výborně vykreslené charaktery a Coenovská nálada jsou jasné plus hned od začátku. Frances opět prodává svůj výrazný obličej s neobyčejnou uvěřitelností, ale kdo byl podle mne nejlepší byl Woody Harrelson. Skvělá postava, skvěle ztvárněná. Dalším plusem je kamera střih a i padnoucí hudba. Bohužel po požáru policejní stanice to začalo drhnout a do konce se to tak nějak doploužilo. Ale náladou se tomu z poslední doby málo co vyrovná.

• 13.1.2018  23:36

Solidní sportovně vztahový film, dobře obsazený a příjemně odvyprávěný. Byť je to místy trochu klišovité, je to tak dobrý příběh, že se to dá odpustit.

• 3.1.2018  14:45

Animace je jiná, dejme tomu realističtější, ale naopak scénář je pěkně akční a divoký, málokdy mne u animovaného filmu napadne, že bych to chtěl vidět hrané. Tady ano. Dokonce i celkem netypický vtip sem tam...Škoda konce, ale to se asi dalo očekávat.

• 1.1.2018  18:31

S největší pravděpodobností poslední film pana Ozona, který jsem sledoval až do konce, čehož ještě teď lituji.

• 1.1.2018  11:43

Nevidím v tom tak vypilovanou atmosféru druhé světové války očima malého kluka jako se to podařilo v dřívějších filmech. Spíše průběžné vzpomínky a náznaky které jsou dle mého dost chatrně pospojovány. Při filmu jsem se málokdy usmíval takovým tím úsměvem který ve mně Svěráci vzbuzují, což je škoda . Herecky dětské role rozumný střed, ostatní velmi dobré, Tereza Voříšková je krásná uvěřitelná maminka. Ale příběhová linka je prostě slabší, některé poetické obrazy dost trčí, byť vizuálně se filmu nedá nic vytknout. Z Obecné školy si pamatuji spoustu ikonických scén, z tohoto díla pravděpodobně ani jednu. A byť zřejmě srovnání obou filmů není úplně fér, vyhnout se mu nedá.

• 23.12.2017  18:47
    7 životů (2017)

Připomíná to mix Matrixu a Potomků lidí, jakožto slušně vytvářená dystopická ne-až-tak budoucnost. Celkem ochotně jsem se do toho nechal vtáhnout, je to dostatečně dramatické a akce solidní. V druhé půli to je dost průhledné a nelogické, ale byť zápletka brzy vyšumí, herecky to nebylo zlé a kamera a hudba dokonce nadstandardní. Mít to propracovanější scénář bylo by to super. Takto " jen " velmi dobré .

• 17.12.2017  09:45

Z Reese je parádní maličká milfka. Ta její dosavadní roztomilost kterou prodávala v některých rolích, se krásně vybarvila. Jinak komedie nekomedie, nějakou bujarou zábavu nečekejte, je to spíš takové mile příjemné . Dobrý casting i dětských rolí, a i ty kluci dobrý, kromě toho hezouna, ten nic moc. Ale zápletka s trojicí scenáristů a herce je dost nesmyslná a nelogické rozhovory fungují spíš jako vata.

• 16.12.2017  01:54

Dvě a půl hodiny trvající telenovela a smutné zklamání.

• 1.12.2017  22:55

Výborné řemeslo, jak od tvůrců tak herců. Příběh jede jako namazaný, nic nedrhne...Nechyběla mi větší dramatičnost, ale tak nějak větší zaujetí, něco překvapivěho. Hrozně mi to připomínalo letní blockbustery, uvolněné , barevné a bohužel odlehčené.

• 1.12.2017  10:48
    Hooten a Lady: Lovci pokladů (TV seriál) (2016)

Nakonec to na tři hvězdy vytáhne krásná okatá Ophelia Lovibond a celkem vtipné scénáře. Jinak o dramatické okamžiky je celkem nouze, lovení pokladů je dost nezáživné a laciná televizní produkce to dost sráží. Někdy úplně koukáte, například pobíhání po Himálajích v džínách a rozepnuté lehké bundičce plus malý turistický batůžek. Ale má to takovou tu devadesátkovou atmosféru všech těch Xen, McGyverů a podobně, takže to nakonec docela mile potěšilo.

