Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Pohádka
  • Dobrodružný

Šarlatán (2020)

Zajímavý film o zajímavém člověku. Trojan by snad dokázal zahrát i čistě záporné role... Jen mi přijde divné, proč je ve filmu ona milostná zápletka - buď měli dát hlavní postavě jiné jméno, nebo ji tam dávat neměli. Přišla mi tam zbytečně vecpaná, aby byl film přijatelnější pro současné ideologisty...

plakát

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Nečekaně koukatelná pohádka. Pravda, temná kouzla pro děti trochu strašidelná a příliš inspirovaná světem fantasy. Ale pohádka měla děj, sympatické hrdiny a docela slušné zpracování. Rozhodně se mže měřit s některými klasikami. Jako hlavní výtku bych měl konec - příliš happy end, prostě hrdina splnil co bylo třeba a kromě hlavní výhry (princezna a zrak) vyhrál i jackpot (splněná tajná přání všech okolo). K pohádce to patří, ale přišlo mi to až příliš deus-ex-machina

plakát

Ronja, dcera loupežníka (2014) (TV seriál)

Seriál se dost věrně drží knihy. Děti jsou z něj nadšené a hrají si na Ronju a Birka. Pro dospělé místy trochu zdlouhavé a bez děje. Pěkná hudba. Osobně bych preferoval sestřih do 13 dílů. Ale 4* si zaslouží

plakát

Četnické humoresky (2001) (TV seriál)

Mnoho již bylo řečeno. Má profesionální deformace mne však nutí alespoň povzdechnout, že ač se tvůrci snažili o dobové kostýmy, vybavení i lokace, tak stav silnic (např. rozbitý asfalt v dílu s jednonohým podvodníkem, záplatovaná kamenná silnice v dílu Klaudynka apod.) bohužel odpovídá spíše současnosti než první republice.

plakát

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Plusy: Neobvyklá princezna, windowsácké zvuky Mínusy: - jedna postava zhulená, ostatní strašidla tak alespoň vypadají - prapodivný úvod nemající hlavu ani patu, o co šlo, si musí divák domýšlet v půběhu dalšího děje. Tvůrci asi nikdy neslyšeli, že existuje něco, jako vypravěč, který by několika větami objasnil vo co go - a další...

plakát

Berta a Ufo (2006) (TV seriál)

Dvouletému synovi se to trochu líbilo, ale čtyřleté dceři už moc ne. A mně taky ne. jeden bod za Molavcovou, druhý za syna.

plakát

Lokomotiva Tomáš (1984) (TV seriál)

Práce s loutkami **** / příběh ** / hudba *** / dabing * / děti to milují, i když příběhy jsou hodně na jedno brdo. Oblíbený citát: „Jsi panovačný (parní) kotel!“

plakát

Bob a Bobek grandšou (1980)

Oproti dalším speciálům poněkud slabota, za zmínku stojí jen, že se konečně objeví kouzelník Pokuston. Závěrečný zpěv Skoumalových králíků je příhodný.

Ovládací panel
1 bod