sikky

okres České Budějovice

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 31.8.2011  22:35

Kdosi kdysi řekl, že francouzská poezie vznikala pod vlivem absintu a je nutno jí také tak číst. Toto zřejmě vznikalo pod vlivem LSD, nedokoukáno.

• 22.8.2016  16:46
    Bambulín a Berunka (TV seriál) (2009)

Detem se to libi a dej neni nesmysny

• 2.1.2016  19:02
    Berta a Ufo (TV seriál) (2006)

Dvouletému synovi se to trochu líbilo, ale čtyřleté dceři už moc ne. A mně taky ne. jeden bod za Molavcovou, druhý za syna.

• 31.8.2011  22:30

Vtipné, ale postupně se ukazuje, že blbec je ještě blbější, takže zhruba po 3/4 jsem vzdal.

• 4.9.2015  22:03

Oproti dalším speciálům poněkud slabota, za zmínku stojí jen, že se konečně objeví kouzelník Pokuston. Závěrečný zpěv Skoumalových králíků je příhodný.

• 20.10.2011  22:37
    Den trifidů (TV film) (2009)

Zpočátku to vypadalo jen na modernizaci klasické knihy. Ale pak se objevil Torrens a začalo to být horší. Pak už zbytečné zápletky s vraždící sestrou, naprosto zbytečná postava Billova otce, u které bylo jasné, že se konce filmu nedožije, trifidí hadí kořeny (inspirace Harry Potterem?)... Zajímavost, že Michael Beadley je žena. Ještě že zůstala aspoň Suzan (i když opět zbytečná sestra Imogene).

• 14.10.2011  23:01
    Fimfárum 2 (2006)

Zábavné, ale jednička, ač různorodější, byla lepší - asi i kvůli známějším pohádkám. Moře povedené, pohádkové. Tři sestry - zábavné, ale předloha slabší. Tři hrbáči - zbytečně natahované. Paleček opět pohádkový na konec. Jsem zvědavý na trojku..

• 11.9.2011  20:10

Příjemné pokoukání s příjemným hlasem Jana Wericha. Každá z pohádek trochu jiná, i když ta o Františku Nebojsovi trochu slabší. Nevím, zda byl dobrý nápad tam dávat živého herce, když mu není za celou dobu vidět do obličeje - to mi vyloženě vadilo.

• 4.11.2011  22:02

Proč vyhynuli obři má sice zajímavé pojetí, ale děj v podstatě nijaký. O kloboučku je o něco lepší, je tam pár vtipných detailů, zajímavé mixování dokumentů s loutkami, ale také slabší. Třetí pohádka je opravdu povedená, srovnatelná s těmi z předchozích dílů. Naprostý souhlas s hodnocením uživatele Historik

• 31.8.2011  22:19

Zatímco kniha mi připadala místy příliš rozvláčná, film z toho udělal docela pěknou podívanou, jen škoda, že se některé scény nevešly. Zeď ověšená vyhláškami až ke stropu sice v knížce nebyla, ale moc povedená kulisa.

• 31.8.2011  22:20

Nejslabší ze celé oktalogie. Ponurý a tmavý. Příšerně osekané od všeho, co není v hlavní dějové linii. Škoda.

• 31.8.2011  22:16

Ze všech osmi filmů se tento nejvíc drží knižní předlohy, při shlédnutí jsem si pouze čtyřikrát říkal, že v knížce to bylo výrazně jinak. A nejvýrazněji, když Ron s Hermionou oznámí Harrymu, že jdou hledat baziliščí zub, kdežto v knížce je Harry zoufale hledá. Výborná hláška McGonnagalové: "Tohle kouzlo jsem si vždycky chtěla vyzkoušet"

• 31.8.2011  22:22

Jeden z nejlepších filmů z celé série. I po letech si nejdřív vybavím krajinu v okolí Bradavic, ale hlavně famózní vrba mlátička v průběhu ročních období. A závěrečné titulky nemají chybu :-)

• 16.10.2011  22:26

Jo, když jsme byli malí, moc se nám to líbilo. Výborná hláška "to není most, to je předkolumbijské umění", strašidelný zjev mrtvého pilota, úžasný Juan Zvonař. I po letech se rád zasměju, slušný nadprůměr.

• 23.10.2011  22:20

Docela dobrý příběh, ale na např. Flushed away to nemá. Hudba opravdu famózní, netradiční závěr (Škyťákovo procitnutí) překvapil, ale jak dítě bych z něj měl asi trochu hrůzu.