• 27.11.2017  08:05

Sice silně solidní, ale přeci jen tři hvězdy. Svět Kingsmana je parádní jako vždy, tomu nemůžu nic vytknout. Ale. Scénář je slabší, světová hrozba a záporná hrdinka jsou prostě slabé, dlouhá stopáž je příčinou několika hluchých míst a akce je celkem málo. Herecky slušné, až na Poppy. Bavil jsem se dobře, ale vyčítat se tomu oproti prvnímu dílu dá leccos.

• 19.11.2017  18:58

Neobvyklá dvouhodinová stopáž vám brzy dojde. Polovinu filmu se totiž vysvětluje, předvádí pozadí a charaktery postav, z čehož si zřejmě divák má objasnit jejich motivaci. No na mě to moc nefungovalo a spíš mě to zdržovalo. Obsazeni je snad kromě Craiga vysloveně mdlé, žádná postava mě nezaujala. Děj se naštěstí po půlce rozjede a samotná loupež celkem ujde, byť nenastane očekávaný zádrhel a jeho originální vyřešení. Konec je spíš takový vidlácky milý a nikdo nedojde k úhoně, naštěstí ani divák ne.,

• 12.11.2017  23:50
    Auta 3 (2017)

Dost vývar. Prostě už auta nebaví, není kde brát. Ano, animace se logicky zlepšila. Ale zápletka a děj nikoliv.

• 11.11.2017  21:27

Owen byl nejslabší záporák za dlouhou dobu, ale to bylo i dost rolí a prostorem, který (ne)dostal. Ale obsazeni DeHaana je těžký úlet. Do role se nehodí, byl mi nesympatický a navíc nehraje ani lehce, ani uvěřitelně. Naopak Cara mile překvapila, to se musí nechat. Film má poměrně rozumné tempo, kdy sice nešílíte nadšením, ale zase to neklesne pod rozumnou úrověň a hluchá místa jsou ojedinělá. Až tedy na rozvleklý a nudně vedený závěr, protože zhruba po úmrtí Bubble jde tempo filmu ale tak do kytek, že se tomu těžko věří. Ale audiovizuál parádní, vesmír a rasy v něm jsou svěží a zajímavé, celkem i lituju, že jsem to neviděl v kině. Určitě jsem ale nebyl zklamán.

• 9.11.2017  23:09
    Nelítostná (2017)

Je to místy dost chaotické. Ale občas je akce vysloveně dechberoucí, to ano. Originální a výborně nasnímaná a nastříhaná. Herecký výkon takový asijský průměr, včetně zápletky a dialogů. Víc v tom nehledejte.

• 5.11.2017  22:02

Bože to se vleče...nebýt Anistonové tak to bylo k nevydržení. Naštěstí celý film pobíhá v krátkých šatečkách, takže je na co koukat. Několik vtipů se najde, ale jinak je zápletka dost suchá. Butler je dost toporný, jeho postava se chová jak idiot, scénář je vážně krkolomný a zábavné to většinou moc není.

• 29.10.2017  13:04

Několik skvělých akčních scén z toho nadstandardní film neudělá. Takové obsahové prázdno, kdy se půlku filmu nic neděje a jen doslova a do písmene pózuje, se jen tak nevidí. Celkem zajímavá osmdesátková atmosféra včetně hudby a trabantů to nezachrání. Není tam jediná zajímavá nebo sympatická postava, ani hlavní ani vedlejší, příběh se vypráví velice líně a jako pro blbce.

• 23.10.2017  00:04
    Mindhorn (2016)

Dobrá ulítlost. Místy je to hodně vtipné, místy hodně trapné.

• 22.10.2017  00:16
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Začátek neotřelý a postavy uvěřitelné a živé. Postupem času mě ale začalo vězeňské téma nudit, naivní blondýna se okoukala a dávkování lidské špíny a podlosti vadilo čím dál víc. Chtělo by to víc humoru.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24