sikky

sikky

okres České Budějovice

1 bod

• 5.12.2011  22:30

Pohádka pro starší děti střižená Životem v přírodě a výběrem severských tanců a loupežnických písní. Kniha byla přeci jen lepší (i když jsem ji četl před 20 lety), filmové zpracování místy až příliš uječené. Nesedla mi změna knižního Pleška na filmového Peera, a ze severských ukolébavek bych asi moc dobře neusínal. Popopotvůrky popodivné byly milým zpestřením :-).

• 5.12.2011  22:25
    Jak vyloupit banku (TV film) (1992)

A už tě nikdy nechci vidět! A běda, jestli mi přijdeš na pohřeb! Zato já bych tento film rád zase někdy viděl.

• 5.12.2011  22:24
    Škola ve mlejně (TV film) (2007)

Asi nejlépe to vystihuje slovo PERVERZNÍ. Nedá se tomu upřít pár povedených gagů, některé dobré hlášky i neotřelý nápad. Ožralý a slizce teploučký Mádl, kyprá rusalka Křehulová tomu dodaly podivný náboj. Hudba v kombinaci Spice Girls, Goran Bregović, Ennio Morricone a cosi jako variace na Vangelise dokončují tenhle mišmaš. Lehce pod třemi hvězdičkami, a že jimi obvykle nešetřím.

• 24.11.2011  22:41

I po třetím shlédnutí se mi to docela zamlouvalo - příjemný rodinný film bez násilí a rádoby vtipů. Sice jediná větší zápletka je hluchý syn nadaného učitele hudby, ale na pozadí běží události 2. poloviny 20. století, včetně soudobé hudby (ukázky kapel ze 70-80 let už jsem nedokázal identifikovat). Pár nezapomenutelných detailů (výuka bubnování, odkapávání nástroje) a moc pěkná instrumentace písně Louie Louie. Škoda, že texty písní nebyly přeloženy, občas pěkně vystihnou pointu děje. Občas ale z filmu vykukuje typický americký doják, tak dávám "jen" 4*

• 8.11.2011  21:50
    Spláchnutej (2006)

PO celý film jsme se bavili, spousta vtipných narážek a hlášek (sice půlka z nich na filmy, co jsem neviděl, ale budiž). Nezapomenutelný punc dodávají zpívající slimáci. Pěkná práce, rád se podívám znovu.

• 4.11.2011  22:02

Proč vyhynuli obři má sice zajímavé pojetí, ale děj v podstatě nijaký. O kloboučku je o něco lepší, je tam pár vtipných detailů, zajímavé mixování dokumentů s loutkami, ale také slabší. Třetí pohádka je opravdu povedená, srovnatelná s těmi z předchozích dílů. Naprostý souhlas s hodnocením uživatele Historik

• 24.10.2011  22:37
    Letohrátky (TV seriál) (1990)

O chloupek slabší než Rychlá Rota, ale rádi jsme na to koukali. Hrátky se jmény některých postav (Kid Skywalker, Šéf chán) evokují asociace na jiné klasické filmy. A bezzubý mechanik Sikky (odkud že pochází moje přezdívka?)

• 24.10.2011  22:34

Odlehčená verze knihy, jako pohádce jí to jen prospělo. Nezapomenutelný dialog supů (co budeme dělat? nezačinej s tím zase!) a vtipné písničky (moudrost medvědí).

• 24.10.2011  22:32

Krásný film, na který se dá koukat znova a znova. A výborný Jan Werich v roli vypravěče.

• 24.10.2011  22:12
    Kameňák (2003)

Zahlédnuto dvakrát v autobuse, poprvé ze zvědavosti, podruhé nuceně. Občas se člověk i zasměje (+1 hvězdička), ale jde o hodně fousaté a leckdy vulgární vtipy. Na pokračování se dívat nehodlám.

• 24.10.2011  22:10

Jeden z mála výborných Troškových filmů, má to děj, má to i trochu logický sled událostí. Hvězdičku dolů za uječenost, což je bohužel Troškův atribut. Blanarovičová je kvůli tomu ještě větší debílek, než by musela být, král je taky takový nerozhodný a ukecaný moula.

• 23.10.2011  22:38

Z klasické tetralogie (Vinnetou, gentleman, poklad a poslední výstřel) nejlepší kousek. První film, na kterém jsem byl v kině jinak, než se školkou. Jen škoda, že s knížkou to má společný jen název.

• 23.10.2011  22:34

Z klasické tetralogie (Vinnetou, gentleman, poklad a poslední výstřel) můj nejméně oblíbený. Nenaplněná láska dvou indiánských srdcí obětovaná vyšším cílům. A ano, viděl jsem to aspoň desetkrát

• 23.10.2011  22:20

Docela dobrý příběh, ale na např. Flushed away to nemá. Hudba opravdu famózní, netradiční závěr (Škyťákovo procitnutí) překvapil, ale jak dítě bych z něj měl asi trochu hrůzu.

