Porco Rosso (1992)

Opět nádherná čistá animace a vynikající hudba. Scénář je sice krapet podivný, v pohádkovějších dílech Ghibli to tak nevadí, tady mi to místy drhlo, ale dá se do příběhu ponořit naprosto bez problému jak je u Miyazakiho zvykem. Japonec kreslící Itálii, to si nemůžete nechat ujít.

Singwa hamkke (2017)

Hodně snová a zvláštní věc, zárověň ke konci hodně smutná a emocionální. Triky rozhodně zajímavé, asijská poetika jede na plný plyn, herci také velmi dobří, až na toho hasiče, ten byl hroznej. Je to ale bohužel místy dost zmatené, dost dlouhé a prostě se ztrácíte.

Elitní policajtka (2016)

V podstatě mi celkem přišlo vtipný všechno kromě nešikovně se motající ženské verze Pierra Richarda. Tyhle troubové mi nikdy moc humorní nepřišli. Ostatní osazensto to celkem vylepšilo, ale hlavní postava je prostě blbá, až to není k úvěření.

12 hrdinů (2018)

Průměrná záležitost se sice solidním obsazením, které ovšem stejně nemá co hrát. Technicky to musím pochválit, kamera i akce se povedly, ovšem je to dost pateticky upovídané a závěrečný útok je už vysloveně kovbojská záležitost. Ale už jsem viděl mnohem horší věci. Jediná charakter mající postava byl v podstatě generál Dostum. Zbytek těžce splývá.

Lady Bird (2017)

Hlavní hrdince se moc fandit nedá, je dost otravná. Je to poměrně rozumně stvárněná část dospívání, kdy jsou prostě pubertální mláďata na přezdržku. A holt tady je na tu část dost přitlačeno, jakoby to indie film nutně potřeboval. Podívejte se, já vyrůstám v bigotně věřícím prostředí, rodiče mi nerozumí, chci zapadnout, nikdo mne nemá rád...Celou dobu jsem chtěl zařvat "A co jako?" To u mne není originální pohled na stokrát omleté téma, fakt ne. Alespoň že herecky to je dobrý.

Qi man dun jia (2017)

Čínští Xmeni, Strážci Galaxie nebo já nevím co smíchaní s asijskou mystikou a exotikou. Je to dostatečně šílené, aby to udrželo vaši pozornost, i přes zmatený děj a občas rozvláčné dialogy. Efekty jsou už na slušné úrovni, bojové scény vypadají někdy lacině, někdy berou dech. I nějaký ten žertík se najde.

Gunga Din (1939)

Hodně, hodně naivní scénář a dlouhá stopáž, to rozhodně. Herecky je to v mezích té doby slušné, konec konců obsazení je velice dobré, stejně tak davové válečné scény musely tenkrát brát dech. No těch hluchých míst je celkem dost a občas se musíte smát proti své vůli, ale nostalgie z toho dýchá velmi silně, jako studijní materiál to můžu doporučit. Ovšem zábavný film podle dnešních měřítek to přeci jen moc není.

Dabing Street (2018) (seriál)

Začalo to poměrně slibně, ale zhruba od třetího dílu zmizela jakákoliv invence, vtip nebo zápletka. Nad vodou to drželo dle mého slušné obsazení a originální prostředí dabingového studia, které bylo ale bohužel trestuhodně nevyužité a řešily se už jen vztahy.

Plovoucí hrad (2012)

Velmi výpravou bohaté a velmi neobvyklé dějem. Hrdinský odpor 500 samurajů proti 20 000 obléhatelům s malou pomocí rolníků je zajímavě podán a některé pasáže jsou skvělé. Není to typický samurajský film, což společně s dlouhou stopáží je místy hůře stravitelné, ale je to rozhodně originální, herci jsou charismatičtí a i humor se najde.