sikky

okres České Budějovice

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 1.1.2019  16:59

Nečekaně koukatelná pohádka. Pravda, temná kouzla pro děti trochu strašidelná a příliš inspirovaná světem fantasy. Ale pohádka měla děj, sympatické hrdiny a docela slušné zpracování. Rozhodně se mže měřit s některými klasikami. Jako hlavní výtku bych měl konec - příliš happy end, prostě hrdina splnil co bylo třeba a kromě hlavní výhry (princezna a zrak) vyhrál i jackpot (splněná tajná přání všech okolo). K pohádce to patří, ale přišlo mi to až příliš deus-ex-machina

• 3.6.2018  22:01
    Ronja, dcera loupežníka (TV seriál) (2014)

Seriál se dost věrně drží knihy. Děti jsou z něj nadšené a hrají si na Ronju a Birka. Pro dospělé místy trochu zdlouhavé a bez děje. Pěkná hudba. Osobně bych preferoval sestřih do 13 dílů. Ale 4* si zaslouží

• 25.2.2018  20:23
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

Mnoho již bylo řečeno. Má profesionální deformace mne však nutí alespoň povzdechnout, že ač se tvůrci snažili o dobové kostýmy, vybavení i lokace, tak stav silnic (např. rozbitý asfalt v dílu s jednonohým podvodníkem, záplatovaná kamenná silnice v dílu Klaudynka apod.) bohužel odpovídá spíše současnosti než první republice.

• 22.8.2016  16:51

Nektere části jsme asi nepochopili...

• 22.8.2016  16:46
    Bambulín a Berunka (TV seriál) (2009)

Detem se to libi a dej neni nesmysny

• 25.2.2016  15:22
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Plusy: Neobvyklá princezna, windowsácké zvuky Mínusy: - jedna postava zhulená, ostatní strašidla tak alespoň vypadají - prapodivný úvod nemající hlavu ani patu, o co šlo, si musí divák domýšlet v půběhu dalšího děje. Tvůrci asi nikdy neslyšeli, že existuje něco, jako vypravěč, který by několika větami objasnil vo co go - a další...

• 2.1.2016  19:02
    Berta a Ufo (TV seriál) (2006)

Dvouletému synovi se to trochu líbilo, ale čtyřleté dceři už moc ne. A mně taky ne. jeden bod za Molavcovou, druhý za syna.

• 27.9.2015  21:57
    Lokomotiva Tomáš (TV seriál) (1984)

Práce s loutkami **** / příběh ** / hudba *** / dabing * / děti to milují, i když příběhy jsou hodně na jedno brdo. Oblíbený citát: „Jsi panovačný (parní) kotel!“

• 4.9.2015  22:03

Oproti dalším speciálům poněkud slabota, za zmínku stojí jen, že se konečně objeví kouzelník Pokuston. Závěrečný zpěv Skoumalových králíků je příhodný.

• 4.9.2015  21:58

Oproti českým večerníčkům tomu chybí vtipné momenty, pobaví až pointa a to mi přijde na téměř čtyřminutový snímek docela málo

• 4.9.2015  21:43

Trošku neobvyklé zaměření oblíbeného pohádkového hrdiny. Odvážně oděná komtesa, vilný knížepán a podlézavý Fricek spolu se skvělým komentářem Karla Högera. Nevhodné pro děti, ale jako silvestrovský speciál pobaví :-) ke stažení

• 23.1.2015  23:25

Dojímavý příběh se silnou myšlenkou. Herecky výborné. Hudba mi nepřišla až tak extra, Williamsův standard. CO ovšem silně snižuje dojem z filmu, jsou německé reálie s anglickými texty v knihách i "ve slovníku". Stejně tak jsem nepochopil, proč v té verzi, co jsem viděl, je 95% filmu česky, jen několik pasáží v němčině s anglickými titulky.

• 3.1.2015  22:38
    Vánoční koledy (TV seriál) (2000)

Známé loutky z novějšího seriálu Chaloupka na vršku, ale jako večerníček? nuda!

• 26.12.2014  23:10
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Nebylo to až tak zlé, ale jak zde zmínil flanker.27, je patrná inspirace Piráty z Karibiku (a to jsem viděl jen jeden díl) a to včetně hudby. Netradiční podívaná, trochu příliš nepravděpodobná zápletka, honičky neurazí. Záchrana minutu po dvanácté Jožinem z bažin, totiž Přibíkem (Jiří Dvořák), který zde dostal bohužel příliš malou roli. Částečně zpackaný návrat na hrad, který má za důsledek únos krále. Pecka v horším slova smyslu na závěr, kdy se do té doby obstojná filmová hudba náhle při titulcích doplnila nějakou písní, která do ní moc nezapadala.

• 13.9.2014  09:22

Pár historických klišé, nelogické chování některých postav na to, že jde o mnichy. Ale děj napínavý, architektura povedená a celkově odpovídající knize.

• 10.9.2014  23:09
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Pořad, u kterého se za celou dobu jednou či dvakrát lehce pohnou koutky úst směrem vzhůru si nezaslouží být nazýván komedií či zábavou.

