They Met in Bombay (1941)

Rozhodně musím ocenit rozmanitost, jednu chvíli v hotelu v Bombaji, pak na lodi, poté Hongkong, navíc na konci nečekaná akční army vložka. Clark Gable, jakožto zřejmě jediný herec té doby, který si může doopravdy dovolit nosit svůj typický knírek, je dostatečně rázný, Rosalind Russell mě naopak moc neohromila. Je to ale příjemně dobrodružné a dialogy nedrhnou, co chtít víc.

Pomsta (2021)

Velmi kvalitně a rutinně natočeno, koneckonců Martin Campbell není žádný amatér a tento žánr mu rozhodně není cizí. Má to sice překvapivě dost hluchých míst a sedmdesátiletý Michael Keaton, byť hraje dobře, mi do role  vůbec neseděl, ale jinak to má i vtip, Maggie je skvělá jako vždy, jakož i stále zábavný Samuel L. Jackson a kamera a režie je prostě velmi dobrý standard, což se týká i rozumného střihu. Zaplaťpánbůh aspoň za to.

The Feminine Touch (1941)

Celkem sympaticky střelené, ovšem spíš dobře zahrané, než napsané. Některé dialogy jsou skutečně výborné, ale pak se postavy začnou chovat jako malé děti a sklouzne to trochu do bizarnosti, jen Van Heflin vyčnívá tou balicí úlisností, ten má asi nejvíc prostoru pro hraní.

Storm in a Teacup (1937)

Ústřední pár mladých budoucích hvězd je příjemně sympatický, taktéž záplava skotské angličtiny je originální. První část než došlo k soudu mi přišla zábavnější, potom už se toho přeci jen moc neděje. Hlavní děj se postupem času moc nekošatí a místy je to trochu naivní, ale bavilo mě to.

Ladies Should Listen (1934)

Hodně kraťoučká komedie s jednoduchou zápletkou, kde začínající Cary Grant nijak výrazně hraje svého obvyklého svůdce žen. Jediná trochu živější postava je Frances Drake, jinak mě toho moc nezaujalo, na tak krátké stopáži se ani moc humoru nevešlo. Zatím nejstarší film s Cary Grantem, co se mi podařilo sehnat.

Rings on Her Fingers (1942)

Skutečně, či spíš neskutečně nádherná Gene Tierney v roztomilé romanci s kupodivu nevýrazným, naivně přitroublým Henry Fondou. Moc se nenasmějete, ani zápletka není bůhvíjaká, ale je to příjemná podívaná, byť mi z ní kromě Gene nic neutkvělo.

Big Brown Eyes (1936)

Dialogově slušné, scénaristicky slabé. Začínající Cary Grant není zlý, zápletka je ovšem slabá a v druhé půli je tam pár vyslovených nesmyslů. Ale má to typické kulometné tempo a vtip.

Muž odnikud (2010)

Výborná akce a dost hnusně detailní pozadí asijskýho obchodu s orgánama. Jinak je to dějově dost prostý, klasický vzorek dítě+osamělý drsňák+mafie=krvavá jízda pomsty , co celé krok za krokem. Sice předvídatelné, ale dobré.

Tošokan sensó (2013)

Zápletka trochu jak z Orwella, celkem zajímavá. Ale provedení dost šílené, spolu s dost přehnaným patetismem a dlouhou stopáží, navíc boj o knihovnu byl skoro směšný. Na to jak to solidně vypadá, to byla slabota. Akční složka to dost sráží dolů, jinak by se to asi dalo.

Misyeon paseobeul (2021)

Špionská buddy movie, takže v první polovině spíš vtip, ale potom i slušná akce. Není to hloupé a odsýpá to, jako oddechovka to splnilo svůj účel.