Stan a Ollie (2018)

Ke konci smutná, místy až dojemná sonda do zákulisí hvězd němé grotesky. Oba herci jsou skvělí a vybraní velice přesně. Také bych dal přednost pohledu na hlavní část kariéry obou komiků, ale i tak je to přes melancholickou náladu a stesk po starých zlatých časech Hollywoodu výborné. Hned první gag se zvonkem v recepci hotelu mne přinutil se uculovat a další postupné záblesky drobných vtípků se mi hrozně libily, jako kluk jsem tyhle dva miloval. Pohled na dva staré pány jak bez svých buřinek pokuřují v pokoji a suše plánují scénky a chrlí nápady na klasické staré gagy, mezitím řeší alimenty a nemoci, aby poté na podiu v záři reflektorů z nich všechno spadlo...Milý a příjemný film, vstřícná stopáž, solidní kamera. Dá se tomu možná něco vytknout, ale to bych těm dvěma nemohl udělat.

Trojí hranice (2019)

Drží to dobře pohromadě a všechno včetně akce je áčková záležitost. Ale celkové zakončení příběhu a průběh útěku přes celou Jižní Ameriku mě přeci jen místy donutili pochybovat o profesionalitě všech zúčastněných a zajímavější konec by to rozhodně sneslo.

Manyeo (2018)

Výborná akce, dramatické a skutečně napínavé.Pozvolný rozjezd vyprávění vás drží zvědavé, Da-mi Kim tvárná a výrazná, obsazení je vůbec silnou stránkou. Triky na solidní úrovni, já se bavil a čekám na další díly.

Muž se zprávou (2018)

Sympatické béčko, které si na nic nehraje a nějak se mu daří nevypadat příliš lacině. Akce není zlá, scénář asi standardní v žánru. Exotická destinace a špinavý asijský vizuál. Neurazí.

Po čem muži touží (2018)

Polívkové blbnutí je sympatické, ale jinak jde o nesmyslný slepenec vytvořený scenáristy v záhadné křeči. Téměř všechny postavy působí nereálně a jako parodie sebe sama, což ve výsledku opravdu jsou. Skutečně se mi nechce věřit, že v té záplavě klišé se z Langmajerova šovinistického alfa samce stane idiot který se po přeměně v ženu najednou neumí ani obléct. Který z absurdní touhy po pomstě nastoupí do své bývalé práce a tam nedělá zřejmě nic. Což nikomu nevadí. Morální prozření probíhá výjimečně krkolomně a chování většiny postav je prostě divné Vytvořený svět je vysloveně nefuknční. Debilní scénář tuhle věc naprosto potápí a při sledování mne vysloveně píchalo v boku. Díval jsem se pouze kvůli Polívkové což byla nakonec jediná zajímavá věc.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Nejsem nijak zvláštní fanda HP, knihy jsem nečetl. Ale na filmech jsem musel rozhodně ocenit celé to universum které autorka vytvořila. Detaily, všechno je funkční, a není to vysloveně pro mrňousy. takže jsem postupem času celou sérii shlédl. Fantastická zvířata pro mne bohužel už tu kvalitu nějak nemají, druhý díl už ho ztrácí téměř úplně. Celkem nudná pobíhaná, okořeněná jen těmi zvířaty, dramatičnost dost umělá a nelze se ubránit myšlence, že tu někdo pobízí uštvanou kobylu. Vizuál a sem tam vtip, plus asi neurážející herecké výkony, to je všechno.

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Americko asijský romcom? Ale jo. Rozumný mix, sice humoru je méně, ale romantika je pro změnu dost originální a je to nasládlé poměrně snesitelně. Není to hloupé a je tu plno nádherných bab.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Už to tu někdo zmiňoval,ale je to nejkomiksovější věc jakou jsem kdy viděl.Trochu jsem se vyděsil, když jsem viděl černého Spidermana, ale prý je to oficiální a už starší linie, takže dejme tomu. Ale jinak je to barvité, vtipné a velmi dospěle dramatické, scénář je opravdu dobrý.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Svět internetu je fajn, plno příjemných narážek. Ale jinak je scénář slabý, v podstatě nic extra se neděje a na konci je standardní omáčka. Vtip taky trochu došel a vůbec je to celé...eee...nudné.

Sněžná past (2018)

Plné wtf momentů a nesmyslů, vypadá to sice snesitelně běčkově, ale scénář fakt slabý. Ten konec mě ale aspoň rozesmál to jo. Garret Dillahunt jako vrchní gangster je vysloveně směšná figurka.