Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Prekvapenie, mňa to vcelku bavilo. Je jasné že tá stopáž s 105 minútami nebaví vkuse ale viac som sa bavil ako nudil. Príbeh ma zaujal a na prekvapenie bol dobre zrealizovaný a prednesený. Efekty potešili, herci nesklamali. Chýbalo tomu možno ešte trochu akcie a menej dialógov.

Alois Nebel (2011)

Vizualne dokonale, ale ten zvysok... Musim dat niekedy znova. ║Videné v kine║

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Pilot predstavuje radu otázok, na ktoré snáď čím skôr spoznám odpoveď. Atmosféru to má typicky seriálovú, o horore zatiaľ rozprávať nemôžem. Druhý diel pomerne slabší od prvého ale následne tretí bol znova na plný počet. Konečne som dostal tie dlho očakávané zvraty v deji, napätie a niečo čo ma pri tom dieli bude držať. 5.diel

Americký sniper (2014)

Zaujímavo vyzerajúci príbeh o bezhlavom strieľaní v Iraku, po ktorom by nejedel dopadol psychicky rovnako. Bolo to na rovnakej úrovni, aj čo sa týka akčnej, aj čo sa týka dramatickej stránky, teda som sa nenudil ani v jednej pasáži filmu. Jediné čo by sa dalo povedať, že bolo o niečo slabšie, bolo to prelínanie z minulosti do prítomnosti, atmosféra tým zväčša utrpela. Nečakal som ani viac, ani menej, dostal som to, čo som čakal. Viac ako dve hodiny, som bol zamorený do filmu, ktorý ma previedol situáciami, po ktorých by väčšina skončila ihneď ako dezertér. Clintove filmy sú zárukou kvality, inak tomu nebolo ani v tomto prípade.

Atlas mraků (2012)

Neskutočne veľký potenciál využitý skoro úplne. Čakal som nejakú nudnú zlátaninu ale nakoniec som dostal taký koncept že som si to predtým nevedel ani predstaviť. Všetko tam na prekvapenie fungovalo. 7/10║KINO FAJN HUMENNÉ║

ATM (2012)

Nenáročný horor ktorého najväčší problém je to, že obsahuje strašne veľa nelogických vecí. Mimo to nedokázal vybudovať žiadne napätie a vliekol sa až do konca.

Attonitas (2012)

Po zaujímavom projekte Zlo som mal pred týmto filmom isté očakávania. Len veľmi ťažko sa dá tento film zaradiť k žánru hororu. Po celý čas tomu niečo chýba, a keď to už príde, tak to zkazí nepodarený koniec. Veľmi slabý odvar toho, čo mohlo vzniknúť, ak by autori stavili skôr na stránku strachu.

Auta 2 (2011)

Veľmi, veľmi slabý film, oproti jednotke úplný pokles, vlastne ani neviem prečo som tomu chcel dať 3*...Asi kvôi Burákovy ktorý je najlepším článkom filmu. Ak by mala takto vyzerať aj trojka, nech to radšej nechajú tak.

Babadook (2014)

Babadook nebol typickým novým hororom. Jeho silnou stránkou bolo budovanie atmosféry, nepríjemne prostredie a hlavne, hry so psychikou diváka. Čo sa týka zvukov, príbehu, to nebola práve ta najsilnejšia stránka, ale prevedenie neoriginálneho konceptu bolo znesiteľné. Taktiež potešil fakt, že herci neboli úplné filmové drevá a príbeh sa nevliekol, ale postupne dávkoval divákovi kúsky strachu. Celkovo jeden z tých najlepších hororov posledných rokov, ktorý som videl.

Bastardi (2010)

"Vy je nezmenite, oni zmeni vas." Film ku ktoremu je tazke vybrat hodnotenie. V prvom rade treba zohladnit ze ide o cesky film. Herecke vykony mi pripadaju smiesne, romsku komunitu rad nemam, cize ani to neni premna to prave. Dialogy boli velmi skreslene, prostredie zobrazene prilis surovo. Nevravim ze to tak niekde nemoze byt ale pochybujem ze by sa realne dalo premyslat zeby sa nieco take stalo v skutocnom svete. Soundtrack zly, vsetky autorske pesnicky nasej pop hviezdy boli zle, jedine tie piano veci boli dobre. V celkovom hodnoteni som rozmyslal nad 2-3 hviezdickami, nakoniec ostanem pri dvoch, a som zvedavy na pokracovanie.