S láskou, Rosie (2014)

Nádherně romantické, dobře obsazené. Lilly je rozkošná, a je to vtipné tak akorát, humor je pečlivě dávkován. Scénář v podstatě nezadrhne a i když je to očekávaně vypointované, oba hlavní hrdinové se tolikrát míjeli až to dobře dopadlo. Britové tohle prostě umí.

E zhan (2014)

Kamera a snímání akčních scén je velmi dobrá, a bojové scény samotné jsou fajn. Herecké výkony jsou sympatické a klasicky pateticky dramatické. Nakonec to nebylo tak zlé.

Dokonalý svědek s.r.o. (2015)

Kevin Hart ubral na své kulometné otravné ukecanosti, a táhne celý film. Některé gagy jsou výborné, a ač zápletka je stokrát omleté " jak loser bez přátel ke štěstí přišel", ději to nevadí. Zklamala Caley Cuoco, nejenže skoro nehraje, ale ani nezdobí, což je na pováženou. Zato potěšila banda podivínů a opravdu jsem se dobře bavil. Jako nenáročnou oddechovku můžu jen doporučit.

Jupiter vychází (2015)

Fuj plastikové herectví Tatuma, fuj obočí Mily, fuj hlavní záporák, fuj megalomanská trikově sice vymazlená, ale místy k smíchu akce. Nemohl jsem se dočkat náležitě třaskavého konce. Nablýskaný kabátek je v podstatě jediné co drží film nad vodou, a to hlavní zápletka měla celkem potenciál, včetně čištění toalet. Herecky stojí za zmínku jedině Sean Bean, a občas je to opravdu až humorné, jak je to divné. Když si vzpomenu, že Strážci galaxie mě přišli moc jednoduší ... Musím se jim pokorně omluvit, oproti tomuhle je to veledílo.

Šofér (2014)

Hodně ztřeštěná jízda, s několika opravdu neobvyklými zvraty. Je to šílené tak akorát, a má to i hlavu a patu. Herci se snaží a originalita je celkem častá, na akční komediální jednohubku až nečekaně.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Úžasně milá fantasie s krásnou hudbou a příjemným pozitivním dějem. Malá čarodějka Kiki je prostě synonymum pohody a klidu. Animace je typicky k sežrání a město hýří barvami.

Mafie vraždí jenom v létě (2013)

Nijak zvlášť mě to nezaujalo. V podstatě polodokumentární průvodce Palermem pod vládou mafie. Dětská část byla trochu živější a humornější, ale nezajímavé obsazení a příliš televizní styl spolu s utahanou druhou polovinou nudily.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Vynikající. Záplava gagů, vtipných detailů, narážek. Ve zvířecím útulku jsem řval smíchy. Dále musím zdůraznit skvělý výběr hudby, rozumná stopáž... Animace je klasicky Aardmanovsky dokonalá, kolikrát jsem koukal, do jakých detailů se dá plastelína vytvarovat. Jsou chvíle krátkých dojemných okamžiků, které okamžitě shodí typicky britský břitký vtip. Za mě skoro plná palba.

November Man (2014)

Pierce výborně, pořád to zvládá. Začátek mě navnadil, ovšem postupem času se z toho stávala trochu lacině-balkanská moralitka s omšelým klišé žák - učitel a několika podivnými zkratkami v ději. Ale ve výsledku starosvětsky působící špionážní akce potěšila, dovedu si Brosnana představit v podobných rolích častěji.

Hříšníci (2011) (seriál)

Výborný. Ulítlá rodinka socek, která se rve se životem co se dá, a jsou přitom vtipný, zajímavý, sexy ( Fiona) a každá postava je svá a originální. Postavy jsou největší plus scénáře, který je občas stereotypní a trochu prvoplánově šokující, což na druhou stranu generuje pořád tuny zábavy. Nejlepší postavy Lip a Debbie.