• 20.10.2011  22:59
    Trhák (1980)

Chabý děj je vyvážen porcí skvělých písní a hlášek. Nech brouka žít a Muzikál na návsi... Oh my baby / ó má bábo...

• 20.10.2011  22:57

Už jen fakt, že mnohé hlášky a písně zlidověly mluví za vše. Vynikající Kopecký. A hvězdičku dolů, protože manželce se to moc nelíbilo :-)

• 20.10.2011  22:53

Oddechová zábava na večer. Pěkně vypracované detaily (hadí vlasy v límci), věci denní potřeby přizpůsobvené na míru jednookým či mnohorukým příšrkám :-)

• 20.10.2011  22:37
    Den trifidů (TV film) (2009)

Zpočátku to vypadalo jen na modernizaci klasické knihy. Ale pak se objevil Torrens a začalo to být horší. Pak už zbytečné zápletky s vraždící sestrou, naprosto zbytečná postava Billova otce, u které bylo jasné, že se konce filmu nedožije, trifidí hadí kořeny (inspirace Harry Potterem?)... Zajímavost, že Michael Beadley je žena. Ještě že zůstala aspoň Suzan (i když opět zbytečná sestra Imogene).

• 20.10.2011  21:43

Na to, kolik to má Oskarů, to je dost koukatelné a kupodivu se i dost drží historických faktů. Jen mi nejde do hlavy, proč je filmový Logue tolik podobný princi Charlesovi a naopak Bertie spíš připomíná skutečného Logua.

• 20.10.2011  21:40
    Tetovaný (1968)

Setkání dvou hereckých legend. Vtipně natočené, a ani opakující se zápletka se základy nevadí. Jen bych se nechtěl ženit s dcerou toho stavitele :-)

• 16.10.2011  22:26

Jo, když jsme byli malí, moc se nám to líbilo. Výborná hláška "to není most, to je předkolumbijské umění", strašidelný zjev mrtvého pilota, úžasný Juan Zvonař. I po letech se rád zasměju, slušný nadprůměr.

• 16.10.2011  22:18

Petr Čepek hraje perfektně. Po nudném začátku přichází svatba a čím blíž konci je pak film temnější a zajímavější. Ale víc než tři hvězdičky nedám - (dle mého vkusu) špatnou předlohu to nezachránilo.

• 14.10.2011  23:01
    Fimfárum 2 (2006)

Zábavné, ale jednička, ač různorodější, byla lepší - asi i kvůli známějším pohádkám. Moře povedené, pohádkové. Tři sestry - zábavné, ale předloha slabší. Tři hrbáči - zbytečně natahované. Paleček opět pohádkový na konec. Jsem zvědavý na trojku..

• 11.9.2011  22:02
    Pan Včelka (2007)

Pominu-li naprosto trapný konec, kdy pyl z kytek zázračně v hodině dvanácté zachrání celosvětové rostlinstvo, je to docela koukatelný oddechový film. Pár dost dobrých narážek, zvlášť v soudní síni, výrobna medu, včely řídící letadlo ;-) Na 4* to má, ale vidět znova asi nemusím (na rozdíl od hudby) Ne, my včely nemáme DVD, my známe jen DDT, a to je jed

• 11.9.2011  20:10

Příjemné pokoukání s příjemným hlasem Jana Wericha. Každá z pohádek trochu jiná, i když ta o Františku Nebojsovi trochu slabší. Nevím, zda byl dobrý nápad tam dávat živého herce, když mu není za celou dobu vidět do obličeje - to mi vyloženě vadilo.

• 11.9.2011  20:05

Tak trochu vynucené pokračování - aby se mohla naplnit závěrečná scéna z prvního dílu, tak se musí hrdinové nějak dostat do Anglie. Film vyznívá jako hrdinou proti své vůli, ale divák se docela baví.

• 11.9.2011  20:03

Poněkud slabší než první díl, ale pár nezapomenutelných scén. Zelený drát na modrý knoflík, Grupieren!, a především matracová rošáda.

• 11.9.2011  20:01

Ano, francouzské válečné komedie, to můžu. Spousta skvělých gagů, nešikové v hlavních rolích to náckům nandavají, a být jich několikrát víc, možná by tu válku i vyhráli za pár dnů.

• 11.9.2011  19:53

Jako film bezpochyby dobrá práce, skvěle zahrané, dovedně natočené. Bohužel mě japonská kultura ani příběh příliš neoslovují, proto jen 4*

• 9.9.2011  21:53

Na první díl to samozřejmě nemá, druhý si příliš nepamatuju, ale o hodně lepší, než třetí. A Suprový výběr písniček, více ke střednímu proudu, k pohádce se více hodící.