• 10.9.2014  23:07
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

První dál byl koukatelný, ale nějak nepřesvědčil, nezaujmul, nevím, proč bych se měl dívat na další díl. Což mi u seriálu přijde jako poněkud nedostatek...

• 2.7.2014  21:35

Sekvence, kdy během dvou minut proběhne celý život manželského páru, mne opravdu dojala. Nadprůměrná je i hudba

• 2.7.2014  20:57
    První republika (TV seriál) (2014)

Ze začátku to vypadalo slibně, postupem času už začalo být zřejmé, že jediné, co diváka u seriálu může držet, je stále neobjasněná vražda. Od poloviny seriálu (objev v rybníce) ale už jen natahování a natahování. A poslední díl, který to aspoň mohl jakžtakž důstojně zakončit, ten byl tedy propadák. Školáckou chybu v zápletce komentovat raději ani nebudu.

• 6.9.2013  22:58

Dobré narážky, pěkně zahrané, ale když to hlavní komediální spočívá v ukřičené zábavě a shonu kolem svatby, nějak nedokážu dát víc, než *** Hudba nápadně připomíná jednu mariánskou píseň a našel jsem v tom i "Narodil se Kristus pán" :-)

• 24.6.2012  20:50

Poměrně ucházející pohádka, s mistrnou Bohdalovou v titulní roli. Asi nejhorší okamžik celého filmu přišel při závěrečných titulcích, kdy se Bílá pokouší vykřičet jakýsi text k k jinak poklidnému filmu. Prostě za závěrečnou píseň bych ji nominoval na zlatou malinu, i když jí mám jinak poměrně rád.

• 24.6.2012  20:46

Zajímavé téma, ale... Chudáci kluci, neměli vůbec žádné dětství, když od narození do dospělosti rostli tři roky. A časový faktor je velmi zašmodrchaný - jestliže Jaromír jel k diamantovým skalám možná přes rok, jaktože tam Jaroslav dorazil (dle reakcí ostatních) jen pár dní poté, co jeho bratr zkameněl? a ztracená ovečka byla ještě na místě... Kam se schoval druhý kůň a pes, když se Jaroslav vydával za svého bratra? A nevadilo princezně, že si měla brát muže o dobrých 20 let mladšího, než ona? Proč to královně trvalo od snědení ryby po porod celý rok? Přes všechny tyto podivnosti jde o poměrně originální pohádku, i když jí ocení spíše dospělejší, než menší děti.

• 31.3.2012  23:06
    Pipi Dlouhá punčocha (TV seriál) (1969)

Příjemné oddechové pokoukání, ale na vkus dospělého člověka poněkud rozvláčné. Některé díly byly použity i ve filmu a tam to má lepší spád.

• 31.3.2012  22:58

Po úvodních 20 minutách jsem byl rozhodnutý, že to vypnu. Pak to konečně začalo dávat trochu smysl, napětí nepolevovalo až do konce a tak jsem to dokoukal, na rozdíl od manželky. Na to, jak SH podával Doyle je tento příliš akční hrdina. Ale povedené efekty a dobré výkony hlavní dvojice za ty dvě hvězdičky stojí.

• 26.1.2012  21:55
    Nebe a dudy (1941)

Vtipná černobílá pohádka pro dospělé, aneb zázračné prozření boháčovo. Škoda, že v těchto starých filmech bývá dětem hůř rozumět.

• 26.1.2012  21:52

Jako věřícímu mi to rozhodně jako agitka nepřišlo. Pár rádoby humorných scén (odlétající Duch svatý, vtipkující tři králové, soukromý rozhovor, kdy Mariini rodiče poodejdou pár metrů), jedna trochu napínavá scéna (přechod řeky), jedna scéna hororová (vraždění neviňátek). Atmosféra Palestiny na přelomu letopočtu je vykreslena docela dobře, časová souslednost poněkud nesedí (dítě má být osmý den obřezáno v chrámu, ale přitom dle filmu hned v noci po narození utíkají do Egypta). Ale pravdu mají ti, co tvrdí, že celkově film vyhlíží poněkud nudně. Kdyby byly lepší dialogy? možná... Průměrné ***

• 2.1.2012  22:46
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Rozhodně jedna z lepších pohádek, oplývající vtipem, ale přiznejme si, na princeznovskou pohádkovou klasiku to nemá. Tomáš Klus jako herec okouzlil, ale jako zpěvák to nebylo úplně ono, ta první písnička mu nesedla polohou. A dvojice rádců se místy téměř vyrovnala dvojici X a Y ze Šíleně smutné princezny...

• 5.12.2011  22:48
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Ve srovnání s jinými Mistrovými hrami je tato hra jedna z nejslabších, úvodní seminář předčí vlastní hru.

• 5.12.2011  22:45

Film jsem viděl na festivalu se simultánním překladem a docela jsme se bavili. Jídza nočním městem v golfovém vozítku, hláška "narostl mi penis", a božské zásahy v neočekávané okamžiky. Rád bych viděl ještě jednou.

• 5.12.2011  22:36
    Švestka (divadelní záznam) (2001)

Jedna z těch lepších Cimrmanovek. Oproti audio verzi je navíc v úvodním semináři zařazena píseň Šel nádražák na mlíčí a jedna pasáž je o něco delší.

<< předchozí 1 2 3