• 5.12.2011  22:25
    Jak vyloupit banku (TV film) (1992)

A už tě nikdy nechci vidět! A běda, jestli mi přijdeš na pohřeb! Zato já bych tento film rád zase někdy viděl.

• 13.9.2014  09:22

Pár historických klišé, nelogické chování některých postav na to, že jde o mnichy. Ale děj napínavý, architektura povedená a celkově odpovídající knize.

• 11.9.2011  20:01

Ano, francouzské válečné komedie, to můžu. Spousta skvělých gagů, nešikové v hlavních rolích to náckům nandavají, a být jich několikrát víc, možná by tu válku i vyhráli za pár dnů.

• 24.10.2011  22:12
    Kameňák (2003)

Zahlédnuto dvakrát v autobuse, poprvé ze zvědavosti, podruhé nuceně. Občas se člověk i zasměje (+1 hvězdička), ale jde o hodně fousaté a leckdy vulgární vtipy. Na pokračování se dívat nehodlám.

• 25.2.2016  15:22
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Plusy: Neobvyklá princezna, windowsácké zvuky Mínusy: - jedna postava zhulená, ostatní strašidla tak alespoň vypadají - prapodivný úvod nemající hlavu ani patu, o co šlo, si musí divák domýšlet v půběhu dalšího děje. Tvůrci asi nikdy neslyšeli, že existuje něco, jako vypravěč, který by několika větami objasnil vo co go - a další...

• 24.10.2011  22:34

Odlehčená verze knihy, jako pohádce jí to jen prospělo. Nezapomenutelný dialog supů (co budeme dělat? nezačinej s tím zase!) a vtipné písničky (moudrost medvědí).

• 31.8.2011  22:01
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Docela výpravná pohádka, ale místy se hraní zvrtlo až k přeříkávání scénáře. Pár nečekaně vtipných hlášek. Když si hrdina po ročním putování na syrové stravě konečně vzpomene na kapku vody, máme tu aquazorbing. Oživlý obraz se Šafránkovou je sice zajímavý nápad, ale až moc oživlý. Dávám něco mezi 3-4 hvězdičkami

• 20.10.2011  21:43

Na to, kolik to má Oskarů, to je dost koukatelné a kupodivu se i dost drží historických faktů. Jen mi nejde do hlavy, proč je filmový Logue tolik podobný princi Charlesovi a naopak Bertie spíš připomíná skutečného Logua.

• 24.10.2011  22:37
    Letohrátky (TV seriál) (1990)

O chloupek slabší než Rychlá Rota, ale rádi jsme na to koukali. Hrátky se jmény některých postav (Kid Skywalker, Šéf chán) evokují asociace na jiné klasické filmy. A bezzubý mechanik Sikky (odkud že pochází moje přezdívka?)

• 20.10.2011  22:57

Už jen fakt, že mnohé hlášky a písně zlidověly mluví za vše. Vynikající Kopecký. A hvězdičku dolů, protože manželce se to moc nelíbilo :-)

• 27.9.2015  21:57
    Lokomotiva Tomáš (TV seriál) (1984)

Práce s loutkami **** / příběh ** / hudba *** / dabing * / děti to milují, i když příběhy jsou hodně na jedno brdo. Oblíbený citát: „Jsi panovačný (parní) kotel!“

• 31.8.2011  22:32

Pohádka? Ano, ale v původní, syrové podobě. U bratří Grimmů bych podobnou čekal, ale ti nejsou bez převyprávění pro děti vhodní...

• 31.8.2011  22:13

Zajímavě pojatá parodie na bondovky a další nepřemožitelné superagenty. Instalatér padající v kulometné palbě na pláži je úlet :-)

• 31.8.2011  22:10

Pokud film prohlásíme za komedii, tak se divák docela baví. Film na motivy Verneových Číňanových trampot v Číně. Komičnost děje doplňuje dvojice nemehel, která mají hlavního hrdinu chránit. Jednou za pár let určitě není na závadu shlédnout.

• 26.1.2012  21:55
    Nebe a dudy (1941)

Vtipná černobílá pohádka pro dospělé, aneb zázračné prozření boháčovo. Škoda, že v těchto starých filmech bývá dětem hůř rozumět.

<< předchozí 1 2 3